Dunántúli napló, 1975. február (32. évfolyam, 31-58. szám)

1975-02-18 / 48. szám

Két arany, egy bronzérem az asztalitenisz vb-n A férfi egyesben Jónyer, a párosban Jónyer —Gergely rr ••_ _ gyozott Calcuttában befejeződtek az asztalitenisz világbajnokság versenyei. Huszonkét évvel Sidó Ferenc bukaresti világbajnoki győzelme után ismét magyar versenyző, Jónyer István nyerte a férfi egyesben az aranyérmet, de nagyszerűen szerepelt a Ger­gely—Jónyer férfi páros is, az első helyen végeztek. Jónyer a döntőben régi ellen­felével, a jugoszláv Sztipan- csiccsal játszott. A jugoszláv fiú már 2:0-ra vezetett, Jónyer nagy harcban egyenlített, s a döntő játszmában 21:19 arány­ban bizonyult jobbnak ellenfe­lénél. A férfi párosban a Jónyer— Gergely kettős ellenfele a ju­goszláv Surbek—Sztipancsics páros volt. Alig két órával Jó­nyer egyéni sikere után ismét magyar világbajnokokat kö­szönthettek a nézők. A magyar páros nagyszerű játékkal győz­te le ellenfelét. A magyar asz­taliteniszezők nagyszerűen sze­repeltek a 33. világbajnoksá­gon, női csapatunk bronzérmet nyert, férfi csapatunk ötödik lett. A férfi egyesben és férfi párosban játékosaink aranyér­met szereztek. Huszonkét év után Sidó Ferenc bukaresti világ bajnoki győzelme után ismét magyar versenyző, Jónyer István nyerte a férfi egyesben a világbaj nokságot. Labdarugó UHUIK A Komlói Bányász legyőzte a Bp. Honvédőt A döntők eredményei Női egyes: Yung Sun Kim (Koreai NDK)—Chang Li (kínai) 3:1 (—24, 12, 14, 15). Férfi egyes: Jónyer—Sztipan­csics 3:2 (-17, -12, 14, 15, 19). Női páros: Alexandru, Taka- hasi (román, japán)—Csu Hszlang-jun, Ling Mel-csin (kí­nai) 3:1 (18, —9, 9, 14). Vegyespáros: Gomozkov, Ferdman—Sarhojan, Antonyan (mind szovjet) 3:0 (13, 13, 21). Férfi páros: Jónyer, Gergely —Surbek, Sztipancsics 3:1 (14, —19, 16, 16). ÉREMTABLAZAT I. 11. in 1. Kínai NK 2 2 2 2. Magyaro. 2 — 1 3. Szovjetunió 1 1 2 4. Japán 1 — 6 5—6. KNDK 1 — — Románia 1 — _ 7 . Jugoszlávia — 3 — 8. Dél-Korea _ 1 — 9 . Csehszlovákia _ _ 1 10. Franciao. _ _ 1 S védország — — 1 Tizenhat mérkőzést játszottak vasárnap az MNK-ért. Harminc­két együttes, 12 NB l-es és 20 alacsonyabb osztályú lépett pá­lyára. Az NB l-es csapatok rendre nyertek, a meglepetést a Komlói Bányász szolgáltatta, a Bp. Honvédet kiverte a ku­pából. A PMSC Répcelakon küzdelmes mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást, a BTC nehe­zen adta meg magát a Rába ETO-nak. Vasas—Balmazújváros 3:0, Edelényi Bányász-Egri Dózsa 2:1, Kazincbarcika—Borsodi Vo­lán 1:0, Videoton—Zalaegersze­gi Dózsa 5:0, Újpesti Dózsa— Debrecen 2:0, Csepel-Bábolna 3:1, Orosházi Dózsa-Soltvad- kert 1:0, Zalaegerszeg-Velen- cei NVSK 2:0, Békéscsaba-Ba- ja 4:0, Diósgyőr-Szegedi Dózsa 2:0, Győri Dózsa—Vasas Izzó 2:0, Tatabánya—Diósd 8:0. KOMLÓI BÁNYÁSZ— BP. HONVÉD 2:0 (2:0) Komló, 2500 néző, vezette: Nagy B. Komlói Bányász: Buús — Keller, Kovács, Pál, Csordás — Lingl, Tresch, Bányász - Fá­A férfi párosban is magyar siker született a Jónyer—Gergely kettős nyert aranyérmet. Képünkön: Sidó Ferenc, az egykori világbajnok, mellette Gergely, az újdonsült világbajnok. A PMSC is továbbjutott A BTC nem bírt a Rába ETO-val bián, Kolesánszky, Cs. Kovács.’ Edző: Lantos Mihály. Bp. Hon­véd: Gujdár — Kelemen, Pán- csics, Szűcs, Lukács - Pál (Bar- tos a 70. percben), Pintér — Fehérvári, Kocsis, Kozma, Weim- per. Edző: dr. Lakat Károly. A Komlói Bányász jó játékkal, értékes győzelmet aratott. A Bp. Honvéd játéka csalódást kel­tett Komlón. A bányász-csapat minden tekintetben felülmúlta ellenfelét, és a tavalyi kitűnő MNK-szereplés után az idén megérdemelten jutott a legjobb 16 közé a kupában. Góllövők: Kolesánszky (27. pevc), Fábián (44. perc). Jók: Buús, Keller, Pál (a mezőny legjobbja), Tresch, Bányász, illetve Lukács, Szűcs, Kocsis. PÉCSI MSC—RÉPCELAK 1:0 (1:0) Répcelak, 2500 néző. Vpzet- te: Palotai. PMSC: Katzirz - Kincses //., Kocsis, Maurer (Dárdai L. a 46. percben), Tóth — Dárdai P., Konrád, Zombori — Kiss, Bálint, Bencsik. Edző: dr. Dunai János. A pécsi csapat már a má­sodik percben megszerezte a vezetést Répcelakon. Ekkor még úgy látszott a PMSC gó­lokkal nyer. Később azonban mindinkább magára talált a hazai csapat. Az első félidő­ben a pécsiek támadtak töb­TOTÓ 1. Cagliari—Ternana 2:0 1 2. Cesena—Torino 1:1 X 3. Fiorentina—Milan 1:1 X 4. Lonerossi—Napoli 2:2 X 5. Roma—Bologna 2:1 1 6. Sampdoria—Lazio 0:2 2 7. Alessandria—Como 2:3 2 8. Arezzo—Genoa 1:0 1 9. Foggia—Catanzaro 2:1 1 10. Palermo—Pescara 1:0 1 11. Reggiana—Perugia 1:1 X 12. Spal—Sambenedettese 2:1 1 13. Taranto—Avellino 0:0 X 14. Novara—Parma 0:0 X A Sportfogadási és. Lottóigazgató­ság hétfőn este csak tájékoztató jel­legű listát tudott adni a 7. heti totányereményekről, a végleges jegy­zéket kedden hozza nyilvánosságra. A tájékoztató szerint a nyeremények a következők: 13 plusz 1 33, nyeremé­nyük 17 837 forint, 13-as 252 — »659 forint, 12-es «783 — 164, 11-es 37 657 — 21, 10-es 167 032 — 9 forint. bet, újabb gólt nem sikerült a PMSC-nek szereznie. Szünet után több alkalommal a rép- celakiak is veszélyeztették Kat­zirz kapuját. A pécsieknek meg kellett küzdeniük a győzele­mért. A mérkőzés hajrájában a répcelakiak az egyenlítő gólért harcoltak, ezt azonban nem sikerült megszerezniük. Góllövő: Tóth (2. percben). Jók: Kincses, Tóth, illetve Né­meth, Csorba. RÁBA ETO—PÉCSI BTC 2:1 (1:0) Pécs, 2000 néző. V.: Lauber. Rába ETO: Földes - Varga, Brandisz, 'Sebők, Izsáki - Somo­gyi, Horváth L. - Pénzes, Szo- kolai, Mile, Clázer R. BTC: Sas — Biró, Huszti, Aradi, Németh- Bartal, dr. Ridegh, Daka - Hajós, Kincsei, Renkó. Csere: Mi le helyett Varsányi, illetve dr. Ridegh helyett Radó, Renkó helyett Lauer. A pécsiek elfogódottan kezd­tek, de később mindjobban já­tékba lendültek és szervezett, lelkes játékukkal kiegyensúlyoz­ták a győriek nagyobb tudását. Nem sok hiányzott a meglepe­tésből. Rába ETO némi szeren­csével harcolta ki a továbbju­tást. Góllövők: Szokolai (40. perc), Daka (62. perc), Varsá­nyi (71. perc). Jók: Somogyi, Horváth L., Szokolai, illetve Huszti, Németh, Bartal. Szerdán újabb forduló az MNK-ban A labdarúgó Magyar Nép­köztársasági Kupában vasár­nap kialakult a legjobb 16 mezőnye. Ide 11 NB I. osztályú, továbbá egy NB II-es, két NB lll-as és két megyei bajnok­ságban szereplő együttes ke­rült. A szerdai MNK-program: Győri Dózsa-Újpesti Dózsa, Kazincbarcika—Vasas, Orosházi Honvéd-Békéscsaba, Edelény— Komló, Diósgyőr—Zalaegerszegi TE, Pécsi MSC—Csepel, Hala­dás—Videoton, Tatabánya-Rá- ba ETO. Labdarugó HDIIK Küzdelmes mérkőzések, kihagyott gólhelyzetek A csoport: Véménd-PVSK 2:0 (0:0), Vé- ménd, 300 néző. Vezette: Ig­nác. Nem magas színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen győztek a hazaiak. Góllövő: Telek 2. Jók: Doszpod, Jánosi, Kajtár, illetve Szabó. Mázaszászvári Bányász—Szi­getvár 3:0 (1:0), Mázaszászvár, 200 néző, vezette: Sümegi. A hazai csapat annak ellenére, hogy sok gólhelyzetet kihagyott, a II. félidőben mutatott játék alapján ilyen arányban is meg­érdemelten nyert. Góllövők: Róth (11-esből), Stemler és Pa­taki. Jók: Perényi, Csordás, illetve Borovácz. B csoport: Bóly-Mohács 2:1 (0:0). Boly, 300 néző. Vezette: Futó. Nagy harcban győzött a hazai csa­pat. Góllövők: Sándor, Kövi, illetve Patócs. BTC-Steinmetz SE 4:2 (3:1). Kongresszusi Kupa. Postás- Kesztyűgyár 1 :1 (1:0). A tizen­egyesek utón összesített ered­mény: Postás—Kesztyűgyár 5:4. Közepes szinvonalú mérkőzé­sen a tizenegyesek döntöttek. Pécsi Gázmű-Porcelán 1:0 (1:0), 200 néző. Góllövő: Mil- kovics. A Porcelán tizenegyest hagyott ki. Vasas II. Bányász— István akna 3:1 (0:1). KÉZILABDA VÍVÁS DNK és Szekszárd Kupa Területi bajnokság Szombathelyen Vasárnap folytatódtak a ké­zilabda DNK-mérkőzések. Fér­fi I. osztály: Komló .^’’-Kesz­tyűgyár 16:14, Boly—Komló ,,A" 18:16. Női I. osztály: Porcelán­gyár-Komlói Carbon-7:6, PEAC -Sportiskola 13:11. Férfi II. osztály: PEAC—Kesztyűgyár 10:6, Mecseknódasd-Műszaki Főiskola 17:15. Női II. osztály: Sellye—Műszaki Főiskola 8:6, Boly—Cserkút 16:9. Férfi III. osztály: Szentlőrinc-Sportisko- la 19:12. Szekszárdon megkezdődtek a „Szekszárd Kupa” női kézi­labda mérkőzések. Pécsi csa­patok is pályára léptek. PMSC —Szekszárd 21 :15, Bakony Ve­gyész-Pécsi Tanárképző 9:9. Dunaújvárosi Kohász—Pécsi BTC 17:11, Pécsi Tanárképző- Veszprémi Faáru 14:3, PMSC- Dunaújvárosi Kohász 22:13. ASZTALITENISZ Győzelemmel kezdett a BTC BTC—Eger 18:7. NB I. női asztalitenisz mérkőzés, Eger. A pécsi lányok jó játékkal, szép győzelemmel kezdték meg sze­replésüket az NB l-ben. Pécsi győztesek: Benke és Raffai (5 —5), Hartainé (4), Lukács (3), Könyvesné (1). Csepel-PMSC 14:11. NB I. férfi mérkőzés, Pécs. A ki­egyensúlyozottabb csapattal felálló vendégek gyorsabb já­tékot mutattak, jobban- össz­pontosítottak. Győztesek: Bán­kúti (5), Horváth, Kovács (3— 3), Balogh (2), Juhász (1), ill. Arató (4), dr. Horváth, Berta, Haiser (2-2), Balázs (1). Vasas II. Bányász—Bp. Pénz­ügyőr 16:9, NB II. férfi mérkő­zés, Pécs. Pécsi győztesek: Ra- goncsa (5), Koronics (5), Hor­váth (4), Fejős (2). Szombathelyen szerepeltek a pécsi vívók. A területi baj­nokság versenyein a P£AC, a Sportiskola és a PMSC vívói álltak rajthoz. Párbajtőrvívás: 1. Maletics (PEAC), 2. Sápi (PEAC), 4. Szentirmai (PMSC), 7. dr. Radnai (PEAC). Férfi tőr: 1. Komatics (Szombathely), 2. Puskás (PEAC), 6. Török (PEAC), 7. Vető (PEAC). Női tőr: 1. Pál (Szombathely), 3. Regőczi (PEAC), 8. Bogolin (Sportiskola). A pécsi kislány ezen a versenyen ifjúsági aranyjelvényt szerzett. A kar- dozók versenyét a szombathe­lyi Győrvári nyerte, ebben a fegyvernemben nem volt pécsi résztvevője a döntőnek. A há­rom fegyvernemben helyezést szerzett pécsi vívók mellett Kapornoki (férfi tőr) és Herz- feld (párbajtőr) is kiharcolta az országos vidékbajnokságon való részvétel jogát. Dunántúli nnnlo Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatat • 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000. 15-762. 15-852. 15-245. 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054 MINDEN CSALÁDNAK