Dunántúli Napló, 1976. szeptember (33. évfolyam, 241-270. szám)

1976-09-06 / 246. szám

m Kiéi4ümcitpiym^tpiCp .«mi*5* ««« Rutin, erőfölény, gólok PMSC—Szolnoki MÁV 4:0 (1:0) Szolnok, 3500 néző. V.: Bar­na. PMSC: Katzirz — Iványi, Torna, Schulteisz, Kincses — Kiss, Dárdai P., Lőrincz — Kar. dós, Nagy, Jónás. Edző: Ko­vács Imre. Szolnok: Fehér — Rácz (Tóth Gy., a 81. percben), Árvái, Holler, Szegő — Repka, Szabó Gy., N. Szabó — Pago­nyi (Géczi, a 81. percben), Su­gár, Molnár. Edző: Ziegler János. Már a kezdésnél látható volt, hogy az ellenfél szoros ember­fogásra rendezkedett be. Az 5. percben a jobbszélről laposan belőtt labdát Katzirz hárította. A 11. percben Kiss remek cse­lekkel ment el a jobb szélen és lapos, erős lövése a bal sarok­ba váqódott (1:0). A 13. perc­ben Nagy, a 15. percben pe­dig Kiss jó lövését tenyereire szögletre a szolnoki kapus. A 24. percben Suqár jó helyzet­ben a kapu fölé bombázott. A 33. percben a kitörő Sugár elől Schulteisz szögletre mentett. A 39. percben Dárdai P. a kifutó kapus fölött nagy helyzetben a kapu fölé emelt. Szünet után a 49. percben Sugár fejese a felső lécről pat­tant a mezőnybe, és nehezen szabadított fel a pécsi csapat. Az 52. percben Nagy a félpá­lyáról indulva szép cselsorozat­tal játszotta át a védőket, és a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba gurított (2:0). A 68. percben szép pécsi támadás után Dárdai P. nagy lövését Fehér szögletre ütötte. A 71. percben ismét remekbe szabott akció után Dárdai P. bombáz­hatott kapura. A kapus által kiöklözött labdát Kardos pon­tosan ívelte középre és Dárdai P. a jobb alsó sarokba fejelt (3:0). A 87. percben Kardos cselezgetett a jobbszélen, pon­tos beadását Dárdai P. a bal alsó sarokba lőtte (4:0). A második félidő közepéig egyenrangú ellenfél volt a szol­noki csapat, ezután a pécsiek erőfölénye és rutinja kidombo­Egri Dózsa— Szekszárd 2:0 (1:0) Eger, 3000 néző. V.: Somlai. Eger: Flak — Fodor, Zsidai, Birincsik, Patvaros — Horváth, Galántai, Csuhái — Barthp, Vigh, Dudás. Edző: Bánkuti László. Szekszárd: Pólyák — Glavatity, Kornér, Vágó, Lu- bastyik (dr. Freppán, az 58. percben) — Tóth (Weintner, a 75. percben), Laki, Cserneczki — Meszlényi, Somodi, Szőcs. Edző: Jerabek Jenő. A 45. percben Csuhái be­adását Pólyák Bartha elé ütöt­te, aki 8 méterről a kapuba bombázott (1:0). Az 54. perc­ben Galántai jobboldali szög­letét Vigh a léc alá fejelte. (2:0). Végig izgalmas, küzdel­mes, jó iramú találkozó. Jó: Birincsik, Patvaros, Bartha, Fo­dor, ill. Pólyák, Korner, Somo­di. MÁV DAC—Olaj­bányász 3:1 (1:0) Győr, 1500 néző. V.: Pálvöl- gyi. MÁV DAC: Krass — Kiss, Kovács E„ Molnár, Kovács R. — Hannisch, Gyömörei, Csiz­madia — Csollány, Pálos, Var­ga. Edző: Kovács Imre. Nagy­kanizsa: Megyimorecz — Sava­nyú, Kovácshegyi, Nagy, Mül­ler — Készéi (Söjtör, az 57. percben), Bogáti (Sólymos, az 57. percben), Horváth — Páv- licz, Kozma, Füle dr. Edző: Lantos Mihály. A 27. percben a kapura törő Vargát Savanyó a büntetőte­rületen belül buktatta. A 11-est Hannisch értékesítette (1:0). A 46. percben a lesre játszó vé­dők mellett Csollány kiugrott, beadása átszállt a védőkön, és Gyömörei nyolc méterről a léc alá bombázott (2:0). A 72. percben Csizmadia előreadása leperdült Müller lábáról, Csol­lány felismerte a helyzetet és 16 méterről a kapus fölött a hálóba emelt (3:0). A 74. perc­ben Kozma fejese után a lab­da túljutott a kapuvonalon, Kovács R. kézzel kiütötte, de a közelben álló játékvezető gólt ítélt (3:1). Végig jó iramú, események­ben gazdag, élvezetes mérkő­zés volt. Jó: Kovács E., Han­nisch, Csizmadia, Csollány, Varga, illetve Megyimorecz, Horváth, Füle dr. Az NB II. további eredmé­nyei: Ganz-MÁVAG—Kossuth KFSE 0:0, Várpalota—Orosz­lány 2:2, Székesfehérvári MÁV —Vasas Izzó 2:1, BVSC—Ózd 2:2, Budafok—Debrecen 1:1, Fűzfő—Volán 0:0. Az NB II. állása 1. PMSC 5 4 _ 1 12- 1 2. Ganz-MA VÁG 5 3 2 _ 8- 4 3. DVSC 5 3 1 1 10- 5 4. BVSC 5 3 1 1 11- 8 5. Szekszárd 5 3 1 1 7- 6 6. Egri Dózsa 5 3 — 2 12-10 7. Budafok 5 2 2 1 11- 9 8. Fz. MÁV Előre 5 2 2 1 7- 8 9. Ózd 5 2 1 2 11-10 10. Vasas Izzó 5 2 1 2 7- 8 11. Nagykanizsa 5 2 1 2 6- 7 12. Szolnoki MTE 5 2 1 2 10-13 13. Várpalota 5 1 2 2 9- 9 14. MÁV DAC 5 2 — 3 9-11 15. NIKE FÁK 5 1 2 2 7-10 J6. Volán 5 1 1 3 11- 8 17. Oroszlány 5 — 3 2 6- 9 18. Kossuth KFSE 5 1 1 3 4- 7 19. Komló 5 1 1 3 3- 9 20. Szolnoki MÁV 5 — 1 4 1-10 Atlétikai MNK Izgalmas ötezres verseny A Népstadionban vasárnap fejezték be az atlétikai Ma­gyar Népköztársasági Kupa csapatbajnokság 2. fordulóját. Három verseny emelkedett ki a műsorból. Férfi 800 méteren Zsinka a hajrában tört előre és négy tizedre megközelítette Szentgáli országos csúcsered­ményét. Végig nagyon izgal­mas volt az 5000 méteresek összecsapása, a hajrában még tízen voltak együtt, s végül a 21 éves Horváth Béla győzött. Csattanónak maradt a magas­ugrás, amelyen Kelemen és Major biztató formában átug­rotta a 220 centimétert. Férfiak: 200 m: 1. Hor.nya­csek (U. Dózsa) 21.9 mp. 800 m: 1. Zsinka (U, Dózsa) 1:47.5 p. 5000 m: 1. Horváth B. (FTC) 13:53.4 p; 2. Kispál (Baranya) 13:53.6; 3. Török (Csongrád) 13:53.6; 4. Kocsis' (Borsod) 13:53.8. Magas: 1, Kelemen (U. Dózsa) 220 cm; 2. Major (Bp. Honvéd) 220 cm. rodott, és ez gólokban is meg­mutatkozott. Katzirz jól, maga­biztosan védett. Iványi jól tar­totta szélsőjét. Torna, Schulteisz és Kincses a mérkőzés végére javultak fel. A középpályás-sor játéka a mezőnyben akadozott de végül is három gólt ered­ményezett. Kiss, Dárdai P„ Lő­rincz volt közöttük a sorrend. A csatársorból Nagy játéka emelkedett ki. Kardost csak két szép beadása dicséri, Jónást pedig küzdeniakarása. A Szol­nokból Fehér, Sugár, Rácz és Árvái játszott jól. Dr. Hamvas Antal Öttusa Kancsal első Kettős magyar sikerrel zárult a varsói lengyel nemzetközi öt­tusa bajnokság, az egyéniben Kancsal Tamás került az élre, a csapatok között pedig a Kancsal, Bakó, Villányi össze­tételű együttes. A terepfutásban Peciak, a lengyelek olimpiai bajnoka győzött, de ezzel a jó hajrával is csak a harmadik helyre tu­dott feljönni az összetett ver­senyben, Kancsal és Bakó biz­tosan előzte meg a nagynevű ellenfelet. Az összetett verseny győzte­se: Kancsal Tamás 5417 pont, 2. Bakó Pál 5327 pont, 3. Pe­ciak (lengyel A) 5245... 7. Villányi Zsigmond 5089 pont. Csapatban: 1. Magyaror­szág 15 833 pont, 2. Lengyel A 15 302, 3. Litván SZSZK 14 981. Siklóson győzött a Kesztyűgyár Mágocs—Pécsi Zsolnay 4:3 (3:2). Mágocs, 200 néző. V.: dr. Rákóczi. Szoros mérkőzésen győzött a Mágocs. Kiállítva: Bencs (Mágocs). Góllövő: Lip- pert (11-esből), Kovácsovics, Ferka, Wágner, ill. Lauer (3). Jó: Kovácsovics, Ferka,- illetve Lauer, Harasztia. Pécsi BTC—Bóiy 3:2 (2:1). Boly, 400 néző. V.: Pazaurek. Balszerencsés gólokkal vesztett a Boly, Góllövő: Fiegler (2), Hajós, illetve Ulrich (2, egyet 11-esből). Jók: Hajós, Fiegler, Hétfői DR] sport Balázs szabadrúgásból megszerzi a PVSK első gólját. Tíz emberrel győzött a Véménd Véménd—Mázaszászvári Bá­nyász 4:1 (2:0). Véménd, 600 néző, vezette Dravecz. Vé­ménd: Doszpod — Mács, Rótt F., Törjék, Barta, Kovács (Gál), Borovácz, Gruborovics, Takács, Szabó, Bencsik. Edző: Szám Frigyes. Mázaszászvár: Banász — Kólya, Széles, Kocsis, Kato­na, Pataky, Kovács I., Horony (Bazsonyi), Bíró, Csordás, Ko­vács L. (Perényi). Edző: Róth Antal. Küzdelmes mérkőzésen a Véménd tíz emberrel is végig fölényben játszott. Kiállítva: Rótt F. a 2. percben. Góllövő: Borovácz, Takács, Bencsik, Gru­borovics, illetve Kólya (11-es­ből). Jók: Borovácz, Bencsik, Mács, Gruborovics, illetve Ko­vács I. és Bíró. PVSK—Bp. Építők 3:0 (3:0). PVSK-pálya, 800 néző, vezette: Hegedűs. PVSK: Sulyok — Nagy, Szabó, Balázs, Engert, Kaszás, Grünwald, Kresz, Já­nosi, Stájer, Jokl (Vigh). Edző: Rónai István. A PVSK a 13. és a 14. percben lőtt gólokkal eldöntötte a mérkőzést. Góllö­vők: Balázs, Nagy, Grünwald. Jók: Balázs (a mezőny leg­jobbja), Szabó, Grünwald, ill, Vass, Pataky dr. Szigetvár—Pénzügyőr 4:2 (1:1). Szigetvár, 1000 néző, ve­zette: Zsalakó. Szigetvár: Kiss — Varga, Maurer (Révész), Tóth I., Tóth II., Kövesi, dr. Tüs­ke, Szöllősi, Telek, Csőre, Pa­lotai. Edző: Kamondi Imre. A többet támadó Szigetvár meg­érdemelten győzött. Góllövő: Csőre (2), Palotai, Telek, illet­ve Kiss (öngól), Kudlák. Jók: Tóth I., dr. Tüske, Palotai, Cső­re, illetve Murár, Raffael, Fa­zekas. Paks—Barcsi SC 7:0 (1:0). Paks, 900 néző, vezette: Má­Fotó: Arató László tyus. Barcs: Szabó — Bencsik, Göncz (Gyergyák), Karsai, Bá- tori, Otártics, Fodor (Kovács), Petrinovics, Utasi, Cservölgyi, Szilágyi. Edző: Szóvári György, A hazaiak a 87. percben 11-est is hibáztak. A 76. percben a barcsi Kársait kiállították. Gól­lövő: Kiss l„ (2, egyet 11-esből), Majsai (2), Kalmár. Kovács Z., Somodi. Jók: Kalmár, Csorna, Kiss I., Kovács, illetve Bátori, Cservölgyi. 22. sz. Volán Szállítók—Sió­foki Bányász 0:0. Budapest, 300 néző, v.: Bognár. Sió­fok: Málics — Kiss, Szilágyi, Fiath, Babán, Kékesi, Bözsöny, Horváth, Bihari (Csépány), Ba­kó, Bocsev. Edző: Papp Gyula. ^Végig élénk iramú mérkőzés, igazságos eredmény. Jók: Kö­böl, Oláh, ill. Szilágyi, Fiath. Az NB III. további eredmé­nyei: Kiss J. SE—Bp. Spartacus 2:0, Sárisáp—Dunaújvárosi Épí­tők 1:1, BKV Előre—Perbál 4:0, EMG SK—Ikarus Alba Regia 2:2, Lőrinci Fonó—Enyingi MEDOSZ 0:0. Az NB III. állása Góltotó Két pályázónk találta el a 2:2-es döntetlenre vég­ződött Komlói Bányász—Szolnoki MTE mérkőzés végered­ményét. A szerencse Dómján Endréné, 7633 Pécs, Haj­nóczy utca 11. II. 4. alatti lakosnak kedvezett, aki nye­reményét, a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztősé­günk titkárságán veheti át. Az e heti szelvények bekül­dési határideje szombat déli 12 óra. Cím: ^7601 Pécs, Hu­nyadi út 11. Főmérkőzés: PMSC—Ganz-MÁVAG .................................. Pótmérkőzés: Volán—Komló ................................................. A pályázó neve: .................................................................... A pályázó lakcíme: ................................................................. 1. BKV Előre 5 4 — 1 16- 5 8 2. Véménd 5 3 2 — 12- 5 8 3. Kiss J. SE 5 3 2 — 10- 3 8 4. PVSK 5 3 1 1 13- 3 7 5. Szigetvár 5 2 3 — 8- 4 7 6. Enying 5 1 4 — 7- 4 6 7. Perbál 5 2 2 1 6- 8 6 8. Paks 5 1 3 1 11- 5 5 9. Bp. Spartacus 5 1 3 1 5- 5 5 10. EMG SK 5 1 3 1 4- 4 5 11. Dunaújv. Ép. 5 1 3 1 4- 4 5 12. 22. sz. Volán 5 1 3 1 4- 7 5 13. Siófok 5 1 3 1 4- 7 5 14. Alba Regia 5 1 2 2 6- 9 4 15. Pénzügyőr 5 2 — 3 10-14 4 16. Bp. Építők 5 1 2 2 3- 7 4 17. Lőrinci Fonó 5 1 1 3 6- 8 3 18. Sárisáp 5 — 2 3 4- 7 2 19. Mázaszászvár 5 — 2 3 3-11 2 20. Barcs 5 — 1 4 1-17 1 0 TALENCE: A nemzetközi tízpróbaverseny első napja után az angol Thompson áll az élen 4275 ponttal. Ezen a viadalon debütál ebben a számban a 110 méteres gát­futás montreáli olimpiai baj­noka, a francia Guy Drut, és az első öt szám után a 6. he­lyen áll 4074 ponttal. Bogdán, illetve Farkas, Hajdú, Ulrich. Beremend—Pogány 2:0 (1:0). Beremend, 400 néző. V.: Szik- szay. Biztos hazai győzelem. Góllövő: Németh I., Alföldi. Jók: Papp, Alföldi, illetve Stockier. Kesztyűgyár—Siklós 2:1 (1:0). Siklós, 400 néző. V.: Sör. A Kesztyűgyár ügyesen használta ki a siklósi védelem megingá­sait. Kiállítva: Kiss (Siklós), Pauli, Kovács (mindkettő (Kesz­tyűgyár). Góllövők: Varga, He­gyi, illetve Illés. Jó.k: Balázs II., Balogh, illetve Batik, Lovascher. Mohács—Universitas PEAC 2:0 (0:0). Pécsújhegy, 150 né­ző. V.: Király. Nagyiramú mér­kőzésen a Mohács jól használ­ta ki a PEAC védelmének két megingását. Góllövő: Lőrincz (2). Jók: Alsóvölgyi, Komli, il­letve Molnár, Kalász, Sziebert. A megyei I. osztály állása 1. Sellye 3 3 — — 9- 0 6 2. Beremend 3 3 — — 5- 0 6 3. Mágocs 3 2 1 — 6- 4 5 4. Mohács 3 2 — 1 11- 3 4 5. Kesztyűgyár 3 2 — 1 4- 2 4 6. Boly 3 2 — 1 7- 6 4 7. Siklós 3 1 1 1 5- 4 3 8. P. Kinizsi 2 1 1 — 2- 1 3 9. PBTC 3 1 1 1 3- 4 3 10. Szalánta 3 — 2 1 1- 8 2 11. Steinmetz SE 2 — 1 1 2- 3 1 12. Zsolnay 3 — 1 2 4- 7 1 13. Pogány 3 — 1 2 1- 5 1 14. Gázmű 3 — 1 2 2- 9 1 15. Universitas 1 — — 1 0- 2 — 16. Vasasi B. 3 2-6 — KÉZILABDA Vereség a bajnoktól Debreceni Dózsa—PMSC 12:6 (4:3). NB I. férfimérkőzés, Újmecsekalja, 1500 néző. V.: Banai, Éliás. PMSC: Jegenyés — Harmat, Steer, Gera, Pup- pi, Hegedűs, Ágoston. Cs. :Ko- leszár, Kenesei, Borbély. Edző: Móró Gábor. A PMSC önma­gát verte meg: játékosai 5 hét­méterest hagytak ki. Ráadásul az utolsó 5 percben a végig em­berhátrányban játszó Debre­cen három gólt lőtt és egyet sem kapott. G.: Molnár, Varga (3—3), Süvöltős dr., Kormos, Takács (2—2), ifi. Ágoston, He­gedűs (2—2), Koleszár, Puppi. Jók: Szabó, Süvöltős dr., ill. Jegenyés. • BERLIN: Az NDK labda­rúgó szakírói Jürgen Croyt, a Sachsenring Zwickau 73-szoros válogatott kapusát választották az év legjobb, labdarúgójának. Croy 29 éves, és a második NDK-s labdarúgó, aki kétszer is kiérdemelte ezt a kitüntető címet, 1972-ben volt először az év labdarúgója. Rajta kívül Bernd Bransch nyerte el még kétszer ezt a megtiszteltetést, 1968-ban és 1974-ben. Ai MSZMP Burn Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettes: Báling József Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-7Ó2, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációi eljárással Saphir 96-os gftpen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 1 I iiiiidaragö niB Hl. . ■ - *