Dunántúli Napló, 1958. szeptember (15. évfolyam, 206-230. szám)

1958-09-02 / 206. szám

6 NAPLÓ 1958. SZEPTEMBER % ■ ..........% SP ORT Sporthírek A 12 találatos totószelvény: 2, 1, X, 2, 2. I, 1, 1, 1, 2, 1, 2. * A Szovjetunió labdarúgó-váloga­tottja Prágában 2:1 arányú győ­zelmet aratott a csehszlovák válo­gatott ellen. * Az NB 1. eredményei: MTK—Fe­rencváros 1:0. Miskolc—Szombat­hely 3:0, Győr—Bp. Honvéd 0:0, Csepel—Dorog 2:2, Diósgyőr—Ta­tabánya 2:1, Vasas—Újpesti Dózsa 3:0, Salgótarján—BVSC 3:1. * Philadelphiában befejeződtek a vivó-világbajnokság mérkőzései. A kard-csapatversenyt a magyar együttes nyerte. A kard egyéni versenyben a szovjet vívók dia­dalmaskodtak’. * Budapesten megkezdődtek az úszó Európa-bajnokság versenyei. A magyar versenyzők kőzill Dobál a férfi 100 m-es gyorsúszás, Ta­kács pedig a női 100 méteres gyors­úszás döntőiébe került. A magyar kézilabda-válogatott első mérkő­zésén 7:0-ra győzött Belgium ellen. Prágában folynak a röplabda Európa-bajnokság mérkőzései. A magyar férfi és női csapat bizto­san nyerte első mérkőzéseit. * Az ökölvívó NB I-be Jutásért a Komlói Bányász Kaposváron mér­kőzöl* a Dózsával. A kaposváriak fölényes, 13:2 arányú győzelmet arattak. * A PVSK férfi és női kosárlabda- csapatai barátságos mérkőzést ját­szottak. Eredmények: PVSK— Bajai Építők 52:52, női mérkőzés; PVSK—Postás 83:45, férfi mérkő­zés. ár A teke NB I-ért mérkőzött a Péest Szikra és a Győri ETO csa­pata. A találkozót a győriek nyer­ték s:2-re. A BTC tekézői barát­ságos mérkőzésen 6:2 arányban győztek a Bajai Iparosok ellen. * Postás—Dózsa edzőmérkőzés lesz szerdán délután fél 5 órakor a Postás sporttelepén. A Dóssá és a Komlói Bányász győzelemmel kezdett az NB H-ben A PVSK döntetlent ért el Székesfehérváron Az NB II. őszi első fordulójában általában a várakozásnak megfelelő eredmények születtek. Meg­lepetés is akadt. Eredmények: Láng Gépgyár—Kistext 2:1, Délbudai Spartacus—Sztálinvárosi Vasas 2:1, Oroszlányi Bányászr—Zalaegerszegi TE 3:1, Kaposvári Kinizsi—Csepel Autó 1:1, Váci Petőfi— Szállítók 2:2, Pécsi Dózsa—Moson­magyaróvári TE 4:1 (2:0) 5000 néző, vezette: Völgyesi. . . Pécsi Dózsa: Danka — Csu- biztosították győzelmüket. Jóit: pák, Kocsis, Hegyi — Lovig, Kresz Danka, KreSz, Kakuszi, illetve Ru- — Kamondi. Opova. Garami, Ka- zsa és Bencze. ekkor nem sóik hiányzott a ld- Horváth I. beadását Szentes a há- egyenlítéshez. Az utolsó negyed- lóba továbbította. Jók: Lendvai, órában a pécsi Játékosok ismét Kutas, Köves és Göncz, illetve Ne­magukhoz ragadták a játék irá- mes, Horváth H., Németh; nyitását és Garami két góljával Romlói Bányász—Budafoki MTE Kinizsi 4:3 (1:3) Székesfehérvári Vasas Pécsi VSK 2:2 (1:1) Székesfehérvár; 4000 néző, vezet­Budafok, 1600 néző, vezette: Kösztner. Komló: Krausz — Kanizsai, Pre- lóger, Komlói — Kohlmamn, Ba­lázs — Kiss, Cziráiki, Perényi, Mol­nár I., Daum. Budafok: Németh, — Petőcz, kuszi, Kovács. MTE: Horváth n — Horváth IV, Becze, Tóth U — Gnám, Németh I, — Rúzsa, Nagy, Németh IV., Sziváik, Csobai. A pécsi csapat már az 5. perc­ben megszerezte a vezetést. Ka- te: Aranyosi. mond! beadását a kapus kiejtette, Székesfehérvári Vasas: Nemes Kakuszi három méterről nem hl- — Szőke, Bognár, Horváth n — Schneider, Dobes — Pécsi, Szabó bázott. (1:0). A vendégek szemmel- Dérfalvi, Németh, — Kiss, Szentes, II — Papp, Pintér, Haász, Hetlin­láthatóan arra törekedtek, hogy Kisteleki, Ispaics, Horváth I. ger, Pécseid. minél kevesebb góllal ússzák meg PVSK: Hámori I — Lendvai, Igen nagy küzdelmet vívott a a mérkőzést. Sokszor hat-hét em- Köves, Szegedi — Kutas, Laczkó, két csapat. Az első félidőben a berrel is védekeztek, de időnként — Vígh, Göncz; Vincze, Freppán, hazai együttes kezdett jobban, a támadásokA is jutott erejükből. Szederkényi. BMTE ekkor jelentős föaényt har­A 10. percben Kamondi lőhetett Az első félidőben a PVSK kéz- colt M, s az eredmény sem maradt volna gólt, de jó helyzetben hibá- deményezett és több támadást ve- el, mert 3:l-es vezetésre tettek zott. A 15. percben Opovát szabály- zetett. A PVSK vezető gólja a 22. szert a kissé fáradtan játszó kom- talanul szerelték a tizenhatosán percben született meg Freppán lói csapattal szemben. Fordulás belül, a tizenegyest Hegyi először révén. A 41. percben a PVSK vé- után megváltozott a Játék képe. A a kapufára lőtte, de mivel az egyik delme hibázott és a székesfehér- komlóiak nagy lelkesedéssel nem- mosonmagyárévári játékos befu- vári Szentes kiegyenlített. Szünet csak a kiegyenlítést harcolták ki, tott a tizenhatoson belül, a játék- után is nagy volt az iram. Amíg hanem a győzelmet is megszerez- vezető újra rugatta a büntetőt, a vasutasok a lapos játékot erői- ték. A játék igen izgalmas volt, amit most már Hegyi nem hibá- tették, a hazaiak lendületes, gyors s a győzelmet a bányász csapat zott. (2:0). A Dózsa lendületbe jött, támadásokat vezettek hosszan elő- kitűnő hajrájának köszönheti. Gól- laposan, ügyesen adogattak a já- relőtt labdákkal. A székesfehérvá- lövők: Kiss, CziráM, Perényi, Mol- tékosok. A Játék nagy iramban riafc irányították most a játékot, nár I.; illetve Pintér, Helinger, folyt, mely egy ideig a szünet után de mégis a PVSK-nak volt több Haász. Jók Kanizsai. Kohlmann, sem csökkent. kidolgozott gólhelyzete. A 64. perc- Czdráki, Molnár L; Illetve Pécsi, A H. félidő nem Jód kezdődött a ben Vincze kapura tört; Dérfalvi szabó és Dobes. pécsieknek. A 46. percben a ven- tisztázni akart, de öngól lett belő- dégek szabadrúgáshoz jutottak a le. Két pere nvúlva Göncz tiszta tizenhatosnál; s Rúzsa jól eltalált helyzetbe került, de kivárt és így lövése a sorfal mellett Danka ka- kimaradt a nagy helyzet. A 84; pújába jutott (2:1). A kék-sárgák percben Szederkényi a középcsa- lendülete most alábbhagyott. A já- tár helyén kiugrott. Lövése azon- téfkosok visszaaestek, és igen sok ban a kapu mellé vágódott. A mér- hlbát vétettek. A vendégék több- kőzés befejezése előtt 3 perccé* szőr is veszélyeztettek; s bizony egyenlítettek a székesfehérváriak; Hal nntlidiiak sat diák tzetiHks ? A Magyar Rádió PÉCSI ADÖJANAK 1958. szeptember 2-i keddi műsora a 223,8 méteres középhullámon Fekete Gyémánt (Pécsgyárvá- ros): Négy lépés a fellegekben (6 és 8 órakor) Építők Kultúrotthona: Akinek meg kell halnia (5 és 7 órakor) , , Jószerencsét (Pécsszabolcs): Ho­16^30: Szerb horvát nyelvű műsor. gyan fedezték fel Amerikát (6 és Napról-napra. Hírek és tudósítá- a órakor) ?°u' ■*,0bb é\e£n ál,dozni ? Rákóczi (Mccsekalja): Ne várd a májust (7 órakor) gazdasági teendők. — Tambura- zene, népdalok. 17.00: Német nyelvű műsor. Indulók. — 12 éve. Jegyzet. — Hírek. — Német népdalok. 17.30: Magyar nyelvű műsor. Szív küldi szívnek szívesen. 17.50: Tudomány és az élet. Mi az oka a ;,rendkívüli” időjárásnak? 18.00: Pillanatképek Szigetvárról. (Riportműsor) 18.10: Dél-dunántúli híradó; 18.30: Muzsikáló Pécs. Hangos ze­nei újság; 18.45: Kommentár; 18.50' Népszerű dallamok. 19.00: Műsorzárás. A Magyar Posta pécsi ultra-rövtdhullAmu kísérleti adója a 88,6 megacikluson Május 1. (Vasas II.): Gyermekko­ri szerelem (7 órakor) Kossuth (Mohács): Szerelem és fecsegés (fél 7 és fél 9 órakor) Zrínyi (Szigetvár): Don Quijote (fél 9 órakor) Park (Szigetvár): Ég és föld kö­zött (fél 8 órakor) Táncsics (Siklós): Arany pók (fél 9 órakor) UJ TÁNCISKOLA kezdődik szeptember 12-én, pén­teken este fél 8 órakor a KISZ és Szakszervezetek Doktor Sándor Művelődési Házában (Kossuth L; u. 13.). Tanítás: kedd, péntek, es­te 7 órától. Vezeti: Balog. Előzetes jelentkezés a művelődési ház iro­dájában; KIRÁNDULÁS ABALIGETRE 17.00: Ipari adás; 17«i! ^döTá^k SávafádÍÓ Szeptember 7-én,- vasárnap Pécs 19"^°c:zene KertogÖk ****** “n" £lde“aSg& rí. lanczene. re. ^ u Jreggel 9 órakor, vissza­érkezés este 17 órakor. Jelentke­Megvette már lottószelvényét? zés 4-én, csütörtökön délig a mű­velődési ház irodájában a részvé- 1 1 ““ teli díj befizetése mellett. SZABAS-VARRAS TANFOLYAM kezdődik szeptember 3-án, szerdán Pécs város Művelődési Házában (Déryné utca 18.) kezdőknek dél­után 5 órakor, haladóknak este 7 SZÍNHÁZ Nemzeti Színház: Bástyasétány 77; (este 7 órakor) MOZI Park: örvényben (8, 7 és 9 óra­kor). Az utolsó két előadás ked- órakor. Beiratkozás mindennap vező Idő esetén a kerthelyiségben, délelőtt 9—12 óráig és délután 2—7 Kossuth: Kopogd ie a fán (5, 7 óráig a művelődési ház irodájá- és 9 órakor) ban. Tanít: Cser Ferencné. A tan­Petőfi: Kopogd ie a fán (fél 5; folyam 3 hónapos, tandíj 60 fő­iéi 7 és fél 9 érakor) tint; Megyei I. osztályú mérkőzések Ez történt az MB Ill-ban Péest Vasas—Székesfehérvárt a percben ismét megszerezte a Dombóvárra hízelgő, 2:l-es állásnál MÁV 2:1 (1:0). Pécs. Bőrgyár-pálya, győzelmet jelentő gólt, Czukor ré- a bajalaktól Czeglédi 11-est hlbá- 500 néző. Vezette: Magyar. A sze- vén. A Játék alapján döntetlenhez zott. Baja csatársora, különösen a zon első délnyugati NB III. mérkő- közelebb álló mérkőzést a kultú- két szélső, kitűnő játékot mutatott, zése ldényeleji Játékot hozott, ráltabb labdarúgást játszó vendé- az Építők már az első percben Amíg a székesfehérváriak bírták gek megérdemelten nyerték. vezetett és számtalan ordító gól­erővel, addig a pécsiek inkább Nagykanizsái Bányász—Péest helyzetet hagyott ki. Góllövők: csak lefutásokkal kísérleteztek és BTC 3:1 (2:1). Nagykanizsa. 1 000 Czeglédi, Kiélsz, Paszlancsek, illet- Somogyvári szerencsés góljával ve- néző. Vezette: Fehér. A mérkőzés ve Simoníalvi, zetéshez Jutottak. A II. félidőben elején a Bőrgyár lőtte az első gólt, Bajai Bicska—Bácsalmás 1:0 (1:0). a Vasas átvette a játék irányítását ekkor azonban hátvédjének, Kalá- gaja> 2 sno néző. Vezette: Bácsván. és Karácsonyi kitűnő alakítása nyosnak kiújult régi sérülése és sérülések miatt és fegyelmezési után remek góllal növelte az ettől kezdve a pécsiek 10 emberrel okokból négy legjobbját nélkülöző előnyt A kissé könyelműsködő játszottak a mérkőzés végéig. Fő- elmúlt évi bajnok tefljes sziwel-lé- védelem mellett a vendégcsapat lénybe került a Bányász, de így is lekkel Játszott és Így igen jó mér- tiszteletgólját Strohmayer lőtte, csak nehezen érte el góljait. Teljes kőzésen megérdemelten nyert a Rákóczi (P. Vasas) volt a mezőny csapattal nem valószínű, hogy a szintén jól játszó Bácsalmás ellen, legjobbja. Igen Jó játékvezetés. PBTC vereséget szenvedett volna. A mérkőzés sorsát a 16. percben Pécsi Bányász—Nagyatádi Ktni- Góllövők: Bányai. Kovács, Lervenc Albert nagy gólja döntötte el. zst 2:1 (1:0). Nagyatád. 1 000 néző. (tizenegyesből), illetve Hauschl. ___ Vezette: Széki. Végig kemény, de Bajai Építők—Dombóvári VSE 3:1 sportszerű, igen jó mérkőzésen az (2:0). Dombóvár. 1 200 néző. Vezet- -A'®72° 1. félidőben Mező révén szerez- te: Isztl. Gyenge Játékvezetés miatt YfzettoKulcsán Igen.jó já­ték meg a pécsiek a vezetést. A kemény, helyenként dugva mérkö- mltov Uték nnív kütoíüemielíe- 76. percben tizenegyessel Bicsákl zést vívott a két csapat. A volt "Jény Játé^ nagy Mzdelem jeM révén egyenlítettek a hazaiak. A NB II-es csapat rutinja rányomta szöglett Bányász azonban még ugyanebben a játékra bélyegét. Az eredmény a mutatja, fölényüket alon­ban nem tudták gólra váltani. Gól­lövő: Pénzes. , Szekszárdi SC—Kaposvári MTE 3:o (0:0). Szekszárd, 1000 néző. Ve­zette : Budán. A két volt NB n-es csapat találkozóját közepes iram jellemezte, viszonylag gyenge já- Dtósgyőri Vasas—PEAC 6:1. — A ra. A PEAC győzelme nem volt tékkal. A II. félidőben lelkesebb mérkőzés Budapesten került sor- vi‘4s- Eredmények (elölállók a pé- szekszárd végeredményben meg­. , “ __, ... , . , esi teniszezők): Tamássy—Gál 6:1, érdemelten győzött. Gollövők: Be­ra . A kitűnően játszó diósgyőriek 6;íi Ambrusné—Dobálné 6:1; 6:3, nács (2), Simon, győzelmi sorozatát csak Salamon- Bajtainé—Lajkóné 32). Játék nél­nénak sikerült megszakítania. — kül. Czibulkáné—Sándor 6:1; 6:2, Részletes eredmények (elölállók a Salamonná—Pados 6:3; 6:2; Wébel­díósgyőri versenyzők): Brosszmann né—Fodor 3:6, 12!, Tamássy; Amb­—Tamássy 6:1; 6:0, Gábomé— rusné—Gál, Dobálné 6:2, 6:3, BaJ­Ambrusné 6:4, 6:3. Monori—Bajtai- tainé, Salamonná—Pados, Sándor né 6:2, 6:2. Biszterszki—Czibulká- 5:7, 6:3, 6:0. Wébelné, Chólnoky— né 9:7, 6:3. Kocsis—Salamonná 3:6, Fodor, Wirtné 3:6, 3:6. A pécsiek 6:1. Brosszmann, Monori—Ambrus- az utolsó mérkőzést kedden ren­né. Tamássy 6:4, 7:5, Gábomé, dezik Pécsett, a Balokány-liget­Szurovszky—Bajtainé, Salamonná ben. Ekkor az FTC lesz az ellen­6:4. 6:3, Biszterszki, Kocsis—Czi- (él A mérkőzésnek döntő ielen­bulkáné, Wébelné 3:6, 6:0. Iel’ A merKozesneK aonto leien Pécsi Kinizsi—Szigetvári Zrínyi (Sellye) lesérült és ettől kezdve a utolsó perceiben Kiss Géza (Szentt Miklós SE 3:0 (1:0). Pécs, Kinizsi- hazaiak 10 emberrel játszottak, lőrinc) a kiállítás sorsára jutott, pálya, 150 néző. Vezette: Sutyor. Mindenki a vendégcsapat további Komlói Béta-akna—Hidasi Bd- Mlndvégig nagyiramú mérkőzés, góljait várta, azonban Sellye csőn- nyász 0:0. Komló, 500 néző. Vezet- Az eredmény Igazságos. Góllövők: kán, nagy lelkesedéssel kiegyen- te: Papp. Közepes színvonalú és Kovács (2) és Fodor. A játékvezető lített, sőt, csak a balszerencse iramú mérkőzés, a hazaiak valami- a szigetváriaktól Bálit, a Kinizsi- ütötte el a győzelemtől. Góllövők: vei jobbak voltak, az eredmény bői pedig Kövesit az I. félidő 40. Duka, Szpisják, illetve Amon és Igazságos. A 76. percben a percében egy durva összecsapás Szommer. komlóiak megszerezhették volna a miatt kiállította. „oháosiT^ntl,Wn,H Tr«!.tor |g«^££e£S"bB*ányIS PéPclC3Vo8tósto7toaCSXné*ző %°l zeUI ^rlnUcto TvoTt” NsVas kapusába lőtte. zette- Huber Mint’várható volt a “apat "»Syobb tojása különösen Pécsszabolcsi Bányász-PEAC pétiek Sítoltak a játékot Ss a Játék EsrtÄ ‘CéSSbbi időp0ntra ha* lagymatag mérkőzésen állandó fö- blztos győzelmet aratott. A Játék lasztottak. lényben tetszés szerint rúgták a gólokat. Góllövők: Nagy J., König, Spiesz és Gál (3). Tenisz NB I* Porcelángyár—Vasas 1. Bányász 3:0 (1:0). Pécs, Porcelángyár-pálya, 300 néző. Vezette: Páldi. A Porce­lángyár a mérkőzés elején átvette a vasaslak játékmodorát és ezért nem volt eredményes. Amikor azonban lehiggadtak, ilyen arány­ban is megérdemelten győztek. Durva játékért először Orovitza, a P. Porcelánból, majd Pemecker K. a Vasas I. Bányászból a kiállítás sorsára jutott. Villányi Traktor—Szászvári Bá­nyász 2:1 (1:0). Villány, 300 néző. vezette: Rolléder. A bajnoki nyitás legnagyobb meglepetése az elmúlt évi bajnok Szászvár veresége. A technikásabb szászváriak játékát a villányiak lelkesedése kiegyenlí­tette és így igen jó játékvezetés mellett a hazaiak megérdemelten győztek. Végig nagy iram, Izgalmas mérkőzés. Góllövők: Schneider, Kovács, illetve Dttrói. Sellyéi Spartacus—Pécsi Traktor 2:2 (1:2). Sellye, 500 néző. Vezette: Völgyi. A II. félidő 5. percében 2:l-es pécsi vezetésnél Duka PEAC—Vasúti Főosztály 7:2. Ez tősége van m pécsiek bentmaradá- a mérkőzés is Pesten került sor- sát Illetően. Közepes eredmények az at etikai egyesületi bajnokság II—lit. osztá'yú versenyén Az pekingi sfiMUwHnok H árom évvel ezelőtt Pekingnek A piszkos mocsarakból lett a ma- sebb edzőtermek is vannak ebben ezen a külterületén csak napság már kristálytiszta vizű a nagy épületben, valamint biliárd- mocsarak és roskatag kunyhók. Lung Tan tó, körülötte pedig ha- terem, klub-szoba, társalgó, öltöző, voltak. Két éve már ezek helyén talmas betonépítmények mered- zuhanyozó, értékmegőrző, napozó, áll az új sportcsarnok, azaz inkább nek az ég felé, köztük az ú) sport- mérlegelő szoba stb. A három sportcsarok-kombinát, mert any- csarnok is. csarnok alapterülete — 34 000 négy­nyiféle sportlétesítményt foglal a sportcsarnok három nagy épü- zetmétert létből áll, ezeket folyosók kötik A csarnokokat különféle szabad- össze egymással. A középső épü- téri pályák övezik. így például at- let a tulajdonképpeni sportcsar- létikai és labdarúgó-pálya, továb- nők, amelyben kosárlabda, röplab- bá esti mérkőzésekre is alkalmas da, tenisz, asztalitenisz és tollaste- kosárlabda- és teniszpálya. nfsz (badminton) mérkőzéseket, sportcsarnok-kombinát Pe­valamint torna ököimvó birkózó. /I ^ng egyik neveiZetessé(Je. A súlyemelő, vívó és yu shu-verse- külföldl utogatók mind elragad- nyekat lehet rendezni (Ez az utób- tatíssal nyttatkoznak róla. A fran- bi a kínai népi önvédelmi sport cia sz(íkszervezeti válogatott tagjai kijelentették: irigyllk a kínai min tÓ~' f tŐ<~ sportolókat e csodás edzési lehe­lőzö-berende^ések — ezt mondám r.:c,a: Mérkőzések a kézilabda-bajnokságért Komlói Bányász—FTC 7:7. NB I; mit a Bányász nagyarányú győ­férfi mérkőzés. Komló, vezette: zelme a Fáklya ellen. Tordai. Nagyiramú mérkőzés, vé- Eredmények: gig a komlóiak vezettek. Volt idő, Női csapatok: Pécsi Vörös Mi­amikor már 6:2 volt az eredmény teor—Pécsi Dózsa 7:5, PEAC—S.-.i- a Komlói Bányász javára. Később getvári ZMSE 6:5, Traktor—Pécs- 7:4-rc alakult a mérkőzés, ekkor szabolcsi Bányász 4:4. Pécsi Bs- azonban a játékvezető téves itéle- nyász—Pécsi Fáklya 8:1. — Férfi teivel megzavarta a komlói csapa- csapatok: Pécsszabolcsi Bányász­tot és 10 másodperccel a befejezés Traktor 17:12, Pécsi Bányász—Epi- előtt az FTC-nek sikerült kiegyen tok 28-10 Itteni. Góllövők: Papp 4, Welnin- ‘ ger 2, Horváth, illetve Bodnár 2, Vájná, Tormási, Iglódi, Somm és Nád, A megyei kézilabda-bajnokság A város! I. Osztályú során ismét akadt meglepetés. A mérkőzések bajnokságra törő Dózsa kikapott Vörös Meteortól A Szigetvári A vároal labdarűgó-bajnoüság T. P-toig a PEA^l szemben osztá!yában megkezdődtek a maradt alul. Meglepetésnek szá- bajnokság küzdelmei. A nagy­csapatok tartalékgárdáinak bizony minden mérkőzésen meg kellett küzdeni a győzelemért Eredmé­nyek BTC H.—Közlekedés 7:2, — Elektromos—Cementáruipari 1:1, — PVSK H.—Helyőrség 4:0, Komlói Bányász II.—Spartacus 3:0, Dózsa n.—Vasas H. Bányász 2:0, Pécsi Bányász H.—Helyiipari 2:1. magában. Az atlétikai egyesületi bajnokság SK) 13.5. 3. Gelencsér (PEAC) 13.7. (PEAC) 614. Magasugrás: l. Varga 5. fordulójának II.—IH. osztályú 400 m 1. Fekete (PVSK) 66.6, 2. (Postás) 170, 2. Lltcz (PEAC) 155, versenyét Pécsett, a Postás ren- Gyulai (PVSK) 66.9, 3. Nászai (PE- Súlylökés: 1. Farkas (Dózsa) 12.35, d -zésében tartották. Az eredmé- AC) 74.2. Súlylökés: 1. Bakos <PE- 2. Wéber (PVSK) 11.83, 3. Manzlni nyeit általában közepesek. A leg- AC) 9.28, 2. Egyed (PVSK) 8.42, (Dózsa) 11.63. 4x100 m váltó: 1. Jobb - c tménv a férfiaknál Var- 3. Schmidt 'PEAC) 9.09 Gerelyve- PVSK 47.8. in. osztály: 100 m 1. ga. a nőknél Rublntné nevéhez tés: 1 Schmidt (PEAC) 31.42. 2. Füzes (Postás) 12.2, 2. Kiss (PV­fúződlk. Varga három számban is Bakos (PEAC) 29.80, 3. Hadnagy SK) 12, 3. Füzes II. (Postás) 12.7. győzött. Rublntné pedig Jó ered- (Dózsa 27.60. Magasugrás: 1. Né- 400 m: 1. Füzes I. (Postás) 59, 2. ménnycl nverte a 100 és ICO mé- szál (PEAC) 130. 4x100 m váltó: 1. Oszáld (PVSK) 59,2, 3. Verbőczi teres síkfutást. Részletes eredmé- PVSK 56.6. (PVSK) 60.8, 1500 m: 1. Oszáld (PV­nyelc Férfi szám: n. osztály: 100 m 1. SK) 4:32.8, 2. Simon (Dózsa) 4:10.2. Nöl számok: n. osztály: 100 m Varga (Postás) 11.4, 2. Sz'ávicsek 3. Mertz (Dózsa) 4:43.8. 200 m gát: 1. Rublntné (PEAC) 12.8, 2. Gerber (Dózsa) 11.6, 3. Nagy (PVSK) 11.8, 1. Füzes (Dózsa) 29.1, 2. Fenyősi Kaposi (PVSK) 400 m: 1. Nagy (PVSK) 52.5, 2. Mar- (PVSK) 29.6, 3. Koszorús H. (PE- tényl (PVSK) 53.6, 3. Blázek (Dó- AC) 31.6. Súlylökés: 1. Brlog (PE- zsn) 54.2, 1500 m: 1. Somorjai (PV- AC) 11.85, 2. Szakács (Dózsa) 11.27, (Postás) 12.9, 3. 13.2. 4. Baranyalné (Postás) 13.4, 400 m i. Rublntné (PEAC) 62.6. 2. Varga (PVSK) 64.7. 3. Baranyai SK) 1:15.8, 2. Kardos (Postils) 1:16, 3. Hartal (PEAC) 9.20. Távolugrás: (Postás) 66. Súlylőkés: 1. Tóth 3. Hollós! (PVSK) 1:32, 110 m gát: 1. Horváth (Dózsa) 549, 2. Hont! IPF.AC) 10.99, 2. Rublntné (PEAC) t. srécsey (PVSK) 13. 200 m gát: (PVSK) 543. 3. Ball (Dózsa) 534.— 179, 3. Baranyai (Postás) 8.17. — 1. Szécsev (PVSK) 28.4. 2. Szlávi- Magasugrás- 1. Szilárd (Dózsa) 165, ttcrelyvetés: 1. Tóth (PEAC) 35 03. esek (Dózsa) 30.5. Gerelyvetés: 1. 2. Füzes 11. (Postás) 160. 3. Jaka­(Taganugrás: 1. Csötönyi (PVSK) Wéber (PVSK) 49.63, 2. Martényi bős (Dózsa) 150. Gerelyvetés: 1. 140, 2. kap06l (PVSK) 130, 4. Tóth (PVSK) 47.02, 3. Cserháti (Dózsa) Révész (PVSK) 43.88, 2. Hartai (FE- fPEAC) 130. IH. osztály: 100 m 1; 46.53, Távolugrés- 1; Varga (Postás) AC) 43.1«; X Petz (PEAC) 41.32. — Igyeú fPVSK) 13,5, 2. Fekete (PV- «22, 3. Kovács (Postás) 621; 3. Litcz 4x100 m: 1; Dózsa 50.3* uerenuezeseK — tőséget nyújtó csarnok miatt. Az sem kell — a lehető legk°”zcrjtő- úszók egyik vezetője azt bek. A lelátók alatt körben széles rnonAta. „Szeretném azt az uszo­folyosókról nyílnak a különféle szükséggé helyiségek: öltözők, gyúró és orvosi szobák, társalgók, dohányzók, sajtószoba, stb. A csar­nokot télen-nydron használják. A sportcsarnoktól nyugatra van az úszócsarnok. Medencéje 50 méter hosszú és 20 m széles, északi ré­szén különböző magasságú ugró- tornyokkal, déli részén előfürdö- vei. A medence körüli lelátódon 2 oo0 néző fér el. A medence fene­kén korszerű szűrőtisztitó-beren- dezés gondoskodik a víz tisztán­tartásáról. A sportcsarnoktól keletre van az edzőtermek csarnoka. A nagy ed­zőterem 74 m hosszú és 44 m szé­les! Ez azt jelenti, hogy akár há­rom kosárlabda-csapat Is edzést tarthat benne egyszerre (kereszt­ben, persze). A pálya két oldalán 7—7 méter széles folyosó fut, ezek­ben torna- és asztalitenisz edzése­ket lehet tartani. De még más, kl­dát áttolni Londonba!" DUNANTÜLI NAPLÓ a Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: Az MSZMP megyei oárf.bizottsága Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, József A. u. 10. T: 15-32, 15-32 Hlrdetésfelvevö iroda: Kossuth Lajos utca 22. Tel: 19-18. Terjeszti a Megyei Postahivatal HIrlaposztalya és a hírlap-kézbesití postahivatalok. Előfizetés postahivataloknál és kézbesítőknél. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. sz Telefon: 20-27. Nyomdáért feleli Melles Rezső Köziem filmek Pécs m. J. város óvodáiba a be- lratások 1958. szeptember 3-tól 0- ig bezárólag lesznek. A beiratások időpontja délután 5—7 óráig. * A Komlói Erkel Ferenc Állami Zeneiskola az 1958—59. tanévre felvételt hirdet, ca felvételi vizsga ideje szeptember 4 és 5 de. 9 órá­tól du. 5 óráig bezárólag. * A TIT Művészeti Szakosztály ér­tesíti a közönséget, hogy a buda­pesti mintára szervezett filmklub­tagságra hétfő kivételével minden este 5 órától lehet jelentkezni a TIT titkárságán (Janus Pannonius u. 11.). A klubtagok részére ha­vonta két esetben régi, múzeáüs értékű filmbemutatók lesznek. — Tagsági dij havi 10 forint, * A Pécsi Közlekedési Vállalat ér­tesíti az utazóközönséget. hogv szeptember 1-től a hétköznap 17 és 20 órakor közlekedő fehérkúti Járatot részvétlenség miatt meg­szünteti. Továbbá az Uránváros­hoz új Járatot indít be, Széche­nyi térről 7.10 és 7.50 őrás, Urán­városból 7,20 és 8.00 órás indulás­sal. * A szabadegyetem titkárságán (Janus Pannonius u. 11.; I. eme­let) naponta délelőtt 10 órától es­te 18 óráig folynak a belratások a nyelviskolára. A be íratást és tandíj az 5 hónapos cislt félét re 100 forint.