Dunántúli Napló, 1951. május (8. évfolyam, 101-124. szám)

1951-05-16 / 111. szám

4 mäpi6 1051 MÁJUS IS Az üzemi és területi kultúrversenyek megyei döntője Sainjátszácsopor íjaink legjobbjai közül a 194. sz. Iparostanulóiskola érdemelte ki az első helyezést A.7. alig három hete lezajlott váro­si bemutató óta igen szép fejlődést értek el üzemi színjátszó csoportjaink. A fegyelmezett próbák nyomán álta­lában magas színvonalú gördülékeny előadásokat láthattunk a megyei dön tőn. A nyolc szinjátszócsoport közül észrevehetően azok tűntek ki, melye­ket a Pécsi Nemzeti Színház művé- .-zei patronázsmunkával segítettek, melyeket állandó instruálással támo. g.-i.lták a népművelési osztály dolgo­zói. A színjétszócsoportok között az el. söséget a 194. sz. Iparos Tanuló iskola rA.ínjátsxócsoportja nyerte el. A ta- nuiótskokv fiataljai lelkes, őszinte játékkal bizonyították be Révai elvtárs párt- kongresszusi szavainak igazát, hogy a dolgozó tömegek mennyire magu­kénak érzik, magukénak vallják és ezen túlmenően fejlesztik és ápolják a haladó kultúrát. A tanulók az Ifjú ('lárda című jelenettel hódították meg a nézőket és az előadás drámai fe­szültsége valósággal lenyűgözte a kö­zönséget. A csoport tagjai igazi kol­lektív munliát végeztek. Az egy-két szót mondó szereplők is éppúgy a legjobbat nyújtották, akár a főszerep­lők. Természetesen nem mentesek még a tanulók a túlzástól, ez azonban sehol sem bántó és a gyakorlat, a további tanulás folyamán ezt a hiá­nyosságot is levetkőzik majd. Az Ifjú Gárdá-t csupán három hete kezdte ta­nulni a csoport és a fiatalok lelke­sedésén, a kultúra iránt] szeretetén túl Várady György elvtárs, rendező, munkája sokban segítette a tanuióis- kola szinjá[szócsoportját az eleő díj elnyeréséhez. Az Egyetem és az Állami Árohnz színjátszói holtversenyben érték el a második helyecó&t. Az Egyetem a Kard éle című jelenettel lépett fel, SZERDA, MÁJUS 16 ÜGYELETES GYÓGYSZERTÁRAK: 10/3 sz. („Gránátalma“) gyógyszertár. Széchenyi-'ér 5. Telefon: 29-81. 10/8 ez* („őrangyal“) gyógyszertár, Kossuth L-u. 81. Tel.: 23-94. 10/12. sz. („Isteni gondviselés") gyógyszertár Doktor S.u 47. Telefon: ' 13-53. — NÉVNAP: János. — IDŐJÁRÁSJELENTÉS: Vár­ható időjárás szerda estig: VáKozóan felhős idő, többhelyen elszórtan zápo­rok, esetleg zivatarok, mérsékelt, időn­ként élénkebb északnyugati, északi szél. A hőmérséklet északon kissé csök­ken, délen alig változik. TANÁCSTAGOK FOGADÓÓRÁI: Fürst Sándor-utca 50 szám alatt szerdán 5—7 óráig Kamper János és Bencze Isóvánné tanácstagok fogadó­órát tartanak. — A Természettudományi Társulat helyiségében, Janus Pannonius-u. 11. sz. aila'/t 17-én csle 7 órakor előadás lesz:.a Pécs környékén található gom­bák felhasználási lehetőségeiről. Elő­adó: Varga János, a Dunántúli Tudo­mányos Intézet kutatója. Minden ér­deklődőt szívesen Iái a Természettudo­mányi Társulat. r. szír wi z KOSSUTH 18-ig S 1 Muzsika szárnyán i 1 Előadások: 5, 7, és 9 órakor i 1 PETŐFI 16-is § £ Uj német film 1 k I Benthin-család * Előadások: ffil 5, fői 7. fél 9-5 l Jön: TÁVOL MOSZKVÁTÓL 1 1 FÁKLYA 16-ig I i n Benthin-család s k Német film 1 Előadások 6 és 8 órakor a mely a trockista árulók aljasságát mutatja be irodalmi színvonalon. A szereplők játékán érezhető volt, hogy tisztában vannak a trockista gonosz­tevők leleplezésének jelentőségével, a csoporton meglátszott Kormos Lajos elvtársnak, a Pécsi Nemzeti Színház művészének patronázs-munkája. Az Állami Áruház 'Gergely Márta: örök ség című jelenetét mutatta be. A kö- zéppa.raszt vívódásait hűen ábrázolta a 15 holdas Keresztosné alakítója, akj akár nagyszínpadon is eljátszhatná szerepét. A darab többj szereplője is igen jól mutatkozott be. Játékukon, mozgásukon meglátszott a szakkép­zett patronáló; Somló Ferenc keze- nyoma. A rendezésnek azonban, vol­tak apróbb hiányosságai is. Az orvoc az öreg Keresztesnének por-orvossá­got rendelt, viszont lánya kanalas or­vosságot hoz a patikából. Kereszteseié polcán csupa ragyogóan új (valószí­nűleg az Állami Áruház raktárából hozott) barna edény foglal helyet, pedig köztudomású, hogy egy régi háztartásban kopott, pattognod, sok­színű edények vannak. Az ilyen ap­róságok annak ellenére, hogy nem lényegeseit, mégis rontják az össz­benyomást. A harmadik helyezést a Rendőregyesület és az MNDSZ egye. ••ült kultúrcsoportja érte el a „Katica elindul“, .című egyíeivonásossal. A darab igen aktuális, munkaerőgazdái kodásunk problémáival, a falusi lá­nyok ipari munkába állásává; foglal­kozik. Különösen a nószereplök nyújtottak meggyőző alakítást, a fér. fisaexeplön zavaróan hatott a rosz- szul ragasztott, furcsa bajusz. Papp Éva a pécsi Nemzeti Színház mű­vésznője segítette a csoportot a jó eredmény eléréséhez. A többi csoport is szépen kitett ma gáért A darabválasztást kivétel nél­kül kitűnően oldották meg a színját­szók. A béke, a termelő®, a bírálat­Part hírek Határmenti járásokban és községek­ben tömegpropaganda előadást tartunk megyei előadóval. Előadás címe: „Ho­gyan adla el Tito ’Jugoszláviát az amerikai imperialistáknak.“ ALSÖ- SZENTMÁRTON: május 16-án este 7- kor. Balogh Mária elvtársnő. BERE- MEND: május 16-án csle 7-kor, Papp János elvtárs. KÁSÁD: május 16-án este 7-kor, Helt József elvtárs. FELSÖ- SZENTMÁRTON: május t7-éu, este 8- kor, Helt József elvtárs. SELLYE: má­jus 17-én este 8-kor, Balogh Mária elvtársnő. 1VÁNDÁRDA: május 17-én este 8-kor, Szekeres László elvtárs. BEZEDEK: május 17-én este 8-kor, Asztalos János elvtárs. SZÍNHÁZ SZÍNHÁZI MOSOK: Szerdán, 16-án este fél 8 órakor: HATSZÁZ UJ LAKÁS (Osztrovszkij bérlet.) — Dr Jáky Kálmán rendelését dél­után fél 5-töl 8 óráig tartja az SZTK biztosítottak részére, május 15-től kéz- dődőeu. — Eljegyzés, Tóth Ilonka (Sásd), Molnár József (Pécs) jegyesek. — (Minden külön értesítés helyett). (x) — Esküvő. Magassy Ottó és Jankó Katalin házasságot kötöttek folyó hó 12-én, (x) — A Flmae-utcai dolgozók általános iskolája 1951. évi május 20-án új tan- foCyámot indit. A tanfolyamra beirat­kozhatnak mindazok a 16. életévüket betöltőt férfiak és nők, akik legalább az lemi iskola IV. osztályát elvégez­ték. A tanfolyam teljesen díjtalan egy- egy tanfolyami osztály öt hónapig fart. Felvétel a Fiume-u'.cai iskolában este hattól 10 óráig csütörtök és szombat kivételével. — Halálos szerencsétlenség éne Rausch János 23 éves fuvaros!. UJ HALÓI modern, nehéz, tele, ksuká; zusi dióból készült* ko'nbiuálúzekrény, új nagymérete konvbagarnitnrák, rekamiék. ««'/Ionok, fotőlyök készen és rendelésre. Megtekinthetek hétköznapokon d. e. 9-től d. u. 5-i-. Citrom-utca 9/1. 622. ZONGORÁK. Oeser. kiirpáneélos, Schweig- hofer páncélos kifojástalan állapotban el­adók. Nürnberger, 2solnay-u. I. 617. önbírilat kérdéseivel, a szó dal Izmus építésének feladataival foglalkozták a jelenetek és az ellenség elleni harcról sem feledkeztek meg. Különösen aktu ális témát választott a Vasas II. szín_ j átsz ó cső por t j a, amely a negyedik he. lyeeést érte el. A Béke Hadserege c. egyfelvonásosuk a világot átfogó bé keharc szélesedését mutatja be és szolgálja ezt a békeharcot, mint ahogy valamennyi részvevő csoport lelkiis­meretes munkája is a békéié bort erő siti. G. L. Társadalmi luiajdcn elleni bűntett miatt 8 liónapi börfünre ítélték, mert a toborzási jntatom felvétele után önkényesen elhagyta munkahelyét A napokban tárgyalták a budapesti központi járásbíróságon Bora József 25 éves felsőendrédi születésű tobor­zásra jelentkezett segédmunkás ügyét, Borsot a Vízépítő Vállalat budapesti irodája a berzencei telepre küldte ki munkára. Április 9-én munkába állt. Felvette a toborzási jutalmat, másnap a vállalattól önkényesen kilépett, a jutalmat azonban nem adta vissza. A vádlottat társadalmi tulajdon elleni bűntett miatt a járásbíróság jogerő­sen nyolchónapi börtönre é? a köz­ügyektől való kétévi eltiltásra ítélte, figyelembevéve azt is, hogy ez év februárjában két hónapra lopás miatt már büntetve volt. Húslegyek beváltása A Baranyamegyei Tanács Kereske­delmi Osztálya felhívja a kiemelt üze­mek dolgozóinak figyelmét (Komló, Szászvár, Hidas), hogy 1951 május hó 14-től 20-ig terjedő ’héten húsjegy utalványaikra az alanti húsmennyisé­get, illetve töltelékárut vásárolhat­nak: A 78-as számú (mélyszinti bányász) húsutalványra B-l, B-2, 10—10 dkg., B-3, B-4, 15—15 dkg tőkehús, a 1-H, 17—18—19—-20-as számú szelvényekre 5—5 dkg töltelékárú szolgáltatandó ki. A 77 es számú (nehéztesti munkát végző dolgozók) húsutalványra N-l, N-2 szelvényre 10—10 dkg, az N-3-as szelvényre 15 dkg tőkehús, az 1-H 13. 14, 15-ös számú szelvényre 5—5 dkg töltelékáru szolgáltatandó ki. 76-os számú (fizikai és szellemi dől- gőzök) húsutalványra a D-l-es szel­vényre 10 dkg, a D-2-es számú szel­vényre 15 dkg tőkehús, 1-H 9 és 10 sz. szelvényre 5—5 dkg töltelékáru szolgáltatandó ki. A 75-ös számú (családtagok részé­re) húsutalványra 1-es sz. hússzelvény­re 15 dkg tőkehús, mig az 1-H 5. sz. szelvényre 5 dkg töltelékáru szolgál­tatandó ki. A kiemelt üzemek dolgozóinak bir­tokában lévő 75—76—77—78-as szá­mú húsutalványok Pécs város terüle­tén nem válthatók be. A megadott 75—78-as számú húsutalványokat a további intézkedésig egyelőre Komlón, Szászváron és Hidason lehet az arra kijelölt hentesárudákban beváltani. Félreértések elkerülése végett közöl­jük, hogy a MESZHART szénbányák dolgozói részére kiadott húsutalvá­nyok Pécs városi utalványokkal tel­jesen azonosak, tehát úgy a helyszí­nen, mint Pécs város területén be­válthatók. Felhívjuk a vásárló közönség fi­gyelmét, hogy lehetőleg mindenki a lakóhelyéhez legközelebb eső húsáru­dákban váltsa be húsutalványát. SZŐNYEG, keleti szmirmi ebédlő és per. zsa iissZekatők, eey kifogástalan bőr club garnitúra eladó. Cím: 616. szám alutt a ki­adóban. BEJÁRÓNŐT azonnalra felreszek. Cifra: Nagyvárad-ntca 8. 620. ELVESZETT a Pncher-uteai Czopf-féle kocsmában a pénztárcáin pénzzel és iratok­kal. Becsületes megtaláló az iratokai küld­je el a benne lévő címre, a pénzt megtart, halja. 615. KAPITÁNY JÁNOS tfizrfafűrészelőgépe üzemben. Telefonhívásra is házhoz megyünk Telefon: 13.61. ti. U38 ELVESZETT a Mecsekszabolcsi Bányász Sport Egyesület nevére szóló Csepel kis. motor iratai. Kérem a becsületes megtalálót, hogy a MESZHART igazgatóságon adja le. 623. NŐI gépkocsivezetőket, vagy gépkocsive­zetői szolgálatra kiképzés után vállalkozó nőket keresünk azonnali belépésre, l’ée.v Útfenntartó Vállalat Pécs, Lenin-tér 3. sz. 2929. Meglepetésszerűen jól szerepeitek a baranyai NB ll-es csapatok A vasárnapi bajnoki forduló igen kellemca meglepetésekkel végződött a baranyai NB II.-es csapatok számára. A legnagyobb meglepetést zeúttal a pécsbány a telepi bá­nyász csapat okozta, hiszen Pápán győzelemmel felérő döntetlent harcolt ki a cso­port egyik legjobbja ellen. Sorrendben a bőrgyáriak nagykanizsai biztos győzelme, a másik nagy meglepetés, ami arra enged következtetni, hogy a BDSE feljövőben van. A Pécsi Lokomotív értékes győzőimet szerzett Sopronban. Hatalmas érdeklődés mellett játszották le Újhegyen a Dinamó—Tatabánya mérkőzést, amely döntetlen ered­ménnyel végződött, de a Dinamó is megnyerhette volna azt. Komlón, amint várható volt, a hazai csapat legyőzte a győri ellenfelét. A forduló eredményei: Dinamó—Tatabányai Bányász 3:3 (2:1) Pécséjhegy, 400 néző, vezette: Bállá. Di­namó: Krau&z — Herczeg, Gróf, Baranvi — Réfi, Kresz — Bardosi, Opova, Virtás, Ke®z- ler, Horváth II. — Tatabánya: Gál — Triff-Árkosi, Kónya, Berecki — Berki, Maj- tány — Dóra, Mahos, Bulla, Dobó, Sza­kács. A hazai csapat már a 2. percben vezetést szerzett, amikor Réfi szabadrúgását Hor­váth II. a védők között a balsarokba lőtte, J ;0. Változatos küzdelem elakult ki ezután. A vendégcsapat veszélyesebb támadásokat vezetett. A 25. percben a teljeseu azaba- douhagyott Szakács egyenlített, 1:1. A to­vábbiakban a tatabányai csapat irányította a játékot, mégis a 42. percben Horváth II. szöglete után kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt és Virtás közelről gólt lőtt, 2:1. Szünet után már ai első percben Gróf hibájából Mahos egyenlített, 2:2. Ezután úgy nézett ki, hogy a vendégek győznek, de a 22. percben Virtás jó labdáját Hor­váth II. lőtte a balsarokba, 3:2. Izgalmas jelenetek következtek a Dinamó kapuja előtt, végül a 35. percben Dóra lesgóllal egyenlített. Dinamó támadásokkal ért vé­get a mérkőzés, közben a 41. percben a ic- sé rillt Kresz helyére Horváth I. áldt be. _ Bírálat. Végig változatos, jóiramú mérkő­zést vívott a két csapat. Mezőnyben a ven­dégcsapat iskolázottabban játszott, de a Di­namó támadások is veszélyesek voltak. Ezúttal a védelmek mindkét oldaton több­ször kihagytak, a gólok is többnyire védel­mi hibából estek. Különösen a Dinamó vé­delme volt gyenge. Egyénileg a két fedezet, Réfi és Kresz munkabírása, Keszler oko* játéka. Horváth II. gyorsága és szemfüle«- sége dicsérhető. Pécsbányatelepi Bányász—Papai V. Lobogó 2:2 (1:1) Pápa, 2500 néző, vezette: Rozsnyay. Pécsbányn: Judt — Marton, Kocsis, Wágner I. — Bodi, Bánfai — Gyimcsi, Bareith, KrL vanek. Hámori, Pálfai. — Pápa: Radics^ — Nyiga* Simon I., Kísenbek — Kassai, Glá- zer — Bessenyei, Vámos, Rausch, Perényi, Molnár II. Enyhe pécsbányatelepi fölénnyel kezdő­dött a mérkőzés. A 16. percben Bareith ki­ugrott és közelről a hálóba lőtt, 1:0. Há­rom perc múlva Rausch potyagóllnl egyen­lített, 1:1. Ezután Rausch nagy lövését védte bravúrosan Judt, majd feljött a ha­zai csapat és sok veszélyes támadást veze­tett a jól védekező bányászok ellen. A második félidő hullámzó játékkal kez­dődött. A 13. percben a sérült Uadics he­lyére Nagyfi állt be, majd a 18. percben Pálfai fejesgóllal ismét megszerezte a ve­zetést, 2:1. Nagy hazai nyomás nehezedett ezután a pécsbányatelepi kapura, de a szórványos búnyatélepi támadások is ve­szélyt jelentettek. A 35. percben kavaro­dás után Molnár II. a jobbösszekötő helyé­ről egyenlített, 2:2. A gól után Judt he­lyére Horváth ment be. Bírálat. A pápai csapat jóval többet tá­madott, de csatársorában kevés volt az át­ütőerő, A bányászcsapat védelme jól állt a lábán, csatárai többször veszélyeztettek. A játékvezető kitűnően oldotta meg felada­tút. A pécsbányatelepi csapat legjobbjai Kocsis, Marton, Hámori és Krivunek vol­tak. Pécsi Lokomotív-Soproni Lokomotív 2:0 (1:0) Sopron, 2500 néző, vezette: Kamarás. Pécsi Lók.: Kovács — Keleuii, .Hegyi, Alike — Meggyes, Horváth I. — Szöllősi, Túra, Szuh, Horváth II.. Horváth 111. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkő­zés, de az egyik ellentámadásnál a 12. ércben szöglet után Horváth I. fejese a apuba jutott, 1:0. Váltakozó, hullámzó já­ték alakult ki, a pécsiek kevesebbéit, do veszélyesebben támadtak a lelkes hazaiak ellen. Szünet után Szöllősi helyett Szabó állt be, balösszekötő lett, Horváth II. játszott jobbszéton. így jobban ment a pécsi csa­társornak a játék. Befejezés előtt 12. perc­cel jobboldali támadás után a soproni ló-oson belül a jobbhátvéd késlekedett fel­szabadítani, Horváth III. szerezte meg a labdát és a kifutó kapus mellett beállította a végeredményt. Bírálat. Igen kemény közdelemben a ha­zai csapat hatalmas lelkesedéssel támadott, de a pécsi csapat tervszerűbben építette fel támadásait és kapura veszélyesebb volt. Védelme kitűnően játszott. Egyénileg a me­zőny legjobbja Kovács kapus volt, de He­gyi, Mike, Szuh és Horváth II. is igen jól játszottak. Pécsi BDSE-Nagykanizsai Lokomotív 4:1 (1:1) Nagykanizsa, 4000 néző vezette: Raffai. PBDSE: Fazekas — Illés, Solymár, Sár­közi — Kovács, Rákóczi — Csete, Nagy, Kumcz, Leipám, Karácsonyi. Pécsi támadások után a 15. percben Csete beadását Kurucz fejelte a hálóba, 1:0. A 25. percben Placskó a ll-es pont tájáról ugyan­csak fejesgóllal egyenlített, 1:1. Ezután a hazai csapat kettő, a pécsiek egy kapufát lőttek. Szünet után a 14. percben Solymár sza­badrúgását Leipám fejjel továbbította Kn- rucz tele, aki egyből nagy gólt lőtt, 2:1. Ezután Knrucz támadta a kapust, a vé­dők fellökték és a megítélt büntetőt Rákó­czi értékesítette, 3:1. Heves ellentámadások után a fcaniwrai Csapat kihagyott egy bün­tetőt, majd Karácsonyi gólját nem adta meg a játékvezető. A félidő végei elé Kuruc* tisztára játszotta Karácsonyit, aki nem hi­bázott, 4:1. Bírálat. Helyenként túlkemény, izgalmas mérkőzésen a pécsi csapat igen jól játszott, különösen javuló erőnléte volt szembetűnő és még ebben az arányban is megérdemelte a győzelmet. Védelme végig megbízható«o, csatársora eredményesen játszott. Egyénileg a védelemből Solymár, Sárközi volt igen jó, Rákóczi is jóval az átlagon felül szere­pelt, míg a csatársor legjobbjai Kurucz é» Karácsonyi voltak. Komlói Bányász—Győri Vörös Meteor 2:1 (0:1) Komló, 1200 néző, vezette: Zsigmondi. Komló: Szirtes — Kripl, Zsótér, Kanizsai — Orosz, Farkas — Polinger, Károlyi, Alt, Veres, líuszti. Az első félidőben a hazai támadásokat jól hárította a vendégcsapat védelme, sőt váratlan támadás után Juhásznak sikerült a vezetést megszereznie. Szünet után nagy erővel támadott a bányászcsapat, egész se­reg támadást vezetett, de a csatároknak ne-m ment a gó-Uövés. A sorozatos támadá­sok eredményeképpen mégis sikerült Ká­rolyi és Veres révén megszerezni a győzel­met. A komlói csapat nem játszott olyan jól, mint múlt vasárnap, de különösebb visszaesés nem volt tapasztalható ígv sem. A védélem szünet után igen feljavult, ugyanez vonatkozik a csatársorra is. Egyé­nileg Farkas, Kanizsai, Veres és Huőzti já­téka dicsérhető. Közepes színvonalú sportot hozott a megyei ökölvívóba,jnoltság Vasárnap délelőtt és délután rendezte meg az ökölvívó megyei .társadalmi szak- szövetség a megyei felnőtt egyéni ökölvívó- bajnoksagokat, amelyen 35 versenyző in­dult. Az egyes összecsapások általában kö­zepes sportot hoztak, keres volt a jó mér­kőzés. .A döntőben többen feladták, arai arra figyelmezteti vezetőinket, hogy ezen a téren sók még a javítanivaló. A vasutas ökölvívók mellett a Zrínyi és a Dózsa ver­seny zőgárdájft aezrepelt jól. A bajnokság végeredménye: Harmatsúly: L Hagyó Pécsi Lók., 2. GU-°z P. Dózsa, Glász a döntőben feladta mér­kőzését. Pehelysúly: 1. Bcdnarik II. P. Zrí­nyi. 2. Gyarmati Zrínyi. Utóbbi a 3. me­netben feladto. Köimyüsúly: 1. Kovács P. Lók.. A döntőben rllonfél nélkül győzött. Kis váltósúly: 1. Bíró P Lók.. 2. Bein P. Lók. Váltósúly: 1. Mészár Zrínyi, 2. Pincz- ker Dózsa, Mészár kiütéssel győzött. Nagy­válfósúly: f. Bella Zrínyi, 2. Nagy Dóssá. •Szép mérkőzést vívott a két versenyző. Kozépsúly: 1. Murvai P. Lók., 2. Molnár Dózsa. __ Molnár feladta a küzdelmet. Fél- nehézsúlyban a niérkőzésvezeto a pccsbá- nyatelepi Tölgyesit és Kovácsot gyenge technikai tudásuk miatt leléptettc, így eb. ben a súlycsoportban nine? bajnoK. Ne­hézsúly: 1. Manzini Dózsa? 2. Veintrant Pécsbányatelepi Bányász. Manzini kiütötte ellenfelét. Pontversenyben: 1. Pécsi Loko­motív 24, 2. Pécsi Zrinyi 19, 3. Pécsi Dózsa ír, 4. Pécsbányatelcp 3 pont. * NB I. eredmények: Bp Kinizsi—-Bp Vn­ans 0:0. Csepeli Vasas—Szegedi Honvéd 2:1 (0:0). Vörös Lobogó Sortex—Diósgyőri Va­sas 1:0 (0:0). Salgótarjáni Bányász—-Sze­ffedi Petőfi 2:0 (1:0). Bp Bástya—Szombat- helyi Lokomotív 1:0 (1:0). Honvéd—Dorogi Báuyész 3:0 (3:0). A hosszuhetényi országos állat- és kirakodóvásárt f. évi május hó 19-én, SZOMBATON tartjuk meg. Községi Tanács VB. KEFEKÖTŐN6 fohétetik. Sallai-u. 19. sz. 2926. HASZNÁLT rádiókat vesz, elad és javít: Horgas rádiós. Teréz-n. 1. Telefon: 26-82. 39-91.IFJ. TAMÁS KÁLMÁN motoros fafű. részelő vállalat telefonszáma. György-utco 6 EVŐI ÜT könyv előképző: Rákóczi-iit 69 I. 4. Telefon: 28-37. Könyvelői oktatás, új délelőtti és esti csoportban 1951 számlake­ret szerint. 2891 A DUNÁNTÚLI Baromfiipari Egyesülés Baranya megyei Felvásárló Kirendeltsége ezúton értesíti n dolgozó parasztságot, hogy Pécsett. Rákóczi út 78. szám alatt működését megkezdte, a tojásbendiist ott bonyolítja le és tanáccsal, felvilágosítással áll u dol- pív/ó nnrns7t«árr ren<to,k*%zésére 2909 TEHERGÉPKOCSI rakódó munkásokul felvesz, tartós munkára n Mecsekkeletl Ál­lami Erdőgazdaság, jelentkezés dé’előft Fo- ga’-us-utrj í. alatt. Fizetés ordűgnzdn«ág» kollektív szerint. ' 2928, BUTORÁTALAKTTAS. javítás, fényező*. Alpár, Bajcsy Zs.-út 12. 2925. BÚTOROZOTT .•»zoba kiadó férfinek azon- nnlra. Cím: 614. pzára alatt a kiadóban. GYÓGYÍT ASKÖTöK, fűzők, melltartók szakkszerűen és olcsón készülnek. Heténví- né, József-utca it. II. em. 6. 625. ZONCORATANITVANYOKAT elfogadok, érdeklődés este hattól. A! sóba! ok íny-utca 59. sz., emelet. 619. KERESEK siirgőfen azeréiivigényfi. dolgo­zó nőt kis háztartásom és két gverraekem ellátására, esetleg családtagnak. Cím: 618. szám alatt a kiadóban. FtfRFr esernyőmet Székely Bertnton-űt— Mandulás közti szakaszon elvesztettem. Be­csületes megtalálót kérem adja le Makár utca 30. Hegedűs. 626. D U N á N T IM. I NAPLÓ • a Magyar Dolgozóit Párttá Bnrnnvamcgyei Pártbizottságának lapja. Felelős szerkesztő- GAL P A I. Felelős ktndó: S7I1\RA SÁNDOR Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Perczet- ntca 2. — Telefon:’ 15-32 é« 15 «2. hí N* B. f/yszá ml aszúm 936.5S9 Előfizetési difi havi 11.— forint Pécst Szikra nvomda. Telefon 20-27 Péen. Munkársv Mihálv-utoa 10 *t á nvomdaéri felel: GARDOSI JOZSEE