Délmagyarország, 2010. február (100. évfolyam, 26-49. szám)

2010-02-01 / 26. szám

18 2010. FEBRUÁR 1., HÉTFŐ Francia örömkupac az Eb-győzelem után. FOTÓ: MTI Gall mesterhármas Magabiztos győri győzelem Carlsen nyert, Lékó nyolcadik lett WIJK AAN ZEL A norvég Mag­nus Carlsen győzelmével ért véget a a hollandiai sakk szu­pertorna. A világelső az utol­só fordulóban remizett, de így begyűjtötte az elsőséget. A szegedi Lékó Péter a 27. lé­pésben döntetlenben egye­zett meg az ukrán Ivancsuk el­len, így 6,5 pontjával a nyol­cadik lett. Átlag értékszám: 2719, XIX. kategória. 13. fordu­ló: Ivancsuk (ukrán, 2749)-Lékó Péter (magyar, 2739) döntetlen, Carlsen (norvég, 2810)-Caruana (olasz, 2675) döntetlen, Kramnyik (orosz, 2788)-Kar­jakin (orosz, 2720) döntet­len, Shirov (spanyol, 2723)-Dominguez (kubai, 2712) döntetlen, Van Wely (holland, 2641)-Anand (in­diai, 2790) döntetlen, Naka­mura (amerikai, 2708)-Tivi­akov (holland, 2662) 1:0, Short (angol, 2696)-Smeets (angol, 2657) döntetlen. A végeredmény: Carlsen 8,5 pont, Kramnyik és Shirov 8-8, Anand és Nakamura 7,5-7,5, Ivancsuk és Karjakin 7-7, Lékó és Dominguez 6,5-6,5, Caruana 5,5, Short és Van Wely 5-5, Sme­ets és Tiviakov 4,5-4,5. Szinte már a négy között A férfi teke Bajnokok Ligája ne­gyeddöntőjének első meccsén szinte eldőlt, melyik együttes jut az apatini döntőbe, a Szegedi TE ugyanis hazai pályán 8:0- ra legyőzte az osztrák Koblachot. szeged MÁDI JÓZSEF Thomas Zettl több percen át nézegette az újszegedi teke­és bowlingcentrum vitrinjét. Az osztrák Koblach csapatka­pitánya a férfi teke Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésére érkezett Szeged­re, és volt mit néznie a mérkő­zést megelőző órában. A Sze­gedi TE dicsőséglistája ugyan­is bőséges, ebben a Zettl által nézegetett vitrinben akad bő­ven trófea a sportág esemé­nyeiről. A vendégek ennél szerényebb eredményekkel dicsekedhetnek, jelenleg is csak negyedikek az osztrák bajnokságban, nemzetközi színtéren pedig nincs különö­sebb sikerük. A Szegedi TE ennek megfe­lelően úgy nyerte meg a talál­kozót, ahogy elvárta szurkoló, vezető, játékos egyaránt, de azt azért nem mondhatjuk, hogy egyetlen percig sem gyöngyözött izzadságcsepp a homlokokon. Az első pár első két-két szettjéből ugyanis a vendégek kettőt nyertek, egy­ben döntetlent értek el, ehhez pedig a szegediek nincsenek hozzászokva. Ezután azonban olyannyira minden a papírforma szerint alakult, hogy három szegedi (az újra magára találó Kis Zsolt, valamint a „sógorok", Földesi Zsolt és Kiss Norbert) szettet sem engedett ellenfelé­nek, a továbbjutás pedig szin­te eldőlt. Azért csak szinte, mert még le kell játszani feb­ruár 20-án a visszavágót. A Szegedi TE tegnap még „bevállalt" egy szombathelyi túrát, és a Szuperliga 11. fordu­lójában idegenben Kiss N. és a csapat révén két pályacsúcsot megdöntve nyert 7:l-re. Jegyzőkönyv Férfi teke Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés, Sze­ged: Szegedi TE-Koblach (osztrák) 8:0 (3632:3386) A párharcok: Kakuk L-M. Gosch 1:0 (2,5:1,5, 610:593) Szél T.-C. Reichart 1:0 (2,5:1,5,605:580) Karsai L.-D. Krammer (a 60. dobástól: M. Baumgartner) 1:0 (3:1, 575:546) Kis Zs.-T. Zettl 1:0 (4:0, 625:547) Kiss N.-S. Feurle 1:0 (4:0, 600:558) Földesi Zs.-M. Hechenberger 1:0 (4:0, 617:562) Férfi teke szuperliga, 11. forduló: Szombathely-Szegedi TE 1:7 (3363-3617, új csapat pályacsúcs) Krancz-Szél 0:1 (560:592) Nagy-Kis Zs. 0:1 (533:604) Orbán-Karsai L. 0:1 (568:593) Smelka-Kakuk 0:1 (555:604) Kovács J.-Kiss N. 0:1 (565:655, új egyéni pályacsúcs) Fodor Sz.-Földesi 1:0 (582:569) A francia válogatott nyerte az ausztriai férfi kézilabda Európa-baj­nokságot, miután a va­sárnapi, bécsi döntőben négy góllal jobbnak bi­zonyult a vb-ezüstér­mes horvát csapatnál. AUSZTRIA MUNKATÁRSUNKTÓL Franciaországnak, amely nagy dolgot vitt véghez, veret­lenül megnyerte az Euró­pa-bajnokságot. A magyar válogatott a 14. helyen zárta a kontinensvia­dalt, amelynek első fordulójá­ban döntetlent játszott a ké­sőbbi győztessel. Horvátország-Franciaor­szág 21-25 (12-12) Férfi kézilabda Európa-baj­noki döntő, Bécs. Gólszerzők: Zrnic 7, Balic 4, Duvnjak 3, Vori, Strlek, Vuko­vic 2-2, Kopljar 1, ill. Karabatic 6, Abalo 4, Sorhaindo, Narcis­se, Guigou 3, Bosquet, Fernan­dez 2-2, Joli, G. Gillel-1. Az Európa-bajnokság végeredménye: 1. Franciaor­szág, 2. Horvátország, 3. Iz­land, 4. Lengyelország, 5. Dá­nia, 6. Spanyolország. Szlovénia ellen A magyar férfi kézilabda-válo­gatott Szlovénia legjobbjai el­len vív világbajnoki pótselejte­zőt júniusban - derült ki a va­sárnapi bécsi sorsoláson. Az első mérkőzésre idegenben június 12-én vagy 13-án, a ma­gyarországi visszavágóra pe­dig egy héttel később kerül sor. A párharc győztese vehet részt a 2011. január 13. és 30. közötti svédországi vb-n. Azért fontos a jövő évi vb, mert onnan már (ehet kvótát szerezni a 2012-es londoni olimpiára, aki viszont lemarad a svédországi eseményről, már csak a 2012-es Eb-n való jó szereplésben bízhat. Az eddigi biztos vb-résztve­vők: a házigazda Svédország, a címvédő Franciaország, vala­mint a most záruló ausztriai Eb további elődöntősei, azaz Horvátország, Lengyelország és Izland. Az ASA-Consolis-HNKC NB l-es női kézilabdacsapata tegnap a Győr vendégeként lépett pá­lyára, és a papírformának meg­felelően vereséget szenvedett a címvédőtől. győr IMRE PÉTER A vásárhelyi női kézilabdások debütáltak - a televízióban. A sors fintora, hogy Sopronyiék­nak a címvédő, a Bajnokok Li­gájában is remeklő Győr ellen kellett pályára lépniük vasár­nap. Az sem könnyítette Dankó Ervin vezetőedző dolgát, hogy Renata Ghionea és Koroknai Viktória (őt combizomhúzódás miatt pihentették) is sérüléssel bajlódott; előbbi férjével haza­ment Romániába, és valószínű­leg a Resita együttesében foly­tatja pályafutását. Nem indult rosszul. A 2. percben, Wolf gólját követően még a vendégek vezettek (1-2), azután azonban zsinór­ban négy gólt dobtak a házi­gazdák. Az első negyedórában még jól tartotta magát a Vá­sárhely, amiben nagy szere­pet játszott a jól védő Abramo­vics. De a 15. percben már öt volt közte, 10-5. A Rába-parti­ak gyors találatokkal növelték előnyüket, és emberhátrány­ból is eredményesek voltak, kétszer is, 21. perc: 15-6. Zsi­nórban három vásárhelyi gól kozmetikázott (16-9) az ered­ményen, de tulajdonképpen Győri Audi ET0 KC-ASA-Consolis-HNKC 33-25 (19-12) NB l-es női kézilabda-mérkő­zés. Győr, 1000 néző. Vezette: Hargitai, Markó. Gyön Pálinger - Mraviková 4, Hornyák 1, GÖRBICZ 7 (4), Spi­ridon, Bradeanu 3, Vérten 2. Csere: Vig (kapus), DEÁKI 4(1), Szölösi 1, AM0RIM 6, ORBÁN 4, Mayer 1. Edző: Konkoly Csaba. HNKG Abramovics - Tamás 2, Sopronyi 1, KUD0R 5, FÜLÖP 6, WOLF 7, Varga 0.3(1). Csere: Király (kapus), Gaál, Antal 1, Zsuzsa. Edző: Dankó Ervin. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hét­méteresek: 8/5, ill. 2/1. már ekkor eldőlt a mérkőzés, a pontok sorsa. A már említett Abramovicson kívül a győri publikum láthatott szép dol­gokat Wolftól, Kudortól és Fü­löptől. Görbiczék hétgólos elő­nyel vonulhattak a szünetre, 19-12. A pihenő után is tartotta magabiztos, 7-8 gólos előnyét a Konkoly-csapat. A vendégek nem omlottak össze, s amint lehetőségük volt, kihasznál­ták, góllal büntették a ven­déglátók hibáit. Bár átlagélet­korban már közelített egymás­Fülöp volt a HNKC egyik legjobbja. FOTÓ: TÉSIK ATTILA hoz a két gárda, mert a győri­eknél a fiatalok is pályára lép­tek. Vásárhelyi oldalon Varga is szép találatokkal vétette magát észre. A hazaiak maga­biztos, megérdemelt sikert arattak, 33-25. Dankó Ervin: - Elégedett vagyok a lányokkal, nem vallo­tunk szégyent a televíziós mér­kőzésen. További eredmények: Al­coa Fehérvár-Békéscsaba 14-21 (9-13), Siófok-Veszprém 31-33 (16-17), Vác-Kiskunhalas 49-21 (28-7), Ferencváros-Debrecen 32-29 (16-17), Hunnia-Dunaúj­város 18-44(10-21). Izland a bronzérmes. Az olimpiai ezüstérmes izlandi vá­logatott szerezte meg a bronz­érmet az ausztriai férfi kézilab­da Európa-bajnokságon, miután a vasárnapi helyosztón három góllal legyőzte a vb-harmadik lengyel csapatot. Eredmény, a 3. helyért: Iz­land-Lengyelország 29-26 (18-10). A franciák történelmet írtak, korábban ugyanis még soha nem fordult elő, hogy egy csa­pat egyszerre birtokolja az olimpiai, a világbajnoki és az Eb-címet. A férfi kézilabda Eu­rópa-bajnokság tegnapi dön­tőjében a gallok második fél­idei remek játékukkal verték meg 25-21-re a horvát együt­test. Az első félidőben Alilovic kapus, és Ivano Balic villo­gott, sokáig úgy tűnt, hogy szomszédunk vezetéssel zárja az első játékrészt. Karabatic vezetésével azonban egyenlí­tettek a franciák. A második félidőben rob­bantott az olimpiai bajnok és világbajnok francia csapat, Igor Voriék csak egyszer tud­ták megközelíteni a gallokat. A hajrá már izgalommentes volt, mert Narcisse vezetésé­vel magabiztos volt az előnye Luka Zivzej (képünkön), a Pick Szeged férfi kézilabda­csapatának szlovén válogatott játékosa remek teljesítmény­nyel rukkolt elő az ausztriai Európa-bajnokságon. Zvizej a cseh Filip Jicha mö­gött a második lett a góllövő­listán. Az Eb-góllistája: Filip Jic­ha 53 gól (6 meccs), 2. Luka Zvizej 41 (6), 3. Nikola Karaba­tic 40 (8). Szél Tibor is hozta a pontot a Koblach ellen. FOTÓ: FRANK YVETTE