Dunántúli Napló, 1961. november (18. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-07 / 263. szám

4 V N APlö 1961. NOVEMBER 1. Hat gólt lótt a Pécsi Bányász Vereséget szenvedett a PVSK az NB lll-ban A BTCaz elmúlt jonlxUóban aratott győzelmével megközelítette a PVSK együttesét. Képünkön: parázs jelenet a Baja1 Építők kapuja előtt. 1 Az NB HL tegnapi fordulói átoan a kétnapos ásótól felázott pályák jónéhány mérkőzés kimenetelét tették bizonytaLamvá. A forduló legnagyobb meglepetése a Bányász nagyarányú győzelme a KMTE fölött, valamint a PVSK Baján el­szenvedett veresége volt. Az egyes mérkőzéseken inkább küzdelem, mint játék folyt, melyből a vizes talajhoz jobban alkalmazkodó csa­patok kerültek ld győztesként PÉCSI BÁNTASZ—KMTE 6:0 (4:0) Pécsbányatelep, 800 néző. Ve­zette : Szekeres. Az I. félidőben a bányász csa­tárok Kása mesteri irányításával rövid, pontos adogatásokkal köze­lítették meg a vendégek kapuját A fürge mozgású hazai ötösfogat játékának ellenszerét nem találta meg a vendégek védelme. A játék­idő első részében csaknem végig a kaposváriak térfelén folyt a já­ték. A II. félidőben már könnye­dén vette a játékot a Bányász, néha a vendégek is szóhoz jutot­tak. támadása lak azonban erőt­lenek és kapura veszélytelenek voltak. Góllövők: Müller, Pintér 2—2, Kása, Györkő n. Jók: Kása a mezőny legjobbja, Podolák, Lombost, Kresz, Illetve Zsoldos és Laki n. PÉCSI BTC—BAJAI ÉPÍTŐK 2:1 (1:0) Pécs, BTC-pálya, #00 néz«. Ve­zette : Lovasi. Mindkét félidő a BTC nagy fö­lényével telt él. A nagyobb ará­nyú vereségtől csak a remek for­mában lévő Disztl mentette meg a vendégcsapatot A bajalak két gyors szélsőjük ’ révén vezettek szórványos támadásokat. Géllövők: Oskó. Győrfi, illetve Rizsányi. Jók: Szőke, Magyar, Horváth, Győrfi, illetve Díszt!, Páncsics II., Rizsá­nyi, ÉzsL SZEKSZÁRDI PETŐFI— MOHÁCS 2d (2:1) Szekszárd. #00 néző, vezette: Ná- rai. A mezőnyben a mohácsi csapat játszott jobban s a labda is a ven­dégek birtokában volt többet Ez azonban nem volt elegendő a lel­kes hazaiak kétváüra fektetéséhez. A mohácsi csapat játékából ezút­tal hiányzott az utóbbi mérkőzé­seken mutatott nagy akarat és átütő erő. A helyzetek alapján a hazai csapat több gólt is lőhetett volna. Góllövők: Rostást Ulrich, illetve Heim. Jók: Rostást Tancz, Ulrich, Illetve Temest Pleck és Heim. BAJAI BÁCSKA—PVSK 1.-0 (0:0) Baja, 1800 néző, vezette: Szegedi. A csúszós, sáros talaj nem ízlett a vasutas játékosoknak, a hazai csapat óriási lelkesedéssel és aka­rással játszotta végig a mérkőzés 90 percét. Az I. félidőben a Bács­ka támadott többet, a kultúráltan adogatni igyekvő PVSK játéka az kreálja talajon nem érvényesült. Az 50. percben lőtt gól után a PVSK került fölénybe, azonban csatárai képtelenek voltak egy komoly gólhelyzet összehozására. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Góllövő: Márton. Jók: Tóth, Barta L, Ihos n. illetve Bérezési, Falu- di I. Homung. KISKUNHALAS—PÉCSI VASAS 3:1 (1:0) Kiskunhalas, 600 néző. Vezette: Völgyesi. Tízperces tapogatózó játék után hazai fölény alakult ki, mindkét részről sok hiba csúszott a já­tékba, főként a csúszós talaj miatt A n. félidőben folytatódott a ha­zai fölény és félórán keresztül úgyszólván a Vasas 16-osán belül pattogott a labda. A nagy nyomás alól csak a mérkőzés vége felé szabadult fel a Vasas-és egy kapu előtti kavarodásból gólt értek el a pécsiek. Góllövők: Jáger 2. Fenyvesi, illetve Hoyck Jók: Hor- nyák, Jáger, Fenyvesi, Tóth, illet­ve Becsei, Oszwald. Szopka. ERCSI—DOMBŐVÁRI VSE 4:0 (1:0) SIÓFOK—SZEKSZÁRDI DÓZSA 0:0 KAPOSVÁRI DÖZSA— SZÉKESFEHÉRVÁR 1:1 (0:0) AZ NB III. ÁLLÁSA 1. PVSK M 8 1 1 25:7 17 £ PBTC 10 7 1 2 22:14 15 3. Mohácsi TE 11 5 3 3 21:17 13 4. Bajai Építők 10 4 4 2 14:9 12 5. Székesfehérv. 10 5 2 3 26:17 12 «. KMTE 10 5 1 4 14:20 n 7. P. Bányász 10 4 2 4 20:13 10 1. Kiskunhalas 10 4 2 4 12:11 10 ». Szekszárdi D. 10 3 4 3 12:14 10 10. Dombóvár 10 4 1 5 18:17 9 11. Bajai Bácska 10 4 1 5 13:19 9 12. Szekszárdi p. 10 3 3 4 10:18 9 13. Siófok 10 3 2 5 19:19 8 14. Ercsi 11 3 2 6 16:22 8 15. Kaposvári D. 10 2 1 7 13:24 5 16. Pécsi Vasas 10 1 2 7 5219 4 Hatalmas mezőnyök, pécsi sikerek a vidék tornászba jnokságán Budapesten vasárnap és hét­főn a Nemzeti Sportcsarnokban és a Testnevelési Főiskolán rendezték meg a vidék egyéni tornászbajnők ságát. Közel fél ezer induló kö­zött a pécsiek és komlóiak né­pes gárdával képviselték magukat. Több osztályban nagy pécsi fölény jellemezte a yersenyt. Csaknem valamennyi pécsi és komlói tor­nász kivívta magának az orszá­gos bajnokságon való indulási jo­gosultságot. A fiú serdülőknél nagy pécsi siker született. A rend­kívül tehetséges és jól felkészült Bánki (BTC) nagy fölénnyel nyerte a bajnokságot. Az ugrás kivételével — melyben Bajomi (BTC) végzett az élen — valamennyi szeren'baj­nokságot nyert Kiválóan helytállt Kurucz (BTC) és Metzing (BTC) is. Hajdú (PVSK) a lólengésben aratott sikert. Az egyik pontozó szabadonválasztott gyakorlatát 9,9- re értékelte. A férfi ifjúsági I. osztályban Fazakas (DSK) biztosan szerezte meg a bajnokságot. Eredménye szorgalmas munká j ának gyümöl­cse. Váratlan bajnoksága nagy si­ker számára. Bérlőván (DSK) az előkelő negyedik helyet szerezte meg, egyre javuló formában ver­senyezve. A férfi ifjúsági III. osztályban az előírt gyakorlatok után még vezető Rákosi (DSK) gyengén si­került szabadon választott gyakor­lataival nagyon visszaesett. Kajtár (PEAC) kiegyensúlyozottan dolgo­zott, megérdemelten került az ötö­dik helyre. Korláton megszerzett második helyezése kellemes meg­lepetés. A férfi felnőtt II. osztályban Detrői (PVSK) biztosan szerezte meg az előkelő H. helyet. Nyúj­tón, de különösen ugrásban nyúj­tott kiválót. Mindkét szeren baj­nokságot nyert. A férfi felnőtt III. osztályúak népes mezőnyében az előírtak után váratlanul egy ponttal vezető Ko­vács (PVSK) gyengébben sikerült szabadon választott gyakorlataival a 6. helyre esett vissza. Ugrásban és gyűrűn nyújtott kiválót. A serdülő leányoknál kellemes meglepetés volt Várkői (BTC) 3. helyezése. Rendkívüli szorgalmának és akaratának első komolv eredménye. A női ifjúsági I. osztályban a BTC két kiválósága Pécsi és Csúszós pályák, nagy küzdelmek a negyetaino'fsúgban PEAC—Beremend 3:1 (0:1) Bcremend. 250 néző, vezette: Völgyi. A rendkívül lelkesen és szívósan küzdő haza| csapat ellen csak a játékidő második részében érvényesült a PEAC nagyobb tech­nikai felkészültsége. Ezúttal igen meg kellett küzdeniük az egyete­mistáknak a győzelemért. Góllö­vők: Vajda 2, Kozma, illetve Fauszit Jó: Vajda, Mérei, Lubics, illetve Pauszt, Krancsevics, Kis- iacL Pécsi Kinizsi—Siklós 5:0 (2:0) Sörgyár-pálya, 100 néző. Vezette: Budán. A tartalékos siklósi csa­pat csak helyenként vodt egyen­rangú ellenfele az ez alkalommal Jó napot kifogó sörgyáriaknak. A Kinizsi n. félidőben mutatott já­téka alapján ilyen arányban is megérdemelten nyert. Góllövőle: Tóth 2, Varjas, Fodor I., Kovács. Jók: Laky, Tóth, Hext. Kotrocó, illetve Zádorl Vajszió—Pécsi Postás 1:0 (0:0) Postás-Apálya, 58 néző. Vezette: Kamarás dr. A Postás végig tá­madta a mérkőzést, azonban csa­társora a legordítóbb gólhelyzete­ket sem tudta kihasználni. A Közel 200 induló a PEAC ünnepi asztalitenisz-versenyén Az egyetemista sportkör igen jól sikerült versenyt rendezett a Nagy Októberi Szocialista Forradalom 44. évfordulója tiszteletére. A küz­delmeket öt számban rendezték meg. A férfi és ifjúsági számok Totóeredményet 1. Vasas—Tatabánya 3:0 1 2. Pécs—Bp. Honvéd 0:0 X 3. Szeged—Ferencváros 1:2 2 4. Dorog—Csepel 2:0 1 5. Özd—Győr 3:2 1 6. Diósgyőr—Debreceni VSC ár 1 7. Debreceni EAC—Miskolc X 8. Kecskemét—Láng , 4:2 1 9. Nyíregyháza—Előre 1:1 X 10. Zalaegerszeg—Budafok 2:1 1 11. K. Lombik—EVTK 1:1 X 12. Magyaróvár—Sztáiinváros 0:2 2 KIOSZ Pécsi Járási Helyi Csoport ii zmsstari állás betöltésére kétszdba, kony­ha lakáscserével pályázatot hirdet. Jelentkezés önélet­rajzzal mindennap reggel 8—16 órág. Pécs, Rákóczi út 5-t 'zám alatt. 603 mellett kizárásos versenyszámot is rendeztek, amelyen a megye leg­első vonalába tartozó játékosok nem indulhattak. Az összes Jelen­tős pécsi sportkör mellett elin­dult a vidék is. Komló, Siklós, Beremend, Vasas H., Hidas is el­küldte legjobb versenyzőit. A nagy mezőnyök ellenére a rendezőség kifogástalanul bonyolította le nyolc asztalon a versenyt. A küzdelmek során megmutat­koztak az asztalitenisz hiányossá­gai a megyében. Női vonalon a BTC kiemelkedik a mezőnyből, s utánuk nagy az űr. Talán a siklósi Pincehelyi játékát lehet kiemelni, aki harmadik helyet szerzett. Férfi vonalon a megye már jól áll. A Meteorban, az Uránban, a PEAC- ban egész sereg jóképességű játé­kos van. Kőhalmi győzelme meg­érdemelt volt. Meglepetés Horváth (Urán) második helye és győzelme a jó formában lévő Pintér ellen. A verseny végén a győztesek az egyetem és a KISZ-szervezet érté­kes tiszteletdíját kapták. Eredmé­nyek: Női ifjúságit 1. Tárnái (Bere­mend), 2. Németh (Siklós), 3. Fe- terdi (Siklós). Férfi ifjúsági: 1. Matarics (Postás), 2. Tóth (Meteor), 3. Pánovics (BTC). Férfi kizárásos: 1. Pethő (Siklós), 2. Jobb (Urán), 3. Kocska (Pécsszabolcsi Bányász). Női egyéni: 1. Szegletiné (BTC), 2. Pozsárkőné (BTC), 3. Pincehelyi (Siklós). Férfi nyílt: L Kőhalmi (Meteor),- 2. Horváth (Urán), 3. Pin­tér (PEAC*. vajszlólak csak ritkán mentek át a félpályán, támadásaik azonban mindenkor zavart okoztak a Pos­tás védői között. Góllövö: Bizzó n. Jók: Bizzó I., Bizzó n„ Varga, a Postásból egy játékos sem nyúj­tott említésre méltó teljesítményt Pécsi Porcelángyár—Villány 3:0 (1:0) Villány. 50 néző. Vezette: Léná­val. Szakadó esőben játszották a mérkőzést A csúszós, nehéz tala­jon Jobban érvényesült a techni­kailag képzettebb pécsi csapat. Pólyát (Villány) visszahúzásért ki­állította a játékvezető. Góllövök: Varasdi H., Anion, Vltrédi. Jók: Varasdl n., Amon, illetve Keresz­tes és Varga. Vasas I. Bányász—Pécsi MAVAUT 3:1 (3:0) Vasas I. Bánytdep, 100 néző. Ve­zette: Huber. A mélytalajú pályán végig küzdelem folyt, melyből a jobb erőnléttel rendelkező hazaiak kerültek id győztesként. Góllövők: Bischof 2, Pálmai, illetve Sárközi. Jók: Bischof, Pemecker, Barka, illetve Petruska és Egervári. Szigetvári ZMSE—Pécs! Urán SC 0:0 Szigetvár, 300 néző. Vezette: Szilágyi. A 22 játékos nagy küz­delmet folytatott a rendkívül rossztalajú pályával. A játék ki­alakulását lehetetlenné tette a he­lyenként vizes, más helyen sáros játéktér. A mutatott játék alapján az eredmény igazságos. Kiállítva: Lempel (ZMSE), Schnell (Urán). Jók: Somos, Tolnai, Zsigmond, Farkas, illetve Bencze, Kakuszi, Kereszti, Deák. Pécsi Szikra—Pécs zabol esi Bányász 1:1 (0:0) Kokszánű-pálya, 50 néző. Vezette: Rajnai. Az izgalmakban bővel­kedő mérkőzés mindkét félideje nagy küzdelmet hozott. Mindkét csapat egyformán kivette a részét a támadásokból, inkább a védel­mek jeleskedtek, mint a csatár­sorok. Góllövők: Guhr, illetve Koch 11-esből. Jók: Sztázits, Fa­lud!, Guhr, illetve Mazil, Koch, Rózsa I. Szászvári Bányász—Boly 4:0 (1:0) Szászvár, 100 néző. Vezette: Sa­ba ez. Erős iramú mérkőzésen a vendégek az első félidőben tud­tak csak eredményesen ellenállni a megújuló hazai roliamoknak. A n. félidőben nagy fölényben ját­szott a hazai csapat. Góllövők: Nyers, Bocz, Ágoston, Kovács. Jók: Csongor, Bakó rt., Dobó, Hernádi, illetve Rebényi, Kresz, Abal Ifjúság! eredmények Pécsi Kinizsi—Komlói Bányász 1:0, Pécsi Bányász—PVSK 1:1, Urán SC—PBTC 1:0, Pécsi Postás— Vajszió 6:0, Pécsi Porcelán—Vil­lány 2:0, Vasas L Bányász—MÁV- UAT 2:1, A megyebajnokság állása Füzes egymás közt döntötte el a bajnokságot. Szépen kivitelezett magasfokú gyakorlataikkal mél­tán arattak sikert. A női ifjúsági 11. osztályban az esélyes Török (PVSK) elrontott gerenda gyakorlata rhiatt a harma­dik helyre került. A többi szeren igen jól dolgozott. Galamb (i’Vbl különösen korláton tűnt ki. ahol a harmadik hely m végzett. A női ifjúsági Hl. osztályban Nagy (DSK) minimális különbbé gél szorult a nagy^ mezőnyben a harmadik helyre. Helyezése így is minden elismerést megérdemel. - Talajon bajnokságot nyert. Fel­nőtt I. osztályon nagy .meglepe­tésre az egyre jobban magára ta­láló Tolnai Klára (PVSK) két év után először előzte meg ikertest­vérét. Mártát. Mindketten szépen kivitelezve mutatták be magasfo­kú gyakorlataikat. Jól szerepelt Turner (Komlói Bányász) és Ber*~ lován (PVSK) is. Az előbbi ugrás­ban, utóbbi talajon végzett har­madik helyen. A Tolnai testvérek valamennyi bajnokságot egymás közt osztották el. A női felnőtt n. \osztályon Pintér (PEAC) szerepelt a legjob­ban. szorosán követte őt Füzes (PVSK). Az előírt után vezető. Dabóczi (Komlói Bányász) máso­dik napi gyengébb teljesítményé­vel váratlanul visszaesett. Jól sze­repelt Keserű (PVSK) is. A női felnőtt III. osztályban Szépe (BTC) ért el sikert. Rajta kívül Patkó (Ped. Főisk.) szerepelt jól. Szépe különösen korláton dolgozott jól, ahol bajnökságot nyert. Mindent egybevetve elégedettek lehetünk tornászaink szereplésé­vel. A látottak alapján remélhet­jük. hogy az országos bajnoksá­gon is sikerrel fognak helytállni. Eredmények:. Fiú serdülő: 36 induló): 1. Bánki (BTC) 113.3 2 Herczeg (Debrecen) 109.6, 3. Kurucz (BTC) 109.3, 4. Ba­jomi íBTC) 108.5, 5. Metzing (BTC) 108.7. Ifjúsági I. osztály: (7 induló): 1. ~azakas (DSK! 96.9 4. Berlován (DSK) 88.7. Ifjúsági III. osztály: '3íf induló): 5. Kajtár (PFACi 109.3, felnőtt II. osztály (7 induló): 2. Detrői (PVSK) 106.7, felnőt- m. osztály (34 induló)* 6. Kovács (PVSK) 107.6. serdülő leány n* in­duló): 3. Várkői (BTC). 69? «fiú- sági I. osztály (9 induló): 1 Pé­csi (BTC) 73.4 2. Füzes (BTC' 70.9 6 Kerti (BTC) 64.6, ifjúság! IT ősz tály (22 induló): 3. Török fPV^K) 70.8. 7. Galamb (PVSK) 70.4 ifjú­sági ni. osztály (62 induld': 3. Nagy (DSK) 72. felnőtt I. osztály (10 induló): 1. Tolnai Klára fpv*3T<) 72.4. 2. Tolnai Márta (PVSK' 71.2. 4. Turner (Komlói Bányász! 67.8, 7. Berlován (PVSK) 64.3 felnőtt ij. osztály (23 induló): 4. P’n*ér (PEAC) 68 3. 5. Füzes (PVSK! 68.1, felnőtt III. osztály (23 induló) 2. Szépe (BTC) 69.4. A labdarúgó NB //. eredményei NYUGATI CSOPORT: Budai Spartacus—Kaposvár 2:1, K. ‘ Lombik—EVTK 1:1, BVSC— Szombathely 0:0, Sopron—Pénz­ügyőrök 3:1, Traktorgyár—Szé­kesfehérvár 0;1, Oroszlány— Szállítók 2:1, Zalaegerszeg— Budafok 2:1, Mosonmagyaró­vár—Sztálin város 0:2. KELETI CSOPORT: Debreceni EAC—Miskolci VSC 1:1, Cegléd —Szegedi Építők 2:0, Nyíregy­háza—Előre 1:1, Kecsekmét— Láng 4:2, Egyetértés—Bp. Spar­tacus 3:0, Diósgyőr—Debreceni VSC 1:0, Borsodi Bányász— Szolnok 4:0, Ganz-MAVAG— KIS TEXT 6:1. NB n. NYUGATI CSOPORT Állasa: 1. PEAC 10 9 _ 1 30:7 18 1. Székesfehérv. 12 10 1 1 27:5 21 2. Szászv. Bány. 10 8 2 29:11 16 2. Szombathely 12 9 2 1 28:5 20 3. Vas. I. Bány. 10 6 2 2 20:4 14 3. BVSC 12 7 4 1 22:8 18 4. Urán SC 10 6 2 2 20:11 14 4. Oroszlány 12 6 4 2 16:11 16 5. Pécsi Kinizsi 10 4 4 2 15:10 12 5. EVTK 12 5 3 4 17:16 13 6. Pécsszab. B. 10 4 4 2 f 8:15 12 6. Bp. Spartacus 12 5 3 4 16:17 13 7. Pécsi Porc. 10 5 1 4 9:8 11 7. Budafok 12 4 4 4 15:11 12 8. Szig. ZMSE 10 4 3 3 11:10 11 8. Sztáiinváros 12 2 5 27:21 12 9. Pécsi Szikra 10 4 1 5 16:16 9 9. Kaposvár 12 4 4 4 13:12 12 10. Siklós 10 3 3 4 11:14 9 10. Szállítók 12 4 4 4 18:17 12 11. Boly 10 3 3 4 13:24 9 11. Sopron 12 4 3 5 21:23 11 12. Pécsi Postás 10 3 1 6 15:18 7 12. Traktorgyár 12 3 3 6 12:16 a 13. Vajszió 10 3 — 7 18:30 6 13. MTE 12 3 2 7 10:26 8 14. Villány 10 2 2 6 9:21 6 14. ZTE 12 3 2 * 12:26 7 15. Beremend 10 1 1 8 6:22 3 15. K. Lombik 12 1 2 9 10:28 4 16. MAVAUT 10 1 1 8 7:26 3 16. Pénzügyőrök 12 2 10 11:33 4 Ózd—Győr 3:2 (2:0) Özd, 5000 néző, vezette: Páldi. Góllövők: Csernai 2, Szendrei* illegve Palotai és Szaló. özd: Katona — Siska, Gyárfás, Hajnef — Szucsányi, Ferdinánd — Borbás II., Széles, Csernai, Szend- rel, zalai. Győr: Tóth — Kárpáti, Borbély, Tamás — Orbán, Horváth — Száló, Orosz, Palotai, Morvái, Horváth. Az első félidőben a győriek in­kább védekezésre rendezkedtek be, s így az ózdiak mezőnyfölénybe kerültek. Az első gól a 20. percben született: Gyárfás szabadrúgása át­szállt a rossz ütemben felugró Tóth felett, Szendrei elé került a labda, aki tíz méterről, alaposan a hálóba juttatta. A 28. percben Bor­bás laposan lőtt kapura, Borbély beletette a lábát a lövésbe. Az irányt változtatott labdát a vető­dő kapus pontosan Csernai elé nyomta, s az ózdi ba-lszélső mint­egy öt méterről a földön fekvő kapus mellett a hálóba lőtt. 2:0. A második félidőben eleinte még az Özd rohamozott, az 57. percben Csernai majdnem a fél pályáról vitte fel a l?bdáf, kicselez^ a vé­dőket és a kivetődő Tóth mellett 14 méterről az üres kapuba lőtt. 3:0. Az 59. percben szépítettek a győriek, szögletrúgás után Palo­tai közelről a hálóba fejelt. 3:1. Gól után a vendégek lelkesen tá­madtak. A 68. percben Szaló 25 méterről váratlanul kapura lőtt, Katona elcsúszott az elrugaszko­dásnál, a labda akadálytalanul a hálóba jutott. 3‘JL Jók: Gyárfás, Ferdinánd, Cser-* nai, illetve Orbán, Borbély és Pa­lotai. Biztosan győzött a PVSK Sztáiinváros ellen az ökölvívó NB II. otoisó mérkőzésén PVSK—Sztáiinváros 16di Sok száz szurkoló előtt került sor az ökölvívó NB II. nyugati csoportjának utolsó őszi mérkőzé­sére a vasutas sportcsarnokban. A szurkolók jó része igazi, vérbeli ökölvívócsemegét várt az első és második helyezett csapat összecsa­pásától. Hiszen a sztálinvárosi együttes meglepő biztonsággal nyerte a bajnokságot, a PVSK csapata pedig az őszi sikeres sze­replés után a második helyre nyo­mult fel. Nos az ökölvívócsemege ezúttal elmaradt. A sztálinvárosiak három súlycsoportban nem indí­tották versenyzőjüket, és sok tar­talékot is küldtek a kötelek közé. így, ha a mérkőzések színvonala nem is elégítette ki az igényeseb­beket, a PVSK biztos 16:6 arányú győzelmet aratott. Az ökölvívás szépségeiből a leg­több ízelítőt a kiegészítő mérkő­zések során Berecki n-től kapta a közönség. Részletes eredmények: (Elöl a PVSK versenyzői.) Dóra—Puli. Puli végig kezdemé­nyezett. keményen ütött. Dóra nem tudta feltartani a sztálinváro­si fiú gyors rohamait. Puli ponto- zássafgyőzött. (0:2). Harmatsúlyban Szaif (PVSK) el­lenfél nélkül győzött. (2:2). Gombkötő—Simon találkozójá­ból vaz első két menetben többet kezdeményező Gombkötő Béla ke­rült ki győztesen. Simon a harma­dik menetben indított hajrájával már nem tudta megakadályozni Gombkötő pontozásos győzelmét. (4:2). Fodor L (PVSK) mérkőzés nél­kül győz. Ellenfele Varga, rosz- szulléte miatt nem versenyzett. (6:2). Pancsa—Zelle!. Az ifjúsági Pall­osa igen jól indított támadásaival és kemény horgaival a második menetben feladásra kényszerítet­te a sztálinvárosi versenyzőt. (8:2). Brozovácz—Soós összecsapása két percig tartott mindössze. — Soóst csak a törülköző mentette meg a kiütéstől. (10:2)á A PVSK—Sztdltnváros ökölvívó-mérkőzés során Pataki kiütéssel győ* zött Góczán eüen. Képünkön: a sztálinvárosi versenyző földön. Pataki—Góczán. A kitűnő fór­mában lévő Pataki az első menet közepén kilencig földre küldte Góczánt* aki aztán feladta a mérkőzést. (122), Joó—N. Szabó. Joó meglepően lassan mozgott, fáradt benyomást keltett. N. Szabó balegyenesei sorra biztosan találtak és a har­madik menetben már hiába kez­deményezett többet Joó, N, Sza££ pontozásos győzelmét már nem tudta megakadályozni. (12:4). Kerekes (PVSK) ellenfele átesett a súlyhatáron, így Kerekes mér­kőzés nélkül győzött. (14:4) Kósa—Csabai mérkőzés dulako­dással teli. mindkét részről több szabálytalansággal tarkított más­fél menete után, Csabait a mérkőzésvezető sorozatos sza­bálytalansága miatt lefcéptette U6:6J