Dunántúli Napló, 1971. augusztus (28. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-17 / 193. szám

TOT r O t, MTK—Ü. Dózsa 2 0:1 2. Komló—Haladás 1 2:0 3. Rába ETO—Tatabánya X 1 :1 4. Videoton—Pécs 1 1:0 S. Pécsi Bany.—SZEOL 2 1:3 6. SZMTE—Dunaújváros 2 0:1 7. Oroszlány—MÁV DAC X 3:3 S. Volán—Várpalota 1 2:0 9. Kkhalas—BKV Előre 1 3:0 10. Szarvas—Debr. EAC 1 2:1 11. Sátoraljaújh.—MVSC X 0:0 12. KOMÉP—Győri Dózsa X 0:0 13. PVSK—Székest. MÁV 1 3:0 + 1 14. Gyula—MGM X 1:1 SPORT A 33. heti totónyeremények az ille­ték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 22 darab, nye­reményük egyenként 22 367 forint, eb­ből 13 pusz i találatos 9 darab, a nyeremény és a jutalom összege egyenként 42 617 forint. 12 találatos 676 darab, 485 forinttal 11 találatos 6315 darab, 52 forint. 10 találatos 33 342 darab, 18 forinttal. ROVÍDEN LABDARÚGÁS- Magyarország ifjú­sági labdarúgó válogatottja 2:1 arányban legyőzte az NDK II. ifjúsági csapatát és így az 5. helyet szerezte meg a Barátság Kupában. ÖTTUSA. Kijevben befejeződött a baráti hadseregek versenye. Egyéni­ben Bakó a 4., a magyar csapat a 2. helyen végzett. TENISZ. Moszkvában a Szovjetunió nemzetközi bajnokságán Gulyás a férfi egyes döntőjében 6:4, 6:1, 6:1 arányban vereséget szenvedett Met- revelitől és a 2. helyet szerezte meg. ÚSZÁS. Amsterdamban az ifjúsági Európa-bajnokságon Hargitay András megszerezte 6. aranyérmét. A magyar versenyző a 400 m-es gyorson 4:15.2 mp-cel győzött EVEZÉS. Koppenhágában befejező­dött a női Európa-bajnokság. Az öt szám közül háromban szovjet győze­lem született, egy-egy aranyérem ju­tott az NDK-nak és Romániának. Nyolcasban a magyar hajó az 5. he­lyen végzett VÍZILABDA. A magyar vízilabda vá­logatott lett a Tungsram Kupa első védője, miután az utolsó verseny­napon 8:1 arányban legyőzte az NSZK válogatottját. A sportszerűtlen játékosok nélkül is: | Kihasználatlanul maradtak a helyzetek úZEOL—Pécsi Bányász 3:1 (2:0) Hói Bányász—Sz. Ilis 2:0 (2:3) Komló, 4000 néző. Vezette: Müncz (Molnár, Borsos). Komló: Buus - Kótai, Kovács Makray, Fenyvesi - Mohócsík, Horváth - Bordács, Juhász. Egri, Bencsik. Edző: Lantos Mihály. Sz. Haladás: Szarka - Szántai, Pék, Kulcsár, Balogh - Halmosi, Németh - Bíró, Bo kor, Farkas, Király. Edző: Fe­hérvári Alfréd. Csere: Mohó- esik helyett Burai a 65. perc ben, Király helyett Horváth az 55. percben, Szarka helyett Mursits a 75. percben. Gól ló - vő: Horváth a 8. percben, Ju­hász a 19. percben. Szöglet­arány: 10:6 (6:4) a Haladás javára. Kerékpár Vasárnap rendezték meg Bu­dapest környékén az idei hosz- szútávú magyar bajnokságot, ahol a felnőttek 180, az ifjú­ságiak 120 km-en mérték ösz- sze képességeiket. A pécsiek j szereplését nem kísérte siker, Hirt betegen tért haza a len­gyelországi edzőtáborból, Raj­nai és Sturm váratlanul gyen­gén hajtott, csak a középme­zőnyben értek célba. Az ifjú­ságiak közül Balogh ötödik, Petrovics hatodik lett. A vas­kerekes ifjúságiaknál Bottlik a kilencedik helyet szerezte meg. Amikor a hangosbemondón ismertettük a komlói csapat összeállítását, sokan nem akar­tak hinni a fülüknek. Hiányzott ugyanis a rutinos Csordás és a kulcsembernek számító Soly mosi. Sportszerűtlen életmód­juk miatt lettek kegyvesztet­tek .. . A különben is rosszul rajtoló Bányász együttesnek alaposan megcsappantak győzelmi esé lyei. Am azok a játékosok, akik bizalmat kaptak, feledtették o „sztárokat". Nem volt csillogó a csapat játéka, de mindenki becsülettel küzdött az első perc tői a befejezésig. A nem meg­vetendő 2:0-ás számszerű ered­mény mellett bizonyára a lel­kesedést nyugtázta a közön­ség, amikor a félidő befejezé­sekor és a hármas sípszó után felhangzott a vastaps. Néhány epizód a mérkőzés­ről. A távolról is nagy lövőerő hírében álló Horváth a 8. perc­ben 38—40 méterről, szinte a középvonalról igaziból eltalált egy labdát, s az mintha a zsi­nóron húzták volna, úgy vágó­dott a bal felső sarokba, 1 :0. A vezető gól szárnyakat adott a hazaiaknak és- bátrabban kezdeményeztek. A fellazult Bá­nyász védelem mellett a 16, percben Farkas gólhelyzetbe került, de a 15 méterről leadott lapos lövését Buus vetődve szögletre tenyerelte. A 19. perc­ben ritkán látható, ügyes gól! szerzett a kék-fehér gárda. Ben­csik elcsípett egy keresztbe­adott labdát, önzetlenül vissza­gurított és a jókor érkező Ju­hász, a rosszul kilépő Szarka mellett 8 méterről a kapu kö­zepébe emelt, 2:0. Az eddig is lendületesen támadó Haladói még nagyobb erőfeszítéseket tett a gólszerzésért. Pék 18 mé­teres szabadrúgását, Kulcsár csavart szögletrúgásait, Bokor kapáslövését védte nagy bra vúrral a komlói kapuvédő. Ami­kor a 90. percben a villanyóra jelezte a találkozó végét, a komlói labdarúgók boldogan ölelkeztek össze. vízhányó Makiári elől mentenek a szegedi védők KÉZILABDA: 1 Keltés vereség az H8 1-ben Még mindig pont nélküli a Dózsa Videoton—Pécsi Dózsa 1:0 (1:0) Székesfehérvár, 6000 néző. Vezette: Bana (Alberti, Tófal­vi). Videoton: Szabó I. - Posch, Kócsor, Kovács, Mester — Kar­sai, Burka — Wollek, Nagy II., Szalmásy, Tieber. Edző: Kalo- csay Gézg dr. Pécs: Rapp - Hernádi, Solymosi, Zombori, Kincses I. - Tóth II., Tüske - Rónai, Bérezési dr., Máté, Da- ka. Edző: Preiner Kálmán. Cse­re: Szalmásy helyett Hartyányi a szünetben, Rónai helyet! Konrád III. a 83. percben. Gól­lövő: Nagy II. a 23. percben. Szögletarány: 2:1 (2:1) a Vi­deoton javára. Preiner Kálmán edző nagy gondban volt a mérkőzés előtt, öt játékos sérült a Dózsánál: Kincses II., Konrád I., Kocsis, Tóth I. és Jánosi hiányzott a csapatból. A tartalékcsapat fia­taljainak jó játéka felvillanyoz­ta egy kicsit a készülődő játé­kosokat. A tikkasztó melegben is jó időre magához ragadta a kéz deményezést, majd ismét a lila­fehérek veszélyeztettek. Szabó az utolsó pillanatban kaparin­totta meg a labdát a pécsi csatárok elől, majd Solymosi a 73. percben egy szabadrúgást nagyszerűen lőtt el a sorfal mellett és Szabó vetődve öklö­zött. A jól záró hazai védelem ezután már nem engedte szó­hoz jutni a Dózsa-csatárokat és a mérkőzés végén ismét a Vi­deoton támadott, Rapp nagy szerűen védte Karsai két lövé­sét, majd Hartyányi próbálko­zását is hárította. A sérülések miatt tartalékos pécsi csapat javuló játékot mutatott ezen a mérkőzésen és kis szerencsével az egyik pontot megszerezhette volna. A mérkő zés nagy részében a hazai ro­hamokat jól tartotta fel a sok kai magabiztosabban játszó vé­delem és a csatárok erejéből is futotta- néhány jó támadásra. Sajnos nem sikerültek a befe­jezések, elsősorban azért, mért a kapu közelében mindegyik csatár csak egyedül akarta a támadást befejezni, nem ke­reste a jobb helyzetben lévő társakat. A Videoton elsősor­ban jobb középpályás játéká val érdemelte ki a győzelmet. A pécsi csapatból minden já tékos derekasan küzdött, ör­vendetes volt Rapp kitűnő for­mája, Solymosi javuló, érett já­téka és Zombori is kitünően he­lyettesitette Konrádot. Hernádi sok támadásban is benne volt Tóth II. fáradhatatlanul küz­dött. Elöl Máté sokszor magára maradt és sokáig tartotta o labdát akkor is, amikor Daka vagy Bérezési tiszta helyzetben voltak. Szekeres Ambrus Komlói győzelem született a kézilabda NB I. B baranyai rangadójáp A kézilabda NB I. őszi rajt ján idegenben léptek-• pályára a Pécsi Bányász csapatai. A papírforma alapján mindkét együttesnek lettek volna pont­szerzési esélyei, ezúttal azon­ban a hazai csapatok erre rá­cáfoltak. A nők Szombathelyen a Savaria Cipőgyárral nagy küzdelem után maradtak alui, a férfiak ellen már viszonylag könnyebben nyert az FTC. Az NB I. B-ben nagy érdeklődés­sel várt baranyai rangadót — az esélyesebbnek tartott Érc­bányásszal szemben - meglepő biztosan nyerte a Komlói Bá­nyász. Az NB ll-es csapatok közül értékes győzelmet arat­tak a Vörös Meteor lányok és a siklósi fiúk. Savária Cipőgyár—Pécsi Bá­nyász 11 :U) (ő:4j, NB I. női mérkőzés, Szombathely. Leg jobb pécsi góldobó: Tóth, 6. FTC-Pécsi Bányász 16:13 (9:7), NB I. férfi mérkőzés, Bu­dapest. Legjobb pécsi góldo­bók: Árvay, Sudár 4—4. Komlói Bányász-Pécsi Ércbá­nyász 16:9 (4:3), NB I. B férfi mérkőzés, Komló. Legjobb do­bók: Mercz (6), Szalai (4), il­letve Pados (6), Harmat (2). Az NB II. mérkőzései Nők: Pécsi Vörös Meteor- Vörös Meteor Egyetértés 15:6, Üjmecsekalja, Vörös Meteo Közért—Pécsi Porcelángyár 10.8. Budapest'. Férfiak: Siklósi Kesz­tyűgyár—Ganz-Villany 26:'0, Siklós, Bp. Volán-Pécsi Kesz­tyűgyár 22:16, Mátyásföld. Pécsújhegy, 1500 néző. V.: Bircsák. SZEOL: Bencze - Czompó, Molnár, Virág, Bán­falvi, Magyar, Pikó (Vörös a 73. percben), Pataki (Kajtár a 73. percben), Dávid, Vass, Berkes. Edzőt Szűcs György. Pécs: Bo- gyai — Györkő II., Palkovics II., Kosár, Ficzkó, Márton, Makiári, Vessző, Bartal, Mérei, Csordás. Edző: Kontha Károly. Váratlanul esett a vendégek első gólja. Dávid szabadrúgá­sánál Bogyai hibázott, Berkes közelről kapura lőtt és a labda a menteni akaró Kosár lábáról került a bal sarokba, öngól. (1:0). A gyors gól megzavarta a pécsi csapatot, továbbra is a SZEOL támadott, két nagy helyzetet is kidolgoztak. Ké­sőbb fokozatosan feljött a Bá­nyász. Lendületes támadásokat vezettek és ezek során Makiári és Vessző is egyenlíthetett vol­na. A 35. percben újabb várat­lan szegedi gól született. Az el- alvó pécsi védelem mellett Dá­vid lőtt 15 méterről a jobb fel­ső sarokba (2:0). Szünet után a Bányász irá nyitásával kezdődött a játék. Az 50. percben Vessző három sze gedi védőt is kicselezett, a re­mek egyéni alakítás után lőtt a kapuba (2:1). A gól után két­szer is egyenlíthetett volna a hazai csapat, öt percen belül Makiári kétszer is a kapufát ta | lálta el. De ezzel ellőtték pus­kaporukat a Bányász csatárok és a 64. percben Dávid átadá­sát Vass juttatta Bogyai kapu­jába, növelve csapata előnyét (3:1). A Bányász játékosok küzdeni akarásával ezúttal sem volt probléma, de a helyzetek sorra kimaradtak. A játék képe alap ján a hazaiak legalább az egyik pontot megszerezhették volna. Jók. a közvetlen véde­lem, Vass, Berkes, ill. Vessző, Csordás. iramban kezdődött a mérkőzés és a hazai csapat irányított. Burka, majd Karsai lövését kel­lett hárítani a pécsi védelem­nek, azután a pécsi csapat is több támadást vezetett. Daka közelről a kapufát találta el, majd a beállást játszó Zombori elfutott a bal oldalon, két vé­dőt is kicselezett, de lövése e! suhant a kapu előtt. A közép­pályán a Videoton Karsai és Nagy II. révén fölényt tudóit biztosítani és a csatárok is töb­bet mozogtak a hazaiaknál. A 23. perc meghozta a Videoton egyetlen, győzelmet jelentő gól­ját. Tieber a jobbösszekötő he­lyén elfutott, a védők későn tá­madták meg, belőtte a labda! a kapu elé és a jókor érkező Nagy II. védhetetlenül lőtt a hálóba. Ezután a pécsiek is tá­madtak és Tóth II. távoli lövése alig ment kapu mellé. Azután Wollék lövését védte Rapp majd Daka kísérletezett távoli lövéssel. A félidő végén Rapp- nak volt alkalma kétszer is bi­zonyítani jó formáját. Szünet után a pécsi csapat nagy erővel küzdött a kiegyen­lítésért, átvette az irányítást és negyed órán keresztül néhány ügyes támadást vezettek a csa­tárok. Az 50. percben Máté lö vését védte Szabó, majd Mátét két esetben is biztató helyzet­ben, az utolsó pillanatban sze­relték a hazai védők. Ezután még Daka került jó helyzetbe de lövése a kapu előtt suhant el. A Videoton ezután rövid Mérkőzésről Labdarúgó NB I. Újpesti Dózsa—MTK 1:0 (1:0), Hungária körút, 7000 néző. Vezette. Kamarás dr. (Szóvá, Nagy E.). Új­pesti Dózsa: Szentmihályí — Noskó, Maurer, Horváth, Juhász P. — Du­nai III., Zámbó — Fazekas, Bene, Dunai II., Nagy. Edző: Kovács Imre. MTK: B rünyi — Pécsi, Oláh, Csorna, Rab — Kovács IV., Csetényi, Kunszt, Mezei, Kermanidisz, Borsó. Edző- Palicskó Tibor. Csere: Kunszt he lyett Tóth A. a szünetben, Kovács IV. helyett Bányász a 65. percben. Gól­lövő: Dunai II. a 28. percben. Szög­letarány: 10:4 (4:0) az MTK javára. Rába ETO—Tatabánya 1:1 (1:0). Győr, 6000 néző. Vezette: Halász M. (Wottava, Geiger). Rába ETO: Föl­des — Orbán — Keglovich, Kiss, Horváth L., Izsáki — Somogyi, Korsós — Stolcz, Horváth B., Pénzes. Edző: Dombos Ágoston. Tatabánya: Ro- thermel — Kovács I. — Horváth, Ló- di, Laczkó, Kovácshegyi — Szabó Tóth K., Hernádi — Takács, Kőmű­ves. Edző: Lókat Károly dr. Csere: Hernádi helyett Nagy a 23. perc­ben, Kovácshegyi helyett Fenyvesi a szünetben, Horváth B. helyett Glázer, Korsós helyett Pozsgai a 72. percben. Góllövő: Horváth B. az 1. percben, Kőműves a 70. percben. Szögietarány: 7:4 (2:1) a Rába ETO javára. Bp. Honvéd—Salgótarján 1:1 (1:0). Kispest, 6000 néző. Vezette: Palotai (Sabátz, Teuschler). Bp. Honvéd: Bicskei — Kelemen, Dudás, Szűcs Molnár — Tóth, Komora — Pusztai. Kocsis, Pintér, Karakas. Edző: Mé szórós József. Salgótarján: Magyar — Kmetty — Gecse, Sáfrány, Varga Vertig — Szalai, Répás, Básti — Kajdi, Horváth. Edző: Moór Ede. Csere: Komora helyett Pál a 63 percben, Tóth helyett Már, a 80. percben, Horváth helyett Kovács c 81. percben. Góllövő: Szűcs a ?. mérkőzésre percben, Básti a 60. percben. Szög­letarány: 8:5 (3:3) a Bp. Honvéd javára. Diósgyőr—Eger 3:1 (1:1), Diós­győr, 5000 néző. Vezette: dr. Vincze (dr. Demeter, Soós J.). Diósgyőr: Veréb — Salamon — Kovács, Hajas, Kolláth — Oláh, Sikora — Udvarev Fekete, Horváth, Vass. Edző: Ma- thesz Imre. Eger: Bulyovszky — Mé­száros — Kárpáti, Rajna, Berán, Czeczeli, Kovács F., Simon — Tóth M., Bánkuti Tóth T. Edző: Kovács Ferenc. Csere: Fekete helyett Föl- desi az 58. percben, Bulyovszki he­lyett Dési a 62. percben. Góllövő: Czeczeli a 14. percben, Horváth a 24. percben, Vass az 55. percben, Udvarev az 53. percben. Szöglet­arány: 9:7 (3:4) az Egri Dózsa ja­vára. AZ NB 1. állása 1. Ú. Dózsa 2 2 __ __ 8-1 4 2. Egyetértés 2 1 1 — 2-0 2 3. FTC 2 1 1 — 3-2 3 SBTC 2 1 1 — 3-2 3 Tatabánya 2 1 1 — 3-2 3 6. Vasas 2 1 — 1 3-1 2 7. Csepel 2 — 2 — 2-2 2 DVTK 2 1 —­1 3-3 2 ETO 2 — 2 — 2-2 2 Haladás 2 1 — 1 2-2 2 Videoton 2 1 — 1 2-2 2 12. Komlói Bányász 2 1 — 1 3-7 2 13. Honvéd 2 — 1 1 2-3 1 14. Eger 2 — 1 1 2-4 1 15. MTK 2 — — 2 0-3 — 16. Pécsi Dózsa 2 — — 2 0-4 — Labdarúgó NB I. B. Zalaegerszegi TE—FÖSPED Szállítók 5:0 (3:0), Volán SC—Várpalota 2:0 (1:0), Ózd—Pénzügyőr 1:1 (1:0) Oroszlány—MAV-DAC 3:3 (1:1), Do rog—Ganz-MÁVAG 3:1 (1:0), Deb­recen—Békéscsaba 3:0 (1:0). Kecs­kemét—Budapesti Spartacus 5:1 (3:0) Dunaújváros—Szolnok 1:0 (0:0). Az NB I. B állása 1. SZEOL 2 2 _ _ 7-1 4 2. Dorog 2 2 — — 5-1 4 3. Dunaújváros 2 2 — — 3-0 4 4. K. Dózsa 2 1 1 — 7-3 3 5. MAV-DAC 2 1 1 — 5-3 3 6. ZTE 2 1 — 1 7-3 ? 7. Debrecen 2 1 — 1 3-2 2 8. Pénzügyőr 2 — 2 — 1-1 2 Várpalota 2 1 — 1 2-2 2 Volán 2 1 — 1 2-2 2 11. FÖSPED 2 1 — 1 6-7 ? 12. Bp. Spartacus 2 1 — 1 4-7 2 13. Ganz-MAVAG 2 — 1 1 1-3 1 Oroszlány 2 — 1 1 3-5 1 15. Békéscsaba 2 — 1 1 2-5 1 Ózd 2 — 1 1 3-7 1 17. Pécsi Bányász 2 — — 2 1-5 — 18. Szolnok 2 — — 2 0-5 — Labdarúgó NB II. Pécsi VSK—Székesfehérvári MÁV Előre 3:0 (1:0), PVSK pálya, 400 ne^6, vezette: Szilvási. PVSK: Ab- rahám — Gáspár, Szabó, Hamar, Nagy, Balázs I., Viola, Varga, Mi­hály (Kanyar), Somogyvári, Szobics. Edző: Horváth László. Székesfehér­vári MÁV Előre: Paulusz — Karsai, Bátor, Vári (Bernáth), Mester, Hor­váth (F. Papp), Monoki, Bőke, Pa­taki, Lechner, Farkas. Edző: Neu­bauer István. A vendégcsapat kez­deményezett többet, de a fegyelme­zetten játszó hazai védelem minden kísérletet sikeresen hárított. A rit­kább ellentámadások pedig a leg több esetben gólra vezettek. Góllö­vők: Mihály 11-esből, Viola, Varga. Jók: Ábrahám, Szabó, Balázs, Viola, illetve Bátor, Monoki. Pécsi Ércbányász—Zalaegerszegi Dózsa 1:1 (1:0), Üjmecsekalja, Érc­bányász pálya, 800 néző, vezette: Jaczina. Pécsi Ércbányász: Doszpod — Stressz, Várbíró, Farkas I., Boro- vácz, Fekete, Szabó, Lubastyik (Péhl), Csőre, Farkas II., Karel. Ed­ző: dr. Dunai János. Zalaegerszegi Dózsa: Déri — Egri, Mihalecz, Braun, Németh II., Lang, Németh I. (Orosz), Mimárcsik, Rácz, Szakony. Edző: Varga Miklós. Végig nagy fö­lényben játszott az Ércbányász, de a jól szervezett vendégvédelem kapu ját csak egy esetben tudták bevenn1 Az ellenfél ügyes taktikával megsze­rezte az egyik pontot. Góllövők: Cső­re, illetve Szakony. Jók: Szabó, Cső­re, illetve Déri, Mihalecz, Rácz. Savaria Cipőgyár—Almásfüzitő 3:1 (0:1), Bakony Vegyész—Olajbányász 1:0 (0:0), Pápa—Szekszárdi Dózsa 1:1 (1:0) Ajka—Fűzfő 2:1 (1:1), Táncsics SE—Bauxitbányász 3:0 (1:0), KUN ÉP—Győri Dózsa 0:0. NB II, állása 1. PVSK 1 1 — __ 3-0 2 T áncsics 1 1 — — 3-0 2 3. Savaria 1 1 — — 3-1 2 4. Ajka 1 1 — — 2-1 2 Bakony V. 1 1 — — 1-0 2 6. Szekszárd 1 — 1 — ■ 1-1 1 Pápa 1 — 1 — 1-1 1 P. Ércbányász 1 — 1 — 1-1 1 Z. Dózsa 1 — 1 — 1-1 1 KOMÉP 1 — 1 — 0-0 1 Győri Dózsa 1 — 1 — 0-0 1 12 Fűzfő 1 — — 1 1-2 — Nagykanizsa 1 — — 1 0-1 — 14. Almásfüzitő 1 — — 1 1-3 — 15. Bauxitbányász 1 — — 1 0-3 — Szf. MÁV 1 — — 1 0-3 — Labdarúgó NB III. Volán 12-es (Szigetvár)—Honvéd Steinmetz SE 2:0 (1:0), Szigetvár, v.: Bálint, Lábodi MEDOSZ—Bony­hádi Vasas 1:1 (1:0), Bonyhád, v.: Schneider, Nagymányoki Brikett SK— Barcsi SK 2:1 (1:1), Nagymányok, v.: Kiss R., Dombóvári VSE—Máza- Szászvári Bányász 0:0, Dombóvár, v.: Sümegi. Kaposvári Rákóczi—Kapos­vári Vasas 4:2 (2:1), Kaposvár, v.: Szinger, Mohácsi SZTE—PEAC 2:0 (0:0), Pécsújhegy, v.: Rózsa A. Megyebajnokság Pécsi Ércbányász II.—Siklós 2:0 (1:0), Siklós, Pécsi Vasas—Pécsi Di­namó 3:0 (0:0), Erőmű pálya, a Vé- ménd—Pécsi Kinizsi mérkőzés elma­radt, mert a Véménd nem a fegyelmi határozatban kijelölt mohácsi, ha­nem a sombereki pályára jelentette be a mérkőzést, Töttös—Szászvári Építők 2:0 (1:0), Szászvár. Mágocs— Beremend 8:0 (2:0), Mágocs, Boly- Szigetvári Kinizsi 2:1 (0:1), Boly, Pé­csi Gázmű—Szigetvári Cipőgyár 3:1 (2:0), Kokszmű pálya, István-aknai Bányász—Pécsi Bányász II. 2:1 (2:1), Pécsszabolcs, Vasas II. Bányász—Pé­csi Kesztyűgyár 3:0 (0:0), Vasas II. Bányatelep NB I. tartalékbajnokság Komlói Bányász—Szombathelyi Ha­ladás 2:0 (2:0). Komló. 1000 néző. V.: Polcz. Komló: Erdősi — Molnár, Göcsei, Nagy, Pintér, Mács, Dudás, Fuchs (Keller), Kólya, Egri II. (Gál), Peres. Sz. Haladás: Mursits (Sáli) — Kiss, Szőke, Wagner, Horváth I., Hor­váth II., Stieber, Antal, Németh, Der- zák, Mosonyi (Kocsis). Góllövők: Pintér, Egii II. Jók: Göcsei, Pintér, Dudás, Egri II.. !lletve Szőke, Hor­váth II., Németh. Pécsi Dózsa—Videoton 5:1 (4:1). Székesfehérvár. 1000 néző. V.: Lábodi. Pécs: Kollár (Pólyák) — Konrád II., Udvarácz, Engloler, Köves, Réfi, Gu­lyás, Kaszás Bleicher. Tóth III., Klingh. Videoton: Győré (Magyar) — Horváth, Kereciényi (Horváth), Sza­bó II.. Miskei, Garamvölgyi (Mauf- mann), Szolnoki, Borsányi, Bodnár, Nyitrai, Csukovics. Góllövők: Bleicher (3), Gulyás, Horváth (öngól), illetve Nyitrai Jók: Konrád II., Udvarácz, Köves, Bleicher, illetve Horváth. 6