Dunántúli Napló, 1976. március (33. évfolyam, 60-90. szám)

1976-03-22 / 81. szám

Szekszárdi Dózsa—Dunaújváros 1:1 Szekszárd, 2500 néző, v.: Peíri. Szekszárd: Lipovszky — Korner, Simon, Vágó, Lubas- tyik — Tóth, Laki — Somodi (Márkus a 75. percben), Szen­tes, Freppán dr„ Pusztai (Mics- kó a 46. percben). Edző: Kor­mos Mihály. Dunaújváros: Majzlinger — Formaggini, Fajt, Tóth, Kerekes - Szepesi, Már- tha, Fajkusz, — Timár, Kántor (Horváth Gy. a 46. percben), Klement. Edző: Palicskó Tibor. A Dózsa kezdett jobban és a 8. percben ötletes csatár­játékkal megszerezte a veze­tést. Freppán dr. átadásával Somodi kapura húzott, pontos beadását Szentes hat méterről a kimozduló Majzlinger mellett élesen lőtte a bal sarokba. 1:0. A 16. percben a hazai csapat jobboldali védelmének hibájából egyenlítettek a ven­dégek. Gyors baloldali akció rr végén Fajkusz az alapvonalról beadott, Kántor közeli lövése a felső léc éléről vágódott a gól-' vonal mögé. 1:1, A 24. perc­ben Pusztai cseles szabadrú­gása után Szentes került nagy helyzetbe, de lövés helyett túl­vezette a labdát az alapvona­lon. A 39. percben Kerekes vezette fel a labdát, 25 mé­teres, nagyerejű lövését Li­povszky a léc a.lól tornázta szögletre. Szünet után mindkét csapat fokozta az iramot. A 60. perc­ben Freppán dr. 20 méteres szabadrúgása arasznyira csú­szott el a léc fölött. Ot perc­cel később Horváth Gy. nagy­erejű lövését Lipovszky felfe­lé öklözte, majd másodszorra óriási bravúrral, ollózva rúgta ki a labdát a kapu torkából. A 73. percben Freppán dr. több csel után lövésre készült, ami­FOSPED Szállítók -Nagykanizsai Olajbányász 1:1 Budapest, Czabán Samu tér, 1000 néző, v.: Szőke. FÖSPED: Ambrus — Egri, Hirbeck, Kö­böl, Aspirány, Kanyó, Kiss, Tóth (Bakos a 84. percben), Raffael, Alapi, Stefán. Edző: Bundzsák Dezső. Olajbányász: Vlaszák - Doszpoth, Kovácshe­gyi, Müller, Savanyó, Simon, Bogáti, Horváth, Sulyok, Der- dák (Készéi a 6. percben), Füle dr. Edző: Lantos Mihály. A 44. percben Kanyó szabad­rúgásból Stefán elé tálalt, s a szélső éles szögből a jobb sa­rokba lőtt. 1:0. A 75. percben Füle dr. szögletéből a csere­ként beálló Készéi fejesgóllal egyenlített. 1:1. Közepes szín­vonalú, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A FÖSPED csatárok nem boldogultak a kemény kanizsai védőkkel. A vendégcsapat csak a második félidőben kapcsolt rá, több helyzete is adódott, de erejé­ből csak az egyenlítésre futot­ta. Jók: Ambrus, Hirbeck, Ká­nyó, illetve Doszpoth és Füle dr. További eredmények Vasas Izzó—Budafok 2:1 (0:0), Bábolna-Várpulota 2:2 (1:1), Debrecen—Oroszlány 6:0 (3:0), BVSC-VOLÁN 1:0 (0:0), MÁV DAC—Bp. Spartacus 2:1 (1 :0), Nagybátony—Kossuth KFSE 4:0 (3:0), Dorog—Szolnok 2:0 (0:0). AZ NB II. ALLASA 1. Dunaújváros 24 15 7 2 54-19 37 2. Dorog 24 14 6 4 43-20 34 3. Budafok 24 14 5 5 56-32 33 4. BVSC 24 11 7 6 40-27 29 5. Volán 24 10 9 5 37-26 29 6. KKFSE 24 12 4 8 39-28 28 7. DVSC 24 10 7 7 33-31 27 8. Szóin. MTE 24 9 7 8 34-28 25 9. Pécsi MSC 24 9 6 9 35-21 24 10. MAV-DAC 24 9 6 9 30-33 24 11. Szekszárd 24 6 10 8 28-35 22 12. Komló 24 7 8 9 24-37 22 13. Várpalota 24 6 9 9 29-36 21 14. Vasas Izzó 24 6 8 10 27-34 20 15. Oroszlány 24 6 8 10 30-40 20 16. Olajb. 24 6 8 10 22-35 20 17. Nagybátony 24 7 5 12 26-38 19 18. FÖSPED 24 6 6 12 31-41 18 19. Bábolna 24 5 4 15 31-55 14 20. Bp. Spart. £4 3 8 13 19-52 14 Atlétika Országos vasutas mezei bajnokság Metsző északi szél fogadta vasárnap reggel a pogányi rep­térre érkező 400 versenyzőt, az 1976. évi vasutas mezei futó­bajnokság résztvevőit. A téli időjárás ellenére változatos ■küzdelmeket hozott a bajnok­ság. Kiemelkedően szerepeltek a nyíregyháziak, fölényesen nyerték a Vasutasok Országos Szakszervezete által felajánlott vándordíját. Jóleső volt látni a PVSK újjászülető atléta szak­osztályának szereplését. Az ösz- szetett pontversenyben az 5. helyen végeztek. Felnőtt férfi csapatuk bajnokságot nyert. Eredmények: Nők. Felnőttek: 2000 m-en: 1. Feiler, NYVSC 7:07 p. 2. Horváth J. Szombathelyi Haladói, 3. Halmosiné, Szhelyi Hal. Csapatban: 1. Szombathelyi Haladás, 4. PVSK (Baán, Mező, Krémer). Ifjúságiak: 1600 m: 1. Kocsis E. NYVSC 6:55 p. 2. Plang, Cegléd, 3. Schmidt, Sze­ged. 8. Zsirmon, PVSK. Cs.: 1. Sze­ged, 2. Szombathely, 3. Cegléd. Serdülő (1500 m) : 1. Sipos É., NYVSC 5:31 p. Serdülő (1000 m) : 1. Venczellák Zs. NYVSC 3:29 p. 3. Kiss, PVSK, ő. Varga, PVSK. Cs.: 1. Cegléd, 2. PVSK (Kiss, Varga, Burai), 3. NYVSC. Férfiak: Felnőtt 8000 m: 1. H. Szabó S., Szeged 26.45 p. 2. Bauer, PVSK, 3. Péley, PVSK, 8. Bozsér, PVSK, 9. Gőbőlös, PVSK. Cs.: 1. PVS* (Bauer, Péley, Bozsér, Gőbőlös, Beck), 2. Szombat­hely, 3. NYVSC, 5. PVSK II. Ifjúsá­gi 5000 m: 1. Mayer NYVSC 17:24 p. 2. Szeleczki Cegléd, 3. Fe­kete, Cegléd. Cs.: 1. Nyíregyháza, 2. Szeged, 3. PVSK (Nagy M., Gye- nis, Hammer, Czerpán, Szabó J.). Góltotó A 0:0-ás döntetlenre végződött Komló—PMSC mérkőzés végeredményét eltaláló pályázóink közül a héten o szeren­cse Miklós Jánosné, Sásd, Felszabadulás tér 2 b. alatti lakosnak kedvezett. A nyertes a vásárlási utalványt szer­kesztőségünk titkárságán veheti át. A következő heti szel­vényeket szombat déli 12 óráig kell eljuttatni szerkesztő­ségünk címére: 7621 Pécs, Hunyadi út 11. sz. PMSC—Bábolna: ............................................................................... Pótmérkőzés: Nagykanizsa—Nagybátony: ............................... A pályázó neve: ................................................................. L akcíme: ............................................................................... kor az ötös sarkán hátulról buktatták a védők. A játékve­zető azonban továbbot intett. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, a Dózsa ragadta magához a kezdeményezést. A gyorsan megszerzett vezetés után fölénybe került, a védelem megingása azonban elegendő volt a Kohász együttese szá­mára az egyenlítéshez. A má­sodik félidőben a vendégcsapat biztonságos védekezésből gyors ellenakciókkal próbálkozott, de a hazaiak védelme jól állt a lábán. Az utolsó 20 percben ismét a szekszárdiak kezdemé­nyeztek többet, befejezésekre azonban rendre hiba csúszott. A látottak alapján döntetlen igazságosnak mondható. Jók: Lipovszky, Laki, Szentes, illetve Fajt, Tóth, Szepesi, Kántor. Fekete László Kézilabda­torna Komlón Szombaton és vasárnap Komlón — a bányaváros 25 éves jubileuma jegyében rendezték meg — a Felsza­badulási Kézilabda Kupát, öt férfi csapat körmérkőzés (kétszer 20 perc) formájá­ban mérte össze tudását. A PMSC lett a torna győztese. A döntőnek beillő találko­zón 17:17-re végzett a ku­pavédő Komlói Bányásszal, de jobb gólkülönbségével elhódította a serleget. Ér­dekesebb eredmények: Pécs —Borovó 23:8, Pécs—Keszt­hely 25:12, Komló—Borovó 21 »18, Komló—Tatabányai VOLÁN 29:13. A PMSC és a Komlói Bá­nyász egyaránt 7—7 pontot gyűjtött, míg a Keszthelyi Haladás 4, a Borovó 2. a Tatabányai VOLÁN 0 pont­tal végzett. Meglepetésekben gazdag forduló Pogány-Universitas PEAC 1:0 (0:0). Szalánta, 400 néző. V.: Kulcsár. Két ellentétes felidő, a döntetlen igazságosabb lett volna. Góllövő: Dragovácz. Jók: Kiss, Dragovácz, Jurano- vics, illetve Füle és Toller. Beremend—Gázmű 2:0 (2:0) Beremend, 300 néző. V.: Szlo boda. Küzdelmes, jóiramú mér kőzésen megérdemelt haza győzelem született. Kiállítva Hartung (Beremend) és Kis Mihály (Gázmű). Góllövők Papp, Németh II. Jók: Németh I., Varga, Horváth, a Gázmű­ből senkit nem lehet kiemelni. Bóly-Kesztyűgyár 4:1 (3:0). Boly, 200 néző. V.: Polcz, Gól- ratörően játszott a hazai csa­pat. Góllövők: Ulrich (2), Haj­dú, Marián, illetve Kincses (11­Hétfői m sport PVSK győzelem a baranyai rangadón PVSK—Mázaszászvár 2:0 (2:0) PVSK edzőpálya, 300 néző. V.: Nagy M. PVSK: Sulyok — Hergenrőder, Szabó, Mács, Engert, Nagy, Grün- wald, Baumholczer, Iván, Somogy- vári, Tóth. Edző: Lendvai Miklós. Mázaszászvár: Szulics — Csábrák, Széles, Kólya, Nemes, Kovács (Var­ga), Demeter (Bíró), Katona, Ho­rony, Stemler, Csordás. Edző: Ste- pán Tibor. A PVSK végig nagy fö­lényben játszott, a Mázaszászvár ez­úttal csalódást keltett. Góllövők: Somoqyvári Grünwald. Jók: Her­genrőder, Mács, Engert, Nagy, Grün- wald, illetve Kólya, Nemes, Katona. Ganz-MAVAG—PBTC 3:1 (1:1). Bőrgvári pálya, 200 néző. V.: Nagy G. PBTC: Sass — Istókovics, Daka, Bogdán, Bodor, Várhelyi, Fiegler, Kiss. Hajós, Kincsei (Sándor), Lau­er (Vincze). Edző: Horváth László. A BTC 1 :0-ra vezetett, de nem so- káiq örülhetett ennek, mert a Ganz- MÁVAG fölénybe került, kidomboro­dott a fővárosi csapat nagyobb já­téktudása. Góllövők: Véqh, Nagy M., Vida, illetve Kincsei. Jók: Stem­ler, Nagy M., Véqh, illetve Istóko­vics, Bogdán, Bodor. Dombóvári Spartacus—Lőrinci Fonó 0:0. Dombóvár, 800 néző. V.: Hámo­ri. Dombóvár: Dobos — Hertelen- di, Judik. Hirth, G. Kiss (Naqy), Vida (Tóth), Kék i. Vámosi, Németh Porcsa, Lódri. Edző: Szám Frigyes. Kitűnő játékvezetés mellett a végig óriási fölényben játszó hazai együt­tes a helyzetek alapján ayőzelmet érdemelt volna. Jók: Judik, Hirth, Németh, illetve Francia és Hankó. Barcsi SC—MEDOSZ ÉRDÉRT 2:1 (0:0). Budapest, 100 néző. V.: Si­mon. Barcs: Kótai — Bencsik, Kömpf, Karsai, Winkler, Börcsök, Dóczi, Tóth, Baumholczer indítja a vasutasok támadását. Fotó: Dömölki Gulyás, Fodor, Nagy. Edző: Mayer György. A fővárosi csapat többet tá­madott, a barcsiak azonban jól vé­dekeztek. Góllövő: Fodor, Nagy, il­letve Gergely. Jók: Kömpf, Fodor, Nagy, illetve Kamler, Boruzs. Húszezer néző Ka pos vá rótt A kaposvári rendezők a „nincs az a rakott szekér, amelyre több nem fér" elv alapján bezsúfoltak vagy 20 000 nézőt a 'kaposvári pá­lyára, ahova egyébként 15 000 szurkoló is éppen hogy csak befér. A K. Rákóczi—Ferencvá­ros mérkőzésen így is jutott szunkoló a kerítésekre, a kör­nyező házak, meg még a nyár­fák tetejére is. Benne, az egy- le épülő stadionban, ahol a Fradi-meccsen már elektromos eredményjelző is működött, egymás hegyén-hátán szorong­tak az emberek. A kaposváriaknak nagy volt a maguk által diktált tempó. Elfáradt a csapat. A hazaiak szerencséjére a védelem kevés­bé. így aztán csak Muchának sikerült egyszer betalálnia He­gedűs hálójába. Ha a futball­ban igazságos a döntetlen, akkor a kaposvári oz volt. A két zöld-fehér csapot há- zatáján a végén egyaránt nagy volt az elégedettség. A Rákó­czi örült a Fraditól elcsípett egy pontnak. A végén a Fe­rencváros is, hogy sikerült egyenlítenie. A 20 000 hazai szurkoló pedig annak, hogy a Rákóczi szerencsésen túljutott az 0. Dózsa-Videoton—FTC el­leni kezdő sorozaton. A Rákóczi most szerdán Békéscsabán, szombaton pedig újra hazai környezetben roha­mot indíthat az MNK-ban a legjobb négy közé jutásért. Nem kis gondot ad ez a csa­patvezetőknek. De bizonyára sokan szívesen vállalnák az ilyenfajta gondokat. Kaposvá­ron egyébként bíznak abban, hogy a sikeres bajnoki sze­replést újabb követi az MNK- ban is. Kovács Sándor Székesfehérvári MÁV Előre—Siófoki Bányász 2:1 (1:1). Székesfehérvár. 400 néző. V.: Kuti. Siófok: Málics — Riedl, Pintér, Kékesi, Kiss, Dróth, Horváth K-. Horváth i. (Balogh). Bihari, Bakó, Bocsev (Soós). Edző: Meggyes Gábor. Csak a küzdeni tu­dást lehetett dicsérni a mérkőzésen, a játékot nem. Góilövők: Lechner, Téglás, illetve Bakó. Jók: Lechner, Mester, Tornai, illetve Pintér, Kékesi. Enyingi MEDOSZ—Kaposvári Tán­csics 2:1 (1:0). Enying. 1000 néző. V.: Maróti. Kaposvár: Kiss — Eise- mann, Kovács J., Hamar, Molnár K., Molnár I.. Varga, Gombás, Németh, Dobor, Völgyi. Edző: Csanda István. Jóiramú, küzdelmes mérkőzés. A 80. percben a hazai csapat 11-est hibá­zott. Góllövők: Staler, Horváth, il­letve Dobor. Jók: Kiss, Lakatos, il­letve Dobor. ­További eredmények: Bp. Építők— EMG SK 0:0, Dunaújvárosi Építők— Pénzügyőr 3:1, BKV Előre—Perbál 3:1, szabadnapos volt a Véménd. AZ NB III. ALLASA 1. G.-MAVAG 23 16 3 4 56-24 35 2. Pénzügyőr 23 14 6 3 45-31 34 3. Szív. MÁV 22 15 1 6 47-27 31 4. Lőrinci Fonó 23 11 6 6 39-28 28 5. PVSK 23 10 7 6 35-20 27 6. BKV Előre 22 12 3 7 41-27 27 7. Véménd 22 11 4 7 43-37 26 8. Siófok 23 10 6 7 28-25 26 9. EMG SK 23 8 7 8 30-28 23 10. Enying 23 9 5 9 28-31 23 11. Perbál 23 8 6 9 34-37 22 12. Táncsics SE 23 7 7 9 25-28 21 13. Barcs 23 9 3 11 21-36 21 14. Mázaszászv. 23 5 8 10 27-28 18 15. Dunaújv. Ép. 22 5 7 10 21-31 17 16. Dombóvár 23 5 5 13 19-40 15 17. ÉRDÉRT 23 4 5 14 19-34 13 18. PBTC 22 4 5 13 23-49 13 19. Bp. Építők 23 4 4 15 24-44 12 es-ből). Jók: Folk, Ulrich, illet­ve Hegyi, Garay. Sellye-Sásd 4:0 (0:0). Sásd, 100 néző. V.: Meizer. A máso­dik félidőben nagyon vissza­esett a Sásd. Góllövők: Majo­rosi (2), Harsányi (2). Jók: Harsányi, Majorosi, illetve Fuchs, Till. Vasasi Bányász-lstván-akna 2:0 (1:0). Vasas, 200 néző. V.: Dervenka. közepes színvonalú mérkőzésen szünet utáni jobb játékával megérdemelten győ­zött a vasasi csapat. Góllö­vők: Virágh, Konrád (öngól). Jók: Kakas, Dömötörfi, Ador­ján, illetve Peres. Má gocs-Pécsi Kinizsi 2:0 (2:0). Mágocs, 200 néző. V.: Horváth. A hazai csapat jól játszott és megérdemelten ■nyert. Góllövők: Wágner, Má- gocsi (11-esből). Jók: Wágner, Mágocsi, Mészáros, a Kinizsi­ből senkit nem lehet kiemelni. Porcelángyár-Szigetvár 1:1. Porcelángyóri pálya. Mohács—Steinmetz 2:0. Pos­tás-pálya. MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Szigetvár 17 12 4 1 45-14 28 2. Mohács 17 9 4 4 28-19 22 3. P. Kinizsi 17 8 5 4 21-14 21 4. Pogány 17 7 6 4 24-19 20 5. Sellye 17 9 1 7 29-18 19 6. Vasasi B. 17 8 3 6 22-19 19 7. PEAC 17 7 4 6 27-20 18 8. Kesztyűgyár 17 6 6 5 Í8-15 18 9. Boly 17 6 5 6 26-31 17 10. Steinmetz SE 17 6 3 8 20-30 15 11. Gázmű 17 4 6 7 25-27 14 12. Ist.ván-akna 17 6 2 9 18-24 14 13. Mágocs 17 5 4 8 20-30 14 14. Beremend 17 5 4 8 22-35 14 15. Sásd 17 3 4 10 17-34 10 16. Porcelángyár 17 2 5 10 20-35 9 Bravúros győzelem PVSK—Csepel 77:76 (22:48). NB I. női mérkőzés. Vasutas tornacsarnok, 200 néző. V.: Pé­ter, Nagy. Az első félidőben már 28 ponttal is vezetett a Csepel, de szünet után rákap­csolt a PVSK, letámadta el­lenfelét és nemcsak hátrányát dolgozta le, hanem 10 másod­perccel a befejezés előtt a győzelmet jelentő kosarat is sikerült kiharcolnia. L. d.: Ver- bőcziné (34), Notaisz (10), Szabóné (10), illetve Bacsa (22), Kőmives (12), Halmosné (12). Bajai SK—Pécsi VSK 82:76 (34:38). N6 I. férfimérkőzés. Vasutas tornacsarnok, 300 né­ző. V.: Berendi, Nagy. Volt olyan időszak, amikor 14 pont­tal vezetett a PVSK, a második félidőben azonban a Baja fe­gyelmezett játékkal megfordí­totta a mérkőzés sorsát. L. d.: Kubatov (22), Karácsonyi (18), illetve Pálvölgyi (31), Hosszú (18), Tölgyes (18). BSE—Szekszárdi Vasas 83:47 (47:26). NB I. női mérkőzés, Szekszárd. Soproni MAFC— Universitas PEAC 97:76 (50:42). NB II. férfimérkőzés, Pécs. viiftg c'pBHpapri •«••Üljelek I Dunántúli napló Arat I SO forint Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magypr Posta Indexszám: 25 054 Labdarúgó ül El III.