Dunántúli Napló, 1977. augusztus (34. évfolyam, 210-239. szám)

1977-08-08 / 217. szám

Nagykanizsa-Budafok 2:1 (1:0) Az NB II. állása Nagykanizsa, 5000 néző. V.: Szőke. Nagykanizsa: Viaszok — Készéi, Doszpod, Simon, Kovácshegyi, — Pávlicz, Bogá- ti, Simonecz — Söjtör, (Sová­nyé a 60. percben) Buti, Kele­men. Edző: Kerekes Imre. Bu­dafok: Lengyel — Horváth, Kapitány, Gergely (Noskó a 76. percben), Szabó — Mé­szöly, Tóth K., Harangi —Zöl­di, Radics, Tátrai (Vaszli a 76. percben). Edző: Dobesch Gyu­la. Eszményi labdarúgó időben, hallatlan nagy iramban kezdő­dött a mérkőzés. Azonnal a kanizsaiak kerekedtek felül, uralták a pályát, negyedórán át, szebbnél-szebb támadáso­kat vezettek, de a jól rombo­ló budafokiak hárították a ve­szélyes akciókat. Két hazai helyzetkihagyást követően a vendégek gyors ellentámadá­sait majdnem góllal fejezték be, de előbb Radics 8 méter­ről lőtt mellé, majd ugyan­csak Radics 3, méteres lövését Vlaszák bravúrral mentette. A rohamozó olajosok a 34. perc­ben szereztek vezetést: Kele­men remekül húzott el a bal­oldalon, pompásan lőtte be a labdát és Pávlicz 10 méterről bombázott a kapu baloldalá­ba. 1:0. Szünet után a vendégek ve­szélyeztettek, majd az 53. perc­ben egyenlítettek. Ekkor Tóth K. jól tálalt a kiugró Radics elé, aki egy csel után a kifu­tó Vlaszák mellett lőtt a ka­puba. 1:1. Három perccel ké­sőbb Harangi kétszer is beve- hette volna a kanizsai kaput, de elpuskázta a nagy lehető­ségeket. A 65. percben Sava- nyó keményen szerelte Zöldit, amiért a játékvezető kiállítot­ta a kanizsai játékost. A győz­tes gól a 75. percben esett: Kelemen húzott kapura, akit Gergely a 16-oson belül buk­tatott. A büntetőt Buti biztosan Iptte a kapuba. 2:1. Végig nagy iramú, jó szín­vonalú játékot láthatott a szép számú nézősereg. Az utolsó 25 percben emberhátrányban ját­szó, hallatlanul lelkesen har­coló olajosok megérdemelten nyertek a jóképességü Budafok ellen. Jók: Kelemen, Kovács­hegyi, Pávlicz, Vlaszák, Buti, Simonecz, ill. Kapitány, Tóth K., Radics, Harangi, Szabó. Balogh Antal 1. 2- 3. * S- 7. «. 9—10. 11-12. 13. 1*—16. 17. 18—19. BKV. Előre Volán Fűzfő Szolnoki MTE Vác Nagykanizsa Salgótarján Dorog Kazincbarcika Kossuth KFSE Várpalota Szekszárd Debreceni VSC V. Izzó Budafok BVSC Bcsabai TASK MÁV DAC Komló Eger 1 1 - 1 1 - 1 1 - 1 1 - 1 1 - 1 1 - 1 1 - 1 1 - 1 - 1 1 - 1 1 - 1 1 - 1 1---­1---­1---­1---­1---­1---­1---­1---­- 5-2 2- 2-0 2 - 2-0 2- 3-2- 2-1 - 2-1 - 2-1 - 1-0 - 1-1 1 - 1-1 1 - 0-0 1 - 0-0 1 1 2-3 - 1 1-2 - 1 1-2 - 1 1-2 - 1 0-1 - 1 0-2 - 1 0-2 - 1 2-5 ­TOTO 1. Vác—Vasas Irtó 2:1 1 2. Békéscsabai TASK-Dorog 0:1 2 3. Nagykanizso-Budofok 2:1 1 4. BKV Előre-Eger 5:2 1 5. Várpalota-Szekszárd 0:0 x 6. Szolnoki MTE-Debr. VSC 3:2 1 7. Kazincb.-Kossuth KFSE 1:1 x fl. Kisvárdo-Miskolc 2:1 1 9. Leninváros-Szegedi Dózsa 2:3 2 10. Recsk— Nyíregyháza 0:1 2 11. Popp József SE-Ozd 1:0 1 12. Bp. Építők—Dunakeszi 2:1 1 13. Kecsk. SC-Gonz MAVAG 2:2 x 4-1 14. Bakony Vegyész—Bábolna 1:1 x Kézilabda Ceglédi VSE—Komlói Bá­nyász 23:18. NB I. B. férfi mér­kőzés, Cegléd, Vízilabda Héttői sport Ebben az idényben utolsó bajnoki mérkőzését játszotta vasárnap a Hullámfürdőben a PMSC OB II. B-s vízilabda- csapata a Békéscsaba ellen. A pécsiek 4:2 arányban győztek, képünkön egy hazai gól előtti jelenet látható. Arató felvétele Ötödik Gemenc Kupa Várpalota—Szekszárd 0:0 Várpalota, 3000 néző. V.: Hámori. Várpalota: Palotai — Czompó, Csapó, Kisbej, Albu — Ladányi. Kun, Szol lősi — Bene (Tímár, a 80. percben), 8orbély, Horváth. Edző: Dó- say István. Szekszárd: Pólyák — Glavatity, Korner, Vágó (Szlovák, a 61. percben), So- modi — Tóth, Weitner, Löki — Kovács, Szöllősi (Orosz, az 55. percben), Házi. Edző: Je- rabek Jenő. Közepes iramú mérkőzésen a Várpalota fölényben játszott. Helyzetek is adódtak bőven, de ezeket o gólképtelen tá­madósor nem tudta kihasznál­ni a szilárd és kitűnően feje­lő szekszárdi védelem mellett. A Szekszárd a védekezésre he­lyezte a fősúlyt, szórványos tá­madásai jórészt csak a tizen­hatosig jutottak el. Jók: Csa­pó, Albu, Kisbej, Szöllősi, ill. Pólyák, Korner, Weitner, Házi. Az NB II. további eredményei: Vác—Vasas Izzó 2:1 (1:0). Vác, 5000 néző, v.: Palotai. Góllövők: Friedmann és Tóth, illetve Antal. Az újonc NB ll-es csapat végig nagy lelke­sedéssel játszott, rászolgált a 2 pontra. Tátrai. Góllövők: Kajdi, Biró, ill. Kasza. A Salgótarján ke­serves győzelmet aratott az alacsony színvonalú mérkőzé­sen, különösen a tarján! kö­zéppályás sor játszott gyen­gén. Jól kezdtek a pécsi pilóták A pénteki megnyitó utón szomba­ton már versenyfeladatot kapott az öcsényi repülőtéren oz MHSZ és a mezőgazdasági repülők ötödik ge- menci VTI vitorlázórepülő bajnoksá­gának ötven fős mezőnye. Számunkra elsősorban a standard osztály teljesítménye az érdekes, hi­szen a négy pécsi pilóta: dr. Koszt­ka Ferenc. Szieberth Béla. Depinyi János és Varga István is repül. Mint utóbb kiderült, a szeszélyes, zivata­ros időjárás nagy próba elé állitotto a mezőnyt. így százszázalékos telje­sítményt senki sem nyújtott. A pécsi pilóták jól kezdtek: a csapatban re­pülő négy pilóta több mint 230 km-t repülve Bugacon szállt le. Bár a for­dulópont fotó értékelése még hátro van. annyi bizonyos, hogy jó helye­zéseket értek el. A szabadosztály mezőnye már két versenyszámot teljesített. Az öcsény— Mezőtúr—Szeged—öcsény 369 km-es háromszögrepülésben a nyíregyházi Cziegler Miklós bizonyult a legjobb­nak, a MALEV-es Benke Ilona és a békéscsabai Halasi Gábor előtt. Volán—MAV-DAC 2:0 (1:0). Czabán Samu tér, 1500 néző, v.: Makó. Góllövők: Hajdú és Földes. A védekező győriek ellen meg kellett küzdeni a Volánnak a győzelemért. Dorog—Békéscsabai TASK 1:0 (1:0). Békéscsaba, 4000 néző, v.: Tóth. Góllövő: Pe- szeki I. A volt NB l-es együt­tes nagyobb tapasztalata dön­tött. A békéscsabai Zahorán a 28. percben 11-est hibázott. Kossuth KFSE—Kazincbarci­ka 1:1 (1:1). Kazincbarcika. 4500 néző, v.: Lauber. Góllö­vők: Fürtös, ill.. Kálmán. Egy perc alatt született a két gól. A Kossuth KFSE vezető gól­jára az újonc Kazincbarcika azonnal válaszolt. Korszerű, új gyárunkba felveszünk: — 14 éves kortól női dolgozókat gépi varrói, — 18 éves kortól férfi dolgozókat segédmunkási munkakörbe. Felvétel- és szállásügyben érdeklődni lehet: KESZTYŰGYÁR 2. sz. GYARA Pécs, Vadász u. 85,, munkaügy. BKV Előre—Eger 5:2 (2:1). Knopp I. u., 3000 néző, v.: Győri. Góllövők: Gubán (3), Füsi, Stocbauer, ill. Dudás, Ambrus. Kitűnően játszott az újonc Előre és még ilyen arányban is rászolgált a győ­zelemre. Szolnoki MTE—Debreceni VSC 3:2 (2:1). Szolnok, 5500 néző, v.: Urban. Góllövők: Szafmári, Porhanda és Melis, ill. Menyhárt és Kiss L. For­dulatokban gazdag, szikrázó összecsapásokkal, kihagyott helyzetekkel tarkított mérkőzé­sen a lelkesebb szolnokiak megérdemelték a győzelmet. Porhandát a 73. percben szán­dékos durvaságért kiállították. Salgótarján—BVSC 2:1 (1:0). Salgótarján, 4000 néző. v.: A szemfüles Stájer, miután elcsípte Gaál hazaadását, megszerzi a PVSK második gólját a Sabaria elleni mérkőzésen. Arató László felvétele Sikeresen rajtolt a PYSK PVSK—Sabaria SE 4:0 (2:0). PVSK- pálya, 1000 néző. V.: Ágoston. PVSK: Kovács — Tallósi, Szabó, Ka­szás, Németh, Grünwald, Tóth II.. Kresz, Jokl (Baumholczer), Stájer. Szilágyi. Edző: Rónai István. A PVSK végig ötletesebben. tervszerűbben játszott, mint ellenfele. A vasutas csapat az első negyedórában már 2:0-ra vezetett és ezzel «yal-.crlati- lag 15 perc alatt el is dőlt a mér­kőzés sorsa. Góllövők: Grünwald (2), Stájer, Baumholczer. Jók: Kovács. Németh, Grünwald, Stájer, ill. Var­ga L, Tóth, Derdák. Péti MTE—Sellyéi SK 3:1 (1:0). Sellye, 1500 néző. V.: Zsalakó. Sellye: Jankovics — Orlovics. Vass, Farkas (Rácz), Berki, Otórtics, Krén (Elmájer), Amigya, Pandur, Lőrincz. Szabó. Edző: Meggyes Lajos. Az első félidőben büntetőből szerzett vezetést a Pét, szünet után higgadt játékkal tovább növelték előryúket. A Sellye 5 perccel a befejezés előtt szépített. Góllövők: Jókó (11- esből), Fülöp, Dómján, illetve Sza­bó. Jók: Spieger, Herczeg, Orbán, Simái, ill. Vass, Berki és Pandur Soproni Textiles—Véméndi TSZ SK 2:0 (0:0). Sopron, 1800 néző. V.: Wimmer. Véménd: Doszpod — Kaj- tár. Rótt, Mács. Fiochsz, Kiss (Ta­kács), Borovácz. Dárdai L.. Schwarczkopf, Tóth (Törjék), Bencsik. Edző: Szám Frigyes. A második félidőben feljavult soproniak biztos győzelmet arattok. Góllóvő: Né­meth I., Fendrik. Jók: Plavorz I.. Horváth II., Horváth I., Tischler, ill. Schwarczkopf, Dárdai L., Borovácz. Nagykanizsai MÁV NTE—Bauxitbá­nyász SE 1:1 (1:1). Tapolca, 800 néző. V.: Lázin. Nagykanizsai MÁV: Szalai - Markán, Karádi. Szabadi. Sulyok II., Horváth, Molnár, Szélig. Szabó Sz., Kiss (Szabó), Sulyok I. (Vastag). Edző: Németh Lajos. Ala­csony színvonalú mérkőzésen a töb­bet támadó tapolcaiaknak tehetet­len csatársoruk miatt meg kellett elógedniök a döntetlennel. Góllö­vők: Kiss. ill Kutasi. Jó: Karádi. Sulyok I.. ill. Petrovics. Oroszlányi Bányász-Siófoki Bá­nyász 3:2 (2:1). Oroszlány, 800 né­ző. V.: Farkas L. Siófoki Bányász: Málics - Tillinger, Dróth, Babán. Kékesi, Pintér, Horváth J. (Bakó), Csépán. Bihari, Bőzsöny, Bocsev. Edző: Mathesz Imre. Küzdelmes mérkőzésen győzött a rutinosobö oroszlányi csapat, Góllövok: Fér- ling. Hídvégi. Kavalák, ill. Bihari. Bakó. Jók: Vízkeleti, Kovács L., ill. Tillinger, Babán, Csépán. A labdarugó-bajnokság kezdetével újból elindítjuk góltotó pályázatunkat. Emlékeztetőül a játékszabályok. A főmérközés — vagy amennyiben ez elmarad, illetve félbeszakad, a pót- mérkőzés — számszerű végeredményét kell eltalálni pályázó­inknak. Ha több pályázónk ér el telitalálatot, közülük sor­solással döntjük el, ki nyeri a 100 Ft-os vásárlási utalványt. A tippeket az újságból kivágott szelvényen kell beküldeni, vagy levelező-lapra ragasztva, vagy pedig borítékban. Utóbbi esetben kérjük, Írják rá a borítékra, hogy „Gól-totó". A szelvényeket szerkesztőségünk címére: 7601. Pécs, Hunyadi út 11. kell beküldeni, szombat déli 12 óráig. Főmérkőzés: Szekszárd—BKV Előre: ..................................... P ótmérközés: Véménd—Kőszeg: .......... .................. A pályázó neve: ........................................................ A pályázó lakcíme: ...................................................................... Az NB III. további eredményei: Kiss J. SE—Rákóczi 1:0. Keszthelyi Haladás—Alumínium SK 2:1, Bakony Vegyész—Bábolna 1:1, Répcelak— KOM ÉP 1:1, Kőszeg—Soproni KSEl:1. AZ NB III. ALLASA 1. PVSK 1 1 — — 4—0 2 2. Péti MTE 1 1 — — 3—1 2 3. Soproni T. 1 1 — — 2—0 2 4. Oroszlány 1 1 — — 3—2 2 5. Keszthely 1 — — 2—1 2 6. Kiss J. SE 1 1 — — 1—0 2 7—14. Bakony V. 1 — 1 — 1—1 1 Bauxitb. 1 — 1 — 1—1 1 Bábolna 1 — 1 — 1—1 1 KOMÉP 1 — 1 — 1—1 1 Kőszeg 1 — 1 — 1—1 1 N.-kanizsai MÁV 1 — 1 — 1—1 1 Répcelak 1 — 1 — 1—1 1 Soproni KSE 1 — 1 — 1 — 1 1 15. Siófok 1 — — 1 2—3 — 15. Alumínium (Ajka) 1 — — 1 1—2 — 17. Rákóczi SE 1 — — 1 0—1 — 18. Sellye 1 — — 1 1—3 — 19. Véménd 1 — — 1 0—2 — 20. Sabario 1 — — 1 0—4 — Kézilabda Ezüstérmes a PMSC Gödöllőn végetértaTessedik Kupa női kézilabda torna. A PMSC az utolsó fordulóban 17:9-re legyőzte a válogatottak­kal teletűzdelt bajnok Vasast. Győzelmük értékét az sem csök­kenti, hogy a piros-kékeknél Sterbinszky és Csikné nem ját­szott. A pécsiek végeredmény­ben a tornagyőztes FTC mögött a 2. helyen végeztek, megelőz­ve a Borsodi Bányászt és a Va­sast. A torna legjobb góllövője címet Balázsné (PMSC) kapta, aki 36 gólt lőtt. Atlétikai EK Vasárnap Göteborgban be­fejeződtek a férfi atlétikai Európa Kupa ,,B” döntőinek küzdelmei. Az első nap nagyon gyengén szerepelt magyarok a második napon valamivel job­ban versenyeztek. Németh Mik­lósban ezúttal sem kellett csa­lódnunk, 88,20 m-es dobásával biztosan nyerte a gerelyhajítást. Tégla 61,36 m-es eredménnyel 2. lett diszkoszvetésben. A 800 méteres síkfutásban Zemen o 3. helyen végzett, időeredménye 1 :47,32 perc. A többi magyar versenyző nem került a leg­jobb három közé. A pontver­senyt végül a franciák nyerték a svédek előtt, a magyarok az utolsó előtti 7. helyen végeztek, hétfői Dunántúli napló . *« - -). ■ ■ -tus ____ A z MSZMP Baranya magyal Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Erwin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 ára után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852. 15-245, 15-264 Telex: 12-320 KészOlt ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen ' Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007