Dunántúli napló, 1963. május (20. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-14 / 110. szám

8 NAPLÓ na hajós Gyenge játékkal is biztos győzelem Pécsi Dóssá—Szombathely 2:0 (1:0) PVSK-pálya, 15 000 néző, vezet­te: Vadas Gy. Pécsi Dózsa: Zengői*— Bendes, Kocsis, Hegyi — Vajda, Halasi — Györkő, Dunai I., Dunai n., Vári, Török. Edző: Balogh Sándor. Szombathelyi Haladás: Szarka n. — Eckler, Molnár I., Mester — Czigony, Győri-Kiss — Molnár II., Kántor, Földi, Nagy, Tóth. Edző: Jávor Pál. Viharos Dózsa-támadás vezette be a játékot. Györkő Dunai Il-t fui.atta, a középcsatár középre gu­rított, Györkő nagy lövése azon­ban kapu mellé szállt. Tovább tá­madott a Dózsa. A 8. percben Du­nai I.—Vajda adogatás után Vaj­da tört a szombathelyi kapura, de jó helyzetben kivárt és a vé­dők menteni tudtak. A szombat- helyiek a mezőnyben labdatartás­ra rendezkedtek be, szívósan vé­dekeztek és csak" ritkán jutottak ei a pécsiek kapujához. A Dózsa csatársora sok hibával játszott, keveset mozogtak a támadók, lö­véseik rendre célt tévesztettek. A 19. percben veszélytelennek látszó' pécsi támadás futott a pályán, Györkő vezette a labdát a jobb- szélen, a 16-osnál középre adott, labdája elsuhant a belsők előtt, Törökhöz került, aki a 16-os sarkáról laposan Szarka kapu­jára lőtte a labdát. 1:0 a Dózsa javára. A szombathe­lyiek kapusa nem számított lövés­re. Állandósult a Dózsa fölénye. Györkő lendületet vitt a csatársor játékába. A fiatal szélső minden támadásban benne volt. Nem volt nagy az iram, de a színvonal sem elégítette ki a nézőket. A 29. perc­ben feljöttek a szombathelyiek, Bendes elengedte Földit, Zengői csak üggyel-bajjal tudott mente­ni. Egy Dózsa-támadás végén Du­nai I. még a szombathelyi kapust, Szarkát is kicselezte, de lapos labdája elgurult a kapufa mellett. Később kevés érdemleges ese­mény történt a pályán. A pécsi belsők nem tudtak kibontakozni, a szombathelyiek enyhe mezőny­fölényt harcoltak ki, kapura azon­ban semmi veszélyt nem jelentet­tek. A FÉLIDŐBEN megeredt az eső, a nézők nagy része azonban nem tágított. Szü­net után az első nagy helyzet Vá­ri előtt alakult ki, a csatár azon­ban kapu mellé lőtt. Tovább ro­hamozott a Dózsa. A túlsó oldalon Nagy lövése adott munkát Zengői- nek. Néhány percre megélénkült a küzdelem, érdekesebb lett a já­ték. A 13. percben Vári került ke­csegtető helyzetbe a szombathelyi kapu előtt, de a gól ezúttal is el­maradt. A pécsiek kapujukhoz szögezték a szombathelyieket, még Kocsis is előre ment fejelni. Az utolsó negyed órában sem válto­zott a játék képe. A Dózsa táma­dott, a szombathelyiek sokszor 8— 9 emberrel védekeztek. Sokáig si­került megőrizniük kapujukat az újabb góltól. 45. percre ugrott már a pályaóra mutatója, amikor egy meredek, gyors labdával Vajda ugratta ki Várit. Ä csatár ügyes csellel csapta be Molnár I-et és 10 méterről nagy nyugalommal lőtt a kapu sarká­ba, 2:0 a Dózsa javára. Nem hozott magas színvonalú játékot a két csapat találkozója. hátvédhármas csírájában fojtotta el a szombathelyiek próbálkozása­it. Halasi fáradhatatlanul harcolt elől és hátul is igen sokat dolgo­zott. Vajda a támadások előkészí­tésében jeleskedett, nem egyszer kapura is tört. A csatársorban ta­láljuk a mezőny legjobbját Györ­kő személyében. A fiatal szélső magára talált, igen sokat mozgott, A fokozatosan javuló formát mutató Szarka, a szombathelyiek kapusa Hegyi szabadrúgásán is rajta volt, mely alig kerülte el a kaput. A pécsiek a helyzetek alapján még nagyobb arányban is győz­hettek volna. A vendégek nem sokat mutattak. Tervszerűségnek még a nyomát is alig láttuk já­tékukban, időnként csak a me­zőnyben nyújtottak elfogadhatót, kapura jóformán alig jelentettek veszélyt. A pécsi csatársor sem a góllövő cipőjét húzta fel, helyze­tet helyzet után hagytak ki a lila­fehér támadók. A pécsi kapuban tengőinek alig akadt dolga. A ha kellett hátul a hátvédeknek is segített, a legtöbb támadás őtőle indult ki. Törököt gólja dicséri, a belső hármas ezúttal halványabb teljesítményt nyújtott, ha Dunai- éknak kicsit megy a góllövés, gól­arányt javíthatott volna a Dózsa. A szombathelyi kapuban Szarka az első gólnál hibázott, de később biztos kezű kapusnak bizonyult. A hátvédhármasból Molnár L és Mester játéka tűnt ki. HEGYI ISTVÁN Megérdemelt komiéi győzelem Debrecenben Komló—Debrecen 3:1 (1:1) Debrecen N MM néző vezette: Kaposi. Góllövők: Garai, Nagy, Bartu- lov, illetve Puskás (11-esből). Komló: Balog — Komlói, Szőts, Jerabek — Perényi, Göncz — Ga­rat, Rónai, Nagy, Bartulov, Iván. Debrecen: Jakab — Beck, Gel- lér, Kovács — Nagykaposi, Somo­MTK—Salgótarján 1:0 (0:0) MTK-SALGŐTAEJÁN Irt (t*) Salgótarján: 7000 néző, vezette: Zsolt. Góllövő: Laczkó. MTTK: Láncakor—Készéi, Dansz- ki, Jenei—Sípos, Kovács m—Sán­dor. La rakó, Vasas, Bodor, Szim- csák I. Salgótarján: Cserháti—Sándor, Ferencz, Oláh—Szőj ka, Salgó— Kriskö, Horváth, Taliga. Menczel, László. Alacsony színvonalú, tervszerűt­len játék jellemezte a bajnoki ta­lálkozót. Az MTK megérdemelten győzött. A bányászcsapat eléggé lél éktelenül küzdött, s az MTK gólja után szinte feladta a mér­kőzést. Játékosai közül mindössze Ferencz, Szojka. Taliga ■ Horváth küzdött elfogadhatóan. dl — Puskás, Zilahi, Kertész, Mol­nár, Csekő. A debreceniek kezdtek jobban, s formás támadások gördültek a komlói kapu felé. A 19. percben a kitörő Molnárt a 16-oson belül buktatták, a 11-est Puskás értékesítette. (0:1.) A 21. percben Rónai futott el, a büntető területen belül Őt is szabálytalanul választották el a labdától. A 11-est Szőts lőtte, de Jakab pompásan védett. A 36. percben baloldali támadás után Iván beadásából Garay mintegy 6 méterről az el- alvó debreceni védők mellett a hálóba vágta a labdát. (1:1.) A 44'. percben Kertész ugrott ki biztatóan, Balogh azonban kézzel húzta vissza, ezért is 11-es járt, a büntetőt azonban Puskás a felső kapufára lőtte. SZÜNET UTÁN láthatóén feljött a Komló, a deb­receniek nem bírták már erővel. Az 51. percben Molnár előtt kí­nálkozott ugyan még gólhelyzet, de 8 méterről a jobb *felső sarok mellé lőtt. Az 57. percben várat­lan góllal megszerezte a vendég­csapat a vezetést. Nagy hozta fel a labdát, s 25 méterről váratlanul, nagy erővel a kapu baloldalába lőtte. (2:1.) A 7®. percben a baloldaSr* sodródott Nagy beadásából a hi­bázó debreceni védők mellett Bartulov elé került a labda, aki a hálóba gurította. (3:1.) A komlóiak megérdemelten győztek. Kétségtelen azonban* hogy ha Puskás l:l-nél nem lövi kapufára a 11-est, egészen más lehetett volna az eredmény. Jóki Szőts, Perényi, Göncz, Nagy, illet­ve Molnár, s az első félidőbeli tel­jesítménye után Puskás. Vasas—Szeged 4:0 Dorog—Győr I.*0 (1:0) Ferencváros—Tatabánya 3:0 (1:0) Tatabánya: 22 008 nézó. vezette: VJzáiányó. Góliövök: Rákosi. Albert és Var­sa Ferencváros: Aczéü—Novék, Mát rai, Havasi—Vilezsál, Orosz— Fenyvesi n. Varga, Albert, Ráko­st, Fenyvesi dr. Tatabánya: Gélét—Töröcslk, He­tén yi, juhos—Laczkó, Szepesi— Pásztor, Bíró, Nagy, Csemai, Dell. Jő Iramú, változatos volt a mér­kőzés. hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. Egyre Inkább a Ferencváros támadott többet. A 18. percben Fenyvesi dr. nagy lövését ütötte kl Géléi, míg Kézilabda NB I, NB II Vereséget szenvedett a Bányász férficsapata, a női együttes újabb győzelmet aratott Pécsi Bányász—Bp. Vörös Meteor Közért 6:3 (3:3). NB I női mérkő­zés, Pécsújhegy, 1500 néző, vezet­te: Schreiber. A budapesti csapat labdatartásra és a játék lelassítá­sára törekedett, amivel sikerült a Bányász játékosait megszokott stí­lusukból kizökkenteni. A pécsi csapat idegesen küzdött, védeke­zés terén Jó teljesítményt nyújtot­tak a pécsiek, támadójátékuk azonban gyenge volt. A győzel­met végeredményben a bányász- lányok Schmidtné gólerős játéká­nak köszönhetik. Qóldobók: Schmidtné 6, illetve Schloszka 2, Katona. Kosárlabda NB I, NB II. Jó napjuk volt a PVSK kosárlabdázóinak PVSK—Diósgyőr 54:53 (39 *9) NB I. női mérkőzés, PVSK tornacsar­nok. A pécsi csapat tartalékos összeállításban is derekasan küz­dött. Izgalmas volt a mérkőzés, szünet után a pécsiek nagyszerűen játékba lendültek és már több, mint 15 pontos előnyre tettek szert, amikor a vendégek maguk­hoz tértek, a vezetést is megsze­rezték, de az utolsó percek drámai küzdelmében a pécsiek a maguk javára fordították a mérkőzést. PVSK—Diósgyőri VTK 84:60 (31:22) NB I férfi mérkőzés. PVSK torna- csarnok. A férfi csapatok találko­zója már nem hozott heves és iz­galmas játékot. A vasutasok végig kezükben tartották a játék irá­nyítását. A pécsi csapat ezen a mérkőzésen nemcsak jól védeke­zett, de a támadásokat is rendre eredményesen fejezte be, de vég­eredményben ilyen arányban is megérdemelten győzött. Csepel Autó-PEAC 88 *5 (39:88) NB H férfi mérkőzés, PVSK tor­nacsarnok. Az első félidőben még jól védekeztek a pécsiek, szünet után azonban már nem tudtak el­lenállni a bajnokságra törő cse­Í eliek rohamainak. Legjobb do- ók: Bács, 23, Erlaki 10, illetve fesoki 17 és Naumov 25. Csepel—Pécsi Bányász 16:15 (10:11) NB I férfi mérkőzés, Pécs­újhegy, 1500 néző. A vezetést Su­dár révén a pécsiek szerezték meg, de a vendégek távoli átlövé- sekkel hamar három gólos előny­höz jutottak, amit a Pécsi Bányász lelkes játékkal újra kiegyenlített. A későbbiek folyamán felváltva vezetett a két hevesen küzdő együttes. A tapasztaltabb vendég­csapat távolról meglepően veszé­lyesen lőtt, bár az is igaz, hogy a pécsiek kapusa a szokottnál gyengébb formában védett. Szünet után igen nagy volt a küzdelem. A pécsiek előtt adódott jóval több gólszerzési lehetőség, azonban a csepeli együttes válogatott kapusa Kovács a gólnak látszó lövések sorozatát hárította kitűnő reflexxel Főként a két kapus közötti kü­lönbség döntött. Góldobók: Harkai 7, Antal 4, Kovács 3j Kálóczi. Ru­ta, illetve: Wéber 4, Sudár 3, Wag­ner 3, Baranyai 2, Árvái 2 és Moór. Komló-Tatabánya 11:14 (10:8) NB n férfi mérkőzés, Komló, 300 né­ző. — A jó iramú mérkőzésen szép gólokat láthatott a közönség. A végig vezető Komló megérdemel­ten győzött. A Shazaiak góldobói: Papp 5, Schwarcz, Appalczhoffer 4—4, Varga 2, Nábob, Kovács S. Szombathelyi Cipőgyár—Pécsi Vörös Meteor 4:4 (3:1) NB II női mérkőzés, Szombathely, 200 néző, vezette: Vermes. Sok hibával tar­kított találkozón a hazai csapat 4:l-es vezetése után egyenlített a METEOR. Góldobók: Magóné 2, Somogyi, Fehér. Testnevelési Főiskola-Pécssza- bolcsi Bányász 12:10 (6:6) NB n női mérkőzés, Budapest. Változa­tos, heves iramú küzdelmet vívtak a csapatok. Felváltva, hol a pé­csiek, hol a budapestiek vezettek. Három perccel a befejezés előtt még a szabolcsiak vezettek egy góllal, ekkor azonban a bányász játékosok három labdát „eladtak”, amivel a Testnevelési Főiskolások­nak sikerült a maguk javára for- dítani a mérkőzést. A döntetlen igazságosabb lett volna. A pécsi góllövők: Antal 5, Hetényi 3, Schneider és Jánosiné 1—1. A sza­bolcsiak legjobbjai: Antal és Heté­nyi. a másik oldalon. Pásztor lövésébe lépett bele az utolsó pillanatban Mátrai. Tovább folyt az élvezetes játék, de gólt egyik csapat csatá­rainak sem sikerült a félidő befe­jezéséig elémiök. Remek ferencvárosi támadások vezették be a szünet utáni játékot. Az 50. percben a zöld-fehérek az­után meg is szerezték a vezetést. Rákositól ugyan a támadás végén egyszer elpattant a labda, de visszaszerezte, s Géléi mellett a bal alsó sarokba lőtt. (l^)). a gól után szárnyakat kapott a budapes­ti csapat, s teljesen beszorította ellenfelét. Az 59. percben Mátrai előreadását Albert csúsztatott fe­jessel Varga elé tette, akitől visz- szakapta, s a középcsatár közel­ről nem hibázott. (2:0). A 63. perc­ben újra ferencvárosi gól táncolt a tatabányaiak hálójában, a góllö­vő ezúttal ragyogó teljesítmény után Varga volt. (3:0). Á Ferenc­város a mérkőzés végén is nagy fölényben volt, de újabb gólt már nem sikerült el érme. Mindkét félidőben sportszerű, izgalmas, jó játékot hozott a két csapat találkozója. A második fél­időben a Ferencváros felülkereke­dett. s kitűnő teljesítményt nyújt­va megszerezte igen értékes győ­zelmét. Jók: Mátrai, Varga és Fenyvesi dr.; illetve Laczkó és Pásztor. Fáy utca, 10 00® néző, vezette: Soós B. Góllövők: Macho«, Pál EL, Far­kas és Math esz. Vasas: Szentmihályi — Ihász, Mészöly, Sárosi — Sas, Bérén di — Bozó, Pál IL, Machos, Far­kas, Mathesz. Szeged: Mészáré« — Makrai, Portörő, Kürtösi — Dezsőül, Kő­vári — Polyvás, Nemes, Hajós Reményik, Gilicz. Az elsó félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, a második 45 percben azonban feljött a Va­sas, s ragyogó játékával fölé­nyesen, megérdemelten szerezte meg mind a két bajnoki pontot A Szeged lelkes volt, de csatárai a kapura nem voltak veszélye­sek. Jók: Mészöly, Sas, Pál n. és Machos, illetve Portörő és Dezsőfi. Győr: 12 000 néző, vezette: Ge­re. Góllővő: Karába. Dorog: Hku — Mészáros, Lakat, Fellegi •— Pálmai, Prohászka — Karába, Varga, Monostori, Ker­tes, Szúró ml. Győr: Barna — Koós, Orbán. Tamás — Palotai, Adrigán — Glázer, Morvái, Nagy, Povázsai, Keglovich. A vidéki rangadón a Jobb for* mában lévő és lelkesebb dorogi együttes győzött. Szünet után beszorította ellenfelét a Győr, de tehetetlen csatárai miatt csak eredménytelen rohamokat veze­tett. A hazaiak kulcsemberei ez­úttal mérsékelt teljesítményt nyújtottak. Jók: Hku, Lakat, Pálmai, Prohászka, illetve Koós, Orbán és Adrigán. Motorosok a vizsgán 1NB II. eredmények NB n keleti csoport: Szolnok— Salgótarjáni Kohász 1:1, SZVSE- Egyetértés 1:1, GANZ MÁVAG— Diósgyőr 1:0, Kecskemét-Borsodi Bányász 0:0, Bp. Előre—Nyíregy­háza 2:1 Ózd-Debreceni EAC 4:0, Miskolci VSC—Bp. Spartacus 1:0, Egér-Láng 1:1. Nyugati csoport: Csepel Autó— Kaposvár 4:0, Dunaújváros—Zala­egerszeg i:0, K. Lombik—Oroszlány l:l, Budai Spartacus—EVTK 1:1* MTE—Budafok 0:2, Székesfehérvár —BVSC 0:0, Győri MÁV-DAC-Szál- lítók 0:1. NB II. nyugati csoport állása 1. Csepel 2. Dunaújváros 3. Székesf.-vár 4. BVSC 5. Szállítók 6. Oroszlány 7. Győri MÁV 8. Budafok 9. Budai Spart. 10. Mosonm-óvár 11. Erzséb, VTK 12. Pécsi VSK 13. Zalaegerszeg 14. Csepel Autó 15. K. Lombik 16. Kaposvár 23 17 5 23 11 9 23 11 8 23 12 6 23 10 6 23 8 10 23 7 11 23 9 7 23 6 10 6 8 5 6 6 6 5 2 1 49:14 39 3 45:24 31 4 38:15 30 5 34:31 30 7 27:20 26 5 39:31 26 5 29:23 25 7 29:29 25 7 24 30 22 9 28:32 20 9 22:26 19 10 27:34 19 10 28:40 1 16 23:36 13 15 18:47 33 14 19:47 11 Az NB I. állása Vasárnap délelőtt — immáron hosszú hónapok óta — Pécsett a Réth utca környékét autósok, mo­torkerékpárosok zaja veri feL A mintegy 250 „elszánt” ember jogo­sítványért küzd, most történetesen négy bizottság előtt. A bátrak elő­ször az úttestre állított alacsony kis „bólyák” mellett vitorláznak el, ki több, ki kevesebb szerencsé­vel. Elég egy lábat letenni, vagy egy kezet nem felemelni, máris Pólik István és Nötig Pál, a KPM megbízottai részéről kész a véle­mény: „Az elvtárs még gyakorolja a motorozást.” Itt azonban még aránylag ke­vesen — cca 20 százaléka a je­lentkezőknek” — bukik, de a KRESZ-ből már jóval többen. Lőkös Sándor rendőrszázados, aki a Belügyminisztérium ré­széről részt vett az új KRESZ előkészítésében, nem könnyű vizsgáztató. Itt tudni kell. Ezt követeli a biztonságos közleke­dés, az emberek, de maguk a motortulajdonosok érdeke is. A jelentkezők négyesével Jönnek be, először a táblákat böngészik, majd tételt húznak. — Nyáron általában sokkal töb­ben jönnek el készületlenül a vizsgákra, mint télen — mondja látvány! Tibor, a KPM Autóköz­lekedési Tanintézetének baranyai vezetője. — Megveszik az autót, a motort és alig ülnek rá, máris azt hiszik, megy minden. Elkérjük az eddigi vizsgalapo­kat, bizony a jelentkezők fele nem felelt meg a követelmé­nyeknek. A műszaki vizsgán is „van druk”, de azért itt jobban felel- getnek a motorozni kívánók. Kimegyünk a folyosókra. A vizsgáztatáson kívül érdekes, hogy ki kér itt jogosítványt. A 250 em­ber közül — csak ezen a vasárna­pon — 42 új autótulajdonos kíván­ja kocsiját vezetni. Többek között Bonét Kálmán színész, Kővári Jó­zsef komlói bányamérnök, Szar- kándi Lajos tsz-könyvelő, Wag­ner József szászvári bányász. A motorosok között Bunyevácz Ist­ván kubikos és sokan mások. A pécsi Paku és Szentgyörgyvári sikere A* 1963. évi országos ifjú­sági ökölvívó bajnokság há­rom napos küzdelmei vasár­nap befejeződtek a Tüzér ut­cai tornacsarnokban. Az új ifjúsági bajnokok: Kuruez (Csepeli Papír), Junghaus (Vasas), Kuburcik (Diósgyőr)* Túrái (Ózd), Debreceni (Be­loiannisz), Szentgyörgyvári (Pé­csi Dózsa), Papp János (Ka­posvár), Kurali (Dunaújváros)* Csikó (Borsodi Bányász), Fe­hér (Kaposvár), Paku (Pécsi.» VSK). A második helyen vég­zett ökölvívók között is ta­lálunk két pécsit. A könnyű­súlyban Peti (PVSK), a nehéz­súlyban Niesz (PVSK) szer­zett ezüst érmet. A békeverseny 4. napján a Prága-Varsó-Berlin tizenhatodik nemzetközi országúti kerékpáros békeversenyen vasárnap a negye­dik szakasz leküzdésére került sor a Bratislava—Banska Bystrica kö­zötti 201 kilométeres útvonalon. Az egyéni győzelmet ezúttal a fran­cia Genet szerezte meg, míg csa­patgyőztes Románia lett. A negye­dik szakasz egyéni sorrend: 1. Genet (francia). 2. Verhaegen (belga). 3. Valcsics (jugoszláv). - Csapatversenyben: 1. Románia. 2. Belgium. 3. Olaszország. 1. FTC 20 1« S 4 37:24 26 2. Üjpest 20 9 7 4 40:20 25 3. MTK 20 9 7 4 33:26 25 4. Dorog 20 8 4 4 30:20 24 5. Honvéd 20 9 5 6 41:27 23 6—7. Pécs 20 6 8 6 25:25 20 6—7. Tatabánya 20 7 6 7 22:22 20 8. Győr 20 8 4 8 26:27 20 9. Szeged 20 7 6 7 12:25 ? 0 10. Vasas 20 6 7 7 26:23 19 11. Komló 20 6 7 7 23:27 19 12. DVSC 20 4 8 8 22:39 16 13. SBTC 20 4 4 12 18:29 12 í 14. Szoxnbath. 20 3 5 12 14:35 11 Pécs 1289 Sseged 104 pont Biztos pécsi győzelem az atlétikai versenyen BENE ÁTVETTE A VEZETÉST TICHYTÖL A góllövő lista áUása: 17 gólós: Bene (Újpest), 16 gólos: Tichy (Honvéd), 10 gólos: Bödör (MTK), Povázsai (Győr), Albert (FTC), és Machos (Vasas), 9 gólos: Monos­tori (Dorog), 8 gólos: Dunai II. (Pécs) és Komora (Honvéd). DUNANTÜLI NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc. Szerkesztőség: Pécs, Rét u. 4. Telefon: 15-32. .15-33, 17-00, 31-68 17 óra után: 31-81. Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat. Felelős kiadó: Braun Károly, Kiadóhivatal: Pécs. Rét u. 4. Telefon: 15-32. 15-33 . 50-00. A Pécs—Szegei atlétikai viadalon pompás eredmények szület­tek. A 100 méteres síkfutás első két helyezettje pécsi versenyző. A győzelmet Népessy szerezte meg, míg a második Mátis. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. Terjeszti a Magyar Posts. Előfizethető a helyi postahivatalok nál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 12.— Ft Indexszám: 25 054 A vártnál könnyebben és na­gyobb arányban győztek városunk atlétái a régi, rivális Tiszapartiak ellen. Mindkét csapat nélkülözte néhány élvonalbeli versenyzőjét, sajnos ez a színvonalon is erősen meglátszott és nagy szépséghibája a viadalnak. Néhány versenyzőnknek azonban dicséretére szolgál, hogy a nagy szélben — amely egyébként káro­san befolyásolta az eredményeket — komoly megszorítás nélkül is kiválót tudott nyújtani, amit há­rom új megyei csúcseredmény is bizonyít. Különösen Tóth Klára dr-t kell kiemelni, aki ismét négy számban állt rajthoz, egyéni csú­csot lökött súlly ti és diszkoszve­tésben 11 éves csúcsot adott át a múltnak. A férfiaknál Lovász új megyei csúccsal nyerte a kala­pácsvetést és gyózött dlszkoszve- tésben Is, új csúcs született a svédváltóban is. Részletes eredmé­nyek: Férfiak: WO m: 1. Népessy Pécs 11.4, 2. Mátis Pécs 11.4, 3. Körű Szeged 11.6. 400 m: í. Tóth Szeged 50.4 (Csongrád megyei csúcs), 2. Benkovics Pécs 51.9, 3. Honti Pécs 52.0. 1500 m: 1. Lovas Szeged 4:07.6, 2. Slmonlcs Szeged 4:10.2, 3. Nagy Pécs 4:12.2. 5000 m: 1. Dudás Pécs 15:39. 2. Salpa Pécs 16:06, 3. Halász Szeged 16:31.6. 110 m gát: 1. Szé- csei 17.4, 2. Szaller Szeged 18.2. Svédváltó (100-200-300-400 m): 1. Pécs (Népessy, Benkovics, Mátis, Honti) 2:01.2 megyei csúcs (régi csúcs: 2:01.7), 2. Szeged 2:03.2. ka­lapácsvetés: 1. Lovász Pécs 55.25 megyei csúcs (régi csúcs 54.26, Lo­vász 1963), 2. Hauszmann Pécs 49.45, 3. Katona dr. Szeged 49.41. Diszkoszvetés: 1. Lovász 42.75, 2. Specht Pécs 38.78, 3. Tóth Szeged 36.64. Gerely hajítás: 1. Lukács Pécs 60.92, 2. Wéber Pécs 60.01, 3. Nyerges Szeged 48.40. Súlylökés: 1. Kintor Szeged 12.82, 2. Farkas Szeged 12.59, 3, Specht Pécs 12.30. Rúdugrás: 1. Perlaki Pécs 360, 2. Bakó Szeged 340, 3. Nagy Szeged 320. Magasugrás: 1. Hodosi Pécs 180 cm, 2. Kasper Szeged 175 cm, 3. Gábor Pécs j70 cm. Távolugrás: 1. Szller Szeged 659 cm, 2. Mátis Pécs 641 cm, 3. Nagy Pécs 635 cm. Nők: 100 m: 1. Szatmári Szeged 13.2, 2. ökrös Szeged 13.6, 3. Lé- nárd Pécs 13.8. 400 m: 1. Szabó Pécs 65.2, 2. Kmetykó Szeged 67.2, 3. Szilágyi Szeged 67.5. S0 m gát: l. Székely Pécs 13.5, 2. dr. Tóth Pécs 13.6, 3. Vaskor Szeged 14.1. 4x100 m váltó: 1. Pécs 52.9, 2. Sze­ged 53.2. Távolugrás: i. Fazekas Szeged 496 cm, 2. Szilágyi Pécs 494 cm, 3. Vaskor Szeged 489 cm. Magasugrás: 1. Szalai Szeged 150 cm, 2. Géléi Szeged 145 cm, 3. Si­mon Pécs 140 cm. Súlylökés: 1. dr. Tóth Pécs 12.15, 2. Kissné Sze­ged 10.59. 3. Kiss Pécs 10.37. Disz- koszvetés: 1. dr. Tóth Pécs 41.97 m, új megyei csúcs. (Régi csúcs'. 41.03, Gömzsik P. Dózsa 1952.) 2. Kissné Szeged 39.41, 3. Haluska Szeged 32.46. Gerelyhailtás: 1. Lu- kácsné Pécs 41.01, 2. dr. Tóth 40.99, 3 Haluska Szeged 38.95. VILLANYI NÁNDORI