Dunántúli Napló, 1961. március (18. évfolyam, 51-77. szám)

1961-03-14 / 62. szám

6 NAPLÓ 1961. MÁRCIUS 14. Ni) ■íveliriiink &záiaU6xxunk£ ? Tovább növekedett az Újpest előnye Tömörül a mezőny vége A Pécsi Rádió Utót HL 14-1* keddi műsora a 223,8 m középhullámon 17,00: Szerb—horvát riyélvű műsor. Kóló. Munkás hétköznapok krónikája. Hírek, tudósítások. Népszerű dallamok ... Tambura- zene. . . íy* Birjáni riport..; Népi kórus. Néhány perc mezőgazdaság: Hogyan növelhetjük a száraz- takarmány tápértékét. Gáj'dás kóló. 17,30: Német nyelvű műsor. Die Rose auf der Alm. Népdal. Hírek. H. Czibulka: Der Kommunist. A munkásmozgalom dalaiból. A bikali kómlóföldeken. Lippói képek. Karcolat. Könnyű melódiák. 18,00: Táncdalok. 18,30: Humanizmus, liberalizmus, diktatúra. Dr. Halász Pál egye­temi tanár előadása. 18,45: Szív küldi szívnek szívesen. 19,05: Az 1848-as polgári forradalom és szabadságharc a költészetben. Irodalmi összeállítás. Közremű­ködik Lelkes Dalma és Fülöp Zsigmond. 19,25: Babái Gyula népi zenekara katonadalokat és csárdásokat ját­szik 19,40: T/j feladatok a járási tanács­nál. interjú a pécsváradi járási tanács vezetőivel. Az NB I-es labdarúgó-bajnokság tavaszi szezonjának harmadik for­dulója is hatalmas küzdelmeket hozott. Különösen a tabella hátsó részén tanyázó csapatok szereplé­sét kísérte szerencse. A Diósgyőr otthonában döntet­len eredményt harcolt ki a terv­szerűen és jól játszó salgótarjáni együttessel szemben. A debreceni csapat viszont mindkét pontot megszerezte a Tatabányai Bányász­tól, s így 10 pontjával erősen fel­zárkózott. Tovább növekedett a bajnok­esélyes ÜjpestL Dózsa előnye, mi­után Dorogon fölényes győzelmet aratott a helyi bányászcsapat fe­lett és a két rivális, a Bp. Vasas és a Ferencváros együttesei vi­szont megosztozott pontokon. A két csapat találkozója gólnélküli döntetlent hozott. Az Üjpesti Dó­zsa előnye így hat pontra növeke­dett. Szinten gólnélküli pontosztozko­dás történt a Pécsi Dózsa—Szeged találkozón is. Az NB I. vasárnapi eredményei: Újpesti Dózsa—Dorogi Bányász 4:0 (2:0), Debreceni VSE—Tatabányai Bányász 1:0 (1:0), Salgótarjáni Bá­nyász—Diósgyőri VSE 1:1 (1:1), Ferencváros—Budapesti Vasas 0:0. Pécsi Dózsa—Szeged! EAC 0:0 Pécs, 20 000 néző, vezette: Ka­tona. (Völgyesi, Fenyvesi). PÉCS: Zengői — Bendes, Kocsis, Csupák — Serédi, Halasi — Jenőfi, Pécsi. Dunai, Rádi, Kovács. Edző: Kállai Lápot. SZEGED: Tóth — Szabó, Por­törő, Vass — Dezsőfi, Zallár — Nemes, Hajós, Kürtösi, Nyári, Boros. Edző: Szűcs György. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, Kovács beadása után Dunai lövése elzúgott a kapu mel­lett. A pécsi rohamok sok veszélyt jelentettek ebben a játékrészben Tóth kapujára. A SZEAC időnként veszélyeztetett, s a pécsi kezde­ményezés állandósult. Csak Ne­mes gyenge fejesét és Boros lö­vését kellett Zengőinek hárítani. A másik oldalon viszont Dunai, majd Kovács lövését f mentette Tóth és Pécsi hatalmas kapás­lövése sem sokkal suhant el a léc fölött. A megnmegújuló formás hazai támadások befejezése nem sike­rült mert a kemény szegedi vé­dők minden esetben menteni tud­tak. A találkozó második része Serédi nagy távoli lövésével kez­dődött, melyet Tóth csak nehezen tudott védeni. Ismét pécsi fölény alakult ki. Az első negyedóra után a szegediek is feljöttek, de csak rövid időre. Az ezt követő pécsi támadásokból már hiányzott a lendület és a szegedi védők elő­lük még könnyebben tisztáztak. A 75. percben kis szerencsével megszülethetett volna a hazaiak vezetése. Rádi beadása után Du­nai fejelt kapura, a labdát Tóth Kovács elé ütötte, melyet a szél­ső a kapufára lőtt. A visszapatta­nó labdát Jenőfi a másik kapu­fára lőtte. Váltakozó támadások után Csupák szabadrúgása zúgott ed a kapu mellett és Kovácsnak is még adódott egy helyzete. A két csapat találkozója az első félidőben különösen a Pécsi Dó­zsa részeiről szép játékot hozott. Az együttes? tagjai ügyesen mo­zogtak és nagy becsvággyal roha­mozták a szegedi kaput A lövé­sekkel viszont nem volt szerencse. A szegedi csatársor hosszú Iah- dákkal kezdeményezett, a pécsi védelem azonban jól állt a lábán. Szünet után csökkent a játék irama mindkét részről, és esett a játék színvonala is. Hiba volt Je­nőfi beállítása az edző részéről, mivel az előző két mérkőzésen sem ütötte meg az NB I-es szín­vonalat. A látottak alapján a ha­zai együttes megérdemelte volna a győzelmet. A két csapat edzőjének nyilat­kozata: SZŰCS GYÖRGY (Szeged): — Azzal a szándékkal jöttünk Pécsre, hogy az egyik pontot meg­szerezzük, és ez sikerült is. Eleve védekezésre rendezkedtünk be és célunk volt: nem kapni gólt! Arra azonban nem számítottam, hogy csapatunk ilyen rossz napot fog ki, ugyanis ennyire gyengén még nem láttam mostanában a fiúkat játszani. A pécsi csapat határo­zottan közelebb állt a győzelem­hez, de a szerencse mellénk sze­gődött, különösen a második fél- Ideji két kapufánál. A hazai fiúk küzdőszelleme példás volt! KÁLLAI LIPÓT (Pécs): — A mérkőzés legnagyobb ré­szében ml támadtunk. Á csapat­munka jó volt sok gólhelyzetet dolgoztak ki a játékosok, de a lö­vésekkel nem volt szerencsénk, pedig elég sokat és jól lőttek a fiúk. A Idtűnően tömörülő szegedi védelemnek nagy könnyebbséget jelentett, hogy csatáraink az elörevágott labdákat legtöbbször megemelték és így mindig elegen­dő idő állott a beavatkozásra. Saj­A 20. percben Dunát szép cselsorozat után lerázta magiról a védő­ket, már csak a szegedi kapussal állt szemben, de a labdát a kifutó Tóthba lőtte. (Pécsi Dózsa—Szegedi EAC 0:0). Az Új-mohácsi SK nyerte a „Völgyesi Jenő Kupát“ Űj-Mohács—Lánycsók. 2:0 (1:0), Mohács. 400 nézöt vezette: Vár­hegyi. Mohácson nagy érdeklődés előz­te meg a kupadöntő mérkőzést. A mérkőzés a vártnál sokkal jobb és igen élvezetes játékot hozott. Mindkét csapat teljes erőbedobás­sal és helyenként igen jól is lát­szott. A győztes új-mohácsiak jobb helyzet-felismerésük révén szerezték meg a győzelmet, mely egyben a kupa elnyerését is jer lentette részükre. Góllövő: Busch- ler 2. Jók: Buschler, Simtcs, Kresz, illetve Csukás és Szabó. nos, Jenőfi szereplése a várako­záson alul maradt. Titokban 2:l-es győzelemre számítottam. NB I. ÁLLASA: 1. U. Dózsa 16 13 2 1 40:14 28 2. Vasas 16 8 6 2 32:17-2 3. Ferencv. 16 9 3 4 40:21 21 4. Salgótarján 16 9 3 4 31:18 21 5. MTK 16 0 2 5 32:24 20 6. Szeged 16 G 7 3 25:24 ID 7. Bp. Honvéd 16 5 5 6 24:27 15 8. Győr li 4 6 6 27:21 tí 9. Csepel 16 3 7 6 16:22 13 10. Pécs 16 3 6 7 18:26 12 11. Tatabánya if 3 6 7 17:26 12 12. Dorog 16 2 6 8 21:33 10 13. Debrecen 16 3 4 9 11:36 10 14. Diósgyőr 16 2 3 11 14:39 7 Koronics Károly nyerte az országos ifjúsági asztalitenisz-bajnokságot! Budapesten a Sportcsarnokban gyűltek össze három napon ke­resztül az ország legjobb ifjúsági asztaliteniszezői. A hatalmas és színvonalas Jküzdelemsorozat meg­lepő pécsi sikerrel végződött. Ko­ronics Károly, a Pécsi Vörös Me­teor NB I-es csapatának fiatal tagja — aki a közelmúltban Szom­bathelyen országos vidékbaj noksá- got nyert — megismételte jó sze­replését és az országos bajnok­ságon is az egyéni számban leg­jobbnak bizonyult. A fiatal pécsi versenyző nagy sikere azért is dicsérendő, mert a mérkőzések folyamán nagynevű ellenfeleit, Sándor Il-őt, Bírót, Harcsáit és a többi tehetséges fiatalt mind kétvállra fektette. A háromnapos verseny legizgalma­sabb, legszínvonalasabb találkozó­ján — a Koronics—Harcsár férfi egyes elődöntőn — a pécsi fiú szép játékkal győzött. 15,50: indulók és lömegdalok: 20,00: Műsorzárás. SZÍNHÁZ: Nemzeti Színház: Tűzijáték (este 7 órakor). Kamaraszínház: Ármány és sze­relem (József Attila-bérlet, délután 4 órakor). MOZI: Park: Lányok tavasza (fél 5, fél 7, fél 9 órakor, szélesvásznú). Kossuth: Kalandor (fél 5, három­negyed 7, 9 órakor). Petőfi: Romeo, Júlia és a sötét­ség (fél 5, fél 7, fél 9 órakor). Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó, Erkel, Ami a határoknál is erősebb, Több mint játék. 61-es sporthíradó. (Előadások 11 órától folytatólagosan 3 óráig). Fekete Gyémánt (Gyárváros): Zápor (5, . órakor). Építők Kultúrotthona: A holtak bolygója (5, 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Az Eiffel torony árnyékában (5, 7 óra­kor). Rákóczi (Mecsekalja): Nyomorul­tak I. (7 órakor). Május 1 (Vasas II): Csengő-bongó fácska (7 órakor). Kossuth (Mohács): Légy boldog Irina (6, 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): A szép Lu­ret te (8 órakor). Táncsics (Siklós): A szél (8 óra­kor). Komló. 3 000 nézó. Vezette: Far­kas i. István. Komlói Bányász: Kun — Kani­zsai, Palotás, Komlói — Kékesi, Molnár I — Garai, Perényi, Rózsa, Fekete, Faragó. Edző: Albert Jó­zsef. Pécsi BTC: Sarbach — Bertha, Siklósi, Keidl — Horvátit, Dara — Hoffecker, Győrfi, Magyar n, Os- kó, Szigeti. Edző: Krivanek Vil­mos. Az első perc bőrgyár! rohamo­zásai után a hazai csapat ellen- támadásba Lendült át, és Faragó beívelt labdája a felső lécet érint­ve csúszott az alapvonalon túlra. Ezután egy negyedórán át tartó kiegyenlített játék következett. A 17. percben Molnár I hosszú lab­dát küldött Perényi felé, és ap összekötő alapvonalról beívelt 1Ö­Rózsa a hálóba fejelte. 1:0. A gól után a zöld-fehérek támad­tak, Oskó szabadrúgása után Győr­fi lapos lövését Kun ügyesen há­rította. Pár perc múlva Garai a középen tartózkodó Molnár I. elé küldött labdát, aki azt a 16-os vonaláról a kapu bal felső sarkába bom­bázta. 2:0. A komlóiak második gólja után a BTC csapata védekezésbe vo­nult, és így az első félidő hátra­lévő része nagy komlói fölényben zajlott le. A 33. percben Garai ki­tört. és Rózsa elé perditett labdá­ját a középcsatár a kapufára lőtte. Szünet után Dara szépíthetett volna az eredményen, de tiszta helyzetben mellé lőtt. Nagy iramban, és sok izgalom­mal indult h találkozó második része. Először Faragó szögletrúga- s.a keltett veszélyt a BTC-kapura, majd a másik oldalon Oskó futott el, de elügyetlenkedte a helyze­tet. Ezután Garai szögletét Molnár I felelte kapura, de a bőrgyári védők a gólvonal előtt mentettek. Ismét Garai labdájával, ezúttal Fe­kete tört ki, de lövését Sarbach kitűnő érzékkel védte. A 63. perc- taan Palotás mellett Győrfi ugrott meg és 6 méterről a kapufát ta­lálta el. Két perc múlva mégis»1 métlődött a jelenet, de akkor Győrfi már nem hibázott. 2:1 Újrakezdés után Garai, Rózs£ labdáját védhetctlenül lőtte t hálóba. 3:1. Később Hoffecker szépíthetett vol­na, de lövése elsuhant a léc mel­lett. A mérkőzés utolsó öt percé­ben két hazai gól is született. Pe­rényi—Garai ö6szjáték után a szélső lőtt a BTC kapu bal sar­kába (4:1, majd Palotás labdájá­val Perényi állította be a vég­eredményt. 5:1. A komlói együttes műiden ősa­pa trésze felülmúlta a vendégcsa­patét, és színvonalas játékuk foly­tán ilyen arányban is megérdemel­ten szerezték meg a győzelmet. A zöld-fehérek is többször veszélyez­tettek, de idegesen játszó csatárai* a legjobb helyzetekben is hibáz­tak. Jók: Kékesi, Molnár I, Peré nyi. illetve Keidl, Győrfi és Ma­gyar n. Az NB II. további eredményei: Nyugati csoport: K. Lombik— EVTK 0:0. Láng Gépgyár—Orosz­lány 1:0, Budai Spartacus—Szállí­tók 1:0, Vác—Szombathely 2:1, Bu­\'B H. Nyugati csoport allása: 1. Szombathely 18 12 3 3 36:14 27 2. Komló 18 10 6 2 44:17 26 3. Budafok 16 7 7 4 21:16 21 4. Láng 18 8 4 6 24:18 20 5. ZTE 18 9 1 8 26250 10 fi. Sztálinváros 18 8 3 7 28:25 19 7. Székesfv. 18 7 4 7 29 21 18 8. MTE 18 6 6 6 26:25 18 9. K. Lombik 18 6 5 7 16:21 .7 li. B. Szpartak. u 7 3 8 24:33 17 11. Oroszlány 18 6 4 8 17:19 r; 12. EVTK 18 6 4 8 23:29 16 13. Szállítók 18 4 8 6 21:27 16 14. Pécs BTC IS 5 6 7 25:33 16 15. Vác 18 6 i ii 25:30 13 16. Elektron»» 18 4 1 13 18:53 9 dafok—Mosonmagyaróvár 3:1, Szta- linváros—Székesfehérvár 0:0, Zala­egerszeg—Elektromos 4:0. Keleti csoport: Ózd—Jászberény 2:0. Ganz Mávag—BVSC 2:0, Sze­gedi VSE—Szolnok 2:2, Bp. Előre— Kecskemét 2:1, Bp. Spartacus—Mis­kolc 1:1, Cegléd—Egyetértés 0:0, Diósgyőri Bányász—Nyíregyháza 1:0, Pénzügyőrök—Borsodi Bányász 1:1. Megkezdődtek a megyebajnokság küzdelmei Vasárnap megyeszerte megindul­tak a megyei labdarúgó-bajnokság küzdelmei. A csapatok játékát az idényeleji forma tükrözte. Ered­mények: Szászvár—Villány 4:0 (0:0). Szász­vár, 30C néző, vezette: Aknai. Gól­lövök: Ágoston, Jónás, Horváth, Schrerer (öngól). Jók: Bakó I„ Koller, Jónás, Illetve Keresztes és Sasvári. Pécsszabolcsi Bányász—Pécsi Ki­nizsi 2:1 (0:1). Sörgyár-pálya, 400 néző, vezette: Sutyor. Góllövök: Halena, Koch, illetve Kovács. Jók: Mázli, Koch, Illetve Laki, Katona, Harth. Beremendi Építők—Vasas I. Bá­nyász 2:1 (OKI). Beremend, 500 né­ző, vezette: Stadler. Góllövők: Ra­jos, Krancsovics, illetve Feitig. Jók: Rajos, Varga, Németh, illetve Boezka, Albert, Róth. Boly—Urán SC 2:0 (2:0). Boly, 800 nézó, vezette: Perjés!. Góllö­vők: Rebényi, Szabó A. Jók: Re- bényl, Arnold, Volk, Abel, Illetve Túri és Csete. Mohácsi TE—Pécsi Szikra 3:2 (0:1). Szikra-pálya, 200 néző, vezet­te: Budán. Nagy küzdelem után a gólratöröbben játszó vendégcsapat szerencsés győzelmet aratott. A döntetlen eredmény igazságosabb lett volna. Góllövők: Reispach 2, Hargitai, illetve Rubinszki I. ill­ésből) és Bérces. Jók: Temesi, Reispach, Hargitai, illetve Cser és Faludi. Siklós—Pécsi Porcelán Id) (1:0), Siklós, SCO néző, vezette: Papp J. Góllövők: Héicskó. Jók: Heicskó, Uitz, illetve Witrédi és Maurer. Komlói Bányász n.—Szigetvári ZMSE 3:0 (2d)). Szigetvár. 300 néző, vezette: Sümegi. Góllövők: Balázs : 2, Faragó. Jók: Faragó, Lukács, Mestyán, illetve Venczel, Kolovics. Pécsi Dózsa n.—Pécsi Postás 5:1 (1:0). Postás-pálya, 200 néző, vezet­te: Bors. Góllövők: Faludi 3. Kiss, Horváth, Illetve Fejes. Jók: Csor­dás, Kiss, illetve Nagy és Schrer. Megyei ifjúsági eredmények: Pé­csi Postás—Pécsi Dózsa 1:0, Kom­lói Bányász—ZMSE 2:0, Szászvár— Villány 2:0, Pécsszabolcs—Pécsi Ki­nizsi .5:1, Urán SC—Boly 2d), Mo­hács-Pécsi Szikra 3:0, Siklós—Por- oelán 4:0. Vereséget szenvedtek Budapesten a PVSK férfi kosárlabdázói PVSK—BVSC 54:49 (31:32), női mérkőző», Budapest. Hatalmas, fej-fej melletti küzdelmet vívott a két csapat. Váltott vezetés után a mérkőzés utolsó perceiben a fő­városi csapat vezetett, melyet a pécsi lányok a befejezés előtt nemcsak Megyenlítettek, hanem a győztes kosarakat is nekik sikerült megszerezni. A pécsi csapat leg­jobb dobói: Láng, Kósáné 15—15, Aratón 10, Erdősiné 10, Szabó 8. Jók: Kósáné, Szabó, Erdősiné. BVSC—PVSK 69:61 (38:30), férfi mérkőzés, Budapest. A lendülete­sen kezdő és szép játékot produ­káló pécsi együttes a találkozó második részében nem. tudott jó teljesítményt nyújtani és így meg­lepetésre a két pont a fővárosi csapat birtokába jutott. A PVSK- fiúk nem találták meg a BVSC csapatának ellenszerét. A pécsi csapat góldobói: Banna 25, Pán- czél- 15, Erdős! 9. Jók: Banna és Szamosi. Négy bajnokságot nyertek a PVSK birkózói Az országos ifjúsági asztalitenisz férfi egyes bajnoka: Koronics Ká­roly (Pécsi Vörös Meteor), 2. Bíró (Bp. Vasútépítők), 3. Harcsár (VM Közért). Vasárnap Somogy, Tobna, Zala és Baranya megye 11 legjobb egye- I sülete birkózóinak részvételével Nagykanizsán rendezték meg ez ! 1961. évi szabadfogású birkózó Délnyugat bajnokságát. A színvo­nalas küzdelmek pécsi versenyzők sikereivel végződtek. A PVSK birkózói 4 bajnokságot szereztek, de első helyet vívott ki magának. Kemény, a Pécsi Dózsa és Krausfi a Pécsi Kinizsi versenyzője is. Eredmények: lepkesúly: 1. Papp (Kaposvári Dózsa), 2. Horváth (PVSK), légsúly: 1. Kemény (Pé­csi Dózsa), 2. Török (Pécsi Bá­nyász). 3. Mátyás (-Pécsi Dózsa), pehelysúly: 1. Bognár (PVSK), 2. Nagy (Komló), 3. Szalóki (Pécsi Dózsa), könnyűsúly: 1. Szekeres (PVSK), 2. Dómján (Nagykanizsa)i 3. Pintér (Pécsi Bányász), váltó­súly: 1. Krausz (Pécsi Kinizsi), 2. Baugartner (Pécsi Bányász), 3. Odor (PVSK), középsúly: l. Nagy (PVSK), 2. Tóth (Pécsi Dózsa), 3. Bokros (Zalaegerszeg), félnehéz­súly: l. Bokor (Kaposvári Dózsa), 2. Pécs vári (Pécsi Dózsa) 3. Mar­csik II. (PVSK), nehézsúly: 1. Mar­csik I. (PVSK). A pontverseny végeredménye: 1. Pécsi VSK 25 pont, 2. Pécsi Dó­zsa 13 pont, 3. Kaposvári Dózsa 10 pont. Minden élcsoportbeli csapat győzött 1 Az NB lll-as bajnokság vasárnapi fordulójának eredményei Pécsi VSK—Szekszárd 1:9 (0:0), PVSK-pálya, 1000 néző. Vezette: Juhász. PVSK: Hámori L — Bá­rány, Mohácsi Tamási — Bunye- vácz, Pecze — Bosnyák. Homung, Vincze, Szentaimai, Hámori II. Edző: Túra Emil. Az első félidő sűrű vasutas ro­hamozásai után a hazai csatárok minden helyzetet elügyetleraked- tek, vagy a szekszárdi kapus sze­rencsévé! mentett. Bumyevácz sé­rülése után a játék kiegyenlítetté vált és az utolsó 10 percben Szépt­annal góljával a pécsi együttes megszerezte a győzelmet. A PVSK csapata várakozáson aluli játékot nyújtott. Jók: Mohácsi, Pecze, Vincze, illetve Greilich, Zörényi és Benács. Bajai Építők—Pécsi Vasas 0:0 Baja, 2500 néző. Vezette: Nárai. Bajai Építők: Disztl — Varga, Páncsics, Ulakik — Heringer Nagy — Kreisz, Czeglédi, Poszlancsek, Boros, Ézsi. Edző: ónódi Béla. Pécsi Vasas: Szedeti — Schil- linger, Becsei, Berki — Somogy- vári, Danyi — Stelzammer, Szop- ka. Rákóczi, Hoyck, Orosz. Edző: Tamási László. A keményen védekező pécsi csapat ellen a gyengén játszó ba­jai emtácc&nok egy alkalommal sem sikerült a hálóba juttatni a labdát. Sűrűbb támadásaik miatt a hazad csapat megérdemelte vol­na a győzelmet. Jók: Varga, Nagy, Poszlancsek. illetve Becsei, Berki, Rákóczi. Kaposvári Kinizsi—Pécsi Bányász 3:1 (1:1), Kaposvár, 3500 néző, ve­zette: Sólymos. Pécsi Bányász: Erdősi — Schifli, Sárközi, Baczur, — Weit II., Jakab — Kása, Müller, Pintér, Gulyás, Gyurkó. Edző: Bódi Dezső. Az első félidő kiegyenlített küz­delme után a mérkőzés második részében fergeteges támadásaival a bajnokságra törő együttes ha­talmas fölénybe került. Lendüle­tes támadójátéka és jó helyzet­kihasználásai miatt a hazai csa­pat megérdemelt győzelmet arar tott. Góllövők: Bene 2, Márkus (11-esből), illetve Kása. Jók: Szi­geti, Gergely Tóth, illetve Erdösi, Sárközi és Pintér. Kiskunhalas—PEAC 2:1 (1:1), Kiskunhalas, 1500 néző. Vezette: Pusztaszeri. PEAC: Fábián — Kresz, Balló, Schiszier — Vajda, Milovai — Opavszád, Zborai. Mérei, Gyánó, Koller. Edző: Bárdos László. Góllövők: Jáger, Fenyvesi (11-es­Nagy n., Sallai. illetve Fábián, Opavszki és Gyánó. Kaposvári M TE—Bony hód 4:1 (0:0), Banyhád, 1200 néző. Vezette: Nagy K. A hazai együttes csak egy fél­időn keresztül tudott ellenállni, a KMTE meg-megújuló rohamai­nak. Góllövők: Egres 2, Pammer, Jutasd, illetve Káder. Jók: Kovács, NB III. 1. Kap. Kin. 18 11 3 4 51 :*2Ű 25 2. Bajai B. 18 9 6 3 38:20 24 3. PVSK 18 9 5 4 33:20 23 4. KMTE íz 9 4 5 38:35 22 S. Sz.-fehérvár 18 8 6 4 S8:25 22 6. P. Vasas 18 8 4 6 24:25 20 7. Csepel A. 18 10 8 31:34 20 8. Szekszárd 18 7 5 6 35:36 19 9. Kap. Dózsa 18 7 4 7 31:31 13 10. Bajai Ép. 18 7 4 7 18:22 18 11. Pécsi B. 18 6 4 8 27:28 16 12. Kiskunhalas 18 6 4 8 21:34 16 13. Mázai B. 13 5 3 10 25:39 13 14. Kap. Honv. 18 4 4 lf 35:30 12 15. PEAC IS 3 3 10 32:41 11 16, Bonyhád 18 S 9 11 20:48 9 Darvas. Takács, illetve Endrődi. Székesfehérvár—Kaposvári Dó­zsa 5:0 (2:0), Székesfehérvár, 1000 néző. Vezette: Kulcsár. Góllövők: Kovács IV., Práger 2—2, Szvath (öngól). Jók: Pál Szilasi, Kovács IV., illetve Illés, Szvath, Veverán I. Bajai Bácska—Kaposvári Honvéd i:2 (2:1), Kaposvár, 2000 néző. Vezette: Rolléder. C/epel Autó—Mázai Bányász 1:0. DUNÁNTÚLI NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Vasvári Fereno Kiadja s Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, József Attila u. 10. Telefon: 15-32. 15-33. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. sz. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivatalok­nál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hőnapra 11,s ÍV A Komlói Bányász fölényes győzelmét hozta az MB if« megyei rangadója Komlói Bányász—Pécsi BTC 5:1 (2:0)