Dunántúli Napló, 1976. október (33. évfolyam, 271-301. szám)

1976-10-04 / 274. szám

Ismét első helyen a Oroszlány-PMSC 2:2 (1:1) Oroszlány, 500 néző. Vezet­te: Jaczina. Oroszlány: Papp L. — Kóródi, Sárosi, Sipos, Víz­keleti — Kovács, Horváth, Hid. végi (Galambos, az 58. perc­ben) — Papp M. (Kiss, a 83. percben), Aradi, Babai. Ed­ző: Mészáros Imre. Pjécsi MSC: Katzirz — Iványi, Torna, Schul- teisf, Kincses — Kiss (Engló- ner, a 67. percben), Dárdai P., Lőrincz — Kardos, Nagy, Jó­nás (Tóth, a 46. percben). Ed­ző: Kovács Imre. Szép napsütéses időben, jó talajú pályán nyolc perc ese­ménytelen játék után a balol­dalról ívelt be szögletet Kar­dos és Kiss fejese a felső léc­ről vágódott a kapu mögé. A 12. percben Papp M. közép­re adott, az erősen belőtt lab­da Torna lábáról Aradi elé pattant, aki a kifutó Katzirzba lőtte ai labdát. Naqy helyzet volt. A 15. percben Jónás kö­zépre gurított, Dárdai P. egyet igazított a labdán és mintegy 30 méterről félmagasan hatol, más gólt lőtt a jobb sarokba. 0:1. A 20. percben Dárdai, Nagy volt a labda útja és Nagy a 16-os vonaláról cen­timéterekkel a kapu fölé lőtt. A 35. percben Vízkeleti 30 rné-- terről lövésre szánta el magát, a lapos erős lövés a vetődő Katzirz melléről Babai elé pat­tant, aki a léc alá bombázott. 1:1. Szünet után- az 54. percben Babai szépen cselezte magát középre, majd Papphoz ját­szott, akinek 15 méteres erős lapos lövését Katzirz biztosan védte. A 60. percben Dárdai 30 méteres nagyerejű szabad­rúgása Papp L. melléről kipat­tant, de nem volt ott pécsi csatár. A 63. percben Papp M. jobbszélről középre gurí­tott és a védők mögül kiug­Olajbányász -Vasas Izzó 3:1 (0:1) Nagykanizsa, 2200 néző, ve­zette: Ágoston. Nagykanizsa: Megyimórecz — Savanyó, Ko­vácshegyi, Simon, Müller — Pávlicz, Készéi, Horváth (Der- dák, a 46. percben — Koz'ma, Bogáti, Füle dr. Edző: Lantos Mihály. Vasas Izzó: Horváth I. — Vágvölgyi, Szántó, Kovács B., Által — Szilágyi, Antal (Horváth II., a 67. percben), Rozsnyó (Török, a 61. perc­ben) — Hanzel, Varga, Sze­keres. Edző: Kovács II. József. A 31. percben szerzett ve­zetést a Vasas Izzót. Hanzel elviharzott a jobboldalon, majd pontosan ívelt középre és a jókor érkező Antal nyolc méterről a jobb sarokba lőtt. 0:1. Szünet után nagy erővel rohamozott az Olajbányász, amely az 50. percben egyen­lített: Bogáti jobbról beívelt labdáját Kozma fejelte a jobb sarokba. 1:1. A 79. pdrcben Füle dr. parádés alakítás után (öt játékost cselezett ki) 11 méterről lőtt a bal sarokba. 2:1. Ritkán látható kitűnő csa­tárteljesítmény! Ezt követően két helyzetet hagytak ki a ka­nizsai olajosok, majd a' 86. percben állították be a vég­eredményt: Füle dr. pompá­san tálalt a kiugró Bogáti elé, aki a kifutó kapus fölött lőtt a kapu közepébe. 3:1. Jóiramú mérkőzés, nagy ha­zai fölény. A jobb erőnléttel rendelkező, második félidőben igen feljavult kanizsai olajo­sok biztos győzelmet arattak. Jók: Füle dr. (a mezőny leg­jobbja), Bogáti, Müller, Sa­vanyó, illetve Kovács B., Han­zel, Szántó. Balogh Antal Székesfehérvári MÁV -Szekszárd 3:0 (2:0) Székesfehérvár, 2500 néző. V.: Rúzsa. MÁV Előre: Pau- lusz — Mester, Szabó, Megy- gyes, Tóth — Hartyáni, Lech- ner, Burka — Buús (Litvik, az 58. percben), Fülöp, Ur. Edző: Kerekes Imre. Szekszárd: Pó­lyák — Varga, Korner, Vágó, Lubastyik — Cserneczky (Weit- ner, az 53. percben), Freppán dr. (Glavatity, az 53. perc­ben), Tóth — Bulla, Orosz, Szűcs. Edző: Jerabek Jenő. A 11. percben Ur kitűnően futott el, Varga és Korner csak szabálytalanul tudta sze­relni, s a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Tóth gyengén helyezte és Pólyák nagyszerű vetődéssel kiütötte a labdát. A 33. percben Ur fejjel Fülöp- höz juttatta a labdát, Fülöp lefutotta őrzőjét, majd kicse­lezte Polyákot is és az üres kapuba gurított. 1:0. A 38. percben Lechner nagy lendü­lettel sorra játszotta át a szekszárdi védőket, akik sza­bálytalanul sem tudták sze­relni. A játékvezető helyesen továbbengedte a játékot, Lechner az alapvonalról visz- szalőtte a labdát és a berob­banó Ur védhetetlenül fejelte a hálóba. 2:0. Az 55. percben Ur átadásából Buús átjátszot- tcf őrzőjét és mintegy 15 mé­terről óriási gólt lőtt a hosszú sarokba. 3:0. Nem úgy kezdődött a talál­kozó, hogy ilyen győzelmet arat a fehérvári csapat. Kiha­gyott egy 11-est és a szekszár­diak sorra teremtették a hely­zeteket Paulusz kapuja előtt. Fél óra elteltével erőteljeseb­bek lettek a hazai támadások, amelyek a remek gólokkal öt perc alatt eldöntötték a mér­kőzés sorsát. Jók: Ur, Fülöp, Hartyáni, Mester, Lechner, il­letve Varga, Pólyák és Vágó. Az NB II. további eredményei Szolnoki MTE—Ganz MAVAG 3:2 (1:1). Kőbányai út, 1600 néző. V.: Müncz. Góllövők: Makai, Sebők, Garics, illetve Stornier (2). Szolnoki MÁV—VOLÁN 1:1 (1:0). Szolnok, 3000 néző. V.: Tompa. Gól­lövők: N. Szabó, illetve Bartosik (11-esből). MÁV DAC—Kossuth KFSE 4:3 (0:1). Győr, 2200 néző. V.: Bán­fai. Góllövők: Csollóny (2), Csiz- mazia, Varga, illetve Pogány (3). BVSC—Debrecen 2:0 (0:0) Szőnyi út, 4000 néző. V.: Somlai. Góllö­vők: Krommer, Bazsánt. Kiállítva Bodonyi, Herczeg (mindkettő Deb­recen) . Fűzfő—Egri Dózsa 3:2 (2:1). Fűz­fő, 1500 néző. V.: Palotai. Góllö­vők: Gellei (2), Durgonics, illetve Bartha, Dudás. Várpalota—Ózd 2:1 (2:0). Várpa­lota, 2200 néző. V.: Farkas. Góllö­vők: Verbóczki, Farkas, illetve Kony­ha. AZ NB II. ALLASA 1. Pécs 9 5 3 1 17- 4 13 2. Szekszárd 9 6 1 2 11-10 13 3. BVSC 9 5 2 2 17-12 12 4. Szf.-vári MÁV 9 5 2 2 14-10 12 5. Debrecen 9 5 1 3 14-11 11 6. Egri Dózsa 9 5 — 4 23-19 10 7. MÁV DAC 9 5 — 4 19-18 10 8. Ganz Mávag 9 4 2 3 16-15 10 9. Budafok 9 4 2 3 20-20 10 10. Volán 9 3 3 3 19-12 9 11. Várpalota 9 3 3 3 14-12 9 12. N.-kanizsa 9 3 3 3 11-12 9 13. Vasas Izzó 9 4 1 4 13-16 9 14. Szolnoki MTE 9 4 1 4 15-20 9 15. Kossuth KFSE 9 3 1 5 17-15 7 16. Özd 9 3 1 5 16-17 7 17. Fűzfő 9 2 2 5 12-18 6 18. Komló 9 2 1 6 7-15 5 19. Oroszlány 9 — 5 4 10-20 5 20. Szolnoki MÁV 9 1 2 6 5-14 4 ró Aradi a bal alsó sarokba lőtt. 2:1. A 75. percben Nagy középre játszott, Dárdai P. jobb felső sarokba tartó lövé­sét Papp L. bravúrral öklözte szögletre. A 78. percben Nagy a félpályáról indulva kicselez­te az egész oroszlányi védel­met és a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba gurított. 2:2. __ Közepes színvonalú mérkőzé­sen a lelkesebben, céltudato­sabban játszó hazaiak ellen meg kellett elégedni az egy ponttal a gyenge középpályás és csatárjátékot nyújtó Pécsi MSC-nek. Dr. Hamvas Antal TOTO 1. BVSC—Debrecen 2:0 1 2. Oroszlány-Pécs 2:2 x 3. Nagykanizsa-Vasas Izzó 3:1 1 4. Szolnoki MAV-Volán 1:1 x 5. Szf.-vári MAV-Szekszárd 3:0 1 6. Komló—Budafok ’ 1:2 2 7. Vác-Dunakeszi 1:0 1 8. Zalaszentgrót-Soproni KSE 1:0 1 9. Bakony-Győri Dózsa 3 10. Kiskunhalas-Kecskeméti SC 3 11. Szentes-Szabó L. SE 1 12. Törökszentmiklós-ÉPGÉP 0 13. Erzsébeti SMTK-Gyula 4 1 14. Leninváros-Balassagyarmat 0:3 2 :1 1 3 x :3 2 :0 x 1 1 Budapesten—Montreálról Budapesten tanácskozik a Nemzetközi Súlyemelő Szövet­ség orvosi bizottsága. Az ülé­sen résztvesz Gottfried Schödl, a Nemzetközi Súlyemelő Szö­vetség elnöke és Ajan Ta­más főtitkár is. A tanácskozáson 6 napiren­di pont szerepel, A legérdeke. sebb a montreáli dopping ügy. Meglepő vendéggyőzelmek Pogány—Boly 1:0 (0:0). Boly, 300 néző. Vezette: Szűcs. Med­dő csatárjátéka miatt vesztett a hazai csapat. Góllövő: Zsdrál. Jók: Zsdrál, Rugási, Gyurándi- novics, illetve Hajdú, Slitt, Víg. Kesztyűgyár—Szalánta 1:0 (1:0). Szalánta, 150 néző. A Szalánta lelkesedése nem volt elég a győzelemhez. Góllövő: Herreth. Sellye—Beremend 3:2 (3:0). Sellye, 700 néző. Vezette: Pa- zaurek. A gyors háromgólos vezetés után a második félidő­ben feljavult a vendégcsapat. Góllövők: Harsónyi (11-esből), Hétfői sport Yéménd legyőzte Szigetvárt Grünwald (a kép balszélén), a Pécsi VSK játékosa csapata negyedik gólját szerzi a Lőrinci Fonó ellen. Fotó: Arató Véménd—Szigetvár 1:0 (0:0). Véménd, 1500 néző. V.: Dra- vecz. Véménd: Doszpod — Kajtár, Törjék, MácS, Barta, Kovács (Fiochsz), Borovácz, Gruborovics (Takács) — Gáli, Rótt F.t Bencsik. Edző: Szám Frigyes. Szigetvár: Kiss — !<ö- vesi, Maurer, Tóth I., Tóth J„ Rózsahegyi, dr. Tüske, Szöllő- sy, Telek, Révész, Palotai. Ed­ző: Kamondy Imre. Esemé­nyekben gazdag, küzdelmes, nagyiramú mérkőzést hozottá baranyai rangadó. A Véménd többet támadott, de biztos gólnak látszó helyzetekben is tisztázott a jól megszervezett szigetvári védelem. Góllövő: Borovácz. Pécsi VSK—Lőrinci Fonó 6:0 (4:0). PVSK-pálya, 1000 néző. V.: JZsolakó. PVSK: Sulyok — Nagy, Szabó, Balázs, Tallósi, Kaszás, Grünwald Kresz, Jockl, Jánosi (Baumholczer), Stájer. Edző: Rónai László. A PVSK játéka a nagyarányú győzelem ellenére is hagyott kívánniva­lót maga után. Az eredmény ilyen alakulásában a vendé­gek gyenge védelme is közre­játszott. Kiállítva: Fekete (Lő­rinci Fonó) a 88. percben. Góllövők: Stájer (2), Grün- wald (2), Jockl, Kresz. Siófoki Bányász—Perbál 1:1 (1:0). Siófok, 600 néző: V.: Dorozsmai. Siófok: Málics — Kiss, Szilágyi, Babán, Kékesi, Fiath, Bihari (Fábián), Horváth Góltotó Meglepően sok pályázónk találta el a Komló—Budafok mérkőzés végeredményét, közülük a szerencse Köves József 7621 Pécs, Megye u. 14. pályázónknak kedvezett, aki nye­reményét, a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztősé­günk titkárságán, 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. veheti át Az e heti szelvények beküldési határideje szombat déli 12 óra. Főmérkőzés: PMSC—Kossuth KFSE ...................................... Pótmérkőzés: Egri Dózsa—Komló ......................................... P ályázó neve: ..........................■............................................. P ályázó lakcíme: .................................................................... II. , Csépán, Soós (Horváth IV.), Bocsev. Edző: Papp Gyula. Bp. Spartacus—Barcsi SC 6:1 (0:1). Budapest, 150 néző. V.: Varga J. Barcs: Szabó — Bencsik, Kömpf, Karsai, Báto- ri (Petrinovics), Otrátics (Uta- si), Cservölgyi, Fodor, Takács, Szilágyi, Gyergyák. Edző: Szó­vári György. Az utolsó ne­gyedórában a Barcs összerop- Ijpnt és öt gólt kapott. BKV Előre—Mázaszászvóri Bányász 2:0 (1:0). Budapest, 200 néző. V.: Barna. Máza- szászvár: Banász — Csábrák, Bazsonyi, Kocsis, Katona, Pa­taki, Kólya, Nemes (Széles), Horony (Dunai), Bíró, Csordás. Edző: Róth Antal. Alacsony színvonalú mérkőzésen több gólt is szerezhetett volna az Előre. Góllövő: Füsi (2). Az NB III. további eredmé­nyei: Kiss J. SE—Dunaújvárosi Építők 1:2, XXII. VOLÁN—Al­ba Regia Ikarus 2:2, Sárisáp— Bp. Építők 1:0, Paks—Pénzügy­őr 2:1, EMG SK—Enying 1:0. AZ NB III. állása 1. BKV Előre 9 7 1 1 23- 5 15 2. PVSK 9 6 2 1 28- 9 14 3. Véménd 9 6 2 1 21-11 14 4. Kiss J. SE 9 4 4 1 14- 7 12 5. Szigetvár 9 4 4 1 13- 7 12 6. D. Építők 9 3 5 1 11- 7 11 7. Volán Szállítók 9 3 5 1 11- 9 11 8. EMG SK 9 3 4 2 7-11 10 9. Bp. Spartacus 9 2 5 2 15-12 9 10. Perbál 9 2 5 2 10-13 9 11. Alba Regia 9 3 3 3 13-17 9 12. Pénzügyőr 9 4 — 5 24-21 8 13. Siófok 9 2 4 3 8-13 8 14. Paks 9 2 3 4 16-16 7 15. Sárisáp 9 2 3 4 11-13 7 16. Bp. Építők 9 2 3 4 6-10 7 17. Enying 9 1 4 4 12-16 6 18. Mázaszászvár 9 1 4 4 11-17 6 19. Lőrinci Fonó 9 1 2 6 7-19 4 20. Barcs 9 — 1 8 4-32 1 Szabó, Amigya, illetve Budai (2), Jók: Könyves, Vass, Har­sány!, illetve Németh II., Budai, Stockier. Mohácsi TE—Pécsi BTC 1:0 (1 =0). Mohács, 600 néző. Vezet­te: dr. Rákóczi. Küzdelmes, változatos mérkőzésen, ha ne­hezen is, de megérdemelten győzött a Mohács. Góllövő: Pártényi (11-esből). Jók: Per- jési, Keipl, Grain, illetve Bár- dosi, Várhelyi és Vincze. Siklós—Mágocs 2:1 (1:1). Mágocs, 200 néző: Vezette: Kulcsár. Jobban játszott a Siklós. Góllövők: Révész, Kiss, illetve Ferka. Jók: Szekretei, Révész, és Batik, a Mágocsból senkit nem lehet kiemelni. Megyei I. osztály állása 1. Sellye 7 7 — — 21- 3 14 2. Mohács 7 6 — 1 21- 3 12 3. Siklós 7 5 1 1 13- 7 11 4. Beremend 7 4 1 2 11- 6 9 5. P. Kniizsi 7 3 3 1 9- 5 9 6. Kesztyűgyár 7 4 — 3 10- 8 8 7. Universitas 7 4 — 3 10-tf,9 8 8. Mágocs 7 3 2 2 8-8 8 9. PBTC 7 2 2 3 9-7 6 10. Vasasi B. 7 2 2 3 10-10 6 11. Boly 7 3 — 4 12-16 6 12. Pogány 7 2 1 4 4-9 5 13. Steinmetz SE 7 1 1 5 8-12 3 14. Zsolnay 7 I 1 5 6-14 3 15. Szalánta 7 — 3 4 2-17 3 16. Gázmű 7 — 1 6 3-24 1 Eredmények röviden Ökölvívás. Szolnokon 32 egyesü- let 240 versenyzője indult az ipari szakmunkásképző intézetek ökölvívó tornáján. A pécsi Ő00-as ITSK-ból Kocska F., Szöllősi, Szőke aranyér­met, Ragán ezüstérmet, Papp és Kelemen bronzérmet szerzett, a szi­getvári 509-es ITSK-ból Alvics Gy. aranyérmet, Horváth L. ezüstérmet szerzett. *■' Kézilabda. Nagykanizsai Gazdász —Komlói Bányász 25:20 (12:11), NB I. B férfimérkőzés, Nagykanizsa. Asztalitenisz. Universitas PEAC— Pénzügyőr 13:12. Vasasi Bányász— Mosonmagyaróvár 14:11. NB II. fér­fimérkőzések. Egy-iksz-kettő A HDN totótippjei a következő hétre: 1. Budafok—BVSC. Jóreménység- foka a vasutasnak. Tipp: X, 2. 2. Fűzfő—MÁV DAC. Egy pontot felfűzhet a Győr. Tipp: X, 1. 3. Debrecen—Székesfehérvári MÁV. Két pont a debreceni bakternak. Tipp: 1. 4. Volán—Ganz-MÁVAG. A fel­fuvart a vendégek fizetik. Tipp: 1. 5. Szolnoki MTE—Várpalota. Vár­palota, ver Szolnok. Tipp: 1. 6. ÉGSZOV—Szarvas. A fővadász tippje: X, 2. 7. Gyula—Békéscsaba TASK. Gya­lázatban hagyja. Tipp: 1. 8. Jánoshalma—Szegedi Dózsa. Tippek halma: X, 1, 2. 9. Bem SE—Ceglédi VSE. VESE- bántalmak. Tipp: 1. 10. Sátoraljaújhely—Kazincbarcika. Ez is, az is. Tipp: 1, 2. 11. Salgótarjáni KSE—Ikarus. Re­pül a kismadár. Tipp: 2. 12. Nyíregyháza—Leninváros. Nyír nyer. Tipp: 1. t3. Rudabánya—Debreceni MTE. Tipp: X, 2. • Pótmérkőzések: 14. Dunakeszi—Bá­bolna. Tipp: X, 2. 15. Győri Dózsa— Vác. Tipp: 1. 16. Thury SE—MOTIM TE. Tipp: 1. (— mz —) hétfői Dunántúli napló lm: ».SO fort«» AZ MSZMP B»r.nyii rr.»,ly--i B.*pll-...g—'«* <»PJ* Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettes: Báling József Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-7Ú2. 15-852. 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációi eljárással Saphir 96-os g&pen Pécsi Szikra Nyomda 7630 Pécs, Engel János u. 8. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054