Dunántúli Napló, 1976. március (33. évfolyam, 60-90. szám)

1976-03-02 / 61. szám

Tavaszi rajt az HIB ll-ben LubcSarügö MCt 991« ■ Toro Győzelemmel kezdett a Pécsi MSC PMSC—Nagybátony 2:0 (0:0) Jól kezdtek a baranyai csapatok Üjmecsekalja, 5000 néző. V.: La li­ber. PMSC: Jankovics — Iványi, Schulteisz, Dárdai L, Kincses — Dárdai P., Bálint, Lőrincz (Kiss, a 73. percben) — Kardos, Hámori (Fábián, a 73. percben), Jónás. Ed­ző: Garami József. Nagybátony: Palczhuber — Bállá, Pozsár I., Po- zsár II., Nagykiske — Berták (Sza­bó, az 58. percben), Veress, Ko­vács F. — Nagy A. (Orosz, a 74. percben), Dóra, Loch. Edző: Hor­váth Mihály. Kellemes időben, jó talajú pályán került sor a mérkőzés­re. A vendégek már az első percekben megszállták saját kapujuk előterét, így a kezde­ményezést azonnal átvehették a pécsiek. Az első nagy lehe­tőség a 11. percben adódott a piros-feketék számára. Dár­dai P. 17 méterről lőhetett szabadrúgást, a nagyerejű bombát a vendégek kapusa kapufára tenyerelte. öt perc­cel később Hámori és Jónás is lekésett Bálint beadásáról. Ez is nagy helyzet volt. Az első negyedóra eltelte után esett az iram és csak a 30. perctől lendült ismét játékba a PMSC. A 37. percben Bálint már csak ■a kapussal állt szemben, de a lövést Palczhubernek sikerült hárítania. A 40. percben Kar­dos kapáslövését hárították a nagybátonyi védők, majd egy perccel később megismétlődött a jelenet, Kardos kapáslövése nyomán a labda a jobb oldali kapufán csattant. r A második félidő is a pé­csiek fölényét hozta. A 48. percben Schulteisz fejelt az 5- ösről fölé. A 61. percben Kar­dos a 16-osról váratlanul lőtt, Palczhuber nehezen hárított. Beszorította ellenfelét a PMSC és a fölény a 69. percben gól­lá érett. Dárdai P. átadását a felfutó Bálint a 16-os vonalá­ról védhetetlenül lőtte a jobb alsó sarokba (1:0). Mindössze két percig kellett várni az újabb pécsi gólra. Lőrincz ívelt be szögletet a jobb oldalról és a jó ütemben érkező Dár­dai P. három lépésről a háló­ba továbbította a labdát (2:0). A 79. percben Kiss ügyes cselek után került jó helyzetbe, de elhamarkodottan a kifutó kapusba lőtte a bbdát. Biztató játékkal győzelemmel kezd­te a tavaszi szezont a PMSC. Igaz, sokáig kellett várni, míg a pécsi támadók áttörték a vendégek tömör védőfalát. Ebben közrejátszott az is, hogy a piros-feketék csatárai az el­ső félidőben körülményesek voltak. A második félidőben már számos helyzetük akadt, melyből kettőt si­került értékesíteni. A PMSC védői jól látták el feladatukat, ezúttal a támadások szervezésében is kivették részüket. A középpályások az első félidőben pontatlanok voltak, szünet után feljavultak és Bálint, valamint Dárdai P. gólt is lőtt. 1. Dorog—Komló 1 7:0 2. SZMTB—MÁV DAC X 1:1 3. Várpalota—BVSC X 0:0 4. Jánoshalma—Szarvas 1 3:1 5. Lehel—Szóin. MÁV 1 1:0 6. Internazionale—Torino 1 1:0 7. Ascoli—Milan 2 0:1 8. Perugia—Fiorentina 1 2:1 9. Sampdoria—Cesena 2 0:1 10. Lanerossi—Novara 1 3:0 11. Palermo—Pescara X 0:0 12. Reggiana—Avellino 2 0:1 13. Spa!—Genoa X 1:1 +1 14. Varese—Ternana X 0:0 A 9. heti totónyeremények a kö­vetkezők: 13 találatos szelvény 1 da­rab, amely egyben 13 plusz 1 talá­latos is. A nyeremény és a jutalom együttesen 1 573 023 forint; 12 talá­latos szelvény 21 darab, nyeremé­nyük egyenként 36 441 forint; 11 ta­lálatos szelvény 538 darab, nyere­ménye 1422 forint; 10 találatosok száma 5522 darab, nyereményük egyenként 208 forint. A közölt adatok tájékoztató jelle­gűek. Véménd-BKV Előre 2:1 (1:1). Véménd, 700 néző. V.: Soós F., Véménd: Doszpod — Szabó, Rótt F„ Márton, Kajtár, Törjék, (Fiochsz) Borovócz, Kiss, Ta­kács, Orosz, Bencsik. Edző: Ró­nai István. Nagy iramú mérkő­zésen a véméndiek végig töb­bet kezdeményeztek és a látot­tak alapján győzelmük megér­demelt. Kiállítva: Nagy (BKV Előre), a 68. percben. Góllövők: Orosz, Borovócz, illetve Szabó (öngól). Jók: Borovócz, Kiss, Ta­kács, illetve Koós, Kácsor, Gu­bán. Mázaszászvári Bányász-Enyin- gi MEDOSZ 1:0 (0:0). Máza- szászvár, 1100 néző. V.: Dra- vecz. Mázaszászvár: Szulics (Banósz) - Kólya, Széles, Kato­na, Nemes, Pataki, Demeter, Kovács, Stemler, Bíró, Csordás. Edző: Stepán Tibor. A hazaiak nehezen győztek a határtalan lelkesedéssel küzdő Enying el­len. Góllövők: Demeter (11-es- ből). Jók: Szulics, Széles, Ka­tona, illetve Tokács, Lakatos, Bereczki. Siófoki Bányász-Pécsi VSK 1:1 (1:1). Siófok, 600 néző. V.: Barla. Pécsi VSK: Sulyok - Her- genrőder, Szabó, Gyurina, Zol- tai, Grünwald, Kaszás, Kresz, Nagy, Iván, Baumholczer (So- mogyvári). Edző: Lendvai Mik­lós. Végig változatos jó iramú mérkőzés. Góllövő: Horváth K., illetve Nagy. Jók: Pintér, Kéke­si, Bihari, Bocsev, illetve Her- genrőder, Szabó, Grünwald, Nagy. Súlyos vereség Dorogon Dorog—Komló 7:0 (3:0) Sikeres mezei futóbajnokság Dorog, 5000 néző. Vezette: Müncz. Dorog: Schnitzer (Horváth II., a 75. percben) — Engelbrecth, Tóth, Kiss, Hernádi, Gabala, Szabó, Ecker (Rozgonyi, a szünetben), Pe- szekj I., Peszeki II., Izsó. Edző: Iva- nics Tibor. Komlói Bányász: Buus — Keller, Kovács, (Jánosi a 73. perc­ben), Kelemen, Bányász, Tresch (Steib, a 24. percben), Sós, Lahó — Radics, Havasi, Róth. Edző: Csa­ba Gábor. Már az 5. percben vezetést szerzett a hazai csapat, Pe­szeki I. \ méterről fejelt a komlói kapuba (1:0). Egy perc­cel később Szabó bombázott 18 méterről Buús hálójába (2:0). A gyors két gól megza­varta a komlóiakat, kapkodva, idegeskedve játszottak. Az első komlói lövést a 18. percben láthatták a nézők: Havasi bombáját szögletre ütötte a dorogi kapus. A félidő máso­dik részében esett az iram. Két perccel a félidő befejezése előtt Peszeki I. növelte csapa­ta előnyét (3:0). Szünet után is gyorsan es­tek a dorogi gólok. A 48. perc­ben egymást zavarták a kom­lói védők, és Peszeki II. be­adását Rozgonyi a kapuba vágta (4:0). Három perccel ké­sőbb ismét Peszeki I. volt ered­ményes (5:0). Vezetése tuda­tában kiengedett a Dorog, ve­zetett néhány támadást a Az ifjúsági válogatott mérlege Hazaérkezett iráni nemzet­közi szerepléséről a magyar ifjúsági labdarúgó válogatott. A mérkőzés-sorozat közben ke­vés hír érkezett a fiatalokról, annyi azonban igen, hogy jól vették az akadályokat, és az elődöntőbe is eljutottak. Ráko­si Gyula, a fiatalok kapitánya egészítette ki a hazaérkezés után csapata eredménylistáját. — Csoportunkban a cseh­szlovákok ellen 1:0-ás győze­lemmel kezdtünk, ezután 3:2-es vereséget szenvedtünk a jugo- szlávoktól, majd három győze­lem következett: Olaszország ellen 4:0, Kuzehsztán I. ellen 1:0, Kuzehsztán II. ellen 3:0 arányban. Irán csapatával ját­szottuk az elődöntőt, az 1:1 után kétszer 10 perces hosszab­bítás volt. majd 11-esekre ke­rült sor, s ebben a vendéglátók bizonyultak jobbnak 4:2 arány­ban. A harmadik helyért Kuzehsz­tán I. együttesével kerültünk szembe, a rendes játékidő 1:1 volt, a hosszabbítás sem ho­zott eredményt, most azonban elmaradtak a 11-es rúgások, a szabályzat szerint mind a két csapat bronzérmet kapott. A döntőben Irán 1:0-ra győzött a Szovjetunió ellen, így ez lett a sorrend: 1. Irán, 2. Szovjetunió, 3. Magyarország és Kuzehsztán I. Komló is, de a kapura nem jelentett veszélyt. A 70. perc­ben ismét Peszeki I. volt ered­ményes (6:0). A gól előtti Ko­vács megsérült. A 80. percben Izsó lövése nyomán a labda Buús kezét érintve jutott a komlói kapuba. (7:0). A mérkőzés nagyobb részében a komlóiak védekezésre kényszerültek, de védőik képtelenek voltak tartani a lendületes dorogi támadókat. A gyors gólok meqzavarták a kék-fe­héreket és mezőnyjátékuk széteső, elképzelés nélküli volt. A komlói já­tékosok akarásával is probléma volt. A dorogiak leqjobbjai Peszeki I., Peszeki II. és Izsó voltak. A komlói védelem gyakran hibázott, időnként Kellernek voltak sikeres szerelései. A középpályások közül Lahó lelke­sedése dicsérhető. A kéttagú csa­társor semmi veszélyt nem jelentett a hazaiak kapujára. * Az NB II. további eredményei: Budafok—Oroszlány 1:0 f0:0), Vasas Izzó—Bábolna 2:0 (2:01, Volán— Bp. Spartacus 4:0 (1:0), Debrecen —Szekszárd 2:0 (2:01. Szolnok— MÁV DAC 1:1 (1:01, Dunaújváros— FÖSPED Szállítók 2:1 (1:01, Kos­suth KFSE—Nagykanizsa 1:0 (0:0), Várpalota—BVSC 0:0. NB II. ÁLLÁSA 1. Dunaújváros 21 14 5 2 51-18 33 2. Budafok 21 13 5 3 53-28 31 3. Dorog 21 11 6 4 36-18 28 4. BVSC 21 9 7 5 38-25 25 5. Kossuth KFSE 21 11 3 7 37-24 25 6. Volán 21 8 9 4 33-25 25 7. Debr. VSC 21 9 5 7 26-30 23 8. Pécs 21 9 4 8 35-20 22 9. Szolnoki MTE 21 8 6 7 31-24 22 10. MÁV DAC 21 8 5 8 27-30 21 11. Várpalota 21 6 8 7 27-32 20 13. Oroszlány 21 6 7 8 29-32 19 13. Szekszárd 21 5 8 8 26-34 18 14. Komló 21 6 6 9 23-37 18 15. FÖSPED 21 6 5 10 30-37 17 16. Vasas Izzó 21 5 6 10 22-30 16 17. Nagybátony 21 6 4 11 22-35 16 18. Olajbányász 21 5 6 10 19-34 16 19. Bp. Spartacus 21 3 7 11 18-48 13 20. Bábolna 21 5 2 14 26-48 12 RÁDIÓ KOSSUTH RADIO 8.27: Zenekari muzsika. Közben: 9.00: £n és a társadalom. 9.30: A zenekari muzsika folytatása. 10.05: Iskolarádió. 10.35: Puccini: Angelica nővér. Egyfelvonásos opera. 11.35: Hét bagoly. — XIV. rész. Rádiójá­ték. 12.35: Melódiakoktél. Közben: 13.10: Törvénykönyv. 13.25: A Me­lódiakoktél folytatása. 13.59: Az első tanító. Rádiójáték. 14.49: Ének­lő Ifjúság. 15.10: Egy sárközi nóta­fa. 15.20: Rita Gorr énekel. 15.44: Ma­gyarán szólva... 16.00: A világ- gazdaság hírei. 16.05: Harson a kürtszói 16.35: Népdalok. 17.05: Fogyasztók fóruma. 17.30: Operett­dalok. 17.45: Új kórusfelvételeink­ből. 17.57: Uj könyvek. 18.00: A Szabó család 19.15: Nóták. 19.29: Fiatalok stúdiója. 19.57: A Berli­ni Filharmonikus zenekar hangver senye az 1975. évi luzerni zenei he­teken. 21.05: Miért vaqyunk kiván­csiak? 21.35: Dzsesszfelvételeinkből. 22.20: Népdalok. 22.39: Meditáció — az emberi kapcsolatokról. 22.49: Kamarazene. 0.10: Virágénekek. PETŐFI RÁDIÓ 8.05: Negyedóra háromnegyed ütemben. 8.20: Tíz perc külpolitika. 8.33: Részletek daljátékokból. 9.33: Hunyady Sándor: A tudós, a ka­kas meg az altató. 10.00: A zene hullámhosszán. 11.55: Látószög. — Ifjúsági jegyzet. 12.00: Népi zene. 12.33: Arcképek a német irodalom­Olimpiai kerettagok fogadalomtétele Vasárnap délelőtt a Vígszín­házban került sor a XXI. nyári olimpiai játékokra készülődő magyar sportolók fogadalom­tételére. Az eqvbegyűltek először meqhallgatták a Himnuszt, majd Kovács István, a Víaszín- ház művésze elszavalta Pierre de Co'ibertin ,.Óda a sport­hoz” című költeményét. Ezután dr. Csanádi Árpád, az OTSH elnökhelyettese, az ünnepi ese­mény elnöke üdvözölte a meg­jelenteket. a díszelnökséqben helvet foqlaló Biszku Bélát, az MSZMP PB taqiát, a Központi Bizottság titkárát, dr. Maróthy Lászlót, a* MSZMP PB taaiát, n KISZ KB első titkárát, Bor- bándi Jánost, a Miniszterta­nács elnökhelvnttecÁt. Rácz Sándort, az MSZMP KB osz­tályvezetőiét, dr. Polinszky Ká­roly oktatási minisztert. maid felkért-e dr. Beckl Sándor ál­lamtitkárt. nz OTSH és n MOB elnökét az ünnepi beszéd meg­tartására. Dr. Beckl Sándor beszéde • itán dr. Hammeri László sport­lövő, olimpiai bajnok mondta az olimoiai esküt, s a több mint 200 versenyző megfogad­ta, hogy mindent megtesznek a iá eredményekért, s maa^- tartásukat, minden tevékenysé­güket a nép és a haza iránti hűség hatja át. harcosai lesz­nek a néoek közötti P'nke és barátsáq nemes eszméiének. Az ünnepélyes pillanatok után Varaa János mexikói olimoiai birkózóbainok. maid Bakó Anna. a KISZ KB taqja kívánt eredményes felkészülést. ból. Heinrich von Kleist. 12.50: Ze­nekari muzsika. 13.33: Boross La­jos saját pol-beat dalaiból énekel. 14.00: Kettőtől hatig . . . 18.00: Ba­rátság slágerexpressz. 18.33: Nép­zenekedvelőknek. 19.03: Simon: A diplomás. — Közzene. 19.15: Véle­ményem szerint. 19.30: Csak fiata­loknak! 20.33: Köszöntjük o 60 éves Mesterházi Lajost. 21.29: Zeng az erdő. Farkas Ferenc daljátékának rádióváltozata^ 22.33: Könnyűiene. 3. MŰSOR 14.05: Zenekari muzsika. Közben: 15.00: Magyar irodalmi* arcképcsar­nok. Kemény Zsigmond. — I. rész. 15.19: A zenekari muzsika folytatá­sa. 16.43: Opera részletek. 17.30: Külpolitikai klub. 18.03: Bach-mű- vek. 19.15: Iskolarádió. 19.33: A Kodály vonósnégyes hangversenye a Zeneakadémia kistermében. 20.43: A Melde-i dzsesszfesztivál felvételei­ből. 21.03: Kónya Sándor Puccini- áriákat énekel. 21.29: Setét-ügy. Rádiójáték. 22.21: Mahler: Gyermek gyászdalok — dalciklus. Rückert ver­sekre. 22.48: Zenei panoráma. PÉCSI RÁDIÓ 17.00: Műsorismertetés, hírek. 17.05: Zenés kívánságok. 17.30: A Vasárnap délelőtt a pogányi repü­lőtéren rendezték a megyei mezei futóbajnokságot. A napos, tavaszias időben közel négyszázan álltak rajt­hoz a különböző évjáratok futamai­ban. A versenytávokat tavaly óta nö­velték s így az egész ,.műsor” öt órán át tartott. A versenyzők több számban alapos felkészültségről tet­tek tanúbizonyságot (Pl. Szabó Gá­bor, Kiskirály, Támadás, Schröder itt. Mezei Mária, Csősz Edit), de akadtak foghíjas mezőnyök is ahol az indulók száma a tizet (!) sem érte el, s ez nagyon elgondolkoz­tató. A bajnokságokon hat egyesület versenyzői osztoztak; az egyéni győ­zelmekből a Pécsi Sportiskola 5-öt, a KBSK 3-at, a PMSC, PVSK és Mo­hácsi TE 2—2-t, míg a Bólyi ME­DOSZ egyet szerzett. A Sportiskola további hat csapatbajnokságot mond­hat magáénak (A KBSK 3, a PMSC 2, a PVSK 1 csapatbajnokságot nyert.) Eredmények. Férfiak, felnőttek 7,5 km (28 induló): 1. Kispál (KBSK) 23:28 p. 2. Homoki (KBSK) 23:34 p., Röplabda. A Terem Kupa negye­dik fordulójának eredményei. Fér­fiak: Vörös Meteor I.—Universitas PEAC I. 2:0, Vörös Meteor Jl—500- as ITSK 2:0, Steinmetz SE—Pécsi öregfiúk 2:0. Nők: Universitas PEÁC I.—Universitas PEAC II. 2:0. Universitas PEAC II.—Vörös Meteor II. 2:0. Labdarúgás. Steinmetz Kupa: Porcelángyár—Beremend 6:0, Stein­metz SE—Szentlőrinc 4:0, István-akna —Szalánta 2:0, PMSC ifi—Vasai Bá­nyász 1:0, Siklós—Gázmű 2:1, Postás—Pogány 2:2 (11-esekkel a Postás győzött.) Sakk. PMSC—ZTE 8.5—5.5. OB J. mérkőzés, Zalaeqerszeg. Pécsi győz­tesek: Karsa, Glatt, Lénáit, Szabó, Balázs. Döntetlent ért el: Flesch, Koszorús, Krisztián, Bereczky, Pal- csó, Hartmann, Illés. — Nyerges­újfalu—Komló 9,5:4,5. OB II. mér­kőzés. Komlói győztesek: Reszler és Horváth. Döntetlent ért el: Kova- csics, Gáspár, dr. Sándor Iván, Kő­szegi. komlói Carbon Vállalat jelene és jövője. Laky Rudolf riportja. 17.45: Uj zenei felvételeinkből: Tamás Já­nos trombitál, közreműködik: a Ze­neművészeti Főiskola pécsi tagoza­tának vonósnégyese, valamint a Pé­csi Tanárképző Főiskola női kara, vezényel Dobók Pál. 18.00: Dél­dunántúli híradó. 18.15: Zalatnay Sarolta és a Bay City Rollers együt­tes lemezeiből. 18.25: Hírösszefog­laló. 18.30: Szerb-horvát nyelvű mű­sor. — Hírek. — Az ifjúság hul­lámhosszán. Zenés műsor. 19.00: Német nyelvű műsor. — Hírek. — Tudósítóink jelentik. — A munkás- mozgalom hazai német harcosai. Pusztai József írása. — I. rész. — Újdonságok innen-onnan. — Nép­zenei összeállítás. 19.30: Műsorzá­rás. MAGYAR TV 9.00: Tévétorna, (ism.) 9.05: Kör­nyezetismeret. (Alt. isk. 4. oszt.) 9.35: Legyünk barátok. Ifjúsági ri­portfilm. (ism.) 11.10: Játsszunk báb­színházát. — V. rész: Mese és bá­bu. (Ism. Színes!) 11.55: Kémia. (Alt. isk. 8. oszt.) 14.05: Környe­zetismeret. (ism.) 17.18: Hírek. 17.30: A világ nagy cirkuszai. Amerikai filmsorozat. A mexikói nagy cirkusz. 3. Szigeti (PMSC) 24:09 p. Ifjúsá­giak, 19 é. 7,5 km (7 induló): 1. Szabó (PMSC) 25:04, 2. Srp (PMSC). 18 é. 6 km (16 ind.); 1. Kiskirály (KBSK) 18:13, 2. Riba (PMSC) 19:08 p. 17 é. 6 km (8 ind.) 1. Sebök (P. Si.) 18:55, 2. Nyúl (P. Si) 19:36 p. Serdülők: 16 é. 5 km (24 ind.) 1. Támadás (P. Si.) 16:24, 2. Solymár (P. Si.) 16:59 p. 15 é. 5 km (20 ind.) 1. Alföldi (Bólyi ME­DOSZ) 16:33, 2. Konkoly (Sziget­vár) 16:50 p. 14 é. 3 km (30 ind.) 1. Schröder (P. Si.) 10:09, 2. Kul­csár (KBSK) 10:59, 3. Liptai (Sziget­vár) 11.02 p. 13 é. 3 km (31 ind.) 1. Vonó (KBSK) 11:20, 2. Magyar (KBSK) 11:24 p. Felnőtt nők, 2,5 km (12 ind.) 1. Tonomár (PMSC) 9:01, 2. Kócsó (PMSC) 9:13, 3. Kutrovics (PMSC) 9:32 p. Ifjúsági 18 é. 2 km: 1. Zsirmann (PVSK) 7:53 p. 17 é. 2 km; 1. Csősz (Mohácsi TE) 7:29 p. 16 é. 1800 m: 1. Mezei (P. Si.) 6:18, 2. Brandt (PSI) 6:48 p. 15 é. 1800 m: 1. Bencze (PVSK) 6:54, 2. Motil (KBSK) 6:56 p. 14 é. 1500 m; 1. Schatzl (Mohácsi TE) 5:25. 13 é. 1500 m: 1. Kybicsek (P. Si.) 5:43, 2. Burai (PVSK) 5:51 p. Kosárlabda. A PVSK csapatai va­sárnap hazai pályán játszottak és mérlegük egy győzelem, egy vere­ség. PVSK—Diósgyőr 77:69 (44:37) NB I. női mérkőzés. Legjobb pécsi dobók: Verbőcziné (33), Szabóné (15), Bundászné (12). — MAFC— PVSK 99:68 (44:26) NB I. férfi mérkőzés. Legjobb pécsi dobók: Hosszú (24), Pálvölgyi (14). Birkózás. Budapesten országos szabadfogású versenyen a 72 kg-os súlycsoportban Fried (Kinizsi Húsos) e'ső lett, a 49 kq-os súlycsoportban Vincze (Kinizsi Húsos) az 5. helyen végzett. Labdarúgás. A magyar utánpótlás válogatott Kuvaitban az ottani vá­logatott ellen 1:1 arányú döntetlen eredményt ért el. A félidőben a hazaiak vezettek 1 :0-ra, a magvar csapat egyenlítő gólját Váradi lőt­te. Kézilabda. Maqvarország férfi válogatottja Szolnokon 22:17 ará­nyú vereséget szenvedett Romániá­tól. (Színes!) 17.50: Nyitott boríték. 18.30: A költészet percei. Ra­bindranath Tagore. (1861—1941). 18.45: Játék a betűkkel. 19.10: Rek­lámműsor. 19.15: Esti mese, 19.30: Tv-hiradó. 20.00: Tévétorna. 20.05: A Mojszejev eqvüttes műsora. 21.05: A Tv-hiradó különkiadása az SZKP XXV. kongresszusáról. (SzínesI) Kb.: 21.30: A hazáról. Maqyar rövidfilm. 22.00: Csapatjáték és taktika a labdarúgásban. Angol filmsorozat. — IX. rész: Védekezés a játékrész­letek támadó taktikai megoldásai eWen. 22.20: Tv-híradó. — 3. 22.30: Tisztelgés Louis Armstrongnak. (Szí­nes!) 2. MŰSOR 20 00: Karagőz. XVII. századi török játék két részben. A Körszínház előadása, felvételről. H8 éven fe­lülieknek!) Közben: 21.15: Tv-hír­adó. — 2. JUGOSZLÁV TV 17.10: Maqyar nyelvű tv-naDló. 17.45: Népszerű tudományos film. 18.15: Foglalkozások ábécéje. 18.45: Néoi muzsika. 20.00: Nyitott képer­nyő. 20.50: A csillagok néznek az égről. Filmsorozat. 2. MŰSOR 18.45: Filmciklus. 19.00: A Partrid- ae-család. Humoros adás. 20.00: Vanja Aljinovic: Iván. Tv-dráma. 20.50: Huszonnégy óra. 21.10: és üdvözöljetek mindenkit otthon. A fehér gomb. 21.50: Tűzföld. Perbáli TSZ SK-Pécsi B1C 4.0 (1:0). Perből, 700 néző. V.: Geiger. Pécsi BTC: Sass — Bíró (Szabó), Fiegler, Bogdán, Kiss, Várhelyi, Bodor (Hajos) Daka, Balázs, Kincsei, Lauber. Edző: Horváth László. Szünet után el­fáradt a BTC. Góllövő: Gön- czöl (2), Monos, Nagy J. Jó: Cseh, Nagy J., Gönczöl, Monos, illetve Daka, Biró, Balázs. * További eredmények: Tán- csics-Barcs 3:0, Lőrinci Fonó— EMG SK 4:1, Szív. MÁV Előre- Dombóvár 5:2, Ganz-MÁVAG— MEDOSZ ÉRDÉRT 1:0, Pénz­ügyőr—Bp. Építők 2:1. NB III. ÁLLASA 1. Ganz-MAVAG 20 14 2 4 47-21 30 2. Pénzügyőr 20 12 6 2 42-28 30 3. Szfv. MÁV 20 13 1 6 41-25 27 4. Siófok 20 10 5 5 26-21 25 5. PVSK 20 9 6 5 32-18 24 6. Véménd 20 10 4 6 39-33 24 7. BKV Előre 20 10 3 7 36-25 23 8. Lőrinci Fonó 20 9 5 6 33-27 23 9. EMG SK 20 7 6 7 28-24 20 10. Enying 20 8 4 8 25-27 20 11. Táncsics 20 6 7 7 22-24 19 12. Perbál 20 6 5 9 27-34 17 13. Barcs 20 7 3 10 16-33 17 14. Mázaszászvár 20 5 6 9 24-23 16 15. D. Építők 19 4 6 9 18-29 14 16. ÉRDÉRT 20 4 5 11 17-28 13 17. Dombóvár 20 4 4 12 18-37 12 18. PBTC 19 4 4 11 20-43 12 19. Bp. Építők 20 4 2 14 22-38 10 Asztalitenisz. Szekszárdon a vi­dék—nyugat újonc, serdülő és ifjú­sági bajnokságon jól szerepeltek a pécsiek. Az ifjúsági egyest Szita (Universitas PEAC) nyerte. A fiú párosban a Szita—Kaiser kettős bi­zonyult a legjobbnak. Vegyespáros­ban Szita, a Tolnai VL versenyző­jével, Balogh-gal az oldalán ugyan­csak aranyérmet nyert. A serdülő lányoknál Andi és Mausz (BTC) harmadikak lettek. A párosban a Mausz—Keresztes kettős a második helyet szerezte meg. Az újonc leány egyesben Mausz ugyancsak második lett. Dunántúlt nanio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja | Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső ; Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél. i Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054 A RÁDIÓ ÉS TELEVÍZIÓ MÜSORAB