Dunántúli Napló, 1973. november (30. évfolyam, 291-319. szám)

1973-11-19 / 308. szám

Az OSC veretlenül került a BEK-döntőbe Palermóban a vízilabda BEK OSC—Stockholm 6:1 (2:0, fcőzépdöntőjében a magyar 2:0, 0:1. 2:0). Góldobók: Szíyós bajnok OSC újabb két győzel- (4), Konrád III. (2). met aratott, s ezzel veretlenül OSC-Conottieri Ngppli került be' az olasz -Ganotbért-“ "'V ''«'V™««. meliett a december első hété- (°|asz) (3:4, 3:1. 2:1, 2:2). ben sorrakerülő moszkvai dön- Góldobók: Bodnár (4), Konród tóbe. III. (2), Sudár (2), Szívós. Öko'vívás: Ä PVSK újabb *íkere Hatvanban rendezték az or­szágos vidéki serdülő ökölvívó bajnokságot. A Dunántúl baj­noksághoz hasonlóan most is a PVSK bizonyult a leaiöbbnak, a Vasút fiataljai nyerték dz ösz- szetett pontversenyt. A PVSK versenyzői közül Gólyák, Pir- bus, Schwáb, a Steinmetz ver­senyzői közül pediq Pandurics nyert aranyérmet súlycsoportjá­ban. A PVSK-s Szederkényi a második helyen végzett Művészt torna vb Patocska Mária ötödik Rotterdamban a művészi tor­na világbajnokságon nagy meg­lepetésre az összetett verseny­ben holtverseny alakult ki a bolgár Gigova és a szovjet Su- goróva között. Patocska Mária jól szerepelt, és ötödik lett. ütödifc helyen végzett Patocska a buzogánygyakorlat döntőjé­ben, karikaqyarkorlatban holt­versenyben 4—5-ik, labdagya­korlatban 6. lett. Komlói Bányász-Győri MÁV DAC 1:0 (0:0) Győr, 3000 néző, vezette: Zá- vodszki. Komló: Buús — Kész?'. Tallósi, Csordás. Steib, Pql, Bordács, Kolesánszky, Dárdai Cs. Kovács, Lahó. Edző: Lan­tos Mihály. MÁV DAC: Tóth — Kiss, Kovács I., Szalai, Németh Molnár, Buti, Gyomoréi, Pálos, Kovács II., Szekeres (Herczeg) Edző: Kovács Imre. A két csapat mérkőzésére lassan gyülekeztek a győri né­zők. A mérközé« kezdetére mint­egy 3000-en állták körül az Erzsébet parki pályát, amelyen ott volt a kék-fehérek csapatá­ban Tallósi is, aki egész héten derékbántalmakkal küszködött. RÖVIDEN RÁBA KUPA PMSC—SZOMBATHELYI HALADAS 2:1 (1:1) A PMSC ifik a rivális Szom­bathely otthonában is megsze­rezték a két bajnoki pontot, így már néqy ponttal biztosan ve­zetnek a bajnoki táblázaton. A pécsi gólokat Fábián és Rozs szerezték. BULGARIA VERETLENÜL A DÖNTŐBEN Vasárnap befejeződött a küz­delem a labdarúgó selejtezők európai ó. fordulójában is. Bul­gária döntőbe jutása már ko­rábban tisztázódott, a bolgárok vasárnap egy újabb győzelem­mel, végül is veretlenül fejezték be selejtező mérkőzéseiket. Bulgária—Ciprus 2:0 (1:0). 50 000 néző. Góllövők: Kolev '(2. perc). Denev (68. perc). Női labdarúgó-mérkőzés MAGYAR KABEL—PÉCSI MSC 3d) (2:0) Ojmecsekalja, 300 néző, ve­zette: Nagy. A lelkes, de még rutihtálan PMSC lányoknak „ne­héz dió” volt a jól játszó ma­gyar női bajnokcsapat. VIVAS: A Pécsi Sportiskola ho- gyományos „November 7.** vívóverse- wyén öt egyesület 73 vívója lépett pástra. A legfiatalabb pécsi vívók eredményesen mutatkoztak be. Ered' mények. Fiúk: 1960—62. évfolyam: 1. Regéczy (Pécsi Sportiskola), 2. Héder J. (Bp. Vörös Meteor), 3. Hé der B. (Bp. Vörös Meteor). 1956— 59 es évfolyam: 1. Varga D., 2. Var­ga P.f 3. Rókusfalvi (mindhárom BVSC), 4. Bíró (Pécsi Sportiskola), lányok. 1960—62-es évfolyam: 1. Szőcs Zs. (Bp. Vörös Meteor), 2. Szőcs A. (Bp. Vörös Meteor), 3. Mónus (BVSC).v RÖPLABDA. Veszprémben rendez­ték az NB ll-be jutásért kiirt osz­tályozó első fordulóját. A Steinmetz SE férfi és a Tanárképző Főiskola női csapata számára jól sikerült a tájt. Eredmények. Férfiak: Steinmetz . SE—Bajai 5* .3:2. Steinmetz SE— Szombathelvl Vizmű 3:Q, Steinmetz SE—Közgazdasági Egyetem 3:1. Nők: Tanárképző Főiskola—KaDOSvárl Rq- hpgyár 3:0, Tanárképző Főiskola— Kőszeg 3:0, Kecskemét—Tanárképző Főiskola 3:2. Miért cserélte le Dunai dr. Rónait? Csepecznek segített a kölcsöntrikó Hogy fejelte Horváth L. az öngólt? Csepecz a levegőben úszva ment a pécsi csatárok elől. Arató László felvétele. Ls mim Müncz játékvezetőnek — aki egyébként nagyszerűen bírás­kodott a PMSC—Tatabánya mérkőzésen — már a találkozó kezdete előtt feltűnt, hogy va­lami nincs rendben. A vendé­gek kapusa, Csepecz ugyanis piros mezben futott ki és a tri­kó színe azonos volt a hazaiaké vai. A tatabányai kapus Bakó Béla főrendező segítségeve! pillanatokon belül kicserélte a mezt, Katzirz adta kölcsön szürke trikóját. Nos, a kölcsön trikó csaknem 100 százalékos szerencsét hozott, hisz Csepecz végig jól őrizte kapuját, Hor­váth fejese azonban védhetet- !en volt. Jól jött viszont a pé­csieknek, akiknek a két pontot jelentette. G‘S ofó-pályáiat Ezen a héten olvasóink közül kevesen számítottak arra, hogy a Komlói Bányász győzelemmel tér haza Győrből. Azért akadt pályázó, aki eltalálta a 0:1-es eredményt Közülük a szerencse Benkő László, Pécs, Kodó-dűlő 11. sz. alatti lakosnak kedve­zett. A 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztőségünk tit­kárságán veheti át föladás PMSC: ................................ ’ ótmétkőzés Olajbányáit—Szelnek: A pályázó heve: lakcíme: .....................................—......... A mérkőzés végén a tatabá­nyaiak mestere, dr. Lakat Ká­roly nem volt túlságosan vidám, de ' szellemessége ezúttal sem hagyta cserben. — Az eddig lejátszott 13 for­duló valamennyi mérkőzésén rúgtunk gólt. Sajnos, a mai gó­lunk a vereséget jelentette. Horváth L., az öngól szerzője magyarázatot keresett: — Láttam, hogy Zombori nem jól találta el a labdát és az kifliben száll. Hirtelen arra gon­doltam, jobb lesz, ha lehúzom a fejem, mert akkor kapu mellé megy a labda. Ha visszafeje­lem a mezőnybe, vagy gyorsab­ban húzom le a fejem, akkor nincs baj, de balszerencsémre úgy találtam el, hogy irányt változtatott. A pécsiek közül néhányon örömükben megveie- gették a vállamat. Nem hiány­zott a kedveskedésük. Dr. Dunai János nagyon Sí Olt a két pántnak, örült annak is, hogy a csapat április 1. óta tar­tó hazai veretlenségi sorozata nem szakadt meg. I— Ügy érzem minden csa­patrészben jobbak voltunk el­lenfelünknél — mondta —, több góllal is nyerhettünk jol- na. Örülök a győzelemnek, még akkor is, ha a győztes gól ön­gólból esett. Juhász azon bosszankodott, hoav nagy helyzetéből nem si­került betalálnia a vendégek kapujába. — Csepecz Jól jött ki kapu­jából, e| kellett gurítani mellet­te a labdát Nem igaz, hogy milyen pechem veit, e kapufa éléről nem befelé, hanem ki­felé pattant Zombori a cseles szabadrú­gásról beszélt — Nagyon sokat gyakoroljuk Konród Janival a szabadrúgá­sokat. Most egy kicsit erősre si­került a továbbítás, ezért nem lett a helyzetből gól. De sike­rülni fog ez hamarosan, van a talonban még három variá­ció. A PMSC folytatja jó szerep­lését, újabb győzelmével a ha­todik helyre kerültek és a lista­vezető előnye mindössze két pont Győztes mérkőzésen nem igen szokás kritizálni oz össze­állítást, de a siker ellenére nem értettünk egyet Rónai lecseré­lésével. Régen láttunk ilyen harcos felfogásban küzdő Ró­nait a pályán. Dr. Dunai János így indokolta a cserét: — Rónait taktikai okokból cseréltem le. Ezúttal nem érvé­• nyesült a gyorsasága, mivel rendkívül tömör volt a vendé­gek védelme. Ügy gondoltam, hogy a más típusú, Bencsik könnyebben beékelődhet a ta­tabányai védők közé. Az nem vitás, hogy az első félidőben rendkívül védekezett a Tatabánya, de az öngól utón többször kitámodtak. Abban se vitázunk Dunai Jánossal, hogy szükség volt-e Bencsik beállítá­sára. Szerintünk is helyes volt bevinni az aprótermetű szélsőt, csak nem Rónai helyett. A szü­net utón fellazult tatabányai védelmet jobbszélről is gyakran zavarba lehetett volna hozni, de Rónai kiválása után ijresen maradt a jobboldal. Lázár Urion Az első meglepetés az volt a komlóiaknál, hogy a 10-es mezt Cs. Kovács, míg a 11-est Lahó húzta mágára. Buús nappal szemben kezdett, de csak a 6 percben jutott e) hozza a lab­da. Ezt követően o baloldalon futó komlói támadás végén rö­viden adtak haza ó vasutas védők, Tótnak csak nagy ügy- gyel-bajjal sikerült menteni Bordács elől. Hosszú percekig a két 16-os között folyt o játék. A 25. perctől kezdve a vendé­gek vették át a játék irányítá­sát. főleg a helyet cserélt Cs. Kovács, Lahó baloldal okozott sok goiTdot a MÁV DAC védői­nek, de nagyon sokszor vere- kedte el magát a hazaiak ka­pujáig Bordács is. A 43. perc­ben Cs. Kovács ügyes cselekkel hoita el a labdát a jobbolda­lon és az alapvonalról vissza­lőtt labdát Lahó élesen fejelte a rövid sarokba. A játékvezető azonban úgy ítélte meg, hogy a komlói csatár az alapvona­lon túlról adta be a labdát. Szünet után ismét a vendé­gek léptek fel támadóan. A 46, percben Cs. Kovács középre hú­zódva játszotta tisztára a szélen felfutó Lahót, aki az elé tálalt labdát futtából védhetetlenü! lőtte a léc alá (1:0). Változatos lett a játék. Percenként forgott mindkét kapu veszélyben. A 63. és a 64. percben is egyenlíthe­tett volna a győri gárda, de Buús remekül védett. A mérkő­zés hátralévő részében a Komló maradt támadásban. A balszámy megcserélése jó taktikai húzásnak bizonyult. A jói cselező Cs. Kovács nem csak gólveszélyességóvel, de nagy­szerű helyzetfelismerésével és irányítókészségével is nagy ér­demeket szerzett abban, hogy 2 ponttal távozhatott a bara­nyai együttes Győrből. Jók: Cs. Kovács, Lahó, Tallósi, Csor­dás, Buús, illetve Molnár. Kapu László Szekszárdi Dózsa—Pénzügvör 3:2 (3:1) Szekszárdi 2000 néző. Vezet­te Vízhányó. Szekszárd; Pólyák — Fodor, Korner, Lubastyik, Simon, Vágó, Kovács, Szentes, Kalász (Korom a 64. percben) Freppán, Pusztai. Edző: Kormos Mihály. Pénzügyőr: Vörös — Zentai, Kisházi, Csekő, Miller (Lesti a szünetben) Sashegyi, Kovács, Straüb (Vida a szünetben) Ha­rangi, Havasi, Jaskó, Edző: Mik- sovszky Zoltán. Az 5. percben már vezetést szerzett a Dózsa. Szögletrúgás után a védők rö­viden szabadítottak fel, a lab­da Kovács elé került, aki több csel után 18 méterről nagy erő­vel a jobb felső sorokba lőtte. 1:0. A 75. percben váratlanul egyenlített a fővárosi 'csapat. Harangi 20 méteren keresztül vezette fel a labdát a védők nem támadták meg, Pólyák sem mozdult ki kapujából, így Ha­rangi nyugodtan helyezett a bal alsó sarokba. 1:1. A 23. perc­ben Freppán- rövid szabadrú­gását Piuztai 22 méterről bő- dületes erővel a felső léc alá vágta. 2:1. 3 perccel később tovább növelte előnyét a szek­szárdi csapat. Vágó hosszú partdobásából Kovács a bal­oldali léc belső oldalára fejel­te a labdát, onnét az az ellen­kező sarokba perdült 3:1. Szünet után már az első perc­ben újabb gólt szerezhetett vol­na a hazai együttes, amikor Szentes átadását Kalász oz ötös sarkáról centiméterekkel lőtte kapu mellé. Feljött a fő­városi eqyüttes és az 56. perc­ben a Dózsa védelmének meg­ingásából Havasi 3:2-re alakí­totta az eredményt. Két ellentétes félidőt hozott a jóiramú, változatos mérkőzés. A látottak olapián a hazai csa­pat végül is önmaga számára tette szorossá a mérkőzést. Jók: Kovács, Simon, Freppán, Kor­ner, illetve Kisházi. Csekő, Ha­rangi. Fekete László Oroszlányi Bányász Olajbányász SE 2:0 (0:0) Oroszlány, 600 néző. V.: Ma- róti. Oroszlány: Fiedler — Né­meth, Máté, Jelinek, Szabó, Aradi, Egyed, (Koródia a 67. percben), Holánszki, Papp, Tam- bor, Tóth (Rimbacher a 61. percben). Edző: Mészáros Im­re. Olajbányász: Vlaszák —Pa- tyi, Doszpoth, Müller, Simon, Németh, Pávlics, Hangai, Söj- tör, (Bokán, a 64. percben) Ko- mánovics. Török (Sulyok a szü­netben). Edző: Németh Lajos. A 15. percben Pávlicz gólt szerzett, de a játékvezető lökés miatt nem adta meg. A 64. percben Holánszki labdájával Egyed ugrott ki középen és a labdát a kifutó kapust érintve a háló bal sarkába lőtte. (1:0). A 77. perqben Németh partdobá­sa után Rimbacher tisztára ját­szotta magát, majd középre adott, és a szabadon álló Tambor a kapust is • kicselezve az üres kapuba lőtte a labdát (2:0) Közepes színvonalú találkozón az első negyedóra után fölény­be került az Oroszlány, de a kanizsai védők ellen a csatárok nem találták meg az ellenszert Szünet utón fokozódott az iram, az Oroszlány több támadást ve­zetett, és ezek befejezéseként két gólt rúgott. Az Olajbányász az utolsó félórában visszaesett Jó: Németh, Aradi, Máté, Ho­lánszki, Tambor illetve Doszpoth Müller, Németh. Dz NB i. B további eredményei Eger—Békéscsaba 0:0. Eger, 1000 néző. V.: Teuschler. Küz­delmes mérkőzés. Szünet után az Eger közelebb állt a győze­lemhez. Dunaújváros—Várpalota 1:1 (1:0). Dunaújváros, 2000 néző. V.,; ‘Tapolcai. Góllövők: Dombó­vári, ill. Berta. A Dunaújváros végigtámadta a mérkőzést, de helyzeteit sorra elhibázta. Oroszlány—Olajbányász 2:0 (0:0). Oroszlány, 600 néző. V.: Maróti. Góllövók: Egyed, Tam­bor. Meggyőző játékkal bizto­san győzött a hazai csapat f Budafok—-DVSC 1:0 (1:0). Debrecen, 2000 néző. Góllövő: Osváth.; Jobban játszott a Buda­fok, rászolgált a sikerre. Diósgyőr-i-Ganz-MAVAG 5:1 (2d)). Diósgyőr, 3000 néző. V.: Egervári. Góllövők• Horváth (3), Görgei, Tatár, illetve Kvassai. Végig fölényben játszott a Diós­győr, de a mérkőzés alacsony színvonalú volt Szolnoki MTE—Kecskemét 2:0 (0:0). Szolnok, 3000 néző. V.: Sándor. Góllövők: Garics, Papp II. Szünet utáni jobb játékával biztosan győzött a hazai együt­tes. VÍVÁS. Ä* országos N. osztály tár csapatbajnokságom a Pécsi Sport­iskola csapqta a 3. helyen végzett. CSELGÁNCS. Baján az országos Pajtás Kupa cselgáncs versenyen a siklósi versenyzők közül Németh és SárkővJ első, Pericz a második ho­D n héttői unäntüli apló Ás MSZMP Baranya megyei Bizottságának (apja Főszer késztő: Mitzfci Ervin Szerkesztőség: 7601 Pécs, Hunyadi o. 11. Tel.* 15-000, 15-762, 15-852, 15-245 és 15-264 Kiadja: o Baranya megyei Lapkiadó Vállalat: Felelős kiadó: Braun Károly Kiadóhivatal: 7601 Pécs, HunyadJ u. 11 Telefon: 15-000. 15-762. 15-852. 15-245. 15-364 Telexszám: 12-320 Kéziratot nem őrsünk me© és nem adunk vissza °écst Szikro. Nyomda 7621 Pécs. Munkácsy Mihály u. 16 relelős vezető Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 2JÓ54