Dunántúli Napló, 1976. augusztus (33. évfolyam, 211-240. szám)

1976-08-09 / 219. szám

Hétfői sport Győzelemmel kezdett a PMSC Pécsi MSC—NIKE Fűzfő 2:0 (1:0) Fűzfő, 3000 néző. Vezette: Marton. PMSC: Katzirz — Ivá- nyi, Schulteisz, Dárdai L., Kin­cses — Kiss, Dárdai P., Lőrincz — Kardos, Havasi, Jónás. Ed­ző: Kovács Imre. Fűzfő: Takács — Gál, Kovács, Szentesi — Balatonyi, Tóth (70. percben Csurgó) — Gál, Zaharovits (Kiss, a 70. percben), Marko- vics, Glázer, Gellei. Edző: Va­sas Mihály. Élénk szélben nem túl nagy iramban kezdődött a mérkőzés. A 4. percben a füzfőiek előtt nyílt: gólszerzési lehetőség, Schulteisz lyukat rúgott és Kat­zirz kifutva mentett. A 19. perc­ben Lőrincz remekül futott el a baloldalon és jó beadását Kardos gyengén a kapus ke­zébe fejelte. A 31. percben Kiss szép cselekkel ment el a jobbszélen és ívelt lövése 3 ka­pus fölött a jobb sarokba hul­lott (1:0). A 41. percben Ha­vasi a félpályáról elfutott, ha­talmas lövése centiméterekkel süvített el a felső léc fölött. Szünet után élénkebb lett az iram, de sokkal több hibá­val játszott mindkét csapat. A 61. percben Jónás jobboldali szögletéről hajszállal késett le Schulteisz és Dárdai P. A 64. percben Jónás lefutotta a vé­dőket, de teljesen tiszta hely­zetben gyatrán adott középre s a védők mentettek. A 75. percben Jónás keresztlabdájá­ba Balatonyi rosszul nyúlt köz­be, a labda Kardos elé pat­Szekszárdi Dózsa —Volán SC 2:l (l:l) Szekszárd, 2000 néző. Vezet­te: Lauber. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Glavatity, Korner, Vágó, Lubastyik — Tóth, So- modi, Kocsis (Hosnyánszky, a 34. percben), — Meszlényi, Freppán ar„ Szőcs. Edző: Jera- bek Jenő. Volán SC: Benes — Gubek, Ebedli, Réti, Márkus — Hajdú (Osváth, a 70. perc­ben), Kiss, Kü — Stefán, Mol­nár (Földes, a 70. percben), Bartosik. Edző: Preiner Kálmán. Tapogatódzó mezőnyjáték után a 12. percben vezetést szerzett a Dózsa. Gyors sza­badrúgás után Meszlényi ki­tört a védők közül, a kifutó Benes mellett a bal alsó sa­rokba gurította a labdát. 1:0. A 30. percben a vendégek egyenlítettek. Kocsistól Ebedli elvette a labdát, kiugratta Bar- tosikot, aki az alapvonal kö­zeléből a hosszú sarokba nyes­te. 1:1, Szünet után élénkült az iram. Az 53. percben Meszlé­nyi elhúzott a jobboldalon, pontos beadását Somodi fél­fordulattal a bal felső sarok­ba lőtte. 2:1. A 63. percben Freppán dr. átadásával Szőcs iramodott meg, 8 méteres lö­vése Benesről kiperdült, Hos- nyánszki ismételt, de a védők­ről szögletre vágódott a lab­da. A 79. percben Stefán szög­letét Földes 5 méterről kapu­fára fejelte. Közepes színvonalú, jó ira­mú mérkőzés. Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta. A második félidő elején szer­zett gyors vezető gól után vé­dekezésre rendezkedett be a Dózsa. A Volán átvette az irá­nyítást és az utolsó félórában nagy nyomás nehezedett Pó­lyák kapujára, a védelem jól rombolt. Jók: Somodi, Mesz­lényi, Freppán dr., Szőcs, illet­ve Ebedli, Bartosik, Kiss. Fekete László Székesfehérvári MÁV —Nagykanizsa 0:0 Székesfehérvár, 1200 néző. Vezette: Tompa. MÁV Előre: Paulusz I. — Mester, Szabó, Lechner, László, Bus, Hartyáni. Burka, Tóth, Fülöp, Úr. Edző: Kerekes Imre. Nagykanizsa: Megyimórecz — Kovácshegyi. Doszpod, Simon I., Müller, Sa- venyó, Nagy, Söjtör, Pávlicz, Horváth, Kozma (Sólymos, az 55. percben). Edző: Lantos Mi­hály. A 11. percben Söjtör lépett ki a lesre játszó védők közül, de kecsegtető helyzetben mel­lé lőtt. Az 54. percben óriási helyzetben Ür a kapufát talál­ta el, a elpattanó labdát Fü­löp ismét kapura lőtte, de a gólvonalról eqy védő hárított. Megilletődötten kezdett az újonc együttes, ráadásul hazai pályán is védekező taktikát vá­lasztott, teljesen átengedte a pálya közepét a kanizsaiak­nak. Szünet után változott a játék képe, többet támadtak a fehérváriak és valamivel kö­zelebb is álltak a győzelem­hez. Jók: [.echner, Paulusz I., Szabó, Úr, illetve Pávlicz, Söj­tör, Müller, Doszpod. Az NB II. további eredmé­nyei: BVSC—Oroszlányi Bá­nyász 3:1 (2:0), Ganz-MÁVAG —MÁV DAC 2:1 (0:1), Egri Dózsa—Vasas Izzó 3:0 (1:0), Debreceni VSC—Szolnoki MTE 2:0 (1:0),' Várpalotai Bányász —Szolnoki MÁV 3:0 (2:0), Bu­dafok—Ózd 3:2 (2:2). tant, aki elfutott a jobb szélen s a jobb alsó sarokba gurított (2:0). A 85. percben Marko- vics jobboldali beadásába Schulteisz rosszul nyúlt bele, de a kapura tartó labdát Katzirz bravúrosan védte. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a védekezésre berendez­kedett Fűzfő ellen biztosan nyert a pécsi csapat Katzirz többször jól avatkozott a já­tékba, s két bravúros védése is volt. A hátvédek közül Iványi és Kincses játszott megbízha­tóan. Schulteisz többször za­varba jött Dárdai L játékán meglátszott a hosszú kihagyás. A középpályás sorból Kiss já­téka emelkedett ki. Dárdai P. sok hibával játszott A csatár­sor több gólhelyzetet dolgozott ki, de a befejezésekkel adósak maradtak. A pécsi csapatból Katzirz, Kiss, Iványi és Kincses, a füzfőiek közül Kovács, Tóth és Gellei játszott jól. Kovács Imre: — Idény eleji formában, sok hibával, kiha­gyott gólhelyzetekkel, de meg­érdemelten nyertünk ... Dr. Hamvas Antal Sok helyzetet hagytak ki a PVSK játékosai a Dunaújvárosi Építők elleni mérkőzésen. Ké­pünkön is a csíkos mezes PVSK-játékos, Grü nwald közeli lövése akad el a védőkben. Fotó: Arató Egy-iksz-kettő A HDN totótippjei a következő hétre: 1. Volán—Debrecen. Csak talán a Volán. Tipp: x, 1. 2. Szolnoki MTE—Budafok. Egy fokkal jobbnak látjuk a Szolnokot. Tipp: I, x. 3. Özd—Egri Dózsa. Az NB Ill- ban 1:0, 0:1. Ezt várjuk. Tipp: 1. 4. Pécs—Komló. Gázveszélyes mun­kahelyen a bányász. Tipp: 1. 5. Kossuth KFSE—BVSC._ A katonai főiskolások sóspuskával lőnek. Tipp: 1. x. _ ........._ . . « . AZ NB II. 1—2. Egri Dózsa ALLASA 1 1 — 3-0 2 az is. Tipp: 2, 1. 7. Ajkai Bányász—Alumínium SK. Hengerelve. Tipp: 1. Várpalota 1 1 — — 3-0 2 8. Soproni KSE—MOTIM TE. A 3. BVSC 1 1 — — 3-1 2 kékfrankos. Tipp: 1. 4—5. Debrecen 1 1 — — 2-0 2 9. Répcelak—Vác. A vendégek ra­Pécs 1 1 — — 2-0 2 bul ejtik őt. Tipp: 2, x. 6. Budafok 1 1 — — 3-2 i 10. Kőszeg—Bábolna. Az újoncok 7—8. G.-MÁVAG 1 1 — — 2-1 találkozóján minden lehet. — Tipp: Szekszárd 1 1 — — 2-1 2 1, 2. 9. Komló 1 1 — — 1-0 2 11. Kiskunhalas—ÉGSZÖV. A ven­10—11. Sz.-fehérvár 1 — 1 — 0-0 1 dégek villantóval mennek a csukára. O.-bányász 1 — 1 — 0-0 1 Tipp: x, 1. 12. Ózd 1 — — 1 2-3 — 12. Szentes—Szegedi Dózsa. Hi­13—14. MÁV DAC 1 — — 1 1-2 — szek egy keresztben. Tipp: x. Volán 1 — — 1 1-2 — 13. Törökszentmiklós—Szarvas. — 15. Kossuth 1 — — 1 0-1 — Nándorfehérvári esélyek. Tipp: 2. 16. Oroszlány 1 — — 1 1-3 — Pótmérkőzések: 14. Bp. Építők— 17—18. Fűzfő 1 — — 1 0-2 — Lőrinci Fonó. Tipp: x, 2. 15. Bp. Szóin. MTE 1 — — 1 0-2 — Spartacus—BKV Előre. Tipp: x, 1. 19—20. Izzó 1 — — 1 0-3 — 16. Perbál—Pécsi VSK. Tipp: x, 1. Szóin. MÁV 1 — — 1 0-3 — (—mz—) BALATON KUPA Haladás VSE-Kaposvári Rá­kóczi 4:1 (2:0). Nagykanizsa, 3000 néző, v.: Soós. Tatabányai Bányász—Zala­egerszegi TE 2:0 (1:0). Keszt­hely, 2200 néző, v.: Kuti. TISZA KUPA Salgótarjáni BTC-Békéscsa- ba 2:0 (1:0). Hajdúszoboszló, 1000 néző, v.: Tóth. Diósgyőr-SZEOL 0:0. Monor, 2000 néző, v.: Nagy Géza. Büntetőrúgások után 8:7 arány­ban a DVTK bizonyult jobb­nak. BAJNOKOK TORNÁJA B-csoport Ü. Dózsa-Vasas 5:2 (1:1). Hatvan, 3500 néző. v.: Mohá­csi. Videoton-Csepel 1:1 (1:0). Szentendre, 1000 néző, v.: Bor­sos. A 11-es rúgások után 4:3 arányban a Videoton bizonyult jobbnak. A-csoport Ferencváros-MTK VM 2:0 (0:0). Siófok, 8000 néző, v. :Ja- czina. Rába ETO—Bp. Honvéd 2:1 (2:0). Várpalota, 3000 néző, v.: Bauer. GÓLTOTÓ Az őszi idény első góltotó mérkőzését hat pályázónk találta el, akik között a sorsolás döntött A szerencsés nyertes Fodor Tibor, 7627 Pécs, Blaha Lujza u. 1/6. szám alatti lakos lett. A száz forintos vásárlási utalványt szer­kesztőségünk titkárságán veheti át: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. A heti szelvények beküldési határideje tovább­ra is szombat déli 12 óra. Fömérközés: PMSC—Komlói Bányász Pótmérkőzés: Nagykanizsa—Szolnoki MTE A pályázó neve: A pályázó cime: Nem hozott győzelmet a hazai pálya Pécsi VSK—Dunaújvárosi Épí­tők 1:1 (0:1). PVSK-pálya, 1500 néző. Vezette: Zsalakó. PVSK: Sulyok — Nagy, Szabó, Tal- lósi, Knoch, Kaszás, Grün- wald, Kresz, Jokl (Balázs), Já­nosi, Stájer (Baumholczer). Edző: Rónai István. A körül- ményeskedő PVSK nem bírt a szervezettebben játszó Duna­újvárossal. A vasutasok telje­sítményét meghatározta a gyengén_játszó középpályás sor. A 69. percben Tatár 11-esét Sulyok kivédte. Gollövők: Já­nosi, illetve Miklós II. Jók: Su­lyok, Tallósi, Jánosi, illetve Pé­ter, Kalmár, Miklós II. Szigetvár—Barcs 0:0. Sziget­vár, 1000 néző. Vezette: Dra- vecz. Szigetvár: Kiss — Dvorsz- ki, Tóth I., Maurer, Béni, Szől- lősi. Tüske dr., Kövesi, Palo­tai, Csőre, Telek. Edző: Ka- mondy Imre. Barcs: Szabó — Kovács, Kömpf, Karsai, Ben- csik, Fodor, Otártics (Bátori), Petrinovics, Orsós, Gyergyák (Cservölgyi), Szilágyi. Edző: Szóvári György. Idényeleji já­ték, jól záró védelmek, gyen­ge csatársorok. Igazságos pont- osztoszkodás. Véménd—Perbál 2:2 (1:1). Véménd, 700 néző. Vezette: Mátyus. Véménd: Doszpoth — Kajtár, Kiss, Mács, Barta, Ko­vács, Gruborovics, Fiochsz, Ta­kács (Gál), Szabó, Bencsik. Edző: Szám Frigyes. Közepes iramú mérkőzésen a Véménd többet támadott, de a perbáliak lelkes játékukkal a 82. percben egyenlíteni tud­tak. Góllövők: Szabó, Gál, il­letve Bocskai, Kisteleki. EMG SK—Siófoki Bányász 0:0. Sashalom, 400 néző. V.: Bondár. Siófok: Málics — Pi- linger, Kékesi, Szilágyi, Fiath, Babai, Bakó, Bözsöny, Bihari, Csépán, Bocsev (Soós). Edző: Papp Gyula. Többet kezdemé­nyezett és valamivel tervsze­rűbben játszott a Sashalom, de támadásaiban nem volt átütő­erő. Bp. Spartacus—Paksi SE 1:1 (1:0). Paks, 1400 néző. V.: Há­mori. Paksi SE: Dunai — Váb- ró, Vápr, Kovács D„ Kiss II., Kalmár, Majsai, Csorna, Kajá- ri, Somodi (Kovács Z.),. Kissi. Edző: Kővári István. A nagy- iramú, változatos mérkőzésen a második félidőben a hazaiak közelebb álltak a győzelem­hez. Góltövők: Zelics, ill. Kajá- ri. Pénzügyőr SE—Mázaszászvá- ri Bányász 3:0 (1:0). Pasaréti út, 600 néző. V.: Lábodi. Má- zaszászvár: Szulics — Kólya, Széles, Kocsis, Katona, Kovács, Pataki, Vargo (Perényi), Ho­rony (Dunai), Biró, Csordás. Edző: Stepán Tibor. A küzdel­mes mérkőzésen a többet tá­madó Pénzügyőr helyzeteit is jobban kihasználta. Góllövő: Fazekas, Vida, Lesti. Az NB III. további eredmé­nyei: BKV Előre—22. sz. GAFU Volán 5:4 (4:0), Lőrinci Fonó —Ikarus Alba Regia 0:1 (0:1), Enying—Bp. Építők 1:1 (0:1), Sárisáp—Kiss János SE 0:1. AZ NB III. ALLASA 1. Pénzügyőr 2. BKV Előre 3—4. Kiss J. SE Álba Régia 5—6. Véménd Perbál 7—12. Paksi SE Bp. Spart. PVSK D. Építők Enying Bp. Építők 13—16. Szigetvár Barcs EMG SK Siófok 17—18. Lőrinci F. Sári sáp 19. GAFU Volán 1 1-----------3-0 2 1 1-----------5-4 2 1 1-----------1-0 2 1 1----------1-0 2 1 — 1-2-2 1 1 — 1-2-2 1 1 — 1-1-11 1 — 1-1-11 1 — 1-1-11 1 — 1-1-11 1 — 1—1-11 1 — 1-1-11 1 — 1-0-0 1 1 — 1-0-0 1 1 — 1-0-0 1 1 — 1-0-0 1 1--------10-10 1---------10-10 1--------14-5 0 2 0. Mázaszászvár 1 — • 1 0-3 0 hétfői Dunántúli napió ....... Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Fősze'kesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készalt ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054