Dunántúli napló, 1975. szeptember (32. évfolyam, 239-268. szám)

1975-09-02 / 240. szám

Befejeződött a Mecsek Kupa kerékpárosverseny Mérkőzésről mérkőzésre A Kari Marx Stadt nyerte a Kupát Együtt a mezőny a mecseki körpályán. Arató László felvétele Élre került a PIUISG A nagy érdeklődéssel kísért Szekszárd— PMSC mérkőzést a pécsiek nyerték és ezzel a győzelemmel élre került a piros-fekete gárda. A Szekszárd mellett a Dunaújváros és a Vasas Izzó is vereséget szenvedett, igy öt forduló után nincs már veretlen csapat az NB ll-ben. A leg­nagyobb meglepetés a tavasszal remekül játszó Debrecen bábolnai veresége. A Komló számos helyzete kimaradt, így meg kellett elégedniük a döntetlennel. Megszerezte első győzelmét a FÖSPED, változatlanul gyengélkedik a MÁV DAC. Az NB II. további eredményei: Bp. Spar­tacus—Nagykanizsa 2:2 (1:1), Volán—Nagy­bátony 1:1 (1:0), Bábolna—Debrecen 2:0 (0:0), FÖSPED—Kossuth KFSE 2:1 (1:0), Szolnok— Vasas Izzó 2:1 (1:1), BVSC—Dunaújváros 3:2 (2:0), Oroszlány—Dorog 3:3 (3:1), Budafok— MÁV DAC 2:0 (1:0). Pécsi MSC—Szekszárdi Dózsa 2:1 (1:0) Szekszárd, 5000 néző. V.: Al­berti. PMSC: Katzirz — Bálint, Maurer (Schulteisz az 50. perc­ben), Englóner, Kincses - Dár­dai L, Dárdai P., Lutz (Schu­mann a 46. percben) — Kar­dos, Fábián, Jónás. Edző: Ga­rami József. Szekszárd: Pólyák — Korner, Simon, Pusztai, Lu- bastyik — Tóth, Szabó, Laki — Kovács, Meszlényi, Márkus (Micskó a 72. percben). Edző: Kormos Mihály. Nagy érdeklődés előzte meg a két csapat találkozóját. Az első lehetőség a szekszárdiak előtt kínálkozott a 13. perc­ben, de Maurernek g kapu torkából sikerült hárítania. A 19. percben Kardps bombája a kapufán csattant. Két perc­cel később Dárdai P. 25 mé­teres szabadrúgása Pólyákról kipattant és Fábián közelről a jobb alsó sarokba lőtt (1:0). Szünet után a szekszárdiak kezdtek jobban és negyed óráig fölényben is voltak. A 63. •percben újabb gólt ért el a PMSC. Kardos elhúzott a jobb oldalon, kapu elé lőtt és Schu­mann nem hibázott (2:0). Ezt követően is változatos maradt a mérkőzés. A 89. percben Fá­bián elől mentett szögletre Pólyák. Nagy helyzet volt! A mérkőzés utolsó percében szé­pített a Szekszárd, Tóth 30 mé­teres lövése bombaként vágó­dott a léc alá. (2:1). Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen mindkét Télidőben a hazaiak kezdtek jobban. A PMSC fokozatosan lendült já­tékba és helyzeteiket kihasz­nálták. A Szekszárd nem bol­dogult a szervezetten játszó pécsi védelemmel. Jók: Kat­zirz (a mezőny legjobbja), Maurer, Dárdai P., Kincses,, il­letve Simon, Tóth, Kovács, Meszlényi. Garami József, a PMSC ed­zője: — Öröm, hogy végig ha­tártalan lelkesedéssel küzdött a csapat a győzelemért. A javu­ló formában játszó Maurer bokája kifordult, ezért kellett lecserélni. Remélem, hogy hét végére rendbe jön sérülése. Lukács László aranyérmes Lépőid második lett 200-on Egyéniben szintén NDK-s siker A vasárnap délelőtti 25 kö­rös kritérium versennyel befeje­ződött a XVI. Mecsek Kupa nemzetközi országúti kerékpár verseny. Bönisch (Dinamó Ber­lin) és Racskovszki (Start War- sawa) már a hatodik körtől el­húztak és fokozatosan növelték előnyüket. A szökevényeket a 23. körben befogta az élme­zőny és óriási harc alakult ki a hajrában. A cél előtt 50 méter­rel a szekszárdiak fiatal ver­senyzője, Halász L. vehetett, de az utolsó métereken Praszek (Start Warsawa) befogta őt és fél kerék hosszal megelőzte. Egyéni összetettben a végig kiégyensúlyozott teljesítményt nyújtó Lantzsch (Kari Marx- Stadt) végzett az első helyen. Az összetett csapatversenyt és ezzel a Mecsek Kupát a Kari Marx-Stadt együttese nyerte. A második helyen is NDK-beli csapat, a Dinamó Berlin vég- zet<, Eredmények: 1. Praszek Ta- deus (Start Warsawa) 1 :44.13 (1 :43.28 az időjóváírás után), 2. Halász (Szekszárd) 1:44.13 (1:43.58), ... 27. Hirth (PMSC) 1:48.41, ...41. Szabó (PSI) 1:57.13, ... 45. Gálosi (PSI) 1:57.13. Csapatban: 1. Start Warsawa 33:28.26, 2. Szekszárd 3:28.26 . 3. D. Berlin 3:28.26, ...20. PSI 3:54.26. A XVI. Mecsek Kupa nemzet­közi kerékpár verseny összesített egyéni végeredménye: 1. Lantzsch (Kari Marx-Stadt) 7:54.44, 2. Halász László (Szek­szárd) 7:58.31, 3. Pfuhl (KMS) 7:58.39, ...27. Hirth (PMSC) 8:04.27, ...39. Szabó (PSI) 8:18.27, ...42. Gálosi (PSI) 8:22.59. A Mecsek Kupa 1975. évi vé­dője Kari Marx-Stadt 17:12.34, 2. Dinamó Berlin 17:13.37, 3. Start Warsawa 17:14.10, 4. Szekszárd I. 17:15.44, ...20. Pécsi Sportiskola 18:02.13. Dunántúli Tlanlo Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs. Hunvadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u, 10. Tel.: 13-177, 13-696, Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054 Folytatták 'jó szereplésüket az országos atlétikai bajnok­ság befejező napján a PMSC vágtázói. A 200 méteres férfi síkfutásban Gresa (FTC) 150 méterig vezetett, ezután Lé­pőid, majd Lukács is elhúzott és végül a győzelmet 21,2 má­sodperces idővel Lukács sze­rezte meg. A második helyen végzett Lépőid ideje azonos volt a győztesével. A 800 méteres női síkfutás döntőjének két baranyai részt­vevője volt. Hofmann (Mohá­Kézilabda Bp. Spartacus—PMSC 25:18 (14:8). NB I. férfi mérkőzés, Budapest. Vezette: Bodó, Dor- kó. Kemény mérkőzés, a játék­vezetők 15 büntetőt ítéltek. Tatabánya—PMSC 14:10 (8:6). NB I. női mérkőzés, Tatabánya, 300 néző. Jegyelővétel A PMSC—Komlói Bányász NB ll-es bajnoki mérkőzésre a PMSC meg­kezdte a jegyek árusítását. A szep­tember 7-én Cljmecsekalján sorra- kerülő találkozó jegyei elővételben a Kossuth Lajos utcai sportboltban és a PMSC sportirodáján válthatók. A labdarúgó bajnokság első őszii fordulójából elhalasztott mérkőzést játszották le Csepe­len hétfőn este. Zsúfolt nézőtér előtt lépett pályára a vasgyá­ri együttes, a Ferencváros el­len. Góllövők: Nyilasi, Bálint, Ju­hász, illetve Karalyos, Godán. Ferencvárosi támadásokkal és zöld-fehér góllal kezdődött a mérkőzés. A 9. percben szög­let után Nyilasi 6 méterről ta­lált a kapuba (1:0). A 29. percben Ruzsinszky középre emelt, Kollár rosszul mozdult ki és Karalyos közelről kotorta a labdát a hálóba (1:1). Egy­re veszélyesebben támadott a Csepel, s a félidő lefújása előtt egy perccel Godán révén ve­zetést is szerzett. A csepeli já­tékos két védőt is kicselezett és a kifutó, bizonytalanul vé­dő Kollár mellett a jobb alsó sarokba lőtt (1:2). Az 58. percben Bálint 18 mé­csi TE) 2:12,6-os idejével 6. lett, míg Péley (PMSC) a 7. helyen végzett 2:15,9-es idő­vel. Vasárnapi számunkban kö­zöltük, hogy a 400 méteres férfi síkfutásban dr. Patty a 3. lett. Később a versenybíróság a cél­fotó alapján módosította az eredményt és dr. Pattyt a 4. helyre sorolta. így, a baranyai atléták az országos bajnoksá­gon két arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szereztek. Tenisz A hét végén az utolsó két fordulót játszották az NB l-ben. A Pécsi Spartacus férfi csapata szombaton 6:3 arányú veresé­get szenvedett a NIM csapatá­tól, vasárnap viszont 5:4-re le­győzték a BSE csapatát és így kiharcolták a bentmaradást A Pécsi Spartacus tenisz is­kolájának befejezésével ver­senyt rendezett, melyen több tehetséges fiatalra figyelhettek fel. Győztesek: újonc fiúk: Hor­gos Gábor. Ifjúsági fiúk: Kor- bélyi Győző, felnőttek: Szurcsik János, ifjúsági leány: Falken­heim Anikó (PEAC). > térről a sorfal között lőtt a kapu jobb alsó sarkába (2:2). A hátralevő percekben a zöld­fehérek rohamoztak és ered­ménnyel : a játékvezető sérülé­sek miatt hosszabbított és a 91. percben Juhász közelről a hálóba lőtt (3:2 a Ferencvá­ros javára). Jelentős társadalmi összefo­gással Mohácson sportpályát építenek. Elkészült a salakos edzőpálya, amely alkalmas lesz a bajnoki mérkőzések le­bonyolítására is. A Mohács belterületén, a pécsi út mel­lett elhelyezkedő sportpályán jelenleg a füves labdarúgó- pályát építik. A mohácsi Vá­rosi Tanács a fejlesztési alap­ból ötszázezer forintot költött az építésre, a társadalmi mun­Komló — Várpalota 1:1 (0:0) Komló, 1500 néző. V.: Soós. Komló: Buus - Keller, Kovács, Steib, Bányász (Tallósi a szü­netben, Tóth a 67. percben) — Lingl, Tresch, Pál — Farkas, Já­nosi, Radics. Edző: Csaba Gábor. Várpalota: Palotai — Albu, Csapó, Czompó, Kisbej — Szöllősi, Kerkal (Rizmayier a 67. percben), Kun — Bertalan, Szili (Bor az 53. percben) Hor­váth. Edző: Palovecz Béla. A 12. percben Jánosi—Far­kas összjáték után a szélső lö­vését hárította Palotai. A má­sik oldalon Buusnak volt szép védése a 17. percben. A fél­idő hátralévő részében két al­kalommal is vezetést szerez­hettek volna vendégek. Alig kezdődött el a második félidő máris gólt szerzett a Komló. Pál 20 méteres bom­bája nyomán a labda a jobb felső sarokba vágódott (1:0). Hat perccel később növelhet­ték volna előnyüket, de Pál lá­báról a kapus kezébe pattant a labda. Az 58. percben Lingl szöktette Jánosit, aki nagy helyzetben mellé lőtt. öt perc­TOTÓ 1. Szekszárd—Pécs 1:2 2 2. MÁV DAC—Budafok 0:2 2 3. Oroszlány—Dorog 3:3 x 4. BVSC—Dunaújváros 3:2 1 5. Nagybátony—Volán 1:1 x 6. FÖSPED—Kossuth KFSE 2:1 1 7. Bábolna—Debrecen 2:0 1 8. Kecskeméti TE—Szegedi D. 2:0 1 9. Martfű—Lehel SC 2:0 1 10. ÉPGÉP—Szolnoki MÁV 0:4 ? 11. Szabó L. SE—Békéscsaba 1:1 x 12. Rudabánya—Ózd 1:1 x 13. Bp. Építők—Ganz MAVAG 2:3 2 +1 14. Répcelak—Győri Textiles 2:0 1 * A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 35. heti totó- nyeremények az illeték levonása után a következők: 13 találatos szel­vény, amely egyben 13 plusz 1 ta­lálatos is, egy darab van, a nyere­mény és a jutalom együttesen 1 024 1 58 forint. 12 találatos szelvény 26 darab, nyereményük egyeinként 19 163 forint. 11 találatos 427 darab, nyereményük egyenként 1167 forint. A 10 találatos szelvények számo 3702 darab, nyereményük egyenként 202 forint. kában jelentős részt vállaltak a Geodéziai Vállalat pécsi és mohácsi kirendeltsége, a Vá­rosi Tanács költségvetési üze­me, a Vízgazdálkodási Társu­lat, a Városgazdálkodási Vál­lalat, valamint a mohácsi is­kolák KISZ-fiataljai és a ter­melőszövetkezetek dolgozói. A későbbiek folyamán építik meg az öltözőket és egyéb szociá­lis létesítményeket. Ferencváros—Csepel 3:2 (1:2) Sportpálya épül Mohácson Radics két várpalotai védő között kapura lő. cél később Bertalan fejes gól­jával egyenlítettek a vendé­gek. (1:1). A 67. percben a csereként beállt Tallósi ismét megsérüli Kiegyensúlyozott első félidő után a második félidőt job­ban kezdte a Komló és a ve­zetést is sikerült megszerezniük. A Várpalota egyenlítő gólja viszont felhozta a vendégeket. Jók: Lingl, Pál, Farkas, illetve Czompó, Szöllősi, Horváth. Csaba Gábor, a Komló ed­zője: — Sajnos nálunk már hagyomány, hogy nem tudjuk kihasználni helyzeteinket. Tá­madó játékunkon feltétlenül javítanunk kell, de a lehetőség korlátozott. AZ NB II. ÁLLÁSA 1. Pécs 5 4 — 1 13- 4 8 2. Dunaújváros 5 4 — 1 13- 6 8 3. Budafok 5 4 — 1 11- 5 8 4. Oroszlány 5 2 2 1 13- 8 6 5. Szekszárd 5 2 2 1 7- 4 6 6. Vasas Izzó 5 2 2 1 7- 5 6 7. Várpalota 5 2 2 1 8- 9 6 8. Volán 5 1 3 1 8- 6 5 9. Kossuth KFSE 5 2 1 2 7- 6 5 10. Nagybátony 5 2 1 2 7- 7 5 11. Dorog 5 2 1 2 7- 8 5 12. Olajbányász 5 2 1 2 6- 8 5 13. Komló 5 1 2 2 5- 5 4 14. Szolnoki MTE 5 2 — 3 5- 7 4 15. Bábolna 5 2 — 3 5- 8 4 16. BVSC 5 2 — 3 6-10 4 17. Bp. Spartacus 5 1 1 3 5- 9 3 18. FÖSPED 5 1 1 3 7-12 3 19. Debrecen 5 1 1 3 1- 6 3 20. MÁV DAC 5 1 — 4 3-11 2 Labdarúgó NB Ili. Véméndi TSZ SK—Dombóvári Spar­tacus 1:0 (1:0). Dombóvár, 1000 né­ző. Vezette: Pintér. Véménd: Dosz- pod — Szabó (Tóth), Rótt F., Már­ton, Kajtár, Fiochsz, Takács, Tör­jék, Borovácz, Orosz, Bencsik. Ed­ző: Rónai István. A Véménd veszé­lyesebben támadott. Góllövők: Nagy (öngól). Jók: Rótt F., Törjék, Boro­vácz, illetve Pál, Vida. Pécsi VSK—Pénzügyőr SE 3:3 (2:0). Pécs, 10Q0 néző. Vezette: Gozdán. Pécsi VSK: Papp — Hergenröder, Szabó, Balázs, Gyurina, Grünwald, Kaszás (Zoltai), Kresz, Baumholczer, Nagy, Tóth. Edző: Lendvai Miklós. A PVSK 2:0-ás vezetése után ki­engedett és ez csaknem két pont­jába került. Csak a 91. percben sikerült egyenlíteniük. Góllövők: Grünwald (2, egyet 11-esből), Tóth, illetve Lesti (2), Vida. Jók: Grün- wald, Kresz, Tóth, illetve Józsa, Szili, Vida. Pécsi BTC—Mázaszászvári Bányász 1:1 (1:0). Pécs, 200 néző. Vezette: Ágoston. Pécsi BTC: Sass — dr. Ri­deg, Daka, Aradi, Németh (Vár­helyi, Vágner (Regler), Bartal, Renkó, Lauer, Hajós, Kiss. Edző: Horváth László. Mázaszászvár: Szu- lics — Kólya (Csábrák), Széles, Ka­tona (Zsíros), Bocz, Pataki, Deme­ter, Bíró, Horony, Perényi, Stem- ler. Edző: Stepán Tibor. Igazságos döntetlen. Góllövők: Renkó, illetve Perényi. Jók: Sass, Rideg dr., Da­ka, illetve Széles, Bocz, Perényi. További eredmények: Lőrinci Fonó —Barcs 3:0; Székesfehérvár—Nö­vényolaj 3:2; Siófok—BKV Előre 1:1; Enying—EMG SK 1:0; MEDOSZ ÉR­DÉRT—Táncsics SE 3:1; Ganz- MÁVAG—Budapesti Építők 3:2; Du­naújváros—Perbál 1:1. AZ NB III. ÁLLÁSA 1. ÉRDÉRT 5 3 2 — 7- 2 8 2. Pénzügyőr 5 3 2 — 12- 8 8 3. BKV Előre 5 3 1 1 15- 7 7 4. PVSK 5 3 1 1 12- 9 7 5. Ganz MAVAG 5 3 1 1 10- 7 7 6. Siófok 5 3 1 1 6- 4 7 7. Szfv. MÁV 5 3 — 2 13-11 6 8. Véménd 5 3 — 2 10-13 6 9. Lőrinci Fonó 5 2 1 2 11-10 5 10. EMG SK 5 2 1 2 6- 5 5 11. Enying 5 2 1 2 6- 7 5 12. Barcs 5 2 1 2 5- 8 5 13. PBTC 5 1 2 2 9- 7 4 14. Perbál 5 1 2 2 9- 9 4 15. D. Építők 5 1 2 2 7- 8 4 16. Táncsics 5 1 2 2 8-10 4 17. Növényolaj 5 1 1 3 8-15 3 18. Bp. Építők 5 1 — 4 10-13 2 19. Mázaszászvár 5 — 2 3 3- 8 2 20. Dombóvár 5 — 1 4 3- 9 1 Megyebajnokság Steinmetz SE—Kesztyűqyór 2:1 (2:0); PEAC—Sellye 2:2 (1:1); Má- gocs—Vasasi Bányász 1:1 (1:0); Porcelángyár—Pécsi Kinizsi 0:2 (0:1) ; Mohács—Szigetvár 2:1 (0:1); Boly —István-akna 2:1 (1:1); Pogány— Beremend 1:2 (1:0) ; Sásd—Pécsi Gázmű 2:1 (0:0). MEGYEBAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Steinmetz 3 2 1 — 5-2 5 2. Mohács 3 2 1 — 3-1 5 3. István-akna 3 2 — 1 6-2 4 Vasasi Bányász 3 1 2 — 6-2 4 5. Szigetvár 3 2 — 1 5-4 4 Beremend 3 1 2 — 5-4 4 7. Gázmű 3 1 1 1 4-3 3 8. Boly 3 1 1 1 4-6 3 9. Sásd 3 1 1 1 3-5 3 10. Pogány 3 1 — 2 6-5 2 11. P. Kinizsi 2 1 — 1 2-2 2 12. Mágocs 3 — 2 — 3-6 2 13. PEAC 1 — 1 — 2-2 1 14. Kesztyűgyár 2 — 1 1 1-2 1 15. Sellye 3 — 1 2 3-3 1 16. Porcelán 3 — — 3 0-6 0