Dunántúli Napló, 1963. július (20. évfolyam, 152-177. szám)

1963-07-09 / 158. szám

8 niAPLÖ" Í963. JÜLTüS 9. Nagy közönségsikert arattak a zöld-fehérek Bélyban Ferencváros—Bólyi MEDOSZ 7:3 (5:2) Boly. 3000 néző, vezette Rolled er, Ferencváros: Géczi—Novák, .Mát­rai Dalnoki—Vilezsál, Orosz—Fény vési II. Varga, Albert, Rákosi, Fenyvesi dr. Bolyi MEDOSZ: Vörös—Kresz, Volk. Békési—Lajobányai, Rudolf — Rebényi, Edelmann, Szabó, Mirkó, Lukács. A mérkőzés iránt nemcsak Bóly- ban. de a környéken is nagy ér­deklődés nyilvánult meg. A 3000 néző csúcsot jelnt a bólyi sport történetében, a magyar bajnok­csapat játékára Mohácsról, Vil­lányból, Dunaszekcsőről, a kör­nyék csaknem valamennyi falu­jából népes labdarúgást kedvelők voltak kiváncsiak. A játékot ben­sőséges ünnepség előzte meg, a két csapat játékosai virágot és zászlót cseréltek. A közönség harsány biztatása közben ferencvárosi támadásokkal kezdődött a játék. Meglepetésre a szoros emberfogás taktikáját al­kalmazó hazaiak negyedórán keresztül meg tudták akadályozni a baj­nokcsapat gólszerzési kísérleteit. A jég a 15. percben tört meg. ami­kor Albert egyéni játék után lőtt a hálóba. Két perc múlva a kö­Két mérkőzés kivételével befejeződött a megyeíjafiiekság Jövőre a PEAC játszhat az NB IlI-ban Félbeszakadt a Pécsi Kinizsi—Magyarszék mérkőzés A megyebajnokság utolsó fordu­lójában csak hat mérkőzésre ke­rült sor, mert két mérkőzést már hétközben lejátszottak. A bajnok­ság nem fejeződött be, mert a korábbról elmaradt Vajszló—Ma­gyarszék mérkőzést július 14-én fogják lejátszani. Magyarszéken félbeszakadt a Pécsi Kinizsi—Ma­gyarszék mérkőzés, mert a hazai közönség a második félidő 67. per­cében betódult a pályára. A bajnokságot kettő pont előny­nyel a PEAC nyerte, a második helyre az Urán SC együttese ke­rült, a harmadik helyet a Pécsi Vasas szerezte meg. A hajrában gyengén szereplő Porcelángyárt a Vasas I. Bányász is megelőzte a bajnoki táblázaton. A legjobb vi­déki csapatnak a Bóly bizonyult, b hetedik helyen- végzett. PÉCSI SZIKBA—LANTOSOK 1 3:1 <1:0» Szikra-pálya, 100 néző, vezette: Lendvai. A hazaiak végig Irányí­tották a Játékot, de az egyébként ötletesen játszó csatársor csak a második félidőben tudta gólokra váltani fölényét. Gólszerzők: Ku- binszky I. 2, Opov.a, illetve Szabó fll-esből). Jók: Horváth, Rubinsz- fcy I. és II., Opova, illetve Under, Hadra. Zombor József vasas i. bántasz—pficsi HELYIIPARI 2:0 (1:0) Pécsl volt. T6kz Doszpov, Fekete, * *; Kakuszi, Pécsi, illetve Kovács Z. . Bocz Viktor PÉCSI KINIZSI—MAGYARSZÉK 1 2:1 <1U) Magyarszék, SCO néz«, vezette: I Lőcsei. A második félidő 67. percé- ben a mérkőzés félbeszakadt, mert a közönség betódult a játék- * térre. A rendkívül gyenge napot t kifogó játékvezető több esetben a e hazai csapatot sújtotta ítéletével. Tóth László 1 t BZKnSTVART ZMSE—PÉCSI ( PORCELÁNGYÁR 0:0 Szigetvár, 156 néz«, vezettet Su- tyor. Az L félidőben a Porcelán­gyár a H. félidőben a ZMSE ját­szott jobban. A győzelemhez a Játékidő második részében több helyzetet teremtő hazaiak álltak közelebb. Jók: Haragó, Lempel, Tolna. Illetve Kincsei, Bencze, Gyurká. Tompa László PÉCSI VASAS—VAJSZLÓ 3:0 (1:0) J Vajszlő, 200 néző, verette: SÍ- ' .monfai. Váratlanul jó iramú és 1 szén mérkőzést látott a haz-ai kö- * zönség, míg erejükből futotta ad- r dig a hazaiak egyenrangú ellen- ! / felek voltak. Góllövők: Becsei 2, í r Szopka. Jók: Becsei, Szopka. Kő- í e halmi, illetve Obert, Váczi n. és ! Váczi I. \ Kosztya László zönség fergeteges tetszésnyilvání­tása közben a bólyi Szabó meg­szerezte a kiegyenlítő gólt. A ha­zai közönség nem sokáig örülhe­tett az egyenlítésnek, l perc múl­va Varga ismét a zöld-fehérekríek szerezte meg a vezetést, a 23. percben feljöttek a hazaiak és a jó helyzetbe került Lukács bizto­san lőtt Géczi kapujába 3:2. Még ugyanebben a percben Rákosi volt eredményes, majd a 36. percben Albert állította be az 5;2-es fél­időt. A második félidőben a fővárosi csapatban helyet ka­pott Száger, Perecsi, Havasi és Kocsis is. Ebben a játékrészben Albert játszott középhátvédet és Mátrai középcsatárt. Mindkét játékos váratlanul jó tel­jesítményt nyújtott, különösen Mátrai tűnt ki remek irányító készségével és jó labdaátadásai­val. A bólyiak hosszú ideig ellen­álltak a meg-megújulő rohamok­nak, a kitűnően védő Vörös ka­pus volt a -mérkőzés főhőse. A mérkőzés vége felé csaknem ka­pujához szegezte a Ferencváros a hazaiakat és két alkalommal No­vák és Havasi révén sikerült is két újabb gólt elérniök. A bólyiak is próbálkoztak néhány támadás­sal, egy ilyen támadás végén be­állította a végeredményt. A Ferencváros a bajnokcsapat­hoz méltó játékkal örvendeztette meg az ilyen labdarúgó csemegé­hez elsőízben hozzájutó község lelkes sportkedvelőit. A zöld-fe­hérek a labdarúgás minden szép­ségét bemutatták. Mesteri összjá- ték, gyönyörű labdakezelések, re­mekbeszabott gólok és ragyogó egyéni teljesítmények jellemezték játékukat, a hazaiak nem játszot­tak megilletődően, sportszerűen és lelkesen küzdöttek. Rózsás József Az I. osztályban maradtok a pécsi úszók Budapesten szombaton este és vasárnap délután a Sportuszo­dában tartották meg az országos úszócsapatbajnokságok döntőit. Először az ötödik—nyolcadik he­lyért küzdöttek meg az úszók. A Pécsi Dózsa, az Urán SC, a Szegedi EAC, a MÄVAUT, az OSC, a III. kér. TTBE, a Bp. Spartacus és Debrecen úszógár­dája találkozott egymással. A pécsiek a várakozásnak megfele­lően szerepeltek. Mindkét csapat­nak sikerült kiharcolni a bent- maradást, de többre nem tellett. Eredmények: 100 m női gyors: 5. Haraszti Dózsa 1:14,6, 8. Szá­lai Cecilia Urán 1:21,8. 100 m férfi gyors: 4. Gimesi Urán 1:01,7, 5. Bonyár Dózsa 1:03,5. 200 női mell: 3. Kármán Dózsa 3:12,1. 6. Fellner Urán 3:28,2. 200 m férfi hát: 3. Tóth Urán 2:35,1. 5. Dr. Perjés Dózsa 2:38,6. 100 m női pillangó: 2. Tóth Urán 1:22,5 (megyei csúcs). 400 m férfi ve­gyesúszás: 5. Póka Dózsa 5:49,1, 6. Gimesi Urán 6:05,7. 1500 m férfi gyors: 6. Kiss Dózsa 22:21,6, 7. Kovács Urán 22:36,2. 4x100 m női gyorsváltó: 5. Dózsa 5:18,7, 8. Urán 5:32,1. 4x100 m férfi vegyes váltó: 4. Urán 4:46.8, 5. Dózsa 4:47,4. 400 m férfi gyors: 4. Póka Dózsa 5:01,9, 6. Tóth Urán 5:09.3. 400 m női vegyes: 4. Szalai Ce­cilia Urán 6:36.0 (megyei csúcs), 5. Kármán Dózsa 6:49,2, 100 m női hát: 3. Szalai Judit Urán 1:20,8, 7. Haraszti Dózsa 1:26,5. 200 m férfi pillangó: 4. Tóth I. Urán 2:48, 8. Dr. Perjés Dózsa 3:01,5. 200 m férfi mell: 3. Hunyor Urán 2:55.8, 5. Abosi Dózsa 2:56.8, 400 m női gyors: 6. Tóth Urán 6:14,8, 7. Poszek Dózsa 6:40, 4x100 m női vegyesváltó: 3. Dózsa 5:37.1. 4 Urán 5:45,4. 4x200 m férfi gyorsváltó: 3. Dózsa 9:27,9 (me­gyei csúcs), 6. Urán 9:47,7. A pontversenyben 9. P. Urán no ponttat; 10 p. Dózsa 108 ponttal, ll. Szegedi EAC 94 ponttal, 12. MAVAUT 77 ponttal. VfiPSPV ßvörcu Cerar megvédi© tornász Európa bajnoki címét Szombaton kés« éjjel fejeződött be Belgrádban az 5. férfi tor­nász Európa bajnokság összetett versenye. A várakozásnak megfe­lelően a elmet védő Cerar és a két szovjet tornász között folyt nagy küzdelem az aranyéremért. A kitűnően versenyző Cerar 57.75 pontot kapott 6 gyakorlatára, s ezzel biztosan lett első az olim­piai bajnok Sahlin előtt, meg­védve 1961-ben. Luxemburgban kivívott Eurőpa-bajnoJd elmét. A magyar versenyzőknek ezúttal sem ment különösebben, a 42 tagú mezőnyből Csányl a n„ Soős pedig a 23. helyet szerezte meg, a szerenként! döntőbe egyetlen számban sem jutottak. Az Európa-bajnokság végered­ménye: Európa-bajnok: Miroslav Cerar (Jugoszlávia), i. Sahlin (Szovjetunió). Helyllpan-pálya.) 200 néző, vezet­te: Forstner. Orvosi igazolás hiá­nya miatt a Helyiipar végig 9 fő- vei játszott, de a lélektelen játé­kot nyújtó Bányászok így is csak nehezen győztek. Góllövők: Fábl- ánfi, Szalai. Ä győztes csapat egy tagja sem nyújtott jó játékot, a Helyiiparból Danyi és Baum játé­ka emelkedett a többi fölé. Ball György URAN SC—SIKLÓS 2:0 ad» Siklós, 100 néző, vezette: Domán. A pénteki Ferencváros elleni mér­kőzéstől fáradt helyiek nem tud­ták megakadályozni a Bányászok győzelmét. Mindkét gól szerzője Kosztya László A WEGYEBAJNOKSAG ALLÄSA 1. PEAC 30 19 8 3 56:20 46 2. Urán SC 30 19 6 5 78:20 44 3. P. Vasas 30 17 8 5 61:24 42 4. Vasas I. B. 30 17 8 5 60:30 42 5. Porcelángyár 30 18 5 7 49:21 41 6. P. Kinizsi 29 15 7 7 53:30 37 7. Bóly 30 13 5 12 45:44 31 ß. P. Előre 30 10 8 12 53:50 28 9. P. Helyiipar 30 10 6 14 25 :F8 26 10. Siklós 30 9 7 14 40:51 25 11. P. Szikra 30 8 7 15 43:55 23 12. Magyarszék 28 9 5 14 26:61 23 13. Szigetvár 30 7 8 15 32:51 22 14. Lánvcsók 30 6 8 16 21:54 20 15. P. Postas 30 5 7 18 36:60 17 16. Valszló 29 3 3 23 18:92 9 2. PVSK n. 32 20 6 6 85:35 46 Horváth nyerte az országúti kerékpáros versenyt A világbajnokságon részvevő magyar kerékpárosok kellő felké­szítése érdekében a Magyar Ke­rékpáros Szövetség vasárnap 148 kilométeres országúti versenyt rendezett a rákoscsabai körpá­lyán. A versenyt Horváth (BVSC) nyerte 3:54.05 órás idővel. 2. Me- gyerdi (Tipográfia), 3. Polanccz- ki (U. Dózsa). 4. Dévai (Pécs). TOTO 1. Nyíregyháza-Egyetértés 3:2 1 2. Kecskemét—B. Spartacus 5:2 1 3. Eger—EVTK 4:1 1 4. PVSK—ZTE 2:3 2 5. Kaposvári Honvéd—PBTC 7:4 1 6. Székesf. Honv.—Z. Dózsa 3$ 1 7. Jászb. V.—K. Lombik 2:3 2 8. SKSE—Jászb. Lehel 2:1 1 9. Székesf. MÁV—Veszp. H. 1:4 2 10. Keszthely—Nagyk. B. 2:1 1 11. Pápa—Nagykanizsai D. 2:0 1 12. Várpalota—Nagym. B. 5:0 1 INNEN-ONNAN A NYÁRI HOLTIDÉNYT jól ki­használják a sportolók.. No nem a versenyzésre gondolunk, egé­szen másról van szó. Nősülési jár­vány tört ki a sportolók között. Szűcs János, a Komlói Bányász, labdarúgója a héten tartotta es­küvőjét Horváth Teréziával. Szom baton Szekszárdon a városi tanács nagytermében Török Bálint, a Pé­csi Dózsa NB I-es labdarúgó-csa­patának tagja esküdött örök hű­séget Galamb Máriának, a PVSK női tornászának. Szombaton volt Garami (Glück) József, a Pécsi Dózsa labdarúgójának esküvője is. A labdarúgók példáját a kézilab­dázók is követik, Homolai Gábor, az Urán SC játékosa és Völgyesi Erzsébet, a Vörös Meteor NB IÍ-es kézilabda-csapatának tagjai is há­zasságot kötött. * EVEK ÖTA félig kész állapotban hever az egyetemi tornacsarnok mellett a „jobbsorsra érdemes” if­júsági stadion. Az elmúlt évben végre az illetékesek is felfigyeltek az egyetemi sportolók mostoha helyzetére. A Városi Testnevelési Sporttanács elkészíttette a pálya kerítését, támogatta a vízvezeték beszerelését és jelentős anyagiak­kal segítette a süllyesztett kézi­labda- és rüplabdapályák elkészí­tését. Ebben az évben újabb tá­mogatást kaptak az egyetemi spor DUNÁNTÚLI NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc. Szerkesztőség: Pécs, Hunyadi János u. 11. Telefon: 15-32. 15-33; 17 óra után: 60-11. Belpolitikai rovat: S1-6S Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat. Felelős kiadó: Braun Károly; Kiadóhivatal: Pécs Hunyadi u. M Telefon: » 55-91. 50-00 ______ P ÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 16. CT Terjeszti o Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivatalok­nál és kézbesítőiméi, előfizetési díj 1 hónapra 12.— FI Indexszám: 25 054 tDlők a Városi TST-től, 120 méte­res távon már elkészült a futó­pálya vörössalakozása. Az ősszel a TST segítségével tovább építik és még ez évben befejezik az atlé-' tikai pálya felépítését, ugyanak­kor süllyesztett bitumenes kosár­labdapályához is hozzájutnak a PEAC sportolói. * BEFEJEZŐDÖTT TATÁN a leg-1 jobb magyar labdarúgó-edzők nyári továbbképzése. Érdekesség­ként jegyezzük meg, hogy a lab­darúgó-edzők ezúttal az atléta- edzőktől is tanultak. Zarándi László, a hajdani híres 4x100 m-es váltó egyik tagja a gyorsaság fej­lesztéséről beszélt. Koltai Jenő, a Testnevelési Főiskola atlétikai tanszékének docense az erőfejlesz­tés módszereiről tartott előadást. A továbbképzésen részt vett Ba­logh Sándor, a Pécsi Dózsa lab­darúgó-csapatának edzője is. Ha már a labdarúgó-edzők továbbkép­zéséről beszélünk, meg kell dicsér­ni a megyei labdarúgó-edzők taná­csát, ahol jnost hétfőn este is tar­tanak továbbképző előadást. Egy­két edzőváltozásról is kaptunk már hírt. Meggyes Lajos, a Pécs- szabolcsi Bányász NB H-I-as csa­patának edzője július l-től kezdve a Pécsi Dózsa labdarúgó-szakosz­tályánál dolgozik. A hírek szerint új edzője lesz a Komlói Bányász­nak is, a tárgyalások az új edző személyét illetően folynak. \k MIND TÖBB SPORTOLÓNK ha­tározza el magát a továbbtanu­lásra. Az Állam- és Jogtudomá­nyi Egyetem levelező tagozatára kérte felvételét Banna Valér, a PVSK skszoros válagatott kosár­labdázója és Csordás István, a Pé­csi Dózsa labdarúgó-csapatának já­tékosa. A rendes elsőéves felvéte­lizők között is találtunk nem egy sportolót. Faludi III, a Freppán- dinasztia legfiatalabb tagja a Ta­nárképző Főiskolára jelentkezett. Bérezési, a PVSK NB IT-es labda­rúgója pedig a jogi egyetemen sze­retné folytatni tanulmányait. u HAZAÉRKEZETT JUGOSZLÁ­VIÁBÓL Sudár Ferenc, a Pécsi Bá­nyász válogatott kézilabdázója. A fiatal pécsi játékos ez alkalommal is megállta helyét a magyar vá­logatottban. Legutóbb Budapest válogatott néven Cservenkában léptek pályára a legjobb magyar kézilabdázók, ahol 27:16 arányú győzelmet arattak. A magyar gól­dobók között volt Sudár is két­szer talált be a jugoszláv csapat hálójába. Végleg bejátszotta ma­gát a magyar női kézilabda-válo­gatottba Scmidtné, a Pécsi Bá­nyász női csapatának erőssége is. A magyar szakvezetők szerint egyike volt a jugoszláviai portyán részt vett magyar válogatott leg­jobbjának, nem rajta múlt, hogy a csapatnak csak a negyedik he­lyet sikerült megszereznie a zág­rábi tornán. it A MAGYAR NŐI KOSÄRLAB­Da-VALOGATOTT az őszi idény­ben több nemzetközi tornán vett részt. A válogatott keret közös ed­zéseire meghítvák Láng Klárát, a PVSK csapatának tehetséges já­tékosát is. A magyar férfi ifjúsági kosárlabda-válogatottnak is van két pécsi tagja. A vasutasok két tehetséges fiatalja, Verbőczi és Gyurasics készülődik együtt a vá-. lógatott keret tagjaival a nemzet­közi találkozókra. A vasutas atlé­tikai Európa-bajnokságoknak is lesz pécsi résztvevőjük. Lukács János, Wéber Ádám, Mátis Géza, Szécsei János, dr. Révész Károly és Lukács Jánosné kapott meghí­vást az ősszel Brüsszelben sorra- kerülő viadalra. * EBBEN AZ ÉVBEN ÜNNEPLI fennállásának 20. évfordulóját a PEAC kosárlabda-szakosztálya. 1943-ban, amikor megalakult az egyetemisták kosárlabda szakosz­tálya, a PEAC egyik leglelkesebb szervezője volt nemcsak Baranyá- oan, de, Dunántúlon is a kosár­labda-sportnak. A régi PEAC ko­sárlabdázók igen sokat tettek azért, hogy minél többen megked­veljék ezt a szép sportágat. Az egyetemisták a felszabadulás után a legjobb magyar csapatok közé verekedtél magukat, az NB I-ben Is szerepelt a PEAC férfi és női kosárlabda-csapata. Az ősszel ba­ráti találkozót terveznek a PEAC kosárlabdázói, a régi és a mai csa­pat játékosai és vezetői nemcsak a fehér asztalnál találkoznak, de a fiatalok és az öregek a sportpá­lyán is összemérik erejüket. * MÉG NEM HOZTAK NYILVÁ­NOSSÁGRA az egyesületek sza­badlistáját. A Pécsi Dózsa és a Komlói Bányász labdarúgó-szak­osztályának vezetősége azonban nem titkolja, több játékost enged át más sportköröknek. Az már biz­tos. hogy Lukács és Molnár, a koimóiak játékosai az őszi idény­ben a Pécsi Bányász színeiben ját­szanak. A Dózsások Opova, Ka- mondi melett egész sereg játékost engednek el, a lila-fehérek szabad listáján a hírek szerint az idősebb labdarúgók mellett azoknak a fia­taloknak a neve is szerepel, akik fejlődésükben megálltak. Az érde­kelt csapatok vezetői lázasan dol­goznak a csapatok megerősítésén. Nemcsak az NB I-ben, de az NB II-öen szereplő egyesületek is ki szeretnék használni az átigazolási lehetőségeket. Több új játékos ke­rül a hírek szerint az NB HI-ba jutott PEAC-hoz Is. sporthírek Vasárnap Budapesten került sor az idény első nemzetközi motor­csónak versenyére. A sport- és siklóhajók küzdelmeiben 13 kül­földi — NDK, nyugatnémet, osz­trák, lengyel és csehszolvák, va­lamint hatvan magyar versenyző vett részt. Valamennyi géposztály­ban nagyszerű küzdelmek alakul­tak ki. Jól szerepeltek a Buda­pestre érkezett külföldi sportolók is — elsősorban az NDK és osz­trák versenyzők. ic Vasárnap a Sportcsarnokban a kard egyéni és párbajtőr csapat találkozójával befejeződött a ma­gyar és szovjet főiskolás vívók négynapos versenye. Kard egyéniben: 1. Kalmár (ma­gyar). 2. Alaniajhen (szovjet) 3. Tordai (magyar). Párbalytőrben a szovjet együt­tes: 9:5 arányban győzött. ilyári Kapa iallerigó oiérkizések ZALAEGERSZEGI TE—PVSK 3:2 (2:2) BTC-pálya. 400 néző, vezette: Sób ZTE: Novák—Németh. Pásztói, Magyar, Tóth Andris, Mester. Csergő—Szabó, Madár—Kustán Edző: Titkos Pál. PVSK: Hámori L (Buttingen Marton. Mohácsi. Hámori H.—Kö­ves I.. Köves, il.—Kardos, Csányi Vincié (.DecJi), Rozsa, Gáspár. Edző: Dr. CzToulka Mihály. A mérkőzés úgy indult, hogy a két hét eiótti bajnoki találkozó­hoz hasonlóan ismét könnyű va­sutas győzelem szüietix. Az első percekben nagy erővel támadt a PVSK és az ó. percben Vincze. Csányi osszjáték után a jobbósz- szekötő lövését Novák csak kiüt­ni tudta a résen álló Rózsa közeiről a hálóba pöccin­tett 1:0. Az első negyedóra további PVSK támadásokkal telt el, ké­sőbb hullámzóvá vált a játék. A 25. percben Mester a kapuból kifutó Hámo­ri mellett kiegyenlített 1:1. A gól után ismét PVSK per­cek következtek, s a 32. percben Csányi lőtt szép gólt. 2:1. A 43. percben szögletet harcoltak ki a vendégek, a PVSK védelem röviden szabadított fel, s az elörehúzódó Németh 22 méterről a hálóba lőtt 2:2. Fordulás után a ZTE vezette az első támadást, mely mindjárt góllal fejeződött be. Mester közelről szerzett gólt 3:2. A gól után a PVSK erősen visz- szaesett, játékosai rengeteg hibái vétettek, a kezdeményezést a ven dégeknek engedték át. Az utolsó 5 __ perctől eltekintve unalmas, ní- vótlan játék folyt, a mérkőzés vé­ge felé fellángolt a hazai csapat, de az egyenlítés már nem sike­rült. A PVSK legtöbb játékosa ezen a mérkőzésen bágyadtan, szokott formája alatt látszott, egyedül Mo hácsi és az úlonc Csányi teljesít­ménye emelkedett ki. A ZTE-bői Novák. Pásztor és Madár teljesít­ménye tetszett. Kosárlabda NB I. KAPOSVÁRI honvéd—pécsi BTC 7:4 (5:1) Kaposvár, 800 néző. vezettei Benkő. Honvéd. Markó—Schmidt, Ta­mási. Wéber—Muzslai, Láng—PaL- kovics II.. Német. Szabó. Palko- viös I.. Tulok. Edző: Radnai Ist­ván. PBTC. Gergely—Magyar, Konti, Torok—Posta. Horvatn—Görgényi, Győrfi. Kincsi. Hauschl. Ángyai. Edző: Leipáni László. Az első félidőben a Honvéd nagy iramban kezdte a mérkőzést, a csatársor jó lendületes iái,., a 4. percben Szabó góljával. 6. percben Palkovics H. a 12. percben Tulok és abban a percben Szabó góljával 4:0 lett az eredmény. A Honvéd lendülete ekkor.alább­hagy ott. feljött a PBTC és a 25. percben Győrfi góljával szépített 4:1. Ismét támadásba lendült a Hon­véd. a 33. percben Németh átadá­sából Palkovics L megszerezte az ötödik Honvéd gólt. A te .d> hátralevő része mezőnyjátékkal telt el. A második félidőben a PBTC támadott, s az első percben An­gyal jól eltalált lövésével 5:2-re alakult a mérkőzés állás®. Ismét Honvéd gólok következtek a 4. percben Németh góljával 6:2 lett az eredmény. 7. percben Tulokét a 16-oson belül felvágták, a bün­tetőt Szabó értékesítette. A 12. perctől ismét a PBTC támadott és Kincsit Láng a 16-oson belül aka­dályozta. a ll-06t Angyal értéke­sítette. Mezőnyjáték után a 21. percben Győrfi 7:4-re alakította a mérkő­zés állását. A játékidő hátralevő részében me­zőnyjáték folyt, mindkét kapu előtt, de az eredmény már nem változott. összegezve a Honvéd jó játékkal megérdemelten vágott vissza a ! bajnokságban elszenvedett vere»- ! ségéért. Jók: Honvédből Wéber és a csatársor emelkedett ki. illetve Győrfi, Hauschl és Ángya! játékát lehet kiemelni. Pajor Gáspár Mégy mérkőzés— 3 győzelem Mindig szoros mérkőzést vívtak a PVSK női csapata és a bajaiak. Szombati NB 1. bajnoki mérkőzésen a pécsiek győztek riválisuk el• len. Kósáné a jobboldalon tör kosárra és kettős kosarat ér el. A hét végén, a kosárlabdázók­nál zsúfolt volt a műsor. Nem­csak szombaton, de vasárnap is játszottak mérkőzéseket a csapa­tok: kettős bajnoki fordulót bo­nyolítottak le. A PVSK férti együttese szerencsés volt. A csa­pat szombaton és vasárnap is hazai pályán játszott. A vasutas lányokat már jobban megviselte a hétvégi műsor. Szombaton Pé­csett léptek pályára, vasárnap délelőtt Komáromban szerepel­tek. Az eredményeket illetően a PVSK kosárlabdázók mérlege: négy mérkőzés — három győze­lem, egy vereség. Különösen a nők érdemelnek elismerést, akik a Bajai Építők után vasárnap Komáromban is győzni tudtak. A férfi csapatnak sem kell szégyen­keznie, a BEAC-tól mind a két pontot megszerezték, a Hon­véddal, a sokszoros magyar baj­nokcsapattal azonban nem bír­tak. PVSK—BEAC 91:77 (40*1) NB L férfi mérkőzés, Pécs. A nagy melegben is lendületesen és ered­ményesen játszottak a pécsiek, akik végig kezükben tartották a játék irányítását és győzelmük egy pillanatra sem volt vitás. PVSK—Bajai Építők 50:47 (26:20) NB I. női mérkőzés, Pécs. He­ves küzdelmet vívtak a csapatok. A vasutasoknak sikerült vissza­vágnak a tavasszal, Baján el­szenvedett vereségért. Bp. Honvéd—PVSK 112:71 (61:37) NB I. férfi mérkőzés, Pécs. A magyar bajnokcsapat a kosár­labdajáték minden szépségét be­mutatta. A vasutasok lelkesen küzdöttek, de a Honvéd nagy­arányú győzelmét nem tudták megakadályozni. Legjobb dobók: Kocka 16. Rácz, Greminger 15—15. illetve Csongor 23, Banna 21. PVSK—Komárom 60:50 (29:24) NB I. női mérkőzés, Komárom. Egész éjszakai utazás után a tűző napon, szabadtéren Játszot­ták a találkozót. A komáromiak szombati székesfehérvári mérkő­zésükön legjobbjaikat pihentették és a PVSK ellen tartalékolták. A vasutas lányok határtalan lel­kesedéssel, jól szervezett védeke­zéssel, ügyes támadásaikkal szép győzelmet arattak. A mezőny leg- I jobbja Trcsszer,. a PVSK fiatal játékosa volt. Mellette Láng L és Kósáné játéka érdemel dicsé­retet. A pécsiek legjobb dobói: Láng I. 28, Kósáné 10. ' A pécsi vasutas kosarasoknak nem volt ellenszerük a gyors, rutinos és főként technikai fölényben lévő ellenfelük, a magyar bajnok Hon­véd ellen. A képen mégis pécsi fiú r— Gyurasits — győz a váloga* tott Czinkán ellenében. 9 i