Dunántúli Napló, 1957. szeptember (14. évfolyam, 205-229. szám)

1957-09-03 / 206. szám

6 NAPLÓ 1951 SZEPTEMBER 9 spOrt ti. at axaiakawunlci ? A PÉCSI RADIO MŰSORA: Nagy küzdelem, alacsony színvonal Komlói Bányász— Újpesti Dóssá 1:1 (1:1) Komló, 8000 néző, vezette: Harangozó Komlót Bányász: Krausz — Ka- került, aki gyengén a kimozduló tagja egymást felülmúlva roinbol­nlzsal, Polgár, Kripl — Kohlmann, Török elé akarta pöccinteni, ta a többnyire középen erőltetett Molnár XI. — Grózdics, Molnár I., Grózdics hátulról beugrott és kö- támadásokat. A 76. percben Göröcs Czlrákl, Kiss, Udvaros. zelröl a kapu jobb oldalába lőtt. Bencslcst szökteti, a szélső nagy Újpesti Dózsa: Török — Rajna, 1:0. lövését az oldalháló hárítja. A Várhldi, Zalai — Borsányl, Hal- A 30. percben Grózdics hosszú 80. percben Halmai vállalkozott mai — Bencsics, Göröcs, Nagyné- labdával elfut, tizenöt méterről lövésre, ő azonban magasan Krausz mcdl, Aspirány, Tóth. küldött lövése a jobb kapufa kül- kapuja fölé vágta a labdát. Ké­Az első tizenöt-húsz perc a ső éléről pattan ki. sőbb Bencsics hagyott ki ordító Komlóé volt. Ekkor a bányász- Ezzel mintha a Komló ellőtte helyzetet. csapat nemcsak lelkesen, hanem volna a puskaporát. Feljött a Dó- az utolsó hét-nyolc percben is­jól Is játszott. Az 5. percben Gróz- zsa és leginkább Aspirány irányi- mét fellángolt a hazai csapat. A dics meredek szöktetésével Czi- tásával több veszélyes helyzetet 83. percben Kiss labdájával Ud- ráki tört kapura és az ötösről a teremtett. Feltűnt a fiatal Nagy- varos megszökik, félmagas beadá- jó ütemben kifutó Törökbe lőtte némedi ügyes játéka, gyakran vál- Sát a balösszekötő helyére sodró- a labdát. Nagy helyzet volt! A toztatta helyét és ez megnehezí- dott Grózdics kezeli le, de tíz mé- máslk percben az Újpest vészé- tette a védők dolgát. A 25. perc- teres bombáját Török bravúrosan Jy ez te tett: Aspirány húsz méterről ben Aspiránytól kapott labdát Védi (Ha laposan lő, a kapus ver- küldött bombáját Krausz a kapu kedvező helyzetből a kapu fölé ve van) Két perc múlva a külön- fólé nyomta. Mindjárt utána Gróz- emelte. ben feltűnően erőtlen Molnár I. a dics beadásáról a belsők lekéstek, a 34. percben Tóth a félpályáról ig-osról nagy erővel lőtt, a léc alá Cziráki került kecsegtető helyzet- hozta fel a labdát, majd Nagyné- tartó labdát Török a kapu fölé be, azopban csúnyán mellélőtt. A medlhez adott. A középcsatár egy- öklözte nézők harsányan biztatták a bá- bői a lyukrafutó Tóthot szöktette, , . __,__ ny ászfiúkat és az ekkor jól Játszó a balszélsö az alapvonal előtt kö­belső hármas gyakran zavarba zépre ivelt; a védők nem tudtak ícl a játék képének. A Kom­hozta a budapestiek védelmét. A beavatkozni és a befutó Aspirány !á‘. Bányászban Krausz biztosan 13. percben gólt ért el a Komló, három méterről a kapu balolda- fedett. A közvetlen védelemben Kissről lepattanó labda Zalai elé lába talpalta a labdát. 1:1. Knr"­> Továbbra Is a Dózsa játszott job­ban. A 34. percben Bencsics átját­HIREK, eWm QMj&k A totó 12 találaton szelvénye: a, 1, 2, 2, 1, 2, x, 2, 1, 1, 2, 2. * Dorogon bányász válogatott- vasutas válogatott atlétikai ver­senyt rendeztek: A verseny aorán a PVSK versenyzői három győ­zelmet és több helyezést értek el. Eredmények: 400 m: 1: Lippay (PVSK) 50.9, gerelyvetés: 1: Lukács (PVSK) 64.40, 800 m: 2. Révész (PVSK) 1:58,4; női gerelyvetés: 1: Lukácsné (PVSK) 38.90; * Párizsban 28 ország sportolóinak részvételével nyitották meg a fő­iskolai játékok versenyeit. Férfi tőrvivő csapatunk már a döntőbe jutott, a teniszverseny során a magyar Zentai vereséget szenve­dett az olasz Tommassitól. * Az országos úszóbajnokság so­rán a 100 méteres férfi pillangó­úszásban Gagyi (Pécs-Baranya) 5. lett l:12.S-as idővel: * Uulsburgban rendezték meg az evezős férfi Európa-bajnokságo- kat. A németek 3, szovjetek, an­golok, ausztrálok és az olaszok 1— 1 bajnokságot nyertek, a magyar nyolcas ötödik lett. * A bányásznapon több érdekes sporteseményre került sor Kom­lón. A komlói ökölvívók 9:7 arányban győztek a Dombóvári Vasút ökölvívói ellen; a Bányász válogatott—Bp. Petőfi női torna- verseny a bányászválogatott négy­pontos győzelmével végződött: ez a sorrend: Polgár, Kripl, Kani zsai. Kripl jól tartotta a gyors Bencsicset. A fedezetek közül szótta"XWpír^^ntám*—3hatalmas Molnár 11. volt a jobbik, az első helyzetben* a kapu íölé Ittt^A? félidőben különösen jól játszott első félidő utolsó perceiben is a Dózsa támadott. Kohlmann a második félidőre jött fel. A csatársorban Kiss, Grózdics Elmaradt a Pécs-Baranya motoraié Bánkuti Bélát halálos baleset érte Tragikus szerencsétlenség ér­te a Pécs-Baranya motoros szakosztályának vezetőjét, Bán­kút! Bélát. Verseny előtt, mint szakosz­tályvezető felhívta a motoro­sok figyelmét arra, hogy az ismeretlen pályán nagyon vi­gyázzanak. A testi épségük le­gyen a fontos, nem pedig a győzelem. A verseny megkez­dése előtt kétszer körülfutotta még a pályát, hogy meggyő­ződjön, minden rendben van-e. Aztán ő Is bemelegíteni kez­dett, mivel indulni akart a versenyen. Ekkor érte a sze­rencsétlenség. A második körben, a Pálos templom környékén gépe fel­bukott, Bánkúti Béla kirepült a nyeregből, arccal egy fának esett, ahonnét az úttestre zu­hant s az így szerzett sérülé­sekbe azonnal belehalt. A versenyt a baleset után már nem folytatták. Halálával érzékeny veszteség érte a pé­csi motorsportot, hiszen an­nak Bánkút! Béla volt a fő mozgatója és leglelkesebb hí­ve. Temetése szerdán délután 5 órakor lesz. Jószerencsét (Pécsszabolcs): Egy igaz ember (6 és 8 órakor) Rákóczi (Mecsekalja): Gonosz favágó (8 órakor) Május l. (Vasas □): Kék sirály (7 órakor) Kossuth (Mohács): Don Juan (fél 7 és fél 9 órakor) Zrínyi (Szigetvár): Egy pikoló vi­17.30: Mezőgazdasági hírszolgálat; 17.40: Munkát ajánlunk ; -.: 17.43: Válaszolunk hallgatóinknak. 17.48: Táncoló billentyűk. 18.00: Hírek — tudósítások. 18.10: Szív küldi szívnek szívesen. 19.00: Német nyelvű műsor. 19.30: Szerb-horvát nyelvű műsor, lágós" ríé)~9",órakor) 20.00: Műsorzárás; SZÍNHÁZ ELŐADÁS Eg Tanulmanyi KIRÁNDULÁS Nyári szünet. A Magyar Földrajzi Társaság MOZI rendezésében szeptember 4-én, Park: Till Eulenspiegel (5 7 és 9 szerdán este 6 órakor dr. Kodo- órakor) lányi János tart előadási Pécs Kossuth: Kötekedő Lia (5, 7 és 9 város Művelődési Házában az Or- órakor) mánságról. Szeptember 8-án. va­Petőfi: Till Eulenspiegel (fél 5, sámap pedig tanulmányi klrándu- fél 7 és fél 9 órakor) lás lesz külön autóbusszal az Or­Fekete Gyémánt (Pécsgyárvá- mánságba. Vezeti ugyancsak dr. ros): Othello (6 ás 8 órakor) Kodolányi. Részvételi díj: 33 fo­Epftők Kultúrotthona: Berlini ro- rint. Jelentkezés szeptember 5-én mánc (5 és 7 órakor) estig a Művelődési Ház irodáján. Meglepetések az Alosztály I. osztályban Az Alosztály I. második fordu- ta-akna vezetett, a Pécsi Traktor lója sem múlott el meglepetés Villányból hozta haza a két pon­tot. a Hidasi Bányász nedizr naerv- nélkül. A legnagyobb meglepetés- ira’mú, változatos mérkőzésen sei a Vasas L Bányász rukkolt győzte le a Porcelángyár cgyütte- elő, a Sörgyár-pályán biztosan, sőt sét- . ,, . . fölényesen győzte le a Kinizsit. A * f?rduií- eredménye: 'ásás 1. bányászcsapat gólratörően és igen Bányász—Pécsi Kinizsi 4:0 Pécs, lelkesen futballozott. Sécsi ,,Tjakt0,í Villány 3:., VU­. „ , _ lány, Hidas—Porcelángyár 2:1, Hi­A másik nagy meglepetés Szent- das> sellye-Béta-akna 3:3. Sely- lőnncen született, a hazai csapat iye pvSK—Postás 4:0, Pécs, Szent- 800 néző előtt , kemény játékban, -----------^ Szem|firtnc> Bá nyász—Szászvári jobb csatársorával ezúttal a Pé- lőrlnc—Építők esi Építőket győzte le. A bányász- Pécsszabolcsl rangadó Pécsszabolcson a hazaiak Báns'ász 3:0, Pécsszabolcs. A Pécs- győzeimével végződött. , . ’ . , « „... Sellyén osztozkodtak a csapatok tárad—PEAC mérkőzést későbbi a pontokon, félidőben még a Bé- időpontban játsszák le. A második félidő változatos já- éJr^iTálíL,,érde^1 „ dicsérete1. tékkal telt el. Az Iram és a szín- hlbd1 voíf, hogy kevés vonal Is láthatóan nagyot esett. labdát adott vissza a belsőknek. A komlóiak úgy Játszottak, mintha Török mganyoSi jószemü kapua, elégedettek lennének a döntetlen- volt néhány pompás védése. Raj- nel, a Dózsa pedig mintha leg- na játszott legjobban, Várhidi és alább három góllal vezetne. Zalai bizonytalanul mozgott. A fe­Csak a 65. perctől vált érdeke- dezetek sok jó labdát adtak előre, sebbé a Játék, bár ekkor is gyen- Borsányl volt a jobbik, A csatár- gébb volt, mint az első félidőben, sorban Aspirány „kevert”, de a A Komló csatársora szétesően ját- második félidőre visszaesett. Gö­Csepel—Pécs-Baranya 3:0 (2:0) Csepel 10000 néző, vezettet Emsberger Csepel: Tóth I. — Kőczián II.; Kocsis, Csupák — Hegyi, Lovig, a csepeliek védelme könnyűszei­szott, nem tudta tartani a labdát, röcs és Nagynémedi jól vett részt Mednyánszky, Takács — Ughy, Kamondi, Schwara, Opova, Virág, rel verte vissza a csatárok pró­Klss. az addig jól építő összekötő az összjátékban, az utóbbi sokat Kleibán — Halász, Töth H„ Né­kifulladt. A védelemre nagy nyo- lőtt. Bencsics gyors volt, több meth, Egervári, Sulla, más nehezedett, de mindegyik helyzetet nem használt ki. Pécs-Baranya: Danka — Farkas, Kakuszi. taálkozásalt. A 64. percben széplt­Győzött a PVSK Szombathelyen, döntetlent ért el a Pécsbányatelepi Bányász Az NB II. eredményei Vasas—Kaposvári Érdekes eredmények az NB Ifl-ban Pícsújhegyi Bányász—Mohácsi Kaposvári Textil—Nagykanizsai TE 4:1 (1:0). Pécsújhegy, 1000 néző. Vasút 1:0 (0:0). Kaposvár, 500 néző, vezette: Dobszay. — Hevesiramú vezette: Rolléder. A Játék képe mérkőzés, helyenkint csapkodó já- alapján a döntetlen eredmény lgaz- ték. A mohácsiak Jól küzdöttek, ságosabb lett volna. A kaposvári fiataljaik azonban kellő rutin nél- csapat potyagóllal szerezte meg a kül játszottak. Az újhegyiek a má- győzelmet. Góllövő: Bállá. ■sodlk félidőben feljavultak, bizto- Csurgó—Nagykanizsai Építők 3:1­san győztek. Góllövő: Vámos 1. Csurgó. Béfi, Illetve Miircz. Nagyatád—Pécsi Vasas íri Ő>:1). Nagyatád, 1000 néző. A nagyatádiak támadtak többet, emellett lelkeseb­ben Is játszottak, mint a Vasas. Igaz, két góljukat lesállásból ér­ték el, ennyivel azonban jobbak voltak a pécsi csapatnál. Góllö­vők: Kanizsai 2, Szopka, Pécsi BTC—Eonyhdd éti (1:0). Bonyhád, 1200 néző, vezette: Vil­lám. — Az első félidőben a bony­hádiak több helyzetet kihagytak, sőt a BTC l:0-ás vezetése után ll-est Is hibáztak. Szünet után az­tán a bőrösök jobb erőnlétükkel felülkerekedtek. Góllövők: Lapis 3, Arpádi, illetve Csurig. Baja—Szigetvári ZMSE 5:2 (3:0). Baja, 2500 néző, vezette: Mecseki. — A bajaiak jól kezdtek, hamaro­san 3:o-ás vezetésre tettek szert. A szigetváriak rákapcsoltak és 3:2-re megközelítették a bajaiak előnyét. A hajrában azonban a bajaiak két 11-eshez jutottak. Gól­lövők: Petresevics 2, Zeilig 2, mindkettőt 11-esből Albert, illetve Győrfi és Hompola (11-esből). Kaposvári Dózsa—Tolna 2:1 (1:1). Tolna, 1500 néző, vezette: Magyar. A tolnai csapat győzelmet érde­melt volna, kapusuk azonban Igen gyengén védett. Dombóvári VSE—Slmontomyai BTC 3:1 (1:1). Dombóvár, 1000 né­ző. vezette: Babies. Hatalmas küz­delmet vívott a két csapat. A dóm öóvárl csapatból l:l-es állásnál egy játékost kiállítottak, de a dom­bóváriak 10 emberrel is megszerez­ték a győzelmet. Góllövők: Ge­lencsér 2, G. Kiss, Illetve Penics. Az NB II; harmadik fordulójá- kesfehérvárl ban Jól szerepeltek a pécsi csa- MTE 4:2. patok; A Pécsbányatelepi Bá- Sztálinvárosl Vasas—Pécsbánya­nyász a Sztálinvárosl Vasastól ra- telepi Bányász 2:2 (2:1), Pécs, 2000 bolt egy pontot; a PVSK pedig néző, vezette: Szigetvári. — Sztá- Szombathelyen győzte le a Pa- llnváros: Lennert — Ladányi, Ull- mutipart. A forduló eredményei: marni; Nagymáté — Schédl, Krasz- Láng Gépgyár-Veszprémi Hala- nal — Cserepes; Kőhalmi, Fejes, dás 1:0, Nagykanizsai Bányász— Lovász, Bédi. — pécsbányatelep: Zalaegerszegi Dózsa 3:1; Győri Kovács — Ulrich Sárközi Varga, Vasas ETO—Oroszlánl Bányász — Mező, Szőke — Kása; Pintér, Változatos volt a játék. A PVSK 2:0, Kaposvári Kinizsi—Szekszárdi Mázli, Gyurkó, Oskó. — A ven- az első percekben vezetéshez ju- SC 3:2, Mosonmagyaróvári TE— dégcsapat tervszerűbben és kul- tott. Göncz lövését a kapus elnéz- Dél-Budal Szpártákusz 2:1, Sopro- túráltabban Játszott, csatársora te, s a labda a hálóba jutott. Ez- nl VSE—Budafoki ÉMTE Sri, Szé- azonban Igen sokat pepecselt és a után is enyhe fölényben játszott _____________________________________ Jól záró pécsbányatelepi véde- a PVSK, gólt azonban nem slke­le mmel nem boldogult. Az első rült lőni. — Szünet után a szom- félldőben a sztálinvárosiak tá- bathelyiek a kiegyenlítésért har- madtak Inkább, a szünet után eoltak. Nagy nyomás nehezedett PVSK—Szombathelyi Pamutlpar 2:1 (1:0). Szombathely, 2500 néző, vezette: Schmuck. — PVSK: Há­mori I. — Lendval, Mohácsi, Sze­gedi — Túra, Herbszt — Kardos, Göncz, Győri-Kiss, Kutas, Kuhr. — Szombathelyi Pamutipar: Bu- rutz — Takács 1., Molnár, Vison- tal — Németh, Palkó — Bencze, Csutak, Takács, Pék, Szalay. Gyurkó és Oskó vezetésével a ekkor a PVSK kapujára, a pécsi bányászcsapat csatársora is Igen védelem azonban jól állt a lábán, sokat veszélyeztetett és ha Kása különösen Hámori és Mohácsi mu- és Oskó nem hamarkodja el hely- tatott jó formát. A játékidő eb- zeteit a pécsbányatelepiek mind- ben a részében mindkét csapat két pontot megszerezhették volna, egy-egy gólt lőtt, a PVSK Kutas, Góllövők: Lovász, Fejes, Illetve a szombathelyiek Sárközi Ol-esböl); Mázli. — Jók: pedig Csutak révén s így alakult ki a vég­T. T „____ . eredmény. Jók: Hámori I., Lend­Ul lmann; Ladányi; Lennert, illet- vai> Mohácsi, Göncz, illetve Tá­vé Szőke, Mező, Kása! kács, Csutak. A Pécs-Baranya gyengébben ját- ^‘ett volna Pécs-Baranya. Virág szőtt a vártnál. Különösen a csa- 2a°, társor mutatott vérszegény játé- ? «"wmQh. í«í" kot Rövid adogatásokkal oróbál- z^pcsatár azonban a kapusba lot- kot. Kovia aaogatasokkai proDai te A ?6 percben veszélytelennek A gyors es Kéményén jarszu esc- ' peli védelem azonban mindig Ide- n°Ez|«^árl ughytől kapott labd4t, koztak a Pécs-Baranya támadói. »a ii A gyors és keményen játszó cse- Ló*|z?t csePeU támadás újabb gójt peli védelem azonban mindig ide- ______ jé ben közbe tudott lépni. Igaz, Ä voltak a Pécs-Baranyának Is hely- VAL*,1 Wemi ezúttal ‘<^01 jól eltalált labda a kapj zetel. Opovának azonban ezúttal nem volt szerencséje. jobb felső sarkába vágódott. Most Hullá^ó volt az első percekben “ ™ár a játék. Később a Pécs-Baranya feljött. A 11. percben Opova elfu- ^ tott a balszélen, beadását azonban 1 * Kakuszi elhibázta. A pécsiek tá- ' madásai mintegy 20 percig tar- ^ . ‘édte Tóth a 83 nercben a' tottak, utána a csepeliek vették át a játék irányítását. A 28. perc- ^té^hlgvtJPld o?0#a aki az ben a labda Egervárihoz került, a “ bez?be felelt pécsi védők nem léptek közbe otosrö1- Tóül *• Kezébe fejelt. lest vitattak, hisz Egervári óriási 2étenPéMm“nyúHottTazt“ amteíje- nem" rntyíllf, 3átékveZetö azonban sítményt, amit a Vasas ellen mu azonban túlzott. A csepeli csa­a hazai cíanaint és 'néev nerc Mednyánszky, Takács, iU Kleibán, Tóth rí. és Egervári iát­koztak a pécsiek. gól felrázta múlva újabb gólt ért el. Hegyi ^ott a iectobban A Pécs-Baranya szabálytalansága miatt 30 méte- LanuiLatf llanká táltakozó telYc­?eu“QbaadÄk°nim°rataka so" I“S­peile -a Pécsiek nem a. tak sor ná, nagyot hibázott. A hátvéd­hármasból ezúttal Is Kocsis ját­szott a legjobban. Feltűnő volt Csupák erőtlen, gyenge Játéka. A e n lett a? eredmény Csenel 1a- fedezetek közül Hegyi hamar !e- vifralett aZ eretimény usepel ja sérült. Lovig sokat dolgozott. Az átlagosnál jobban játszott. A csa­társorból opova és Scliwara Játc­falat, és Egervári jól eltalált lapos lövé­se a későn vetődő Danka mel­lett a hálóba vágódott, vára A második félidőben előbb is­mét kiegyenlített volt a játék, so- ka dicsérhető Kaínondl ts näcvon Wáts nem tartant említésre méné Ka dtcserneto, KamoMi is nagyon káig nem történt említésre méltó esemény. Mezőnyjáték jellemezte ekkor a mérkőzést. A pécsiek és APRÖHIRDEXÉS1 K Balettbeiratás A balett munkaközösségbe a beíratta szept. 2-től 7-lg, dél­után í—7-ig. Színház tér 2. I. em. Oktatók: Blauhorn, Grcgus, Stefán. A Baranya megyei Rend­őrfőkapitányság fájda­lommal értesíti a rend­őrség dolgozóit és a la­kosságot, hogy Bánkuti Béla egészségügyi lendőrtőrzs- őrmester, a Pécs-Bara­nya motoros szakosztá­lyának vezetője, egyben edzője és versenyzője, szeptember elsején dél­előtt II óra 30-kor mo­torverseny közben tragi­kus körülmények között meghalt. A Baranya me­gyei Főkapitányság saját halottjának tekinti, teme­téséről gondoskodik. Bán­kuti Bélát 4-én. szerdán délután 5 órakor a pécsi központi temetőben ka­tonai díszpompával te­metjük. — HALÁLOZÁS. Erhardt Szőlöoltványokat aján- Morzsolt kukorica el- A Kozármúrtenyt Me­i.u. ________ lók, gyökeres berlan- adó. Nap utca 9. 1066 zőgazdasági Gépállo­Jo lan nyug. tisztviselő augusz- dle^1%adati otheUótí _ ----------------- más azonnali belépés­tus 31-én elhunyt. Temetése gyökeres dclavárit, Jé bútort akar---venni? re felvesz egy brigád­sz eptember 3-án 4 órakor lesz tengői - BAWjZMttwmr vezetőt Agronómusok a köztemetőben. Gyaszmise: ^tom bármikor mg- tort, konyhát, szobát, plajhná márkás—kT­szeptember 4-én, fél 8 órakor tekinthető. Wjtofan Wbin^bát vál^ a Szckesegyház Corpus Kriszti árjegyzék, áru szemé- ^ok, résziéire l06 igényesnek eladó, kápolnában. Gyászoló család ^ütop Gyl%y Abs- «SSSh u fát^s király utoa l. — Tudatjuk kedves ho’ízá- sár, Kossuth V 623. Vadonatúj, világítóé, D...___________________­ta rtozóinkkal, hogy ÖZV. Friedl _______________íü kétszemélyes Bm^tott^zoba^zep­Já nosné, szeretett édesanyánk, Beköltözhet« ház kert- szék eladó Érdeklődni Apponyl tér «., rövid szenvedés után elhunyt. **’ - - ............ - * Te metése a pécsbányai ravata­lozón, -1957 szeptember 3-án, délután 5 órakor. akart, Kakuszlnak és Virágnak nem ment. * Az NB I. további eredményei: Bp. Honvéd—Dorog .1:8 (0:0) L> - rog, Tatabánya—Ferencváros 2:0 (0:0) Tatabánya, Szombathely— Salgótarján 3:1 (2:1) Salgótarján. 1.1 zesei föld- 9 tel, 500 kg-<« üzedes Jókai tér 2. szint a­nier^eg^^c a . ngj9j Gyors- és gépírást, — Cserépkályha és ipa­kettős ...................... kö nyvvitelt, rosoknak való Gyors- helyesírást, számtant kerekű kocsi négy­___________, ___ eladó. (a Ko- tanítok. Homok u. 3. Alkotmány u. 87. 10 n I Waller Oszkár banktisztviselő augusztus 30-án 35 éves korában, rövid szenvedés ntán el­hunyt. Temetése szep­tember 3-án, fél 4 órakor lesz a pécsi köztemető­ben. Gyászolja felesége, kislánya, a Waller és Varga család. A Gépiró éí iró Iskolában _______________________ ______________________ :o 7svár u. 2. ez. alatti Házrész, Megye utca 1000 négyszögöl szőlő Közgazdasági Techm- 2. és József utca 1. lakható épülettel, tel- kum épületeben, be- 6Zómú sarokház fele jes felszereléssel el- járat: Temesvár u. 2) része olcsón eladó. 1 adó. Újhegy n. dűlő ta«” “” ?eeS°^gleh1í.fnZdee^ Ä.Ä"* Aj f £ munkanapon; délelőtt házfelügyelő._________4 125-fts Triumph olcsón 8—1 0 óráig. Telefon: Ürögi úton, autóbusz- fi®, ■ Felsőmalom u. 14-93.______________ 180 megállónál 700 négy- 1B/1- Ez- Vámosi, 13 ., szögöl új, 5 éves 6ZŐ1Ő Téglát olcsó áron, — férfi báz néikül 45 000 Ft- minden mennyiségben ért, 1000 négyszögöl vásárolhat. Befizetési rét gyümölcsössel — hely, Sallal utca 11 sz. ~ ' 1056 Egy használt kerékpár, egy mek mélykocsi egy ágy eladó. Rét u. kertészetnek alkalmas 39 tt. SZ. I. 3._______15 _ ,5000 KOS- beköltözhető Gy ermekszerető nőt suth L. utoa rt sz.; családi ház. amely áll ker^k^peimekem szabóüzletben. 2 kétszoba-konyha, szu­Rákóczi Belvárosban kétszobás terén, istálló, kocsi- ut 73/a< _ félemelet 6, családi fél ház cseré- szín; sertésólak, ku­délután 5—7 között. vei beköltözhető, 35 000 koricagóré. Diós út 73. Ft-ért eladó. Gondnok­1021 Tamás Kálmán moto- nál, Zsinkó István u Asztalosműhelyemet ­ros fafureszelő telefon 1. sz. 3 n.rMV n<,, Gyermekszerető nőt Belvárosban egyszobás Topolyás hálószoba. — száma 39r91. keresünk tanító-csa- modern, összkomíor- ebédlő, konyhabútor, utcá 6. Iádhoz. Oláh István, tos öröklakás, cseré- Zsolnay porcelán ét- Mosógépet, .Tette por- karósszék olcsón- - _______________________ Bartók Béla (Árpád) Uy ° ao varrónőknek alkalmas u. 37. sz. alá helyez- ■* nagy tükör, két fehér tem. Mindennemű bú­éi- torok készítését válla­Mohács-szíget, Szabad- vei beköltözhető, el- készlet és egyebek cl- szívót vennék. Telefon adó. Tompa Mihály u. lom. Bischof József, ság-puszta. 200 adó. Telefon: 47-94. 186 adóki Petőfi u. 61; 17 23-85; 19 42.; földszinti * 1018 Csepel—Pécs-Baranya t:0 (O.n t. Csepel, 3000 néző, vezette: Te - noczky. Az eredmény nagy lcf - delem után alakult ki, a döntet­len Igazságosabb lett volna. Gé - lövő: Kóczián I. Jó: Ombódi Illetve Pleek és Kresz. Újpesti Dózsa—Komlói Briny; 3:2 (1:1). Komló, 4000 néző, vezet' Magyar. Változatos küzdelem ve':, az újpestiek Szusza három gól1 - val győztek. A játékvezető a ". percben a komlói Balázst ut- - rúgásért kiállította. Jó: Farstr Galal. Nagy, Illetve Magyar, Sz i és Róth. Tatabánya—Ferencváros 2 MTK—Diósgyőr 1:1, Bp. Vasas - Szeged 8:1. A SZEDERKÉNYI Növénj vé ’ . Állomás 1957. szeptember 3-»ól — lg permetezni fogja a Tcjlbuchri úti eperfákat. Az út mentén í permetezés megkezdésétől 1957. szeptember 21-lg legeltetni tilos. OTTNANTÍil.l vapí.o a Magyar Szocialista Munk&sDáu Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapia Szerkeszti a szerkesztöblzottsác Felelős kiadó: Az MSZMP megyei pártbIzottsá°a Szerkesztőség és kiadóhivatal Pécs, József A; u. 10. T.: 15-32. 15-33, Hirdetésfelvevő Iroda: Kossuth Lajos utca 22. Tel.: 19-18. Terjeszti a Megyei Postahlvata’ Hfrlaposztálya és a hlrlap-kézbestió postahivatalok. Havi előfizetési díj 11,— Ft. MECSEK NYOMDA Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. sz. Telefon: 20-27; Nyomdáért felei: Melles Rezső: