Dunántúli Napló, 1974. május (31. évfolyam, 118-147. szám)

1974-05-13 / 129. szám

Labdarúgó NB 1. B Labdarúgó NB I. A ZTE megvalósította célját Bp. Honvéd—Zalaegerszeg 0:0 Kispest, 5000 néző, vezette: Somlai. Bp. Honvéd: Kollár — Kele­men, Ruzsinszki, Szűcs, Lukács — Pál, Kocsis, Pintér — Mor­gás, Kozma, Füle. ZTE: Bolemányi — Papp 11. — Molnár, Vörös, Mihalecz, Fiié — Józsi, Tóth Gy., Rácz — Soós, Bita. Már a mérkőzés kezdetén lát­szott a csapatok felállásából, hogy a Zalaegerszeg fő célja az lesz, hogy megőrizzék Bo­lemányi kapuját a góltól. A söprögető Papp II. előtt négy ; hátvéd szoros emberfogással | fedezte a Honvéd veszélyes csa­tárait, elöl mindössze a gyors Soós és Bita tartózkodott. A hazaiak főleg a mérkőzés ele- l jén nagyon veszélyesen támad- | tak és ekkor bizony többször került veszélybe a vendégek ka­puja. Végül is a lelkesen ját­szó, jól védekező Zalaegerszeg elérte célját, nem kapott gólt Kispesten, megszerezte a szá­mára nagyon fontos egy pontot. Jók: Lukács, Pintér, illetve Mi­halecz, Bita. TOTO 1. Tatabánya—Rába ETO 3:2 1 2. Salgótarján—Videoton 2:0 1 3. Haíadós—Egyetértés 5:1 1 4. Szolnoki MTE—Diósgyőr 0:2 2 5. Szekszáid—MÁV DAC 3:1 1 6. Salgótarjáni KSE—Gyöi 7. Nyíregyháza—Rudabán 8. Miskolc—Ózd 9. Kiskunhalas—FÖSPED 10. Cegléd—Volán 11. Cesena— P.ómo 12. Napoii-r-Torino 13. Sampdoria—Lanerossi Pótmérközések 14. Máza-Szászvár—Pécsi \ Megugrott az étawzfay Olajbányász—Pénzügyőr 1:0 (0:0) Pasaréti út, 2000 néző. V.: dr. Vincze, Olajbányász: Vlasszák — Patyi, Doszpoth, Müller, Hangai, Harcz, Pávlitz, Németh, Söjtör, Józsi, Súlyok, Edző: Konxha Károly. Pénzügyőr: Baj­kai — Zentai, Oláh, Csekő, Fo- nyódi, Kisházi. Straub (Murár a 66. percben), Vida, Havasi, Sas­hegyi, Sülé. (Matulai a 66. perc­ben). Edző: Miksovszki Zoltán. Rendkívül forró légkörben, durvaságokkal tarkított, ala­csony színvonalú mérkőzést ví­vott u két csapat. A többet tá­madó. de rendkívül sok átadá­si hibával játszó fővárosiak nem tudták áttörni a lelkesen, kemé­nyen védekező kanizsaiak vé­delmi falát. A gól az 57. perc­ben esett. Józsi beívelt labdáját Kisházi nem tudta elfejelni, Sü­lé az 5-ös sarkán ahelyett, hogy elrúgta volna, kivárt, • Hangai szerelte, és a vetődő Bajkai mellett a jobb alsó sarokba lőt­te. Egészében elmondható, hogy a játék képe alapján a döntetlen eredmény igazságo­sabb lett volna. Jók: Doszpoth, Hangai, Németh, Söjtör. illetve Oláh, Kisházi. Szekszárdi Dózsa—MÁV DAC 3:1 (1:1) Sa'gófarjón—Videoton 2:0 (1:0) Salgótarján, 5000 néző, ve­zette: Petri. Góllövő: Básti (11-esből) és Varga. Az első percben Kovács lab- dóiával Jeck kiugrott, a 16-oson belül Nyitrai visszarántotta. Petri határozottan a 11-es pont­ra mutatott. Básti a balra moz­duló kapus mellett a kapu jobb oldalába lőtte a büntetőt. (1:0) Videoton-rohamokkal kezdő­dött a második félidő, az 59. percben mégis az SBTC ért el gólt. Básti szögletet ívelt a jobb oldalról, Nagy III. ismét Básti elé fejelte, aki a 11-es pont tá­jékáról beemelt, Kovács okosan Varga elé fejelte, aki 14 méter­ről a kapu bal oldalába lőtte. (2:0) Zuhogó esőben, nagyiramú, élvezetes mérkőzés alakult ki. Jók: Kovács (a mezőny leg­jobbja), Básti, Varga, Vertig, illetve Kovács L., Nagy III., Bur­ka, Tieber. Hc’adás VSE—Egyetértés 5:1 (3:0) Szombathely. 10 000 néző. Ve­zette: Marton. Góllövők: Király (3), Szabó, Hauzer, illetve Se- lenka. A Haladás már a 6. percben vezetést szerzett: Szabó 20 mé­terről nagy erővel a bal sarok­ba bombázott. (1:0). A 11. perc­ben Siklósi 18 méterről alig lőtt mellé. A 15. percben Kereki el­futott a labdával, kitűnően tá­lalt a kapu elé, és Hauzer 8 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (2:0). A 42. percben Hal- mosi kígyózott át a védőkön, beadását Király fejelte a há­lóba (3:0). Majd ismét Király szerzett gólt, nagy erővel bom­bázott Hajdú hálójába (4:0). A 74. percben Király ragyogó egyéni alakítás után lőtte a szombathelyiek ötödik gólját (5:0). A 85. percben az üresen hagyott Selenka szépített (5:1). Jók: Kereki, Halmosi, Király, Kulcsár, illetve Selenka. 6. Salgótarjáni KSE—Gyöngyös 1 :2 7. Nyíregyháza—Rudabánya 3:2 8. Miskolc—Ózd 2:2 9. Kiskunhalas—FÖSPED 1:4 10. Cegléd—Volán 1 :2 11. Cesena—Róma 1:1 12. Napoli-r-Torino ,1:1 13. Sampdoria—Lanerossi 2:1 Pótmérközések: 14. Máza-Szászvár—Pécsi VSK 0:1 2:2 1:4 1:2 1:1 1:1 2:1 0:1 2 Egy—iksz—kettő A HDN tototipp jes hétre: következő 1. Ferencváros—Vasas. Minden le­het, ámbár mi élénken emlékszünk az őszi Vasas—Ferencváros 1:2. Tipp- jeink: X, 1. 2. Pécs—Bp. Honvéd. Jobb a Hon­véd, minket azonban ne szidjon el a hazai B-közép. Tipp: X. 3. Salgótarján—Tatabánya. A ha­zai pálya a Salgótarján mellett szól, elképzelhető azonban a döntetlen- Tipp; 1, X. 4. Zalaegerszeg—MTK. A pesti csa­patok eilen valahogy nem megy a ZTE-nek. Tippünk: X, 2. Tatabánya— Rába ETO 3:2 (1:2) Tatabánya, 12 000 néző. Ve­zette: Szóvá. Gól lövő: Kőműves (2) és Arany, illetve Stolcz és Somogyi. A 4. percben az üresen ha­gyott Kőműves néhány lépést tett és 14 méterről élesen lőtt a jobb alsó sarokba. 1 :0. Hamar egyenlítettek a vendé­gek. Somogyi tértölelő átadás­sal hozta helyzetbe Stolczot, aki igazított a labdán egyet, és a lest vitató tatabányai védők mellett élesen, félmagasan lőtt a tatabányai kapuba (1:1). A 23. percben megszerezték a ve­zetést a győriek. Előbb Csidei lövése vágódott ki Kovácsról, majd Varsányi félmagas lövése vágódott ki a hazai védőkről Somogyihoz, aki 25 méterről cé­lozta meg a bányászok kapu­jának jobb oldalát (1 :2). ♦ Az 50. percben egyenlítettek a hazaiak. Sallói a félpálya tá­jékáról csavart labdával hozta helyzetbe Takácsot, ő 8 méter­ről lőtt kapura. Borbély csak ki­ütni tudta a labdát, s a jókor érkező Kőműves nagy erővel kö­zelről rúgta hálóba (2:2). A 66. percben szabálytalanul állítot­ták meg Tóth Kámánt, a kapu­tól mintegy 20—22 méterre. Ko­vács Horváth L.-hez továbbított, a hátvéd nagyszerűen lőtt ka­pura. Borbély nem tudta fogni az éles lövést, róla kipattant, Tóth Kálmán élesén adott kö­zépre és a berobbanó Arany közvetlen közelről nagy erővel bombázott a kapuba (3:2). Ritkán látható, érdekes, jó iramú, nagyszerű színvonalú mérkőzést láthatott a nagyszá­mú közönség. Jók: Sallói (a mezőny leg­jobbja), Kovács, Néder, Kőmű­ves, illetve Somogyi, Sebők, Var­sányi és Gláze 5. Szeged—Videoton, ősszel meg­lepetésre 3:1-re győzött Székesfehér­várott a SZEOL, nehéz helyzetében most is erre készül. Tippjeink: X, 1. 6. Kecskemét—Békéscsaba. A Kecs­kemét a hajrára feltámadt, s leg­utóbb nagy kese;üséget okovoít az N3 l-be pályázó Szolnoknak. A má­sik aspiráns éppen a Békéscsaba. Vajon neki is keserűséget okoznak? ősszel 0:2 volt. Mi így tippelünk: 2( X. 7. Olajbányász—Kossuth KFSE. ősszel 0:4 volt, van mit törleszteni. Tipp: 1, X. 8. Debrecen—Szolnoki MTE. Mintha kifáradt volna a Szolnok, s nekünk a Komlóra is keli gondolnunk. Tipp: 9. Ózd—BVSC. A két nagy rivális alighanem döntetlenre játszik. Tipp­jeink sorrendje: 1, X. 10. Leninváros—Miskolc. Mi inkább az MVSC-re fogadunk. Tippjeink: X, 2. 11. Bologna—Lazio. Csak egy pont­ra számíthat a Lazio. Tippünk: X. 12. Lanerossi—Juventus. A Lane- rossinak már nincsenek kiesési gond­jai, a Juventus pedig már nem lehet bajnok. Tipp: X, 2. 13. Foggia—Milan. Döntetlen, mert abból nem lehet baj. Tipp: X. Pótmérközések: 14. Dunakeszi— Vasas Izzó. Tipp: 1, X. 15. ÉPGÉP— Nyíregyháza. Tipp: 1, X. 16. Nagy- bátony—Kisterenye. Tipp: 1. Szekszárd, 2000 néző. V.: Hé­vízi. Szekszárd; Pólyák — Fo­dor, Korner, Lelovics, (Németh a 43. percben), Simon, Vágó, Micskó, Mezei, Szentes, Frep- pán, Lubastyik, (Pusztai az 57. percben). Edző: Kormos Mihály. MÁV DAC: Tóth — Kiss, Sülé, Nagy, Németh, Molnár, Buti, Lénárdt, Horváth, Kovács II., Gyömörei. Edző: Kovács Imre. Az első veszélyes támadást a 2. percben a győri csapat ve­zette. Gyömörei elhúzott a bal i oldalon, beadását Horváth a ki­futó Pólyákba lőtte, öt perccel később Simon jó átadással ug­ratta ki Mezeit, a csatár elől azonban Tóth az ötösnél kifu­tással mentett. A 9. percben megszerezte a vezetést a Dó­zsa: Freppán szögletét a jó ütemben berobbanó Fodor véd- hetetlenül fejelte a jobb sarok­ba. 1:0. Kezdés után Buti les­gyanús helyzetben kapura tört, aztán nagy helyzetben az üres kapu előtt keresztbe lőtte el a labdát. A 39. percben egyenlí­tett a győri csapat. Buti pontos átadással indította Horváthot, aki 14 méterről nagy erővel vág. ta hálóba a labdát. 1:1. Szünet után nagy lendülettel és határtalan lelkesedéssel ve­tette küzdelembe magát a ha­zai csapat. Az 51. percben Mics­kó indította Mezeit, aki három csel után 18 méterről a vetődő Tóth mellett laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 2:1. A 64. percben Pusztait a 16-os előtt buktatták a védők, o szabadrú­gást Freppán a sorfal fölött a jobb felső sarokba nyeste. /3:1. A változatos, küzdelmes mér­kőzésen a második félidőben korszerűbben és gólratörőbben játszott Szekszárd, több helyze­tet dolgozott ki. és biztoson győzte le lelkes, de helyenként túl keményen játszó ellenfelét Jók: Freppán (a mezőny leg­jobbja), Korner, Fodor, Mezei, illetve Németh, Horváth, Gyö­mörei. Fekete László További eredmények: Orosz­lány—DVSC 0:0, Diósgyőr— Szolnok 2:0, Dunaújváros— Ganz-MÁVAG 4:0, Eger—Bu­dafok 2:0, Kossuth KFSE—Kecs­kemét 1:1, Békéscsaba—Várpa­lota 1:0. Szombaton játszották: Komló—Bp. Spartacus 2:1. NB I B. ALLASA 1. Diósgyőr 29 17 7 5 56-21 41 2. Komló 29 15 8 7 34-21 37 3. Békéscsaba 29 14 9 6 35-23 37 4. Szolnok 29 13 8 8 39-27 34 5. Dunaújváros 29 11 10 8 45-36 32 6. Kossuth KFSE 29 11 8 10 36-35 30 7. MÁV DAC 29 10 9 10 34-29 29 8. Budafok 29 9 11 9 32-35 29 *9. Olajbányász 29 10 9 10 32-38 29 10. Eger 29 11 6 12 37-41 28 11. Ganz-MAVAG 29 9 11 9 22-32 28 12. Szekszárd 29 8 9 12 26-29 25 13. Bp, Spartacus 29 9 7 13 33-40 25 14. Debi. VSC ­29 6 13 10 26-33 25 15. Pénzügyőr 29 9 6 14 39-49 24 16. Oroszlány 29 8 8 13 24-35 24 17. Kecskemét 29 7 10 12 33-47 24 18. Várpalota 29 6 9 14 20-32 21 Eredmények — röviden TENISZ Lejátszották az 1974. évi te­nisz megyebajnokság döntő mérkőzéseit. A bajnoki cím vé­dői: férfi egyes: 1. Bóta (Pécsi Spartacus), férfi páros: 1. Bó- to—Baritz (Pécsi Spartacus), női egyes: 1. Tamásy (PEAC), női páros: 1. Tamásy—Barics (PEAC). Főiskolás aílé+ikai bajnokság zí'rt vonalas versenyek S ÁFÉSZEK! FELVÁSÁRLÓK! / KISTENYÉSZTŰK! HAMPSHIRE előnevelt és naposcsirke kapható, házhozszállítással. Napos 4,50 Ft Egyhetes 6,— Ft kéthetes 9,— Ft háromhetes 12,— Ft Keszü József, 7837 Hegyszentmárton. Telefon: Hegyszentmártoni Posta. Vasárnap délután a PVSK- pályón rendezték a főiskolai at­létikai bajnokság első napi ver­senyeit. A hűvös, szel.es időben több kiemelkedő eredmény szü­letett. A vágtázó Gresa, a tá- voiugró Németh Gyula és a 400-as Nagy Tibor a férfiaknál, . ú, i. , ... • . . u i a nőknél Lázár Magdolna és 10. lemnvaros—Miskolc. Mi inkább i .... , , .. .... ; ai MVSC-re fogadunk. Tippjeink: ! W:elund Ilona érték el az első x, 2. nap legjobb eredményeit. Férfi számok: 100 m: 1. Gresa (Gödöllő) 10,4 mp, 400 m: 1. Nagy (Debrecen) 48,3, 2. Patty dr. (PEAC) 48,8, 1500 in: 1. Hluchány (Bp. Állatorvosi) 3:56,6, 2. Barnaki (Bp. Műszaki) 3:56,7, 110 m gát: 1. Bognár (TFSE) 14,6, 3000 m akadály: 1. Tóth (OSC) 8:54,4, 4x100 m váltó: 1. Pécsi Tanárképző (Za- lakovics, Engel, Szabó, Németh) 43,0, 2. Gödöllői Agrártudomá­nyi Egyetem 43,0, rúdugrás: 1. Steinhacker (Bp. Számviteli Fő­iskola) 430 cm, magasugrás: 1. Bóczi (Kandó Műszaki Főis­kola) 204, távolugrás: 1. Né­meth (Pécsi Tanárképző) 756, súlylckés: 1. Várkonyi (Bp. Ven­déglátó) 17,19 m, gerelyhajítás: 1. Szoboszlai (Nyíregyházi Mg. Főiskola) 70,64 m. Női számok: 100 m: 1. Boty tyán (Nyíregyházi Tanárképző) 12,2, 2.' Wieland (TFSE) 12,3, 400 m: 1. Lázár (Debreceni Tu­dományegyetem) 56,7, 2. Mohá­csi (Pécsi Tanárképző) 58,6, 3. Tonomár (Pécsi Tanárkéozö) 60,1, 4. Kresz (PEAC) 60,6, 1500 m: 1. Csipán (TFSE) 4:32,2, 100 m gát: 1. Wieland (TFSE) 14.2„ távolugrás: 1. Balatoni (TFSE) 599 cm, 2. Csorna (TFSE) 570, diszkoszvetés: 1. Pógyor (TFSE) 46,16 m. KOSÁRLABDA BSE—Pécsi VSK 64:58 (39:33) Városmajori csarnok, v.: Kas­sai. Bánsági. NB I. női mérkő­zés. Az első félidőben kitűnően dobtak a csapatok, a BSE főleg gyors indításokkal és Ináncsi- né távoli kosaraival szerezte pontjait. Szünet után elhúzott a bajnokcsapat, a hajrában az­tán d vendégek jól használták ki a hazaiak védekezési hibáit, és Verbőcziné révén szorossá tették a végeredményt. Leg­jobb dobók: Szabics (16), Rajki (16), Ináncsiné (15), Czírákyné (13), illetve Verbőcziné (24), Russainé (12), Molnárné (8). NB II. női mérkőzések: MÁV NTE—Komlói Bányász 78:52. Nagykanizsa. Zalaegerszegi Vo­lán—Pécsi Tanárképző 75:70. (Kétszeri hosszabbítás után.) Zalaegerszeg. ASZTALITENISZ PEAC—Várpalota 16.9, NB II. férfi mérkőzés. Pécsi győztesek: dr. Kenyeres (5), Németh (4), Szita (3), Tálosi (2), Csibra (2). MOTORSPORT Terepügyességi versenyt ren­deztek a Remeteréten a pécsi motoiosok. Eredmények: segéd­motorok: 1. Nádor. 50 cm3: 1. Pónya 125—175 cm3 1. Nyéki, 175 cmJ felett: 1, Zsibarázs, A Remete Kupa védője Nádor Lajos, a Ruman Kupa védője Zsibarázs lett. Góltotó-pályázat Ezen a héten Lejtői Jenő 7629 Pécs, I. kerület, Fürst Sándor utca 69. szám olatti lakosnak kedvezett a szerencse. A 100 forin­tos vásárlási utalványt Szerkesztőségünk titkárságán veheti át. (Pécs, Hunyadi út 11.) E heti pályázatunk beküldési hoicnde'e május 18-án, szombat déli 12 óra. A szelvényeket sze kesztö- ségünk címére kell beküldeni, GÓLTOTÓ PMSC—Bp. Honvéd: .................................................................... P ótmérkozés: Komló—Pénzügyőr: .................................................. N év: ............................................................................................. Lakcím: ........................................................................................ S tanya megyei Állami Épiipati Vállalat felvételre keres 2!ii9vil!awá|i szereöl akkumulatorost, valamint autószerelőket, autószervizeseket, vizszgeteiöáet és segítőket, ■ csókát és kubikosokat Jelentkezés: Pécs, Rákóczi út 56, Munkaerögazdálkodás Érdeklődő levelekre zonnal válaszolunk! L_evelcim; 7cO Pécs, Pf. 1 z±7.