Délmagyarország, 2003. május (93. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-05 / 103. szám

HÉTFŐ, 2003. MÁJUS 5. • A DÉL SPORTJA* in: Változatlan a tabella LABDARÚGÓ NB I A labdarúgó NB I 27. fordu­lójában két rangadót is rendez­tek a felsőházban (1-6. hely): Debrecenben nem bírt egymás­sal a DVSC és a Fradi, a Hi­degkuti-stadionban viszont az Újpest legyőzte az MTK-t. A Siófok tovább őrzi veretlenségét a rájátszásban. Mindkét ház ta­bellája „befagyott", azokon a legutóbbihoz képest egyetlen változás sem történt. A ferencvárosi játékosok, edzők, vezetők, szurkolók legszebb ál­maiban valószínűleg nem a Deb­recen gárdája jelenik meg. Mind­ez pusztán azért, mert ebben az évadban a cívisvárosi együttes az egyetlen a mezőnyben, amelyet még nem tudott legyőzni a zöld-fehér alakulat. Pedig most a brazil Flavio Pim szerencsétlen öngóljával egészen a hajrá kezde­téig nyerőnek számítottak, de az­tán érkezett a házigazdák gólki­rálya, a román Sumudica, és máris elbúcsúzhatott a Gara­mi-legénység két fontos ponttól. A két csapat akár főpróbának is tekinthette a bajnoki összecsa­pást, ugyanis kedden a Puskás Ferenc-stadionban lejátszandó Magyar Kupa-döntőben ismét ta­lálkoznak. A felsőházi rájátszásban egyet­len csapat büszkélkedhet azzal, hogy őt még nem győzték le: a Siófok. Ezúttal annak a gárdának otthonából távozott egy ponttal gazdagabban, amely ez idáig még nem tudott nyerni: a Győr. A Rá­ba-partiak eredménytelen, szín­telen futballjára a helyi drukke­rek sem kíváncsiak, mert ugyan mivel lehetne magyarázni a né­mi jóindulattal felkerekített fé­lezres nézőszámot? Az egyetlen vasárnapi meccsen remekül mutatkozott be az Új­pest új edzője, Sarlós András. Az alacsony színvonalú, durva talál­kozón a győzelmet valamivel jobban akaró lilák otthonukban leckéztették meg az MTK-t. Ősszel még meglepetésnek számított volna, ha a csetlő-bot­ló Videoton Sopronban nyer. Amióta Bicskei Bertalan kezébe került az edzői tálca, egy csapás­ra megváltozott minden, már-már az számít csodának, ha nem győznek a tévések. A hűség városában nem borult a papírfor­ma. Az alapszakaszban nem volt olyan találkozó Zalaegerszegen, hogy minimum ne látta volna a meccset 6-7 ezer szurkoló. Csak­hogy a címvédő a felső helyett csak az alsóházban folytathatta. Na, ebből már nem kértek, kér­nek a zalaiak. Pedig a Békéscsaba felett aratott sima 3-0-ás siker kétezernél talán valamivel több nézőt érdemelt volna. Felsőház: DVSC—FTC l-l (0-1) Debrecen, 6000 néző. Vezette: Makai. Gólszerzők: Sumudica (70.), ¡11. Flavio Pim (7. - öngól). GYŐR-SIÓFOK 1-1(0-0) Győr, 500 néző. Vezette: Hajdó. Gólszerzők: Bajevszki (82. -1 l-esből), ill. Szabó Cs. (72.). MTK-ÚJPEST1-2 (0-1) Budapest, Hidegkúti-stadion, 1500 néző. Vezette: Fábián. Gólszerzők: Silva (51.), ill. Tamási (42. -1 l-esből), Rósa D. (70.). AZ ÁLLÁS 1. FTC 27 18 4 5 48- 22 58 2. MTK 27 16 5 6 50 - 31 53 3. Debrecen 27 11 12 4 49 - 33 45 4. Újpest 27 13 6 8 48 - 35 45 5. Siófok 27 10 11 6 36 - 32 41 6. Gyér 27 9 8 10 38 - 40 35 Alsóház: ZTE-BÉKÉSCSABA 3-0 (1-0) Zalaegerszeg, 2000 néző. Vezette-. Bede. Gólszerzők: Kenesei (9.), Egressy (50.), Szabó Z. (55.). SOPRON-VIDEOTON 0-2 (0-0) Sopron, 1800 néző. Vezette: Saskőy. Gólszerzők: Pomper (79.), Tóth N. (90.). AZ ÁLLÁS 7. ZTE 27 12 6 9 49 - 42 42 8. Videoton 27 11 6 10 40- 31 39 9. Sopron 27 7 7 13 40 - 47 28 10. Kispest 27 6 3 18 35 - 60 21 11. Békéscsaba 27 6 3 18 34 - 68 21 12. Dunaferr 27 4 7 16 32- 58 19 Korábban játszották: Duna­ferr-Kispest 1-3. A következő, 28. forduló párosí­tása. Felsőház, május 9. (péntek): MTK-Ferencváros (18, m2). Má­jus 10. (szombat): Győr-Debre­cen (18), Siófok-Újpest (19). Al­sóház, május 9. (péntek): Kis­pest-Békéscsaba (19). Május 10. (szombat): Dunaferr-Sopron (18), Zalaegerszeg-Videoton (19). SZÉLPÁL LÁSZLÓ Hat mérkőzés után újra nyerni tudott a Makó Listavezetőt vert a Szeged LABDARÚGÓ NB II A labdarúgó NB II Szabolcs-Ga­bona csoport felsőházának rangadóján az FC Szeged hu­száros hajrát bemutatva 2-0-ra legyőzte a listavezető Nyíregy­házi Kertváros együttesét. Hat meccs után ismét nyert a Makó; a zöld-sárgák a bőcsieket ver­ték. FC SZEGED-NYÍREGYHÁZI KERTVÁROS 2-0 (0-0) Felső Tisza-parti stadion, 300 néző. Ve­zette: Vad III. Szeged: Halász - Gelbmann, Mórocz, Puskás - Kulacslk, Csúri, Babos, Bány, Krausz - Dóra, Kurucsai. Edző: Szalal István. Kertváros: Balogh Z. - Hegedűs, Márton, Ambrusz, Homan - Domokos, Bessenyl (Ignácz G.), Illés, Czipf- Marcsek (Feke­te), IgnáczJ. Edző: Huszák Géza. Gólszerzők: Dóra, Bány. Kifejezetten jó emlékeket őriztek a szegediek a Kertváros elleni alapszakaszban lejátszott két meccsről: a Felső Tisza-parti sta­dionban 2-0-ra nyertek Babosék, a Nyírség fővárosában pedig gól nélküli döntetlenre végeztek. A vendégek edzője, Huszák Géza a meccs előtt elmondta, természetesen győzni szeretné­nek, de már az ikszét is jó ered­ménynek tartaná. - Az a lényeg, hogy a jó formába lendült szege­diek ne férkőzzenek közelebb hozzánk - magyarázta a tréner. Mint ismeretes, a találkozó előtt a Kertváros 54 ponttal vezette a tabellát, az FC Szeged 46 ponttal a harmadik helyen állt. A hazai ultrák nem felejtették el, hogy annak idején a Szeged LC elnöke, Nagylaki Kálmán mennyit tett az első osztályban is szerepelt kék-fehér-fekete ala­kulatért. Kálmán, veled va­gyunk! - állt a tábor által kifeszí­tett transzparensen. A széllel szemben kezdő Sze­ged nem nagyon tudott kibonta­kozni az első játékrészben. Némi túlzással a házigazdák már an­nak is örültek, ha eljutottak az ellenfél 16-osáig. Emberfeletti küzdelmet folytattak a természe­ti erővel; ezt a partit ugyan el­bukták, de a kulturáltan futbal­lozó nyíregyháziakkal szemben nem kerültek hátrányba. A fordulás után nagy változás állt be.a játékban. A szél segítsé­gével egyre bátrabbá váltak a há­Az FC Szeged csapatkapitánya, Dóra János (jobbról fehérben) remek lövéssel juttatta vezetéshez a hazaiakat. Fotó: Gyenes Kálmán zigazdák, az első kifejezetten nagy gólhelyzetet azonban nem ők, hanem a vendégek hagyták ki az 54. percben. Utólag rettenete­sen sajnálhatják ezt, hiszen a hajrában kétszer is nagyot villant a Szeged. Előbb a 70. percben, amikor Csúri kiugratását Dóra 18 méterről a jobb sarokba vágta, majd a 84. percben, ekkor egy labdaszerzést követően Kulacsik Kurucsaihoz játszott, ő egy csel után Bány elé pöckölt, aki 14 méterről nagy gólt lőtt a bal alsó sarokba, 2-0. Az FC Szeged eddig hazai kör­nyezetben 13-szor lépett pályára az évadban, a mérlege egészen ki­váló: 11 győzelem, 2 döntetlen. Szalai István: - Sokat tettek a játékosok, hogy ne szakadjon meg a hazai veretlenségünk. Gratulálok nekik! Jók: Halász, Mórocz, Puskás, Babos, Bány, Dóra, ill. Márton, Domokos, Illés, Czipf. SZ. L. MAKÓ-BŐCS 4-1 (l-l) Makó, 300 néző. Vezette: Fábián. Makó: Ménesi - Görög, Dálnakl, Magyar, Kazán - Bagi, Kis K„ Brakszatórlsz (dr. Széli), Krucsó - Maróti, Varga (Mádi). Edző: Kolozsvári János. Bocs: Szerencsi - Simon, Kulcsár, Far­kas (Ondó), Vass - Sipos, Szakszón, Ta­kács, Török-Vodila (Irhás), Gaál (Nagy). Játékos-edző: Kulcsár Sándor. Gólszerzők: Maróti (2, egyet 1 l-esből), Varga, Krucsó, ¡11. Kulcsár. Kiállítva: Kulcsár. Elsöprő lendülettel kezdett a Ma­kó. A középkezdés utáni pillana­tokban Brakszatórisz egyedül tört kapura, a ballábas lövését Szeren­csi védte. A következő támadás­ból Varga beadását Maróti bólin­totta a lécre. A hazaiak gólkirály­jelöltje ezután már nem hibázott: Krucsó nagyszerű passzát a rövid saroknál pörgette a hálóba, 1-0. Teljesen váratlanul, a 18. percben egyenlített a Bőcs. Kulcsár vég­zett el szabadrúgást 25 méterre, amelyből a jobb felsőbe csavart, l-l. Hiába volt csapata legjobbja az egykori ferencvárosi, a szünet előtt megkapta a második sárgá­ját, majd a pirosat is. A pihenőt követően gyorsan kihasználta emberelőnyét a Makó. A 48. percben egy kis­szöglet után a Bagi beadásából lepattanó labdát Varga közelről a léc alá bombázta, 2-1. A fél­idő közepén Maróti kiharcolt, majd értékesített egy büntetőt, 3-1. A hajrában volt egy-két meleg pillanat a makói kapu előtt, ám a slusszpoén mégis a hazaiaké volt. A 90. percben Görög birkózta le a védőket a jobb oldalon, az ötösön kereszt­be gurította a labdát, Krucsó pedig a hosszúról a hálóba bel­sőzött, 4-1. Kolozsvári János: - Végre győztünk! Jók: Maróti, Bagi, Görög, Kru­csó, ill. Szakszón. További eredmény: Ozd-Ka­zincbarcika 0-2. A BAJNOKSAG ÁLLASA 1. Kertváros 27 16 6 5 53 - 22 54 2. Makó 27 15 5 7 50 - 32 50 3. Szeged 27 14 7 6 46 - 26 49 4. Kazincbarcika 27 13 6 8 65 - 29 45 5. Ózd 27 13 6 8 59 - 43 45 6. Bocs 27 10 2 15 43- 63 32 A következő, 28. forduló pá­rosítása. Május 10. (szombat), 17: FC Szeged-Ózd. Május 11. (vasárnap), 17: Makó FC-Ka­zincbarcika, Nyíregyházi Kertvá­ros-Bőcs. Döntetlen Szentesen a megyei rangadón A szentesi Szarvas (középen szemben) második büntetőjét is ki­védte az Algyő kapusa, Dénes. Fotó: Tésik Attila LABDARÚGÓ NB III A labdarúgó NB III Alföld cso­portját toronymagasan vezető Szentes az elmúlt héten a Jász­berényben, a hét végén pedig az Algyő ellen otthon ért el gól nélküli döntetlent. Hiába ját­szott mezőnyfölényben a HFC, mégis vereséget szenvedett a Túrkevétől. SZENTESI TE-ALGYŐ SK 0-0 Szentes, 500 néző. Vezette: Kökény. Szentesi TE: Bíró - Márics, Erdei, Kere­peczkl (Kelemen), Tóth Cs. - Szarvas, Kurucsai, Koncz Zs., Pálfi - Török (Má­tyás), Nana (Keller). Edző: Bozóki Zoltán. Algyő SK: Dénes - Podonyl, Pécsek (Krajczár), Rau, Gál - Gábor, Koncz F., Kothencz, Terhes (Tóth A.) - Miklós (Brinszky), Varga. Játékos-edző: Brinszky Adrián. Kiállítva: Gábor. Az első félidő 12. percében korán örültek a hazai drukkerek, elekor Török talált be az algyői kapuba, de a gólt les miatt nem adta meg Kökény bíró. Ez a játékrész ki­egyenlített küzdelmet hozott, s mindkét oldalon adódtak lehető­ségek a gólszerzésre, de ezek rendre ki is maradtak. Szünet után felgyorsultak az események! Az 58. percben Gál talált be a ha­zai kapuba, a szentesiek nem rek­lamáltak, de a partjelző lest in­tett. Maradt a 0-0. A 60. percben Szarvas lerántása tizenegyest ért, az ítéletet Gábor megkérdőjelez­te, reklamálását a játékvezető pi­ros lappal jutalmazta. A büntetőt a sértett végezte el, de a bal sarok­ra tartó lövést Dénes hárította. A 70. percben a kifutó Dénes Má­tyással szabálytalankodott, a 11 -es ponthoz ezúttal is Szarvas tette le a játékszert - ezúttal a jobb sarokra célzott, de ismét Dé­nes nyert. A 80. percben a vendé­gek játékos-edzője, Brinsz­ky végezhetett el szabadrúgást, bombáját Bíró bravúrral védte. A 85. percben Koncz Zs. a jobb ol­dali kapufát találta el, a kipatta­nóról Szarvas lekésett. Bozóki Zoltán: - Három for­dulóban két pontot szereztünk, gödörben vagyunk. Mai teljesít­ményünket jól példázza a két ki­hagyott tizenegyes. Brinszky Adrián: - Próbáltam százig számolni magamban, mégis azt mondom: sok sikert kí­vánok Kökénynek az NB Il-es karrierjéhez... Jók: Bíró, Tóth, ill. Dénes (a mezőny legjobbja), Varga, Gál. I.P. HFC—TÚRKEVE1-3 (1-2) Hódmezővásárhely, városi stadion, 200 néző. Vezette: Iványi. HFC: Szabó G. - Schuszter (Horváth Á). Huszár, Tóth, Kovács G. - Sipos, Dani (Marton), Borbás R, Horváth R., Király (Zsadányi) - Szűcs. Edzők: Rostás Kár­oly és Antal Ferenc. Túrkeve: Tőke - Kalmár, Debreczeni, Kui (Kántor), Szerencsi - Kiss, Fridrik, Bá­lint, Balogh - Sas (dr. Bodó), S. Nagy. Edző: Kádár József. Gólszerzők: Horváth R„ ill. Fridrik, Kiss (2). Jól kezdett a Vásárhely, már a 4. percben megszerezte a vezetést. Szűcs elől a kifutó túrkevei kapus, Tőke röviden szabadított fel, a labda Horváth R. elé került, aki 20 méterről a kapuba emelt, 1-0. A következő tíz percben alapos for­dulatot vett a meccs. Előbb sza­badrúgásból Fridrik 17 méterről csavart a HFC kapujának jobb fel­ső sarkába, majd Szerencsi visz­szagurítását Kiss 5 m-ről helyezte ugyanoda, 1-2. A hátrány nem szegte kedvét az otthoniaknak, rengeteg helyzetet kidolgoztak, de a háló helyett Kovács G. és Borbás P. is a kapufát találta telibe. A fordulás után hasonló kore­ográfia játszódott le, mint az el­sőben. A HFC támadott, ziccere­ket dolgozott ki, viszont a gólt a Túrkeve lőtte: az 55. percben Kiss 11 m-ről talált be, 1-3. A hajrában Szűcs kétszer is Tőke kapussal szemben állt, de egyszer sem sikerült túljárnia az eszén. A jól futballozó Vásárhely mini­mum döntetlent érdemelt volna. Rostás Károly: - Erősen tarta­lékos, fiatal csapatom küzdeni­tudásból jelesre vizsgázott. Jók: Tóth, Schuszter, ill. Tőke. További eredmények: Kondo­ros-Szarvas 0-2, Jamina-Rákó­czifalva 0-0, Jászberény-Fegy­vernek 2-2, Békés-Harta 4-2, Kisújszállás-Karcag l-l, Gyo­maendrőd-Szajol 0-4. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Szentes 24 19 3 2 74- 14 60 2. Karcag 23 14 6 3 42- 19 48 3. Jászberény 24 13 7 4 52- 23 46 4. Jamina 24 11 7 6 41- 41 40 5. Algyő 23 12 3 8 45- 30 39 6. Kisújszállás 23 9 8 6 43- 33 35 7. Rákóczifalva 24 9 8 7 33 - 27 35 8. Kondoros 24 9 7 8 41- 37 34 9. Szarvas 24 9 4 11 38- 59 31 10. Harta 24 7 8 9 44- 44 29 11. Túrkeve 23 7 6 10 29- 36 27 12. Szajol 24 6 5 13 50- 65 23 13. HFC 24 6 5 13 30- 49 23 14. Gyomaendröd 24 5 4 15 32- 56 19 15. Fegyvernek 23 5 3 15 41- 69 18 16. Békés 23 4 4 15 23- 56 16 A következő forduló párosítá­sa. Május 10. (szombat), 17: Szarvas-HFC, Rákóczifalva-Bé­kés, Túrkeve-Szentes, Fegyver­nek-Algyő, Jászberény-Kisúj­szállás. Május 11. (vasárnap), 17: Karcag-Gyomaendrőd, Sza­jol-Jamina, Harta-Kondoros.