Dunántúli Napló, 1977. április (34. évfolyam, 90-117. szám)

1977-04-12 / 99.szám

L,abdarügö IUB II, Hagy küzdelemben nyert a Budafok Budafok—Komló 3:2 (2:1) Budaiok, 3000 néző, vezette: Tapolcai. Budaiok: Lengyel — Horváth, Kapitány, Noskó, Sza­bó — Tátrai (Gergely, a 76. percben), Tóth K., Harangi — Zöldi, Esterházy, Tóth I. Edző: Dobesch Gyula. Komló: Bien — Farkas, Pintér, Pál, Kelemen — Tresch, Lahó, Tóth J. (Gallai, a 48. percben) — Lingl, Róth, Hohmann. Edző: Csaba Gábor. A 2. percben Hohmann ka­páslövése pattant ki a védőkről. A Budafok részéről a válasz csak a 14. percben érkezett, Tóth I. lövése azonban mellé szállt. A 18. percben baloldal­ról szabadrúgást ívelhetett a Budafok, s Tóth K. fejéről a labda a kapufa érintésével a bal felső sarokba hullt. (1:0.) öt perc múlva növelte előnyét a Budafok. Ártatlan támadás végén a 16-os táján kavarodás történt, Esterházy elé pattant a labda, aki a bal sarokba lőtt. (2:0). A 26. percben Hohmann elcsípett egy hazaadást, Len­gyel mellett elgurított, s az üres kapuba lőtt. (2:1). A 36. perc­ben Lingl váratlanul lövésre szánta el magát, a meglepett Lengyel nehezen hárított. Az 56. percben Tóth K. balról szögletet csavart be, a labda a széltől támogatva érintés nél­kül a komlói kapuba jutott. (3:1.) Egy perc múlva Lingl szögletét Kelemen élesen a léc fölé fejelte. A 75. percben Lingl nagyszerű ütemben indította Hohmannt, akit a kétségbeeset­ten kifutó Lengyel felvágott. 11-es! Róth nagy nyugalommal a bal sarokba lőtt. (3:2.) Tresch jobbról ívelhetett szabadrúgást, Kelemen jól eltalált kapáslövé­se a jobb kapufa mellett csak centiméterekkel zúgott el. A 80. percben Gallait lesen állította meg a játékvezető, aki sípszó után a kapuba rúgta a labdát. Ezért Tapolcai kiállította. A 85. percben Róth Páltól kapott jó labdát, az ötösről gólt lőtt, de Szekszárdi Dózsa—Székesfehér- vári MÁV Előre 3:0 (1:0) Szekszárd, 3000 néző. V.: Kuti. Szekszárd: Lipovszky — Glavatity, Korner, Vágó, Lubas- tyik — Varga, Weitner (Frep- pán dr., a 67. percben), Somo- di — Szlovák, Szőcs (Laki, a 74. percben), Házi. Edző: Jera- bek Jenő. Székesiehérvár: Pau- lusz — Mester, Szabó, Megy- gyes, Tóth — Hartyáni, Lech- ner, Burka (Havasi, az 55. percben) — Bús (Reveland, az 55. percben), Fülöp, Ur. Edző: Kerekes Imre. Szeles időben, de jó talajú pályán kezdődött a találkozó. A 2. percben Weitner szabad­rúgását Szlovák az 5-ösről a jobb felső sarok mellé fejelte. Támadásban maradt a Dózsa együttese. A 11. percben Somo- di egyéni akció végén 14 mé­terről nagy erővel lőtt kapura, Paulusz jó érzékkel öklözött, a védők felszabadítottak. Ki­egyenlítődött a játék, és a 30. percig mezőnyjáték folyt. A 30. percben megszerezte a vezetést a hazai együttes. Szabadrúgás végén Somodi kapta a labdát, begurított és Szlovák közeli lö­vése Paulusz kezéről vágódott a jobb alsó sarokba. (1:0.) Szünet után a vendégek kezdtek jobban. A 46. percben tűzijáték alakult ki Lipovszky kapuja előtt: Hartyáni szöglete átszállt a védőkön, Meggyes 5 méterről nagy erővel lőtt, de a labda a védőkről kiperdült, Ur ismételt, de a védők ezúttal is menteni tudtak. A 61. percben növelte előnyét a hazai csapat. Baloldali támadás futott, Szőcs az alapvonal közeléből átemel­te a labdát a kifutó Pauluszon és Varga 6 méterről a kapu közepébe vágta a labdát. (2:0.) A 68. percben Freppán dr. re­mek átadásával Házi ugrott ki a védők közül, a kifutó Pau­lusz lábán átesett, a játékveze­tő továbbot intett. A 83. perc­ben szerezte harmadik gólját a Dózsa. Szabó rossz indítását Freppán dr. a felezővonalnál elcsípte, kapura húzott, két csel után balra ívelt és Laki közel­ről nem hibázott. (3:0.) Élvezetes, jó iramú mérkő­zést láthatott a nagyszámú közönség. A Dózsa nem tisz­telte a feljutásra esélyes ellen­felét, és már az első félidőben is többet kezdeményezett. Szü­net után még fokozta az ira­mot a hazai gárda, és nagy mezönyfölényben játszva, ma­gabiztosan nyerte a mérkőzést. Jók: Glavatity (a mezőny leg­jobbja), Szlovák, Vágó, Weit­ner, illetve Meggyes, Lechner, Szabó. Fekete László Nagykanizsa—Vasas Izzó 2:2 (2:1) Tábor utca, 1500 néző. V.: Győri. Olajbányász: Vlaszák — Kovácshegyi, Doszpoth, Si­mon, Müller, Készéi (Hon/áth, a 65. percben), Pávlicz, Nagy (Söjtör, a 65. percben), Sová­ny ó, Derdák, Füle dr. Edző: Lantos Mihály. Vasas Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Kovács, Schuszter (Rozsnyó, az 53. percben) — Antal, Va- luch, Vágvölgyi — Hanzel (Bódis, a 70. percben), Varga, Szekeres. Edző: Kovács József. A 22. percben Nagy átadá­sával Derdák jó ütemben lé­pett ki az Izzó védői közül és a kifutó Horváth mellett 14 mé­terről a hálóba lőtt (1:0). A 25. percben Füle dr. kicselezte Révészt, a beívelt labdát a megtorpanó Szántó és Kovács között Derdák nagy erővel vágta a jobb felső sarokba (2:0). A 32. percben Révész labdáját Vágvölgyi az alapvo­nalról csavarta középre és a berobbanó Hanzel fejjel a hálóba csúsztatta. (2:1). Az 59. percben Varga ügyködött Doszpothal, a balra perdülő labdát Szekeres a rosszul he­lyezkedő kapus mellett 6 mé­terről a jobb sarokba vágta. (2:2) Az első félidőben a fővárosi csapat nem tudott megbirkózni a lestaktikát kitűnően alkal­mazó kanizsaiak védelmével. A kanizsai ellentámadások már 25 percnyi játék után két­gólos előnyt eredményeztek. Szünet után a rengeteg fordí­tott, téves ítélet miatt egy időre eldurvult a játék. Az Izzó higgadt le előbb, magához ragadta a kezdeményezést, és a hajrában akár meg is nyer­hette volna a mérkőzést. Jók: Doszpoth, Simon, Füle dr., il­letve Valuch és Varga. Az NB II. további eredményei Eger—Fűztő 2:0 (1:0). Góllö­vők: Galóntai (11-esből), Pat­Szolnoki MTE—Ganz MÁVAG 2:1 (0:0). Góllövők: Garics, Por- handa, illetve Végh. Kossuth KFSE—MÁV DAC 3:0 (1:0). Góllövő: Magos (2), Török. Várpalota—Ózd 3:2 (3:0). Góllövők: Kozma, Szöllősi, László, illetve Konyha, Vidáts. Debt. VSC—BVSC 1:1 (1:0). Góllövők: Fodor, ill. Bazsánt. Volán—Szolnoki MÁV 3:0 (1:0). Góllövők: Németh (2), Holler (öngól). Tapolcai játékvezető nem adta meg. Nagyiramú és helyenként jó mérkőzést vívott a két csapat. A Budafok magabiztosan kez­dett, két gólos vezetése tuda­tában azonban könnyelmüs- ködni kezdtek s a komlói játé­kosok lelkesedésükkel végig szorossá tették a mérkőzést. Jók: Esterházy, Tóth K., Noskó, illetve Bien, Lingl, Pál és Hoh­mann. Kunos István TOTO 1. Kossuth KFSE—MÁV DAC 3:0 t 2. Szóin. MTE—Ganz-MAVAG 2:1 1 3. Szekszárd—Szív. MÁV 3:0 1 4. Debrecen—BVSC 1:1 x 5. Budafok—Komló 3:2 6. Záhony—Debreceni MTE 0:1 7. Rudabánya—Nagybátony 1:0 8. Borsodi B.—Gyöngyös 0:2 9. Saig. KSE—Kazincbarcika 0:3 10. Fiorentina—Juventus 1:3 11. Foggia—Lazio 1:0 12. Genoa—Milan 1:0 13. Roma—Napoli 0:0 Pótmérkőzések 14. Dunakeszi—Vác 1:1 * 15. Ajkai Bányász—Sabária 0:0 x 16. Thury SE—Aluminium SK 1:1 x A totó 15. játékhetén 16 fogadó ért el telitalálatot, nyereményük egyenként 280 392 forint, a 62 da­rab 13-asra 39 604 forintot fizetnek. 12 találata 1530 fogadónak van, ők 1070 forintot kapnak. A 16 960 darab 11-esre 97, a 103 699 darab 10-es 24 forintot ér. A Szigetvár legyőzte a Véméndet Szigetvár—Véménd 2:1 (2:0). Szigetvár, 800 néző. V.: Soós. Szigetvár: Kiss — Béni, Tóth I., Maurer, Tóth J., Kövesi, dr. Tüske, Bocskor, Telek, Csőre (Dobor), Szöllősi. Edző: Ka- mondi Imre. Véménd: Dosz- pod — Kajtár, Rótt, Mács, Barta, Törjék (Andrássy), Bo- rovácZ, Gruborovics, Gáli (Ta­kács), Fiochsz, Bencsik. Edző: Szám Frigyes. A lelkesebben játszó Szigetvár, a helyzetei nettói DP: sport A Boly Pécsett győzte le a Zsolnayt. Fotóriporterünk a hazaiak második gólját örökítette meg: Mischl két bólyi védő között csa­pata második gólját lövi. Egy pontra csökkent a Sellye előnye Mohácsi TE—Steinmetz SE 4:1 (2:1) Mohács, 800 néző, vezette: Burai. Szünet után mutatott játékuk alapján ilyen arányban is megérdemelten nyertek a mohácsiak. Gól lövők: Lőrincz (3), Pártényi (11-esből). illetve Lőrincz. Jók: Alsóvölgyi, Budovinszky, Lőrincz, Schwarcz- kopf, illetve Peterke és Lőrincz. Boly—Pécsi Zsolnay 4:2 (1:1). Zsolnay-pálya, 200 néző, vezette: Horváth. A sok kiha­gyott Zsolnay helyzet ellenére megérdemelt bólyi győzelem. Góllövők: Sándor (2), Kövi, Harasztia (öngól), illetve Ha- rasztia, Mischl. Jók: Sándor, Kövi, illetve, Szűcs, Szauer. Siklós—Beremend 3:0 (1:0). Beremend, 900 néző, vezette: Meizer. A helyzeteket jobban kihasználták a vendég sikló­siak. Góllövők: Szabó, Daka, Révész. Jók: Peterdi, Szabó, Kovács, a Beremendből senkit nem lehet kiemelni. Kiállítva: Vörös (Beremend). Pogány—Mágocs 1:1 (1:1). Pogány, 150 néző, vezette Sár­kány. A lelkes mágocsiak meg­érdemelték a döntetlent. Gól­lövők: Várbíró, illetve Lippert II. Vasasi Bányász—Szalánta 2:0 (1:0). Vasas. MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Sellye 2. Mohács 3. PEAC 4. Siklós 5. Beremend 6. Vasasi B. 7. PBTC 8. P. Kinizsi 9. Kesztyűgyár 10. Mágocs 11. Boly 12. Pogány 13. Steinmetz 14. Zsolnay 15. Szalánta* 16. Gázmű * = A Szalánta büntetőpont levonva. Ezen a héten több pályázónk találta el az 5:1 es hazai győzelemmel végződött PMSC—Oroszlány mérkőzés végered­ményét. A szerencse Dalos János 7625 Pécs, Böckh János u. 20. sz. alatti lakosnak kedvezett, aki a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán (Pécs, Hunyadi út 11.) veheti át. Az e heti szelvények beérkezési határideje szom­bat déli 12 óra. Főmérkőzés: Komló—Eger ......................................................... Pótmérkőzés: Nagykanizsa—Ózd ............................................. A pályázó neve: ........................................................................ A pályázó lakcíme: .................................................................... 2 51-19 34 2 54-15 33 4 42-21 28 5 33-22 26 6 34-21 25 5 33-22 24 6 35-17 23 7 23-21 23 8 22-24 21 6 20-27 19 2 10 34-44 18 6 10 17-26 14 2 14 17-29 10 4 13 14-42 10 5 14 11-43 5 3 16 11-58 5 csapatától két Készülődés a lengyelek ellen A magyar labdarúgó-válo­gatott hétfői programja a ter­vek szerint bonyolódott le. Dél­előtt a Népstadion nagy pá­lyája volt a színhely, mind a 16 játékos edzett, a vasárna­pot kihagyó Kerekes, Kereki és Váradi is. Az éles, csípős szélben jól peregtek a gyakorlatok, Ko­vács Ferencnek nem kellett tempósabb munkára buzdítani senkit. A jó egyórás mozgás befejezését a különböző hely­zetekből való kapurarúgás és rövid játék jelentette. Kitűnt, hogy Váradi nagyszerűen lő jobbal is, no meg Nyilasi egy­re fokozódó jótékkedve, ami igen örvendetes előjelnek szá­mít a lengyel mérkőzés előtt. A ferencvárosi Magyar István hagyta csak előbb abba az edzést, dr. Botár Zoltánt kérte, vizsgálja meg, mert úgy érzi, húzódása van a jobb combjá­ban. Baráti Lajos szövetségi kapi­tány közölte: a lengyelek elle­ni kezdő csapatát a kedd dél­előtti ugyancsak népstadionbe­li edzés után jelöli ki, nem akar e tekintetben kollégája előtt járni . . . Hétfőn délután még egy mozgás volt a válogatottak számára. Szálláshelyük a Ró­mai-part közelében szórakoz­tató gyakorlatokkal, játékkal. Kedden délelőtt az utolsó ed­zés következik. VILÁG yO RT !A] CALW: Az NSZK és Japán asztalitenisz válogatottjai mér­kőzésén a nyugatnémet férfiak 5:3, a nők pedig 3:2 arányban győztek csapattalálkozón a tá­vol-keletiek ellen. KREFELD: Az NSZK-ban megkezdődött a hat nemzet vizilabdatornája. Az első ered­mények: Egyesült Államok— NSZK 5:3 (1:0, 3:1, 1:0, 0:2), Hollandia—Görögország 9:5 (1:1, 4:0, 1:1, 3:3), Olaszor­szág—Jugoszlávia 8:8 (2:2, 1:1, 3:3, 2:2). KIKINDA: Jugoszlávia—,Ro­mánia 2:0 (1:0). UEFA-torna selejtező. A jugoszlávok ide­genben lőtt gólokkal jutottak tovább. GERA: Az NDK—Szovjetunió úszóviadalon az NDK 181:163 arányban győzött. MONTE CARLO: A nemzet­közi teniszverseny döntőjében Borg (svéd)—Barazzutti (olasz) 6:3, 7:5, 6:0. KOPPENHÁGA: A montreali olimpia bronzérmese, D. Below (NDK) nyerte a soling hajóosz­tályú vitorlásversenyt. alapján megérdemelten nyerte a baranyai rangadót Góllö­vők: Telek, Tóth I., illetve Rótt. BKV Előre—Mázaszászvári Bányász 2:0 (1:0). Mázaszósz- vár, 600 néző. V.: Tátrai. Má- zaszászvár: Banász — Csáb- rák, Széles, Katona, Bazsonyi, Kovács, Kólya (Vaszari), Var­ga, Perényi (Molnár), Pataki, Csordás. Edző: Róth Antal. Vé­gig kemény, nagyiramú mérkő­zésen a BKV Előre biztosan győzött. Góllövők: Gubán és Stockbauer. Bp. Spartacus—Barcsi SC 2:0 (1:0). Barcs, 300 néző. V.: Szőke. Barcs: Tóth — Kele, Orsós, Hunyadi (Utasi), Kömpf, (Mozsgai), Gazdaq, Otártics, Bátori, Karsai, Szilágyi, Petri- novics. Edző: Lendvai Miklós. Mindvégig jó iramú, küzdel­mes mérkőzésen a barcsi csa­pat támadott többet, de sok: hibával játszottak. Kiállítva: Öze (Bp. Spartacus) az 54. percben. Góllövő: Szalai (2). Pécsi VSK—Lőrinci Fonó 2:0 (1:0). Budapest, Győmrői út, 100 néző. V.: Botka dr. PVSK: Kovács — Hüber, Tallósi, Ka­szás (Szabó), Németh, Kende- resi, Grünwald, Kresz, Nagy, Jánosi, Jockl (Stájer). Edző: Rónai István. Alacsony színvo­nalú mérkőzés, a PVSK Kresz kitűnő helyzetfelismeréseinek köszönheti a két bajnoki pon­tot. Góllövő: Kresz (2). Perbáli TSZ SK—Siófoki Bá­nyász 2:0 (1:0). Perbál, 1000 néző. V.: Hontvári. Siófok: Málics — Tillinger, Szilágyi, Babán, Bözsöny, Fábián, Csé- pány, Fiath, Horváth (Bakó), Bihari, Bocsev. Edző: Puskás Lajos dr. Jó iramú mérkőzé­sen a végig fölényben játszó Perbál, a 30. és a 62. perc­ben lőtt góllal qyőzött a me­zőnyben jól adogató, de gól­képtelen Siófok ellen. Góllö­vők: Bocskai, Kisteleki. Az NB III. további eredmé­nyei: Dunaújvárosi Építők— Honvéd Kiss J. SE 1:0 (1:0), Pénzügyőr SE—Paksi SE 4:0 (1:0), Bp. Építők—Sárisápi Bá­nyász 1:0 (1:0), XXII. sz. Vo­lán Szállítók—Ikarus Alba Re­gia 3:0, (1:0), Enying—EMG SK 1:1. AZ NB III. ALLASA 1. BKV Előre 28 22 3 3 67-16 47 2. PVSK 28 14 8 6 58-29 36 3. Véménd 28 12 10 6 50-34 34 4. Perbál 28 12 10 6 48-36 34 5. Pénzügyőr 28 13 7 8 59-39 33 6. Bp. Spart. 28 11 11 6 51-35 33 7. Dunaújv. Ép. 28 10 12 6 35-25 32 8. EMG-SK 28 10 12 6 29-29 32 9. Siófok 28 11 9 8 40-32 31 10. Kiss J. SE 28 11 9 8 44-43 31 11. Volán Száll. 28 10 9 9 33-29 29 12. Enying 28 10 9 9 45-47 29 13. Bp. Építők 28 10 8 10 34-27 28 14. Szigetvár 28 10 8 10 34-40 28 15. Paks 28 9 8 11 46-54 26 16. Alba Regia 28 5 11 12 28-50 21 17. M.-szászvár 28 4 11 13 37-51 19 18. L. Fonó 28 3 10 15 22-50 16 19. Sárisáp 28 3 8 17 27-64 14 20. Barcs 28 2 3 23 19-76 7 héttői Dunántúli napló .­A z MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Fászerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053. 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000. 15-762, 15-852. 15-245. 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációi eljárással Saphir 96-os g&pen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007