Dunántúli Napló, 1971. április (28. évfolyam, 77-101. szám)

1971-04-25 / 97. szám

Kézüabda: Megszerezték első győzelmüket a Bányász-nők Pécsi Bányász—Óbudai Gold­berger 12:11 (6:4) NB. I. női mérkőzés, Pécsújhegy, vezette: Szekeres és Burján. A pécsi csapat végig vezetve szerezte meg idei első bajnoki győzel­mét. Pécsi góldobók: Tóth 6, Kollár, Fiszter 2—2, Novoszád, Till. Elektromos—Pécsi Bányász 17:1« (8:8) NB. I. férfi mérkő­zés, Pécsújhegy, vezette: Sáli és Krecskó. Nagy harcot vívott a két együttes, a bajnokcsapat az utolsó pillanatokban biztosí­totta győzelmét. Pécsi góldobók: Kaszás, Árvái 4—4, Fiszter 3, Wéber, Sudár 2—2, Balogh. AZ NB. I. B. MÉRKŐZÉSÉI Pécsi Ércbányász—Győri Tex­tiles 23:14 (16:9) Férfi mérkőzés. Üjmecsekalja, vezette: Hausch- pitz és Aj ka völgyi. Legjobb pé­csi góldobók: Harmath 9, Miliá- lovics 6, Pados 5. Komlói Bányász—Győri Ma­gasépítők 26:19 (16:T0). Férfi mér­kőzés, Komló, vezette: Fullner és Tokodi. Legjobb komlói gól­dobók: Erdős, Kitti 8—8, Je- 8zencsók 5. Elzett—Pécsi Tanárképző 9:7 (4:3) Női mérkőzés, Tanárképző Főiskola. AZ NB. n. EREDMÉNYEI P. Porcelán—Keszthely 13:5, nők. Porcelángyári pálya, Pécsi VM—Veszprémi Faárugyár 14:8, nők, Üjmecsekalja. Franciaország—Magyarország 1:1 (0:0) As EB csoport állása 1—2. Franciao. 2 1 1 — 4:2 3 1—2. Magyaro. 2 1 1 — 4:2 3 3. Bulgária 1 — 1 — 1:1 1 4. Norvégia 3 — 1 2 2:7 1 RÖVIDEN ASZTALITENISZ: Elszenvedte második vereségét a PEAC fér- $ csapata. Tegnap Pécsett a Betonútépítők 15:10 arányban győztek az egyetemisták ellen. ÖKÖLVÍVÁS: Budapesten az országos egyéni felnőtt bajnok­ságok második napi versenye­in Magyar (PVSK) vereséget szenvedett a Vasas versenyző­jétől, Junghaustól. A vasutasok második versenyzője Tóth, pon­tozásos győzelmet aratott a ta­tabányai Harcsa ellen. SAKK: Budapesten értékelték a múlt vasárnapi fordulóban le­játszott Nyugati Vasutas—Érc­bányász OB. I-es cs. b. mérkő­zés két függő-játszmáját. Az ér­tékelés Mammel dr. és Jávor játszmáját döntetlennek minősí­tette, így a találkozó végered­ménye 8:6 a Nyugati Vasutas javára. BIRKÓZÁS: Az országom If­júsági kötöttfogású bajnokságon értékes pécsi siker született. A 48 kg-os súlycsoportban Antal (PVSK) bajnoki aranyérmet nyert. CSELGÁNCS: Szegeden befe­jeződtek az idei országos fel­nőtt bajnokságok. A 63 kg-os súlycsoportban Lukácsi (Pécsi Dózsa) harmadik helyezést ért el. Népstadion, 40 000 nczo, v.: Campos (portugál). Gol- lövök: Revelli, illetve Kocsis (ll-esből). Egy órával a mérkőzés előtt már tömött sorokban j érkeztek az ország különböző részeiből a szurkolók, s a különrepülögépen Budapestre érkezett francia sportbarátok. A két együttes közül elsőnek a magyar csapat vonult az öltözőbe, s miközben a csú­szós talaj ellen megkezdődöU a lázas „stoppli-csiszolás” odakint a pályán a szünte­lenül hulló esőben két buda­pesti ifjúsági válogatott mér­kőzött. Az öltözőben Hoffer József és Kapocsi Sándor az utolsó tanácsokat adta, első­sorban Szűcsöt és Zámbót fi­gyelmeztette a szoros ember­fogásra Revelli, illetve Di Nallo ellen. A franciák is megérkeztek fél négy órakor. Georges Boulognei, a vendégek szö­vetségi kapitánya csak ne­gyedórával a válogatott mér­kőzés előtt közölte, hogy a középpályán 8-as számmal Michel játszik, és nem a má­sik erre a posztra pályázó játékos a 13-as Broissard. A franciáknál éppúgy mint a magyar táborban, ideges, feszült hangulat uralkodott, a játékosok közül csak a kapi­tány Djorkaeff nyilatkozott: ő döntetlen eredményt vár. Nagy taps fogadta a pályá­ra futó két csapatot és a himnuszok után a két együt­tes a következő összeállítás­ban kezdte meg a játékot: Magyarország: Rothermel — Noskó, Páncsics, Juhász — Zámbó, Szűcs — Fazekas, Bene, Kocsis, Albert, Kozma. Franciaország: Camus — Lemerre, Djorkaeff, Camerini — Bosquier, Növi — Lesch, Michel, Revelli, Di Nallo, Bereta. A magyar csapat kezdte a játékot és ugyanúgy mint legutóbb Becsben mindjárt az első percben Bene előtt nagy helyzet nyílott Kitűnő labdát kapott Zámbótól, ka­pura tört, 14 méteres lövése úgy került szögletre, hogy Camerini az utolsó pillanat­ban beletette a lábát. Zúgott a biztatás, de nem ijedtek meg a franciák, gyors táma­dásokat vezettek, zavart azonban nem okoztak. Az 5. percben Fazekas be­adását Bene ragyogóan bom­bázta rá kapásból, mpg is rezdült a háló, de sajnos csak kívülről. Bosquier okozta az első izgalmat a magyar kapu előtt, nem zavarta senki, 17 m-ről hatalmas bambát kül­dött, Rothermel azonban bravúrral kiütötte. A 12—13. percben Kozma „háborgatta” a nézőket, előbb mellé lőtt egy szögletet, majd jó elfutás után sokáig tartogatta a lab­dát és a kapus megszerezte előle. Magyar fölény jegyé­ben teltek a percek, de ek­kor is kitűnt, hogy a franciák csatárai veszélyesek, gyorsak, sokat változtatják a helyü­ket. Különösen Bereta elfu­tásai után keletkezett veszély, Noskót többször faképnél hagyta, jól is adott be, a 17. percben például amikor 2 m-re a magyar kaputól suhant el lövésszerű beadása Revelli nem érte el. A 18. percben óriási helyzet adó­dott, Kozma pontosan tálalt Bene elé, a csatár még le is vette a labdát 6 m-re a ka­putól, de aztán a kiinduló Carnusba lőtte. Kocsis 25 m-es óriási bombáját ütötte ezután szögletre a kapus, majd sokáig nem történt kü­lönösebb esemény. Bosszan­kodott a közönség, mert Kozma után Fazekas, sőt Zámbó sem tudott jól be­rúgni szögletet. A 31. perc­ben ismét baloldalon futott egy francia támadás, a legu­rított labdával Revelli közé­pen kitört. Páncsics még visszarántani sem tudta, sze­rencsére á csatár kisodró­dott és a visszaérkező védők felszabadítottak. A végére volt néhány jó magyar tá­madás is, de gólhelyzet a franciák előtt adódott a 44. percben Di Nallo a jobbösz- szekötő helyéről, 5 m-ről a hal sarok mellé gurította a labdát. A második félidőre cserél­tek a franciák Di Nallót, Loubet váltotta fel. A negy­venhetedik percben Kocsis jobbsarokba tartó lapos lövé­sét védte a kapus. Szünet nélkül rohamozott a magyar válogatott, Bene 6 m-es lö­vése emberbe akadt, majd egy perc múlva ismét Bene lőhetett. 10 m-es bombáját azonban az egyre jobban be­melegedett Camus vetődve védte. Az 52. pereben Kozma he­lyett Karsai jött be, Zámbó állt balszélsőnek, Karsai a középpályán játszott. Az 53. percben Noskó hatalmas lö­vését védte szögletre a kapus. A 60. percben Zámbó ment el a balszélen, beadása ka­pufáról Camus kezébe pat­tant. A 64. percben Lech ragyogó elfutása után jártak ismét Rothermel kapujánál a franciák, a kapus nehezen védett. Támadott a magyar csapat es mégis a gyors elö- readásokkal próbálkozó fran­ciák szerezték meg a veze­tést. A 65. percben Noskó felszabadíthatott volna, de té­továzott, a franciák lecsaptak a labdára, Loubet 14 m-es lövését Rothermel még ki­ütötte. a befutó Revelli azon­ban a hálóba vágta, 1:0 a franciák javára. Ezután is rohamozott a magyar válo­gatott és 3 percen belül egyenlített. Szabadrúgás után | Zámbó kapta a labdát, nyomban kapura tört, már a 16-oson belül járt amikor a szerelni akaró védő lábában elesett. A portugál játékve­zető habozás nélkül 11-est ítélt, ezt Kocsis élesen a jobb sarokba vágta 1:1. Karsai előtt kétszer is nagy lehető­ség kínálkozott, de a székes­fehérvári csatár fölé, illetve mellé lőtt. Nagy izgalmak közepette tel tek az utolsó percek. A 89. percben a fél­vonalnál Páncsics elvétette a labdát, ismét gyors francia támadás futhatott, Loubet 15 m-es nagy lövése a kapufát érintve hagyta el a játék­teret. Franciaország —Magyarország 1:1 (1:0j Utánpótlás válogatott mérkő­zés, Rouen. Az NSZK-beli Weyland játékvezetése mellett 9000 néző előtt kedvező időben került sor a mérkőzésre. A ma­gyar csapat a következő össze­állításban lépett pályára. Lévai — Török, Horváth, Kin­cses H., — Dunai Hl., Bálint — Toth B., Máté, Tóth A., Tóth J., Nagy L. # Az első félidőben nagyrészt a francia csapat támadott többet, de a magyar együttes igen szervezetten védekezétt. Ebben a játékrészben mindössze egy gól született a 30. percben Larque volt eredményes. (1:0) A második félidőben teljesen megváltozott a játék képe. Sok­kal támadóbb -.stílusban ját­szott a magyar csapat, s az 55. percben Tóth András révén ki is egyenlített. (1:1) Ezután csaknem állandóan a francia csapat' térfelén folyt a játék, a francia védelem kap­kodott, s Baratelli kapusnak rengeteg dolga akadt. A 84. percben csak nagy bravúrral tudta hárítani Dunai in. lövé­sét. A magyar csapat sokkal közelebb állt a győzelemhez. Poutszerzés Kecskeméten Kecskéméti Dózsa—-Pécsi Bá-' nyász 1:1 (1:1). Vezette: Schopp. Pécsi Bányász: Pötocsár (Zen- gői) — Bárány, Tallósi, Keller, Kelemen, Halasi, Appelshoffer, Palkó vies I., Bartal, Palkó vies H., Bencsik. Edző: Lengyel Zoltán. Az első félidőben a hazai csám­pát lépett fel támadólag. Mégis a bányászoknak akadt az első nagy helyzete. Palkovics JI. fe­jesét a gólvonalról mentették a védők. Rögtön utána a 9. percben egy hazai támadás során Dió­szegi keresztbeívelt labdáját Pa- sek fejelte a Bányász kapujába 1:0. Ezután a Bányász rákap­csolt és Bartal előtt nagysze­rű akció végén két nagy gól­helyzet is kínálkozott. Az egyi­ket közelről mellé, a másikat pe£ig ugyancsak közelről fölé lőtte. A félidő utolsó negyed­órájában végig a Bányász irá­nyította a játékot és a 30. perc­ben Bencsik szögletét Halasi a hálóba fejelte, 1:1. Szünet után nagy erővel tá­madott a hazai csapat, a Bá­nyász védelem azonban jól állt a lábán. A félidő közepétől is­mét kiegyensúlyozottabb lett a játék és ekkor előbb Bencsik, majd Appelshoffer előtt adó­dott helyzet, de a csatárok hi­báztak. Végeredményben a nagyiramú találkozón helyzetei alapján a Bányász akár a győ­zelmet is megszerezhette volna. Kitűntek: Zengői. Tallósi, Kele­men, Halasi és Palkovics II. — Mesteri Gyermek vagyok, gyermek lettem újra . . . — A kerekded pocakját látva, ezt nehezen képzelem, Tüke. Mi­től lett ilyen gyermekes hangu­lata? — Mert a szövetségi kapitány gyerekeknek tekint bennünket, szurkolókat. Ezért látunk újból a futballjátck helyett egyre több gyermekjátékot. — Gyermek játékot? Milyent? — Többet is. A kapitány nem­rég játszotta, hogy — Beültettem kiskertemet a tavasszal. A téli alapos „trágyázás” után ugyanis friss pesti palánták kerültek a keretbe. — Szép játék, TÜke. — Volt más is. Például a Kinn a Ronrád, benn a Farkas. — A Farkas még nincs bent a válogatottban, Tüke! — De a Konrád már kint van, mester! A Farkas, az csak ídó kérdése. — Ügy gondolja? — Igen, miután láttam a Há- túlsó nár előre fuss játékot. — Kik a tagjai a hátulsó pár­nak. Tüke? — Egy éves henyélés után a Kelemen, meg a Szűcs, Emlék­szik a bajnoki rajtra? A Kele­men gyerek még meg sem rúgta a maga „litftját”, mar kerettag tett. Hogy a Szűcsről ne is be­széljek. — Tudja mit? Ne is beszéljen! gyis azt csinál a kapitány, amit tkar. De ne legyen igazságtalan, hiszen az osztrákok ellen Is volt vidéki srác a csapatban. Például [ a tatabányai Rothermel. — Tudja-c, mester, hogy miért? I — Nem tudom. — Azért, bogy ne kelljen pesti játékost szidni, ha netán kikap I a csapat. i — Ennyire már nem lehet va- | laki vidéki soviniszta, Tüke! — Én vagyok a soviniszta? Ak­kor micsoda a rádióriporter? — Melyik? — Az egyik pesti. Azt hiszem, a Fradi—Tatabánya meccsen el­ragadtatva kiáltott fel: a csodá­latos Flórl tanár úr! Gondolom előtte a Csodálatos mandarint láthatta az operában. De azt is felakasztották! — Maga nagyon ideges, Tüke. — Maga is az lett volna a Pécs —Fradi meccs alatt, amikor a ri­porter a Flórián „tanár úr” ön­zetlenségét dicsérte. Amiért ide­jében megszabadult a labdától —- Miért? Nem volt valóban ön­zetlen? — Ne adja a naivat, mester! Nem a Flór! szabadult meg jó­szántából a labdától, hanem a kis Tóth „szabadította” meg at­tól a dohányon vett kapitányt. Mecsoda különbség. — Mondja, Tüke, miért operet- i tel hasonlítja Össze • focit? — Még mindig jobb, mintha a i cirkusszal tenném* — Miért, az is művészet. És ha netán a cirkusszal hasonlíta­ná a mai labdarúgást, akkor a bűvészekre gondolna? — Semmiesetre sem, mester. A bohócokra! — Magát előbb-utóbb kitiltják a „földi paradicsomból”, — Elképzeli nélkülem a foci­pályát, mester? Még egy félórára sem. — Erről jut eszembe, miért kezdték múltkor félóra késéssel a Vasas—Siklós megyei bajnoki meccset. Én már el sem kezd­tem volna az ó helyükben. — Mert maga kivenhedt a spor­tolásból. Itt azért vacilláltak a gépgyáriak, mert az utolsó per­cekben vették észre, bogy a ka­pusnak lejárt az orvosi igazo­lása. — Na és aztán! Kttőt még lehet idült gyomorfekélye az illetőnek. — Ez nem úgy van, kérem. A szabályok világosan előírják, hogy érvényes orvosi igazolás nélkül senki sem mehet be a pá­lyára. — Még maga sem, Tüke? — Ne vacakoljon velem, mes­ter, nem a nézőtérről, hanem a játéktérről van szó. Egyébként az ilyen aggályoskodó káderek­től, mint maga, időnként elkér- hetnék valóban az orvosi igazo­lást. — A Pécs! Vasas kapusától is kérték, =— Persze, hogy kérték, de le­járt neki. Ekkor vették elő a tartalékkapust. — És miért volt szükség a fél­ém késésret — Hogy az Illetőt lelkileg elő­készítsék a bevetésre. — Legalább használt neki a „lelkiíröccs”? — Használt a csudát, simán kikaptak t:0-ra. A fröccs mások­nak használt, mester. — Kiknek, Tüke? — Azoknak a kosaras szurko­lóknak, akik rendszeresen előre isznak a játékvezetők bőrére. — Talán a játékvezetők egész­ségére, Tüke? — Köszönöm az ilyen egészsé­get, mester. Ha a legszelídebb kívánságok is valóra válnának, akkor a játékvezetők már az el­ső percekben erős hascsikarással ügetnének kJ a teremből. Kép­zelje, mi van akkor, amikor a szurkolók a „jókívánságokat” négyzetre, meg köbre emelik! — Időnként érthetetlenül visel­kednek a szurkolók.-r Mint például a BTC—Urán meccs után. — Miért kaptak hajba az em­berek, Tüke? — Az urán os ok szerint sem volt szép a bőrösöktől, hogy pont ellenük hajtottak. A BTC druk­kerek meg azt mondták, hogy a csapat az életéért küzdött. — Ezen még nem kell össze­veszni, Tüke. — Igenám, de az uránosok azt mondták, ml a frászt stívóskod- tok, úgyis kiestek. — Mire a bőr gyáriak? — így feleltek? Ha ml nem szí- Tóskodunk, akkor ti biztos baj­nokok lesztek? Hát ezen alapo­san összevesztek az Illetékesek! Mérkőzésről mérkőzésre ! Labdarúgó NB l B j Szolnok—MA V DAC (Győr) 0:0, Szolnok, VM Egyetértés—BVSC 3:1, Soroksár, Ganz-MAVAG— Székesfehérvári MÁV Előre 0:0, Székesfehérvár, Várpalota—ZTE 0*0, Várpalota. Ózd—Bp. Sparta­cus 2:0, Ózd, FÖSPED Szállítók— DVSC 1:1, Czabán Samu tér, Oroszlány—BKV Előre 2:1, Knopp I. u., Békéscsaba—Eger 3:0, Bé­késcsaba. az NB i b Állasa 1. Egyetértés 25 15 9 1 34:9 47 2. Eger 25 13 7 5 33:16 38 3. Kecskemét 25 10 9 6 38:21 36 4. Oroszlány 25 12 5 8 34:28 36 5. Békéscsaba 25 11 5 9 31:27 33 G. MÁV DAC 25 10 7 8 21:18 33 7. Z TE 25 9 8 8 30:25 31 8. P. Bányász 25 6 10 9 23:35 31 9. Bp. Spart. 2ő 7 8 10 22:25 30 10. DVSC 25 9 9 7 26:29 29 11. G.-MAVAG 25 7 11 7 30:34 29 12. Szolnok 25 8 7 10 27:29 27 13. Szállítók 25 5 8 12 19:31 27 14. BVSC 25 8 7 10 34:42 24 15. Ózd 25 8 5 12 26:36 24 16. Várpalota 25 5 12 8 26:25 23 17. Sz.-fehérv. 25 7 7 11 20:27 23 18. Előre 25 5 6 14 13:26 19 Labdarúgó NB IL Pécsi Ércbányász—Almásfüzitői Timföld 3:1 (2:0), Almásfüzitő, 500 néző, vezette: Rózsa. Pécsi Ércbányász: Doszpod — Péhl, Várbíió, Farkas I., Borovácz, Farkas H„ Szabó, Csőre, Vincze, Lubastyik, Lieber, (Görgényi). Edző: Galgóczy Ottó. Almásfü­zitő* Schvelik — (Dóczi) —Nagy M„ Rakó, Simon, Radics, Paulik, (Rar g), Stingl, Lázár, Nagy Gy., Fekete, Tóth. Edző: Paulik Fe­renc. Végig a pécsi csapat irá­nyította a játékot és biztosan szerezte meg a két pontot. A ha­zai együttes a 88. percben sze­rezte gólját. Góllövők: Farkas II., Csőre Péhl, illetve Rang. Jók: Péhl, E’arkas I., Farkas IL, illetve Simon, Stingl, Fekete. Dorogi Bányász—Pécsi BTC 5:0 (0:0). BTC-pálya. 500 néző. Ve­zette: Szabó. Dorog: Horváth I. — Berecz, Tóth, Csőri, Takacs, Kiss, Rátvai (Pusztai), Virág, Pe- szeki, Horváth P„ Bartalos. Ed­ző: Hári László. Pécsi BTC: Se­res — Lévai, Illényi, (Istókovics), Kozma. Vágner, Horváth, Gyur- kovics, (Hires), Kincsei, Fiegler, Rózsahegyi, Palotai. Edző: Dara János. A dorogi csapat Pécsett is jó benyomást keltett, a Bá­nyászok végig fölényben játszot­tak, de ezt csak a második fél­időben tudták gólokra váltani. Góllövők: Virág, Peszeki 2—2, Bartalos. Jók: Tóth, Takács, Kiss, Bartalos, illetve Horváth, Rózsa­hegyi. Pápai Textiles—Máza-Szászvári Bányász 1:0 (1:0). Szászvár. 500 néző. Vezette: Vecsera. Pápa: Szalai — Nyári, Áldozó, Horváth B., Zsenák, Varga, Szűcs, Hor­váth I., Vámos, Krasnyánszky, Polgár. Edző: Simon Miklós. — Szászvár: Süveges — Jónás, Róth, Szalai n., (Bakó), Kővári, (Demeter). Nagy I., Túrós, Cze­bei, Németh, Nagy n.r Szabó Edző: Bodony János. Közepes színvonalú találkozón végig a hazai csapat támadott, de a leg­nagyobb gólhelyzetekben is hi­bázták csatárai. A vendégek sze­rencsés góllal nyertek. Góllövő: Vámos. Jók: Áldozó, Szűcs, Vá­mos, illetve Róth, Szalai n., Nagy I., Nagy II. Labdarúgó NB IIL Dombóvár—P. Volán 1:0 (0:0). Dombóvár. V.: Végli. PVSK— Bonyhád 3:1 (1:0), Bonyliád. V.: Szilvasi. Szekszárd—H. Steinmetz SE 1:1 (l:l), Szekszárd. V.: Zsa- lakó. Latinka SE—P. Helyiipari 2:1 (1:1) Marcali. V.: Rózsa. PEAC—Lábod 3:1 (1:1), Lábod. V.: Gabi. Baja—Marcali VM 3:2 (1:1), Baja. V.: Hődör. Kaposvári Vasas—Barcs 3:0 (2:0), Kaposvár, v.: Sabácz. Mohácsi TSZ TE— Nagymányok 4:0 (0:0), Mohács. V.: Bálint. az NB m. allasa 1. PVSK 21 15 4 2 49-16 34 2. P. Helyilpari 21 8 10 3 21-15 26 3. PEAC 21 9 6 6 49-23 24 4. Dombóvár 21 9 6 6 23-16 24 5. Nagymány. 21 9 5 7 22-18 23 6. Baja 21 8 7 6 27-24 23 7. Mohács 21 8 6 7 35-32 22 8. Kaposvár 21 7 8 6 21-23 22 9. Bonyhád 21 8 6 7 24-35 22 10. Steinm. SE 21 4 12 5 24-24 M 11. Szekszárd 21 5 9 7 27-25 19 12. Barcs 21 6 6 9 24-34 18 13. Lábod 21 5 7 9 28-38 17 14. P. Volán 21 4 8 9 19-25 16 15. Marcali VM 21 4 7 10 29-40 15 16. Latinka SK 21 2 7 12 19-53 U Megyebajnokság P. Ércbányász n.—Szászvárt Építők 3:1 (1:0), Üjmecsekalja^ Siklós—Mágocs 3:0 (0:0), Mágocs^ P. Vasas—P. Gázmű 2:1 (2:0), Kokszmű-pálya, • István-akna—P. Bányász II. 7:2 (3:1), Pécssza­bolcs, P. Dinamó—P. Porcelán- gyár 0:0, Erőmű-pálya, Szigetvári Kinizsi—Szigetvári Cipőgyár 2:1 (1:0), Szigetvár, P. Kesztyűgyár —Vasas II. Bányász 4:2 (1:1), BTC pálya, Véménd—Boly 1:1 (1:0), Boly, P. Kinizsi—Beremend 5:0 (2:0) Beremend. A MEGYEI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Porcelángy. 22 13 6 3 44-17 32 2. P. Kesztyű 21 12 5 4 47-23 29 3. Mágocs 21 11 7 3 24-10 29 4. Szig Cipő 22 9 8 5 32-35 26 5. István-akna 21 9 6 6 44-31 24 6. P. Kinizsi 22 8 6 8 31-30 22 7. P. Dinamó 22 8 5 9 26-32 21 8. Siklós 20 7 6 7 30-23 20 9. P. Gáz 21 7 6 8 22-17 20 10. Véménd 22 6 7 9 35-35 19 11. Szig K. 22 7 5 10 25-27 19 12. Vasai H. B. 22 6 7 9 35-29 19 13. P. Vasas 20 6 7 7 33-37 19 14. Boly 21 8 2 11 33-38 18 15. Szászv. Ép. 20 6 3 11 22-41 15 16. Beremend 21 3 2 16 21-69 8 1. P. Ercb. H. 24 20 __ 4 136-30 40 2. P. Bány. II. 24 17 — 7 82-40 34 Kosárlabda : Jobbak voltak a fővárosi csapatok Nehéz ellenfeleket kaptak a tegnapi fordulóban a pécsi és szigetvári csapatok, a bajnok­ság élcsoportjában tanyázó fő­városi együttesek biztos győzel­meket arattak. Pécsett a PVSK- csarnokban a vasutas fiúk és lányok még csak megszorítani sem tudták ellenfeleiket, Buda­pesten a Szigetvári ÁFÉSZ az éllovas TFSE-vel szemben ma­radt alul. TFSE—Szigetvári ÁFÉSZ 60:36 (32:16), NB I. női mérkőzés, Bu­dapest, vezette: Horváth E. és Bánsági. Legjobb szigetvári do­bók: Juslts 10, Parragi 7, Var­ga 6. VM Egyetértés—PVSK 73:54 (42:29), NB I. női mérkőzés, PVSK-csarnok, vezette: Petelei és Barta. Legjobb pécsi dobók: dr. Csongorné 14, Russainé 10, Verbőcziné, Molnárné 8—8. MAFC—PVSK 98:71 (43:37), NB I. férfi mérkőzés, PVSK-csar­nok, vezette: Velkey és Havel. Legjobb pécsi dobók: Petőfi, Naurnov 24—24. Központi Sportiskola—Pécsi Ércbányász 55:47, NB II. férfi mérkőzés, Üjmecsekalja. Torna ■ Kevés a íiú versenyző Pécsett hétközben bonyolítot­ták le a megyei serdülő és If­júsági csapatbajnokságok, vala­mint a megyei seregszemle ver­senyejt. Lányoknál elfogadható volt az indulók létszáma, fiúk­nál azonban igen gyér volt a mezőny. A legtöbb versenyzőt a Pécsi Spartacus indította, majd a PVSK következett. A nehéz elemekből összeállított gyakorlatok komoly erőpróba elé állították a résztvevőket, akik a várakozásnak megfele­lően szerepeltek. Megyei csapatbajnokságok ifjúsági leány TI. o.t 1. Pécsi Sportiskola A 171.9. 2. Pécsi Sportiskola B 170.0. Leány TIT. o.: I. PVSK A 174.9. 2. KomJot Sportiskola 166.1. 3. PVSK B 165.8. Ifjúsági fiú TTl. o.: 1. Pé­csi Sportiskola 236.15, Serdülő leány l. o.; 1 Péo&i Sportiskola 179.3, 2. Komlói Sportiskola 165.7. Leány II. o.: 1. Pécsi Sportiskola 181.9, 2. Pécsi Sportiskola B 178.5, 3. Pécsi Sportiskola C 171.7, 4. Komlói Sportiskola 169.9. Serdülő fiú 1, o.: 1. Pécsi Sportiskola 245.4. Fill II. o.: 1. Pécsi Sportiskola A 246.25, 2. Pé­csi Sportiskola B 179.45. Meglel seregszemle r.ányok 1958 évf.: 1. Kosa, 2, M.akány, 3. Garai, mind Pécsi Sportiskola. 1959 évf.: 1. Kása, PVSK, 2. Váradi. 3. Csete, utóbbi ketten Pécsi Sportiskola. Fiúk 1955 56 évf.: t. Kiss, 2. Szabó, 3. Tonta, mind Pécsi Sport­iskola. 1957/58 évf.: i. Amon, 2. Szende, 3. Kisspál. mind Pé­csi Sportiskola. 1959/60 évf.: 1. Eszenyi, 2. Schermaul, 3. Dra- vecz, mind Pécsi Sportiskola. A Május 1. Ruhagyár ROMLÓI GYÁREGYSÉGE FELVESZ *uous i •unű-'w FÉRFI ÉS NO! SZABÓ SZAKMUNKÁSOKAT rasaló! munkakörbe Bérezés személyes megbeszélés alapján Jelentkezés a gyárban; KOMLÖ, PÉCSI U. 4. SZL ALATT. I I