Dunántúli Napló, 1972. március (29. évfolyam, 51-77. szám)

1972-03-23 / 70. szám

Ribli harmadik Havannában befejeződtek a Capablanca nemieiköii sakk- emlékverseny küzdelmei, ame­lyen 12 országból 20 versenyző vett részt. Az első helyet veret­lenül a szovjet Lejn szerezte meg 14 ponttal, honfitársa Pia- tanév előtt, aki 13 pontot szer­zett. Ribli Zoltán, a fiatal magyar mester az előkelő 3. helyre ke­rült 12 ponttal, Lengyel Levente 8 ponttal, a 13. helyen végzett. A kubai lapok körük Ribli Zoltán fénykénét és nagy el- irme-'jsel emlékednek meg a fiatal sakkozó teljesítményéről. SPORT RÖVIDEN ASZTALITENISZ. Tartalékos csapatával szerepelt Moszkvá­ban a szovjet együttes e’leni Európa-liga mérkőzésen Svéd­ország aszta'itenisz válogatott­ja. Ennek ellenére a találkozó igen nagy küzde'met hozott és csaknem meglepetéssel végző­dött: a házigazdák minimális különbséggel csak 4:3-ra győz­tek. Hátra van még a szovjet­csehszlovák és az angol-ma­gyar mérkőzés. BIRKÓZÁS. A magyar sza­badfogású birkózó válogatott március 34-én, pénteken Buka­restben lép szőnyegre a román A. és B. vábgcfott elleni csa- patia'álkozón. Szombaton és vasárnap pedig román, nyugat­német és magyar versenyzők részvételével eaváni viadalt rendeznek a ror-' n fővá-osban. A magyar birkózókat a k"v~t- kező tíz versenyző képviseli: taták, Gál, Kiinga, Szabó, Rusznyák, Búzás, Urbanovics, Deák, Kovács I., Csatári. ÖNGÓL DÖNTÖTT... Magyarország ifj. vál.-Len- gye'ország ifj. vál. 1:0 (0:0). Leninváros, 2000 néző, vezette: Szkokén. Góllövő: Puchalski (öngól). ] A Közép-európai Kupáért Honvéd-Sparta Prága 2:1 (0:1) UEFA-KUPA Továbbjutott a Ferencváros Ferencváros — Zseljeznicsar 2:1 (1:1, 1:0, 0:0, 0:0) Szerdán délután a szarajevói Kosevo Stadionban mintegy 25 ezer néző előtt került sor a nagy érdeklődéssel várt Zseljeznyicsar —Ferencváros UEFA Kupa ne­gyeddöntő visszavágójára. Kel­lemes időben az olasz Bonella sípjelére a következő összeállí­tásban állt fel a két csapat: Zseljeznyicsar: Janjus — Hr- vat, Kojovics, Hadzsiabdics, Be- csirpahics, — Bratics, Spreco — Jelusics, Jankovics, Bukal, Dera- kovics. Ferencváros: Géczi — Novak, Páncsics, Bálint, Meggyes!, Vé- p i, Kü — Füsi, Branikovits, Albert, Rákosi. A 2. percben Géczinek akadt dolga, ő húzott le egy magas beadást. Három perccel később Bukal 25 m-ről bombázott kapu fölé egy szabadrúgást. Küt fel­tartották, a közvetett szabad­rúgást szögletre hárította Had­zsiabdics. Áll. percben Füsi'8 m-ről hátrahúzva lőtt kapura. Többet támadott a magyar csa­pat. Feltűnően sok volt a sza- bálybáiytalankodás, főleg a hazaiak részéről. A 24. percben Jankovicsot buktatta Páncsics, Bukal 18 m-es szabadrúgása centiméterekkel suhant el a léc mellett. A 23. percben vezetés­hez jutottak a hazaiok. Jelu­sics beadása a kaputól 9 m'-re üresen találta Sprecot, ő ma­gasan felugorva kapura fejelt, a labda a felső léc alsó lap­ját érintve vágódott a gólvonal mögé (1 :0). 2 perccel később egyenlített a Ferencváros, ügyes Kü—Füsi—Kü támadás végén Kü 6 m-ről félmag'asan fejelt a balsarokba (1 :1). I3 ezer forintba kerül a „Fekete özvegy“ # Élvonalban a pécsi íjászok A szakosztály megalakulása véletlenen múlott. 1969 őszén a Sportélet című folyóirat cím­lapján Hamvas Ágnes magyar íjász bajnoknő volt látható. Az újságárusnál meglátta a lapot Fekete Károly, a Pécsi Vízügyi Igazgatóság mérnöke és meg­vásárolta. Elolvasta az íjászok­ról a cikket és felvetődött a gondolat, mi lenne ha Pécsett is megalakítanák az íjász szak­osztályt. A gondolat hamar követőkre talált és 1970-ben már versenyeken is indultak a Vízügy SE íjászai. Az elmúlt évben elért eredményeik orszá­gos szinten is figyelemremél­tóak, két év alatt az élvonalba kerültek. Az íjászat mint sport csak­nem száz éves múltra tekint vissza. Különösen az angol­szászoknál hódított, hazánkban 40 évvel ezelőtt alakult meg a szövetség. A magyar sportíjászok előtt szép példák vannak. Őse­ink nem egy ,,túrát” bonyolí­tottak le nyugaton, ahol első­sorban íjász tudományuk tette nevüket ismertté A sportág a- szemlélődének egyszerűnek tűnik, csak a gya­korlat bizonyítja, Hogy az íjász­nak milyen sokoldalúnak kell lennie. A Vízügy SE edzésén tudtuk meg, Hogy egy lövésnél nem kevesebb mint 64 tényező­re kell ügyelni. Lényeges a fel­állás, a kartartás, a szél irá­nya, a hőmérséklet és így so­rolhatnánk tovább. Érdekes, de az is nagyon fontos, hogy a versenvző megfelelően zárja fogait. Emellett alaposan fel kell készülni a versenyekre, lényeges a megfelelő erőnlét. Egy lövés alkalmával 18—20 kg- os teljesítményt fejt ki a ver­senyző. A célzás 8—10 másod­percig t~r\ versenyenként 144 lövést kell leadni. Ha beszo­rozzuk a lövések számát a ki­fejtett teljesítménnyel, akkor o tételt bizony tonnában kapjuk Valek Béla és Fekete Károly, a Vízügyi SE I. osztályú minősítés­sel rendelkező versenyzői. meg, így érthető, hogy miért aiapoznak súlyzókkal az íjászok. A sportág romantikája nagy vonzóerő. Sokan jelentkeznek, szeretnének íjászok lenni, de nagy a lemorzsolódás is. Ennél a sportágnál is, párhuzamosan más sportágakkal, kitartásra van szükség. A sportág nagyobb ütemű fejlődését hátráltatja, hogy meglehetősen költséges. A Vízügy SE legjobbjai az Egyesült Államokban készült íjakat használnak. Az íjak kü­lönböző neveket kapnak. A pé­csiek legjobb íja a „Fekete özvegy”, ára 13 ezer forint. A 144 lövést négy távról ad­ják le a versenyzők. A leg­hosszabb táv 90 méter, majd fokozatosan csökken 70, 50, vé­gül 30 méterre. Az első két távnál a céltábla közép körének átmérője 12 cm, a rövidebb tá­voknál 8 cm. A nyílvessző sü­vítve röppen a céltábla felé, sebessége 100 méter másod­percenként. A Vízügy SE három verseny­zője rendelkezik I. osztályú szinttel, Valek Béla, Fekete Ká­roly és Morvay Kálmán. A leg­jobb női versenyző Bulsz Ildikó. Valek Béla tagja a váloga­tott keretnek is. Az 1972-es év­ben a versenynaptár alapján 12—13 versenyén indulhatnak a pécsi íjászok, ahol ismét bi­zonyíthatnak, < | L L A második félidő első percei­ben lendületesen rohamozott a magyar csapat, de helyzet nem adódott. A 60. percben vezetés­hez jutott a Ferencváros. Füsi ragyogóan futott el a jobbszé­len, beadását 11 méterről a jó ütemben felugró Branikovits a bal felső sarokba fejelte (2:1) a Ferencváros javára. A zöld­fehérek tehát kiegyenlítették hátrányukat. A 72. percben Bu­kal veszélyes lövését jó érzékkel ütötte ki- Géczi. Izgatott volt a légkör, sok volt a szabálytalan­kodás: A 74. percben Hadzsi- abdics Füsit rúgta meg, sárga cédulát kapott közbeavatkozá­sáért. A 78. percben Becsirpa- hics szabálytalankodott Füsivel szemben, Bonella neki is fel­mutatta a sárga cédulát. Há­rom perccel később Albertet ak­kor terítették le, amikor a labda a közelben sem volt. Mindkét oldalon sok volt a rossz át­adás. Kétszer 15 perces hosszabbí­tásra került sor. A 103. percben Sprecov sípszó után lőtt a hálóba. Egy perccel később Branikovits a baloldalon futott el, beadás helyett kapura lőtt, s lapos lövése a későn vetődő Janjus alatt a jobb sa­rokba csúszott. A játékvezető nagy meglepetésre nem adta meg a gólt, Albert állítólagos lesállása miatt. A 110. percben Albert megsérült, nyakát és vál­lát fájlalva elhagyta a pályát, de 3 perc múlva visszatért. Vépi és Bukal összecsapása után a magyar játékos szorult rövid ápolásra. Zseljeznyicsar támadásokkal ért véget a hosszabbítás. A szabály értelmében 5—5 tizenegyes rúgásra került sor. Miután a 120 perc nem hozott döntést. A jugoszlávok kezdték a bün­tetők elvégzését. Sprecov lab­dája a jobbsarokba surrant (1 :0). Novak ugyancsak a jobb­sarokba lőtte a labdát (1 :1), Bratics következett (2:1). Pán­csics félmagasan a bal sarok­ba vágta a 11-est (2:2). Janko­vics volt soron, s ar egyik leg­jobb jugoszláv góllövőnek is­mert középcsatár a jobb alsó sarok mellé lőtte a labdát. Branikovits labdája a jobbsa­rokban kötött ki, vezetett tehát a Ferencváros 11-es rúgásokkal. Hivat a balsarokba, a következő percben Megyesi ugyancsak a bálsarokba lőtt. Bukal is érté­kesítette büntetőjét. Kü volt a soron. Ha belövi a 11-est a Ferencváros továbbjutott. Nagy nyugalommal a jobb alsó sa­rokba vágta a labdát, tovább­jutott tehát a Ferencváros. ^Kiesett az Újpesti Dózsa A Bajnokcsapatok Európa Kupájának negyeddöntőjében Glasgow-ban a skót Celtic és az Újpesti Dózsa 75 000 néző előtt a belga Schaut játékveze­tése mellett játszotta második mérkőzését. Nagy lendülettel kezdődött a játék, a magyar bajnokcsa­pat kitűnő formában rohamo­zott. Az 5. percben Bene le­adását Dunai II. a hálóba lőité (1 :0) az Ü. Dózsa javára. A második félidő Celtic-ro- hamokkal kezdődött, a magyar bajnokcsapat védekezésre kényszerült. A 26. percben bal- szerencsés gólt kapott a lila-fe­hér csapat. Maurer hazaadásá­ba Macariv beleugrott és a kapujából kiinduló Szentmihá- lyi mellett a hálóba vágta a labdát 1:1. Az Ü. Dózsa így nem jutott a BEK negyeddöntőjébe. A Kupagyőztesek Európa Ku­pájában a négybe jutásért szerdán lejátszott visszavágó mérkőzések: Taskent: Crvena Zvezda-Di- namo Moszkva 1:1 (0:0). — A belgrádi 2:1-es győzelem alap­ján a Dinamo Moszkva jutott tovább. UEFA-kupa elődöntő. — UT Arad-Tottenham 1:1 (0:0). Sparta Prága: Pavlicsek - Melichar, Tenner, Chovanec, Semendak — Pestice, Jurkanin, Masek — J. Veseíy, Kára, Mar­ton. Bp. Honvéd: Bicskei — Kele­men, Dudás, Szűcs, Lukács - Pál, Komora - Pusztai, Kocsis, Kozma, Csepregi. Két szép Honvéd-akcióval kezdődött a találkozó, előbb Kozma fejéről szedte le a lab­dát a kapus, majd Kocsis 20 méteres lövése szállt fölé. Nem volt jó az iram, és a színvonal is erősen közepes volt. A 19. percben Kocsis-Kozma akció kapott tapsot. A 31. percben Kocsis 25 méteres szabadrúgá­sát védte a kapus. A csehszlo­vákok csak távolt lövésekkel kí­sérleteztek, ilyenkor Bicskeinek is bizonyítania kellett. Ezek egyikét a 42. percben szögletre védte. A jobb oldalról beívelt labdát Marton 10 méterről senkitől sem zavartatva a kapu bal oldalába fejelte (0:1). A fordulás után lendülete­sebben kezdett a Honvéd, s a fölény a 78. percben gólt ho­zott, Kocsis három védőt kicse­lezve betört a büntető terület­re, a 11-es pontnál csinált egy lövőcselt, kicsalta a kapust, és a kapuba lőtt (1:1). Két perc múlva már a vezetést is meg­szerezte a piros-fehér gárda. Pál a 16-os jobbsarkáról be­ívelt, Kozma 8 méterről felugor­va a jobb alsó sarokba fejelt (2:1). Jók: Kelemen, Szűcs, Kocsis, illetve Pavlicsek, Chovanec. — Góllövők: Kocsis, Kozma, illet­ve Marton. Csere: Jurkanin he­lyett Mraz a 25. percben. * Fiorentina-Vienna 2:1 (1:0)„ Edzőmérkőzések: Pécsi Dózsa—Helyiipari 7:0 (4:0) Komlói Bányász—PBTC 6:1 (1:0) Az április másodikai bara­nyai rangadóra készülő két NB l-es csapatunk, a Komlói Bá­nyász és a Pécsi Dózsa, szer­dán délután csaknem azonos időben rendezte meg edzőmér­kőzését. Nemcsak az időpont volt majdnem azonos, a mér­kőzések színhelye is csak pár­száz méterre volt egymástól. A Dózsa a PVSK-pályán a Helyi­ipar ellen, a Komló a Bőrgyár­pályán a BTC ellen játszott. A Dózsa vasárnap szerepelt csapatából hiányzott sérülések és egyéb okok miatt Kincses 1., Kincses II., Jánosi, valamint Ró­nai. A hosszabb ideje sérülés­sel bajlódó Bérezésire se szá­míthatott Preiner Kálmán ed­ző. A lila-fehérek az alábbi összeállításban kezdtek: Rapp — Hernádi, Solymosi, Csernecz- ky, Konrád I. — Kocsis, Tóth I. — Kardos, Máté, Tüske, Zombo­E HETI totótippjeink Népiport Népszob. M. Nemzet D. Napló 1. Oroszlány—Szegedi EOL x, 1, 2 x, 2 x, 2, 1 X 2. Pécsi Bányász—Pénzügyőr 1 1 1 1 3. Volán—FÖSPED 1» x 1# * X, 1 1 4. G.-MÁVAG—Bp. Spartacus x, 1 2, x X, 2 X 5. özd—Békéscsaba 1. x 1 1 1 6. ZTE—MÁV DAC 1 1 1 1 7. Kecskemét—Debrecen 1, X X X X 8. BKV Előre—Budafok 1, X 2, x 2, x X 9. DEAC—MGM X. 2 2 2 2 10. Mantova—Milan 2 2, x 1» x 1 11. Torino—Juventus x, 2, 1 2. x x, 2, 1 X, 1 12. Varese—Atalanta 1 1 1 1 13. Verona—Sampdoria 1» X x, 1 x, 1 X 14. Leninváros—Kossuth KFSE 1j x 1 x, 2, 1 1 rí. Szünet utón Rapp helyét Pólyák foglalta el a kapuban, Solymosi helyére Tóth li„ Kon­rád I. helyére Gyurina, Tóth I. helyére Bleicher állt be. A Dózsa 7:0-ás győzelme el­lenére sok hibával játszott. Az egyéni teljesítmények közül Ko­csis erőtől duzzadó játéka emelhető ki. A lilák góljait Ko­csis (3), Máté (2), Bleicher és Cserneczky szerezték. A Komló összeállításának ér­dekessége, hogy hosszú szünet után játszott a sérüléséből fel­épült Horváth, aki két góllal mutatkozott be. Az első félidő­ben még megszorította az NB lll-as csapat a Ferencvárost le­győző Komlót, a második fél­időre azonban feljavultak a kék-fehérek, lendületesebb lett játékuk és az eredményesség se maradt el. A Komló összeállítása a kő­vetkező volt: Erdősi — Kótai, Kovács, Makray, Csordás — Solymosi, Orsós — Bordács, Ju­hász, Horváth, Bencsik. A má­sodik félidőben Lantos Mihály szerepeltette Erdősi helyett Buust, Csordás helyett Kellert, Orsós helyett Mohácsikot és Bencsik helyett Egrit. A kom­lóiak góljain Juhász, Horváth és Egri osztozott, mindhármon két-két gólt lőttek a BTC háló­jába. A bőrgyáriak gólját Ró­zsahegyi szerezte. Pécsi Ércbányász-Kaposvári Rákóczi 2:0 (1:0). — Kaposvár, vezette: Móritz. Góllövők: Far­kas II. és Tóth. RADIO, , TELEVÍZIÓ SZÍNHÁZ MOZI SZÍNHÁZ Nemzeti Színház: Az utolsók (dél­után 3 órakor), Ady-bérlet. Metro­polisz, Carmen (este fél 8 órakor). Minden jegy elkelt! MOZI 12 Park; Porondparádé (4, 6, 8). Petőfi: A közvetítő (hn4, 6, n9). Kossuth: Hahó, a tenger (10, f3, f5). A közvetítő (f7, hn9). Fekete Gyémánt: Csapda a tábor­noknak (6). — Jószerencsét: Furcsa zálogtárgy (5, 7). Rákóczi: Egymillió Lauráért (5, 7). Május 1.: A préri (fó). Harkány: A kalóz menyasszo­nya (7). Mohács: A lovakat lelövik, ugye? (f6, f8). — Sásd; Uram, Ön özvegyasszony lesz! (7). — Sellye: Csárdáskirálynő (7), Sikló?: Verseny a javából (5). — Szigetvár: Lányok pórázon (8). RÁDIÓ KOSSUTH RÁDIÓ 4.25—7.59: Jó reggelt! —- A Kossuth rádió reggeli műsora. Közben 7.45: Orvosok a mikrofon előtt. 8.00: Hí­rek, időjárás. 8.05: Műsorismertetés. 8.15: Budapest és a vidék kulturális programjából. — 8.18: Kedvelt régi melódiák. 8.55: A kutatás tárgya az ember, V. rész (ism.). 9.30: Boross Lajos népi zenekara játszik, Molnár Ferenc énekel. 10.00: Hírek, időjá­rás. 10.05: Hallgassuk együtt! Kroó György műsora. 10.57: Operarészle­tek. 12.00: Déli krónika. 12.20: Ki nyer ma? Játék és muzsika tíz perc­ben. 12.30: Reklám. 12.35: Melódiá­koktól. 13.45: Bizonyítani szeretnék. A Válaszolunk hallgatóinknak külön­Tcíodósa. 14.05: tiszt-művek. 14.36: Az élő népdal. 14.46: Kóruspódium. 15.00: Hírek, időjárás. 15.10: Szer­kesztőségi szoba. 15.59: Hallgatóink figyelmébe! 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: Noack—Ihlenfeld: Szorb rapszódia. 16.11: Népdalok. 1Ó.29: Kitágult törzsasztal. — 17.00: Hírek, időjárás. 17.05: Vendégszerkesztő: Kalmár Magda. Operarészletek. — 17.39: Hét város Európában. Bolo­gna, Brüsszel, Jasi, Lipcse, Pécs, Stockholm, Volgográd, 11. rész. — Csúcsforgalomban. 18.09: Rózsa Mik­lós: A dzsungel könyve. 18.48: Miért igen, miért nem? 18.58: Hallgatóink figyelmébe! — 19.00: Esti krónika. 19.25: Kritikusok fóruma. 19.35: Mo­zart: D-dúr hegedűverseny. 20.03: Az MRT népi zenekara játszijc. 20.20: Magyar parnasszus. Kassák Lajos. 21.00: Hírek. 21.03: A Modern Jazz ! Quartet hangversenye az Erkel Szín­házban. Közben 22.00: Hírek, idő­járás. Kb. 22.15: Sporthírek. 22.20— I 22.30: Mediterrán viharzóna, ónody j György jelentése Ciprusról. — 23.20: Bartók: A fából faragott királyfi — i táncjáték. — 24.00. Hírek, időjárás. 0.10—0.25: Virógénekek. PETŐFI RÁDIÓ 4.25—7.59r A Petőfi rádió reggeli ze­nés műsora. Közben 6.45: Az MRT Közönségszolgálatának tájékoztatója. 3 00: Hírek, időjárás. 8.05: Zenekari muzsika. Közben 9.00—9.03: Hírek. 10.00: A zene hullámhosszán. Közben 11.00—11.05: Hírek, időjárás. 11.50: A kisiparos nem ,.maszek” . . . Bállá Anna írása. 12.00: Könnyűzenei hír­adó (ism.). 12.30: Hajdú Mihály— Aprily Lajos: Tavaszi motetták. 12.45: Győri stúdiónk jelentkezik. — 13.00: Hírek, időjárás. 13.03: Kamarazene. 13.45: Időjárás- és vízállásjelentés. 14.00: Ifjúsági randevú kettőtől hatig. Közben 14.30 és 15.30: Hírek. 15.33 —16.18: Csak fiataloknak! Tánczene. 16.30: Hírek. 16.33—16.34: Hallga­tóink figyelmébel 17.30: Hírek. 18.00: Hírek, időjárás. 18.10: Megjelenés előtt... 18.50; Nóták. 19.34: Mit ér a munka, ha magyar? Gerencsér Fe­renc műsora (ism.). 19.54: Jó estét, gyerekek! — 20.00: Esti krónika, II. 20.25: Üj könyvek. 20.28: Muzsikáról fiataloknak. 20.57: Kadosa Pál: IV. szimfónia. 21.22: Leningrádi napló. 21.37: Dietrich Fischer-Dieskau ösz- szes Schubert-felvételei, XV. rész. — 22.30: Tavaszköszöntö vadvirágok. — 22.30: Richard Strauss: Elektra. — Elektra és O resztész kettőse. 23.00: Hírek, időjárás. 23.15: Operettrész­letek. 24.00: Hírek, időjárás. URH RADIO 18.00: Hírek, időjárás. — 18.10: Az Iskolarádió angol nyelvleckéje. 18.25: Zenekari muzsika. 19.35: Gazdasági könyvespolc. — 19.35: Kapcsoljuk a Zeneakadémia nagytermét. — Falvai . Sándor zongoraestje. — Közben kb. 20.30: Hírek. Kb. 20.33—20.50: Latin- Amerika. A Monroe-elv panamája. Sobiesky Artúr írása (ism.). — Kb. 21.30: Operaériák 22.00: Régi me­lódiák új feldolgozásban. 22.38: Ze­nei panoráma. 23.00—23.15: Hírek, időjárás. PÉCSI RÁDIÓ 17.30: Magyar nyelvű műsor. A zenei szerkesztő postája 18.10: A bíró gyakorlatából 18.20: Baranyai népdalkórusok 18.30: Dél-dunántúli híradó 18.45: Engelbert Humperdinck leme­zeiből 19.00: Szerb-horvát nyelvű műsor. — Zenés találka. — Közreműködik: D. Stefanovic. Hírek, lapszemle. Jegyzet. Hang lemeztárunk újdonságai 18.30: Német nyelvű műsor. Mikro­fonnal útközben: Egy nap a pécsi Tejüzemben. Kívánsághangverseny 20.00: Műsorzárás. MAGYAR TV. 8.10: Földrajz (ált. ísk. 5. oszt.) 9.00: Olvasás (ált. isk. 1. oszt.) 11.05: Kémia (ált. isk. 8. oszt.) 11.55: Földrajz (ált. isk. 7. oszt.) 13.10: Földrajz (ált. isk. 5. oszt. — Ism.) 14.00: Olvasás (ism.) 15.50: Kémia (ism.) 16.40: Földrajz (ált. Isk. 7. oszt. — ism.) 17.33: Műsorismertetés 17.35: Hírek 17.40: Kódexek, levelek, ősnyomtatvá­nyok. Látogatás az egri Főeg/ház- megyei Könyvtárbon 18.15: Ti zen Túliak Társasága 18.40: Az Állami Népi Együttes Ro­mániában. Riportfilm 19.05: Reklámmüsor 19.15: Esti mese 19.30: Tv-híradó 20.00: Régi filmslágerek. Téli szere­nád. Amerikai film 21.25: Nyitott boríték 22.05: Tv-híradó — 2. kiadás. JUGOSZLÁV TV. 9.35: Iskolotévé. 16.45: Magyar nyel­vű tévékróniko. 17.00: Albán nyelvű műsor. 17.30: Műsorismertetés. 17.35: Hírek. 17.40: Elveszett — megtalál­tatott. 18.15: Hírek 18.30: Tanács­adó szülőknek 19.00: Találkozások. 19.45: Rajzfilm 19.50: Hirdetőműsor. 20.00: Tv-híradó. 20.25: Hirdetömű- sor. 20.30: B. Boccaccio: Dekomoron — sorozatadás, — 21.30: Népzenei műsor, 22.00i Tv-híradó,