Dunántúli Napló, 1978. február (35. évfolyam, 32-59. szám)

1978-02-27 / 58. szám

Eger, 3500 néző. V.: Tompa. Eger: Kakas — Antal, Zsidai, Len­gyel, Csathó — Csuhay, Bartha, Galántai (Pócsik, az 58. percben), — Molnár, Zágonyi, Méhesi. Edző: Bánkuti László. — Komló: Bien — Gáli, Kovács, Lahó, Barta - Gallai, Tresch, Grubo- rovics — Lamm (Szabó, az 57. percben), Barka, Hohmann. Ed­ző: Csaba Gábor. A csúszós, mély pályán, ne­hezen alakult ki folyamatos já­ték. Az egriek három szögletet rúgtak, de komoly veszélyt egyik sem jelentett. Az első szép jelenet a 17. percben Molnár jobbról leadott éles lövése volt amely centiméterekkel kerülte el Bien kapuját. A félidő má­sodik felétől egyre sűrűbben rohamoztak az egriek, de a 37. percben mégis a Komló hagyott ki gólhelyzetet. Barta a bal­szélen elfutott, beadására Gal­lai jókor érkezett, óm ahelyett, hogy egyből lőtt volna, cselez­getett, és rosszabb pozícióból már csak az elfekvő kapust ta­lálta el. A félidő vége előtt még veszélyes szögletet rúghat­tak a hazaiak, de a komlói ka­pu mindkétszer felszabadult. Szünet után meglepően nyu­godtan, a játékot lassítva, pon­Salgótarján— 4:0 (1:0) Szekszárd, 1600 néző. V.: Jaczina. Salgótarján: Szűcs — Cséki, Horváth III., Kanósz, B. Kovács — Répás (Tóth, a 63. percben). Földi, Ádám — Szoó, Bíró, Kajdi, Kovács III. Edző: dr. Lakat Károly. — Szekszárd: Pólyák - Bonnyai, Szlovák, Vá­gó, Somodi — Szőcs, Boros, Szöllősi - Kovács (Glavatity a 80. percben), Orosz, (Tóth, a 63. percben), Házi. Edző: Ma­gasházi József. A 32. percben szerezte meg a vezetést a Salgótarjáni TC. Ádám baloldali beadását Kajdi k'zelről a bal sarokba fejelte. (1:0). A 37. percben egyenlí­tési alkalmat szalasztott el a hazai csapat. A cselsorozattal a 16-oson belülre törő Szócsőt a lövés pillanatában buktatták, 11-esi Szlovák büntetőjét azon­ban a vendégcsapat kapusa vetődve hárította. Szünet után a 14. percben Házi lefutotta a védőket, be­adását Orosz a kapu torkából vágta a léc fölé. A 64. perc­ben óriási védelmi hibából to­vább növelte előnyét a vendég­Eger—Komló 1:0 (0:0) tosan passzolva kezdett a Komló. Az egriek egyre-másra rúgták a szögleteket, és a 70. percben az egri Barta nagy­erejű szabadrúgását Bien csak nehezen tornászta ki a balsa­rokból. A 74. percben szöglet után Csathó teljesen egyedül az 5-ösről mellé helyezett. A 84. percben az egri védőktől Gruborovicshoz pattant a labda, aki szabadon futhatott kapura, de a 16-os előtt elérték és sza­bálytalanul szerelték. A 16-osról megítélt szabadrúgást Gruboro- vics nagy erővel a jobb felső sarok felé lőtte, de Kakas a helyén volt. A futballdráma csúcspontját a 90. perc jelen­tette, amikor egri szöglet után óriási kavarodás támadt a komlói kapu előtt, és a sok láb közül Csuhay lába a hálóba ko­torta a labdát. (1:0). A közép­kezdés után a reklamáló Hoh- mannt kiállította a játékvezető. Bár az Eger a mérkőzés nagy részében támadott, ezt a szög­letek nagy száma is mutatja, a Komló mindvégig hősiesen vé­dekezett, és úgy nézett ki, el­■Szekszárd csapat. Szlovák lekezelte a lab­dát, ketten szorongatták, Pólyák hazaadást vár!, a kettőjük közé berobbanó Bíró végülis köny- nyedén pofozta a hálóba a labdát (2:0). A 69. percben a csereként beállt Tóth húzott el a baloldalon, beadását Földi lőtte a hálóba. (3:0). A 78. percben láttuk a találkozó leg­szebb gólját. Szoó szögletét Horváth III. felhőfejessel küldte a jobb felső sarokba. (4:0). Ideális labdarúgóidő, száraz, jó talajú pálya fogadta a csa­patokat. Az első félidő egyen­lő erők változatos, jó iramú küzdelmét hozta. A hazai együt­tes nem tisztelte ellenfelét, bátran támadott, a 11-es ki­hagyásával azonban nagyot hibázott. Szünet után a vé­delmi hibából kapott újabb gól erősen visszavetette a ha­zaiakat. Ettől kezdve a salgó­tarjáni együttes érettebb, ruti­nosabb csapatjátékával uralta a mezőnyt, és biztosan szerez­te meg a győzelmet. — Jók: Szűcs, Kanász, Szoó, Bíró, illet­ve Házi, Bonnyai. Fekete László BVSC—Olajbányász 1:1 (0:0) Szőnyi út, 2000 néző. V.: Makó. BVSC: Pálinkás — B. Nagy, Szigeti, Gellért, Gara, Kőhalmi, Papp, Aranyosi (Tru- bin, a 63. percben), Kindornai (Enzsöl, a 78. percben), Nagy, Kaszás. Megbízott edző: Ub- rankovics Mihály. Nagykanizsa: Vlaszák - Söjtör, Kovácshegyi, Simon, (Bogáti, a 68. percben), Müller, Pávlicz, Kádár, Balogh, Simonecz (Nagy a szünetben), László, Kelemen. Edző: Kerekes Imre. A 40. percben Gara 30 mé­teres bombalövését a léc alól öklözte Vlaszák szögletre. Az 55. percben egy előrevágott labdával Kelemen megugrott, Pálinkás mintegy 40 méterre ki­futott kapujából, és becsúszva szerelt. Az 58. percben Papp 24 méterről felső kapufát lőtt. A 60. percben Pávlicz 18 mé­teres, a jobb felső sarokba tar­tó bombáját bravúrral tornász­ta szögletre Pálinkás. A 63. percben Papp a jobb szélről ívelt kapu elé. Nagy kilépett az elmélázó védők közül, és mint­egy 6 méterről a léc alá fejelte a labdát. (1:0). A 71. percben Kelemen villámgyorsan elhúzott a bal szélen, pontosan gurított vissza, a középcsatór helyén be­robbanó László elé, aki mint­egy 8 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt. (1:1). Az első félidőben eredmény­telenül küszködtek a csapatok egymással és a sáros, mély ta­lajjal. Szünet után mintha ki­cserélték volna a csapatokat, élénkült az iram, tervszerűbbek lettek a támadások. Ekkor a kanizsaiak is bátran, már há­rom csatárral támadtak. Tartós mezőnyfölényt azonban egyik csapat sem tudott kiharcolni, a döntetlen eredmény igazsá­gos. Jók: Pálinkás, Papp, Ga­ra, ill. Müller, László és Kele­men. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Budafoki MTE—Békéscsabai TASK 3:1 (2:0). Budafok. 1500 néző. V.: Király. Góllövők: Radics, Bleichner, Paizs, illetve Zahorán. Kossuth KFSE—Szolnoki MTE 0:0. Hévízi út. 1000 néző. V.: Rúzsa. Debreceni VSG— BKV Előre 1:0 (1:0). Debrecen. 7000 néző. V.: Eőry. Góllövő: Kiss J. Fűzfő—Volán 2:2 (1:1). Fűzfő, gyártelep. 300 néző. V.: Huták. Gól­lövők: Csurgó és Gerstmár, illetve Hajdú és Ebedli. MÁV DAC—Dorog 1:0 (1:0). Győr. 1200 néző. V.: Hartmann. Góllövő: Molnár. Kazincbarcikai Vegyész—Váci Hír­adás 2:1 (2:0). Kazincbarcika. 4000 néző. V.: Somlai. Góllövők: Kole- szárik, Kendi, illetve Répási. Vasas Izzó—Várpalota 2:1 (1:0). Újpest. 1500 néző. V.: Tóth. Góllö­vők: Valuch, Varga, illetve Csapó (11-esből). AZ NB II. ALLASA 1. Vasas Izzó 22 14 3 5 39-16 31 2. Salgótarján 22 13 4 5 40-20 30 3. Kazincbarcika 22 11 6 5 41-26 28 4. Eger 22 11 6 5 38-25 28 5. Dorog 22 11 4 7 24-19 26 6. Volán 22 7 11 4 31-25 25 7. Debrecen 22 11 3 8 23-26 25 8. Vác 22 10 4 8 27-25 24 9. Békései. TASK 22 8 7 7 22-25 23 10. Szolnoki MTE 22 7 6 7 31-23 22 11. Budafok 22 8 6 8 33-28 22 12. Olajbányász 22 8 6 8 31-26 22 13. Komló 22 8 5 9 25-26 21 14. Fűzfő 22 9 3 10 35-40 21 15. Kossuth KFSE 22 4 12 6 30-36 20 16. BKV Előre 22 6 6 10 23-31 18 17. BVSC 22 4 9 9 22-31 17 18. MÁV DAC 22 6 3 13 27-43 15 19. Várpalota 22 4 3 15 24-48 11 20. Szekszárd 22 3 5 14 20-47 11 hozza az egyik pontot. A nagy nyomás következtében azonban az utolsó percben sikerült az egrieknek megszerezni a győz­tes gólt. Ennek ellenére nem érheti vád a bányászokat, min­dent megtettek a pontszerzés érdekében. Az Egerből Antal, Csuhay és Molnár játszott jól. A Komlóból a közvetlen védelmet dicséret illeti, bár Bien kapus többször kiejtette a labdát. A közép­pályások csak a mérkőzés egy részében tudták tartani a lab­dát, a csatárok közül csak Gruborovics és Szabó egy-egy elfutása jelentett gólveszélyt. Kunos István L.abdcirűgo ilB IfR. A PVSK nyerte a vasutasrangadót Pécsi VSK—MÁV Nagykani­zsai TE 3:0 (2:0). Nagykanizsa, 2200 néző, v.: Pálfi. PVSK: Kovács — Németh Tallósi, Szabó, Engert, Tóth II., Grün- wald, Kresz, Hüber, Stájer, Szi­lágyi (Kaszás). Edző: Rónai István. MÁV NTE: Szalai — Szabó L. Németh A., Csónyi (Sulyok), Karádi, Szabó F., Su­lyok T., Németh I. (Takács), Markán, Kiss, Molnár. Edző: Németh Lajos. A nagyon gyen­ge teljesítményt nyújtó MÁV NTE ellen ilyen arányban is megérdemelten nyertek a re­Beszámoló közgyűlés Komlón A Komlói Bányász Sportklub tegnap délelőtt tartotta meg közgyűlését a Kossuth Bánya­üzem munkásklubjában. Az ese­ményen a sportolók, a szurko­lók és aktivisták mellett megje­lent dr. Schwarcz József, az MSZMP Mecseki Szénbányák Bizottságának titkára, Hart­mann József, Komló Városi Pártbizottság titkára, dr. Somo­gyi Károly, Komló városi Tanács vb-titkára, Bogár József, a szén­bányák szociális igazgató-he­lyettese, Sági Sándor, a Me­gyei Sporthivatal elnökhelyette­se, és Stier József, a PMSC képviseletében. Az egyesület éves munkáját tartalmazó írásos beszámolóhoz Szabó Jenő, a KBSK elnöke fű­zött szóbeli kiegészítést. Hang­súlyozta, hogy a sportkörben emelkedett a minőség sport- színvonala, javult az utánpót­lás nevelése, erősödött a szak­osztálymunka. Pozitívumként ál­lapították meg, hogy stabilizá­lódott az egyesület pénzügyi helyzete, ezt jelzi az is, hogy a korábbi évekkel ellentétben, tavaly nem volt fedezethiány, amely elsősorban a takarékos gazdálkodásnak, és a kiadások csökkentésének köszönhető. A kiegészítőt követő hozzá­szólások mindegyike, az ered­mények és hiányosságok össze­vetésével a tartalmasabb, kö­vetkezetesebb sportmunkára hívta fel a figyelmet. Hangsúlyt kapott, hogy a minőségi sport megteremtésének egyik alapve­tő feltétele, a jól összehangolt csapatmunka, a sportolók jó hozzáállása, és a lankadatlan győzni akarásuk. A közgyűlés befejezéseként a legeredményesebb verseny­zőknek, edzőjüknek, a legszor­galmasabb aktivistáknak és ak­tíváknak jutalmat adtak át. Vincze Viktor SAKK A jugoszláviai Bugojnóban sorra kerülő és március 17-ig tartó nagy­szabású nemzetközi sakkversenyen ló nagymester vesz részt. Köztük Ana- tolij Karpov világbajnok, s a magyar színeket Portisch Lajos képviseli. A mezőny tagjai: Karpov, Szpassz- kij, Tál, Balsov (szovjet), Hort (cseh­szlovák), Larsen (dán), Portisch L. (magyar), Miles (angol), Burn (ame­rikai), Timman (holland), Hübner (nyugatnémet), Gligorics, Ljuboje- vics, Ivkov, Bukics és Vukics (jugo­szláv) . ■“■e9l!/ebc,IB1l|0ícso,9 Réfi, a Zsolnay védője csatázik a Steinmetz SE csatáraival, a hazai pálya sártengerében. Fotó: Arató Már nyolc pont a Mohács előnye Zsolnay SE—Steinmetz SE 1:0 (1:0). Porcelángyári pálya, 100 néző, v.: Kolunnics. Na­gyon rossz talajú -ályán leját­szott mérkőzésen a szerencsé­sebb csapat nyert. Góllövő: Mischl. Jók: Mischl, Nagy, Szajkó, ill. Bodor, Herbszt. Boly—Magyarszék 4:0 (0:0) Magyarszék, 150 néző, v.: Hor váth. A II. félidőben kihasznál ta helyzeteit a vendég Boly Góllövők: Kálmán (31 Ulrich Jók: Kálmán, Marián, Vigh, ill Lóga, Szilárd. Mohácsi TE—Szigetvár 3:0 (0:0). Mohács, 600 néző, v.: dr. Rákóczi. II. félidei teljesít­ményével kerekedett felül a Mohács. — Góllövők: KeipI, Hancz, Sági. Jók: Hancz, KeipI, Lőrincz, ill. Béni, Csőre.1 Kiállít­va: Győri (Szigetvár). Mágocs—Drávátok 4:2 (0:1). Drávátok, 300 néző, v.: Misefa. Első félidei vezetése utón fe­gyelmezetlenül játszott a Drá­vátok. Góllövők: Radnai (2), Wald, Bencs, ill. Pandur, Kis- máté. Jók: Wald, Mágocsi, Bencs II., ill. Vitkovics, Golyók. Mázaszászvár—P. Kinizsi 1:0 (1:0). Mázaszászvár, 500 néző, v.: Schneider. Jóiramú mérkő­zésen a szerencsésebb csapat győzött. Góllövő: Kovács I. Jók: Katona, Bazsonyi, Kovács I., ill. Molnár, Tavali, Hausznek. Szalánta—Pogány 1:0 (0:0). Pogány, 200 néző, v.: Sör. A nagyobb lelkesedéssel játszó vendég Szalánta megérdemel­ten nyert. Góllövő: Tóth. Kesztyűgyár-Siklós 4:1 (0:0). Ifjúsági stadion, 200 néző, v.: Dervenkár. A II. félidőben jól játszott a Kesztyűgyár. Góllö­vők: Palkovics (3, egyet 11-es- Jből), Varga, ill. Petrétei. Jók: Palkovics, Pauli, Nagy, Szarka, ill. Bácsi, Beremend—Vasasi Bányász 4:1 (1:0). Beremend, 400 néző, v.: Radó. Végig a Beremend irányította a játékot. Gól lövők: Daka, Németh I., Lot, Németh II., ill. Kólya. Jók: Guzsvány, Németh I., Lot, Alföldi I., ill. Kólya, Németh. Kiállítva: Bo­ros (Vasasi Bányász). A MEGYEBAJNOKSAG ALLASA Pályázóink közül mindössze ketten „bíztak" a Salgótarján nagy gólarányú szekszárdi győzelmében, igy közülük a sze­rencse Csirke Istvánná, 7391 Mindszentgodisa, Bem utca 5. szám alatti lakosnak kedvezett, aki 100 forintos vásárlási utalványát szerkesztőségünk titkárságán (Pécs, Hunyadi út 11. sz.) veheti át. A heti szelvények beérkezésének határide­je szombat déli 12 óra. Főmérkőzés: Komlói Bányász—Szekszárd: Pótmérkőzés: Olajbányász—Eger: ......... A pályázó neve: ......................................... A pályázó lakcíme:...................................... 1 . Mohács 18 16 2 — 50-9 34 2. Vasasi B. 18 11 4 3 50-23 26 3. Mázaszászvár 18 11 4 3 30-17 26 4. U. PEAC 18 9 4 5 36-25 22 5. Kesztyűgyár 18 9 2 6 38-29 20 6. Szalánta 18 7 6 5 20-28 20 7. Boly 18 7 5 6 33-22 19 8. Beremend 18 7 3 8 32-24 17 9. Szigetvár 18 6 5 7 35-34 17 10. P. Kinizsi 18 7 3 8 20-24 17 11. Steinmetz SE 18 6 4 8 21-20 16 12. Siklós* 18 8 2 8 19-27 16 13. Pogány 18 6 4 8 22-34 16 14. Mágocs 18 7 1 10 33-39 15 15. PBTC 18 6 3 9 16-26 15 16. Zsolnay 18 6 2 10 26-33 14 17. Drávafok 18 4 2 12 16-37 10 18. Magyarszék 18 — 2 16 8-54 2 • = a Siklós csapatától két bűn­tetőpont levonva. II ízilabda Vereséget szenvedett első moszk­vai mérkőzésén a magyar vízilabda válogatott. A felkészülés időpontjá­ban a játékosok még nem nyújtották legjobb tudásukat —, de a szovjet válogatott győzelméhez az is hozzá­járult, hogy a magyar pólósok több emberelőnyt kihagytak. Szovjetunió—Magyarország 6:4 (1:0, 2:1, 2:2, 1:1) Góldobók: Msverianidze (2), Gorskov, Kabanov, Grisin, Ajanberd- janov, illetve Faragó (3) és Geren­dás. mekül játszó pécsiek. Góllö­vők: Stájer (2), Grünwald. Jók: Tóth II. (a mezőny legiobbja). Stájer, Szabó, Hüber, Grün- wald. A kanizsaiak közül sen­ki sem dicsérhető. Siófoki Bányász-Véménd 0:0. Siófok, 1200 néző, v.: Nagy J. Siófok: Zsuponyó — Riedl, Szi­lágyi, Babán, Bőzsöny, Horváth J. (Bakó), Takács, Csépón (Jo­hann), Jáger, Bihari, Bocsev. Edző: Mathesz Imre. Véménd: Doszpod — Takács, Rótt, Kaj- tár, Kiss, Mács, Schwarczkopf (Tóth), Martinkovics, Borovácz, Dárdai, Bencsik. Edző: Szám Frigyes. A tervszerűbben játszó véméndiek közel álltak a győ­zelemhez. Jók: Zsuponyó, Szi­lágyi, Bőzsöny, Babán, illetve: Rótt, Kajtár, Martinkovics, Bo- rovócz. Sabaria SE—Sellyéi SK 2:0 (1:0). Szombathely, 300 néző, v.: Hegedűs. Sellye: Jankovics — Orlovics, Vass, Krén, Elmá- jer (Kovacsevics), Könyves, Markovics, Amigya, Pandur, Szabó, Schmidt (Golubbics). Edző: Meggyes Lajos. Az első félidőben helyzetei alapján a Sabaria nagyobb arányban is vezethetett volna. Szünet után nagy hajrába kezdett a ven­dégcsapat, de gólhelyzeteit nem tudta kihasználni. Góllö­vők: Horváth, Derdák. Jók: Tóth, Kiss, Horváth, Derdák, ill. Vass, Könyves és Szabó. Az NB III. további eredmé­nyei: Ajkai Alumínium—Sopro­ni Textiles 4:0, Péti MTE— Oroszlány 2:0, Rákóczi SE— Keszthely 2:1, Bábolna—Kiss János SE 1:1, KOMÉP—Bakony Vegyész 0:0, Soproni KSE— Bauxitbányász 1:1, Kőszeg— Répcelak 3:4. • AZ NB III. ALLASA 1. PVSK 22 13 3 6 39-16 29 2. Répcelak 22 13 3 6 37-26 29 3. Ajka 22 10 7 5 39-24 27 4. Bauxitb. 22 10 7 5 35-24 27 5. Oroszlány 22 11 4 7 33-30 26 6. Pét 22 10 5 7 27-21 25 7. Rákóczi SE 22 10 4 8 27-15 24 8. Bábolna 22 9 6 7 29-21 24 9. Bakony V. 22 8 8 6 25-22 24 10. MÁV NTE 22 8 8 6 28-32 24 11. KOMÉP 22 8 7 7 30-31 23 12. Véménd 22 8 6 8 33-26 22 13. Sabaria 22 9 4 9 22-25 22 14. Sopr. Text. 22 9 4 9 36-41 22 15. Siófok 22 7 5 10 26-26 19 16. Sellye 22 7 4 11 21-30 18 17. Kiss. J. SE 22 6 3 13 25-48 15 18. Sopr. KSE 22 3 8 11 29-41 14 19. Kőszeg 22 4 5 13 28-47 13 20. Keszthely 22 3 7 12 27-50 13 TOTO 1. Milan—Roma 1:0 1 2. Fiorentina—Juventus 1:1 x 3. Lazio—Internazionale 1:0 1 4. Napoli—Atalanta 2:2 x 5. Perugia—Bologna 2:0 1 6. Pescara—Lanerossi 1:2 2 7. Verona—Genoa 2:0 1 8. Brescia—Palermo 3:2 1 9. Catanzaro—Avellino 1:0 1 10. Cesena—Varese 3:0 1 11. Modena—Taranto 2:0 1 12. Monza—Ternana 2:0 1 13. Pistoiese—Rimini 1:0 1 Pótmérkőzések: 14. Cagliari—Como 3:1 1 15. Sampdoria—Barf 4:0 1 16. Torino—Foggia 3:1 1 héttői Dunántúli napló _ A z MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852. 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációt eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007