Dunántúli napló, 1975. december (32. évfolyam, 329-359. szám)

1975-12-15 / 343. szám

■ Labdarúgó HB II. ...........................................-................................................. .......................................-.......................... ............................. -.......................... ------­A Budafok „kiütéssel” győzött Budafoki MTE—Komlói Bányász 7:1 (2:1) Budafok, 1300 néző, v.: Kö­rös. Budafok: Fellegi (Leskó, a szünetben), — Horváth L, Ka­pitány, Vízi, - Kisteleki, Nos- kó, Tátrai — Zöldi, Jakab, Kró- lik, Tóth K. Edző: Mészöly Kál­mán. Komlói Bányász; Buús - Keller, Kovács, Kelemen, Tal- lósi, - Steib, Lahó, Pál — Já­nosi (Havasi, a szünetben), Radics, Gáli. Edző: Csaba Gá­bor. A 3. percben Pál hatalmas szabadrúgása hajszállal csú­szott a kapu fölé. A 8. perc­ben Kovács elvétette a labdát, ami Zöldi elé került, aki a ki­futó Buús fölött könnyedén emelt a hálóba. (1:0). A Bu­dafok fölénybe került, a szé­leken vezetett támadásaik vol­tak veszélyesek. A 23. percben szögletet harcolt ki a Komló, Gáli ívelése a felső kapufáról Radics elé pattant, oki 3 mé­terről a hálóba pofozta (1:1). Továbbra is támadásban ma­radt a Budafok, és a 35. perc­ben Tóth K. beadását Jakab visszafejelte, és Kisteleki két méterről a hálóba lőtt (2:1). A félidő végéiq méq Buús védte nagy bravúrral, Tóth K. 5 mé­terről leadott lövését. Szünet után 3 perc alatt el­dőlt a mérkőzés sorsa. A 48. percben Zöldi, az 50. percben Jakab, majd az 55. percben Tóth K. talált a komlói kapu­ba (5:1). A gyors gólok után a Komló feladta a szoros vé­dekezést, de így sem sikerült gólhelyzetet kialakítania. Az 57. perc újabb budafoki gólt hozott: szögletrúgás után Vizi 20 méterről talált a bal sarok­ba (6:1). A Komló alig jutott át a Budafok térfelére és mindössze két szabadrúgást rúgott kapura. A 68. percben Zöldi nagy lövése a kapufá­ról pattant a mezőnybe, majd a 73. percben Zöldi 16 méter­ről bombagólt lőtt (7:1). A szoros első félidő után nem úgy nézett ki a mérkőzés, hogy a Budafok ilyen fölénye­sen nyer. A három perc alatt súlyos védelmi hibákból kapott gólok azonban megpecsételték a komlóiak sorsát, a kemény, fagyos talajon játékosaik las­súaknak bizonyultak, nehezen fordultak, és a védelem na­gyon sok hibát vétett. Nem si­került a gólveszélyes budafoki csatárt, Jakabot semlegesíteni. A mérkőzés nagy részében a Budafok nyomasztó fölényben játszott, játéka folyamatosabb volt, és a befejezések is sike­rültek. A Komló nagyon gyen­ge napot fogott ki. Jók: Kiste­leki, Zöldi, Jakab, Tóth K., a Komló csapatából egyedül a fiatal, sokat fáradozó Gálit le­het dicsérni. Jászberényi János Dunaújváros —Nagykanizsa 6:2 (4:0) Dunaújváros, 3000 néző. V.: Müncz. Dunaújváros: Majzlin- ger (Németh, a 67. percben) — Boromissza, Fajt, Tóth (Badi, a 63. percben), Kerekes - Sze­pesi, Mórtha, Fajkusz, - Tímár, Horváth, Klement. Edző: Pa- licskó Tibor. Nagykanizsa: Me- gyimorecz - Kovácshegyi, Doszpoth, Simon, Müller, Ké­széi, Bogáti (Bruder, a 33. percben), Németh, Pávlicz, Der- dák, Söjtör. Edző: Lantos Mi­hály. A 14. percben Tóth tört be o 16-oson belülre, tisztára ját­szotta magát, amikor Doszpoth hátulról buktatta. 11-es! A büntetőt Szepesi a kapu jobb oldalába lőtte (1:0). A 16. percben Tímár beadását Már- tha elől röviden mentették a védők, Fajkusz elé került a labda, és ő a kifutó kapus fe­lett elegánsan a jobb felső sarokba helyezte. (2:0). A 19. percben a lesre számító és le­álló védők közül kilépő Hor­váth lövése a hálóban akadt meg. (3:0). A 24. percben Kle­ment húzott el a baloldalon, beadását Tímár visszafejelte, és Mártha az 5-ösről egyből a bal sarokba vágta. (4:0). A 46. percben a Pávlicz bukta­tásáért megítélt szabadrúgást Söjtör végezte el 20 méterről, és a jól eltalált pattogós lab­da a bal alsó sarokban kötött ki. (4:1). Az 54. percben Tóth remek cselekkel tört elő közé­pen, majd Horváth elé adta a labdát, és az ő átívelését a jó ütemben érkező Klement laposan a hálóba küldte. (5:1.) A 71. percben a lesre játszó hazai védők között ezúttal Bru­der lépett ki, és a kifutó Né­meth mellett a kapuba lőtt. (5:2). A 80. percben a kanizsai Németh szorongatott helyzet­ben hazaadott, és a kapu előtt tartózkodó Mártha az ajándék­ba kapott labdát a léc alá lőt­te. (6:2). Szekszárdi Dózsa —Vasas Izzó 4:2 (1:1) Budapest, 500 néző. V.: Pá­dár. Szekszárd: Pólyák — Tóth, Simon, Vágó, Lubastyik, — So- modi, Szabó, Micskó, (Freppán a 21. percben) — Laki, Szen­tes, Pusztai. Edző: Kormos Mi­hály. Vasas Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Kovács P.r Schuszter, — Menczel, Szilágyi, Bozi, — Rostás, Vágvölqyi, Pin­tér. Edző: Kovács József. Az 5. percben az Izzó védői szabálytalanul próbálták meg­állítani a szekszárdi támadást, majd a sípszóra várva megáll­tak. A játékvezető azonibaa nem fújt, mert a labda Laki elé került, aki szinte besétált a 16-oson belülre és a kifutó kapus mellett a hálóba gurí­totta a labdát. (1 :0). A 20. percben egy hazai támadás vé­gén Rostás átemelte a labdát a kifutó kapus felett és a fel­futó Kovács fejjel a léc alá továbbította. (1:1). A 70. perc­ben Szilágyi lábát Lubastyik a 16-os oldalvonalánál elhúzta. A megítélt büntetőt Menczel érté­kesítette. (1:2). A 73. percben a hazai védők egymást akddá­lyozták a felszabadításban. Szentes került helyzetbe és 12 méterről a jobb sarokba lőtt (2:2). A 83. percben Pusztai Laki elé tálalta a labdát, és a középpályás 14 méterről a bal sarokba bombázott. (3:2) A 89. percben Szentes elsodorta a késlekedő Szántót, majd Hor­váth fölött a hálóba emelte a labdát. (4:2). az nb n. Állasa 1. Dunaújváros 20 13 5 2 49-17 31 2. Budafok 20 12 5 3 52-28 29 3. Dorog 20 10 6 4 29-18 26 4. BVSC 20 9 6 5 38-25 24 5. Kossuth KFSE 20 10 3 7 36-24 23 6. Volán 20 7 9 4 29-25 23 7. Szolnoki MTE 20 8 5 7 30-23 21 8. Debreni VSC 20 8 5 7 24-30 21 9. Pécsi MSC 20 8 4 8 33-20 20 10. MÁV DAC 20 8 4 8 26-29 20 11. Oroszlány 20 6 7 7 29-31 19 12. Várpalota 20 6 7 7 27-32 19 13. Szekszárd 20 5 8 7 26-32 18 14. Komló 20 6 6 8 23-30 18 15. FŐSPED 20 6 5 9 29-35 17 16. Nagybátony 20 6 4 10 22-33 16 17. Olajbányász 20 5 6 9 19-33 16 18. Vasas Izzó 20 4 6 10 20-30 14 19. Bp. Spartac. 20 3 7 10 18-44 13 20. Bábolna 20 5 2 13 26-46 12 1:1 TOVÁBBI EREDMÉNYEI MÁV DAC—Oroszlány (0:0). Szolnok—Bábolna 3:0 (2:0). Volán SC—Kossuth KFSE 2:1 (0:1). Nagybátony—Debreceni VSC 2:1 (2:1). BVSC—Dorog 1:1 (1:0). FŐSPED Szállítók—Várpalota 1:1 (1:1). TOTO 1- Budafok—Komló 7:1 1 2. MÁV DAC—Oroszlány 1:1 x 3. Vasas Izzó—Szekszárd 2:4 2 4. Volán—Kossuth KFSE 2:1 1 5. Dombóvár—BKV Előre 1:0 1 6. Véménd—Pécsi VSK 0:0 x 7. Kalocsa—Szegedi VSE 3:2 8. Hódmezővásárh.—Sz. MÁV 0:1 9. Hajdú Vasas—Debr. MTE 0:2 10. Cagliari—Cesena 1:2 11. Juventus—Intemazionale 2:0 12. Milan—Torino 1:2 13. Verona—Lazio 2:2 13 plusz 1 14. Piacenza—Lanerossi 1:0 1 Döntetlen a baranyai rangadón VÉMÉND—PÉCSI VSK 0:0. Véménd, 800 néző. Vezette: Bálint. Véménd: Doszpod — Szabó, Rótt, Márton, Kajtár, Törjék, Fiochsz, Kiss, Hüber (Takács), Orosz, Bencsik. Edző: Ró­nai István. PVSK: Papp — Nagy, Szabó, Grünwald, Gyurina, Zoltai (Mateisz), Kaszás, Kresz, Baum- holczer, Somogyvári (Balázs), Tóth. Edző: Lendvai Miklós. A felnőtt férfiak mezőnye, élen csikós mezben a verseny győztese Török (SZEOL.) ÖKÖLVÍVÁS HAT ORSZÁGOS BAJNOKI CÍM Budapest volt a színhe­lye az országos serdülő ökölvívó bajnokságnak. A PVSK fiataljai nagyszerűen szerepeltek. Torma sorrend­ben harmadszor, Kocska másodszor lett magyar baj­nok. Rajtuk kívül Magyar, Szőllősi és Alvics szerzett még bajnoki aranyérmet. Szőke 2. lelt, Kerekes és Dunai (Kolompár) a 3. he­lyet szerezte meg, A Komlói Bányász ökölví­vói közül Kalányos végzett az első helyen, Nédó 2. lett. Az ország legjobb futói Pécsett Vasárnap a koradélutáni órákban rendezték Újmecsek- alján a háztömbkörüli futóver­senyt. Az SZMT Sportbizottsá­ga által díjazott verseny élénk érdeklődést váltott ki az or­szág legjobb futóinak köré­ben. A verseny esélyese, Tö­rök (SZEOL) nagy hajrával biz­tosította győzelmét. A további sorrend: 2. Mester (Debreceni ASE), 3. Fancsali (Ú. Dózsa), 4. Homoki (Komló), 5. Kispál (Komló), 6. Babinyec (Csepel SC). A felnőtt nők 20 főnyi me­zőnyét Törökné — Csipán Bor­bála (Bp. Honvéd) vezette és biztosan szerezte meg — fér­jéhez hasonlóan — a győzel­Rejtve nypáíyázat Hétről hétre... Vízszintes: 1. Az egyiptomi Ptole- maiosz-dinasztia utolsó uralkodónő­je. 9. Kavarodás, felfordulás. 10. Síkság, alföld. 12 ............ Chajjám, perzsa költő. 13. Cselekvésben, te­vékenységben irányít. 14. Nemzetkö­zi írói klub. 15. Kecskebeszéd. 16. Tas betűi. 17. Pont a közepén I 18. A ponttyal rokon szálkás húsú hal. 20. A tokiói olimpia bronzérmes súlylökője (Vilmos). 21. Szovjet re­pülőgéptípus betűjele. 22. Bécsi rakpart. 24. Germánium. 25. A bib­liai Jákob feleségének neve. 26. El nem kötelezett államok egyike. 28. John ......... az angol polgár gú­n yos elnevezése. 29. Néha bottal ütik! 30. Nyálkahártyás testüregben támadt duzzanat, orvosi elnevezéssel. 31. Mondabeli görög hős, aki részt vett az aranygyapjú megszerzésében. Függőleges: 1. Orosz anarchista, történész és természettudós. 2. A fényáram egysége. 3. Forrásvizek radioaktivitásának mértékegysége. 4. Bolgár páros betűi. 5. Ludolf- szám. 6. Három olaszul. 7. A leg­szebb virágok egyike. 8. Orosz tár­gyú regényeiről ismert francia író. 11. A perui inka birodalom utolsó uralkodója. 13. Bántalmazza. 15. Agyagos és meszes elegyrészekből álló üledékes kőzet. 18. Még ezen a napon. 19. Nitrogén és urán. 20. A mesebeli hét törpe egyike. 21. Impregnáló munkát végez. 23. Név-r elővel: Gorkij híres műve. 25. Al­ban Berg operája. 27. Irma, Mária, Géza. 28. Óriáskígyó. 30. Pécsi Napló. — Aczél László — Beküldendő a vízsz. 1., 18., 20., 31., függ.«J., 11. és 13. számú sorok megfejtése legkésőbb december 20-án (szombat) déli 12 óráig be- érkezőleg LEVELEZŐLAPON. Hétfői Dunántúli _14apló, 7601 Pécs, Pf. 134. címre. A helyes megfejtést beküldők között 3 könyvjutalmat sorsolunk ki. Kérjük a fenti ,,REJTVÉNYPALYAZAT" c. feliratot a levelezőlap címolda­lára ragasztani. met, Ligetkutiné (Bp. Építők) előtt. A további helyezettek: 3. Zsilák (Békéscsaba), 4. Lip­csei (Debreceni MTE), 5. Sip­ka (BEAC), 6. Kovács (PMSC). Az ifjúsági és serdülő fiúk (57-en) együtt indultak 8 kilo­méteres távon: 1. Varga (Sal­gótarjáni KSE), 2. ötvös (Du- naföldvár), 3. Mayer (Nyír­egyházi VSC), 4. Riba (PMSC), 5. Mecsór (PMSC). Ifj. és ser­dülő lányok (2 km): 1. Péley (PMSC), 2. Jankó (Bakony Ve­gyész), 3. Mizsei (Lehel SC), 4. Kocsis (Ny. VSC, 18 induló). Az SZMTE vándorserlegéért folyó pontversenyt mindkét nem esetében a PMSC—Pécsi Sport­iskola nyerte: Férfi pontver­seny: 1. PMSC 19, 2. SZEOL 7, 3. SKSE és Dunaföldvar 7—7 pont. Női pontverseny: 1. PMSC 14, 2. DMTE 7, 3. Bp. Honvéd 7 pont. Villányi Nándor Egy-iksz-kettő A HDN totótippjei a következő hétre. 1. Ascolt—Juventus. Az egyik pont a hazaiaké lehet. Ez tuti. Tipp: X. 2. Cesena—Verona. Veri Veronát. Tipp: 1. 3. Fiorentina—Milan. Firenzében meg lehet húzni a harangokat, de azért ne mindet. Tipp: 1, X. 4. Intemazionale—Napoli. A papír­forma szerint a Nápoly akár győz­het is, mi ezúttal nem élünk a ná­polyival. Tipp: 1, X. 5. Lazio—Cagliari. Két gyászosan szereplő csapat, nyilván, a rómaiak otthon könnyebben ugrálhatnak. Tip­pünk: 1. 6. Perugia—Roma. A Roma elsír­hat. Tipp: 1, X. 7. Sampdoria—Bologna. A Bolog­nával lehet számolni. Tipp: X, 1, 2. 8. Torino—Como. Itt aligha lesz döntetlengyártás. Tipp: 1. 9. Atalanta—Modena. Nálunk ez a módi. Tipp: 1. 10. Avellino—Genoa. A Genoa fel akar kerülni, az egyik pont az övé. Tipp: X, 1. 11. Pescara—Taranto. Mint fent. Tipp: X, 1. 12. Reggiana—Foggia. Mint fent. Tipp: X, 1. 13. Spal—Catanzaro. A vendégek esetleg győzhetnek. Tipp: X, 2. Pótmérkőzések: 14. Brescia—Nova­ra. Tipp: X, 1. 15. Brindisi—Ternana. Tipp: 1. 16. Polermo—Sambenedet- tese. Tipp: 1, X. (— mz —) Küzdelmes, nagyiramú mérkőzést hozott a baranyai rangadó. A ha­zaiak végig többet kezdeményeztek és győzelmet érdemeltek volna. Jók: Rótt, Kiss, Szabó, Kajtár, illetve Papp, Gyurina, Grünwald, Kaszás. DOMBÓVÁRI SPARTACUS—BKV ELŐRE 1:0 (0:0). Dombóvár, 700 néző. Vezette: Kuti. Dombóvár: Do­bos — Hertelendi, Judik, Orsós, Vi­da, Hirth, Nagy, Vámosi, Németh, Porcsa (Loboda), Tóth. Edző: Szám Frigyes. Küzdelmes mérkőzést vívott egymással a két csapat. A találko­zó két pontját eldöntő gól a 70. percben óriási kapushibából szüle­tett. Góllövő: Loboda. Jók: Judik, Hertelendi, Hirth, illetve Kácsor, Gulácsi és Pálfi. SIÓFOK-BP. ÉPÍTŐK 2:1 (2:0). Siófok, 400 néző. Vezette: Gozdán. Siófok: Málics — Riedl, Pintér, Ba­bán, Dróth, Horváth I., Bihari, Hor­váth II. (Kékesi), Bakó (Sabján), Soós, Takács. Edző: Meggyes Gábor. Jó iramú, változatos mérkőzésen, nagyszerű első félidei játék után a Bányász erősen visszaesett. Góllö­vők: Horváth I., Babán, illetve Cziffra. Jók: Málics, Pintér, Babán, Horváth I., illetve Pócza, Varga, Vass és Rozsnyó. LŐRINCI FONÓ—MAZASZASZVARI BÁNYÁSZ 2:1 (1:1). Mázaszászvár, 400 néző. Vezette: Dravecz. Máza­szászvár: Szulics — Kólya, Széles, Kocsis, Bocz (Katona), Pataki, Ko­vács, Horony, Bíró, Stemler, Csor­dás. Edző: Bodony János. A Máza­szászvár végig fölényben volt, de a Lőrinci Fonó szervezetten védekezett és kevés helyzetét jól kihasználta. Góllövők: Letenyei (11-esből), Ma- nikász, illetve Pataki. Jók: Franczia, Pál, Letenyei, illetve Széles, Bocz. GANZ-MAVAG—BARCSI SC 5:1 (3:0). Budapest, 200 néző. Vezette: Fehér II. Barcs: Kótai (Piros) — Bencsik, Karsai, Kömpf, Kiss, Wink­ler, Börcsök (Semsi), Dóczi, Tóth, Gulyás, Fodor. Edző: Mayer György. A Ganz-MAVAG végig fölényben játszott, és csak a gólarány volt kérdéses. Góllövők: Kvassay, Wink­ler (öngól), Végh, Lugosi, Simon, illetve Dóczi. EMG SK—TÁNCSICS SE 2:1 (1:1). Budapest, 200 néző. Vezette: Do­rozsmai. Táncsics: Kiss — Eisemánn, Kovács, Túli, Hadzopulosz, Németh I., Gombás, Németh II. Molnár, Völgyi, Kapcsos. Edző: Csanda Ist­ván. Küzdelmes mérkőzés, amely nem volt mentes a durvaságoktól sem. A második gól után az EMG nyugod- tabban játszott, és ezzel nyert. Gól­lövők: Szávay, Rédei, illetve Gom­bás. NÖVÉNYOLAJ KINIZSI—PÉCSI BTC 1:0 (1:0). Budapest, 100 néző. Ve­zette: Hartmann. PBTC: Sass — Istókovics, Bogdán, Sándor, Király, Kiss. Várhelyi, Bartal, Lauer, Kin­csei, Hajós. Edző: Horváth László. A hazai együttes az első félidőben többet birtokolta a labdát és töb­bet is kezdeményezett, a pécsiek viszont két biztos helyzetet hagytak ki. A második félidő nagyobb részé­ben a Növényolaj játszott fölényben. Góllövő: Szabó. * Az NB III. további eredményei: Szfv. MÁV—Dunaújvárosi Építők 3:0, Enying—Perbál 1:0, Pénzügyőr—ME- DOSZ ÉRDÉRT 1:0. AZ NB III. ÁLLASA 1. Ganz-MAVAG 20 14 2 4 49-23 30 2. Pénzügyőr 20 12 6 2 42-28 30 3. Szfv. MÁV 20 13 1 6 39-25 24 4. BKV Előre 20 11 3 6 40-23 25 5. Lőrinci Fonó 20 10 5 5 35-23 25 6. Véménd 20 10 4 6 39-33 24 7. Siófok 20 10 4 6 25-21 24 8. PVSK 20 9 5 6 32-22 23 9. Enying 20 9 4 7 28-28 22 10. EMG SK 20 7 6 7 25-23 20 11. Táncsics 20 6 7 7 22-25 19 12. Barcs 20 8 3 9 18-31 19 13. Perbál 20 6 5 9 28-35 17 14. Mázaszászvár 20 5 6 9 26-23 16 15. Dunaújv. Ép. 20 4 7 9 19-30 15 16. Növényolaj 20 7 1 12 28-41 15 17. PBTC 20 5 4 11 25-40 14 18. ÉRDÉRT 20 4 5 11 18-30 13 19. Dombóvár 20 4 4 12 17-36 12 20. Bp. Építők 20 4 2 14 28-38 1 0 héttői Dunántúli napló Ára: 1.90 farín* , Az MSZMP Baranya megyel Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054