Dunántúli napló, 1963. május (20. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-14 / 110. szám

1963. MÁJUS 14. naplö / 7010 1. Tatabánya-—FTC 2 2. Salgótarján—MIK 2 3. Vasas—Szeged 1 4. Debrecen—Komló 2 5. Győr—Dorog 2 t. Pécs—Szombathely 1 Z. Székesfehérvár—BVSC x 8. iVlosoninagyaróvár—Budafok 2 3. Budai Spartacus—EVTK x 10. K. Lombik—Oroszlány x 11. Csepel Autó—Kaposvár 1 12. Szegedi VSE—Egyetértés x Pontot vesztett az Urán Szigetváron MAGYARSZÉK—PÉCSI SZIKRA 3:2 (1:1) Kokszmű-pálya, 100 néző, v-Zwtte: Darányi. A lélek nélkül és Bzétesően játszó hazaiak ellen a rendkívül lelkes vendégegyüttes rászolgált a győzelemre. Góllövők: Kovács, Balogh. Papp illetve Sze­derkényi, Horváth. (Zombor József) URAN SC—SZIGETVÁRI ZMSE 2:2 (2:1), Szigetvár, 300 néző, ve­zette. Merk. A pécsi játékosok igen rossz napot fogtak ki végig lerv.->zerütlenül és erőtlenül ját­szottak. Góllövők: Kovács 2. illetve Bálint, Farkas. A C5. percben kiállítva Lempel. durvaság, Somos felese- l. s miatt. (Tompa László). VÜ CSl POSTAS—LANYCSÓK 6:0 U :()) Postás-pálya, 100 néző, vezet­te: Papp J. A lánycsókiaknak ez- v mi nem sikerült a védekező tak­tika. a hazaiak ügyes húzások­ká rendre fellazították hátsó alak­ítóikat. Góllövók: Schwindli 3, So:esz 2. Szalai I. (Kéked! Pál). PEAC—B ÖL Y 2:0 (1:0), Boly, 200 néző. vezette: Perjést. Nagyiramú mérkőzésen a pontosabb össz'áté- kot nyújtó egyetemisták heves küzdelem után győzték le a ha­ji'-irkát. Góllövök: Mérei. Koller. Ferenc.) PÉCSI ELŐRE—VAJSZLO 6:2 (1:1) Vajszló 200 néző, Vízatts: Domán.' A jó formában lévő Előre ellen Igen erőtlenül és kedvetlenül mo­zogtak a hazaiak. Góllövők: Den­ke 4. Hollóvári. Kozári, illetve Biz­zó n.. Egervári öngól. (Ungvári István). PÉCSI HELYTTP AR—PÉCSI KINI­ZSI 0:0, Helyiinari pálya 200 né­ző, vezette: Rolléder. Ké-t rossz formában lévő csapat nívótlan, csapkodó látékát hozta a találko­zó. (Máté István). RTKT,ŐS—VASAS I. BÁNYÁSZ 2:0 (0:0), Siklós, 400 néző. vezette: Srbácz. Végig a lelkr><? hazaiak lránvffot-ták a játékot. Győzelmük akár nagvobb arányú is lehetett volna, a Bányász kapura egyálta­lán nem volt veszélyes. Góllövők: Ferine, Tihanyi. (Tttóke István). Szombati mérkőzés: Pécsi Por­celángyár—PVSK H. 2:0 (0:0). A megyebajnokság állása 1. Urán SC 2. Pécsi Vasa« 3. PEAC 4. P. Porcelán 5. Vasas I. B. 6. Pécsi Kinizsi 7. Pécsi Előre 8. Bóly 9. Sikló* 10. Szigetvár U. P. Helyiipar 12. Pécsi Szikra 15. Lánycsók 14. Magyarszék 15. Pécsi Postás W. Vajszló PVSK TI. 7A 13 6 3 65:16 36-n 14 7 2 45:17 35 23 14 6 3 35:12 34 23 15 2 6 43:15 32 23 13 5 5 40:20 31 23 1« 7 6 37:24 27 24 9 7 8 43:35 25 22 8 4 10 29:32 20 22 8 4 10 31:39 20 22 7 5 10 30:39 19 23 7 5 11 20:32 19 23 5 5 13 33:47 15 23 5 5 13 17:40 15 23 6 3 14 18:59 15 23 5 4 14 25:39 14 22 3 3 16 17:62 9 25 1« 4 5 65:29 36 SoV induló a pécsi inrós aMéfikai boinoVsóaán sbisárnan délelőtt J5 község ín kőz-l 150 versenyzőié részvételével rendezték me! a Pécsi Járás atlé­tika! bajnokságait a Tüzér utcai Dézsa sporttelepen. Jobb eredmények. Férfiak: 199 m. ifjúsági, l. Ferenci Szentlőrine 15.2. felnőtt: 1. Kálmán Szentlő- rine 13.0. 400 m ifjúsági: 1. Tököli Bórád. 58.4. felnőtt: 1. Kálmán 50.S. 1500 m ifjúsági: 1. Lázár Bak- sa. 5:00,2, felnőtt: 1. Kaszás Bak- sa. 5:04.8. 1000 m serdülő: 1. Varga Egerág 3:13. Magasugrás, serdülő: 1. Bartaldé Szentlőrine 155, ifjú­sági: 1. Keszthelyi Keszű 153. Tá­volugrás, serdülő: 1. Tököli Bogád 54*. Súlylökés, felnőtt: 1. Szabó Keszű 10.27 m. Gránátvetés, fel­nőtt: 1. Hegedűs Görcsőny 59 m. Kőt eredmények: 100 m serdülő: 1. Jeránd Olasz 15.3. 400 m: 1. Je- ránd 73.2. Magasugrás, serdülő: 1. Grátz Olasz 135 em. Távolugrás, serdülő: 1. Mihály Helesfa 397 cm. Súlylőkés Ifjúsági: 1. Gera Hás- ságy 784 cm. Gránátdobás, ifjúsá­gi: i. Lázin Blcsérd HJ* m. ftS&egy helycserék esz Ili középmezőnyében A Pécsi Bányász nyerte a Bányász rangadót Végleg leszakadt a Baja az élmezőnytől PÉCSI BÁNYÁSZ—PÉCS­SZABOLCSI BÁNYÁSZ 2:0 (1:0) Pécsbányatelep, 500 néző, ve­zette: Kristóf. Pécsi Bányász: Erdős! — Ulrich, Lombosi, Gyur- kó, — Varga, pintér — Selymes, Györkő II., Heim, Tamás, Fü- löp. Edző: Krivanek Vilmos. — Pccsszabolcsl Bányász: Szmolka — Rózsa I„ Rózsa III., Kesztyűs — Brandt, Weit — Madarász, Nádé, Koch, Antal, Mazil. Edző: Meggyes Lajos. Nagy iramú, első 45 perc után a játék ella­posodott, egyik csapat sem tud­ta tartani az első félidőben dik­tált hatalmas Iramot. Góllövők: Tamás, Selymes. Jók: Lombosi, Varga, Tamás, illetve Szmolka, Rózsa I., Rózsa III. Kovács Zoltán SZÉKESFEHÉRVÁRI MÁV— DOMBÓVÁRI VSE 4:0 (1:0) Dombóvár, 800 néző, vezette: Horváth J. Székesfehérvári MÁV: Kiss — Pál, Tihanyi, Pajor — Bognár, Neubauer — Magyar. Ruzics, Horváth IL, Lukács, Horváth JII. Edző: Bódi Ferenc. Dombóvári VSE: Egyed I. — Marosi, Egyed II., Ughi — Le- höcz. Kalmár — Gerencsér. Szentesi, Halmos! I-, G. Kiss, I,ászló. Edző: Albrecht József. A minden részében jobb vendég együttes győzelmét még ebben az arányban sem tudta megaka­dályozni a gyengén játszó hazai csapat. Góllövők: Ruzics 3, Horváth III. Jók: Magyar, Ru­zics, Horváth III., a hazai csa­patból egy játékos sem nyújtott elismerésre méltó teljesítményt. Sebők Gyula PÉCSI BTC—BAJAI ÉPÍTŐK 3:1 (1:0) PVSK-oálya, 800 néző, vezette: Ligeti. PBTC: Gergely — Szőke, Magyar, Torok — Posta, Horváth — Görgényl, Daka, Győrfi, Hauschli, Oskó. Edző; Lelpám László. Bajai Épitök: Disztl — Ulakity, Páncstcs H., Rápity L, — Nagy, Agatity — Mlkus, Pán­célos I., Poszlancsek, Ceglédi, Krclsz. Edző: Fekete Kovács Győző. — Alacsony színvonalú mérkőzésen a bőrgyárlak mélyen formájuk alatt játszottak, A 79. percben Görgényit utánrúgásért a játékvezető kiállította. Góllö­vők: Daka, Oskó (11-esből). Hauschli. illetve Mikus. Jók: Sző­ke, Horváth, Daka illetve Ceg­lédi, Rápity H. és Poszlancsek. Dr. Nagy Lajos nagymanyoki bányász- szekszárdi PETŐFI 1:0 (0:0) Nagymányok, 1200 néző, vezet­te: Lendvai. Nagymányok: Szőcs — Hucker, Komáromi, Berta — Gebauer, Molnár — Kozma, Becze, Jánosi. Wéber, Farkas. Edző; Palatínus János. Szek­szárdi Petőfi: Greilich — Huth, Geller, Garamvölgyi, — Zörényi, Ulrich — Varga, Málinger, Bos- nyák, Taliga, Rostást. Edző: Ta­mási László. A 90 perc nagyobb része széteső mezőnyjátékkal telt el az iram csak az utolsó ne- gedórában élénkült, amikor a hazaiak fölényt harcoltak ki és Városok közötti teniszdiadal PÉCS—SZEGED 12:10 ötödször találkozott a két város válogatott teniszcsapata. Mint az eddigi találkozókon, ezúttal is vá­rosunk . tenisz-versenyzői szerez­ték meg a győzelmet, habár az eredmény most szorosabb volt, mint az elmúlt években. A szegediek előretörésüket egy­részt erőteljesebb férficsapatuk­nak köszönhetik, másrészt annak, hogy a hosszú tél után több mint két héttel korábban készültek el teniszpályáik, így többet edzhet- tek. Pécsi viszonylatban örvende­tes jelenség az ifjúsági fiújátéko­sok eredményessége. A verseny jó felkészülést jelen­tett a pécsi teniszezőknek. Két hét múlva a PEAC női csapata az or­szágos bajnokság második, a Spar­tacus férfi csapata pedig a III. osztályú csapatbajnoki küzdelmei­ben vesz részt. Részletes eredmé­nyek: Férfi felnőttek: Szeged—Pécs 6:3. Dr. Wébel—Széli 1:6, 6:4, 3:6, Hirth —Virág 0:6, 0:6, Káplán—Szép 6:3, 4:6, 6:1, Baricz—Varga 6:1, 3:6, 4:6, Orovicza—Ondók 2:6, 6:4, 2:6, Bak- sa—Nagy 2:6, 6:4, 6:4, Hirth. Lacz- kó—Széli, Virág 9:11, 6:4, 2:6, dr. Wébel, Baricz—Varga, Ondók 6:1, 2:6, 6:4, Káplán, Orovicza—Szép, Nagy 6:4, 10:12, 1:6. Női felnőttek: Pécs—Szeged 6:3. Tamási—Molnár 6:0, 6:1, dr. Baj- tainé—Bartes G. 6:2, 6:0, Czibulká- né—Kadocsáné 3:6, 1:6, Holota— Tölgyesiné 6:2, 6:1, dr. Schmidtné —Szeder 5:7, 6:2, 3:6, Marton— Paczkó 6:4, 7:9, 2:6, Bajtainé, Ta­mási—Kadocsáné, Molnár 6:1, 6:1, Czibulkáné, Holota—Barics G., Tölgyesi 6:0, 6:2, Barics M., Mar­ton—Paczkó, Szeder 6:3, 6:4. Ifjúsági fiúk: Pécs—Szeged 3:0. Bóta—ifj. Széli 8:6, 7:5, Borsiczkl —Kadocsa 6:1, 6:3, Bóta, Borsiczki —Kadocsa, Széli 6:2, 6:2. Ifjúsági leányok: Szeged—Pécs 1:9 Klm Agues—Szeder lse, 1:0. Farkasnak a 85. percben lőtt gól­jával bebiztosították győzelmü­ket. Kitűntek: Berta, Komáromi, Kozma, Farkas, illetve Gellér, I Garamvölgyi. Klausz István MOHÁCSI TE—NAGYKANIZSAI DÓZSA 2:2 (2:0) Mohács, 1100 néző, vezette: Nárai. Mohácsi TE: Varga — Bárácz, Rózsafi, Holényi — Pleck, Sági — Gyévai, Gombár, Kő­vári, Peszt, Hazai. Edző: Ruff Ferenc. Nagykanizsai Dózsa: Né­meth I — Kőhalmi, Berta, Be- nyovszky — Szolnok, Egervári — Markotány, Csertán, Zsengellér, Bodzsár, Németh II. Edző: Csön- gei Pál. Alacsony színvonalú, de izgalmakban bővelkedő találko­zón az MTE már a 30. percben 2:0-ra vezetett. A második félidő első negyedórájában tetszetősen kezdett a hazai csapat, de két súlyos védelmi hibából kiegyen­lítettek a vendégek. # Góllövők: Hazai, Gyévai, illetv'e Csertán, Egervári. Jók: Pleck, Gyévai, Gombár, illetve a közvetlen vé­delem. A játékvezető igen gyen­gén működött. Molnár Endre SZEKSZÁRDI DÓZSA—SIÓFOKI OLAJBÁNYÁSZ 4:0 (1:0) Szekszárd, 600 néző, vezette \ Boros. Szekszárdi Dózsa: Szlavi- csck — Tamási, Továk. Bence — Gyurik, Kacsányi — Dósai, Kor­mos, Ungi, Gahó, Czibók. Edző: .Kemény Tibor. Siófoki Olajbá­nyász: Istvándi — Somogyi. Far­kas, Fejes — Nagy, Balogh — Kovács, Sier, Tóth, Szabó, Papp. Edző: Harag Tibor. A Dózsa csak közepes teljesítményt nyújtott, de ez is elegendőnek bizonyult a kapura teljesen veszélytelen siófokiak ellen. Góllövők: Ungi 3 Dósai. Jók: Dósai, Kormos, Gahó, illetve Farkas és Balogh. Dr. Tucsni László KAPOSVÁRI HONVÉD­NAGYKANIZSAI BÁNYÁSZ 2:2 (1:0). Nagykanizsa, 1300 néző, vezette: Vindics. Kaposvári Honvéd: Bo­gyai — Schmidt, Tamási, Tóth — Muzslai, Láng — Veverán I., Németh, Palkovics II., Szabó. Szűcs. Edző: Radnai István. — Nagykanizsai Bányász: Vlaszák — Bányai, Dénes, Lervenc — Bodnár, Viola — Kiss, Király, Mester, Lukács, Józsi. Edző: Mihalecz Boldizsár. Kemény, nagyiramú mérkőzésen a hazai csapat támadott többet és 2:0-ás Honvéd vezetés után csak a ki­tűnően védő Bogyai mentette meg a vendégek részére a mér­kőzés 1 pontját. Góllövők: Sza­bó, Palkovics II., illetve Bodnár, Józsi. Jók: Bogyai a mezőny leg­jobbja, Tamási, Láng, Szabó, ileltve Bányai, Lervencz, Bod­nár, Lukács. Siklós József KISKUNHALASI MEDOSZ— KALOCSAI KINIZSI 3:1 (2:0) Kalocsa, 1300 néző, vezette’ Stadler. Kiskunhalasi MEDOSZ: Bakos — Tóth I., Hődör, Mes­ter — Mészáros, Ilornyák — Csá- nyi, Tóth III., Manyiska, Kocsis, Csermák II. Edző: Virág István. Kalocsai Kinizsi: Schurman — Bolvári, Páncsics, Bálint — Ta­mási, Miskei — Boda, Sipos II., Vatai, Bartal, Kovács II. Edző: Hirmnnn Endre. A Bács megyei rangadó nagy küzdelmet, de ala­csony színvonalú játékot hozott. Góllövők: Manyiska, Csányi, Csermák n, illetve Boda. Jók: Hődör, Hornyák. Csányi, Manyis­ka, illetve Miskei. Zámbó Mihály nb ni Állasa 1. Pécsi BTC 23 16 4 3 63:26 36 2. Kaposvári H. 23 13 6 4 50:22 32 3. Pécsi B. 23 12 8 3 41:22 32 4. Szfv. MÁV 23 13 6 4 34:20 32 5. Baiai Építők 23 9 7 7 27:27 25 6 Szeksz. D. 23 10 3 10 44:39 23 7. Nkanizsai B. 23 9 5 9 37:33 23 8. Nagymányok 23 10 2 11 33:40 22 9. Kalocsai K 23 8 6 9 42:55 22 10. Szeksz. P. 22 8 5 9 24:30 21 11. Mohácsi TE 23 9 3 11 29:37 21 12. Pécsszab. B. 22 5 8 9 23:30 18 13. Kiskunhalas 23 6 6 11 26:36 18 14. Nagyk. D. 23 5 7 11 32:41 17 15 Siófoki B. 23 3 6 14 27:52 12 16 Domb. VSE 23 5 2 16 18:40 12 lNemzelközi mo(orkeic!í«áros verseny Hét ország, — Szovjetunió, Anglia, NDK, Jugoszlávia, NSZK, Ausztria és Magyarország — több mint 50 versenyzőjének részvételével vasárnap délelőtt a Népligetben került sor az MHS n^jnzetközi meghívásos mo­toros gyorsasági versenyére, amely egyben a különböző spe- ciál-kategóriákban magyar baj­noki futam is volt. Az egyes futamokban a követ­kező eredmények születtek: 350 kem speciál (15 induló, 20 kör: 1. Roy Ingram (angol) Nor­ton 27:42.5 perc, 2. Cserkúti (U. Dózsa) Norton 29:57.3 perc. 3. Eddie Lenz (osztrák) Norton 28:04.9 perc. 125 kem speciál (14 induló, 15 kör) 1. Reisz János (Bp. Hon­véd) MZ 21:32 perc. 2. Hertmuth Bischof (NDK) MZ 21:38.5 perc. 3. Joachim Leitert (NDK) MZ 21:38.7 perc. 500 kem special (13 induló, 20 kör) 1. Roy Ingram (angol) Nor- Norton 26:42.5 perc. 2. Kurucz (Bp. Honvéd) Norton 26:52.9 p. 3. Cserkúti (U. Dózsa) Norton 26:49.1 perc (1 kör hátrány) Oldalkocsis géposztály (6 in­duló, 15 kör). 1. Boskó Sneider, versenyzőtársa: Rogan Sztepan (jugoszláv) BMV 23:57.6 perc. — A BP. HONVÉD NYERTE A KOSÁRLABDA RANGADÓT A Bp. Honvéd—MAFC NB I. osz­tályú kosárlabda rangadót vasár­nap játszották le a Kisstadionban. Bp. Honvéd—MAFC 78:04 (30:31). Értékes győzelmet arattak az Építők és a BTC tekézői A Pécsi Építők NB n-es tekézői hazai pályán fogadták a jó képes­ségű Győri Richárd együttesét. A pécsiek biztosan nyertek. A megyei bajnokságban a BTC szolgált kellemes meglepetéssel, a múlt évi bajnok PVSK felett ara­tott biztos és nagyarányú győzel­met. Serbeczki János új pályacsú­csa nagyszerű teljesítmény: 481 fa., új megyei csúcs. NB II. ered­mények: Pécsi Építők—Győri Ri­chard 5.5:2.5, 2595:2503. Eottlik 453. Jámbor 452, Steigler 436, Antalics 426. A megyebajinokság eredménye: BTC—PVSK 7:1, Pécsi Kinizsi- Komló 3:5, Pécsi Bányász—Lovászi Bányász 6.5:l.5. Kesztvűgyár-Köz lekedés 3:5, BTC II-Építők II 2:6', PVSK n-Kesztyűgyár n 7:1. A megyebajnokság élcsoportja: 1. BTC, 2. Komló, 3. Nagykanizsai * Bányán, k . . . . w 2. Pcttenkoffer—Metzker (U. Dó­zsa) Norton 25:05 perc. 3. Péter— Zaprel (MHS KMK) Norton 25:20.6 perc. A leggyorsabb kört az 500 kern­es géposztályban az angol Ing­ram futotta Norton gépén, 1:17.8 perces idővel. Megrendezték a magyar ver­senyzők számára a 125 kem-es sportkategória bajnoki futamát is. Ebben 11 induló között (táv 12 kör) a következő sorrend ala­kult ki: 1. Csabai (MHS KMK) Honda 18:58 perc. 2. Bába (MHS KMK) Honda 19:15.2 perc. 3. Hajdú (MHS KMK) Honda 19:42 perc. Autók (hét induló, 12 kör) For­ma Junior kategória. 1. Demmel (Kettes sz. Autójavító) Wartburg 19:30.5 perc. Megyei újonc tornászbajnokság A korábbi évekhez hasonlóan, idén is megrendezték a megyei újonc tornászversenyt, melyen resztvettek a megye legjobb tor­nászcsapatainak versenyzői, a PEAC, BTC, PVSK, Sportiskola és a Komlói Bányász tornászai. A versenykiírás szerint csak az egyé­ni bajnokság volt, csapat kiérté­kelés nem történt. Eredmények; Leányok, gerenda: 1. Lőrinc^ Pi­roska 18.9, 2. Csacskó Katalin 18.3, 3. Körmöczy Nóra 18.1 (mindhárom BTC). Felemáekorlát: 1. Pozsgai Judit 19.1, 2. Lőrincz Piroska 18.6, 3. Csacskó Katalin 18.4 (mindhárom BTC). Talaj: 1. Pozsgai Judit 18.9, 2. Lőrincz Piroska 18.5, 3. Csacskó Katalin 18.3 (mindhárom BTC). — Szekrényugrás: Pozsgai Judit BTC 18.6, 2. Lőrincz Piroska BTC 18.5, 3. Pörös (Komlói Bányász), össze­tett versenyben: 1. Lőrincz Piros­ka (BTC) 74.5, 2. Pozsgai Judit (BTC) 73.7, 3. Csacskó Katalin (BTC) 72.9. A fiúknál csak a BTC újoncai indultak, összetett ver­senyben: 1. Rózsahegyi Nándor 55.4, 2. Serbeczki János 52.3, 3. Avarosi Zsolt 47.7 (mindhárom BTC). Röplabda NB II. PEAC-Szombathelyi Haladás 3:2 (9, 13:15, 9, 8:15, 7,) NB H női mér­kőzés, Egyetemi tornacsarnok. - Változatos küzdelmet vívtak a csapatok, a pécsiek biztosnak lát­szó mérkőzést majdnem elvesztet­tek. A második játszmában már 13:5-re vezetett a PEAC, de a szombathelyiek a maguk javára fordították a játszma eredményét. Az ötödik játszmában magára ta­lált a pécsi csapat és Magics irá­nyításával megszerezte a győzel­met. A Pécsi Dózsa—Szombathelyi Haladás röplabda NB n mérkő­zést a szombathelyiek kérésére Vésőbbi időpontra halasztották. Vasárnapi sportmozaik Három város részvételével zajlott le a cselgáncs találkozó. A sportág megjelenése új szint jelent városunk ^‘életében Az •ér­dekes küzdelmeket szépszámú néző izgulta végig. Képünkön a PVSK-ás Daczó és a kecskeméti Zsíros döntetlenre mérkőzik. A sokáig bizonytalan kimenetelű BTC-Bajai Épitök NB lll-as mérkőzés első gólját fejeli Daka Oskó mintaszerű beadásából. Az ÉM Baranya megyei Áll. Építőipari Vállalat 14—16 éves korig 8 osztályt végzett fiatalokat felvesz a követ­kező szakmákba ipari tanúidnak Villanyszerelő, központi fűtésszerelő, gáz- és vízvezeték­szerelő, általános építőgépész, épületbádogos, kőműves, ács-állványozó, tetőfedő, épületüveges, melegfapadlózó és műanyagburkoló. Jelentkezni lehet Pécs, Rákóczi út 56. Munkaügyi osztá­lyon. Jelentkezéshez szükséges okmányok: kérvény, szü­letési anyakönyvi kivonat, 8 ált isk. félévi bizonyít­ványról másolat. Gyakorlattal ren­delkező szerszámkészítőt, bádogos és lakatos szakmunkásokat felvesz a Pécsi Porcelángyár, FÉRFI SEGÉD­MUNKÁST felveszünk. Bm. MÉH Vállalat te­lepe, Doktor Sán­dór u. 14. Pannónia Sörgyár felvesz gyakorlott villany­szerelőt és egy műszerészt. Régen látott hatalmas küzdelmet Is az utolsó pillanatig tartó izgal- Dr. Wébel József, az egyik leg­nat hozott a PVSK—Diósgyőr NB jobb pécsi játékos a Pécs—Szeged \ női kosárlabda mérkőzés. A vá- viadalon, ■ogatott Káló a pécsi Aratónéval csatázik.