Dunántúli Napló, 1977. október (34. évfolyam, 270-300. szám)

977-10-10 / 279. szám

Nagyszerű második Szekszárd—Fűztő 3:0 (0:0) félidő Szekszárdi Dózsa—Fűztő 3:0 (0:0). Szék s zárd. 1500 néző. V.: Soós. Szekszárd: Potyák — Gla- vatity, Szlovák, Orosz, Korner — Vágó (Adorján a 80. perc­ben), Weitner, Laki — Pölös- kei, Somodi, Házi, (Szállási a 63. percben). Edző: Jerabek Jenő. Fűzfő: Takács — Varga, Balatoni, Kovács, Mater — Sze­ged/, (Zaharovics a 59. perc­ben), Boái B., Csurgó — Diósi, Gaál /., Farkas (Gertsmár a 64. percben). Edző: Szőke Miklós. A 15. percben Diósi az egész szekszárdi védelmet be­csapta, a kimozduló Pólyák mellett is elhúzta a labdát, de nagy helyzetből a jobb alsó sarok mellé lőtt. A 23. percben Weitner kapu elé ívelt, a vé­dőkön átszálló labdát Pölöskei lekezelte, lövés helyett azonban hátra játszott, Vágó elől men­tettek a védők. A 37. percben a partjelző többméteres lesről engedte el Diósit, aki kapura húzott, lövése a kimozduló Pó­lyákról levágódott és Korner estében mentett. A második félidő 3. percében Weitner az alapvonal közeléből beívelt, Somodi lövése a ka­pusról szögletre vágódott. Az 50. percben vezetést szerzett a hazai együttes. Vágó 22 méte­res nagyerejű lövése kiperdült Takács kezéből, a berobbanó Pölöskei a hálóba kotorta a labdát. 1:0. Három perc múlva tovább növelte előnyét a Dó­zsa együttese. Házi szögletét Vágó cselesen átlépte, az egyik védő haza játszotta a labdát, de a szemfüles Somodi elcsípte és közelről nem hibázott. 2:0. A 70. percben ismét gólnak tapsolhatott a hazai közönség. Szolnoki MTE—Komlói Bányász 2:1 (1:1) Szolnok, 2000 néző.v.: Nagy. Szolnok: Szendrei — Kántor, Sebők, Kolláth, Kábák (Borán) — Porhanda, Lódi, Zilbauer — Szatmári, Dókái, Varga (Me­lis). Edző: Friedmanszky Zol­tán. Komló: Bien (Erdősi) — Gyurina, Kovács, Steib, Bartha — Lahó (Bányász), Hobmann, Gallai, Hegyi, Kolesánszky, Gruborovics. Edző: Csaba Gá­bor. 2. perc: Hohmann 16 méter­ről küldött íövése elsuhant a kapufa mellett. 4. perc: Sebők lövése kerülte el a komlói ka­put. 5. percben Gallai beíve­lését Kolesánszky fejelte kapu­ra, a fejes a felső kapufáról pattant a gólvonal mögé, 1 :0 a Komló javára. Szögletrúgás utáni kavarodásból Szatmári lőtt közelről fölé. A 14. perc­ben a kitörő Porhandát Lahó felvágta, a megítélt büntetőt Dákai helyezte a kapuba, 1:1. Kiegyenlített játék folvt, a Szolnok többet, a Komló ve­szélyesebben támadott. Az 50. percben Hohmann szabadrúgá­sát Steib 8 méterről fejelte fö­lé. Az 57. nercben Bien sérü­lése minrt Erdősi állt a kapu­ba. A 70. percben Hohmann partdobása után az elpattanó labda Baran elé került, aki a jobb sarokba lőtt, 2:1. Komló az egyenlítésért küzdött, táma­dott, mégis a Szolnoknak akadt helyzete. A többet támadó Komlónál két ordító egyéni hiba miatt fokozatosan visszaesett a csa­patjáték. A Komió támadott, a Szolnok pedig két szerencsés góllal nyert. A komlói csapat­ból csak Gallai és Bien nyúj­tott elfogadható teljesítményt, valamint a Bien helyére be­állt Erdősi is. Faragó József Vác—Olajbányász 3:0 (1:0) Vác, 9000 néző. V.: Bodrogi. Vác: Hegedűs — Szunyogh, Varga, Misnyovszki, Bajnóczi, Pálinkás, Répási, Bednarik, Ba­logh Cs., Tóth, Fridmann. Edző: Jeszenszky István. Nagykanizsa: Vlaszák — Kovácshegyi, Dosz- poth, Simon, Müller, Savanyó, Balogh (Készéi, a 46. perc­ben), Simonetz, Pávlitz, Söjtör, Kozma. Edző: Kerekes Imre. A 35. percben Tóth a félpá­lyánál megszerzett egy labdát, két nagyszerű csel után- kiug­ratta Fridmannt, aki elhúzta a labdát a kifutó Vlaszák mel­lett és a kapu közepébe lőtt (1:0). Az 57. percben Répási egy szabadrúgást ügyesen fe­jelt vissza és a jókor érkező Bednarik futtából óriási gólt ragasztott a jobb felső sarok­ba (2:0). A 77. percben egy jobb oldali szögletrúgást Vla­szák kiöklözött, Pálinkás húsz méterről lőtt, a labda egy vé­dőről Balogh elé pattant, aki 14 méterről a háló bal oldalá­ba küldte (3:0). A kanizsai­ak nagyon akartak, a hazai védelem azonban jól rombolt. A mindkét félidőben jobban játszó hazai csapat rászolgált a győzelemre. Jók: Varga, Pá­linkás, Szunyogh, illetve Dosz- poth, Savanyó. További eredmények Vasas Izzó—MÁV DAC 1:0 (0:0), Eger—BVSC 2:0 (1:0), Kazincbarcika—Volán 2:0 (1:0), Dorog—BKV Előre 2:1 (1:0). Sze kszá rd—F űzf ő 3:0 (0:0), Várpalota—Salgótarján 4:3 (2:0), Debrecen—Budafok 1:0 (0:0), Kossuth KFSE—Békéscsa­bai TASK 1:1. NB II. ALLASA Nagy meglepetésre számítottak pályázóink az elmúlt hé­ten, mivel a 3:0 arányban végződő Szekszárd—Fűzfő mérkőzés eredményét a több mint kétszáz tippszelvény között csak öten találták el. A sorsolásnál a szerencsés nyertes ezúttal Gajág Ferenc, Pécs, Szigeti út 69. szám aiatti lakos lett. Nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán (Pécs, Hunyadi út 11.) veheti át. A heti szelvények beérkezési határideje szombat déli 12 óra. Főmérkőzés: Komlói Bányász—Várpalota: ......................... Pótmérkőzés: Olajbányász—Szolnoki MTE: ......................... P ályázó neve: ......................................................................... P ályázó lakcíme: ...................................................................... Somodi beadása elsuhant a vé­dők fölött, Weitner rácsapott, középre emelt és Pölöskei for­dulásból a léc aló bombázott. 3:0. A 74. percben Weitner lö­vésszerű beadását Pölöskei ka­pósból a kapu fölé vágta. A látottak alapján megér­demelten szerezte meg második győzelmét a szekszárdi csapat. Jók: Pölöskei, Vágó, Weitner, Korner, illetve Balatoni, Diósi. Fekete László TOTO 1. BKV Előre—Dorog 1:2 2 2. Várpalota—Salgótarján 4:3 1 3. Szekszárd—Fűzfő 3:0 1 4. Vác—Nagykanizsa 3:0 1 5. Kazincbarcika—oVIán 2:0 1 6. Debrecen—Budafok 1:0 1 7. Perbál—ÉGSZOV 1:1 X 8. Bp. Spart.—Kecskeméti SC 1:0 1 9. Erzsébeti SMTK—Bp. fip. 4:3 1 10. Bem SE—Gyöngyös 0:0 X 11. Kecskeméti TE—G. MÁVAG 2:1 1 12. Kőszeg—Oroszlány 0:1 2 13. Sop. KSE—Sop. Textiles 3:3 X Pótmérkőzések: 14. Síküveggyár—Nyíregyháza 0:1 2 15. Hajdúszoboszló—Szeg. D. 1:1 X 16. Özd—Miskolc 4:1 1 Mohács továbbra is veretlen Mohács-Magyarszék 4:1 (1:1). Magyarszék, 100 néző. V.: Polcz. Küzdelmes mérkőzésen, szünet utáni jó játékával győ­zött a listavezető. Góllövok: Sziebert (2), Budovinszki, Pár- tényi, ill. Herbert. Jók: Párté- nyi, Keipl, Hászer, ill. Böhn, Varga I. Mázaszászvár-Beremend 3:0 (1:0). Mázaszászvár, 300 néző. 1. Vác 10 7 1 2 15-5 15 2. V. Izzó 10 6 1 3 16-6 13 3. Volán 10 5 3 2 16-11 13 4. Komló 10 6 1 3 17-13 13 5. Budafok 10 5 2 3 19-13 12 6. Nagykanizsa 10 4 4 2 15-9 12 7. Dorog 10 5 2 3 12-8 12 8. Debrecen 10 5 2 3 10-7 12 9. Salgótarján 10 5 1 4 17-11 11 10. Kazincbarcika 10 4 3 3 12-13 11 11. Kossuth KFSE 10 3 5 2 11-14 11 12. Szolnoki MTE 10 4 2 4 13-10 10 13. Békéscsaba 10 3 4 3 9-10 10 14. Eger 10 2 5 3 12-16 9 15. Fűzfő 10 4 1 5 13-19 9 16. BKV Előre 10 3 1 6 11-17 7 17. Várpalota 10 2 2 6 11-21 6 18. MÁV DAC 10 2 í 7 10-18 5 19. Szekszárd 10 2 1 7 9-18 5 20. BVSC 10 — 4 6 8-17 4 A vasutasok játékosa Rab Gy. szerez pontot a Csőszerelő el­leni találkozón. Fotó: Arató PVSK—Csőszerelő 118:94 (61:38). NB I. férfi mérkőzés, városi sportcsarnok, 200 néző. V.: Berendi, Varga J. A PVSK- ban nem játszott a beteg Pál- völgyi, de így is tetszés szerint érték el pontjaikat. A 2. fél­időben a PVSK kevés gondot fordított a védekezésre és ezt a Csőszerelő kihasználta, igya vártnál szorosabb lett a vég­eredmény. Ld.: Vágvölgyi (29), Rab Gy. (21), Rab J. (16), ill. Kiss (30), Zádor (18). Diósgyőri VTK—Pécsi VSK 56:55 (26:38). NB I. női mérkő­zés, Miskolc, városi sportcsar­nok. V.: Prenker, Simó. Ld.: Aronné (23), Hegedűs és Med- gyesi (10—10), illetve Nothgisz (21), Szabóné (14), Russainé (10). Tájékozódási futás Vasárnap déli 1 órakor a sikondai kempingben tartott ünnepélyes ered­ményhirdetéssel befejeződött a két­napos országos egyéni, nappali, fel­nőtt, junior, ifjúsági bajnokság, melyre Mánfa-Orfű községben került sor, a Baranya megyei Tájfutó Szö­vetség rendezésében. Eredmények: férfi felnőttek: baj­nok: Szabó László (PVSK), 2. He­gedűs András (BEAQ, 3. Hegedűs Zoltán (OSQ, 6. dr. Kovács László (PVSK), 8. Kóger Gyula (PVSK). Női felnőtt: bajnok: Monspart Sa­rolta (Bp. Spartacus), 2. Kovács Magda (Tipográfia), 3. Kármán Ka­talin (Egri Spartacus). Férfi junior: bajnok: Vekerdi Zol­tán (BEAQ, 2. Gyenis Zoltán (PVSK), 3. Harkányi Adóm (MAFQ, 4. Ke­lemen János (PVSK), 5. Tóth János (PVSK). Fiú ifjúsági: 1. Molnár Géza (BEAQ, 2. Kuron György (BEAQ, 3. Nagy Márton (PVSK). Kiss Endre keresünk PÉNZÜGYI ÉS SZÁMVITELI osztályvezetőt Felvételre csak 50 éven aluliak jelentkezését várjuk. FELVÉTEL FELTÉTELE: mérlegképes oklevél és 15 éves gyakorlat, vagy számviteli főiskola, 5 éves gyakorlat. Az eddigi munkaköri ténykedésről rövid életrajzot kérünk a Sallai utcai hirdetőbe, „VEZETŐ" jeligére. Vasutas győzelem KOMÉP-Siófoki Bányász 2:1 (1:0). Tatabánya, 1000 néző. V.: Kocsik. Siófok: Zsuponyó — Til- linger, Horváth il. (Bordán), Horváth IV., Bözsöny, Kiss L., Kiss K., (Takács), Csépón, Hor­váth I., Bihari, Bántó. Edző: Mathesz Imre. A mérkőzés nagy részében fölényben játszó és sok gólhelyzetet teremtő, de a hajrára visszaeső KOMÉP ne­hezen győzött. Góllövők: Kökény (2), illetve Bántó. Jók: Szabó, Horváth F., Kökény, ill. Zsupo­nyó, Bőzsöny, Bántó. Bauxitbányász SE—Sellye 3:1 (1:1). Tapolca, 800 néző. V.: Németh. Sellye: Jankovics — Orlovics, Grósz, Pandúr, Rácz, Otártics, Vass, (Könyves), Ber­ki, Szabó, Amigya, Lőrinc. Ed­ző: Meggyes Lajos. A meglehe­tősen alacsonyszínvonalú mér­kőzésen a gyengébb játékerőt képviselő Sellye ellen akár na­gyobb arányban is nyerhettek volna a hazaiak. Góllövők: Tóth B., (2), Morvái, ill. Szabó. Jók: Bughy, Ormai, Tóth B,, (a mezőny legjobbja), ilL Rácz és Szabó. A 85. percben a partbíró megsértése miatt Ber­kit a játékvezető kiállította. MÁV Nagykanizsai TE-Ajkai Aluminium 1:1 (1:1). Nagykani­zsa, 800 néző. V.: Horváth L. MÁV NTE: Lovkó - Markán, Szabó L., Sulyok T., Szabadi, Németh, (Takács), Szabó F., Karádi, Molnár, Kiss, Sulyok Gy., (Szélig). Edző: Németh Lajos. A közepes iramú, küz­delmes mérkőzésen iqazságos eredmény született. Góllövők: Molnár, ill. Cserna. Jók: Szabó L., Molnár, ill. Bujtor, Varró, Cserna. További eredmények: Bakony Vegyész-Honvéd Kiss J. SE 1:1, Répcelak-Keszthelyi Haladás 2:0, Kőszegi Lapecz-Oroszlányi Bányász 0:1, Soproni KSE-Sop- roni Textiles 3:3, Bábolnai SE- Péti MTE 3:0, Sabaria SE- Honvéd Rákóczi SE 1:0. AZ NB III. ALLASA 1. Oroszlány 10 6 2 2 19-12 14 2. Répcelak 10 6 2 2 15- 9 14 3. PVSK 10 6 1 3 21- 9 13 4. Soproni Text. 10 5 3 2 20-13 13 5. Bakony V. 10 5 3 2 13- 7 13 6. Pét 10 6 1 3 15-11 13 7. Bábolna 10 5 2 3 16-12 12 8. MÁV NTE 10 4 4 2 12-17 12 9. Bauxitb. 10 4 3 3 15-12 11 10. KOMÉP 10 4 3 3 17-15 11 11. Szabaria 10 4 2 4 8-9 10 12. Véménd 10 3 3 4 8-10 9 13. Keszthely 10 3 3 4 17-25 9 14. Ajkai Alum. 10 2 4 4 11-15 8 15. Sellye 10 3 1 6 10-14 7 16. Kőszeg 10 2 3 5 11-18 7 17. Kiss J. SE 10 3 1 6 10-21 7 18. Soproni KSE 10 2 2 6 17-19 6 19. Rákóczi SE 10 2 2 6 8-10 6 20. Siófok 10 2 1 7 10-15 5 KÉZILABDA Győri Textiles—Nagykanizsai Olajbányász 15:15 (8:7). Győr, NB I. B-s női mérkőzés. Ceg­lédi Közgép—Nagykanizsai Olajbányász 35:23 (13:7). Ceg­léd, NB I. B. férfi ^mérkőzés. Pécsi BTC—Dorogi ÄC 15:14 (9:8), NB II. női mérkőzés Pécs. V.: Kövesi. A bányászcsapat megérdemelten győzött az időn­ként jó teljesítményt nyújtó Beremend ellen. Góllövők: Pe- rényi (2), Bazsonyi. Jók: Peté­nyi, Katona, ill. Németh I. Vasasi Bányász-PBTC 3:1 (1:0). BTC-pólya, 100 néző. V.: Thassy. A lélektelenül játszó BTC gyenge teljesítményt nyúj­tott és megérdemelt vereséget szenvedett. Góllövők: Virág (2), Peres, ill. Bálinti. Jók: Sza­bó, Mihálovics, Németh, ill. a BTC-ből senkit nem lehet ki­emelni. Steinmetz SE-Drávafok 2:1 (1:1). Dróvafok, 300 néző. V.: Máj. A játék képe alapján a döntetlen eredmény igazságo­sabb lett volna. Góllövők: Pe­ti, Herbszt, ill. Pandur (11-es- ből). Jók: Sass, Bodor, Peterke, ill. Kovácsevics I., Kanász. Bóly-Zsolnay SE 3:1 (2:0). Boly, 200 néző. V.: Dervenkár. Közepes színvonalú mérkőzésen biztos bólyi győzelem született. Góllövők: Ulrich (2), Marják, ill. Szűcs. Jók: Király, Ulrich, ill. Szűcs, Szilágyi. Kiállítva: Vigh (Boly). Universitas PEAC-Szigetvár 2:2 (2:0). Újmecsekalja, 100 néző. V.: Molnár K. Végig nagyiramú, izgalmas mérkőzé­sen a döntetlen eredmény va­lós. Góllövők: Gáspár (2), ill. Csőre, Révész. Jók: Pozsór, Fe- renczi, Gáspár, ill. Kovács, Cső­re, Pénz. P. Kinizsi—Szalánta 0:0. Ko­vácstelep, 100 néző. V.: Bar­tók. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a nagy fölényben ját­szó sörgyáriak rendre kihagyták helyzeteiket. Jók: Kecskés, De- csi, ill. Tóth, Bori, Balázs. Siklós-Mágocs 3:1 (1:0). Mágocs, 150 néző. V.: Radó. A mágocsiak gyengélkedése to­vább tart. A jól játszó siklósi­ak győzelme nem forgott ve­szélyben. Góllövők: Kiss, Iva» nek, Balogh, ill. Wald. Jók: Petrétei, Ivanek, Kiss, ill. a Má- . gocsból senkit nem lehet ki­emelni. P. Kesztyűgyár—Pogány 5:1 (1:0). Pogány, 150 néző. V.: Szedeli. Szünet utón hengerel­tek a feljavult kesztyűgyáriak. Góllövők: Horváth (2), Kincses, Pauli, Balogh I., ill. Kozarics. Jók: Nagy, Pauli, Garai, ill, a Pogányból senkit nem lehet ki­emelni. A MEGYEBAJNOKSAG ALLASA 1. Mohács 8 7 1 — 19-5 15 2. M.-szászvár 8 5 2 1 14-6 12 3. Boly 8 4 2 2 22-10 10 4. Steinmetz SE 8 4 2 2 12-6 10 5. Vasasi Bány. 8 4 2 2 17-12 10 6. U. PEAC 8 4 2 2 15-11 10 7. Siklós 8 5 — 3 11-11 10 8. Szalánta 8 2 5 1 7-7 9 9. Szigetvár 8 3 2 3 18-17 8 10. Kesztyűgyár 8 3 1 4 20-19 7 11. Zsolnay SE 8 3 1 4 11-13 7 12. P. Kinizsi 8 3 2 3 6-8 7 13. Beremend 8 2 2 4 12-13 6 14. Mágocs 8 3 — 5 12-17 6 15. PBTC 8 2 2 4 7-13 6 16. Drávafok 8 2 1 5 6-12 5 17. Pogány 8 — 3 5 7-18 3 18. Magyarszék 8 — 2 6 6-24 2 Vllt( proletárjai hétfői Dunántúli napló _ Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzkl Ervin Fószerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei ^Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációi eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 Kosárlabda