Dunántúli Napló, 1970. október (27. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-18 / 245. szám

Newcastle-ra tartogatta erejét a Dózsa...?! Pécsi Dóssá—Tatabányai Bányász OsO PVSK pálya, 5000 néző, vezette: Závodszky. Pécsi Dózsa: Rapp — Her- 1 nádi. Maurer, Konrád, Kin- | esés II., Kocsis, Tüske, Bér- j czesi, Máté, Tóth, Dunai dr. { Edző: Czibulka Mihály. Tatabánya: Rothermel — Lévai, Kovács I., Kovácshe­gyi, Kovács II., Laczkó, Sza­bó, Arany, Tóth, Horváth, Hernádi. Edző: Lakat Ká­roly dr. Csere: 22. percben Kin­cses II. helyett Daka, 83. percben dr. Dunai helyett Rónai, illetve a 75. percben Hernádi helyett Makai. A kellemetlen, hidegre for­dult időben lassan gyülekez­tek a nézők. A pécsiek in­dították el a labdát, a 2. percben Máté elől szögletre mentettek a vendégek. A ta­tabányaiak megfiatalított csa­patukkal szervezetten, erőtel­jesen védekeztek. A 3. perc­ben Horváth megsérült, de néhány percnyi ápolás után tovább játszott. A 8. percben dr. Dunai a vendégek kapu­ja elé cselezte magát, jó helyzetben lyukat rúgott. A Dózsa mezőnyfölényt harcolt ki, a vendégek szórványos lefutásokkal próbálkoztak. A 16. percben már a 3. szög­letet rúgták a pécsiek. A ta­tabányai védők jól tömörül­tek a kapujuk előtt, szorosan őrizték a pécsi csatárokat. A 24. percben Tüske lövése kerülte el a tatabányaiak kapuját. Nem volt nagy az iram. A játék színvonala a közepest sem érte el. A 29. percben Horváth csúnyán talpalta Mátét, de a pécsi fiút kemény fából faragták. A lila-fehérek a szélsőket el­hanyagolták, középen akarták áttörni a vendégek védelmét, ez azonban nem sikerült. Kevés esemény történt. A Dózsa beszorította elenfelét, de a lövéshez ritkán jutot­tak a pécsi játékosok. Szünet után egy ideig nem változott a játék képe. A pécsiek a vendégek térfelén tanyáztak, a tatabányaiak ritkán jutottak el a Dózsa kapujáig. Az 55. percben Maurer fejéről Tóth Kálmán elé került a labda, a szélső kapura tört, de a lövése el­kerülte a Dózsa kapuját. — A Dózsa játéka nem javult fel. A vendégek észrevették lehet keresniök. Szabó és Tóth révén veszélyeztettek. A lila-fehérek sok hibával játszottak. Az utolsó negyed­órában keményebb lett a játék, hevesebb a küzdelem, helyzet mindkét kapu előtt adódott, de az eredmény nem változott. A Pécsi Dózsa úgylátszik a Newcastle elleni szerdai EVK mérkőzésre tartogatta erejét. A lila-fehérek a várt­nál lényegesen gyengébb tel­jesítményt nyújtottak, és meg kellett elégedniük a hazai pályán egy szerénv képessé­gű Tatabányai Bányásszal szemben döntetlen eredmény­nyel. A pécsi csapatból Rapp, Konrád. Hernádi játéka ér­demel említést, a vendégek közül Kovács I., Szabó és Tóth K. teljesítménye dicsér­hető. Hegyi István Már megkezdték Pécsett a nagy mérkőzésre szóló jegyek elővételi árusítását Hétfőn utazik a Dózsa Angliába A legutóbbi hat hazai mérkőzése közül csak egyet nyert a Newcastle * A Pécsi Vörös Meteor Sport­kör női kézilabda szakoszfálva játéktoborzót tart, október 21-én, szerdán délután fél 4 órakor a PVSK-pályán levő kézilabdaná- lván vár iák azokat a Játékosokat, akik a kézilabdát versenyszerűen kívánják űzni. DUNÁNTÚLI NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Főszerkesztő: Bocz Jőzsel Szerkeszi őség Pécs. Hunyadi út 11 Tel. 15-32 15-33 21-60. 50-00. 50-11 Belpolitikai rovat* 31-68 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó vállalat Felelős kiadó Braun Károly Kiadőhivata. Pécs Hunyadi út 13 Tel. 15-32 15-33 21-60 50-00. 50-13 Telex sz 2320 _________ “ PÉCS! SZIKRA NYOMDA Pécs Munk^sv Mihály a 10 p3)o|/5c vezető Melles Rezső Nem bírt a Dózsa a hazai pályán a Tatabányai Bányásszal. Dózsa— Tatabányai Bányász 0:0. Képűnkön: Laczkó két pécsi csatár, Bér­ezési és Máté közül hozza ki kapuja előteréből a labdát. Az NB I. B-ből jelentjük Javuló játékkal győzött a Bányász PÉCSI BÁNYÁSZ—BKV ELŐRE 1:0 (150) Budapest, Előre pálya, 700 néző, vezette: Bíróczki. — Pécsi Bányász: Bolyai — Kelemen, Tallósi, Györkő, Köves, Halasi, Palkovics II., Appelschoffer, Bencsik, Már­ton, Makiári. Edző: Kovács József. Előre: Rotthermer — Kále, Tordai, Csider, Juga, Eger­vári, Kalmár, Reif, Burányi, Tuba (Bata), Németh (Arató). Edző: Anda László. A Bányász autóbusza ezút­tal sem jutott tovább Paks- nál, és így a játékosoknak hasonló „élményben” volt részük mint legutóbb ózdi útjuk alkalmával. Mindkét csapat óvatosan kezdett. Az első veszélyes lövést Bencsik- től láthattuk, a 11. percben. Feltűnően sok volt a rossz átadás, mind a két oldalon. Unalmassá vált a mérkőzés, a játékosok egymás hibáiból éltek. A 32. percben meg­született a Bányász vezető és egyben győzelmet jelentő gólja. Bencsik futott el a balszélen, beadását Makiári, látványosan előrevetődve fe­jelte a kapuba. (1:0). A gól után feljöttek a hazaiak, több veszélyes támadást vezettek a Bányász kapuja felé. A 38. percben nagy helyzetet ha­gyott ki az Előre. Reif köz­vetlen közelről föléfejelt. Há­rom perccel később Burányi lövése a kapufán csattant. Szünet után élénkebb lett a játék. Egyik csapatnak sem sikerült azonban komo­lyabb helyzetet kidolgoznia. Az Előre valamivel többet támadott. A 75. percben Juga T.?nes2ti * Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál r,s kézbesítőknél ■óíizet psi 411 1 na napra 20, __ F1 I ndexszám; 25 054. D Komiénál Zimonyi és fuhász sérült A Komlói Bányász hétközi ve­resége kétségtelen lehangoló volt* Ezt még tetőzi, hogy a csapat két erőssége, Zimonyi és juhász harcképtelenné vált a Csepel el­leni mérkőzésen. — Zimonyi térdsérülése kiújult, Juhász pedig húzódással bajló­dik — mondotta Lantos Mihály edző. — Sajnos, vasárnap egyi­kükre sem számíthatok. Az ösz- szeállításról még nem döntöttem. Elképzelésem szerint a közép­hátvéd posztra Csordás I. kerül, a balhátvéd pedig a 21 éves Gö- csei lesz. Göcsei sajátnevelésű játékosunk, a tartalék csapat­ban jó teljesítménnyel hívta fel magára a figyelmet. Juhász he­lyettesítését Csordáé n.-vel kí­vánom megoldani. Az esélyekről az edző úgy vé­lekedett, hogy a vendéglátók győzelme a valószínűbb. Bár mindenképpen becsületes helyt­állást vár a kékfehér gárdától. Különben a csorba köszörülését remélik a komlói sportrajongók is. Szombathelyen tavaly 1 :l-es döntetlent játszott a két csa­pat, s ezzel az eredménnyel a bányavárosban most is elégedet­tek lennének* Vízhányó Imre csúsztatott fejesét Bogyai szép vetődéssel hárította. 5 perccel később veszélyes helyzetet tisztázott Tallósi, szép szereléssel. Az ellentá­madás során az Előre védők hibáztak, de a pécsi csatá­rok nem tudták a helyzetet kihasználni. Az utolsó percek rendkívül izgalmasak voltak, de a Bányásznak sikerült megtartania előnyét. Labdarúgó NB II. PBTC—Kaposvári Rákóczi 4:0 (2:0). Verseny utca, ve­zette: Marton. PBTC: Ha­lász — Lévai, Bárácz, Ko­vács, Pusztai, Kozma, Hor­váth, Rózsahegyi, Gyurko- vics (Orosz), Hauschl, Palo­tai. — Kaposvár: Kovács — Balogh, Németh II., (Hor­váth II.,), Savanyó, Márton, Berki II.. Szabó, (Szőlősi II.), Nagy I., Göncz, Pálmai, Lac- kovics. Küzdelmes, jó iramú mérkőzéát vívott a két csa­pat. A bőrgyáriak többet tá­madtak, és csatáraik ezúttal a góllövéssel sem álltak ha­dilábon. A BTC megérdemel­ten jutott győzelméhez. — Góllövők: Horváth, Palotai, Orosz, Rózsahegyi. Jók: Lé­vai, Bárácz, Palotai, illetve Balogh, Márton, Lackovics. A Pécsi Dózsa labdarúgói hétfőn, október 19-én dél­után fél 2-kor indulnak Bu­dapestről repülőgéppel Am­sterdam és London érintésé­vel Newcastle-ba. Az együt­tes este már a mérkőzés szín­helyén lesz A Dózsa sport­küldöttségének vezetője dr. Molnár Ferenc, a sportkör el­nökhelyettese, elkíséri a csa­patot Szekeres Ambrus szak­osztályvezető és dr. Czibulka Mihály. Az utazó 15 játékos mellett sportorvos és gyúró is a csapattal tart. Pécsről két újságíró utazik a Dózsával a nagy érdeklődéssel várt nem­zetközi találkozóra. Pécsett már megkezdték a november 4-én Pécsett sorra- kerülő visszavágó találkozóra a jegyek elővételi árusítását. Az érdeklődők a Dózsa Sör­ház u. 8. sz. alatti irodájá­ban, a Színház téri és az új- mecsekaljai totózóban szerez­hetik be. Jellemző a nagy érdeklődésre, hogy az ülő­helyek jelentős részét mér elkapkodták. Annak ellenére, hogy a találkozó délután fél 2-kor kezdődik és hétköznap lesz, telt házat várnak a PVSK-pályán. A Dózsa ellenfele, a New­castle United nagyszerű ered­ménnyel dicsekedhet. A leg­fényesebb diadalát az együt­tes az elmúlt évben aratta, amikor legelső próbálkozásán megnyert egy nagy európai tornát. Magyarországon győz­ték le az Újpesti Dózsa csa­patát 3:2 arányban, miután az első fordulóban otthon 3:0-ra nyertek. Ezzel a Newcastle United nyerte él az Európai Vásár Városok Kupáját A Newcastle nagy­szerű kupaeredményekkel dicsekedhet 1951-ben és 52- ben az angol labdarúgás tör­Kosárlabda NB I. MTK—Szigetvárt ÁFÉSZ 71:49. (35:23), Szigetvár, vezette Velkei és Mercz. A szigetvári csapat so­káig jól ellenállt és csak Jer- szí kipontozása után adta fel a küzdelmet Legjobb dobók: Hor­váth (22), Nagy M. (14). Bchv bély (12), illetve Jusics 17, Sab- ján 9, Jerszi 8. Jók: Horváth, Borbély, vadász, illetve Jusics, Sabján Jerszi* ténetében először, egymás i után két alkalommal nyerték 1 el az angol kupát, majd 1955- : ben megismételték bravűrju- kát és ezzel öt éven belül 1 háromszor győztek, ez olyan siker, mellyel egyetlen klub sem dicsekedhet Angliában. A Newcastle United nagy­szerű eredményeket ért el az európai labdarúgópályákon is. Legyőzte a rotterdami Feyenoordot, a portugál Sportling Lisszabont, a spa­nyol Real Zaragozát, a por­tugál Setubalt, s a skót Glasgow Rangerst és végül a magyar Újpesti Dózsát, s ez­zel megnyerte a kupát. A Newcastle United mai csapa­ta 2—3 éve játszik együtt és most kezd kiforrni. Az még nem dőlt el, hogy melyik pá­lyán játsszák a mérkőzést. Előfordulhat, hogy a Pécsi Dózsának már nem kell St. James park katlanában küz­denie, a Newcastle szerződése lejárt, a Sunderland felaján­lotta pályáját, a Roker Park­ot. A hazai pályán az angol bajnokság mérkőzésein a leg­utóbbi időben nem a legjob­ban szerepel a Newcastle. A legutóbbi hat hazai mérkő­zése közül csak egyetlen egyet tudott megnyerni. No, persze, ez nem jelenti azt, hogy a Pécsi Dózsának köny- nyű dolga lesz Newcastle- ban. A lilafehérek vezetői mértéktartóan, helyesen nyi- 1 akoztak az esélyekről. Már az is szép fegyverténynek számít, hogy az együttes ki­harcolta a második fordulóba jutást. A Newcastle ellen becsülettel szeretnének helyt­állni. Dr. Czibulka Mihály edző a szombaton délután lejátszott A Newcastle United két kitti' nösége: lam McFaul. A 26 éves ír válogatott kapus a Linnéidből került a Newcastle Unitedhez 1966 novemberében. A Brit Nem­zeti Válogatott mezét is felhúzta már magára. Bob Moncor, a Newcastle *5 éves csapatakapitánya. Nagyszerű ké­pességű labdarúgó, a skót válo­gatott kapitánya Is egyben. Tatabányai Bányász elleni mérkőzés után jelölte ki az Angliába utazó tizenöt játé­kost. Ezek: Rapp, Kollár, Hernádi, Maurer, Kincses II., Kocsis, Konrád, Bérezési, Máté, Tóth, dr. Dunai, Rónai, Daka, Tüske, Kincses I. Atlétika NB /. „Félidőben” a női verseny még teljesen nyílt Valósággal téH Időjárás, hi­deg szél fogadta az atlétikai ver­seny résztvevőit szombaton dél­után a PVSK-pályán. A nagy érdeklődéssel várt találkozó nem okozott csalódást a kime­részkedett néhányszáz nézőnek. Amint az várható volt a női viadal igen szoros küzdelmet hozott — kellemes meglepeté­sekkel, hazai szempontból. A 100 méteres gátfutásban a pé­csi lányok kettős győzelme fel­lelkesítette a csapat többi tagjait is. Neducsin legyőzte Woth Klárát, majd táviolugrásban Köves aratott meglepetésszerű győzelmet a válogatott TF-s lány ellen. Diszkoszvetésben a papír­forma jegyében kettős vereség; majd a döntő jelentőségű 4x100- as váltóban tartalékos csapatunk Jó eredménnyel is csak máso­dik tudott lenni, s ezzel három­pontos vezetést szereztek az első napon a TF-es lányok. A Csepel ellen Baranya női csapata 14 pontos vezetésre tett szert. A via­dal állása: Baranya—TFSE 30:33; Baranya—Csepel 38:24; TFSE—Csepel 38:24. Jtlai sportműsor Labdarúgás: NB I. mérkőzés: | Szombathely—Komlói Bányász, Szombathely, 14.00, NB I. tar­talék mérkőzés: Szombathely- Komlói Bányász. Szombathely, 14.00, NB H. mérkőzések: Máza- Szászvári Bányász—Bauxitbá­nyász, Szászvár, 14.00, Ajka— Pécsi Ércbányász, Ajka, 14.00, NB in. mérkőzések: Lábod— PVSK, Lábod. 13.45, Latinka SE —Pécsi Volán SC, Marcali, 14.00, Mohácsi TSZTE—PEAC, Mohács, 14.00, Bajai Vasas—Honvéd Stein­metz SE, Baja. 14.00, megyebaj­noki mérkőzések: Szigetvári ZMSE—Pécsi Vasas, Szigetvár, 14.00, Pécsi Dinamó—Siklós, Erő­mű pálya, 9.15, István-aknai Bá­nyász-Szászvári Építők, Pécs- szabolcs. 10.30, Pécsi Ércbányász II.—Véménd, Üjmecsekalja, 11.30, Pécsi Kinizsi—Vasas n. Bányász, Kovácstelepi pálya, 14.15, Boly- Pécsi Porcelángyár. Boly, 14.00. Sportlövészet: Pécs Kupaver­seny, MHSZ lőtér, 8.00-tól egész napon át. Röplabda: NB n. mérkőzések: PEAC—BKV Előre, férfiak. If­júsági stadion* 10.00, PEAC— BEAC, nők. Ifjúsági stadion, 12.0«. Kézilabda: NB L mérkőzés: Pécai Bányász—Győri Textiles, nők, Pécsújhegy, 10.00. Pécsi Bá­nyász—Győrt Textiles, férfiak, Pécsújhegy, 11.00, NB n. mér­kőzések: Pécsi Ércbányász—Si- montoraya. férfiak, Üjmecsek- alja. 11.00, Pécsi Kesztyűgyár— Bakony Vegyész, férfiak, PVSK- pálya, 11.00, Pécsi Tanárképző- Pápai Vasas, nők, Tanárképző Főiskola, 10.00, Pécsi Vörös Me­teor-Zalai Kőolaj, nők, PVSK- pálya, 10.00, Pécsi Porcelángyár —Dunaújvárosi Kohász, nők, Porcelángyári pálya, 10.00. Atlétika: NB I. és NB I. B csapatbajnoki verseny a TF SE, Csepel és Baranya női, valamint a Bp. Vörös Meteor. MAFC és Baranya férfi együttesei részvé­telével, PVSK-pálya, 9.30. Teke: NB I. mérkőzés: Pécsi Gázmű—Ganz-MA VÁG, férfiak, Üjmecsekalja, Építők-csamok. 11.00, NB II. mérkőzések: Rózsa Ferenc Építők—Pécsi BTC, nők, Budapest, 11.00, Rózsa Ferenc Építők—Baranyai Építők. fér­fiak, Budapest, 13.30. Az atlétikai NB L és NB L B befejező fordulójának első napi pécsi versenyén a legnagyobb meglepetés a női távolugrásban született. Köves (Baranya) legyőzte a verseny esélyesét, a válogatott Woth Klárát, a Testnevelési Főiskola versenyzőjét A férd csapat jelentős lépést tett az NB I. B. bajnoka címé­ért. A szombati versenynap után 8 pontos előnnyel indulunk a ma reggeli küzdelembe. A fér- fi verseny állása: Baranya— MAFC 57:49; Baranya—Bp. Vö­rös Meteor 71:35; MAFC—Vörös Meteor 65:41. A győztesek és a Baranya me­gyei versenyzők eredményei. Nők: 100 m: 1. Neducsin 12,5, 2. Woth (TFSE) 12,6. 5. Kossá 13,6. 400 m: 1. Kormos (TFSE) 60,3, 2. Kustor 60,9, 3. Szilágyi 62,3. 100 m gát: 1. Wieland 15,0, 2. Köves 15,4. Távolugrás: 1. Kö­ves 573, 2. Woth (TFSE) 571, 5. Wieland 536. Diszkoszvetés: 1. Pógyor (TFSE) 45,78, 5. Bartha 30,64, 6. Bálizs 30,18. Gerelyha­jítás: 1. Mészáros (TFSE) 47,18, 2. Takács 46,02, 3. Bartha 45,62. 4X100 m váltó: 1. TFSE 49,6, 2. Baranya 49,9, 3. Csepel 51,6. Férfiak. lOO' m: 1. Németh n. 11,1, 2. Lépőid 11,1. 400 m: 1. Hausz (MAFC) 49,8, 2. Regős 51,0. 3. Matis 51,0. 1500 m: 1. Honti 4:07, 4. Dudás 4:11,8. 110 gát: 1. Betlehem 16,0, 4. Lon­dauer 17,1. 3000 m akadály futás: 1. Salpa 9:20, 2. Németh I. 9:42,2. 4X100 m* 1. Baranya (Matis, Németh, Engel, Regős) 42,7 mp. Üj megye- csúcs! Távolugrás: 1. Kandár (MAFC) 721, 2. Németh H. 702, 6. Gőbel 652. Rúdugrás: I. Hausz (MAFC) 420, 2. Kulisch 400, 4. Molnár 340. Súlylökés: 1. Várkonyi (VM) 15,75, 2. Kovács (MAFC) 14,15. 4. Katies 14,00, 5. Predács 13,2«, Kalapácsve­tés: 1. Lovász 59,58. 2. Kapcsos (MAFC) 49,40, 3. Katies 49,08. A versenyt ma reggel 9 órakor folytatják a PVSK-pályán.