Délmagyarország, 2010. február (100. évfolyam, 26-49. szám)

2010-02-01 / 26. szám

sportja HÍREK, ESEMÉNYEK, EREDMÉNYEK MINDEN HÉTFŐN SZERKESZTI: SÜLI RÓBERT Tomás Stranovsky Szegedre érkezik Csakúgy, mint az ősszel SZEGED. Tomás Stranovsky, a Tatran Presov 28 éves szlovák válogatott játékosa ma Sze­gedre érkezik, délután pedig Makón orvosi vizsgálaton vesz részt. Dr. Szabó István, a Pick Szeged orvosa vizsgálja meg a szélsőt, akit a kétszeres magyar bajnok Tisza-parti alakulat a román válogatott Valentin Ghionea helyére iga­zolna. A Pick és a román Resi­ta közel áll a megállapodás­hoz, a Pick játékosa fél évre kölcsönbe kerülne a román élcsapathoz. Tomás Stranovsky három hete a szlovák válogatott tag­jaként szenvedett combsérü­lést, így jelenleg nem tud tré­ningezni, éppen ezért vizsgál­ja meg tüzetesen őt Szabó doktor. A héten már nem ját­szik edzőmeccset a Pick, szombaton a magyar kupá­ban, hazai pályán a Kecske­mét csapatát fogadja Dragan Djukics legénysége. Varga Péter és a Szeged Beton védelme a második negyedtől jóformán átjátszhatatlan volt. FOTÓ: SCHMIDT ANDREA Tomás Stranovsky ma orvosi vizsgálaton vesz részt. FOTÓ: DM/DV Lászlóék negyedszer mezőkövesd. A szentesi Szil ver TSE duója, a László Csaba, Mikes Anna páros sorozatban negyedszer győzött a tíztánc magyar bajnokságon. Az Euró­pa-bajnoki bronzérmes, Világ­játékok-résztvevő kettős a Me­zőkövesden megrendezett ob-n a korábbi évekhez hasonlóan klasszis teljesítménnyel hódí­totta el a bajnoki trófeát - írta beszámolójában a Nemzeti Sportszövetség sajtószolgála­ta. Akárcsak az elmúlt évben, idén is a szintén szentesi Szál­kái Szabó Gábor és Markó Ág­nes végzett a második, a debre­ceni Balázs Zsombor és Németh Nikoletta pedig a harmadik he­lyen. Nehezen hozta a kötelezőt a Floratom Hozta a kötelezőt a Szeged Be­ton VE férfi vízilabdacsapata, miután hazai pályán 12-5-re győzött az Uniqua-UTE ellen a bajnokság szombati fordulójá­ban. Érdekesség, hogy az őszi meccsen is hasonló volt az eredmény, akkor is 12-5-re nyert a Szeged. SZEGED KISS RÉKA Kötelező volt a győzelem a Szeged Beton férfi vízilabda­csapatának, hiszen a bajnok­ság 12. fordulójában azt az Új­pestet fogadta, amelyet ide­genben 12-5-re vertek a Ká­sás-legények. A csapatok be­mutatása után a Szeged Beton Vízilabda Egyesülete két kivá­lóságát ajándékozta meg a szegedi közönség előtt: Mol­nár Tamás 400. bajnoki mér­kőzésén ugrott vízbe, míg Né­meth Zsolt a 250. bajnokiját ünnepelhette volna, ha játszik az újpestiek ellen; nem ját­szott. Nehezen indult a mérkő­zés, bár a 6. percben Török megúszásból szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, de a negyed végére Hoppál és De­me lövésével már a lelkes li­láknál volt az előny. Felbuz­dultak a vendégek, ennek el­lenére Baksának nem sok dol­ga akadt a következő percek­ben. Kisebb megtorpanás után Juhász, Molnár és Kayes góljaival a félidőben 5-3 állt az eredményjelzőn. A második játékrész elején Vindisch ért a labdához előbb, de szerencsétlen érintést kö­vetően az UTE jöhetett. Ám nem sokáig örülhettek a lilák, hiszen Török labdaszerzését követően Varga és Molnár to­vább növelte az előnyt. Az olimpiai bajnok center ismét jó formában játszott, négy góljával a mezőny legjobbja volt. Baksa kiválóan őrizte a szegedi kaput, egyedül Hop­pálnak sikerült a lelket tartani az akkor már szétesőben lévő Újpestben. A 3. negyed végén a bekket is játszó Törököt ki­pontozták a bírók, de a szege­diek jól hidalták át támadás­ban a fiatal válogatott hiá­nyát. A döcögős kezdés után megszórta magát a Beton: az utolsó negyedet Ágner, Leh­mann, Varga és Vindisch gól­jával 4-0-ra hozták a Ká­sás-legények. Az addigra ki­válóan összeállt szegedi véde­kezés miatt az UTE ember­előnyből sem tudta bevenni Baksa kapuját. A kötelező győzelem bezsebelve, legkö­zelebb február 20-án az Eger ellen ugranak vízbe a bajnoki pontokért a szegediek. Kásás Zoltán: - Nehezen indult a mérkőzés, de utána összeállt a védekezés, Baksa Laci nagyon jól védett. Pozití­vum volt, hogy megint többet úsztunk, mint amennyi az átla­gos egy mérkőzésen. Kötelező volt a győzelem, örülök, hogy ilyen arányban sikerült. Petik Attila: - Senkit sem akarok megbántani, ezért csak annyit mondok, hogy gratulá­lok a Szegednek. További eredmények: ZF Eger-BVSC-Zugló 11-6 (3-1, 1-2, 3-1, 4-2), TEVA-Vasas­Plaket-Pécsi Vízmű PVSK 16-10 (3-2, 4-2, 4-4, 5-2), FTC Fisher Klíma-OSC 16-7 (3-1, 4-1, 5-2, 4-3). Szeged Beton-UTE 12-5 (1-2,4-1, B-2,4-0) Férfi vízilabda Vodafone OB I., 12. forduló, újszegedi sport­uszoda, 150 néző. Vezette: Marjay Zsolt, Madarasi Attila. Szeged Beton: BAKSA - Ju­hász 1, Vindisch 1, MOLNÁR 4, KOMLÓSI, Török 1, Lehmann 1. Csere: VARGA 2, Ágner 1, Bu­sila, Szabó, Kayes 1. Edző: Ká­sás Zoltán. UTE: Bisztricsányi - Szabó B„ Dorogi, Olasz, Naganuma, Kotsidis, Rom. Csere: Keresz­tes, Rostás, Bittér, Hoppál, Ta­kács, Deme. Edző: Petik Attila. Gól - emberelőnyből: 8/3, ill. 6/2. Kipontozódott: Dorogi (22. perc), Török (24.perc) békés. Az asztalitenisz Extrali­ga első idei fordulójában kissé beragadt a Floratom Szeged: a Békés ellen az újonnan össze­állt Erdélyi, Kriston kettős vere­sége után Erdélyi is vesztesen hagyta el az asztalt. Dudás vég­letekig kiélezett, a végered­mény szempontjából kulcsfon­tosságú győzelmét követően két Kriston-siker következett, így átvette a vezetést a szegedi együttes. Két izgalommentes találkozó után még mindig a vendégeknél volt az előny, de a válogatott kerettag Kriston nem várt veresége után 4-4-nél egyenlített a Békés. A szegedi­eknek helyén volt a szívük: Du­dás a hajrában ezúttal sem hi­bázott, Erdélyi döntő játszmás sikere pedig azt jelentette, ha nehezen is, de hozta a kötele­zőt a Floratom. Lukács Levente: - Az élboly­hoz való felzárkózásunk szem­pontjából kis szerencsével fon­tos győzelmet arattunk. Szentesi vereség A papírformának megfelelően a szentesi férfi vízilabdások si­ma vereséget szenvedtek a Do­mino-Honvéd vendégeként. BUDAPEST, SZENTES MUNKATÁRSUNKTÓL Domino-Honvéd-Bodrogi Bau-IOS-Szentes 16-3 (5-1, 3-1,7-1,1-0) Vodafone férfi vízilabda OB 1,12. for­duló. Budapest, Kőér utca, 50 néző. Vezette: Kun Gy„ Németh András. Domino-Honvéd: GERGELY - Szí­vós 2, Matajsz 1, SALAMON 4, Marnitz 1, Gór-Nagy, Székely. Cse­re: Lévai (kapus), Kállay, Jansik, Mezei, PAJÁN 4, Borsós, BÁTORI 4. Edző: Vad Lajos. Szentes: Horváth T. - Szabó T„ Zsivanovics, Araczki, Jaksa 1, Éles 1, Szabó Z. Csere: Varga I., Kasza, TORDAY, Döbrössy, Rácz N„ Szabó L. 1. Edző: dr. Tóth Gyula. Gól - emberelőnyből: 13/8, ill. 6/2. ötméteresből: 3/2, ill. 1/0. Kipontozódott: Araczki (14. p.), Döbrössy (19.p.). Kiállítva (vég­leg, cserével): Székely (15. p.), Éles (24. p.), Gór-Nagy (28. p.). Dr. Tóth Gyula: - Ilyen meccs után mást nem tudok mondani, csak azt, hogy gratulálok a Domi­nónak. Annyit még megjegyez­nék: számomra, számunkra ez a mérkőzés szakmailag értékelhe­tetlen volt, nem készültünk fel ilyen játékvezetői stílusra, felfo­gásra. Békési TE-Floratom Szeged AC4-6 Férfi asztalitenisz Extraliga, Békés. A szegedi győztesek: Dudás 3, Kriston 2, Erdélyi 1. Erdélyi is nyert a Békés elleni mecs­csen. FOTÓ: SCHMIDT ANDREA Esélye sem volt a Szentesnek a Honvéd ellen. FOTÓ: VIDOVICS FERENC