Dunántúli Napló, 1963. október (20. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-22 / 247. szám

8 IUAPI.Ö IMS. OKTÓBKB » Szép játék, biztos győzelem Magyarország B—NDK B 4:1 (1:0) Jól működött a magyar csatársor. Povázsai ugyan „gyengélkedett” az. első félidőben, góljával azonban kiengesztelte a szigorú szur­kolókat is. nek, Keiminger 15 méterről vá­ratlanul kapura lőtt és a labda a meglepett Aczél mellett a hálóba vágódott, 4:1. A 83. percben újabb csere történt, ezúttal az NDK B. válo­gatottjához állt be új ember, Müller helyett Grossheim ját­szott. Nagy megsérült a magyar csapatból, kiállt és az utolsó per­ceket a magyar együttes tíz em­berrel játszotta. A magyar B. válogatott pécsi vendégjátéka nagy közönségsikert aratott. A nyolc csapat játékosai­ból ^összeállított együttes ebben az összeállításban még sosem játszott együtt, ez azonban csak a játékidő első negyed órájában látszott meg a magyar csapat já­tékán. Később a fiatal labdarú­gókból álló magyar B. válogatott mindjobban játékba lendült és nemcsak a mezőnyben játszottak ötletesen, ügyesen, de a kapu előtt is feltalálták magukat a csatárok. A németek végig nagy akarással küzdöttek, végeredmény ben azonban csak lelkesedésük dicsérhető. A magyar védőjáté­kosok közül a két hátvéd nem vétett hibát. Szepesi jó! őrizte szélsőjét, Káoasztának nem egy­szer a támadások indítására is ju tott ereje. Gellértet fejjátéka di­cséri. Palotai kitűnően játszott, Somodival együtt nemcsak a vé­dekezésre, de a támadások indí­tására is jutott ereje. A két szél­ső ügyesen, lendületesen játszott. Laczkó a mezőnyben rengeteget dolgozott. Dunai II. állandó ve­szélyt jelentett a német kapura. flzNB l/B mérkőzései Ózd—Dunaújváros Sä, Gyűri MAV-DAC—Salgótarján 1:1, Szé­kesfehérvári VT—BVSC 2:4. Buda­fok—Ganz MAVAG 0:2, Miskolci VSC—Nyíregyházi Spartacus 1:0, Egyetértés—Oroszlány 2:0. NB l/B állása 1. Egyetértés 10 7 2 1 14: 5 16 2. Győri M.-D. 10 6 2 2 20:10 14 3. Dunaújv. K. 10 5 4 1 20:13 14 4. Oroszlányi B 10 3 6 1 14: 8 12 5. Székes!* V. 10 4 2 4 20:16 10 6. Szállítók 10 4 2 4 15:14 10 7. Salgótarján 10 1 8 1 6: 7 10 8. Nyíregyh. S. 10 4 2 4 10:18 10 9. Budaf. MTE 10 2 5 3 10:10 9 10. Sz. Haladás 10 3 3 4 12:13 9 11. BVSC 10 3 3 4 15:19 9 12. Miskolci VSC 10 3 3 4 13:17 9 13. Láng 10 3 2 5 10:15 8 14. Ózdi Kohász 10 3 1 6 17:20 7 15. Borsodi B. 10 1 5 4 8:13 7 16. G. MÁVAG 10 2 2 6 12:18 6 — A tokioi nemzetközi sport­hét versenyein rész've-t magyar sportolók első csoportja vasárnap délután a ferihegyi repülőtéren visszaérkezett Budapestre. A deiMMita centralizmus és a Magyar Testnevelési Sportszövetség A magyar testnevelési és sportmozgalom eddigi szervezetei* " ben sem a felszabadulás előtt, sem utána nem érvényesült a szervezetek minden szintjén a demokratikus centralizmus. Légiéiül mindig állami szervek irányították a sportmozgalmat. A. legutóbbi időben is a TST-k állami, szakigazgatási szerve^icént működtek és többségükben választott sz.erveket, választott sport­egyesületi vezetőségeket irányítottak. Ezért nem érvényesülhe­tett a demokratizmus teljes mértékben. A most megalakuló Magyar Testnevelési és Sportszövetség szervezetében és munkájában a demokratikus centralizmus a leg­teljesebb mértékben érvényesülhet. A demokratizmus érvényre jut már abban, hogy a sport egyesületek tagjainál a be- és ki­lépés önkéntes. Senkinek nem kötelező sportegyesületi tagnak és az ezzel együtt járó MTS tagnak lennie, és nincsenek különö­sebb kötöttségei a felvételnek. A sportegyesület tagja lehet az a magyar állampolgár, aki magáévá teszi a sporttömegszervezet célját és alapszabályát, aktívan sportol, vagy rendszeres társadalmi inunkat végez, vala­mely sportegyesület elnöksége felveszi a tagok sorába és rend­szeresen fizeti a tagsági díjat. Nem lehet tagja az a személj', aki súlyosan vét a törvények, a társadalmi együttélés szabályai ellen. Az új szervezetben a különböző szintű vezetőszervek. így a sportegyesületek vezetőségei, a közép- és felső szintű vezetőszer­vek választás után jönnek létre. A tagok közül mindenki választó és választható. Módjában áll a tagságnak azokat a személyeket jelölni és megválasztani a vezetőségekbe, akikbe megbíznak é« alkalmasnak tartanak arra, hogy sportegyesületüket és ezzel együtt hazánk testnevelési és sportmozgalmát a szocialista test- nevelési és sportmozgalmuk irányában helyesen vezessék A sportegyesületi tagság két évre választja vezetőségét, illetve elnökségét. Nemzetek. közötti mérkőzés, PVSK-pálya, 12 001) néző, vezette: Bajics (Jugoszláv). Magyar B.: Gelel — Káposzta, Geller, Szepesi — Palotai, So- modi — Nagy, Dunai LL., Laczkó, Povázsai, Matltesz. NDK B,: Weiss — Domer, Un­ger, Müller — Kupferschmiedt, Giessner — Barthels, Keiminger, Frässdorf, Drews, Vogel. A vendégek vezették az első tá­madást, a magyar kapu előtt adó üott az első helyzet, Keiminger azonban kapu fölé őtt. Nem sok­kal később Vogel lövése veszélyez tette a magyar kaput. Mimiké’, csapat nagy akarással, nagy len­dülettel játszott. A 8. percben Dunai n. lefutotta a védőket, a balszélről középre adott, labdáját azonban Mathes a kapus kezébe lőtte. A 10. perc hozta meg az első magyar gólt. Povázsai me­redeken szöktette Matheszt. A szélső beadását Dunai n. a vendégek kapójába vágta, i:6 a magyar B. válogatott javá­ra. A vendégek nem adták fel a küzdelmet. A 15. percben formás NDK-támadás végén Káposzta ön íeláldozóan mentett a befutó né­met csatárok elől. A 23. perc­ben a vendégek cseréltek, Drews lement, Hoffmann állt helyére. A magyar együttes mindjobban át­vett^ .a mérkőzés irányítását. A 31. percben Lackó—Povázsai ado­gatás után Pavázsai átverekedte magát a védőkön, de lövése kapu ölé szállt. A vendégek nem tud­ták tartani a színesen, ötletesen játszó magyar csatárokat. A 30. Percben Dunai n. került gólhely­zetbe, Mathesz beadását azonban elvétette a fiatal csatár. Mind ér­dekesebb lett a játék. A nézők nem egyszer jutalmazták tapssal a magyar csapat formás támadá­sait. A 40. percben ismét Dunai n. tört a németek kapujára, de menteni tudtak a védők. A 43. percben Dunai II. fejesét védte Weiss. Nyilatkozatok, vélemények LAKAT KAROLY, a magyar B-válogatott edzője: — Örülök az eredménynek és a játéknak is. Azt hiszem nyugod­tan nyilatkozhatom, hogy a nagy arányú győzelmet nem a sze­rencsétől kaptuk, hiszen helyze­teink alapján még több góllal Is győzhettünk volna. A második félidőben már azt nyújtották a fiúk. amit hosszú ideje vártam tőlük. közönség előtt. Kultúráltan ját­szottak. LACZKÓ a magyar labdarúgó B-válogatott középcsatára: — Furcsán hangzik, de egy Ws lámpalázzal léptem pályára, hi­szen most szerepeltem csak má­sodik alkalommal az olimpiai vá­logatottban. Később felengedtem A Jövő vasárnap komoly fel­adat vár ránk Göteborgban. Ha a fiúk a pécsi mérkőzéshez ha­sonlóan küzdenek és játszanak a svédek ellen is, akkor azt hi­szem a Benével és Ihásszal meg­erősített olimpiai válogatottunk­nak elég lesz a kivívott előny. Ami még megragadott Pécsett: a Szépszámú és nagyon hálás kö­zönség. BELGER. ax NDK labdarúgó B-válogatott edzője Me^lepelesek a Magyar Népköztársaság Kosárlabda Kupa középdöntőiben SZÜNET UTÁN az első támadást a vendégek ve­zették, később ismét a magyarok kezdeményeztek. A 46. percben Mathesz szép lövése kapott tap­sot, Weiss szögletre tolta a szélső labdáját. Nagy kedvvel, szelleme­sen, ötletesen játszott a magyar B. válogatott. A vendégek védeke­zésre kényszerültek. Az 55. perc­ben baloldali magyar támadás fu­tott a pályán, a labdát Povázsai kapta, aki 22 méterről, felmagasan a jobbsarokba lőtte a magyar saapat második gól- iát. *:0. A gől szárnyakat adott a magyar csapatnak, nemcsak tet­szetősen, de eredményesen is játszott a magyar támadósor. A 65. percben újabb magyar gólnak tapsolhattak a nézők. Dunai II. lövése a kapusról a mezőnybe vá­gódott, Nagyhoz került a labda, a szélső lövése nyomán a kapu­fáról a visszapattanó labdát Dunai II. a bálóba továb bította, 3:0 a magyar csapat javára. A magyarok is cseréltek, a kapuba Aczél állt be Géléi helyére. Ké­sőbb Puskás és Tussinger ját­szott Mathesz és Somodl állt ki. A 76. percben Laczkó szabadrú­gását Palotai kapta, aki Povázsaihoz továbbította a lab­dát, az összekötő nyolc méter­ről nem hidzott, *3) az eredmény a magyar B. válogatott javára. Két perc múl- t sikerült szépíteni a vendégek Szombat délután és vasárnap délelőtt bonyolították le a mér­kőzéseket a PVSK sportcsarno­kában. A női csapatoknál a Tatabá­nyai Bányász NB Il-es gárdája igen jó benyomást keltett. A Bu­dapesti Petőfi elleni mérkőzés első félidejében igen nagy erőbe­dobásra késztette az NB I-es csa­patot, amelynek a mérkőzés má­sodik félidejében minden tudásá­ra szüksége volt, hogy a mérkő­zést a maga javára fordítsa. A j Petőfi a mérkőzést lényegében a ‘ pontosabb távoli dobásokkal nyerte meg. A férfi csapatok kö­zül a Csepel Autó fegyverténye emelkedett ki. Kétvállra fektette a BEAC-ot és a Bajai Bácskát. A Péti MTE elleni vasárnapi győ­zelme a döntőbe való jutást ered­ményezte. Meglepetés volt a BE- AC és a Bajai Bácska mérsékel­tebb játéka és csak az egymás elleni, mérkőzésen mutatták a csa­patok igazi képességeiket. Szombati mérkőzések eredmé­nyei. Női mérkőzések: Budapesti Petőfi—Tatabányai Bányász 53:37 (26:25). Legjobb dobók: Tóthné 19, Paál 16, illetve Magyar 11, Sipőcz 10. Budapesti Petőfi—Bajai Épí­tők 78:50 (41:23). Legjobb dobók: Paál 20, Tóthné 15, illetve Csatá- lyai 13, Dukán i4. Férfi mérkőzé­sek: Csepel Autó—BE AC 73:63 (34:29). Legjobb dobók: Ránki 21, Podényi 14, illetve Kardos 16, Kacs 13. Csepel Autó—Bajai Bácska 64:62 (44:37). Legjobb dobók: Szi­lágyi 16, Jugovics 15, illetve Ko­vács 33, Vétek 19. Bajai Bácska— Péti MTE 83:61 (53:25). Legjobb dobók: Kovács 21, Vétek 18, illet­ve Kaposi 16, Péter 11. BEAC— Péti MTE 87:65 (35:24). Legjobb dobók: Kardos 21, Kacskovics 18, illeme Kaposi 16, Hesser 14. Vasárnapi mérkőzések eredmé­nyei. Női mérkőzések: Bajai Épf-! tők—Tatabányai Bányász 55:40 | (25:15.) Legjobb dobók: Bognár 16, Csataljai 12, illetve Sipőcz 16, í Frech 10. Férfi mérkőzések: Ba­jai Bácska—BEAC 79:77 (42:39). Legjobb dobók: Kovács 30, Vétek 19, illetve Kardos 24, Kacskovics 22, Csepel Autó—Péti MTE 87:66 (45:32). Legjobb dobók: Pánki 24, Rendi 14, illetve Kaposi 16, Hes- ser 12. A nőknél a Budapesti Petőfi, a férfiaknál a Csepel Autó csapa- I tai jutottak a Magyar Népköz- 1 társaság Kupa döntőjébe. Kosárlabda Magyar Népköztár­sasági Kupa mérkőzések Székesfe­hérvárott. Nők:* Bp. Vörös Meteor —Nagykanizsai VTE 52:33 (29:14), Bp. Vörös Meteor—Testnevelési FöiSKOla 76:48 (32:30), Pécsi VSK— Nagykanizsai VTE 63:25 (33:7), Testnevelési Főiskola—Pécsi VSK 66:53 (38:36). Végeredmény: 1. Bp. Vörös Meteor 6 pont, 2. Testneve­lési Főiskola 5, 3. Pécsi VSK 4, 4. Nagykanizsai VTE 3 pont. Tornászok versenye A megyei férfi-női II.—m. osz­tályú csapatbajnokságon a nők­nél három, a férfiaknál mindösz- sze két csapat indult. A legszín­vonalasabb verseny a női II. osz­tályban volt. A bajnokságot nyert BTC ellenfele a Tanárképző Fő­iskola volt. A BTC egységes csa­pata igen jól felkészült, sok szé­pen kivitelezett gyakorlatot mu­tattak be. Kilenc ponton felüli átlagteljesítményük mindennél ékesebben beszél. A csapat leg­jobbjai: Füzes és Pecze voltak. Női H. osztály: 1. BTC (Várkői, Kpm<\. zes) 181,4. 2. Tanárképző Főiskola (Somkuti, Virág, Jakab, Tamás A., Tamás M.) 173.4. Női m. osz­tály: 1. Tanárképző Főiskola (Sí­pos, Szokol, Komáromi, Oszter- mayer, Baranyai) 163-35. Férfi IIT. osztály: 1. Tanárképző Főiskola (Dzsida. Tóth, Gaál, Vörös, Ne­mes, Farkas) 261.7. 2. PEAC (Po­gány, Havasi, Kovács, Pintér, Kajtár, Nyéki) 251.5. fl PEflC férfi csapafa bajnokságot nyert Egy-két elmaradt mérkőzés kivételével befejeződtek a me­gyei röplabda-bajnokság küzdel­mei. A Komlói Bányász a hajrá­ban visszaesett A csapat a PEAC után a Komlói Dózsától és a Pé­csi Bányásztól is vereséget szen­vedett. a megyebajnokságot így a PEAC nyerte. Az egyetemisták a hét végén 3 mérkőzést is ját­szottak, és mind a három talál­kozón győztek. A forduló ered­ményei. férfi csapatok: Komlói Dózsa—Komlói Bányász 3:1, PE­AC—Keszü 3:0, Keszü—PEAC H. 3:0, PEAC—Pénzügyőr 3:1, PEAC —Villány 3:0, Pécsi Bányász- Komlói Bányász 3:0. Női I. o. mérkőzés: Komlói HSE—Pécsi Dózsa 3:0. Sporthírek Vasárnap Bukarestben befeje­ződtek a belügyi sportolók nem­zetközi úszó- és vízilabda szparta- kládjának négynapos küzdelmei. A magyarok jól finiseitek: négy győzelmet és több értékes helye­zést szereztek. A nap kiemelkedő eredményét a szovjet Prokopenko érte el, aki a 100 méteres férfi mellúszásban 1:09.2 perces Idejével új Európa- rekordot állított fel, 4 tizedmá- sodperceel megjavítva honfitársa, Farafonov régi Európa csúcsát. V­— Vasárnap délután Debrecen­ben nemzetközi motorkerékpá­ros salakpályaversenyt rendeztek az 500 kem-es géposxtá'yban. A versenyen csehszlovák, jugoszláv és magyar motorkerékpárosok indultak. A versenyt Kosper (csehszlovák) nyerte 12 ponttal honfitársa Kubicek (11 p) és Pruza (10 p), valamint Perényi (Debreceni MEDOSZ) előtt, aki- • nek 9 pontja volt. A Diósgyőr és Komló került a 4-es labdarúgó-torna döntőjébe Vasárnap délelőtt Debrecenben rendezték meg annak a négyes labdarúgó tornának első forduló­ját, amely osztályozója volt a jövő évi szegedi nemzetközi mér­kőzéseknek. A Szeged, a Diós­Szép versenyek, érdekes küzdelmek a megyei váltóbajnokságon Szombat délután a Postás pá­lyán kezdődlek meg a megyei váltóbajnokság küzdelmei és va- j sárnap délután a Magyarország— I NDK B. válogatott labdarúgó mér j kőzés szünetében a 4x800 m-es férfi váltóval fejeződött be az at- í léták utolsó bajnoki jellegű ver- ! senye. Ideális időjárás mellett közepes érdeklődés nyilvánult meg a vál­tóbajnokság iránt, noha a serdü­lők mezőnye nagyobb is lehetett volna. Nem újság az sem, hogy a felnőtt női vonalon az egyesüle­tek nem tudtak váltót kiállítani. Az Iskolák közül egyedül az Épí­tőipari Technikum képviseltette magát, méghozzá nem is rosszul: megnyerték a serdülő fiúk 4x100- as bajnokságát és helyezést ér­tek el a többi számban is. Serdülő fiúk: 4x100 m: 1. Építő­ipari Technikum 49,5, 2. Pécsi Dó­zsa 50,8, 3. PVSK 51,0, 4. Komlói Bányász 51,8. 3x800 m: 1. Pécsi Dózsa 9:24,6. Serdülő lányok: 4x100 m: 1. Pécsi Sportiskola 54,4, 2. Komlói Bányász 58.6, 3. Sportiskola n. 59,1, 4. Építőipari Teehn. 59,8. 3x400 m: 1. Sport­iskola 3:22, 2. Komlói Bányász 3:27,8. Férfi felnőttek: 4x100 m: 1. PVSK 45,2, 2. PEAC 45.9, 3. Pécsi Postás 47,0, 4. Tanárképző FSK 47,3. 4x200 m: 1. PVSK 1:35, 2. PEAC 1:36,8, 3. Postás 1:38,6. — 4x400 m: 1. PVSK 3:29,9, 2. PEAC 3:34,4, 3. PVSK H. 3:35,4. 4. Ta­nárképző FSK 3:38,3. 4x800 m: 1. PVSK 7:59 p. 2. p. Dózsa 8:02.6, 3. P. Cementipari 8:36.2, 4. P. Dó­zsa n. 8:41,0, 5. Építőipari Tech­nikum 9:05. 4x1500 m: 1. Pécsi D. 17:27,2, 2. P. Dózsa II. 19:74.6, 3. Építőipari Technikum 19:56. és azután — érzésem szerint — már jobban ment a játék, ahogy önbizalmam visszatért. Örülök, hogy csatártársaimmal jól meg­értettük egymást, különösen Du­nai Antival, és ha minden még jobban sikerül, akkor nagyobb arányban is győzhettünk volna. GERHARD, az NDK labdarúgó B-válogatott- jának kapusa: — Teljesen megérdemelten győ­zött a magyar csapat. Jó telje­sítményt nyújtottak. Nekem kü­lönösen élményt Jelentett Palotai DÜNANTÜLI NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspár Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc. Szerkesztőség: Pécs, Hunyadi János u. H. Telefon: 15-32, 15-33; 17 óra után 60-11. Belpolitikai rovat: 31-68. Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat. Felelős kiadó: Braun Károly. Kiadóhivatal: Pécs. Hunyadi u. 13 Telefon: • 15-32. 15-33 . 50-00. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. gz Terjeszti a Magyar Posta. Előfizetési díj ! hónapra 12.— Ft nál és kézbesítőknél. ■WWissethető a helyi postahivatalok** — Megérdemelten győzött ilyen arányban is a magyar csapat. Főleg összjátékban és labdakeze­lésben emelkedtek íölénk. Meg­látszott a felkészítés és hogy már hosszabb ideje végeznek közös munkát. Szerintem ez a jó tech­nikájú együttes, ha egy év alatt még tovább kovácsolódik, össze­szokik egységes csapattá — bár­melyik résztvevőnek erős ellen­felet jelent majd az olimpián, amihez — most megragadva az alkalmat — én máris sok sikert kívánok. BAJICS, a mérkőzés jugoszláv játékvezetője: — Könnyű dolgom volt a pá­lyán. Ritkán látni hasonló sport­szerű találkozót, ilyen nagy iram mellett. Megérdemelten győzött a magyar csapat, a játékvezetői «emsontfcíí hozzáértő *3 szigcua) Női felnőtt - eredmények: 4x100 m, 1. Sportiskola 53,0, 2. Komlói Bányász 55,0. 4x200 m: 1. Sport­iskola 1:54,1. 3x800 m: 1. Komlói Bányász 8:09,4, 2. Sportiskola 8:47,8. Néhány meghívás! versenyszá­mot rendezett a Dózsa. Eredmé­nyek: Rúdugrás: 1. Perlaki 390 cm. Serdülők: 1. Kulisch 270 cm. Kalapácsvetés: 1. Lovász 54,45 m, 2. Hauszmann 50,39 m. Villányi Nándor győr, a Komló és a Debrecen csapata küzdött annak eldöntésé­ért hogy a Szeged csapatán kívül melyik lesz az a másik vidéki NB I-es együttes, amely a két kül­földi csapat mellett 1964-ben a Szegedi Ünnepi Játékok keretében megmérkőzik egymással. Az Jső fordulóban a Diósgyőr és a Komló győzött, s jövő va­sárnap Diósgyőrött ez a két csa­pat vívja a döntőt — Eredmé­nyek: Diósgyőr—Szeged 1:1 (15») Góllövők: Kiss, Illetve Nemes. A rendes játékidőben döntetlenül végződött mérkőzés után 10—10 tizenegyes rúgással dőlt el a to­vábbjutás, s ebben a diósgyőriek bizonyultak jobbnak. Komló—Debrecen 2:0 (2:0) A Bányász-csapat tartalékos összeállításban is megszerezte a győzelmet, igaz, a debreceniektől is hiányzott a B-válogatottban szereplő Puskás, Somogyi és Gel- lér. Góllövők: Lutz és Haris. A csikóstöttosi és a szentlőrinci kézilabdázók sikere Elsöizben rendezték meg Pé­csett a járási bajnokcsapatok részvételével a kézilabda megyei IL osztályba jutásért kiirt osztá­lyozó mérkőzéseket. Az Egyetemi tornacsarnok melletti pályán va­sárnap egész nap játszottak. Nem­csak a férfiaknál, de a hőknél is nagy küzdelmet hoztak a talál­kozók. A csikóstöttősl leányok különösen kitettek magukért, mindhárom mérkőzésüket meg­nyerték és ezzel biztosították a magasabb osztályba való részvé­tel jogát. A férfiaknál Szentlő- rinc, Vajszló és Siklós csapatai fej-fej melletti harcot vívott, végül is a Jobb gólarány döntött Szentlőrinc Javára. A kiírás sze­rint a második helyezett csapatok is az elkövetkezendő bajnokság­ban a megyei n. osztályban ját­szanak, igy a Vasas n. Bányász 'női és a Vajszló férfi együttese is kiharcolta a csoportgyőztesek mel­lett a feljutást. Az osztályozó­mérkőzések eredményei: Nők: Csikóstöttös—Palotabozsok 4:3, Vasas II. Bányász—Nagyhar- sány 9:4. Csikóstöttös—Vasas n. Bányász 6:1, Palotabozsok—Nagy- harsány 10 .ü, Vasas H. Bányász— Palotabozsok 3:1, Csikóstöttös— Nagyharsény 12:2. Férfiak: Vajsz­ló—Pécsvárad 20:8. Szentlőrinc— Pécsvárad 21:9, Vajszló—Siklós 11:9, Siklós—Pécsvárad 16:11, Szentlőrinc—Vajszló 16:11, Siklós— Szentlőrinc 18:9. Az osztályozó végeredménye. Nők: 1. Csikó: - töttös 6 pont, 2. Vasas n. Bá­nyász 4, 3. Palotabozsok 2, 4. Nagyharsány 0 pont. Férfiak: 1. Szentlőrinc 4 pont, 2. Vajszló 4, 3, Site ós 4, 4, Pécsvárad » se®*, á i i játéka. A esatárok közöl legjob­ban a balszélső Mathesztöl tar­tottam. Gyors volt, kiszámítha­tatlan, jól cselezett, pontosan adott be és kapura is veszélyt jelenteié. (^cMsogyvári)