Dunántúli Napló, 1961. március (18. évfolyam, 51-77. szám)

1961-03-07 / 56. szám

6 N A P L Ö 1961. MÄRCIUS 7. ' Meglepetések, szoros mezőny, balszerencsés forduló a labdarúgó-bajnokságban Mealepptéseh a labdarúgó NB 1-ben A labdarúgó NB I. vasárnapi fordulójában több érdekes megle­petés született. Senki nem gondolt arra, hogy a tabella végén kullogó diósgyőriek nagyszerű játékukkal biztosan tartják otthon mindkét pontot a Ferencvárostól. Meglepe­tésnek számít a Salgótarján biz­tos győzelme az MTK ellen, vala­mint Debrecen döntetlenje Győr­ben. Az Újpesti Dózs» együttese alaposan megszilárdította első he­lyét, 5 ponttal vezet a második helyezett Vasas csapatával szem­ben. Megkezdődött a hajrá a kiesés elkerüléséért is. Bár Diósgyőr­nek igen nehéz a helyzete, a Ferencváros legyőzésével meg­nőttek esélyei. Csapatunk, a Pécsi Dózsa szom­bati vereségével a 10. helyről a 11-re esett vissza. AZ NB I. ALLASA: 1. Ü. Dózsa 15 12 2 1 36:14 26 2. Vasas 15 8 5 2 32:17 21 3. Ferencv: 15 9 2 4 40:21 20 4. Salgótarján 15 D 2 4 30:17 20 5. MTK 15 ß 2 5 30:23 18 6. Szeged 15 6 G 3 25:24 18 7. Győr 15 4 G 5 27:20 14 8. Bp. Honvéd 15 4 5 6 23:27 13 9. Csepel 15 3 7 5 15:20 13 10. Tatabánya 15 3 6 6 17:25 12 11. Pécs 15 3 5 7 18:26 11 12. Dorog 15 2 6 7 21:29 10 13. Debrecen 15 2 4 9 10:36 8 14. Diósgyőr 15 2 2 11 13:38 6 Szoros a mezőny as NB II- ben Mindkét csapat idegesen küzdött a börgyáriak taktikai éretlensé­gük miatt csalt igen keservesen győztek A vendégek sokszor kilenc emberrel is védekeztek. A BTC- ből Magyar II., Siklósi és Hor­váth. A váciaktól Farkas, Nell és Konrád játszott jól. A labdarúgó NB II. nyugati cso­portjának további eredményei: Oroszlányi Bányász—Szí álinvá­rosi Kohász 2:0 (1:0). Budai Spar­tacus—Elektromos 4:1 (1:0). Buda­foki MTE—Kőbányai Lombik 0:0. Szombathelyi Haladás—Mosonma­gyaróvár 3:0 (1:0). Székesfehérvári Vasas—Zalaegerszegi TE 3:0 (2:0). Láng SK—Erzsébeti VTK 2:0 (2:0). AZ NB u. Állasa: 1. Szombath. 17 12 3 2 35:12 27 2. Komló 17 9 6 2 39:16 24 3. Budafok 17 <5 7 4 20:17 19 4. Láng 17 7 4 G 23:18 13 5. MTE 17 6 6 5 25:22 18 6. Sztálinváros 17 8 2 7 28:25 18 7. Szfehérvár 17 7 3 7 29:21 17 8. ZTE 17 8 1 8 22:20 17 9. Oroszlány 17 6 4 7 17:18 16 10. Pécsi BTC 17 5 6 6 24:28 16 11. Szállítók 17 4 8 5 21:26 16 12. K. Lombik 17 6 4 7 16:21 16 13. EVTK 17 6 3 8 23:29 15 14. B. Spart. 37 G 3 8 23:33 15 15. Vác 17 5 1 11 23:29 13 16. Elektromos 17 4 1 12 36:49 9 Hol mSveTnrficnk at azaiaUawunlci ? Balszerencsés forduló a pécsiek részére az N B Ill-ban A Pécsi Vasason kívül nem ked­vezett *a szerencse csapatainknak a labdarúgó NB ni-ban. A PVSK mindkét félidőt végig támadta és mégsem tudott döntetlennél jobb eredményt kiharcolni. A Bányász csapata otthonában kapott ki a Kaposvári Honvédtől és a tarta­lékos PEAC vereséget szenvedett a Pécsi Vasastól. Ezen a vasár­napon a kaposváriaknak volt jó napjuk. Mind a négy csapatuk győzelemmel hagyta el a pályát. A tabellán igen nagy a tömörülés. Nem lehet megjósolni, Ívik lesz­nek a kiesők és még nem lehet előre eldönteni, ki lesz a bajnok. Mindenesetre azt leszögezhetjük, nagy harc várható a kiesésért va­ló küzdelemben és a bajnokság megnyeréséért. Bajai Építők—Pécsi VSK 0:0 Baja, 35öQ néző. Vezette: Bokor. Építők: Disztl — Varga, Páncsics, UlakLk — Nagy, Heringer — Kresz, Czeglédi. Rizsányi, Boros, Ézsi. PVSK: Hámori I. — Bárány, Mo­hácsi Baka — Tamási, Pecze — Bosnyák, Homung, Vincze, Szent- annai, Hámori n. A jóiramú mér­kőzésen a PVSK sokkal többet tá­madott és nem kevesebb, mint 34-szer lőtt kapura. Disztl hálója azonban ezen a mérkőzésen beve­hetetlennek bizonyult. Jók: Disztl, Varga, Ézsi, illetve Hámori I., Mohácsi, Vincze. Kaposvári Honvéd—Pécsi Bá­nyász 2:1 (0:1) Pécsbányatelep, 590 néző. Vezet­te: Besenyei. Honvéd: Vakli — Vörös, Váradi, Gerőházi. — Simon, Várnagy — Mogyorósi, Bartulov, Sfcanka, Halász, Turányi. Bányász: Erdősi — Gyurkó, Sárközi, Baczur — Weith II., Jakab — Pintér, Mül­ler, Lombosi, Czukor, Selymes. Az I. félidőben a megiiletődött kaposváriak a Bányásznak enged­ték 'át a kezdeményezést; Ügy né­zett ki, hogy a Bányász nyeri, a mérkőzést de csatárai minden helyzetet elügyetlenkedtek. A 33. félidőben megfordult a játék ké­pe, a Bányász fokozatos védeke­zésre szorult és a kaposváriak lelkes játékukkal megérdemelten vitték haza mindkét pontot. Gól­lövők: Bartulov, Szanka, illetve Sárközi 11-esből. Jók: Vakli, Vá­radi, Bartulov, illetve Erdősi és Sárközi. Selymes az 50. percben megsérült és elhagyta a pályát. A labdarúgó NB III. további eredményei: Kaposvári Kinizsi—Mázai Bá­nyász 4:0 (2:0), Kaposvári Dózsa— Csepel Autó 5:0 (3:0), Bajai Bács­ka—Kiskunhalasi Dózsa 6:0 (2:0), Szekszárdi Petőfi—Bonyhádi Va­sas 3:0 (1:0), Pécsi Vasas—PEAC 3:1 (1:1) KMTE-Székesfehérvári MÁV 2 :i (0:0). AZ NB III. ÁLLÁSA 1. Kap. Kinizsi 17 10 3 4 48:19 23 2. Bácska 17 8 6 3 34:18 22 3. PVSK 17 8 5 4 34:20 21 4. KMTE 17 8 4 5 34:24 20 5. Székesfehérv. 17 7 6 4 31:25 20 6. Szekszárd 17 7 5 5 35:35 19 7. P. Vasas 17 8 3 6 24:25 1 8. Kap. Dózsa 17 7 4 6 31:26 18 9. Csepel 17 9 — 8 30:34 18 10. Bajai Ép. 17 7 3 7 18:22 17 11. P. Bányász 17 6 4 7 26:25 16 12. Khalasi D. 17 5 4 8 19:33 14 13. Máza 17 5 3 9 25:38 13 14. Kap. Honv. 17 4 4 9 23:35 12 15. PEAC 17 3 5 9 31:39 11 16. Bonyhád 17 2 5 10 19:44 D Sajnos ezúttal Horváth KazI felhőfejese mellészán (Pécsi BTC—Váci Petőfi 1:0 (0:0) A labdarúgó NB n. vasárnapi fordulójában meglepetés nemigen akadt, hacsak a Szállítók—Komlói Bányász, vagy pedig a Láng SK— Erzsébeti VTK mérkőzést nem vesszük annak. A Szombathelyi Haladás biztosan győzött Moson­magyaróvár ellen, a Komlói Bá­nyász viszont csak döntetlent ért el a Szállítók csapatával szemben. Ezzel a szombathelyiek 3 ponttal megugrottak a tabellán. A váci csapat ismét vereséget szenvedett, valamint az Elektromos együttese is kikapott, így változatlanul ők ketten a sereghajtók. Viszont a harmadik helytől a tizennegyedik helyig szoros a mezőny és ez azt jelenti, hogy nehéz lenne előre megjósolni ki lesz a három kieső, de ugyanígy még kétes a bajnokság kérdé­se is. A hazai csapataink közül a Komló, mint már említettük csak nehéz küzdelemben tudta elhozni az egyik pontot a szállítóktól. A bőr­gyári együttes viszont annak elle­nére, hogy mindkét félidőt majd­nem hogy végig támadta, csak nehezen tudott győzni idehaza; SZÁLLÍTOK—KOMLÖI BÁNYÁSZ 2:2 (1:0) Budapest; 3 000 néző: Vezette: Filep. Szállítók: Mészáros — Jerabek, Moravcsik. Sebestyén — Búza, Baizák — Kalász, Cserháti, Sza- lonta-i, Zárai, Nárai. Edző: Tóth György. Komló: Kun — Kanizsai. Palo­tás, Komlói — Kékesi. Molnár I. — Garai, Perényi, Fekete, Sós, Faragó. Edző: Albert József. Hatalmas iramban kezdődött a játék és mindkét oldalon kemény belemenéseket láthatott a közön­ség. A budapesti csapat csatár­sora az első félidőben többet tá­madott és ekkor csak a komlói védelemnek köszönhető, hogy nem kaptak több gólt. A komlóiak is vehettek időnként ellentámadáso- lt«». -meivek svorsak és a kapura -o-.<iy«oPv voltak. Egy ilyen el­lentámadásból született a komlóiak vezető gólia a SS. percben. Fekete lövése a szállítók kapuiába jutott, 1:0 a Komlói Bányász javára. Nem sokkal később. 10 perc múlva egvevb'tettek a szállítók. A ko",i<vak kapuja előtt nagy kavn-odás tápzsdt a 33. nercben. ■/.-lit,,,, p-ir.: ni* a labda, aki közelről a hálóba lő«* m! A szünet után még mindig a szállítók kezdeményeztek, de azért r komlóiak már több veszélyes támadást vezettek. A in. nercben szintén a szállítók értek el gólt. Kalászhoz kerülő laMát a jobbszélső Kun kapó­jába helyezte. 2a a hazaiak Ja­vára. A bányászcsapat továbbra is tá­madásban maradt és az S3, perc­ben sikerült kiegyenlítenie. Szöglethez jutottak a komlóiak és a beívelt labdából Fekete gölt ért el. 2:2! Ezután mindkét csapat igyekezett megszerezni a győztes gólt, de a két csapat védelme ezt megaka­dályozta. Változatos, érdekes küzdelmet vívott a két csapat. A hazaiak tá­madtak ugyan, de a Komlói Bá­nyász gyors ellentámadásaival megszerezhette volna a vezetést. A szállítókból Moravcsik, Sebestyén és Búza, Komlóból Palotás, Molnár I és Kékesi játszott jól. PÉCSI BTC—VÁCI PETŐFI Irt) (0:0) BTC-pálya 1 500 néző. Vezette: pósfai. BTC: Sár bak — Kékvölgyi Sik­lósi Magyar II. — Szőke, Horváth — Geiger, Hauselíl, Dara. Gyorn, Szigeti. Edző: Krivanek Vilmos. Váci Petőfi: Kohlmann — Jenei, Farkas, Katona — Konrád, Do- roszlai — Balogh, Nell, Varga, Fricfc, Sebestyén. Edző: Fehér Ja­nos. Mindjárt a BTC lépett fel tama- dólag és egymás után négy szög­letet ért el. Tíz perc múlva mar teljes mértékben a BTC irányí­tottá a játékot, de a csatárok a lehető legjobb helyzeteket is ki­használatlanul hagyták. Hauschl lapos beadását Győrfi elvetette, majd Dara kitűnő helyzetbe hozta ismét az összekötőt, de az kés­lekedett és a védők felszabadítot­tak A 20. perctől szinte már egy- kapura játszott a bőrgyári csapat. A 28. percben Magyar n. szabad­rúgását Kohtmann kiejtette, de Hauschl újból a kapusba lőtte a labdát. A 35. percben Győrfi ka­pufát fejelt; . _ _ A második félidőben ismét a BTC támadott többet. Esett a játék szín­vonala. alig-alig fordult elő egy- egy jobb akció. A 70. percig csak Horváth kamillája okozott izgalmat. A 70. percben dőlt el a mérkő­zés sorsa. Dára ügyesen átjászott két vé­dőt, de a tizenhatoson Katona hátulról felvágta. A játékvezető 11-est ítélt, mire a váci játéko­sok olyannyira reklamáltak, hogy Frick neki akart menni a játékvezetőnek. Kohlmannt és Fricket kiállították. A váciak kapujába Doroszlai állt be. Győr­fi a labdát jobb alsó sarokba helyezte. 1:0! Továbbra is alacsony színvonalon mozgott a játék, érdekes esemény a mérkőzés végéig már nem •kmM. Vasárnap a Pécsi Dózsa a Szekszárdi Dózsával játszott barátságos ökölvívó mérkőzést. Eredmények (élői a szekszárdiak): Takács H.—Deli döntetlen, Sörös— Horváth mérkőzést Horváth nyer­te, Harmath biztosan győzött Fu- táes ellen, Markos Ii.—Jámbor összecsapás Jámbor győzelmét hozta. Fábián—Dunavolgvi talál­kozón Dunavölgyi erőfölénnyel nyert. Arpasi—Szász eldöntetlen, Dalios pedig feladata Hosier el­len. Seress ellen lloma.mt a ve­zető bíró fejelésért leintette. A Varga—Illés taláücozón Illést fe­jelésért leléptették. Gombos elien Mattyenszky feladta. így a talál­kozó végeredménye 10:10 volt. Krausz a Kinizsi kiváló versenyzője és Károlyi (Bányász) küzdelme a megyei felnőtt szabadfogású birkózó bajnokságon A küzdelem­ből Krausz (Kinizsi) került ki győztesként, aki váltósúlyban meg­nyerte a bajnokságot sporthírek A jónevű szekszárdi Vargával szemben a pécsi Illés jól tartotta magát. Mái* meglepetést szimatolt mindenki, amikor Illést a vezető- bíró fejelés jniatt leléptette Totóeredmények: x, 1, 1, 1, x, x, x, x, 1, 2, 1, 1. A Pécsi Dózsa vízilabdázói a Téli Kupa küzdelmeiben ezúttal a Székesfehérvári Építők együtte­sével játszottak Budapesten. A ta­lálkozót a székesfehérváriak 5:1 (1:0, 3:0, 1:0, 0:1) arányban meg­nyerték. Góldobók: Pótzá 2. Trin- ger, Molnár Izinger, illetve Tóth. A anegyebajnokságban szereplő labda rúgó-csapa tainilv edzomérkő- zésének eredményei: Pécsi BTC H.—Pécsszabolcs 3:2 (2:1), Mohács —MAVAUT 3:1 (1:0), Porcelán­Vasas H. Bányász 3:2 (2:0), Vil­lány—Boly 0:0, Siklós—Pécsi Pos­tás 2:0 (1:0). * A Pécsi Vörös Meteor NB I-cs asztalitenisz csapata vasárnap Bu­dapesten az Egyetértés csapatával 8:8 arányú döntetlent ért el. A tartalékos tavalyi bajnokcsapat ellen győzelmet érdemelt volna a Meteor. Győztesek: Pintér 3, Ko- ronics, Horváth 2—2, dr. Kőhalmi, Budapesti Pénzügyőr—Pécsi Vörös Meteor 10:6. A pécsi csapat fárad­tan mozgott a második mérkőzé­sen is, így alul maradt. Győzte­sek: dr. Kőhalmi, Pintér 2—2, Horváth és Koronics. Az NB n-es férfi asztalitenisze­zőink helyi rangadót játszottak & hét végén, melyet az Urán SC a PEAC-cal szemben 9:7 arányban Izgalmas mérkőzések a kosárlabda NB l-ben PySK—Székesfehérvár 104:80 (46:34) megnyert. Győztesek Székelyhídit 3, Balázs 3. Aiató .2,'Ha^ohesá, Il­letve Horváth 3, Hrabovszky 2, Cser és Havasi. * Vasárnap rendezték meg Bara­nya megye ez évi . szabadfogást: felnőtt birkózó-bajnokságát. Ered­mények: lepkesúly: Horvátit PV- SK, légsúly: Mátyás Pécsi Dózsa, pehelysúly: Pintér Pécsi Bányász, könnyűsűly: 1. Nagy Komló, váltó­súly: 1. Krausz Pécsi Kinizsi, ltö- zépsúly: 1. Marcsik PVSK, félne­hézsúly: 1. Sánfchy PVSK, nehéz­súly: 1. Keresnyd Pécsi Kinizsi, pontversenyben: 1. PVSK 22, 2. Pécsi Dózsa 18, 3. Pécsi Kinizsi 13 pont. Háromnapos verseny keretében Szegedem rendezték meg az orszá­gos vidéki ifjúsági egyéni ököl- vívó-bajnokságokát. A versenye­ken 22 város 77 fiatal versenyzője küzdött a győzelemért. A verse­nyen a PVSK két ökölvívója baj­nokságot nyert. Fodor Gyula a pe­helysúlyban, Palotai pedig a nagy- váltósúlyban. Nehézsúlyban Kosa a második helyet szerezte meg. •3c Szombatom Bt mérkőzést játszot­tak a röplabda terembajnokságért. Eredményeik: női mérkőzések: PEAC XI.—PEAC I. 41:31 Janus Pannonius Gimnázium—Komlói Gimnázium 46:35, férfi mérkőzé­sek: Komlói Bányász—Mohács 53:31. Pénzügyőr—PEAC I. 40:34, Komlói Gimnázium—Bányaipari H. 48:3t NB I-es férfi mérkőzés. Vezette: Urbán, Futó. PVSK: Szamosi (11), Pánczél (9) — Banna (35) — Er­dőál (20), Gombos n. (16). Csere: Gombos I. (7), Bátor, Légrádi, Mőrő 2—2. Székesfehérvár: Bognár (6), Hegedűs (10) — Tvordi (34) — Kistormásl (43). Deli (10). Csere: dr. Tóth (6, Balogh (4), Tomanóczi (6), Rába (5). Az elején a vendégek már 12:2- re vezettek de fokozatosan feljöt­tek a vasutas fiúk és a félidő vé­gére már ők vezettek 12 ponttal. Magabiztosan, erőteljesen játszott a PVSK férfi csapata és ezen a mérkőzésen főleg Banna nyújtott kimagasló teljesítményt. A mér­kőzés végére 24 pont különbséggel nyertek. Budapesti Petőfi—PVSK 60:55 (32:24) NB I-es női mérkőzés. Vezette: Urbán. Futó. Bp. Petőfi: Blahóné (13), Pál I. (10) — Tóthné (10) — Hőgye (7), Pál II. (8). Csere: Koch (13). — PVSK: Szabó (12), Kósáné (4) — Láng (16) — Aratómé (13), Erdősiné (6). Cseres: Presszer, Tímár, Ban- jámtt A Hl. helyen álló Budapesti Pe­tőfi csapata elleni mérkőzés ele­jén úgy nézett ki, hogy a nők meglepetést érnek el. Az I. fél- iaöben már 14 ponttal vezettek, de a félidő vége félé fokozatosan íe’jött a budapesti csapat és nyu­godt játékával vezetésre tett 6zert. A II. félidőben mindkét csapat Jól védekezett. Döntetlenre állt a mérkőzés, nem sok hiányzott, hogy a pécsiek nyerjék a találko­zói, A taktikailag érettebb buda­pesti csapat azonban megnyerte • mérkőzést, GÉPLAKATOS szatomuinkást és vizsgázott kazánfűtőt félvesz a Pécsi Porcelán- gyár. 14506 DUNÁNTÚLI NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Vasvári Fereaé Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. József Attila u. 10. Telefon: 15-32, 15-33. PÉCSI SZIKBA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. sz. Terjeszti a Magyar Posta, 1 1 « ! A vasárnapi forduló további i eredményei. Bp. Vasas—Bp. Hon- I I véd 0:0, Salgótarján—MTK 2:0 (0:0). Szeged—Csepel 1:0 (1:0). Tatabánya —Dorog 1:1 (0:0). Győr—Debrecen 0:0. Diósgyőr—Ferencváros 2:0 (1:0). Újpesti Dózsa—Pécsi Dózsa 3:1 (2:0); A Pécsi Rádió 1361. m. 7-1, keddi műsora a 223,8 m középhullámon 17,00: Szerb—horvát nyelvű műsor. Csácsák kóló. Munkás hétköznapok krónikája. Hírek, tudósítások. Énekes kóló. Asszonyok ünnepén .. . Megem­lékezés a nemzetközi nőnapról. Dallal, szép muzsikával köszönt­jük Baranya, Bácska és Somogy megye asszonyait, leányait. Néhány perc mezőgazdaság: Ten­nivalók a gyümölcsösben. Sokac népi táncok. 17,30: Német nyelvű műsor. Annallese Polka. Kleine Film — Weltreise. Innen-onnan. Hírek, tudósítások. Du und Du. Strauss J. keringő- je. Negyvenkétmillió; A becsületes munka eredménye. Népzene. 18,00: Operettrészletek. 1. Plan- puette: A comevillei harangok — nyitány. (MR. szimfonikus zene­kar.) 2. Lehár: Mosoly országa — Szu Csöng dala. (Svéd Sán­dor) 3. Lehár: Mosoly országa — kettős. (Házy Erzsébet és Melis György.) 4. Kacsóh: János vitéz — Iluska dala. (Orosz Júlia.) 5. Kacsóh: János vitéz. — Megál­modtam réges régen. (Palló Im­re.) G. Jacoby: Leányvásár — Gi- loló-kettős. (Petress Zsuzsa és Kishegyi Árpád.) 7 Jacoby: Leányvásár — vásári kórus (Föl- dényi-kax.) 18,23: Az alkoholizmus és következ­ménye. Thiery Árpád olvassa íel írását. 18,35: Szív küldi szívnek szívesen. 18,55: Válaszolunk hallgatóinknak. — Jogi tanácsadó. 19,05: Az asszonyok ünnepén. — Az 51. nemzetközi nőnap alkal­mából köszöntőt mond Achátz Imre, a Hazafias Népfront Bara­nya megyei Bizottságának elnö­ke. Baranyai asszonyok köszön­tése, verssel, zenével. 19,50: Hírek, tudósítások. 20,00: Műsorzárás. SZÍNHÁZ: Nemzeti Színház: Bohémélet (Goldmark-bérlet, este 7 órakor). Kamaraszínház: A kertész ku­tyája (esté fél 8 órakor) MOZI: Park: Tisztes úriház (4, fél 7; 9 órakor, szélesvásznú. Csak 18 éven felülieknek.) Kossuth: Orvos a válaszúton (fél 5, fél 7, fél 9 órakor). Petőfi: Afrikában jártunk (fél 5, fél 7, fél 9 órakor). Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó, Dél országa, Ahol a peli­kánok élnek, Margitsziget, Mi tör­tént egy tavaszi vasárnap. (Előadá­sok 11 órától 3 óráig folytatóla­gosan.) Fekete Gyémánt (Gyárváros): A próba folytatódik (5, 7 órakor). Építők Kultúrotthona: Öngól (5, 7 órakor) Jószerencsét (Pécsszaboles): Ró­meó, Júlia és a sötétség (5, 7 óra­kor) Rákóczi (Meesekalja): Hosszú menetelés (7 órakor). Május 1 (Vasas II.): Zápor 7 óra­kor). Kossuth (Mohács): Napkelte előtt (6, 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): A szultán fog­ságában (8 órakor). Táncsics (Siklós): Nápoly aranya (8 órakor).