Dunántúli napló, 1975. október (32. évfolyam, 269-299. szám)

1975-10-20 / 288. szám

Meglepetések a labdarúgó NB If.-ben Magára talált a Komló, gyengélkedik aPMSC A Szekszárd és az Olajbányász veszélyes helyzetben A labdarúgó NB II. leg­utóbbi fordulójában a megle­petést a pécsiek szolgáltatták. A PMSC a Vasas Izzótól Új­pesten vereséget szenvedett. A riválisok jól szerepeltek, a Du­naújváros Budafokon szerzett pontot, a Dorog legyőzte a Várpalotát. A listavezető Du­naújváros öt pont előnnyel ve­zet a negyedik helyezett PMSC előtt, és a második helyezett Budafok is három ponttal nö­velte előnyét a pécsiek előtt. Még egy váratlan vereség és a piros-feketék a középmezőny­be eshetnek vissza. Komlón szombaton délután sokan dicsérték a csapatot, de kijutott az elismerés a Bányász fiatal edzőjének, Csaba Gá­bornak is. Az NB ll-ben három mérkőzést nyerni egymás után mindenképpen elismerésre méltó. Szombaton délután 6 gólt láthattak a komlói szurko­lók és ebből 5 gólt a Bányász csapat löt1!. Régen nyert a Komló ilyen nagy gólaránnyal. Az első és az utolsó negyed­órában nemcsak jól, de ered­ményesen játszott a hazai csa­pat. — A dicséret a fiúkat illeti —- mondotta Csaba Gábor ed­ző. — Végig igen lelkesen és fegyelmezetten harcoltak, tak­tikánk bevált, a helyzetek ki­használása és a 'váltások terén azonban még van javítani­valónk — Miért cserélte le Kellert? — Keller a legutóbbi hetek­ben sérülése miatt keveset edz- hetett, ezen a mérkőzésen so­kat vállalt magára, elfáradt, ő maga kérte lecserélését. Bá­nyász beállítása után újítani ÚSZÁS Országos sportiskolás verseny Kaposváron Vasárnap Kaposváron rendezték meg az országos sportiskolás úszóversenyt, melyen a házigazdák mel­lett a pécsi, a szolnoki, a székesfehérvári és a dombó­vári versenyzők vettek részt. A magasszintü versenyen, melyen nagyon sok egyéni csúcs született, a pécsi ver­senyzők jól szerepeltek. A szolnoki Gyuricza a fenn­álló országos csúcsnál jobb eredménnyel győzött a 100 méteres mellúszásban. A pécsi versenyzők ered­ményei: I. helyezést ért el Pesti Anikó a 100 méteres del­fin mell- és hátúszásban, Szirmai Vanda a 200 mé­teres serdülő 'hátúszásban. II. helyezést ért el Romsics Rita a 100 méteres serdülő mell. és a 100 méteres gyer­mek mellúszásban, Koszorú Gábor a 100 méteres del­fin mellúszásban. Jól szere­pelt még Erdősi Éva, Hart­mann Brigitta, Fendler Ju­dit, Lutz Andrea és Bartos Balázs. kodicsot a büntető területen belül buktatják a Spartacus védők. A 11-est Buús értékesi- ette, ezzel 4:0 a Komló javára. Fotó: Arató Javított az utánpótlás válogatott Magyarország—Luxemburg 4:0 (3:0) Körmend, 4000 néző. Vezette: Zivny (csehszlovák). Góllövők: Kereki, Farkas, Ke­lemen és Izsó. Magyar utánpótlás váloga­tott: Gujdár — Godán, Sala­mon, Kereki, Tóth J. — Kovács B., Farkas (Varga M., 61. p.), Komjáti — Kelemen, Kovács I., Magyar (Izsó, a szünetben). Luxemburg utánpótlás válo­gatott: Wampach — Gloden, Marque, Römer, Turci — Dresch, Koster (Bauer, 71. p.), Mond — Delhalt (Baus, 79. p.), Thill en s, Graff. tudtunk és fölényesen nyertünk. A Komló győzelmével a 8. helyre jött fel, s a bányász csapatot mindössze két pont választja el a PMSC-től. Újpesten sem talált magára a PMSC. Az NB l-ből kiesett pécsiek- nem bírtak az elmúlt évben még NB 111-ban szere­pelt hazai csapattal. — Harminc percen 'keresztül jól játszottunk — mondotta Garami József, a PMSC edző­je, — de a góllövés nem si­került. A második félidőben ordító védelmi hibából három gólt kaptunk. A Vasas Izzó szerény képességű együttes, nyernünk kellett volna ellenük, olyan gólokat azonban, me­lyeket Újpesten kaptunk, az NB ll-ben sem lehet büntetle­nül elviselni. A PMSC szombati veresége újabb figyelmeztetés. Eddig a' védelem volt a pécsi csapat legjobb része és most Újpes­ten a védelem is sokat hibá­zott. A középpályások hamar elfáradtak. a támadósorból pedig hiányzott a lendület. A Szekszárdi Dózsa továbbra is gyengélkedik. Ezúttal hazai pályán szenvedtek vereséget, a gyengén szereplő Szállítók­tól kaptak ki. Szentes, a leg­jobb szekszárdi csatár eskü­vője miatt nem játszhatott, de rajta kívül még többen hiá­nyoztak. A sérültek hiányát nagyon megérezte a Szekszárd. Az Olajbányász sem remekelt. Dr. Füle nélkül Bábolnán csak döntetlenre tellett a nagykani­zsaiak erejéből. A Szekszárdi Dózsa és az Olajbányász ve­szélyes helyzetbe került. A ki­esés elkerüléséért kell harcol­niuk a csapatoknak. Hegyi István Hétfői sport Tájékozódási futás Gyenis (PVSK) országos bajnok Szombaton rendezték meg az Eger melletti Bélapátfalván az országos éjszakai egyéni bajnok­ságot. Nagyszerű pécsi siker született, a PVSK 18 éves ver­senyzője Gyenis Zoltán az if­júságiak mezőnyében országos bajnokságot nyert. Asztalitenisz Az országos ifjúsági asztali- tenisz „Tizek B” bajnokságát Budapesten a hét végén ren­dezték meg. Szita László a PEAC versenyzője folytatta jó szereplését, és a vidékbajnok­ság megnyerése után ezen a versenyen is első helyen vég­zett. így jogot szerzett az or­szágos ifjúsági Tizek-en való indulásra. Kézilabda Budapesti Spartacus—PMSC 11:10 (8:5). Kőér utca: 100 né­ző. V.: Balogh, Sheler. NB l-es női mérkőzés. A kiesés réme megbénította a pécsieket, akik két 7 m-est is hibáitok. A pécsi csapat ezzel a vereségé­vel 15 év után búcsút vett az I. osztálytól, a sokszoros volt bajnok a mostani legyőzőjével együtt. Legjobb dobók: György (4), Majorszki (3), illetve Tóth M. (5), Balázsné (4). Góltotó A Komlói Bányász—Budapesti Spartacus gólözönös eredményét a péntek délig beérkezett szelvények között mindössze egyetlen pályázó találta el. így a heti jutalom nyertese Tóth Sándor 7773 Villány, Dr. Dombay út 2. szám alatti lakos lett. Nyereményét, a vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán (Pécs, Hunyadi út 11.) ve­heti át. E heti szelvényünk beérkezési határideje szombat déli 12 óra. □Hétfői PMSC—Dorog: .................................. Pó tmérkőzés: Nagykanizsa—Oroszlány Pályázó neve: ............................................ Lakcíme: ................................................... Megyebajnokság Szigetvár-Beremend 4:1 (4:1) Szigetvár, 400 néző. V.: Schabacz. Első 45 percben a hazaiak jó játékkal 4:1-re el­húztak. Fordulás után a ven­dégek - kitűnő lestaktikáján akadtak el a hazaiak támadá­sai. Kiállítva: 40. percben Var­ga (Beremend) megjegyzésért. Góllövők: Csőre, Varga, Telek, Kövesi (11-esből), illetve Schmidt. Pécsi Porcelán—Pogány 3:3 (3:2) Porcelán-pálya, 200 néző. V.: Szedeli. Egyenlő erők küz­delméből igazságos döntetlen. Góllövők: Lauer (3), illetve Ru- gási, Gyurkovics, Várbíró. Jók: Lauer, Sarek, Mischl, illetve Gyurkovics, Várbíró. Steinmetz SE-Sásd 3:1 (2:0) Postás-pálya, 150 néző. V.: Szendrő. Erősen felázott tala­jon helyenként jó színvonalú, küzdelmes mérkőzést hozott a két csapat találkozója. A Stein­metz csapatából négy fő lesze­relt, így a hazai csapat győ­zelme, mely teljesen megérde­melt, igen értékes. Góllövők: Barta, Major, Guzsvány és Nagy. Jók: Major, Guzsvány, Barta, Somogyi, illetve Sirma, Fuchs. Mohácsi TE-Mágocs 1:0 (1:0) Mohács, 300 néző. V.. Máté. Mohács nehezen győzött a min­den elképzelés nélkül játszó Mágocs ellen. Góllövő: Kumli. Jók: Schmidt, Alsóvölgyi, illet­ve Wald. Pécsi Kinizsi—Pécsi Gázmű 0:0 Kovócstelepi pálya, 100 né­ző. A PécsL Gázmű 11 -est hibá­zott, Szászt (Gázmű) a 35. perc­ben kiállították. PEAC—Boly 0:1, Sellye—Vasa- si Bányász 4:0. Keszlyügyár-lstván-akna 1:0 (0:0). Megyei I. osztályú mér­kőzés, Pécsbányatelep, vezette": Sümegi. Közepes iramú mérkő­zésen a helyzetek alapján még nagyobb arányban is nyerhe­tett volna a Kesztyűgyár. Gól­lövő: Hegyi. A megyebajnokság állása 1. Szigetvár 10 9 — 1 32- S 18 2 P. Kinizsi 9 6 1 2 15- 6 13 3 PEAC 10 5 2 3 21-13 12 4. Vasasi B 10 S 2 3 16-12 12 5 Kesztyűgyár 10 4 4 2 11- 7 12 6 P Gázmű 10 4 3 3 20-14 11 7 Sellye 10 5 1 4 19-14 11 8 Steinmetz SE 10 4 3 3 15-15 11 9 Mohács 10 4 3 3 14-15 11 10. István-akna 9 4 14 12-12 9 11 Beremend 10 3 3 4 15-22 9 12 Boly 10 4 1 5 14-21 9 13. Pogány 10 2 4 4 14-15 8 14. Porcelángyár 10 1 2 7 11-23 4 15 Sásd 10 1 2 7 9-22 4 16 Mágocs 10 1 2 7 7-26 4 Pécsi Dózsa Öregfiúk-Pélmo- nostor Öregfiúk 4:1 (3:1) A két csapat szombaton délután Ko­vácstelepen mérkőzött. Góllö­vők: dr. Bodnár (2), dr. Györkő, Kincses, illetve Vermes. Óriási meglepetés született a szovjet bajnokságban: Tas- kentben a Pahtakor 5:0 (1:0) arányban nyert a KEK és Szu­per Kupa győztese a Dinamó Kijev ellen. A Kijev 25 mérkő­zésből elért 37 ponttal tovább­ra is az élen áll, utána a Sah- tyor Donyeck következik, 26 mérkőzésből 32 ponttal. Teke Pápai Vasas—Pécsi Gázmű 8:0. NB l-es mérkőzés, Pápa. PMSC—Székesfehérvári Építők 6.2 NB ll-es férfi mérkőzés, Pécs.-iksz-kettö A HDN totótippjei a következő hétre: 1. Pécs—Dorog A Dorog kap tö­lünk egy piros pontot. Tipp: x, 1 2. Nagybátony—Szekszárd. A ka­darka nem szereti, ha szállítják Tipp: 1 3. FÖSPED—Komló. Döntetlen szí­nezete van. Tipp: x. 4. Nagykanizsa—Oroszlány. A ven­dégek érzésem szerint elvisznek egy pontot. Tipp: x, 1 5. Kossuth KFSE—Szolnoki MTE A szentendreiek jól szerepelnek, ott­hon mindig lehet számolni velük. Tipp: 1. 6. Volán—Budafok. A Volán presz­tízskérdést csinál a meccsből, sze­rintünk veri. Tipp: 1. 7. Répcelak—Körmend. Aggódom, feldúlják e kis lakot. Tipp: 2, x. 8 Zalaegerszegi Dózsa—AURAS. Aki kedvét szegi, az AURAS, s nem a zalaegerszegi Tipp: x, 2. 9 Győri Textiles—Fűzfő A Győri Textiles most jó, mint az angol szövet Tipp: 1 10. Rákóczi SE—Vác. A Vác ide­genben veszélyes. Tipp: x, 1, 2, mi­vel több lehetőség nincs 11. ÉGSZÖV—Szarvas. A hazai pá­lyával kalkulálunk Tipp: x, 1. 12. Martfű—Szegedi VSE A Tisza Cipő eddig kevés gólt rúgott. Tipp: 2, x 13. Brescia—Spal. Mind a kettő­ről jót irt a sárga újság. Tipp: X, 1. Pótmérközések : 14. Foggia—Vare­se. Tipp: 1, x. 15. Catania—Ata- lanta. Tipp: 1 16. Novara—Paler­mo. Tipp: x. Eléggé csúszós volt a pálya, nehezen kapott lábra a ma gyár együttes. Az első hely zet a 6. percben adódott, ami kor Komjáti a kifutó kapus ba rúgta a labdát. A 13. perc ben remek támadás után szer zett vezetést a magyar csapat Godán beadását Kovács I. felfutó Kereki elé fejelte, ak jó 15 m-ről a kapu jobb ol dalába vágta a labdát (1 :0) Mind gördülékenyebb lett a magyar csapat játéka, tetszett a közönségnek, főleg, amikor gól is született, így a 25. perc­ben szép baloldali támadás után Farkas helyezte a labdát a jobb sarokba. (2:0). Három perccel később már 3:0-ra nőtt az eredmény, Kelemen gondolt egyet, 20 m-ről élesen kapura lőtt, Wampach a testes Römertől nem látta a labdát, amely a jobb sarokba suhant (3:0). A második félidőben sokáig nem történt érdemleges ese­mény, a magyar együttes ha­talmas mezőnyfölényben ját­szott, a támadásokkal azon­ban sokszor beleszaladt a tö­mörülő luxemburgi védőfalba. Ebben az időszakban már ke­vésbé lelkesedett a közönség, hiszen gólt, gólokat szerettek volna látni. Erre csak röviddel a befejezés előtt került sor, amikor Izsó nagyszerűen ug­rott ki a védők gyűrűjéből és a kifutó kapus mellett jobb külsővel a kapu bal sarkába gurította a labdát (4:0). A magyar utánpótlás válo­gatott a megváltozott összeál­lításban biztos győzelmet ara­tott, amely nagyobb arányú is lehetett volna, ha jobb az összhang a támadó játékban. Mindenesetre örvendetes, hogy a csapat a selejtező csoport­ban jelentős előnnyel az élen végzett, így lehetősége nyílik Európa-bajnoki címének meg­védésére „harcba szállni" majd a tavaszi negyeddöntő­ben. A SELEJTEZŐ CSOPORT VEGEREOMENVE: 1. Magyarország 4 3 1 — 11-2 7 2. Ausztria 4 1 2 1 6-6 4 3. Luxemburg 4 — 13 2*11 1 TO RNA Területi ifjúsági és felnőtt har­madosztály egyéni bajnokság ered­ménye: Ifjúsági harmadosztály: (13 indu­ló) : 1. Kisteleki Géza (Székesfehér­vár; 2. Nikola Zoltán (Pécs, Gép­ipari) ; 3. Grob László (Pécs, Gép­ipari) ; 4. Kovács János (Pécs, Gép­ipari) ; 5. Kárpáti Tibor (Pécs, Gép­ipari) ; 6. Somodi László (Székesfe­hérvár). Az ifjúsági harmadosztály­ban a kilenc továbbjutó közül hat pécsi gépiparista. Felnőtt harmadosztályban: I.Wolf László, 2. Kálmándi Papp Petet, 3. Horváth András (mind a hár­mon pécsi tanárképző főiskolások) ílötíöl Dunántúlt napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 90-os gépen Pécs! Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály ti. 10, Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 Kiesett az NB l.-böl a PMSC női csapata