Dunántúli Napló, 1973. november (30. évfolyam, 291-319. szám)

1973-11-26 / 315. szám

Szombathely—Pécs 1:1 (0:1) (Folytatás az 1. oldalról) esetten beavatkozó szombathe­lyi védőkről kigurult, újra Mau- rerhoz, aki a hálóba továbbí­totta. A játékvezető másfél per­ces tanakodás után nem adta meg á gólt. A nagy erőlködés­nek a 68. percben született még az eredménye, a szombathelyi Horváth kiegyenlített. Lövésébe Tóth I, véletlenül beleért, Raop a gólról nem tehetett. Kölcsö­nös rugdosással telt el a mér­kőzés további-része, más emlí­tést érdemlő esemény nem volt. Iskolapéldája lehetne ez a mérkőzés annak, hogyan nyom­ja rá a játékra a bélyegét a bi­zonytalan bírói magatartás. A mosódik pécsi gól után Hévízi először qólt ítélt, majd a rekla­máló szombathelyiek után a. partjelzőhöz ment ki, aki az esettől először is jóval távol állt, másodszor pedig nem jel­zett semmit. Ezek után másítot­ta meg ítéletét Hévízi, a boldo­gan ölelkező pécsiek csalódot­tan folytathatták a játékot. Két perc múlva egyenlítettek a ha­zaiak, ezután a nézők hosszú percekiq a pécsiektől csak fej­vesztett kapkodást láthattak. Igaz, hogy a mérkőzés túlnyomó részében pécsi térfélen folyt a játék, ami szombathelyi mezőny­fölényt jelent, viszont az az egy­két pécsi támadás jóval na­gyobb veszélyt jeTentett Szarka kapujára, mint a szombathelyi­ek minden erőlködése. Taktiká­ban és labdakezelésben a PMSC játékosai érettebbnek bi­zonyultak ellenfelüknél. A csa­tárok játékán volna méq javí­tani való. Zombori kicsit halvá­nyabb volt a szokottnál, Ben- csik beállítása felgyorsította az első sor játékát. A dicséret a hátvedsort illeti, élen Kocsissal és Rappal, akik vitathatatlanul a mezőny legjobbjai voltak. Tóth I. — egy-két hibától eltekintve — nagyon higgadt és kulturált játékot mutatott. Kampis Péter VELEMENYEK A MÉRKŐZÉSRŐL Thoman Antal: Helyzeteink alapján győznünk kellett volna. Gólhelyezeteinket nem tudtuk kihasználni a jól védekező Pécs ellen. Győzelmünket igazságo­sabb eredménynek tartanám. Or. Dunai János: Közepes színvonalú, küzdelmes mérkőzést láthattunk. Védelmünk állta a sarat, néhol kifejezetten jól ját­szott. Valamivel jobb csatárjá­tékkal elhozhattuk. Volna mind a két pontot. További eredmények SALGÓTARJÁN—Ü. DÓZSA 2:1 (2:1) Salgótarján, 10 000 néző, v,: Palotai; Góllövők: Szoó és Kaj- di, illetve Fazekas. Salgótarján: Magyar — Miklós, Krretty, Ver­tig, Bartha, Horváth — Szoó, Répás (75. p. Sáfrány), Kajái, Básti, Jeck (65. p. Kegye). Ú. Dózsa: Szentmihályi — Kolár, Harsányi, Noskó — Dunai III., Horváth — Fazekas, Tóth (65. p. Sarlós), Bene, Nagy (63. p. Fe­kete), Zámbó. Fergeteges salgótarjáni tá­madásokkal kezdődött a mérkő­zés, a 3. percben Básti labdáját Szoó 8 méterre a kaputól leke­zelte, s védhetetlenül a jobb fel­ső sarokba lőtt. (1:0) A 29. perc­ben ismét Básti indított, Jede az alapvonalig szaladt, élesen lőtt labdája a kapufa éléről pattant Kajái elé, aki egy mé­terről a hálóba sodorta. (2:0) A 41. percben Tóth labdájával Fazekas középen kiugrott, Ma­gyar rosszul jött ki, összeütkö­zött a menteni akaró Vertiggel és Fazekas 11 méterről a kapu közepébe gurított. (2:1) A Salgótarján az első félidő­ben nyújtott teljesítménye alap­ján megérdemelten győzött. Jók: Kmetty, Vertig, Horváth, Szoó és Básti, illetve Kolár, Dunai III. és Bene. ZALAEGERSZEGI TE—DOROG 2:1 (1:0) Dorog, 2000 néző, vezette: Tapolczai. Góllövők: Kácsor (öngól), Pogács, ill. Gabala. Zalaegerszeg: Déri — Molnár, Papp, Mihalecz, Filó — Gáspár, Tóth Gy„ Józsi - Kelemen, Sza­bó (Pogács a 46. p.), Bita. Dorog: Schnitzer — Aspirány (Abuczki 84. p.), Tóth, Kácsor, Berecz — Takács (Horváth 55. p.), Peszeki, Gabala — Ecker, Laczkó, Bartalos. Már a második percben ve­zettek a vendégek: egy jobbol­dali szabadrúgásba Schnitzer beleütött, a labda Kácsorról a bal sarokba pattant. öngól. (1:0). A 61. percben egyenlített a Dorog, Gabala 18 méterről éles lapos lövéssel küldte a labdát a bal alsó sarokba. (1:1) A 86. percben a ZTE kapuja elől egy előrevógott labdával Po­gács csaknem a félvonalról megugrott, a dorogi védők le­álltak, a gyámoltalanul kifutó kapus mellett elhúzta a labdát, 12 méterről a kapu közepébe helyezte. (2:1) Két ellentétes félidőt láthat­tak a szurkolók. A korán kapott potyagól megzavarta a dorogia­kat. És a ZTE nyugodtan és terv­szerűbben játszott. Szünet után nagy lendülettel rohamoztak a hazaiak, sikerült is az egyenlí­tés, de a győzni akarás fegyel­mezetlenné tette a védőket, így történhetett, hogy ezt ki­használva elvitte a két pontot Dorogról a Zalaegerszeg. Jók: Papp J., Mihalecz, Gáspár, Ke­léiben, illetve Kácsor, Peszeki, Bartalos. TATABANYAI BÁNYÁSZ— FERENCVÁROS 2:0 (0:0) Tatabánya, 7000 néző, vezet­te: Petri. Góllövők: Hernádi és Kőműves (11-esből). Tatabánya: Csepecz — Hernádi, Néder, Laczkó, Horváth L. — Kovács, Knapik (Nagy, a szünetben) — Szabó, Sallói, Kőműves, Tóth K. Ferencváros: Dómján — Martos, Viczkó, Bálint, Megyesi — Ju­hász, Kű — Szőke, Branikovics (Eipel 61. p.) — Máté, Magyar. Áz egész napos esőtől fel­ázott mélytalajú pályán a ven­dégek kezdtek jobban. Szünet után naqy lendülettel játszottak a bányászok és a 47. percben megszerezték a veze­tést. Megyesi szabálytalanko­dott, Tóth szabadrúgását Dóm­ján kiöklözte, pontosan Herná­dihoz, aki jól eltalálta a labdát. (1 :0) A gól után is a hazaiak veszélyeztettek, a 60. percben Kőműves átadásával Tóth futott el, a 16-oson belül járt, amikor Viczkó felvágta. A büntetőt Kő­műves laposan a jobbsarokba vágta. (2:0) Naqv küzdelemben biztosan győzött a Tatabánya. A szünet­ben Lakat dr. átcsoportosította együttesét és a gyorsan elért gól megnyugatta a hazaiakat, akik gólhelyzeteik alapján na­gyobb arányban is nyerhettek volna. Jók: Csepecz, Hernádi', Néder, Sallói (a mezőny leg­jobbja), Kőműves, illetve Viczkó, Bálint, Máté. % CSEPEL—SZEOL 2:0 (2:0) Csepel, 1000 néző, vezette: Hámori. Góllövő: Gulyás (2). Csepel: Fatér — Vellai, Sándor, Kandi, Hunyadi — Godán, Gu­lyás, Somogyi — Csordás, Bar- tos, Buronyi. SZEOL: Gujdár — Várhelyi, Bánfalvi, Varga, Vi- rágh — Mészár, Vörös, Pataki — Szeghalmi, Vqss, Antal. A 13. percben érdekes körül­mények között szerezte meg a vezetést a hazai csapat. Buronyi kitört és közelről a szegedi ka­pust találta el, Gulyás ismételt, és Varga hiába próbált Gujdar helyett hárítani, a labda — ha kevéssel is —, de áthaladt a gólvonalon (1 :0). Gulyásnak volt lövési lehetősége, de Guj­dár védett, majd a 21. percben Somogyi szabadrúgása csattant a jobb kapufán. A vendégek a félidő nagy részében két csa­tárral próbálkoztak, így aztán szinte semmi veszélyt nem*okoz- tak Fatér kapuja előtt. A, félidő utolsó percében, ismét Gulyás volt eredményes! Buronyi gurí­totta középre a labdát és a középpályás 17 méterről nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt (2:0). A szünetben a SZEOL csak egy játékost cserélt — Várhelyi helyén Kozma III. folytatta —, de ez egyben azt jelentette, hogy Bundzsák Dezső szintén teljesen átszervezte a védelmet: Bánfalvi lett a középhátvéd, Varga előrement a középpályá­ra. A Csepel is cserélt, Gulyás és Bartos helyett Csőke, illetve Bozó állt be. Az új játékosok közül Csőke szép lövéssel mu­tatkozott be. Az első félidőben a Csepel eldöntötte a mérkőzést Gulyás két góljával, a második 45 perc­ben a cseréken kívül szinte nem is történt említésre méltó ese­mény. Jók: Sándor, Gulyás, So­mogyi, illetve Varga. RÁBA ETO—EGYETERTES 1:1 (1:0) Győr, 3500 néző, v.: Mohácsi. Góllövők: Stolcz, illetve Túrái. Rába ETO: Borbély — Bau­mann, Pozsgai, Izsáki — Somo­gyi, Sebők — Pénzes, Varsányi, Stolcz, Póczik, Glázer E. (62. p. Csidei). Egyetértés: Hajdú — Vágvölgyi, Józsa, Szigeti — Ko­máromi, Sóvári — Selenka, Szu- romi, Weimper, Siklósi, Halápi (46. p. Túrái). A 23. percben jobboldali tá­madás után Varsányi küldött távoli lövést az Egyetértés ka­puja felé, Sóvári fejéről a lab­da felpattant, Stolcz is felugrott, | és a kapu közeléből a hálóba csúsztatta (1 :0). A 67. percben egyenlített a vendégcsapat, Szuromi a rend­kívül gyenge napot kifogó Bau­mann mellett elvitte a labdát, jól ívelt középre, Siklósi fejelt. Borbély kiütötte, de a közelben álló Túrái megszerezte és kö­zelről a hálóba lőtt (1 :1). Érdekes, helyenként nagysze­rű iramú küzdelmet láthatott a közönség. A vendégek lelkesen és bátran játszottak, taktikai érettség dolgában felette áll­tak a győri csapatnak, amely­nek több tagjánál erős forma­hanyatlás mutatkozott. A látot­tak alapján az Egyetértés pont­szerzése megérdemelt. VASAS—MTK 1:1 (1:1) Fáy u. 3000 néző, v.: Emsber- ger. Góllövők: Váradi, illetve Koritár. Vasas: Mészáros — Tö­rök, Fábián, Lakinger, Kántor — Gass, Müller, Vidáts — Szabó, Váradi, Szőkét. MTK: Gőgös — Török, Dunai, Csorna, Nyíró — Kovács, Csetényi, Borsó — Ko­ritár, Kiss, Kunszt. A 32. percben góllá ért a Vasas fölénye, Szőke lendüle­tesen tört előre, lövése a védők­ről Váradi elé pattant, aki 12 méterről a jobb sarokba vágta a labdát (1 :0). A 43. percben váratlanul egyenlített az MTK. Vidáts és Kántor késlekedett a labda elrúgásóVal, Koritár meg­szerezte, a Vasas kapu előteré­ben három cselt csinált, majd a jobb sarokba emelte a lab­dát (1:1). A 44. percben Kántor és Kovács összecsapott, Kovács rálépett a fekvő játékosra, ezért a játékvezető kiállította. A második-félidőben a Vasas­ban Vidáts helyett Kisteleki ját­szott. A 74. percben Fábiánnál volt a labda, összecsapott Kunszttal, az MTK játékos meg­sérült, ölben vitték le. Becsei állt be a helyére. Ugyanebben a percben Szabót Földi váltotta fel. A 90. percben már a part­vonalon kívülre került a labda, amikor Koritár belefutott Lakin­gerbe. Emsberger őt is kiállí­totta­Ez történt a» MB I. B-ben Komlói Bányász— Oroszlányi Bányász 1:0 (0:0) Komló, 1000 nezó. Vezette. Egervári. Komlói Bányász: Buús — Készéi, Tallósi, Csordás, Steib, Pál, Bordács, Kolesánszky I (Tüske), Dárdai, Cs. Kovács, La- ! hó (Hohman). Edző: Lantos j Mihály. Oroszlányi Bányász, j Fiedler — Németh, Máté, Jeli- j nek, Szabó, Aradi, Rinnbacher, ' Holánszki, Papp (Kóródi), Ko- | vács. Tambor. Edző' Mészáros Imre. I Tartott egymástól a két csa­pat, így aztán csak a 10. perc­ben történt említésre méltó ese­mény: a hazaiak értek el szög­letet, A pályán át hosszába fú­jó szél a vendégeket támogatta es nagyon sokszor megtréfálta a fejelni felugró játékosokat, akik rendre csak a levegőt ta­lálták el. A 15. percben Kole- sánszky előtt nyílott gólszerzési lehetőség, de nagy gólhelyzet­ben csúnyán elpattant tőle a labda, öt perc múlva a vendég Papp bomba szabadrúgása zú­gott el Buús kapujának jobb­felső sarka fölött, 5 mintha ez­zel mindkét csapat el is lőtte volna puskaporát, mert a félidő végéig a nézők legföljebb a mindkét oldalon megszaporodott szabálytalanságokat számolgat­hatták. , Szünet után Lahót a fiatal Hohmann váltotta fel. Az 56. percben az élete második NB I B-és mérkőzését játszó szélső viharzott el a szélen, beadásá­ról azonban Cs. Kovács egy gondolattal lekésett. A 60. perc­ben cseréltek q vendégek is, majd öt perc múlva Kolesánszky helyett Tüske lépett pályára. Felélénkült a játék, a hazaiak egyre többször vették célba Fiedler kapuját. Ebben a játék­részben Dárdai, Cs. Kovács és Hohman foglalkoztatta az orosz­lányi kapuvédőt. A 71. percben eldőlt a mér­kőzés sorsa. Cs, Kovács szög­lete a védőkről lepattan, s a le­pattanó labdát Hohman 16 mé­terről félfordulattal egyből lövi a háló jobb alsó sarkába, 1:0. A gól után is a Komló ma­radt támadásban, a vendégek csupán a mérkőzés befejezése előtt két perccel veszélyeztették Buús kapuját. A Győrben eredményes össze­állításban pályára lépő együt­testől jobb játékot várt a hazai közönség. A mérkőzés első fél­idejében eseménytelen, csapko­dó játékot láthattak a nézők. Szünet után feljavult a hazai gárda, és a cserékkel ütőképe­sebbé váló csatársora kiharcol­ta az egygólos győzelmet. Jók: Készéi, Tallósi, Steib és Hohman, illetve Aradi és Ho­lánszki. Kapu László Tehetetlen csatársora miatt a vártnál nehezebben győzte le a Komlói Bányász az Oroszlány Bányászt. Képünkön: az oroszlányi kapu előtt Cs. Kovács elő! mentenek a védők. Fotó: Arató László OLAJBÁNYÁSZ SE—SZOLNOKI MTE 2:1 (2:0) Nagykanizsa, 4000 néző. V.: Jaczina. Olajbányász SE: Vla- szák — Patyi, Doszpoth, Müller, Simon, Németh, Pávlicz, Han­gái, Török (Bokán a 68, perc­ben), Kománovics, Sulyok. Ed­ző: Németh Lajos. Szolnok: Szendrei — Rácz, Simon, Ko­vács, Porhanda, Papp, Szatmá­ri, Czirnák, Mile, Nagy, Garics Ajándékozzon /-,-S ÍMjp) üzleteiből! „BELVÁROSI" ÁRUHÁZ, „SZTÁR", „TÜNDE", „ELEGANCIA”, „ARANYPILLE”, „CSONGOR”, „ADAM”, „CIPOSZALON”, „CSILLE” ÁRUHÁZ KOMLO A 100,— Ft-os címletekben vásárolható ajándékutalványok a MER UK ER bármely üzletében beválthatók Pécsett és s megyében! (Szolnoki a 60, percben). Edzó. dr. Czibulka Mihály. Kezdés után nyomban a ka­nizsai együttes lépett fel táma­dólag és a védekezésre beren­dezkedett szolnokiakat szinte kapujához szegezte. A nagy fö­lény a 32, percben érett meg góllá. Müllért felvágták a szol­noki térfél közepén, a szabad­rúgást Németh ívelte a kapu elé és a bolyból kiemelkedő Tö­rök fejéről a jobb felsősarokba hullott a labda. 1:0. Továbbra is a hazaiak rohamoztak. A 39. percben Sulyok nagy lendülettel tört előre, az alapvonal közelé­ben, a kaputól 10 méterre azon­ban Kovács felvágta. A vitatha­tatlan 11-est Pávlicz laposan a jobb sarokba helyezte 2:0. A 77. percben szépítettek a vendégek: Szolnoki, Mile ado­gatás révén Czirnák 14 méteres lövése a felsőlécet érintve ju­tott a kapuba; 2:1. A hajrában a hazaiak szorongattak, Pávlicz azonban a bal kapufát találta el. A végig nagyiramú találkozót a játékidő első felében ötlete­sen és lendületesen játszó há­zai együttes megérdemelten nyerte, sőt nagyobb arányban is győzhetett volna. Jók: Patyi, Pávlicz, Török, Sulyok, illetve Si­mon. Papp, Nagy. Tihanyi István DIÓSGYŐR—SZEKSZÁRDI DÓZSA 1:0 (0:0) Diósgyőr, 2000 néző. Vezette. Barna. Diósgyőr: Veréb'— Ko­vács, Hajas, Szabó Z., Gaál, Váradi, Udvarecz (Fekete a 74.. percben), Salamon, Horváth, Ta­tár (Egri a szünetben), Görgei. Edző: Preíner Kálmán. Szek­szárdi Pólyák — Fodor, Korner, Lubastyik, Simon, Vágó, Kovács, Korom, Kalász, Freppán, Pusztai. Edző: Kormos Mihály. Az orkánszerű szél nagyon za­varta a játékot. A Diósgyőr me­zőnyfölénye ellenére sem tudott gólt lőni a szekszárdi kapuba. A vendégek ritkábban, de ve­szélyesebben támadtak, A má­sodik félidőre valamit javult a játék. A diósgyőrieknek azonban csak egyszer sikerült gólra vál­tani fölényüket. A gól a 75. percben esett. A balszélre kihú­zódó Horváth középre ívelt, Sa­lamon jó ütemben érkezett és 5 méterről a jobb sarokba tal­palta a labdát. 1:0. Jók: Veréb, Hajas, Váradi, Egri, illetve Lubastyik, Kovács, Halász, Pusztai BÉKÉSCSABA—BP, SPARTACUS 2:0 (1:0) Békéscsaba, 6000 néző, v.: Asztalos. Góllövők: Németh, Ki­rályvári. Jóiramú találkozón megérde­melten nyertek a hazaiak. BUDAFOK—MÁV DAC 1:1 (1:0) Budafok, 2000 néző, v.; Győri. Góllövők: Haffner,'ill. Pálos. Rosszul, körülményesen ját­szottak a budafokiak, a győriek lelkesebbek voltak. VARPALOTA—EGER 1:1 (1:1) Várpalota, 2500 néző, v,: Sa» bácz. Góllövők: Horváth E., ill. Bánkuti, A második félidőben eqy ka­pura játszottak a hazaiak, de csatársoruk minden helyzetet elügyetlenkedett./ DUNAÚJVÁROS—KECSKEMÉT 2:1 (2:1) Kecskemét, 1500 néző, v.5 Nagy. Góllövők: Bartók (11-es. bői) és Dombóvári, ill. Pókai, Hazai fölény ellenére szüle­tett meg a vendég győzelem. PÉNZÜGYŐR—KOSSUTH KFSE 2:2 (2:1) Szentendre, 1800 néző, Maróti, Góllövők: Havasi és Straub, ill, Jerney (11-esből) és Tóth, Kapushibákból estek a gólok, a Kossuth csak a hajrában men- tette meg a^ egyik pontot. BVSC—GANZ MAVAG 2:0 (1:0) Kőbányai-út, 400 néző, v.: Rú­zsa, Góllövők: Nagy F. és Vacz- lavik. A debreceniek qyőzelme meg­lepetés, de teljesen megérde­melt. AZ NB I. 8 AUASA 1. Diósgyőr 16 10 3 3 29-12 23 2. Budafok 16 6 7 3 21-13 19 3. Szolnok 16 7 5 4 22-17 19 4. Békéscsaba 16 7 4 5 17-14 18 5. Komlói Bányász 16 7 4 5 16-13 18 6. Olajbányász 16 7 4 5 22-20 18 7. Dunaújváros 16 6 5 5 27-25 17 8. Kossuth KFSE 16 7 3 6 21-20 17 9. Debrecen 16 5 6 5 15-14 16 10. MÁV DAC 16 5 5 6 20-17 15 11. Kecskemét 16 5 5 6 18-27 15 12. S?ekszárd 16 3 8 5 11-12 14 13. Pénzügyőr 16 6 2 8 28-30 14 14. Várpalota 16 4 6 6 13-16 14 15. Spartacus 16 5 4 7 17-21 14 16. Eger 16 4 5 7 20-26 10 17. Ganz MAVAG 16 4 5 7 14-23 12 18. Oroszlány 16 4 3 9 12-23 11 D n föl ” mn unántüli apló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának (apja főszerkesztő: Mitzki Ervin Szerkesztőség: 7601 Pécs, Hunyadi u. 11. Tel.; 15-000, 15-762. 15nfi52. 15-245 és 15-264 Kiadja-, o Baranya megyei Lapkiadó Vállalat: felelős kiadó: Braun Károly Kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi u. 11 Telefon: 15-000, 15-762. 15-852. 15-245. 15-264 Telexszám: 12-320 Kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza péesi Szikro Nyomda 7621 pécs. Munkácsy Mihály o. 10 ee!elős vezető Melles Rezső Terjeszti' űi Magyar Posta indexszám: 25054 \