Dunántúli Napló, 1963. szeptember (20. évfolyam, 204-228. szám)

1963-09-17 / 217. szám

\ IVAPld 1963. SZEPTEMBEB if.' 1 A Komlói Bányász újabb sikere Vasas-Komló 0:0 Fá.v utca. 15 000 néző, ve­zette: Biróczki. Vasas: Szentmihályi — Ihász. Mészöly, Sárosi — Mathes^ Bakos — Bozó, Pál II.. Machos, Farkas, Pál I. Kamié: Balogh — Komlói, Józsa, Jerabek — Szőcs, Sós — Garai, Nagy, Lutz, Perényi, Rónai. Elég gyors iramú, változatos játékkal kezdődött a mérkő­zés. Előbb a Komló kapott lábra, majd fokozatosain fel­jött a Vasas. Pál II. lövését védte Balogh, s utána Ma­chos 20 méteres szabadrúgá­sát ütötte szögletre a ven­dégcsapat kapusa. A 12. perc­ben Machos megsérült és né­hány percig a partvonal mel­lett ápolták. Feltűnt, hogy a ritkább komlói támadások nyomán is a Vasas védelme elég sokat bizonytalankodott. A 20. percben Machos bom­bája került kapu fölé, majd komlói percek következtek. Több támadást is vezetett a bányász csapat, de helyzeteit nem tudta kihasználni- A fél­idő utolsó negyedórájában esett az iram és a színvonal. Említésre méltó esemény nem adódott. A II. FÉLIDŐ elején a Vasas sokkal lendüle­tesebben támadott és Bozó nagyszerű labdáját Machos alig fejelte mellé. Az 50. perc­ben Mészöly távoli lövését Balogh bravúrosan védte. Ellentámadás során Garai láb dáját Szentmihályi hárította. Most élénkebb volt a játék, s a hazaiak fölényt harcoltak ki. Az 56. percben Farkas kitűnő labdát adott Pál I- nek, de a balszélső a gól­helyzetben kivárt. A 60. perc után mintegy negyedórás ese- ménytelenség következett, — majd a hajrában a kitűnően védekező komlóiak ellen a Vasas még egyszer megpró­bálta kiharcolni a győzelmet. A 83. percben például Ihász 16 méteres szabadrúgása a kapufa tövéről pattant ki. A hazai szurkolók körében izgalmat okozott még Mészöly hazaadása, amely majdnem Szentmihályi kapujában kö­tött ki. A Komló erőteljes védeke­ző taktikája eredményesnek bizonyult a Vasas ellenében is. A piros-kékek játékának legnagyobb hibája a csatársor tehetetlensége volt. A látottak alapján a vidéki csapat meg­érdemelte az egyik pontot. — Jók: Szentmihályi, Ihász, Sá­rosi és Bakos, illetve a véde­lem és Szőcs. Országos bajnokság A budaörsi repülőtéren rendezte ! meg az MHS országos elnöksége j a Körrepülő sebességi modellek i országos bajnokságát. Sajnos ‘ az • esős időjárás nem kedvezett a versenynek. Megyénk színeit az I Urán SC és az MHS központi modellező szakosztályának vet' I senyzói képviselték. Nagy megle- ' petest hozott a hőlégsugaras ka­tegória, melyben Monoi István, az í bran SC versenyzője 226 km/óru sebesseggel megnyerte az országos bajnokságot. A Csapatversenyben is jói szerepeltek a baranyaiak, mert a Domonkos, Lasz, Mohai összeáiiitásu csapat megszerezte a harmadik nelyezest. Már az első húsz percben megnyerhette volna a Pécsi Dézsa a mérkőzést JlTIí-i'écsi Dózsa 3 2 (1:0) Asztalitenisz NB I — Ali U Bp. Vörös Meteor—Urán SC 16:2. NB í. férfi mérkőzés, Budapest. A mérkőzés érdekessége volt. hog.y- a pécsi Arató á válogatott Foiait és Jancsót 2:0 arányban legyőzte Bp. Spartacus—-Urán SC 9:9. NB ,1. férfi mérkőzés, Budapest. Ezt a találkozót vasárnap ját­szották. Hatalmas küzdelemben szerezte meg a pécsi csapat az egyik pontot. A pécsi győztesek: az Arató—Székelyhidi és a Hor­váth— Ragoncsa páros, Ari fi 4, Székelyhídi, Horváth és Raeunes» 1—1. PEAC—Székesfehérvár 15:3. NB n. férfi mérkőzés, Pécs. Az egye- i temisták tartalékos csapatukkal is . biztosan nyertek. Győztesek a 1 dr. Pintér, dr Kőhalmi és a Hra- bovszki, Szederkényi páros, vala­mint dr. Pintér 4, dr. Kőhalmi „4, Hrabovszki 4 és Szederkényi 1. Pécsi Bányász—Csepel 14:5 (8:3). NB I. női mérkőzés, Pécsújhegy. A Bányász-játékosok ismét ízelítőt adtak abból, hogy mire képe­sek. A csepeliek egy pillanatra sem tudták vitássá tenni a Bá­nyász győzelmét. Pécsi góldobók: Schmidtné 4, Czakóné 3, Szmol- káné 2, Burai 2, Vitrédiné, Szity- tyáné, Anczilné 1—1. Pécsi Bányász—Bp. Elektromos 20:18 (10:8). NB I. férfi mérkő­zés, Pécs. Izgalmas, érdekes, vál­tozatos küzdelmet hozott a két csapat találkozója. A Bányász öt­letesebb, kultúráltabb játékával vívta ki győzelmét. A pécsi csa­pat góldobói: Sudár 7, Wéber 5, Moór 4, dr. Dombi# 2, Árvái és Wágner 1—1. Komló—Zalaegerszeg 16:15 (7:10). NB n férfi mérkőzés. Komló. A zalaegerszegiek az első félidőben jelentős előnyre tettek szert a gyengén védekező hazaiakkal szemben. Szünet után feljavult a Komló és különösen a hajrában mutatott jó teljesítménnyel sze­rezte meg a két pontot. A kom- lói gólszerzők: Schwarcz 5, Csi­kós 3, Kovács, Appelczhoffer, Weininger 2—2, Pataki és Kis- pál. Tenisz NB III A múlt héten félbemaradt Pécsi Spartacus—BEAC NB IH-as te­niszmérkőzés vasárnap délelőtt került lebonyolításra a Balokány- ligeti tenisz-telepen. A sérülés miatt tartalékosán felálló Pécsi Spartacus szoros mérkőzésekkel 7:2 arányban vesztett. Részletes eredmények: (elől a pécsiek) dr Wébel—Brendusa 2:6, 2:6, Hirth —Fegyveres 3:6, 4:6, Káplán—Tóth 3:6, 8:6, 2:6, Baricz—Borsiczki 6:3. 6:1, Baksa—Kőhalmi 6:8, 5:7. Oro- vicza—Konka 5:7, 8:6, 6:8, Hirth, Káplán—Brendusa, Tóth 5:7, 1:6, Baricz, dr. Wébel—Fegyveres, Bor­siczki 6:3, 6:2, Baksa, Borsioki— Kőhalmi, Konka 9:6, 2:6. Az MTK legjobb csatára a Dózsa elleni mérkőzésen a fiatal Laczkó volt. Gyakran tört a pécsi kapura, a pécsi védők nehe­zen tudták tartani az ügyesen cselező játékost. PVSK pálya; 10 ezer néző; ve­zette; Schopp. MTK: Kavallk — Készéi. Dancz- ky. Jenei — Nagy, Kertai — Sándor. Halápi, Vasas, Laczkó, Bodor. Edző: Kovács Imre. Pécsi Dózsa: Zengői — Hernádi, Kocsis, Bendes — Vajda. Halasi Györkő, Dunai I.. Dunai n., Vári, Torok. Edző: Balogh Sándor. Vasas' indította el a labdát, ki­lencven perces útjára. Az MTK csapatában új fiú mutatkozott be, Kertai először játszott az NB I- ben. Az első percekben igen ve­szélyesen támadott a Dózsa, előbb Dunai I.. majd Dunai II. tört a vendégek kapujára, a helyzetek azonban kimaradtak. A 10. perc­ben jött fel az MTK, Bödör sza­badrúgását Zengői szögletre tolta. A 18. percben Laczkó lövése ke­rülte el a pécsi kaput. Kiegyenlí­tetté vált a játék. Dózsa ellentá­madás végén Györkő lőtt kapu fö­lé. Laczkót lesről engedte el a játékvezető, de Zengői menteni tudott. Vári remekül futtatta Győr kőt. a szélső kétszer is kapura bombázott, mindkét alkalommal a kapufát találta el. A pécsiek kez­deményeztek többet, a 30. perc­ben Györkő labdája jó helyzet­ben találta Várit. A csatár lövését azonban Kovalik védte. A túlsó kapunál Laczkó keverte meg a Dózsa védelmét. A pécsiek csak üggyel-baj ja! tudtak felszabadítani. Esv perc múlva ismét Ivuv.ko ment át a Dózsa védelmén. Vajda és Hernádi nem tudta befogni és Laczkó IS méterről Zengői ka­pujának jobb sarkába vágta a labdát, 1:0 az MTK javára. A félidő hátra levő részében mindkét csapat tá­madott de az eredmény nem változott. _ ' A második félidőt Dunai II. lö­vése vezette be, a 46. percben formás MTK támadás futott a pá­lyán. , . _ Halápi kicselezte Kocsist, Zen­iéit is becsapta és a hálóba gurított: 2:0 az MTK javéra. A pécsiek nem adták fel a küzdelmet, Vári és Vajda lövése kerülte el az MTK kaouiát. Az 53. percben szépített a Dózsa. Vári Dunai TT-höz játszott, a kozép- csatá*- az ötösről nehéz szögbe* a kap’.tSjT tatáit. ÍOTO 1. Győr—FTC 2. Péo'i—MTK 3. DVTK—Bp. Honvéd i. Talab.—Csepel 5. Debr. VSC—Dorog SBTC—Szállítók Budafok—Láng 8. S'fv. Vasas—Egyetért. 9. ZTE—Budai Spart. 10. Veszprém—K, Lombik 11. Eger—KISTEXT It. Békéscsaba—Izzó 2:4 2 2:3 2 1:1 X 1:0 1 1:1 X 0:2 2 2:0 1 0:1 2 2:2 X 9-1 I 3:1 1 tll X 2:1. A 60. percben Sándor nagy Lövése adott munkát Zengőinek. Az MTK csatársora nem egyszer tette próbára a pécsi védőket. Különösen Laczkó’ volt veszélyes. A 68. percben a pécsi csatárok tűzijátékot rendeztek az MTK kapuja előtt. Lövést lövés kö­vetett, de a labda nem került a vendégek kapujába. A 70. percben Török beadását Vári fejelte ka­pura. Kovalik azonban helyen volt. A 79. percben Kocsis a 16- oson beHil Sándorral csapott ösz- sze, a játékvezető túl szigorúan li­est ítélt. A büntetőt Nagy érté­kesítette. 3:1. A 83. percben Györkő le­futotta a védőket, laposan közép­re gurított, Dunai II. 10—12 méterről a háló­ba bombázott, 3:2-re szépített a Dózsa. Mind he­vesebb lett a küzdelem. A 85. percben Sándor teljesen indoko­latlanul. önkényesen elhagyta a pályát. — (Vajon az MTK mit tesz a magáról megfeledkezett játékos megf egy elmezésére?) A 87. perc­ben az egyik MTK védő a 16-oson belül kézzel érintette a labdát. A játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot és a nézők nem kis megrökönyödésére három perccel a befejezés előtt lefújta* a találkozót. Változatos mérkőzést, jó iramú küzdelmet vívtak a csapatok. A Dózsa csatársora az első félidő­ben helyzetet helyzet után ha­gyott ki. A pécsiek hiába támad­tak veszélyesebben, mint ellenfe­lük, a góllövéssel adósak marad­tak. Szünet után előbb az MTK kapott lábra, később ismét a pé­csiek irányították a játékot. A Dó­zsa játékosok akarásával nem volt baj. ez azonban kevés volt a kul- túráltabb labdarúgást játszó MTK legyőzéséhez. A mérkőzés sorsát a két csapat védelme közötti kü­lönbség döntötte el az MTK ja­vára. A Dózsa nehézkesen, las­san mozgó védőinek sokszor meg­oldhatatlan feladatot jelentett a srvors MTK csatárok tartása. A Dózsa védelmének gyengébb tel­jesítménye mellett az eredmény alakulásában jelentős része volt Schopp játékvezetőnek, aki soro­zatos téves ítéleteivel a nécsi csa­patot súitotta. Az MTK kandiá­ban Kovaliknak nem e<*v alkalma volt bebizonyítani ió formáját. Az MT”?; Trédők mindig idők-m ti»/it.f»ic közbelépni, panczkv volt a hátvéd hármas leciohbia. A fedezetsorből Naesy. a csatáradból I.aczkó jesítménve emelkedett ki. A Dó­zsa kanalában Zengő’ •» minkről nem tehetett, le<resen szabálytalankodott fele­imen lassúnak bizonyult. Hernádi messze elmarad* legutóbb tmiecít- ménveitől. Bendec mellett Sándor ; a második félidőben gyakran el- - futott. Halasi sokat dolgozott, dte SPORTHÍREK Az országos ifjúsági atlétikai bajnokságokon a 200 méteres gátfutásban Beliehen (PEAC) má­sodik volt 25,5 másodperces idő­vel. A 400 méteres női síkfutás­ban a komlói Prohászka ' 60,8 másodperccel negyedik helyen végzett. A Pécsi Dózsa birkózói edzé­seiket hétfőn, szerdán és pénte­ken délután a Fegyveres Erők Klubja Déryné utcai tornatermé­ben tartják, 6—9 óráig. Az új tagok jelentkezését ebben az idő­ben fogadják el a szakosztály- vezetők. A Pécsi Helyiipar labdarúgó szakosztálya nagy gondot fordít az utánpótlás nevelésére. — A szakosztály vezetői ifjúsági és úttörő toborzót tartanak. A lab­darúgás iránt kedvet érző fiata­lok jelentkezését kedden és pén­teken fél 3-tól fogadják el a Helyiipar sporttelepén. Két harmadik hely a vidéki ökölvívó bajnokságon Pénteken, szombaton és vasár­nap Gyöngyösön rendezték meg a vidéki ökölvívó bajnokságot, amelyet gyenge színvonal, gyen­ge mérkőzések, erőnléthiány és sok mérkőzésen csapkodás jellem­zett. A Honvéd Zalka SE tűnt ki leginkább, versenyzői négy bajnoki érmet és négy második helyet szereztek. A pécsi ver­senyzők számára kevés babér termett, a középsúlyú Pataki har­madik, a félnehézsúlyú Izsák szintén harmadik lett. A bajno­kok névsora légsúlytól felfelé a következő: Forró (Gyöngyös), Klenovics (Gyöngyös), Pampuk (Gyön­gyös), Magyar (Székesfehérvár), Tóth (Gyöngyös), Tauzer (Szé­kesfehérvár), Horváth (Győr), Korda (Bonyhád), Dobó (Szol- 1 nők), Budai (Győr). A tehézők versenyei Az NB I. eredményei Bp. Honvéd—Diósgyőr 1:1 (1:0) Diósgyőr: 17 000 néző, vezette: Soós Gy. Góllövők: Nagy A., illetve Csá- nyi. Bp. Honvéd: Takács — Dudás, Marosi, Mihalecz — Tuschinger, Nógrádi — Nagy Gy., Nagy A., Kotász, Tichy, Katona. Diósgyőr: Tamás — Werner, Szi­geti, Paulás — Csányi, Szucsányi — Kiss I, Kiss H, Nyíri, Váczi, Szarnék. Élénk iramú jó játékot hozott a mérkőzés, végső fokon a pont- osztozkodás igazságosnak mond­ható. Jók: Marosi, Mihalecz, Nóg­rádi és vNagy Gy. illetve Tamás, Werner,' Csányi és Kiss. » Ferencváros—Győr 4:2 (1:1) Győr: 16 000 néző, vezette: Gere, góllövők: Albert, Novák, Feny­vesi dr. és Máté (öngól), illetve Orosz és Povázsai (11-esből). Ferencváros; Aczél — Novák, Pancsics, Dalnoki — Vilezsál, Perecsi — Fenyvesi, Galambos, Albert, Rákosi, Fenyvesi dr. Győr: Barna — Koós, Máté, Tamás — Palotai, Kiss — Szaló, Orosz, Povázsai, Korsós, Keglo- vich. Az FTC rászolgált a győzelem­re. Jók: Aczél, Novák, Vilezsál, Rákosi, Fenyvesi dr., ill. Tamás, Palotai és Keglovich. Tatabánya—Csepel 1:0 (1:0) Tatabánya, 5000 néző, vezette: Bircsák. Góllövő: Bíró. Tatabánya: Géléi — Törőcsik, Hetényi, Szepesi — Menczel, Lacz- kó — Rácz, Nagy, Bíró, Csernai. Dell. Csepel: Kis I — Vell&i, Kis II, Pocsai — Kiéi bán, Kocsis — Kal­már n. Rottenbílier. Satu, Gu- csoxr. Matua*. .. . - — A 90 perc alatt csak rövid idő­közönként lehetett látni a két együttestől NB -I-hez méltó játé­kot. A valamivel gólratörőbb ha­zai együttes szerezte meg a győ­zelmet. Jók: Géléi, Hetényi, Bíró, Deli, illetve Kis I., Kamár II és Jucsov. Dorog—Debrecen 1:1 (1:1) Debrecen: 10 000 néző, vezette: Szegedi Barna. Góllövő: Gaján (öngól), illetve Lakat (öngól). Dorog: Ilku — Lévai, Lakat, Fellegi — Szűcs, Takács — Ka­rába, Szurómi, Lakics, Kertes, Csőri. i Debrecen: Kassay dr. — Gaján, Alaxai, Kovács — Juhász, Somotíi — Bodai, Puskás, Kertész, Gazsó, Csekő. A játék képe alapján inkább a Debrecen állt valamivel közelebb a győzelemhez. Jók: Kassay dr., Alaxai, Kovács- Somodi és Pus­kás, illetve Ilku, Lévai, Lakat, Szűcs. Takács és Karába. NB II-es tekézőink az őszi for­duló második mérkőzésén hazai pályán küzdöttek a bajnoki pon­tokért. A Szikra a Győri MÁV DAC . együttesét fogadta és biztos győzelmet ért el. Az Építők nem- várt vereséget szenvedtek hazai pályán a Szombathelyi SE-től. A megyei I. osztályban a BTC fölényes győzelmét hozta a helyi rangadó. Szép teljesítményt nyúj­tott Scherbeczki és Reich, akik biztosították jő eredményükkel a győzelmet. Eredmények: NB II: Pécsi Szikra-Győri MÁV DAC 6:2 (2562:2487), Kétyi 455, Gyenes 454, Varga 440, Vados 433. — Szombathelyi SE—Pécsi Építők 5:3 (2532:2529), Nagy Ist­ván 449, Szép 430, Ruzsinszki 452, Bottlik 434. Megyei I. osztály: Pécsi BTC— Pécsi Kinizsi 7:1 2659:2445. Scher- beczi 476, Reich 446, Várnai EL 444, Márics 421. Röplabda NB II Pécsi Dózsa—Szombathelyi Dó­zsa 3:0. NB n. férfi mérkőzés, Pécs. A vendégcsapat igazolásai nem voltak rendben, a találkozót 3:0 játszma aránnyal igazolták a pécsi csapat' javára. A két csa­pat barátságos mérkőzésén a pé­csiek 3:l-re nyertek. NB I—B Budafok—Láng 2:0, Ganz MA- VAG—Nyíregyháza 3:1, Győri MÁV DAC—Ózd 1:0, Miskolc— Szombathely 1:1, Szállítók—Salgó­tarján 2:0, Egyetértés—Székesfe­hérvár 1:0, BVSC—Borsodi B. 1:1. Az NB I. állása INNEN - ONNAN 1. Újpesti Dózsa 2. Ferencváros 3. K o ml ó 4. Győr 5. MTK 6. Dorog 7. Tatabánya 3. Bp. Honvéd 9. Szeged 10 Diósgyőr 11. Csepel 12. Páca 13. Vasas U. Debrecen 7 6 7 7 3 2 2 12:5 7 3 2 2 10.9 6 3 12 8:9 7 3 1 3 6:8 6 2 2 2 9:6 7 2 2 3 5:8 6 2 1 3 5:7 6 2 1 3 5:9 7 2—5 15:16 6 1 2 3 4:10 1 — l ti 7:20. 1 1 12:6 11 2 — 19:5 10 2 1 8:7 10 2 2 1 1 2 A KOMLÖI BÁNYÁSZ szurkolói előtt Gyarmati János edző és Gábor Balázs intéző adott tájékoztatást a labdarúgó együt­tes eddigi szerepléséről, szó esett a szakosztály további terveiről A szurkolók számos kérdést tet­tek fed a szakosztály munkájára vonatkozóan, melyre az edző és az intéző kimerítő választ adott. Komlón immár a második szur­koló gyűlést tartották a közeli he­tekben. Pécsett is összehívták az idény előtt a Dózsa szurkolóit, ak kor tervbevették, hogy legalább havonként tartanak majd szurkoló gyűlést. A lila-fehérek vezetői a csapat gyengébb szereplése után megfeledkeztek a szurkolóknak tett ígéretükről. SZIGETVARON a zrínyi ünnepségekkel kapcsolatban évről évre sportversenyeket Is rendez­nek. A Zrínyi-kupa kosárabda mérkőzéseken Nagykanizsa női if­júsági váogatottja mellett a PVSK női . csapata a szigetvári Gimná­zium és a Szigetvári V. Meteor együttesei vettek részt. A jól si­került torsát * hazai koiarlabűá­I «ók nyerték. A Szigetvári Vörös Meteor a döntőben Nagykanizsa csapatával került szembe, a szi­getváriak 30:19 arányban nyertek. A legközelebbi hetekben a Ba­ranya Kupa mérkőzések mozgat- ják meg a kosárlabdázókat. A szövetségben most készítik el & torna kiírását közel 40 csapat in* dulására számítanak. DUNÁNTÚLI napló A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc. Szerkesztőség: Pécs, Hunyadi János u. 11. Telefon: 15-32, 15-33; 17 őrá utáni 60-11. Belpolitikai rovat: Sl-68. Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat. Felelős kiadó: Braun Károly. Kiadóhivatal: Pécs, Hunyadi u. U. __Telefon: • 15-32, 15-33, 50-00. PÉ CSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. sz. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivatalok­nál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 12.— B. . Indexszám; 25,061.^/ i Bányász győzelmek a kézilabda NB I-ben leadásai gyakran célt tévesztettek. A csatársorban Várinak volt a leg több jó megmozdulása. Gyorkö ve szeiyes lefutásaival időnként ma­gára hívta a figyelmet. Dunai II. es Dunai I. nagyon akartak, de játékukba eleg sok hiba csúszott. Török a második félidőben fel­iavult. HEGYI ISTVÁN Nyilatkozatok Kovács Imre, az MTK edzője: Meglepően jól és frissen játszott a csapat. A látottak és helyze­tek alapján egy gólos győzel­münk teljesen megérdemelt. A pé­csi csapat erőssége változatlanul a csatársor, a védelem azonban j , könnyen átjátszható és többször ; túl kemény volt. Sándor azért ! hagyta el előbb a játékteret, mert | testi épségét látta veszélyeztetve, i Balogh Sándor a Dózsa edzője: Már egyenesen tragikus, amit a játékvezetők ebben az idényben velünk csinálnak. Ez volt a ne­gyedik mérkőzés, amelyen a já­tékvezetők vették ki kezünkből a pontot, vagy a pontokat. Az első félidőben csatársorunk legalább két félidőre való helyzetet ha­gyott ki, kulcsembereink egysze­rűen nem tudták tartani az ügye­sen játszót Laczkót. védőieknek pedig nem volt ellenszerük az MTK formás támadásaival szem­ben. A csatársorból csak Törö­köt tudom kiemelni. Schopp játékvezető: A 11-est azért adtam meg, mert Sándort Kocsis kézzel rántotta a földre. A találkozót pontosan álékor fúj­tam le, amikor órám mutatója a 45 percre ugrott. A partjelzők jel­zése szerint is vége volt a talál­kozónak. Változatos, heves küzdelmet vívott a Bányász férfi kézilabda csa­pata a Budapesti Elektromossal. A pécsiek ötletesebb, szelleme­sebb játékkal nyertek.