Dunántúli Napló, 1961. szeptember (18. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-05 / 209. szám

6 NAPLÓ 1961. SZEPTEMBER 5. Török győzött a II. Mecsek Kupa kerékpáros verseny harmadik napján is Az összetett egyéni versenyt Kurt Müller, az NDK versenyzője nyerte — A pécsi Mah« Lajos az 5. helyen végzett A II. Mecsek Kupa kerékpáros versenyének harmadik napi győzte- sei az emelvényen, l. Török Győző Újpesti Dózsa, 2. Kurt Müller NDK, 3. Bajlo Sime Jugoszlávia. Hatalmas tömeg gyűlt össze va­sárnap délelőtt a H. Mecsek Ku­pa háztömbkörüli verseny kör­pályája körül. Nagy érdeklődés­sel várták, vajon ki lesz a har­madik napi győztes és végered­ményben az összetett versenyben ki viszi el a „pálmát”? Gyönyörű időben kezdődött pont 10 órakor a 25 körös háztömbkörül verseny. A nehéz szakaszon a versenyzők a rekkenő hőség ellenére is kiváló eredményeket futottak. Az első körök után két román versenyző, Cristescu és Chito Petse megugrott a bolyból és a ?., 8. körben már több mint 2 perces előnyre tett szert. Ók nyerték az első és má­sodik részhajrát is. A pécsi versenyzők a bolyban foglaltak helyet és váltakozva ve­zettek az élen. Először Mahó, majd Mátis és Dévai II., Dévai I. ismét a kerékpárjával volt elfog­lalva, mert menet közben a kor­mányon valami lazulás történt. A 1,9, körben megváltozott azonban á helyzet. A jugoszláv Bajló Sime és Kurt Müller német versenyző kezdtek felnyomulni Török Győ­zővel, az Üj pesti Dózsa verseny­zőjével együtt. Lassanként behoz­ták a román kerekeseket és ek­kor Török Győző megugrott. A Kézilabda Pécsi Bányásí—FTC 8:6 (6:2) NB I-es női mérkőzés, Buda­pest. A győztes mérkőzésen a bányászcsapat a következő fel­állításban szerepelt: Havasi, Bek- ker, Szlttyáné, Kaffka, Szmolká- né. Milkovits, Bor, csere: Holub, Sztepanek, Kreizler. A mérkőzés első félidejében nagyszerűen ját­szott a bányászcsapat. Korszerű és gyors támadásokkal végig irá­nyította a mérkőzést. A második félidőben már kevesebbet vállal­koztak a pécsi lányok lövésre és így a gólarányon nem tudtak job­ban javítani. Szép győzelmet arat­tak és ezért a csapat tagjait di­cséret illeti. Góllövők: Szmolkáné 4, Holub 2, Milkovits és Sztepa­nek. Kaposvári Honvéd—Pécsi Dózsa 16:12 (10:6) NB II. férfi mérkőzés, Kapos­vár. Mélyen a megszokott for­mája alatt játszott a lila-fehér együttes, nagy védelmi hibákat vétettek és ezt a kaposváriak ügyesen kihasználták. A mérkő­zés irama és színvonala jónak mondható. A kaposváriak sokkal lelkesebben játszottak és majd­nem minden akciójukat sikerrel fejezték be. A lelkes nézősereg is részese volt a győzelemnek, mivel elejétől végig harsányan buzdították kedvenc együttesüket. Pécsi Vörös Meteor—Pápai Vasas 11:7 (7:1) NB n. női mérkőzés, Pápa. Mindvégig izgalmas, változatos küzdelmet vívott a két csapat egy­mással. Kitűnő erőnlétben lévő Meteor játékosai megérdemelten szerezték meg a számukra oly fontos két bajnoki pontot. Gól­lövők: Búzás 7, Völgyesi 3, So­mogyi. Jók: Bánkuti, Búzás, Völ­gyesi, Musbergemé és Fehér. Megyebajnoki kézilabdáé mérkőzések NŐI MÉRKŐZÉSEK: Építők— Bányász n. 12:5 (6:2), PEAC—Szi­getvári ZMSE 6:4 (2:3), Pécssza- bolcsi Bányász—Komlói Bányász 12:6 (5:4). . , FÉRFI MÉRKŐZÉS: Pecsszabol- csi Bányász—Komlói Bányász H. 20:8 (10:2). _ DUNANTÜLI NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Vasvári Ferenc Kiadta a Dunántült Napló Lapkiadőváilalat Felelős kiadó’ Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. József Attila u. 10. ________Telefon: 15-32. 15-33.________ * PÉCSI SZIKRA NYOMDA Éltes, Munkácsy Mihály U, 10, ez. 23. körben már közel 2 perc előny­re tett szert, és a befejező kör után hatalmas taps közepette fu­tott a célba elsőként. Eredmények: A harmadik napi háztömb­körüli versenyben: 1. Török Győző (Újpesti Dózsa) 2:53.27, 2:52.27, 2. Kurt Müller (DDR) 2:5425, 3. Bajlő Simon (Ju­goszlávia) 2:54.55, 4. Horváth Fe­renc (BVSC) 2:55.06, 5. Orbán Pál (BVSC) 2:55.06, 5. Ruhtenberg Die- tor (DDR) 2:55.13, 7. Mahó Lajos (P. Spartacus) 2:55.13, 8. Andoleanu Alex (Románia) 2:55.13, 9. Dévai András (P. Spartacus) 2:55.22, 10. Chito Petse (Románia) 2:55.35, 11. Szabó László (Újpesti Dózsa) 2:57.48, 12, Zieger Zoltán (Építők) 2:53.10, 13. Juhász Béla (Építők) 2:53.31, 14. Glowaty Zbignier (Len­gyelország) 2:58.41, 15. Mátis An­dor 2:53.58, 19. Dévai János, 35. Kozma Attila, 37. Horváth Sándor, '18. Komdcs Mihály, a Pécsi Spar­tacus versenyzői. A harmadik nap csapat­eredménye: 1. Pécsi Spartacus (Mahó, Dé­vai A., Mátis) 8:49.33, 2. Románia (Andoleanu, Chito, Christesen) 8:50.31, 3. BVSC (Horváth, Orbán, Weinper) 8:52.02, 4. DDR (Schulz, Ruhtenberg, Müller) 8:52,19. 5. Ju­goszlávia (Vukojevic. Bajlo, Zsiv- kovic) 8:57.39, 6. Építők I. (Szeren­csés, Juhász, Zieger) 9:06,24, 7. Ausztria (Müller, Keyei, Csenar) 8:13.57, 8. P. Spartacus n. (Koz­ma, Horváth, Konics) 9:30.23. A Mecsek Kupa egyéni összetett versenyében: 1. Kurt Müller (DDR) 8:16.29.8, 2. Vajló Simo (Jugoszlávia) 8:22.37,2, 3. Szabó László (Üjpesti Dózsa) 8:22.55.8, 4. Orbán Pál (BVSC) 8:23.20.6, 5. Mahó Lajos (P. Spartacus) 8:23.22, 6. Ando­leanu (Románia) 8:23.28, 7. Chito Petse (Románia) 8:23.45.6, 8. Ju­hász Béla (Építők) 8:27.16.2, 9. Ruhtenberg Dieter (DDR) 8:28.18, 10. Noageo Gheorge (Románia) 8:29.38, 11. Horváth Ferenc (BVSC) 8:29.45.6, 12. Török Győző (Üjpesti Dózsa) 8:30.04.6, 13. Schulz Wolf­gang (DDR) 8:30.19.5, 14. Glowaty Zbignier (Lengyelország) 8:31.08.8, 15. Vukojevic Gavrilo (Jugoszlá­via) 8:31.36, 18. Mátis Andor, 22. Dévai János, 29. Dévai András, 31. Kozma Attila, 38. Konics Mi­hály, a Pécsi Spartacus verseny­zője. A Mecsek Kupa összetett csapatversenyében: 1. DDR 25:11.56, 2. Románia 25:14.33, 3. Jugoszlávia 25:26.17.9, 4. P. Spartacus 25:29.17,6. 5. BVSC 25:35.00.7, 6. Építők I. 25:46:44.6, 7. Ausztria 25:53.44.2, 8. Pécsi Spar­tacus H. 27:22.02. Baranya atlétái nyerték a megyéi közötti Báné Kupát A hét végén a PVSK-pályán rendezték meg a megyék közötti atlétikai Béke Kupa döntőjét. A fordulók alapján a hármas döntő­be Baranya, Hajdú és Csongrád megye került. Az elmúlt héten Szolnokon a vidéki bajnokságban Hajdú megye győzött. Vasárnap a visszavágás sikerült a baranyaiak­nak, mert a vártnál nagyobb arányban, biztosan győztek. Ki­magasló eredmények nem szület­tek a bágyasztó melegben, de a küzdelem, valamint a teljesítmé­nyek kiegyensúlyozottak voltak. Eredmények: Férfiak: 100 m: 1. Háhn (Hajdú) 11.2, 2. Varga (Baranya) 11.3. 1500 m: 1. Révész (Baranya) 4:02.8, 2. Jakabos (Baranya) 4:05.6. Gerely- hajítás: 1. Lukács (Baranya) 63.44, 2. Wéber (Baranya) 59.53 m. Távol­ugrás: 1. Papp (Csongrád) 659, 2. Varga (Baranya) 648 cm. 110 m-es gát: 1. Sági (Baranya) 16.1, 2. Mély kuti (Csongrád) 16.3. Súlylökés: 1. Bodó (Hajdú) 14.21, 2. Betrók (Haj­dú) 14.06. 400 m: 1. Horváth (Haj­dú) 50.7, 2. Aradi (Hajdú) 50.7, 3. Prohászka (Baranya) 52.0. Rúdug­rás: 1. Szabó (Hajdú) 360. 2. Per­laki (Baranya) 350 cm. 5000 m: 1. Bárkányi (Csongrád) 15:48.2, 2. Czuder (Baranya) 15:52.6. Diszkosz­vetés: 1. Borbás (Baranya) 52.94, 2. Bertók (Hajdú) 40.55 cm. Magas­ugrás: 1. Banna (Baranya) 184, 2. Csajka (Csongrád) 180 cm. 4x100 m-es váltó: 1. Hajdú 44.7, 2. Bara­nya 44.9, 3. Csongrád 46,3. Nők: 100 m: Szigetváriné (Hajdú) 12.6, 2. Szatmári (Csongrád) 13.1. Súlylökés: 1. Tóth (Baranya) 11.69, 2. Kiss (Baranya) 11.35. 80 m-es gát: 1. Nászaki (Baranya) 13.4, 2. Rubintné (Baranya) 13.6. Magas­ugrás: 1. Géléi (Csongrád) 154, 2. Várkonyi (Csongrád) 151, 3. Kani­zsai (Baranya) 148. 200 m: 1. Szi­getváriné (Hajdú) 26.6, 2. Csatlós (Csongrád) 26.9, 3. Deák (Baranya) 27.5. Gerelyhaj ítás: 1. Lukácsné (Baranya) 46.30, 2. Tóth (Baranya) 39.66, 3. Haluska (Csongrád) 37.08. 800 m: 1. Oláh (Hajdú) 2:28.2, 2. Baranyai (Baranya) 2:28.7. Távol- ugrás: 1. Endrődi (Hajdú) 524, 2. Égerházi (Hajdú) 522, 3. Kanizsai (Baranya) 495 cm. Diszkoszvetés: 1. Tóth (Baranya) 35.68, 2. Tímár (Baranya) 30.93. 4x100-as váltó: 1. Hajdú megye 52.2, 2. Csongrád me­gye 52.5, 3. Baranya megye 52.8. Ponteredmény: 1. Baranya 183, 2. Hajdú 164, 3. Csongrád 124 pont. Támad a Komlói Bányász. Ezúttal csak bravúros vetődéssel tisztázni Katona, az ózdiak kapusa Garai előL tudott Kitűnő teljesítménnyel ünnepel­te a bányásznapot a komlói csa­pat. Nagyszerű győzelmet ért ei vasárnap az NB I. másik rivális újonc csapatával szemben. Ezen a mérkőzésen ragyogóan harcolt ismét a bányászcsapat. Ugyanazt a lelkesedést, küzdeniakarást lát­tuk tőle, amit a Ferencváros el­leni mérkőzésen. Az első félidő­ben még nem találták meg a rést a hazai csatárok az ellenfél védel­mében. Bár több jó gólhelyzetet dolgoztak ki, mégis csak egyet tudtak értékesíteni belőlük. Eb­ben az időszakban kissé körül­ményesen játszottak, sok passzos játékkal közelítették meg az el­lenfél kapuját és így az ózdi vé­dők mindig idejében tudtak be­avatkozni. Sok pontatlan leadás is zavarta a játékot, de • lelke­TÖLTÖTOLL-javítás, GOLYÓSTOLL-töltés AZONNAL elkészül. Üj cím Rákóczi út 48- sz. Zátonyi János töltőtoll­javító. 559 sedésben most sem volt hiány. Aki hibázott, azonnal küzdött to­vább a labdá megszerzéséért. Az ózdi védelem a játékidő ebben a részében biztosan állt a lábán, de MTK—Pécsi Dózsa 2:0 (0:0) A pécsi csapat vereségét egy mondattal lehetne jellemezni: a csatárok különösen az első félidő­ben nem tudták kihasználni a kí­nálkozó helyzeteket. Ez a hiba régóta kísérti a lila-fehérek játé­kát. Az MTK ellen folytatott küz­delemben vasárnap az első fél­időben nemcsak tetszetősen, ha­nem jól is játszott a Pécsi Dózsa. Számszerűit 4 nagy helyzete adó­dott az MTK kapuja előtt a csa­tároknak, de mintha meg lettek volna bab on ázva, egyetlen egyet sem tudtak értékesíteni. Ehhez nagyban hozzájárult a játékveze­tő tévedése is, aki a 21. percben Dunai n. szabálytalan fellökéséért nem ítélt ll-est. Ha ez ellenkező­képpen történik és a pécsi fiúk gólt érnek el, talán más lett vol­na a végeredmény. Súlyos hiba volt a játékvezető részéről. A második félidőben felléLkesed- s MTK egymás után vezette támadásait és megérdemelten nyerte a mérkőzést. De csak a második félidő játéka alapján! A játékidő ebben a részében az MTK sokkal többet támadott, sokkal veszélyesebben. Nagy súly neheze­dett ekkor a lila-fehér védelemre, akik közül Kocsis nyújtotta a leg­egyenletesebb teljesítményt A második félidőre a fedezetpár, Serédi és Halasi úgyszólván „el­veszett”. Egyáltalán nem fordí­tottak gondot a támadásépítésre, csak a védekezésben tudtak segí­teni. A csatársor két legjobbja Dunai I. és Dúnai II. Mindketten különösen az első félidőben ját­szottak átlagon felül, de a csatár­sor többi tagjai nem támogatták őket, így gyakran magukra marad­tak. Eredmények: Csepel—Győr 4:1 (2:1), Salgótarján—Ferencváros 0:0, Tatabánya—Bp. Honvéd 2:1 (1:0). (FÉRT ÖL Hol máveTőifionk *1 sváiaUa&xuixtcm P A PÉCSI RÁDIÖ 1961. szeptember 5-i, keddi műsora a 223,8 m középhullámon: 17.00: Szerb—horvát nyelvű műsor: A Pécsváradi Népi Együttes műsorából. A vidéki kórház orvosa ... — Portré. Egy kiállítás után. Aktuális témák: Készüljünk fel a vetésre! 17.30: Német nyelvű műsor: A német kérdésről. Hans Ur- bitsch kommentárja. A komlói Béta-akna fúvószene- kara játszik. Hírek Somogy megyéből. Kórusok. 3 perc tudómány. A papírgyár­tás. 18.00: Látogatás a szigetvári mun­kásklubban. 18.10: Operettrészletek. 1. Strauss: Cigánybáró — nyitány (Berlini Filharmonikusok zenekara) 2. Lehár: Luxemburg grófja — Sir Basil belépője (Feleky Kamill), 3. Jones: Gésák — Lolo a papa- gály (Németh Marika), 4. Oscar Strauss: Varázskeringő — Hal­kan szállj, halkan (Szabó Miklós, Fekete Pál), 5. Schubert: Három a kislány — Utcai énekesek dala (László Margit, Réti József, Pálffy Endre), 6. Zeller: Mada­rász — Nagyapám még ifjú volt. (Nagypál László), 7. Huszka: Aranyvirág — Barkarola (Szeke­res-kórus). 18.40: Dél-dunántúli híradó. 19.00: Színes, tanulságos élet. — Zenés összeállítás. 20.00: Műsorzárás. MOZI: Park: Napfény a jégen (4, 6, 8 órakor, szélesvásznú). Jó idő ese­tén az utolsó előadás a kerthelyi­ségben lesz. Kossuth: Vigyázz nagymama (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor). Petőfi: Törvény az törvény (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor). Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó, Homo sapiens, Az üveg, Fókavadászat északon. Búcsú és igaz embertől (Előadások 11 órától 3 óráig folytatólagosan). Fekete Gyémánt (Gyárváros): öt perc a paradicsomban (5 és 7 órakor). Építők kultúrotthona: Afrikában jártunk (5 és 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Feltámadás (fél 6 és fél 8 órakor). Rákóczi (Mecsekalja): Jövő tava­szig (7 órakor). Május 1. (Vasas II.): Tamangó (7 órakor). Kossuth (Mohács): Orvos a vá­laszúton (fél 6 és fél 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Kettétört amulett (8 órakor). Táncsics (Siklós): Halálhájó (fél 9 órakor). BALETTBEIRATÄS a városi balettiskolába (Déryné u. 18.) szeptember 9-ig mindennap de. 10—12 óráig és du. 3—7 óráig. Tanárok: Bártfai Márta, Blauhorn Györgyi, Jankovich Erzsébet. Opa- lova Lidia, Steíán Irén. Tantár­gyak: balett* akrobatika, színpadi táncok. Beiratási díj 20.— forint. 29 ÜJ TÁNCISKOLA kezdődik ma este 7 órakor Pécs város Művelődési Házában (Déry­né u. 18.) Tanít: Fellnemé. Beirat­kozás a helyszínen. 30 * Tánciskola kezdődik szeptember 12-én, kedden este 7 órakor a KISZ és Szakszervezetek Művelődési Há­zában (Kossuth L. u. 13.). Tanít: Balog. 55063 * — Modern tánctanfolyam kezdő­dik szeptember 5-én este 7 óra­kor a KPVDSZ Művelődési Ott­honban (József u. 15.) vezeti: Hermann. 42857 Az NB 111-ban: Hat gólt rúgott a PVSK a Mohácsi TE-nek Csak döntetlenre telett a Vasas erejéből A PVSK ÉS A MOHÁCSI TE: vasárnap játszotta bajnoki mérkő­zését a vasút-pályán. A mérkőzés jó Iramúnak indult, de lassan a színvonal az első negyedóra után Lecsökkent. A mohácsiak kezdet­től fogva védekezésre rendezked­tek be és az első félidő legna­gyobb részét a vasutasok támad­ták végig. A PVSK csatársora so­káig nem tudta bevenni a jói- vé­dekező mohácsiak kapuját. A ren­geteg támadás közül mnidegyik elakadt a kitünően védekező mo­hácsi védőkön. A 34. percben esett a mérkőzés első gólja. Ezután kissé túl szigorúan, a játékvezető kiállította Temesit, a mohácsi vé­delem oszlopát. Ettől kezdve tíz emberrel ját­szott a mohácsi együttes és a második félidőben összeroppant. Ebben a játékrészben végig nagy fölényben volt a PVSK. Támadást támadás követett és a gólok is egymásután hulltak az ellenfél kapujába. A gólok ellenére sem játszott a vasutas csapat a várt formában. A mohácsiak a második félidőben gyengén játszottak, és Így a PVSK-nak a közepes játék ellenére is sikerült nagy gőlará- nyú győzelmet elérnie. A győztes csapatból Mohácsi, Bárány és Vin- cze játéka emelhető ki, míg a Mo­hácsi TE-ből Varga kapus, és Helm játszott jól. A PÉCSI VASAS a Bajai Építőket látta vendégüL Ezen a mérkőzésen igazságos dön­tetlen eredmény született. Az első félórában váltakozó mezőnyjáték folyt a pályán Vasas-fölénnyel. A játékidő utolsó részében a bajal­ak feljöttek, több veszélyes táma­dást vezettek a pécsiek kapujára, de gólt nem tudtak elérni. A másödik félidőben a bajalak kezdtek jobban, támadásaikat a Vasas-védők még a 16-oson sze­relni tudták. Később a Vasas fel­jött, percekig nyomás alatt tartot­ta a bajai kaput, de a pécsi csa­tároknak ezúttal sem sikerült a góllövés. Sokat kell még javul­niuk, hogy az elkövetkezendő mér kőzéseken meg tudják állni majd helyüket. A Vasas legjobbjai: Szi­li, Becsei, Rákóczi, a bajaiaknál: Disztl, Varga és Czeglédi, Eredmények: PVSK—Mohács 6:« (2:0). Pécsi Vasas-Bajai Építők 0:0, Siófok—Szekszárdi Petőfi 1:1 (1:1), Bajai Bácska—Ercsi Kinizsi 2:0 (2:0), KMTE—Kiskunhalas 1:0 (1:0), Székesfehérvár—Dombóvár 3:0 (2:0), Pécsi BTC—Pécsi Bányász 33, Kaposvári Dózsa—Szekszárdi Dózsa 4:0. Pécsszabolcs a megycbajnőkság élén Pécsszabolcs! Bányász—Vajszló 5:3 (4:1). Pécsbányatelep. A vendé­gek lelkes játéka megnehezítette a szabolcsiak győzelmét. PEAC—Villány 3:0 (0:0). Villány. Csak a hajrában rúgott három gyors góljával tudott győzni a vendégcsapat. Az egyetemisták já­téka nem volt meggyőző. Vasas I. Bányász—Pécsi Postás 2:0 (2:0). Vasas I. A hazai csapat hatalmas fölényben volt, két gólon kívül rengeteg gólhelyzetet ha­gyott ki. Szászvári Bányász—Pécsi Kinizsi 4:0 (1:0). Szászvár. Kiállítás miatt 10 emberrel játszott a hazai csa­pat, de Ilyen arányban is megér­demelten győzött. Beremendi Építők—Szigetvári ZMSE 2:1 (0:1). Szigetvár. A be- remendiek lelkes Játékukkal vesz­tésre álló mérkőzést fordítottak meg. Siklós—Pécsi Szikra 1K) (1:0). Kokszmű-pálya. A helyzeteiket jobban kihasználó siklósiak meg­érdemelten győztek. Pécsi Porcelángyár—Pécsi Urán SC 2:0 (0:0). Sörgyár-pálya. A por­celángyáriak az alacsony színvo­nalú mérkőzésen megérdemelten nyertek a rosszul Játszó hazai csa­pat ellen. MAVAUT—Bóly Irt (1:1). Bóly. Az első félidőben a MÁVAUT, a másodikban a hazaiak támadtak többet. A vendégcsapat lelkes já­tékával megérdemelten vitte ha­za az egyik pontot. * Ifjúsági eredmények: Vasas L— Postás 4:0, ZMSE—Beremend 1:0, Siklós—Szikra 4:0, Bóly—MAVAUT 4:1, Mohács—Pécsszabolcs 2:1. Komló—Urán 3:1, Dózsa—PVSK 23, Hi újság a sportvilágban? Totóeredmények.: 1* & Xi 2, 1, *, 1, x, 2, x, 2, x. * A Pécsi Dézsa új owe NB n-es röplabda-csapata első mérkőzését itthon játszotta a Budapesti Víz­művek csapatával és 3:0-ás vere­séget szenvedett. A Pécsi Dózsa vízilabda-csapata vasárnap a Székesfehérvári Épí­tőkkel mérkőzött a Balokány- fürdőben. A lila-fehéreknek az utolsó hazai mérkőzésen sem sike­rült győzniük* -A mérkőzés vég^ eredményben igazságos 4:4 (0:1, l:2i 2.*o, i:i) arányú döntetlennel végződött. * ökölvívás: PVSK—Nagykanizsai Kinizsi 15:5, területi felnőtt csapat- bajnokság. A nagykanizsaiak igen sportszerűtlenül versenyeztek* Egyik játékosuk leléptetésekor feladták a további küzdelmet. & Kaposvári Dózsa Il.-^Pécsszabol- esi Bányász 16:4, Kaposvár, terü­leti felnőtt cs. b. A rutinosabb ka* posváriak ilyen arányban is meg* érdemelte& győztek, Nagyszerű győzelmet aratott a Komlói Bányász Budapesten vereséget szenvedett a Pécsi Dózsa Komi ói Bán vász—Ózdi Kohász 5:0 (1:0) csak azért, mert a hazaiak nem nagyon kísérleteztek a lyukra fu­tással, vagy ha egyszer-kétszer mepróbálták, rossz volt a szökte- tés. Vagy rövidre, vagy hosszúra sikerült az átadás. A második félidőben már kez­dett belelendülni a csapat az igazi játékba. Kezdtek rájönni a csatárok az ellenfél védelmének gyengéjére és sokszor átjátszot­tak őket. A támadások befejezé­sében, de azok elindításában is a két szélső, Garai és Iván jeles­kedett. A belső csatárok Faragót .Kivéve inkább hátrahúzódva hoz­ták fel a labdát. A fedezetek kö­zül Molnár volt az, aki vállalko­zott a támadásépítésre, míg Ké­kesi inkább a védelmet támogatta. A gólok nagy védelmi hibából születtek. A harmadik gólnál Ga­rai saját térfeléről indult el és 14 méterről lőtt. Ez az akció majd­nem ugyanúgy, kétszer megismét­lődött. Tehát ez azt jelenti, hogy a védelem balszámya teljesen csődött mondott az ózdiaknál. A komlói csapat dicséretére válik, hogy mikor a harmadik gól után már biztos volt a győzelem, még mindig minden idegszálukkal ar­ra törekedtek, hogy újabb gólt érjenek eL A játékidő ebben a részében minden egyes játékos gyors, sokmozgás os támadással kísérletezett, ügyesen adogattak, gyorsak voltak és mielőtt a vé­dők képesek lettek volna a be­avatkozásra, váratlan helyzetből lőttek. Az elmúlt heti kisiklás után a csapat visszanyerte önbi­zalmát és reméljük, az elkövet­kezendő találkozókon is ilyen lelkes küzdelmet és jó játékot láthatunk majd tőlük.