Dunántúli Napló, 1977. február (34. évfolyam, 31-58. szám)

1977-02-21 / 51. szám

Szekszárd—MÁV DAC 0:0 Szekszárd, 3000 néző. V.: Somlai. Szekszárd: Pólyák — Varga, Korner, Vágó (Glavatity, a 34. percben), Lubastyik — Tóth (Freppán dr., a 46. perc­ben), Weitner, Somodi — Szlo­vák, Szőcs, Orosz. Edző: Jera- bek Jenő. MÁV DAC: Tóth L. — Kovács, Pálos, Kolmpr, Szalai — Hannich, Csizmadia (Tóth D., a 70. percben), Molnár — Csol- lány, Gyömörei, Kozenkov. Ed­ző: Bundzsák Dezső. Napsütéses időben, nagysze­rűen előkészített talajú pályán kezdődött a mérkőzés. Az első percben vezetést szerezhetett volna a Dózsa, Weitner remekül ugrott ki a védők közül, az 5- ösről önzetlenül begurított, és Tóth nagy erővel a jobb oldali kapufára vágta a labdát. A 12. percben sak-matt helyzetbe került a győri védelem. A Pá­losról leperdülő labdát Szlovák 14 méterről kapásból kapura lőtte, Tóth L. azonban remek érzékkel hárított. A 20. percben vezette első veszélyes ellentá­madását a vendégcsapat. Gyö­mörei baloldali szögletét Han­nich közelről a földre fejelte, a felpattanó labda az üres kapu fölött szállt el. A 31. percben Orosz 20 méteres, nagyerejű, bombaszabadrúgása arasznyira suhant el a bal felső sarok mel­lett. Kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, változatos mezőnyjá­ték volt. A 40. percben Kozen­kov egyedül húzott kapura, a kimozduló Pólyák nagyszerű ér­zékkel mentett a 11-es ponton. Szünet után az 59. percben Csollány jól időzített beadását Gyömörei az 5-ösről fejjel a léc fölé csúsztatta. Erősített a Dó­zsa és némi mezőnyfölénybe ke­rült. A 70. percben Freppán dr. kapu elé csavart labdájára Orosz és Tóth L. ugrott fel, a kapus röviden öklözött, Szőcs fordulásból mellé durrantott. A 78. percben Freppán dr. szög­letét Szőcs közelről lőtte kapu­ra, Tóth L. estében csak másod­szorra tudta a jobb sarokból kiöklözni a labdát. Az utolsó 5 percben 5 szögletet harcolt ki a szekszárdi csapat. Kissé bátortalanul kezdett a MÁV DAC és az első negyed­Nagykanizsa—Szolnoki MÁV 1:0 (0:0) Szolnok, 3000 néző. V.: Pá­dár. Olajbányász: Vlaszák — Kovácshegyi (Készéi a 60. perc­ben), Doszpoth, Simon, Mül­ler, — Savanyó, Pávlicz, Nagy — Bogáti, Söjtör, Füle dr. Ed­ző: Lantos Mihály. Szolnoki MÁV: Farkas I. — Rácz, Árvái, Tóth J., Holler, — Pagonyi, Repka, Szabó (Magyar a 66. percben) — Molnár, Sugár, Nász. Edző: Ziegler János. A mérkőzés egyetlen gólja a 83. percben esett: Bogáti átadásával Füle dr. kiugrott és a bal alsó sarokba helyezte a labdát. A két csapat idény eleji fo * oan játszott, mind­két részről csapkodó volt a já­ték, mégis a kanizsaiak szer­vezettebben, tudatosabban ját­szottak. Megérdemelt győzel­mükben elsősorban is a na­gyobb tapasztalat volt a dön­tő. Jók: Vlaszák, Doszpoth, Pávlicz, Bogáti, illetve Farkas, Árvái, Tóth J. Az NB II. további eredményei Székesfehérvári MÁV Előre— Oroszlány 3:2 (1:1). Székesfe­hérvár, 2000 néző, v.: Palotai. Góllövők: Meggyes (11-esbői), Burka és Fülöp, ill. Dárdai, Papp M. Egy-iksz-kettő 1. Bologna—Lazio. Ikszelek, hogy legalább a tízes találatomat ki tud­ják fizetni. Tipp: x. 2. Fiorentina—Milan. Kezdődik a feltámadás Riveráéknál. Tipp: x, 2. 3. Internazionale—Verona. Tutto unó a San Siroban. Tipp: 1. 4. Napoli—Genoa. Noha papírfor­ma, de azért is. Tipp: 1, x. 5. Perugia—Cesena. A vendégeken már csak a Madonna és egy-két bun­da segíthetne, utóbbihoz azonban Itáliában is meleg van már. Tipp: 1. 6. Roma—Torino. Irány a bajnoki cím. Tipp: 2. 7. Sampdoria—Catanzaro. Hazai­nak úgy kell a pont, mint egy falat makaróni. Tipp: x. Como—Varese. Egy kis szomszédo­lás. Tipp: x. 9. Novara—Cagliari. Az idei sze­zonban nem bevehetetlen a hazaiak vára. Tipp: x, 2. 10. Pescara—Monza. Remélem, hogy ezt a meccset nem játsszák le szombaton. Tipp: 1, x. 11. Rimini—Catania. Minimális esély a maffiásoknál. Tipp: 1, x. 12. Sambenedettese—Taranto. To­rontóban is az a régi olasz mondás járja: ajándék iksznek ne nézd a fo­gát. Tipp: x. 13. Spal—Modena. Spagettese. Tipp: 1, x. Pótmérközések: 14. Lecce—Ascoli. Tipp: 1, x. 15. Atalanta—Ternana. Tipp: 1, x. 16. Lanerossi—Brescia. Tipp: 1. H. L. Debreceni VSC—Volán SC 1:0 (0:0). Debrecen, 8000 néző, v.: Győri. Góllövő: Maczkó. NIKE Fűzfő—Vasas Izzó 0:0. Fűzfő, 3000 néző, v.: Müncz. Ganz-MÁVAG—Várpalota 2:2 (1:1). Népliget, 2200 néző, v.: Mohácsi. Góllövők: Simon II., Végh, illetve Csapó, László. BVSC—Kossuth KFSE 1:0 (1:0). Szőnyi út, 3300 néző, v.: Bana. Góllövő: Turtóczky. Ózd—Eger 2:0 (0:0). Eger, 6000 néző, v.: Lauber. Góllövők: Konyha, Vidáts. Budafok—Szolnoki MTE 3:2 (2:0). Budafok, 4000 néző, v.: Hámori. Góllövők: Esterházy, Tóth I. és Harangi, ill. Kobak és Garics. az nb ii. Állasa 1. Pécsi MSC 21 12 7 2 48-16 31 2. Székesf. MÁV 21 11 7 3 38-28 29 3. V. Izzó 21 9 6 6 38-29 24 4. DVSC 21 10 4 7 29-23 24 5. Eger 21 10 4 7 40-37 24 6. Budafok 21 10 3 8 56-43 23 7. Szóin. MTE 21 11 1 9 41-34 23 8. BVSC 21 7 9 5 37-30 23 9. MÁV DAC 21 10 3 8 35-34 23 10. Szekszárd 21 8 7 6 25-27 23 11. Olajbányász 21 8 6 7 30-30 22 12. G.-MAVAG 21 7 6 8 33-38 20 13. Fűzfő 21 7 6 8 25-33 20 14. Volán 21 6 7 8 30-28 1 9 15. Kossuth KFSE 21 8 3 10 33-34 1 9 16. Komló 21 7 5 9 21-28 19 17. Ózd 21 6 5 10 26-34 17 18. Várpalota 21 4 7 10 22-30 15 19. Szóin. MÁV 21 3 6 12 15-31 12 20. Oroszlány 21 2 6 13 19-54 10 Góltotó Csak egyetlen olvasónknak sikerült eltalálnia a Komló— PMSC mérkőzés végeredményét. A szerencsés nyertes Gyé- resi Attila, Pécs, Pollack Mihály u. 3. szám alatti lakos, aki a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkársá­gán (Pécs, Hunyadi u. 11.) veheti át. Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy a borítékban küldött pályázatoknál írják rá a borítékra: „Góltotó". Az e heti szelvények beérkezési határideje szombat, déli 12 óra. Főmérkőzés: PMSC—BVSC: ......................................................... Pótmérkőzés: Szekszárd—DVSC: ............................................. P ályázó neve: ........................................................................... P ályázó cime: ............................................................................ Kiss Sándor, a középcsatár Pillanatképek a megyei rangadóról órában a hazaiak „egykapura” játszottak. A kihagyott helyze­tek visszavetették a Dózsát, ez­után a győriek jobb középpá­lyásaik révén átvették a kezde­ményezést. Szünet után mind­két kapu előtt több gólszerzési lehetőség maradt kihasználat­lanul. A nagy akarattal küzdő, érettebb csapat benyomását keltő MÁV DAC megérdemelten szerezte meg az egyik pontot. Jók: Pólyák, Varga, Weitner, Szőcs, illetve Pálos, Hannich, Csollány, Gyömörei. Otthonában szenvedett vereséget a Pécsi VSK Perbál—PVSK 2:0 (1:0). PVSK­pálya, 400 néző. V.: Pálfy. PVSK: Sulyok — Nagy, Szabó. Kaszás. Tallósi, Jokl (Hüber), Grünwald, Kresz, Jánosi, Stájer (Baumholczer), Tóth. Edző: Rónai István. A PVSK ugyan mezőnyfölényben vált, de el­képzelés nélkül játszott, és a ven­dégek megérdemelten győztek. Gól­lövők: Bocskai (2). Jók: Kovács I., Olláry, Huczker, Bocskai. A PVSK- ból nem lehet kiemelni senkit. Véménd—Barcs 4:0 (2:0) Véménd, 600 néző. V.: Dravecz. Véménd: Doszpod — Kajtár, Rótt, Mács, Barta, Gruborovics, Borovácz, Kiss (Fiochsz) Takács, Gáli, Bencsik. Ed­ző: Szám Frigyes. Barcs: Tóth — Juhász, Kömpf, Hunyadi, Orsós, Otártics, Szabó (Kele), Gazdo, Kar­sai, ‘ Szilágyi, Kovács, (Utasi). Ed­ző: Lendvai Miklós. A szervezetten, és időnként keményen védekező Barcs 35 percen keresztül ellenállt. A második félidőben a véméndiek kapujukhoz szegezték ellenfelüket. Góllövők: Gáli (2). Rótt (11-esből), Gruborovics. Jók: Barta, Kajtár, Bo­rovácz, Mács, ill. Tóth, Hunyadi, Kömpf. Szigetvár—Ikarus Alba Regia 3:3 (3:2). Szigetvár, 800 néző. V.: Zsa- lakó. Szigetvár: Kiss — Kövesi, Tóth I., Maurer, Tóth J., Bocskor, dr. Tüske, Szőllősi, Telek, Csőre (Dobor), Palotai. Edző: Kamondi Imre. Első 45 perc változatos, jó iramú, gólokban gazdag mérkőzést hozott. Fordulás után a Székesfe­hérváriak többet támadtak és meg­érdemelten vitték el az egy pon­tot. Góllövők: Palotai (2), Maurer, illetve Kövesi (öngól), Juhász, No- váth. Jók: Maurer, Palotai, illetve Kovács, Juhász, Balia L. Kézilabda DNK Vasárnap 800 néző előtt játszot­ták a kézilabda Dunántúli Napló Kupa 3. és 4. fordulójának mérkő­zéseit a Városi Sportcsarnokban. A női I. osztályban a PMSC 2 pont­tal vezet, gyakorlatilag megnyer­ték a kupát. A férfiaknál is a PMSC áll az élen 1 ponttal az Uni­versitas PEAC előtt. Eredmények. Férfi I. o.: Komló— István-akna 24:7 (10:4). V.: Kiss. Berkes. A lendületesen játszó Kom­ló végig vezetve győzött. L. d.: Za- comer (6), Mörcz (6), illetve Kiss (7). Universitas PEAC—Siklós 29:24 (11:13). V.: Hummel, Hucker. A kezdeti siklósi rohamok utón fel­jött az Universitas. L. d.: Keller (9), Kaszás (6), illetve Rekk (6), Kovács (3). Férfi II. o.: PMSC—Nagyharsány 23:11, Universitas PEAC—Mecsekná- dasd 19:16, Mecseknádasd—Szent- lőrinc 16:16. Férfi III. o.: Kesztyűgyár—István­akna 18:15, PMSC—Sportiskola 19:17, PMSC—István-akna 19:11. Oregfiúk: Pécsi Ércbányász—Pécsi Dózsa 10:8, Pécsi Dózsa—Pécsi Bá­nyász 9:7, Pécsi Bányász—Kesztyű­gyár 19:11. Női I. o.: Pécsi BTC—Zsolnay 24:7 (13:3). V.: Kiss, Berkes. Nagy különbség volt a két csapat kö­zött. L. d.: Éles (8). Till (4). ill. Kuhár (3). Universitas PEAC—Zsol­nay 15:3 (4:0). V.: Kiss, Berkes. L. d.: Tilinger (4), Klics (4), ill. Ku­hár (3). Női II. o.: Universitas PEAC—Pé­csi BTC 9:9, Sportiskola I.—Sport­iskola II. 20:5, Gázmű—Siklós 14:9, Sellye—MEZŐGÉP 12:8. Kovács Miklós TOTO 1. Catanzaro—Internazionale 1:3 2 2. Cesena—Roma 4:0 T 3. Foggia—Perugia 2:1 1 4. Genoa—Juventus 2:2 x 5. Lazio—Fiorentina 4:1 1 6. Milan—Sampdoria 3:0 1 7. Torino—Bologna 1 :0 1 8. Verona—Napoli 1:0 1 9. Avellino—Lecce 0:0 x 10. Catania—Pescara 0:0 x 11. Modena—Novara 2:1 1 12. Ternana—Como 0:0 x 13. Varese—Lanerossi 1 :1 + 1 14. Monza—Atalanta 1:1 Paksi SE—Siófok 0:0. Paks, 1200 néző. V.: Ágoston. Siófok: Málics — Tilinger, Szilágyi, Bözsöny, Babán. Kékesi, Soós, Csépány, Bihari (Ba­kó), Horváth, (Fiath), Bocsev. Edző: dr. Puskás Lajos. Alacsony színvo­nalú és iramú mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Jók: Bimbó (a mezőny legjobbja), Kiss II., Kalmár, Szűcs, illetve Bözsöny. Babán, Tilinger, Bocsev. Enying MEDOSZ—Mázaszászvár 2:1 (0:1). Enying, 800 néző. V.: Bártfai. Mázaszászvár: Banász — Csábrák, Nemes, Bazsonyi, Katona, Kólya, Pataki, Kovács, Horony, Pe- rényi (Kovács), Csordás. Edző: Róth Antal. Az első félidőt végig támadta az Enying, mégis a ven­dégek jutottak vezetéshez. A máso­dik félidő 20. percében 11-esből egyenlített az Enying, majd a győ­zelmet is megszerezte. Góllövők: Horváth (11-esből), Márton, illetve Perényi. Jók: Horváth, •Márton, Mol­nár, illetve Banász, Katona. Csor­dás. Megyei rangadóval kezdődött a labdarúgó NB II.! A focira éhes szurkolókat a ragyogó napsütés is segített kicsalogat­ni a kökönyösi pályára. Jöttek szép számmal Pécsről, és régi komlói ismerősöket is láthat­tunk: Buús Gyurit, a Rákóczi kapusát és Kelement, a Bp. Honvéd jobbhátvédjét. A leié­Az NB III. további eredményei: Pénzügyőr—Kiss J. SE 4:1, Lőrinci Fonó—Bp. Építők 0:0, EMG SK— Dunaújvárosi Építők 1:0. BKV Elő­re—Bp. Spartacus 1:0, Sárisáp—Vo­lán Szállítók 2:2. AZ NB III. ALLASA 1. BKV Előre 21 17 1 3 55-13 35 2. Véménd 21 12 5 4 44-26 29 3. Kiss J. SE 21 9 8 4 36-33 26 4. PVSK 21 9 7 5 47-26 25 5. Dunaújv. Ép. 21 8 9 4 28-19 25 6. Bp. Spart. 21 7 9 5 36-29 23 7. Perbál 21 8 7 6 34-28 23 8. Szigetvár 21 8 7 6 28-25 23 9. Siófok 21 7 9 5 27-25 23 10. Pénzügyőr 21 9 4 8 46-36 22 11. Enying 21 7 8 6 37-37 22 12. EMG SK 21 7 8 6 18-23 22 13. Paks 21 7 6 8 39-39 20 14. Bp. Építők 21 6 7 8 21-22 19 15. Volán Száll. 21 5 9 7 22-25 19 16. Alba Regia 21 5 8 8 25-36 1 8 17. Mázaszászvár 21 4 8 9 32-41 16 18. Sárisáp 21 3 6 12 24-45 12 19. Lőrinci Fonó 21 2 8 11 17-42 12 20. Barcs 21 2 2 17 18-64 6 ni, ki melyik csapatnak szurkol, a Komlónak, vagy a PMSC-nek. A mérkőzés végefelé már köny- nyű volt. Aki a harmadik gól után a kijárat felé igyekezett, az a bányószcsapat győzelmét szerette volna látni. * Kezdet előtt feszült volt a hangulat. Kovács Imre, a PMSC mestere ennyit mondott: — Jó eredményt várok, szük­ségünk van rá! — A PMSC az esélyes, de nem adjuk fel! — így Csaba Gábor, a Komló edzője. Kiss Sándor, a PMSC közép­pályása anyaegyesülete ellen lépett pályára. — Nagyon rossz érzés, hi­szen sok időt töltöttem itt, de megpróbálok jól játszani. A komlóiaknál a régen látott Hohmann lett a balszélső, aki az utóbbi időben a Bp. Hon­védnél játszott: — Nagyon örülök, hogy újro itt lehetek. Győzni fogunk! — mondta. * A mérkőzés elején a komlóiak játszottak jobban, de a kapu előtt... Nem csoda, hogy egy­re többször emlegették a lelá­tón Radics nevét. Nagyon hiány­zott egy góllövőcsatár. A PMSC támadójátéka so­káig akadozott. Első két gólju­kat szabadrúgásból, illetve szögletből érték el. 2:0 után, az amúgy is megroppant komlói védelemben Kiss Sándor okozta a legtöbb zavart, aki Dobány helyére ment középcsatárnak. A Kárpáti Lvov ellen jó benyo­mást keltett ezen a poszton. így történt most is. Erőszakos volt, jól cselezett, jó labdákat adott technikájával pótolni tudta azt, hogy nem elég robbanékony. Erdősi kapuját is bevette egy­szer. Ez lenne igazi posztja? Edzője szerint kényszermegol­dásként játszott középcsatárt. Soha rosszabb kényszermegol­dást! * Nézzük, mit nyilatkoztak az edzők a mérkőzés után. Kovács Imre: — Az első fél­időben szoros, kiegyensúlyozott játék folyt, a második félidő­ben sok minden sikerült, amire nem is számítottunk. Csaba Gábor: — A második félidő alapján, teljesen megér­demelten nyert a PMSC. Az eredményt kissé túlzottnak tar­tom. A gólokat ordító egyéni hibák előzték meg. Góllövőcsa­tárok nélkül nem lehet mérkő­zést nyerni. Belénessy Csaba Kézilabda Nagykanizsai Olajbányász— PMSC 21:20 (10:10). Férfi MNK mérkőzés, Budapesti Körcsar­nok, 2000 néző. V.: Bacsói, Éliás. L. d.: Takács (10), Tas- kó (5), Prókay (3), illetve Ágos­ton (12), Bocsa (2). Küzdelmes, technikai hibákkal tarkított mérkőzésen a második félidő egy részéig még a PMSC veze­tett, de a Nagykanizsa előbb egyenlített, majd büntetőből a győztes gólt is megszerezte. hétfői Dunántúli napié A, wvZK«» —u»-" II——,- »W Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzkj Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra utón 15-726. Kiadjo a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852. 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gfipen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 * NEMZETKÖZI GASZTRONÓMIAI HETEK 1977 Osztrák hét a Pannónia étteremben hétfőtől péntekig. Az ételkülönlegességeket GERHARD SÁTRÁN és EDUARD PECHHACKER, az Osztrák Szakácsszövetség tagjai készí­tik. Asztalfoglalás: 13-322. r HOTEL PANNÓNIA PÉCS Fekete László sport Labdarügo MCI III, Grünwald elöl hátrahúzással ment a perbáli védő, a vendég­csapat 16-osán. Fotó: Arató László \