Dunántúli Napló, 1971. október (28. évfolyam, 231-257. szám)

1971-10-21 / 248. szám

SAKK Az Ércbányász NB l-es sakk­csapata a Tűzoltó Dózsa elleni bravúros győzelmével feledtette a korábbi, BEAC-tól elszenve­dett vereségét, és növelte pont- különbségét az elsőszámú ki­esőjelöltekkel szemben. Hét versenyző nyert a pécsi együttesben^ közülük legérté­kesebb Krisztián Gábor mester- jelöltnek Hajtun József mester elleni győzelme. Krisztián kris­tálytiszta pozíciós stílusát hűen tükrözi e játszma. BENONI-VÉDELEM Krisztián—Hajtun 1. d4, Hfő, 2. c4, c5 3. d5, e5 4. Hc3, dó 5. e4, Fe7 6. Hf3, 0—0 7. h3! (Fontos lépés! Célja, hogy He8 után f5 aka­dályozására g4 jöhessen.) 7. —, aő 8. Fd3, He8 9. g4, bő (Má­sik lehetőség: 9. —, gő 10. Fhő, Hg7, stb. világos előnyösebb ál­lásával.) 10. eb:. Fd7? (Jobb 10 —, ab: 11. Hb5:, Vbő — némi el­lenjátékkal az áldozott gyalo­gért.) 11. Fd2, Hc7? (Még min­dig 11. —, ab: kellett volna.) 12. a4, ab: 13. ab:, Vc8, 14. Ba3l, Vb7 (14. —, Ba3: 15. ba: világosnak kedvez.) 15. Ve2, Bc8 16. 0—0, Fe8 17. Fe3, Hd7 18. Hd2, Hf8 19. Hb2, Hf8 19. Hb3, Fd8 20. Bfal, Bcb8 21. Ha5l, Ba5: (Nincs jobb! 22. Hcó megengedése végzetes lenne sötét számára. A játszma sorsa azonban már így is el­dőlt.) 22 Ba5:, Vc8 23. Kh2, Hgő 24. Fc4, Fd7 25. Vfl, Ha8 26. Ba6, Hb6 27. b3, Hh4 28. Kg3, h5 29. f3, Hg6 30. Ha4, Hf4 31. Hb6:, Fb6: 32. Ff4:, ef: -f 33. Kf4Ve8 34. Ke3, Ve5 35. f4, Vd4+ 36. Kf3, g5 37. Ba8, Ba8: 38.Ba8:+, Kh7 39. Val, hg: + 40. hg:, Fg4:+ 41. Kg4:, f5 + 42. Kf5:, sötét feladta. 114. feladvány BARNA LÁSZLÓ Dombóvári Feladványnapok, 1971. Haladó csoport, 1. dicséret Világos: Kd1, Ve8, Bb4, Fc7, Fh 1, Hd2, Hg7, gy: g3, g5 (9) — sötét: Ke5, Vd7, Bd6, Fal, Hb8, He7, gy: c6, f5 (8) Világos indul és a rfiásodik lépésben mattot ad. A kulcslépést levelezőlapon a következő címre kérjük küldeni: Dunántúli Napló, sakkrovat; Pécs, Hunyadi út 11. Megfejtési határidő: a megjelentést kö­vető tizedik nap. A 113. sz. (Zoltán) feladvány megfejtése: 1. Hg6! Folyamatos megfejtési verse­nyünk létrarendszerű, a fejtésbe bárki bekapcsolódhat. A felad­ványok megfejtését — nehéz­ségük fokától függően — pon­tozzuk, a helyes megfejtéseket a beküldési határidő lejárta után ismertetjük. Az 50 pontot elért megoldóinkat könyvdíjjal jutal­mazzuk. A díjazottak pontjaikat elvesztik, és a létra „megmászá­sát" újra kezdhetik. Szorgalmas fejtéssel így előbb-utóbb min­denki az élre kerülhet. Opopt Pécsi Dézsa—PVSK 5:0 (1:0) Kupa-szertfa magyar sikerekkel — meglepetésekkel Tegnap — a BEK, KEK, UEFA és KK mérkőzésein — négy ma­gyar együttes lépett pályára. A magyar csapatok — a Vasas kivételével — sikeresen szere­peltek, a Ferencváros féltucat gólt lőtt görög ellenfelének. A Honvéd Prágában nyert, az Új­pesti Dózsa Valenciában győ­zött, a Vasas Perthben ugyan két gólos vereséget szenvedett, de az erőviszonyokat illetően helyzete nem reménytelen. Néhány váratlan eredmény is született. így a Dinamó Buka­rest a BEK mérkőzésén otthoná­ban szenvedett háromgólos ve­reséget a holland Feijenoord együttesétől. Az UEFA Kúpra ta- lófkozókon a Dinamó Zágráb Rapid Wien elleni bécsi pont­szerzésére sem sokan számítot­tak. A legnagyobb meglepetés azonban az Internazionale sú­lyos veresége, melyet a nyugat­német bajnok mért az olasz csa­patra. BEK-EREDMÉNYEK ÚJPESTI DÓZSA—VALENCIA 1:0 (0:0) Valencia, 60 ezer néző. Ú. Dózsa: Szentmihályi — Noskó, Maurer, Horváth, Juhász P. — Duna III., Zámbó — Faze­kas, Bene, Dunai ll„ Tóth A, (Nagy L). A Valencia viharos lendület­tel kezdett és az első 15 perc- ben mezőnyfölénybe került. Ak­ciókkal telített volt az első ne­gyedóra, ebből kivették részüket az újpestiek is. Bene 30 méteres szabadrúgását, majd Tóth A. lö­vését védte a spanyol kapus. Az 5. percben Anton szabadrúgása csattant a felső lécen, 3 perc múlva Zámbó indította Dunai ll-t, a csatár azonban hosszon szöktette magát 2 perc múlva újra Dunai II. hibázott, ez alka­lommal mellé küldte a labdát. A spanyolok főleg a kitünően játszó Sergio révén veszélyeztet­tek. Az 55. percben az újpestiek szereztek gólt, szabadrúgáshoz jutottak, mintegy 20 méterrel Melendez kapujától. Bene nagy- erejű lövését a spanyol kapus ugyan ki tudta ütni, de a labda Dunai II. elé került, aki most már nem hibázott, a hálóba ta­lált. (1:0). Izgalmas jelenetek adódtak az utolsó percekben mindkét kapu előtt, Sergiot nagy helyzetben Muerer, Dunai ll-t pedig Antan szerelte. Feijenoord—Dinamó Bukarest 3:0 (2:0), Bukarest; CSZKA Moszkva-Standard Liege 1:0 (1:0), Moszkva; Celtic—Sliema Wanderers 3:0 (3:0), Glasgow; Brossuria Dortmund-lntemozio- nale 7:1 (5:1), Münchenglad- bach. KEK-EREDMÉNYEK Aatvidaberg-Chelsea 0:0, Aat- vidaberg; Liverpool—Bayern München 0:0, Liverpool; Ran­gers—Sporting Lissabon 3:2 (3:0), Glasgow; Dinamó Moszk­va—Eskisehirpor 1:0 (1:0), Eski­sehirpor; Arzenál—Graahoppers 2:0 (1:0), Zürich. MAGYARORSZAG IFJ. VAL.— AUSZTRIA IFJ. VAL. 3:0 (1:0) Körmend, 1500 néző, vezette: Kalotai. Góllövők: Bacher (ön­gól), Vedrődi, Somogyi. A mérkőzés nagy részében a magyar csapat irányította a já­tékot. A győzelmük a helyzetek alapján nagyobbarányú is lehe­tett volna. 0 Az uruguayi profi labdarúgó liga engedélyezte a 19 éves Ester Vidal szerződtetését „Sud America" csapatába. Vidal, aki klubjában a 9-és mezt hordja majd, október 24-én játssza bemutatkozó mérkőzését az első ligás Paysandu-i együttes férfi csapatában. Vidai női klubban hívta I fel először magára a figyelmet, mi­vel két fivére és fiúbarátai a „Sud America”-ban játszottak, ő is kedvet kapott az ideszerzödéshez. Játéken­gedélyének megadása azonban nem ment könnyen, !e kellett győzi olyan ellenvéleményt is, hogy a profi-labda- rúgás kizárólagosan csak férfiak szá­mára elérhető sportolási form«. NB III. eredménye Steinmetz SE-Máza-Szászvári Bányász 2:0 (1:0)- — NB lll-as mérkőzés. Szászvár, v.: Műdig. Góllövők: Köves, Fullér. Clay háromszor a földön A volt nehézsúlyú ökölvívó vi­lágbajnok Muhamad Ali azaz Cassius Clay, Londonban, a Ro­yal Albert Hallban bemutatónak szánt mérkőzésen háromszor ke­rült a földre két edzőtársa üté­sétől. A jelenleg 108 kilós Clay-t, a 20 éves angol Graham Sines kétszer küldte a szorító padló­jára, a félnehézsúlyú, ugyancsak angol Johny Frankham pedig egyszer ütötte le a „nagyszájút”. UEFA-EREDMÉNYEK FERENCVÁROS—PANIONIOS 6:0 (2:0) Népstadion, 10 000 néző. V.: Biwersi. UEF.\ mérkőzés. Ferencváros: Géczi — Novak, Páncsics, Bálint, Meggyesi, — Juhász, Kü — Szőke, Braníko- vies, Albert, Rákosi. Panionios: Filisz — Hriszto- dulu, Theophilopulos, Papasiásas — Kyriasis, Moraitelis — Haitas, A. Inzoglu, C. Inzoglu, Dedes, Mayros. A Ferencváros már a 2. perc­ben vezetést szerzett. Szőke jobboldalról szabadrúgást ívelt a kapu elé, a görögök röviden mentettek és Kü a jobb alsó sa­rokba lőtt. (1:0). A 23. percben Rákosi a baloldalról szabadrú­gást lőtt, a görög védők nem tudtak felszabadítani. Szőke labdáját röviden mentették és Albert néhány méterről a jobb sarokba lőtt (2:0). A gól után a Panionios játékosai elvesztették fejüket, rátámadtak a játékve­zetőre, aki a középcsatár C. In- zoglut kiállította. A 62. percben Szőke átívelt a baloldalra, Mucha jó ütem­ben érkezett, a kapu előterébe lőtte a labdát, s három ferenc­városi belső csatár közül a leg­jobb ütemben felugró Albert fejjel a jobbsarokba csúsztatta a ferencvárosiak harmadik gól­ját. (3:0). A 70. percben Megy- gyesi szerzett gólt, (4:0). A gól utón a görög játékosok ismét támadták a játékvezetőt, ezút­tal Moraitesnek kellett elhagy­nia a játékteret A 83. percben Albert labdáját Branikovics lőt­te a hálóba (5:0), majd a 89. percben Albert 17 méteres bom­bája kötött ki a hálóban. (6:0). ST. JOHNSTON—VASAS 2:0 (1:0) St. Johnston-Vasas 2:0 (1 dl). 25 000 néző, v.: Nyhus. Vasas: Tamás — Fábián, La­kinger, Vidóts, Ihász — Török, Kovács, Farkas - Puskás dr., Müller, Váradi. A 13. percben Conollyt a 16-oson belül lökték a játék­vezető 11-est ítélt, amelyet Co- nolly laposan a bal sarokba lőtt. Szünet utón a magyarok vol­tak a többet kezdeményezők, egyre-másra rohamoztak, de nem bírtak a kemény skót vé­delemmel. A 65. percben Vidóts gólt is lőtt, de a játékvezető les miatt nem adta meg. A 80. percben Vidátsot a kapu köze­lében buktatták, de a norvég bíró nem büntetőt, hanem szög­letet ítélt. Mór-mór úgy látszott, hogy minimális vereséggel tud­ja elhagyni a pályát a Vasas, amikor a 86. percben erősen lesgyanús helyzetben Pearson a hálóba fejelt (2:0). Zaglebie Walbrzych—UT Arad 1:1 (1:0), Walbrzych; Carl Zeiss Jena-OFK Belgrad 1 :1 (1:0), Belgrádi 1. FC Köln—FC Dundee 2:1 (0:0), Köln; Dina­mó Zágráb—Rapid Wien 2:2 (1:1), Zágráb; Bologna—Zsel- jeznyicsar 1:1 (1:0), Szarajevó. KK-EREDMÉNY BP. HONVÉD-SPARTA PRAGA 3:2 (2:1) KK-mérkőzés, Prága. Góllö­vők: Szűcs, Csepregi, Kocsis, il­letve Chovanec, Ulicny. Fiorentina-Vienna 3:0 (0:0), Bécs. PVSK pálya. V.: Hámori. P. Dózsa: Rapp - Hernód’ (Tóth II.), Kincses II., Kincses I. - Kocsis, Konrád I. - Bérezési dr., Rónai (Köves), Solymosi (Tüske), Daka (Zombori), Má­té. Góllövők: Máté 3 (egyet 11 esből), Kocsis, Daka. Preiner Kálmán edző az öt gól ellenére elégedetlen volt a végén. Lassúaknak bizonyultak a játékosok, ezért a helyzetek teremtése és kihasználása még mindig problémát okozott. Ró­nai például az elején három olyan nagy helyzetet hagyott ki, amire kevés a magyarázat. Az NB l-es csapat pénteken a PVSK ll-vel játszik edzőmérkő­zést, szombaton a saját tarta­lékuk ellen gyakorolnak és a jövő hétre is igen intenzív prog­ramot tervezett az edző. A hét végén, az ifjúsági válogatottal már most is távollevő Csernecz- ki és Kardos mellett Máté is hiányozni fog, aki az utánpót­lás válogatott előkészületi mun­kájában vesz majd részt. Megyei ifjúsági válogatottak tornája Baranya—Somogy 2:1 (2:1) Székesfehérvár. Baranya : Bien — Hergenrőder, Tapasztó, Nemes, Gál, Koza- rics, Sztérgór, Gulyás, Hámori, Tóth, Kopac. Edző: Czibulka Mi­hály dr. A Baranya megyei csapat lé­pett fel támadólag és a 15. percben szögletrúgás után Tóth fejelt a somogyiak hálójába, 1:0. Továbbra is a baranyaiak rohamoztak és a 28. percben Gulyás 11-esből elért góljával 2:0:ra növelték előnyüket. A 38. percben 'szépített o somo­gyi csapát Ludvig révén. A má­sodik félidőben nem esett gól, bár mindkét oldalon akadtak helyzetek. A.-,jóiramú, változatos találkozót megérdemelten nyer­ték a baranyaiak. Jók: Bien (a mezőny legjobbja), Sztergár és Keller, illetve Ludvig és Winklár. Fejér—Tolna 4:0. Fisher már két ponttal vezet Buenos Airesben kedden es­te lejátszották a Fisher (ame­rikai)—Petroszjan (szovjet) sakk­világbajnoki jelölt páros mér­kőzés hetedik játszmáját. Ezút­tal Fisher vezette a világos bá­bukat. Vezérgyaloggal nyitott, Petroszjan a szicíliai védelmet választotta. Az amerikai nagy­mester egyre inkább fölénybe került s Petroszjan a 34. lépés­ben feladta a játszmát A találkozó állása: Fisher— Petroszjan 4.5:2.5. Ez azt jelenti, hogy Fishernek a még hátra­lévő öt játszmában már csak két pontot kell nyernie a végső győzelemhez. László Zsuzsa áj országos csúcsa Budapesten, a Népstadion­ban megrendezett atlétikai ver­senyen László Zsuzsa, a Komlói Bányász középtávfutója 1500 métere" 4 perc 29.2 mp-el új ifjúsági országos csúcsot állí­tott fel. A mai sportműsor Labdarúgás, megyebajnoki mérkőzés: Pécsi Dinamó—Pécsi Gázmű, Erőmű-pálya, 14.30. E HETI totótippjeink Az 1972. évi olimpiai versenyek alkal­mából emlékérmet bocsátanak ki hat féle méretben. Az érem egyik olda­lán Pierre de Coubertin-nek, a mo­dern olimpia létrehivójának arcképe, valamint az eddigi olimpiák színhelye és éve látható. Az érem másik olda­lán lévő rajz az 1972. évi müncheni olimpiáit szimbolizálja 1. Bp. Spartacus—Dunaújváros Népsport a. x. 1 M. Nemzet X, 2, 1 D. Na X 2. FOSPED—SZEOL x. 2 2. x 2 3. Dorog—Oroszlány 1i * x, 1 1 4. Pénzügyőr—Várpalota t. i 1 x, 1 5. Kecskemét—Ganz-MAVÁG 1 1 1 6. IKARUS—Nyíregyháza X. 1 x, 1 X 7. Rakamaz—Leninváros X, 1 2 X 8. Gyöngyös—Izzó 1. X X« 2 2 9. Vác—Esztergom 1 1 1 10. Florentines—Róma 1 1 1 11. Lanerossi—Milan X. 2. 1 X. 2, 1 12. Mantova—Bologna 1» X X ■ 13. Varese—Torinó t x, a 2 14. Almásfüzitő—Pécsi Ércbányász t.«. a x. it a x. 1 rádió, r TELEVÍZIÓ SOR SZÍNHÁZ MOZI MOZI Park: Pygmalion XII. (4, 6, 8). Petőfi: A csendőr nősül (f3). Hangya­boly (f5, f7, f9) Kossuth: Kés (hnlO. 12. Ö. f5). A csendőr nősül (7, 9). Gyárvóros: Az utolsó Leo (6). 16 éven felül! Mecsekalja: Dajkamesék hölgyeknek (5, 7). Pécsszabolcs: A szép dragonyos hálójában (5, 7). — Vasas II.: A hét mesterlövész (f6 — felemelt helyári). Harkány: Azok a csodálatos férfiak (7). — Mohács: Darling Lili (6 — dupla heiyár!). Sásd: Két élet egy halálért (7). — Sellye: Egy szerelem három éjszakája (7). Siklós: A koppányi aga testa­mentuma (5). Petúlia (7). 16 éven felül! Szigetvár: Csapda a tábornok­nak (8). RÁDIÓ KOSSUTH RADIO 4.30: Hírek, időjárás. 4.33: Hajnaltól reggelig. ■*— Közben kb. 6.15 és 6.40: Rádióreklám. 8.00: Hírek, időjárás. 8.05: Műsorismertetés. 8.15: Színhá­zak és mozik műsora. 8.18: Zenekari muzsika. 9.00: Rádióegyetem. 9.30: Színes népi muzsika. 10.00: Hírek, időjárás. — 10.04: Huszadik századi klasszikusok. 11.00: Operarészletek. 12.00: Déli krónika. 12.20: Ki nyer ma? Játék és muzsika tíz percben. 12.30: Melódiakoktél. 13.50: Ha mo­solyt lelni megtanulsz. Versek. 14.00: Karai József: Ifjú munkások — szvit. 14.11: Az MRT szimfonikus zenekará­nak felvételeiből. 15.00: Hírek, idő­járás. 15.10: Zengjen dalunk! 15.40: Komády Gerzson énekel, Kecskés András lanton játszik. 16.00: A világ- gazdaság hírei. — 16.05: Megváltás, irodalmi összeállítás. 16.58: Hallga­tóink figyelmébe I 17.09; Hírek, idő­járás. 17.05: Időszerű nemzetközi kér­dések. 17.15: Beethoven: D-dúr szo­náta. 17.35: A tanácstörvény a gya­korlatban. Vitaműsor. 18.00: Könnyű­zene Behár György szerzeményeiből. 18.28: Lemezek közt válogatva. — 18.58: Hallgatóink figyelmébe! 19.00: Esti krónika. 19.25: Kritikusok fóruma. 19.35: Nótaest. 20.15: A beruházás gazdaságtanából. Dr. Berend Iván előadása, I. 20.25: Berlin, madártáv­latból. 20.55: Hírek. 20.58: Esti be­szélgetés a tudományos technika for­radalmáról. 21 28: Világhírű éneke­sek Mozart-felvételeiből. 21.58: Tech­nikai szünet. 22.01: Hírek, időjárás. 22.16: Sporthírek. 22.20: Meditáció a jövő nemzedék felneveléséről. 22.30: A dzsessz világa. 23.30: Schumann: d-moll trió. 24.00: Hírek, időjárás. 0.10—0.25: Virágénekek. PETŐFI RADIO 6.20: Torna. — 6.30—8.05: Azonos a Kossuth rádió műsorával. 8.05: Rész­letek Nádor Mihály és Buttkay Ákos operettjeiből. — 8.45: Külpolitikai fi­gyelő (ism.). 9.00: Kamarazene. — 9.40: A hazai társadalomkutatás ta­pasztalataiból. 10.00: A zene hul­lámhosszán. — Közben 11.00—11.05: Hírek, időjárás. 11.50: Magánvéle­mény közügyekben. Szántó Jenő írá­sa. 12.00: Könnyűzenei híradó (ism.). 12.30: Népszerű fúvósátiratok. 12.45: Nyíregyházi stúdiónk jelentkezik. — 13.00: Hírek, döjárás. 13.03: Zene­kari muzsika. 13.45: Időjárás- és víz­állásjelentés. 14.00—18.00: Ifjúsági randevú — kettőtől hatig. — Közben 14.30, 15.30: Hírek. — 15.33—16.18: Csak fiataloknak! Tánczeneműsor. — 16.30 és 17.30 Hírek. 18.00: Hírek, időjárás. 18.10 Sándor Judit és Fa­ragó András énekel. 18.42: Kerületről kerületre. Budapest, II. kerület. 19.02: Éneklő világ. 19.27: Új könyvek. — 19.30: Jó estét, gyerekek! 19.35: Kap­csoljuk a Zeneakadémia termét. A győri filharmonikus zenekar hangver­senye a budapesti zenei heteken. ■— Közben kb. 20.20—20.40: Esti krónika, II. Kb. 21.20: Népdalok. 21.53: A vi­lág leghosszabb országútja. 22.03; Joan Sutherland az utazó világsztár. 23.00: Hírek, időjárás. 23.15: A kó­rusirodalom mesterei. 23.31: Arany­völgy. Részletek Dunajevszkij operett­jéből. 24.00—0.10: Hírek, időjárás. URH RADIO 18.00: Hírek, Időjárás. 18.10: Hang­lemezparádé. — 18.55: Orosz nyelv­vizsga-előkészítő. I. fejezet, 4. lecke. 19.10: Az 1971. évi montreuxi nemzet­közi dzsesszfesztivál. 19.50: Magyar előadóművészek felvételeiből. 20.14: Hírek, időjárás. 20.47: Mirella Freni és Tito Gobbi énekel. 21.16: A ga­vallér vendég. Bűnügyi rádiójáték. — 22.15: Brahms: IV. szimfónia. 23.00— 23.15: Hírek, időjárás. PÉCSI RÁDIÓ 17.30: Magyar nyelvű műsor. Zenélő levelezőlap 17.50: Portré. Gera Antalné megyei tanácstagról 18.00: Nancy és Frank Sinatra énekel 18.15: üzemi lapszemle 18.25: Bartók-művek — pécsi előadók 18.40: Dél-dunántúli híradó 19.00: Szerb-horvát nyelvű műsor. — Zenés találka. — Közreműködik: a Jaksics-duo. Hírek, lapszemle. — Út­közben. Ajándéktekercsen érkezett. — Zene 19.30: Német nyelvű műsor. Mikrofon­nal útközben. Kívánsághangverseny 20.00: Műsorzárás. MAGYAR TV. 9.00: Élővilág (ált. isk. 7. oszt.) 11.05: Magyar nyelvtan (ált isk. 6. OSXL) ti.55: Földrajz (ÓK. Hk. 7. oszt.) 14.00: Élővilág (ism.) 15.00: Filmesztétika (középisk. M. o.) 15.50: Magyar nyelvtan (ism.) 16.40: Földrajz (ism.) 17.23: Műsorismertetés 17.25: Hírek 17.30: Bonanza. — Magyarul beszélő amerikai kalandfilm. A New Orleans-i úriember 18.20: Utazzunk együtt! Riportfilm 18.35: A gép kérdez — a játékos vá­laszol. Rendhagyó vetélkedő fiatalok­nak 19.05: Reklámműsor 19.15: Esti mese 19.25: Szünet 19.30: Tv-híradó 20.00: A zord folyó. V. Siskov regé­nyének magyarul beszélő szovjet tv- filmváltozata. 2. Anfisza. (14 éven felülieknek!) 21.20: A Tévé Galériája. Czinke Fe­renc grafikusművész kiállítása 22.00: Tv-híradó — 2. kiadás 22.10: Integrál. Egy nemzetközi kuta­tási program: az ember és a biosz- féria. JUGOSZLÁV TV. 9.35: Iskolatévé. 10.30: Német nyelv. 10.45: Angol nyelv. 11.00: A eveze- tes óra. Közvetítés Kragujevácról. — 12.00: Francia nyelv. 16.10: Matema­tika. 17.15: Tévékrónika magyarul. — 17.35: Hírek. 17.40: Elveszett — meg­találtuk. Gyermekműsor. 18.15: Hí­rek, események. — 18.30: Népzenei szemle. 19.00: Tévéenciklopédia. — 19.20: Egy egész élet egy év alatt. Filmsorozat. 19.50: Reklám. — 20.00: Híradó. 20.28: Reklám. 20.35: Fény­szóró. — 21.35: A rettenthetetlenek. Amerikai krimifilm-sorozat. — 22.25: Híradó. 22.45: Nemzetközi ökölvívó- torna az Aranygongért. — Közvetítés képfelvételről. i *