Dunántúli Napló, 1978. április (35. évfolyam, 90-118. szám)

1978-04-10 / 98. szám

Vácott nyert a Komló Komlói Bányász—Vác 1:0 (0:0) Vác, 4000 néző. V.: Mohácsi. Komló: Bien — Fronebl, Tresch, Gallai, Kopacz — Gáli, Lahó, Hohmann — Alt (Lamm, a 46. percben), Kolesánszky, Gruborovics. Edző: Csaba Gá­bor. Vác: Hegedűs — Szú­nyog, Bánfalvi, Varga, Szá- doczki — Pálinkás (75. perc­ben Garaba), Bodor, Bednarik — Balogh, Keserű (62. perc­ben Zagyvái), Tóth. Edző: Je- szenszki István. Az első félidőben jobbára a komlóiak térfelén folyt a já­ték. Az 5. percben Szúnyog 30 méterről élesen a kapura lőtt, Bien biztosan hárított. A 9. percben Gallai hibázott, a labda Tóthoz pattant, aki 5 méterről kapu fölé bombázott. Negyedórás mezőnyjáték után Balogh tisztára játszotta ma­gát, de kivárt és lövését Tresch a gólvonalról mentette. A komlóiak a 35. percben veszé­lyeztettek először. Kolesánszky 30 méteres szabadrúgását He­gedűs biztosan védte. A második félidőben meg­változott a játék. A komlóiak nyugodtan játszottak, a közép­pályán ügyesen adogattak, si­került lelassítaniuk a váciak rohamait. A hazaiak hiába tá­madtak, nem tudták bevenni Bien kapuját. A komlóiak szór­ványos lefutásokkal próbálkoz­tak. A mérkőzés sorsa a 82. percben dőlt el, a komlóiak javára. Gallai a félpályáról vezette fel a labdát, senki sem zavarta, 30 méterről lövésre szánta el magát, a jól eltalált labda a meglepett Hegedűs mellett a bal sarokban kötött ki. 1:0 a Komló javára. Kazincbarcikai Vegyész Nagykanizsa 4:0 (1:0) Kazincbarcika, ' 5500 néző. V.: Jaczina. Kazincbarcika: Fü- löp — Moklár, Tóth, Fekete, Szanyó — Kendi, Kálmán, Sin- kó — Koleszárik, Feledi, Mi- kula. Edző: Szentmarjay Ti­bor. Nagykanizsa: Vlaszák — Söjtör, Kovácshegyi, Simon, Müller — Savanyó, Balogh, Si- monecz — Kozma (Doszpod a 46. percben), László, Kuti (Ke­lemen a 46. percben). Edző: Kerekes Imre. A 16. percben Feledi 18 méterről leadott lövését Vla­szák bravúrosan ütötte ki a jobb alsó sarok elől. A 35. percben Kendi jobboldalról, mintegy 40 méterről nagysze­rűen nyeste kapu elé a labdát, s a tisztán álló Mikula 6 mé­terről a kapu jobb oldalába fejelte. (1:0). A 63. percben Sinkót buktatták a 16-oson belül. A büntetőt Tóth laposan küldte a bal sarokba. (2:0). A 68. percben a védők kis hibá­ját kihasználva Kálmán meg­szerezte a labdát, Koleszárik- nak adta, aki mintegy 14 mé­terről a jobb felső sarokba bombázta. (3:0). A 77. percben Koleszárik jobb oldali beadá­sát Kálmán fejjel tovább csúsz­tatta és a tisztán álló Mikula mintegy 3 méterről ugyancsak fejjel a jobb sarokba továbbí­totta. (4:0). Az Olajbányász alaposan megszer- vezte védelmét, de szoros emberfo­gással játszó védői csak az első fél­idő közepéig bírták erővel. A gól megnyugtatta az addig idegesen ját­szó Vegyészt, és gyors csatárai, va­lamint középpályásai révén átvette az irányítást. Csak Vlaszák nagyszerű védéseinek köszönhető, hogy már az első félidőben nem szerzett többgó­los előnyt a Vegyész, amely idei leg­jobb játékával ilyen arányban is megérdemelten győzött az elfáradt kanizsaiak ellen. Jók: Fekete (a me­zőny legjobbja), Kálmán, Kendi, Moklár, Feledi, Mikula, ill. Simon, Savanyó, Simonecz. Szekszárd—Budafok 2:2 (l:0) Szekszárd, 200 néző. V.: Maczkó. Szekszárd: Lipovszki — Szlovák, Vágó (Glavatity, a szünetben), Somodi, Bonnyai — Tóth, Szőcs, Orosz — Ko­vács, Boros (Laki, a 73. perc­ben), Házi. Edző: Magasházi József. Budafok: Fellegi — Rácz, Kapitány, Stefanits (Noskó, az 56. percben), Vízi — Tátrai, Paizs, Harangi — Zöldi, Bleicher, Tóth K. Edző: Dobesh Gyula. A 6. percben Tóth hosszú partdobását a felugró Szlovák a levegőben lekezelte, aztán futtából arasznyira a léc fölé lőtte. Három perccel később Tóth K. a 16-oson belül reme­kül ugratta ki Paizst, akinek közeli lövését Lipovszki hárí­totta. A 11. percben Kovács becsapta Vizit, az 5-ösről la­posan begurította a labdát. Fellegiről kiperdült Orosz 18 méteres kapáslövése a balol­dali léc mellett suhant el. A 22. percben vezetést szerzett a hazai csapat, Házi vezette fel a labdát, majd Tóthoz játszott, ő remekül szöktette Somodit, akit a kaputól 14 méterre buk­tattak a védők. A büntetőt Bo­ros a jobb alsó sarokba vágta (1:0). A 36. percben a felfutó Vízi beadását Harangi leke­zelte, kapura húzott, a kivető­dő Lipovszki oldalra tolta a labdát és Szlovák szögletre mentett. Szünet után gyorsan egyen­lített a vendégcsapat. A 58. percben jobboldali szögletrú­gás végén nagy tömörülés tá­madt a Dózsa kapujánál. Zöldi fejese a kapufáról, Bleicher lövése a védőkről vágódott ki, végül Paizs lőtt a hálóba (1:1). A 63. percben Házi 20 méteres nagyerejű lövése a felső kapu­fáról vágódott a mezőnybe. Két perccel később ismét veze­téshez jutottak a szekszárdiak. Házi kapott jó átadást, 20 mé­teres vágta után sorra cselezte ki a védőket, majd a kifutó Fellegit is elfektette és a jobb alsó sarokba lőtt (2:1). A 66. percben Házi ellenállhatat­lanul tört kapura, beadását Kovács nagy helyzetben, há­rom lépésről Fellegibe lőtte. A 81. percben egyenlítettek a vendégek. A behátráló • védők tétovázását Paizs jól ismerte fel és az elvetődő Lipovszki mellett laposan a bal sarokba lőtte a labdát (2:2). Változatos, jó iramú találkozó. Az első félidőben támadó játékkal lepte meg ellenfelét a Dózsa és megér­demelten szerzett vezetést. Szünet után erősen rákapcsoltak a vendé­gek, ami gyors egyenlítést eredmé­nyezett. Egy remek egyéni alakítás végén később ismét a Dózsa szer­zett vezetést. Az utolsó negyedórára elfáradt szekszárdi védők hibáztak, ami az egyik pont elvesztését jelen­tette. Jók: Házi, Szőcs, Szlovák, Bonnyai, ill. Vízi, Tóth K., Harangi, Bleicher. Fekete László Az NB II. további eredmé­nyei: Szolnoki MTE-Salgótar- ján 0:2 (0:0), Vasas Izzó—Bé­késcsaba 1:0 (1 :0), Eger—Fűzfő 0:0, Debrecen—MÁV DAC 2:0 (0:0), Várpalota-BKV Előre 3:1 (2:1), BVSC-Dorog 0:0, Kossuth KFSE-Volán SC 1:2 (0:1). AZ NB II. ÁLLASA 1. Salgótarján 2. Izzó 3. Kazincbarcika 4. Eger > 5. Debrecen 6. Budafok 7. Volán 8. Dorog 9. Szolnok 10. Vác 11. Békéscsaba 12. BVSC 13. Nagykanizsa 14. Komló 15. Fűzfő 16. Kossuth 17. Előre 18. Szekszárd 19. MÁV DAC 20. Várpalota 28 16 28 16 28 15 28 14 28 16 28 12 28 10 11 28 12 7 28 11 28 11 5 49-23 39 6 43-19 38 6 50-28 37 6 45-29 36 8 36-30 36 9 45-32 31 7 38-34 31 9 28-25 31 9 37-27 30 10 31-30 29 10 28-32 27 9 34-36 26 12 35-37 25 12 29-33 25 12 40-53 25 9 38-47 24 14 27-41 20 15 29-54 19 18 30-55 16 18 31-58 1 5 A tartalékos összeállításban sze­replő, jól átszervezett komlói véde­lem az első félidőben biztosan há­rította a meg-megújuló váci roha­mokat. Szünet után a szervezetten, fegyelmezetten játszó komlóiak nem­csak tartani tudták az eredményt, de Gallai révén maguknak biztosí­tották a győzelmet. A bányászcsapat lelkesedésből, akarásból jól vizsgá­zott Vácott. A Komló kapujában Bien jól védett, a védelem minden tagja kitett magáért, a középpályán Hohmann a szokottnál valamivel gyengébb teljesítményt nyújtott, a csatársor legjobbja Gruborovics volt, különösen a második félidőben ját­szott ügyesen. Kellemes meglepetés volt Kopacz magabiztos balhátvéd játéka. A váciak legjobbjai: Szú­nyog, Szádoczki és Bodor. Kunos István Váltakozó sikerrel szerepeltek a baranyai csapatok • MÁV Nagykanizsa TE-Siófoki Bá­nyász 1:0 (0:0). Nagykanizsa, Vas­utas pálya, 600 néző. V.: Szőke. MÁV NTE: Szalai — Markán, Né­meth A., Csányi, Sulyok T., Szabó F., Szabó L., Karádi (Simon), Ta­kács (Gergelics), Pápai, Kiss. Edző: Németh Lajos. Siófok: Zsuponyó — Tilinger, Szilágyi, Kiss, Babán, Ta­kács (Fábián), Horváth, Bözsöny, Jä­ger, Bihari, Bakó. Edző: Mathesz Imre. A kanizsaiak a végig változa­tos mérkőzésen szerencsés győzelmet arattak. Góllövő: Simon. Jók: Né­meth A., Szalai, Markán, Szabó F., ill. Bözsöny, Sziláqyi, Babán, Bihari. Véméndi TSz SK-Honvéd Rákóczi SE 1:0 (1:0). Tata 400 néző. V.: Simon J. Véménd: Doszpod — Ta­kács (Tóth II.), Rótt, Kajtár, Fiochsz (Kiss), Mács, Martinkovics, Schwarz­kopf, Borovácz, Dárdai, Bencsik. Ed­ző: Szám Frigyes. A lelkesebben játszó vendégek megérdemelten sze­rezték meg a győzelmet a széteső játékot nyújtó hazaiak ellen. Kiállít­va : a Honvéd csapatból Péntek, illetve a Véméndből Bencsik a 32. percben. Góllövő: Bencsik. Jó: Rótt, Mács, Dárdai, ill. Dobos, Molnár. Répcelaki Bányász-Sellye 2:0 (1:0). Répcelak, 1600 néző. V.: Bauer. Sellye: Jankovics — Schmidt, Krén, Pandúr, Kovacsevics (Orlovics), Otár- tics, Vass, Markovics (Golobics), El- májer, Amigya, Berki. Edző: Megy- gyes Lajos. Közepes iramú és szín­vonalú mérkőzésen a sokat hibázó bányászcsapat csak nehezen győzött a szívósan küzdő Sellye ellen. Gól­lövő: Gáspár (2, egyet 11-esből). Jó: Wittinger, Prystupa, Balogh, Csorba J., ill. Krén, Jankovics, Vass. Bakony Vegyész-PVSK 0:0. Veszp­rém, 2000 néző. V.: Bodrogi. PVSK: Kovács — Németh, Tallósi, Engert, Szabó, Bocskor (Aradi), Kaszás, Kresz, Tóth II., Stájer, Hüber (Nagy). Edző: Rónai István. Megbízható vé­delmek, körülményes, sok hibával játszó csatársorok. Jó: Kiss, Mátyás, ill. Kovács, Tallósi. Az NB III. további eredményei: Sabaria SE—Péti MTE 2:1, Bábolnai SE—Ajkai Alumínium 1 :2, KOMÉP— Soproni Textiles 0:1, Soproni KSE— Oroszlányi Bányász 2:3, Kőszegi La­tex—Keszthelyi Haladás 2:1, Bauxit­bányász-Honvéd Kiss J. SE 2:0. AZ NB III. ÁLLÁSA 1. Bauxitb. 23 14 9 5 50-2$ 37 2. Ajkai Alum. 28 15 7 6 50-29 37 3. PVSK 28 15 5 8 45-21 35 4. Oroszlány 28 14 6 8 45-39 34 5. Répcelak 28 14 4 10 42-38 32 6. MÁV NTE 28 10 12 6 33-3-S 32 7. Bakony V. 23 11 9 8 37-31 31 P. Pét 23 12 6 10 35-30 30 9. Sabaria 23 13 4 11 37-34 30 10. KOMÉP 23 10 10 8 36-35 30 11. Véménd 28 11 7 10 45-37 29 12. Soproni Text. Rákóczi SE 23 12 5 11 <!#-49 29 13. 28 11 6 11 34-23 28 14. Bábolna 23 11 6 11 38-34 28 15. Sellye 23 10 6 12 27-34 26 16. Siófok 23 3 6 14 31-35 22 17. Kiss J. SE 28 7 5 16 29-56 19 18. Keszthely 28 5 8 15 39-63 18 19. Kőszeg 28 5 7 16 31-58 17 20. Soproni KSE 28 4 8 16 35-54 16 A Szekszárd—Budafok 2:2-es döntetlen eredménnyel végző­dött mérkőzést két pályázónk találta el. A sorsolásnál a sze­rencse Buzánszky László, Pécs, Petőfi utca 59. szám alatti la­kosnak kedvezett, aki a 100 forintos vásárlási utalványt szer­kesztőségünk titkárságán (Pécs, Hunyadi út 11.) veheti át. Az e heti szelvények beérkezési határideje szombat, déli 12 óra. Fömérközés: Komló—Szolnoki MTE............................................. Pótmérkőzés: Olajbányász—Vác................................................. A pályázó neve: ........................................................................ A pályázó lakcíme: ........................................................................ A Pécsi Bőrgyár felvesz termelőüzemeibe □ FÉRFI ÉS NŐI SEGÉDMUNKÁSOKAT, □ NYERSBÖRRAKTÁROZÁSI MUNKÁRA FÉRFI SEGÉDMUNKÁSOKAT, □ NYUGDÍJASOKAT, ÖLTÖZÖÖRI MUNKAKÖRBE. Jelentkezés a vállalat munkaügyi osztályán, Pécs, Bolgár Néphadsereg útja 52. VI. magyar nemzetközi tornászbajnokság Donath a férfí- uerseny győztese (Folytatás az 1. oldalról) Kellemetlen hírrel kezdődtek a férfiak szabadon választott gyakorlatai: a 4. helyen álló Kelemen kézsérülése miatt nem tudta folytatni a versenyt. Az első tapsot az NDK-beli Rück- riem kapta dupla bicska- és zsugorszaltóval „tűzdelt” gya­korlatáért. Donáth ugyanazt a „Magyar-színvonalú” lólengés- gyakorlatát, melyet egyszer már Pécsett is megcsodálhat­tunk, most kisebb hibákkaí adta elő, így 9,50-et kapott rá. Ezen a szeren nem sokkal maradt el tőle Hartung sem, bebizonyítva, hogy nem véletlenül verte meg nemrég a szovjeteket és a ja­pánokat. Félidőben Donáth mar utca­hosszal vezetett, mögötte Be- rényi és Hartung viaskodott a 2. helyért. Hartung lóugrásban olyan másfél szaltót ugrott, 180 fokos fordulattal, hogy töb­ben a lámpákat kezdték félteni tőle. A nap legmagasabb pont­számát (9,60) Donáth kapta hi­hetetlenül bonyolult mozgásso­rokkal tarkított nyújtógyakorla­táért. Az ezüstérem sorsa az utolsó fordulóban dőlt el. Har­tung — akárcsak előzőleg kor­láton — nyújtón is csúnyán ron­tott, Berényi viszont jó „lovas­nak” bizonyult, így övé lett a 2. hely. Donáth fölényesen, majd négy pont előnnyel nyerte a bajnokságot. Eredmények. Férfi összetett egyéni: 1. Donáth 111.40 p., 2. Berényi 107.45, 3. Hartung (Egyesült Államok) 106.80, 4. Zoulik (Csehszlovákia) 106.45, 5—6. Erdélyi és Babiak (Cseh­szlovákia) 105.90. Belénessy Csaba Pontot vesztett az első három csapat Szilágyi, a siklósiak kapusa öklözéssel tisztáz az Universitas PEAC csatárai elől. Fotó: Arató László Mázaszászvár—Steinmetz SE 0:0. Mázaszászvár, 450 néző. V.: László. A Steinmetz SE lelkes játékával rá­szolgált az egyik pontra. A bányász­csapat mélyen tudása alatt szere­pelt. Jók: Katona, Kovács II., Du­nai, ill. Sass, Peterke, Bodor. Drávafuk-Vasasi Bányász 1:1 (1:0). Drávátok, 200 néző. V.: Burai. Jó iramú mérkőzésen a döntetlen meg­felel a játék képének. Góllövők: Pandur, ill. Somogyvári. Jó: Ková- csevics II., Pintér, Pandur, ill. So­mogyvári, Németh. Universitas PEAC-Siklós 0:0. Űj- mecsekalja, 150 néző. V.: Deák. Szervezett védőjátékával a Siklós megérdemelten vitte el az egyik pontot. Jók: Hársfalvi, Vörös, Kalász, ill. Tojka, Mikola, Szilágyi. Mágocs—Szalánta 3:1 (2:1). Má­gocs, 250 néző. V.: Dervenkár. A hatvan percig 10 emberrel játszó Má­gocs 1 :1 után lelkes és jó játékkal biztosan győzött. Gól lövő: Major (2), Harsányi (11-esből), ill. Somlai, lók: Benes I., Major, Harsányi, ill. Balázs, Kelemen. P. Kinizsi—Boly 2:0 (0:0). Kovács­telep, 50 néző. V.: Szenttamási. A sörgyáriak végig többet kezdemé­nyeztek, de fölényüket csak szünet után tudták gólokra váltani. Góllö­vő: Juhász (2). Jók: Herczeg, Peti, Juhász, ill. Fitt, Kálmán, Vígh. Pogány—Mohács 0:0. Pogány, 200 néző. V.: Kövesi. Küzdelmes mérkő­zésen a pontosztozkodás igazságos. Jók: Sztánics I., Kozarics, Pethes, ill. Keipl, Sziebert. Beremend—Magyarszék 7:0 (3:0). Magyarszék, 100 néző. V.: Bartók. Közepes iramú mérkőzésen a rutino­sabb beremendi csapat fölényes győ­1. BVSC—Dorog 0:0 X 2. Szekszárd—Budafok 2:2 X 3. Kossuth KFSE—Volán 1:2 2 4. Szolnoki MTE—Salgótarján 0:2 2 5. Síküveggyár—Miskolc 0:2 2 6. Sátoraljaújh.—Szegedi D. 2:3 2 7. Hajdúszoboszló—Szarvas 1:2 2 8. Szabó L. SE—Debr. MTE 1:1 X 9. Szegedi VSE—Kisvárda 2:1 1 10. Milan—Torino 1:1 X 11. Genoa—Róma 1:0 1 12. Foggia—Napoli 1:1 X 13. Bologna—Lanerossi-r 1 3:2 1 14. Bp. Spartacus—Pénzügyőr 0:2 2 zelmet aratott. Góllövők: Budai (3), Németh I. (3) (egyet 11-esből), Ma­jorosi. Jók: Budai, Németh I., Ma­jorosi, ill. Illés, Szabó, Ábel. A MEGYEBAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Mohács 24 18 4 2 54-15 40 2. Vasasi B. 24 15 6 3 66-27 36 3. Mázaszászvár 24 13 7 4 39-23 33 4. U. PEAC 24 11 7 6 40-28 29 5. Szigetvár 24 11 6 7 58-42 28 6. Beremend 24 10 6 8 46-28 26 7. Szalánta 24 9 8 7 29-37 26 8. Steinmetz SE 24 9 7 8 34-21 25 9. P. Kesztyűgyár 24 10 5 9 41-35 25 10. Boly 24 8 8 8 39-28 24 11. Mágocs 24 11 2 11 43-43 24 12. Siklós* 24 10 4 10 24-33 22 13. P. Kinizsi 24 9 3 12 27-33 21 14. PBTC 24 8 4 12 23-34 20 15. Zsolnay 24 8 3 13 33-41 19 16. Pogány 24 6 6 12 27-49 18 17. Drávátok 24 4 4 16 19-49 12 18. Magyarszék 24 — 2 22 12-88 2 • Két büntetőpont levonva héttői Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapjo Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762. 15-852. 15-245, 15-264 Telex: 12-320-------------------♦-----------­K észült ofszet rotációt eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007