Dunántúli Napló, 1960. március (17. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-29 / 75. szám

W A r LU 1960. MÄRCUJS 29. Győzött a a Budai Spartacus ellen PVSK—Budai Spartacus 1:0 (0:0) PVSK-pálya; 2000 néző, vezette: Borzási. PVSK: Bogyal — Bárány, Köves, Baka — Mező, Hernádi — Kardos, Vincze, Mohácsi, Kakuszi, Szentan- nal. Edző: dr. Vető Károly. Budai Spartacus: Garamvölgyi — Ordina, Dobránszki, Hajdúk — Gazdag, Hágelmarm — Huszár, Szi­geti, Milosevics, Abelovszky, Kal­már. Edző: Palotás Antal. Kellemes tavaszi napsütésben in­dult a mérkőzés. Az első támadást • budapestiek vezették, Milosevics fejesét védte Bogyal. Utána tapo­gatózó Játék folyt a pályán, külö­nösebb veszélyben égjük kapu sem forgott. A 15. perc után a PVSK támadásai erősödtek. Feltűnő volt, hogy a csatárok milyen harcos •zenemben küzdöttek. Kardos sokszor eredményesen kígyózott át a védelmen. Mező szabadrúgása volt góllal kecseg­tető, azonban kevéssel a kapufa fölött fcúgott el bombája. A félidő közepe táján Szentannai labdáját Garam­völgyi elvétette, Dobránszki az utolsó pillanatban tudott menteni. A továbbiakban ismét lanyha Ira­mú játék volt. A 40. percben Szent­annai elfutása jelentett veszélyt, míg a másik oldalról Huszár bom­bája nyitott gólszerzést lehetősé­get. A második félidőben budai tá­madásokkal Indult a mérkőzés. Kalmár lövését Bogyal szögletre ütötte. Mohácsi jó labdát adott Vinczének, azonban lövése elkerül­te a kaput. Az 54. percben Mező | húzódott előre, labdáját Szentan- nalhcz adta, aki Vimezéhez továb- . bított. Vincze Dobránszki és a Hajdúk közül kiugorva, kapásból a Jobb sarokba lőtte a labdát. 1:0. Az ellentámadás során Kalmár lö­vése kapu fölé ment, majd ismét n PVSK-csatárok támadtak. A 63. percben egy előreadott labdát Szentannai is és a kapus is talpal­ta. A játékvezető 11-est ítélt, azon­ban a pestiek reklamálása után partjelzőjének felvilágosítására ítéletét megváltoztatta. A PVSK maradt továbbra is támadásban, azonban gólt nem tudott elérni. A PVSK játékosai távoli lövésekkel kísérleteztek! melyek elkerülték a kaput. Szentannai lövése volt ese­mény, mely 20 méterről a felső kapufáit csattant. Mezőnyjátékkal ért véget a mérkőzés. A közepes iramú mérkőzésen a nagyobb lelkesedéssel küzdő PVSK játékosok megérdemelten szerez­ték meg a két pontot. A játékosok érezték, hogy a pontra milyen nagy szükség van és ez lelkesítette őket. Bogyai megbízhatóan látta el feladatát. A védelem általában jól rombolt. A fedezetek közül Mező többször is előrehúzódott; jól se­gítette csatársorát. A csatársor leg­jobbja Kardos és Szentannai volt. Kardos igen sokszor zavarba hozta az ellenfél védelmét, míg Szentan­nai lövései jelentettek veszélyt. Kakuszi nagyon tartózkodóan ját­szott, Vinczét a gólján kívül külö­nösebben nem dicsérhetjük. Mohá­csi hátravont középcsatár szere­pében, feladatát csak sok hibával látta el. A vendégcsapatban Dob­ránszki Hajdúk és Milosevics volt jó. Sporthírek Totóeredmények: % h h h x> 2> xi h h 1* Xi 2. Magyar Pamut—Pécsi Dózsa 11:3. Barátságos női kézilabda-mérkő­zés. Az NB n-es női csapat bizto­san győzött. Hazánk felszabadulásának tisz­teletére rendezett üzemi asztali­tenisz verseny döntőjébe a Sopiana Gépgyár és a Porcelángyár csapa­ta jutott. A döntőt a felszabadulási, sportműsor köretében Játsszák le. Az országos szabadfogású ifjú­sági birkózó-bajnokságban Krausz, a Pécsi Kinizsi versenyzője kis- középsúlyban harmadik lett.- ♦ ♦ f'-­Csak a PERC győzött az asztalitenisz NB i! során A PécH Szikra MB tí-ee teke­csapata a Budapesti Cserzők csa­patát 5.5:1.5 arányban legyőzte. Az , összevont megyebajnokság mérkő­zései során a PVSK a Közlekedés ellen 6:2-re győzött, a Kaposvári Fáklya a Pécsi Kinizsivel 4:4-es döntetlent ért el, míg a KMTE 5:3-ra, a PVSK pedig 5:3-re győ­zött a Pécsi Építők, illetve a Ka­posvári Fáklya ellen. W rtw!HiSrt ^ 6>l A PÉCSI RADIO 1360. március 29-i, keddi műsora a 223,8 m középhullámon: 17.30: Szerb—horvát nyelvű műsor: Zajecsárka-kóló; A napokban jegyeztük fel. Hírek, tudósítások. Legújabb felvételeinkből:., Nép­dalok, tamburazene. így kezdték a hercegszántói Lenin Tsz-ben. Moravac-kóló. 18.00: Német nyelvű műsor: Munkaverseny a dalmandi hibrid üzemben. Termelékeny a komlói széngyalú. Szilágypusztai vidám lányok kö­zött. — Riporh Rosen-Riesen. Vidám dali Hírek. Dalok, hangszerszólók. 18.30: Magyar nyelvű műsor: Többet, mint tavaly. s. — Az MSZMP Baranya megyei Bizott­ságának felhívása a termelőszö­vetkezetekhez, gépállomásokhoz és állami gazdaságokhoz. 18.40: Szív küldi szívnek szívesen. 19.00: Munka után. Zenés összeállí­tás. 13.55: Hírek; tudósítások, 30.00: Műsorzárás. Mopresszó: Magyar híradó; 60/1 sporthíradő, Az életre készülünk Dunai viza, Apró okok. Az olie bosszút áll. (Előadások — hétfő ki­vételével — mindennap fél 3, 6 és fél 8 órakor). Fekete Gyémánt (Gyárváros)s Sortüz az égbe (5 és 7 órakor); Építők kultúrotthona: Csillagok (5 és 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Idegen gyermekek (fél 6 és fél I órakor). Rákóczi (Mecsekalja): Fekete gyöngyök (7 órakor). Május 1. (Vasas n.): Fényeit a föld alatt (7 órakor); Kossuth (Mohács): Távoli parto­kon (6 és 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Ott a végállo­máson (8 órakor); Táncsics (Siklós): Papírsárkány (8 órakor). A Magyar Hidrológiai Társaság pécsi csoportja rendezésében már­cius 30-án, szerdán délután fél 6 órakor a MTESZ helyiségében (Janus Pannonius u. 11. sz.) ülés György (főosztályvezető, Budapest. A borsodi vízellátási rendszer cím­mel előadást tart. A televízió mai műsoráé 13.00—17.00: Ipari és kereskedelmi adás. 18.00: 100 kérdi»; » 18.45: szünet. 19.00: TV Híradó. 19.15: Gyurkovics Márta ______ 19.3 0: Hárman az éjszakában. Szovjet film. Aa Egészségügyi Dolgozók Aka­démiája soronkövetkező előadását március 30-án délután 5 órakor az I, sz. Belklinika tantermében tart­ja. Az előadás címe: Középkor or­vostudománya. Előadó: dr. Flerke Béla adjunktus. (Anatómiai Inté­zet). Az összevont kosárlabda-baj nok- ság során a Bonyhádi Cipőgyár 64:45 (18:11) arányban győzött a Szigetvári Gimnázium női csapata ellen. A Paks) Kinizsi—Szekszárdi Petőfi mérkőzés eredménye 50:34 (24:1«). Dallas Long megjavította Nieder egy hétig élt súlylökő világcsú­csát. A Los Angelesben megrende­zett versengőn 19 m 67 cm-ert lö­kött. Köuas ét Kalmár hmrea a PVSK** Búdat Spartacus mérkőzésen. Tál Botvínnik eilend sakk vtlág- .1 bajnoki mérkőzésen 4:2 arányban vezet Az utolsó mérkőzést elem­idén után Botvínnik feladta, SZINHAft Színház: PHlangókisasz­Mfemzeti----------­sz ony (délután 3 órakor)- Bernards háza (este 7 órakor); Kamaraszínház: 12 dühös ember (este fél 8 órakor). MOZI: Park: Csudálatos majom (M 3» fél 7 és fél 3 órakor, szélesvásznú); Kossuth: Római lányok (fél 3; fél 7 és fél 9 órakor). Petőfi: Téves kapcsolóé (fűi A fél 7 és fél 8 órakor); Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó, 60/1* sporthíredé, Az életre készülünk, Dunai viza, Apró okok, (Előadások 11 órától folytatólago­san 3 óráig). MODERN TÁNCBEMUTATÓ Ms® március 30-án; szerdán este 7 órakor Pécs város Művelődési Há­zában (Déryné u. 18.) a KISZ es a Művelődési Ház rendezésében. Köz reműködik a művelődési ház tánc­klubja. Műsor: menüett, keringő, tangó, Horsy-horsy, charleszton, Bhimmy, fox, swing, boggie-woogie mambó, samba, runba; rock and stb. Belépődíj I forint, diá­koknak 2 forint. 236 A KISZ és Szakszervezetek Dok­tor Sándor Művelődési Háza 1960. április s-áB; szerdán du. 5 órakor új szabás-varrás tan folyamot in ™ «haladók és kezdők részére. Beiratkozás a művelődési ház irt dajaban. (Kossuth Lajos u. rand« három hónapra 60.— forint. Tanfolyamvezető: Kanra Dezsőn t. IW Gyengébb játékkal is komlói győzelem született Komlói Bányász—EVTK 2:1 (1:1) Bi­PEAO^Kalapgyór 11:3. Gara 4, Horváth 3, HraboczM 3, Havasi 1 győzelmet aratott. Urán SC—Ak- namélyitő Bányász 8:8. Az Urán SC egyes Játékosai gyenge telje­sítményt nyújtottak. Székelyhídi 4, Ragonosa 3, Bálára 1 győzelmet szerzett. Mindkét Nfl ks tosárlalnto csapatunk kikapott Rossz napjuk volt a PVSK NB f-es kosárlabda-csapatainak. A fér­fiak Baján, a lányok Szolnokon szenvedtek vereséget. A férfi mér­kőzésen kWoo küzdelemben ma­radt alul a csapat, míg a női mér­kőzésen a szolnokiak gyors táma­dásai ellen a PVSK-nak nem volt ellenszere. A kosárdobás sem ment a pécsieknek, egyedül Ara- tóné dobókészsége volt megfelelő. Eredmények: Szolnoki VM—PVSK női 80:65 (37:28). Bajai Bácska— PVSK férfi 104:101 (50:53). Az NB II. tovAbi eredményei Szállítók—Mosonmagyaróvári TE i:i (3:0). Zalaegerszegi TE—Váci Petőfi S.-l (0:1). Győri Vasas ETO-^Székesfehér- vári Vasas 1:0 (1:0). Oroszlányi Bányász—Láng l :0 í6:0). Kaposvári MTE—Sztálinvárosi Kohász 3:1 (1:1) Budafoki MTE—Pápa 2:0 fid». Komló, 2300 néző. vezette: róczJcL KOMLÓI BÁNYÁSZ: Kun — Ka­nizsai, Palotás, Komlói — Kékesi, Molnár L — Garai, Cziráki, Peré- nyi, Sós, Faragó. Edző: Remmér Lajos. ERZSÉBETI VTK: Horváth — Vagy, Tácsik, Pálinkó — Rehák, äinkovics — Sági, Kalmár, Gru- vieska, Roller, Rá fkai. Edző; Csiz­madia Mihály Erőtlen EVTK-támad ások után a Somlói csapat vette ált a játék Irányítását Már a 7. percben gól­szerzés! alkalma nyílt Komlónak. Sós 16 métere» bombáját azonban Horváth védte. Pár perccel később Sós, Faragó, Cziráki volt a labda útja, azonban a középcsatár kapu mellé emelte a labdát. A másik oldalon Kalmár elől Kun csak merész előrevetődéssel tudta a iabdát megszerezni. A 15. percben váratlan gólhoz jutott a komlói csapat. Sós lö­vése Nagy lábáról a bal sarokba jutott. Öngól! 1:0. A pestiek még ugyanebben a perc­ben egyenlítettek. Kavarodás után Gruvicska labdája a hálóba talált. 1:1 Újabb gólt érhetett volna el a komlói csapat, azonban Garai egy hazaadott labdát elhamarko­dottan kapu mellé emelt. A fél­idő további részében fokozatosan feljött a komlói csapat, végül is teljesen kapujához szegezte ellen­felét. Gólt elérnie azonban nem sikerült. A második félidőben folytatód­tak a bányász támadásai. Az er­zsébeti védelem azonban jól zárt, biztosan védekezett. A 65. percben Cziráki lövése jelentette az első komoly eseményt. A 73. percben végül sikert ho­zott a sok komlói támadás. Fa­ragó váratlanul lőtt kapura *» lövése a kapufáról a hálóba vá­gódott. 2;l. Továbbra is a komiól csapat maradt támadásban, azonban gólt nem tudott elérni. Míg Garai sza­bálytalan szerelése miatt kapott tizenegyesét sem tudta értékesí­teni Kékesi. Nehéz küzdelemben született meg a Komlói Bányász győzelme. A vendégcsapat mór az első per­cek után védelemre rendezkedett be. Látható volt, hogy legalább döntetlennel szeretne Komlóról tá­vozni. A komlói csapat a tömör védekezés ellenszerét nem találta meg. A csatárok körülményesen adogattak. A bányászcsapatból Kékesi, Garai, Cziráki. míg a ven­dégektől Rehák és Gruvicska já­téka emelkedett kL Bódosi pompás magasugrása a Pedagógiai Főiskola fedettpálya atlétikai versenyén A PEAC, Postás és Pedagógiai Főiskola atlétáinak részvételév«! a Ped. Főiek. sportköre fedettpálya atlétikai versenyt rendezett Az eredmények a következők voltak: helyből távoiugrás, férő: 1. Lechner (Ped Főiek.) 270 cm, 2. Litz (P.EAC) 270, 3. Pungor (PE- AC) 260. Nők: 1. Bátai (Ped. Fő­lek.) 220. 2. Schuszter (Ped. Főisk.) 200, 3. Baranyai (Ped. Főisk.) 200. Női ötös csapatban: i. Pedagógia) Főiskola 230 em-es átlaggal. Verenget szenvedett a Pécsi Dózsa Bandádon Bonyhádi Vasas—Pécsi Dózsa 4:3 í1:3) Bonyhád, 1000 néző, vezette: Po­gány. Bonyhádi Szlávi esek — Pálos, Horváth, Borsodi — Molnár, Pataki — Varga, Fládlng, Endrödi, Réder, Wagner. Edző: Csordás Sándor. Dózsa: Zengői — Farkas. Kocsis, Rendes — Pleck. Hegyi — Kamon- di, Opova, Garami. Rádi. Kovács. Edző: dr. Czibulka Mihály. Gyenge iramban indult a mérkő­zés. A Dózsa csak fokozatosan len- düt támadásba. A 6. perc hozta az első gólt. Hegyi, Kamondi, Gara­mi adogatás után a középcsatár a Jobb sarokba fejelte a labdát. 0:1. Négy pere múlva Opova lőtt gólt, a kapus mellett a bal sarokba gu­rított. 0:2. A Dózsa-esatárok ebben a játékrészben könnyedén, ötlete­sen látszottak. A 32. percben újabb gól született. Garami labdáiét Ko­vácshoz adta. akinek keresztlabdá­ját Kamondi a bal sarokba lőtte. »\3. Még további két gólt lőtt a Dózsa, azonban a partjelző lest .1 el­lett; A 39. percben yiádln* • ki­futó Zengői mellett a jobb sarokba gurított, 1:3. A második félidőben Zengői he­lyett Danka védett, Rádit Győri- Kiss váltotta fel. A 49. percben Farkas szabálytalansága miatt tizenegyeshez jutott a bonyhádi csapat. Az első lövést Danka ki­védte. A játékvezető azonban újra rugatta a labdát, ezt már Fláding a kapuba lőtte. 2:3. A Dózsa tá­madásai rendre rosszul sikerültek. A bonyhádi csapat lelkesen játszott és sikerült is egyenlítenie a 60. percben. Endrődt a kapun kívül helyezkedő Danka feje fölött a há­lóba emelte a labdát. A bonyhádi csapatot nagyon lelkesítette a dön­tetlen elérése, további támadásai eredményeképpen Vajda a 71. perc ben Danka mellett nehéz szögből gólt lőtt. 4:3. Hiába küzdött utána már a Dózsa csapata, még egyenlí­teni sem tudott. Jók: Horváth, Molnár; Fládlng, Utetve Kocsis, Hegyi; Garami; Kikapott a BTC, győzött a Csepel Autó az NB lll-ban Pécsi Vasas—Kaposvárt Kinizsi 3:1 (1:0). BTC-pálya, vezette: Bicaó. PÉCSI VASAS: Szedell — Eger­vári, Becsei, Berki — Rákóczi, Somogyvári — Stelzámaner, Kő­halmi, Szopka, Angyal, Danajka. Edző: Bárdos! László. K. KINIZSI: Őri — Acs, Szigeti, Sütő — Jezeri, Márkus — Talián, Szentgróti, Laezkovics, Horváth, Herbei. Edző: Avar István. — Már az ötödik percben vezetéshez Ju­tott a Pécsi Vasas csapata. Angyal révén. A kaposváriak mezőnyben (öl játszottak, azonban gólt elérni nem tudtak. A második félidő ki­egyenlítettebb játékában is sike­rült a Vasasnak győzelmet bizto­sítania. A gólokat a második fél­időben Stelzámmer, illetve Hor­váth rúgta. Jók: Somógjrvári, Rá­kóczi. Danajka, illetve Máriáié, SzlgetL Bácsalmás—Pécsi BTC Itt (tMk Bácsalmás, 800 néző, vezette: He­gyes. BÁCSALMÁS: Ninceevics — Tágity, Pólyák, Wachüer — Batiz, Böröcz — Petrekánics, Prikidáno- vics, Süke, Mezei, Severácz. Edző: dr. Gombos Tibor. BTC: Sarbak — Berta, Sikkjei. NB H. AU. AS A: 1. Győr 2. Szállítók 3. Komló 4. Budafok 5. Sz.-feh. 6. M.-magy. 7. ZTE 8. Bp. Spart. 10—11. EVTK 10—11. Láng 12. Vác 13. Kaposvái 14. PVSK 15. Pápa M. Sztáliné 20 M 2 2 42: 6 34 20 12 5 3 38:15 29 20 11 4 5 40:21 26 20 19 5 S 19:14 25 20 10 1 9 43:82 >1 :í© 7 5 8 25:35 19 at T 5 • 20:80 10 20 7 4 9 28:88 13 20 7 4 9 80:36 18 20 8 2 10 27:33 18 20 6 6 8 t8:22 ’8 20 7 3 10 21:28 17 20 6 4 10 26:38 16 20 5 5 10 23:32 15 20 5 4 11 16:34 14 20 5 1 22 29:86 18 Kékvölgyi — Szálai, Horváth — Szí geti, Győrfi, Dara, Hollós), Hazai. Edző: Krivanek Vilmos. Az első tizenöt perc hatalmas bőrgyári fölény jegyében zajlott: le. A bács­almási védelem jól hárított. A 20. percben lőtték a hazaiak eűső gól­jukat Severácz révén. A második félidőben a BTC teljesen beszo­rult. Góljukat Süke rúgta, a BTC egyetlen gólját Hollós! szerezte. Jók: Jágity, Wach tiler, illetve Kék- völgyi, Győrfi. Kiskunhalasi Dózsa—Komló*. Bé­ta-akna 3:1 (0:1), Kiskunhalas. 2000 néző, vezette: Szelei. Az első fél­időben a komlói csapat támadott, míg a második félidő kiskunhalasi fölény jegyében zajlott le. Két gyors góllal fordítotté meg ez eredményt. Góllövők: Puskás 2, illetve Sör. Jók: Molnár, Ungi, Puskás, Illetve a komlói ledeizet- pár. Kiskunhalast MEDOSZ—Pécsi Bányász, 3:3 (1:1), Kiskunhalas, 1000 néző, vezette: Völgyesi. Sze­rencsétlen mérkőzésen vesztett a Pécsi Bányász csapata. Lombos) a mérkőzés során lábát törte Góllö­vők: Hírt, Turcsi, Vans, illetve Hirt (öngól), Tóth L (öngól). További eredmények: Csepel Autó—Bajai Bácska ** (3:0). Bajai EpitOk—Kaposvári Dózsa 3:0 (1:0). Székesfehérvár r-Domkóeár lel (1:1). IN» A PEAC is, Mohács is győzött a megyei I. osztályban Ez a forduló sem hozott döntést | csapata. A játékvezető teoelább megyei I. osztály bajnoksága- két jogos 11-est nem ítédtmee. in n/vVin a Pnctóic mIririortf r»zvrr_ r«Aiiu.,g. r - J-J «< . •>. ° , „IS,y1ÜÍ?, hármasugrás': l iéaL Főiek.) 330 ccm 3, Lechner (Ped. Főiek.) »M éni i. (PEAC) 780 cm. pmwoc Nagylabda dobás, térik t rw jj* (PEAC) 13,23 m. 2. Schüler Eöiafc) 12 m, 2. Bódosi (PS- AC) 11,7° m. Női: L Reiner (Ped Főisk.) 8.40, 2—3. Szatmári és Ba- ranyai (Ped. Főisk.) 3 m Férfi otoecsapatben: L PEAC 40,00 m átlag. Női ötőscsapatbem L Ped. Főiskola 8,08 m átlag Férfi magasugrás: i. Bódosi (PE­AC) 191 cm, 2. Szabó (Ped. Főisk.) ns cm, 3 Bódosi (PEAC) 170 cm. Női magas: L Bágyi (PEAC) 135 3—J. Bátai és Schuszter (ped. FőiSk.) 130 cm. NŐI ötöecsapa«*>an: L Pedagógiai NMnk 131 em-es áttaggaL meoibi l FALT Állasai L PEAC m a 8 1 40:11 89 2. Mohára a m 1 s 39:14 29 8. Szabolcs n a 4 8 44:22 24 4. Szászvár 19 0 8 8 33:35 21 5. Bóly 29 1 4 S 84:23 29 6. ZMSE 19 1 4 8 32 .*22 20 7. Kinizsi 1» > 2 8 84:23 20 8. Postás 1« 8 8 7 33:28 19 9. Urán SC 10 8 4 8 31:27 16 10. Vasú L 19 6 4 9 33:27 16 11. Siklós 18 6 4 8 27:34 16 Iá Porcelán VI ( 2 9 33:31 14 13. Villány n 4 «ii 23:59 12 14. Hidas m 3 « n 18:41 10 15. Sz. Varas n — 4 14 14:60 4 16. Pécaváred rtasealépett. ban, noha a Postás mindent meg­tett a győzelem érdekében. Még azt is vitatható sportszerűséggel —, hogy a PEAC elleni mérkőzé­sét a nagy pálya helyett, az edző- pályára vitte. Azonban Itt Is h PEAC bizonyult jobbnak. Ugyan az első félidőben a Postásnak volt több gólszerzés! lehetősége, azon­ban csak egyet tudtak kihasz­nálni. A második félidőben a ma­gabiztosabb PEAC csapata két gól­lal bebiztosította győzelmét. PEAC—Postás 3:1 (1:1) Góllövők: Fekete 2, Qyörkő, illetve Kreier. A mohácsi csapat a Hidasi Bá­nyász csapatát látta vendégül ott­honában. A mohácsiak győzelme várható volt, jól Is Játszottak, de csupán az első félidőben. Ebben az időszakban három gólt is lőt­tek, Kispél, Csanda II. és König révén A bányászcsapet a máso­dik félidőben kiegyenlítetté tette a küzdelmet és Horváth révén gólt Is lőtt. A mérkőzés eredménye 3:1 (8:0). Pécsi Kinizsi—B6ly 1:8 **> Gyenge játékvezetés mellett, ne­5 « H 33:86 13 ^‘^^T«tott . Kürti Góllövő: Laki 11-eSből. PVSK II.—Pécsszabolcs 4M (2:0)' A tíz emberrel játszó szabolcsiak nem tudtak egyenlő ellenfelük len­ni a technikás pvalcsofcnak. Gól­lövők: Ball, Szőke, Nyári és Ró­zsa (öngól). Vasas I. Bányász-Órám SC 1 (1:0) Biztos győzelmet aratott a Vasas I. Bányász a gyengén játszó Uránnal szemben. Góll&vő: Per- necker, Gerber, Kocka. Szászvár—Szigetvári ZMSB ki (2:0). Az első félidőben hatalmas fölényben játszottak a szászváriak. A második félidőben Szigetvár volt jobb, de csak szépíteni tu­dott. Góllövők: Nyers 11-eaből, Ágoston, illetve LempeL Villány—Siklót (5:1 (O.V). A Já­rási rangadót biztosan nyerte a Villány csapata. A villányi csatár­sor remekelt. Góllövők: Schnei­der s, Kecskés, Sákics, Kell, il- letv Bagoly. Komlói Bányász TI •—Szigetvári Vasas 3:0. A szombaton lejátszott mérkőzésen a Bányász n. csapata WB m. e Dózsa n. L Csepel Autó 3. Pécsi BTC I. Bajai Építők 4. Kiskh. Dózsa g k. Kinizsi 8. Bajai Bácska 7. P. Dózsa II. 8. Bonyhád 9. Szekszárd 10. P. Bányász ti. Bácsalmás 12. Szív. MÁV 12 P. Vasas 14. K. Dózsa 18. K. MEDOSZ 1«. Komlói Béta 17. Dombóvár Állása eredményeivel. a K a u a u a u a 12 21 11 a ti 20 10 20 8 21 8 a 7 a a a 20 28 5 36:27 31 4 51:34 28 4 37:25 28 7 49:29 27 7 41:27 26 6 31:22 26 8 58:38 24 9 32:31 31 8 31:35 20 3 10 37:35 19 . 4 10 29:41 18 9 — 12 38:40 18 669 32:40 18 7 4 10 31:44 18 7 1 12 39:44 15 2 4 14 19:47 8 2 3 15 18:70 7 DtJNÁNTÜLl NAPI O A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelőe szerkesztő: Vasvári Ferenc Kiadja a Dunántúli Napló Lapkladóvállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, József Attila u. 10. Telefon: 15-32, 15-33. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. sz. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postnhlvatalok- »« és kézbesítőknél. ■Mamiért díj 1 hónapra 11.— Ft>