Délmagyarország, 2003. május (93. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-05 / 103. szám

IV •A DEL SPORTJA HETFO. 2003. MÁJUS 5. Csak tíz maradt a végére Doros Ákos (kapura lő) szinte nem tudott hibázni. Fotó: Gyenes Kálmán PICK SZEGED­GYORI TENTO-ETO KC 29-19 (12-10) NB l-es férfimérkőzés. Újszegedi sport­csarnok, 800 néző. Vezette: Herczeg, Sá­pi. Pick Szeged: PERGER - Noris 3, Lalus­ka 1, Eklemovics 1, Mezei 2. Bajusz 5 (2). MATICS 10 (3). Csere: Nagy (ka­pus), DOROS 4, Kotormán, llyés 3, Ha­buczki. Edző: Dragan Djukics. Győr: Gerháth - IVÁNCSIK 4, Horváth Sz. 2, Horváth R„ Kányái 1, Nyikes 1, Kon­koly 1. Csere: Tatai (kapus), SZABÓ 6, Bakos 3, Bősze 1, Surányi, Remete. Edző: Tóth László. Kiállítások: 2, ill. 8 perc Hétméteresek: 5/5, ill. 0. Az eredmény alakulása: 6. perc, 3-1, 14. p.: 5—8,26. p-11-8,35. p.: 17-11, 42. p.: 21-13,53. p.: 27-16. Miután közel egy hónappal ez­előtt Győrben a Pick 31-17-re nyert, egy szegedi drukker sem gondolta azt, hogy a felsőházi rájátszás visszavágóján Me­zeiéknek meg kell izzadniuk a győzelemért. Talán ezzel is ma­gyarázható, hogy a szokásosnál kevesebben voltak kíváncsiak a mérkőzésre. Dragan Djukics edzó úgy döntött, hogy a három idegenlégiósa közül Puljezevics kapust ülteti a lelátóra, s az ed­dig kevesebb bizonyítási lehe­tőséget kapó kubai Norist ját­szatja. A hazai drukkerek vára­kozásának megfelelően kezdő­dött a mérkőzés, aránylag si­mán estek a szegedi gólok. Így a Tisza-parti játékosok a 6. perc­Schumi győzött FORMA-l MUNKATÁRSUNKTÓL Az ötszörös világbajnok Michael Schumacher (Ferrari) pályafutá­sa 66. futamgyőzelmét aratta a Forma-l-es Spanyol Nagydíjon, mögötte a hazai közönség ked­vence, Fernando Alonso (Re­nault), valamint a brazil Rubens Barrichello (Ferrari) végzett. A német világsztár ezzel összetett­ben felzárkózott a második hely­re, s hátrányát 4 pontra csökken­tette. Nem indult simán a verseny, rögtön a rajtot követően baleset történt, s ennek következtében kiesett a pontversenyt vezető Raikkönen. A futam változatos küzdelmet hozott - Alonso ismét bizonyította tehetségét -, de a né­met klasszist és az új Ferrarit ezen a napon nem lehetett legyőzni. ben már azt hitték: megnyerték a találkozót. A Győr azonban keményen védekezett, bátran és összeszedetten támadott, s Szabó, valamint Ivdncsik lövé­seivel szemben tehetetlen volt az egyébként bravúrosan védő Perget. Negyed óráig nézte csapata szenvedését Dragan Djukics edző, azután időt kért, amit arra használt fel, hogy rendet tegyen a fejekben. Ez sikerült is, hiszen zsinórban hat hazai gólt jegyez­hettünk fel, s a vendégek tizen­három percig egyet sem tudtak lőni. Közben Laluskúnak olyan súlyosan megsérült a könyöke, hogy az ügyeletre kellett szállíta­ni. - Az MRI-vizsgálat izületi sé­rülést mutatott ki. Az biztos, hogy nincs szakadás, vagy súlyos elváltozás. Egyelőre gyógyszeres kezelést kap, s egészen biztosan nem játszhat Cegléden, de ha minden jól alakul, akkor a Du­naferr elleni hazai összecsapáson már pályára léphet - mondta la­punknak dr. Szabó István, a csa­pat orvosa. A Picknek előbb a védekezése javult fel, majd a támadás-befeje­zés is pontosabbá vált. A második játékrészt Perger bravúrjai vezették be. Szemmel láthatóan komolyabban vették a szegediek a találkozót, s ennek meg is lett az eredménye, hiszen Matics zavaró játékának nem ta­lálták Szabóék az ellenszerét, sőt a szélső annyira belejött a góllö­vésbe, hogy az első félidőben szerzett két találatát nyolccal tol­dotta meg. A legnagyobb tapsot Doros hálószaggató gólja kapta. A másik oldalon pedig Konkoly produkált hasonlót. Majd a sze­gedi cserekapus, Nagy lépett elő főszereplővé, aki egy hármas győri kísérletet védett bravúrral. Dragan Djukics: - Rutingyő­zelmet arattunk. Elegendő volt néhány perces jó játék a sike­rünkhöz. Tóth Lászió: - A célunkat tel­jesítettük, sokkal tisztességesebb eredménnyel búcsúztunk Sze­gedtől, mint a Tatabánya, vagy a Cegléd. A Pick Szeged ma, 15 órakor a közép-európai liga ketretében a Banja Luka gárdáját fogadja. A mérkőzés megtekintése ingyenes lesz. AZ ÁLLÁS 1. Pick l Fotex 3. Dunaterr 4. Tatabánya 5. Győr 6.1 - 1 241-156 18(6) - 1 200-13« 15(5) - - 147-109 14(4) - 5 159-226 5(1) - 6 143 -200 4(2) - 6 132-193 3(3) SÜLI JÓZSEF Jk TRIÓDA^ ^r " r hummel v DÉLMAGYARORSZÁG — PHOENIX liJesiel Az országos minősítő versenyen Lázár most is nyert FOGATHAJTAS Három napig tartott az országos A kategóriás fogathaitó minősí­tő- és válogatóverseny Fábiánse­bestyenben. A hatalmas érdeklő­dés mellett zajló találkozó nem­csak a sportbarátokat vonzotta. A pénteki díjhajtisra elsősorban a lovasok, a versenytársak voltak kí­váncsiak: ebben a kategóriában a bírák a kötelező, kevésbé látvá­nyos gyakorlati tudást pontozzák. A szombati maratonhajtás már tömegeket vonzott, ezrek jöttek a környező településekről Fábiánse­bestyénbe, hogy a távolsággal és akadályokkal egyaránt nagyszerű­en megbirkózó lovak és hajtóik teljesítményét figyelemmel kísér­hessék. A vasárnap reggel nyolc órakor kezdődő akadályhajtás is a lovassport számára kitűnő tavaszi időjárásban zajlott, s tartogatott bőven izgalmakat. A kettesfogat­hajtó világbajnoki cím birtokosa, Lázár Vilmos ugyanis szombaton a maratonhajtásban csak a har­madik helyet szerezte meg, míg pénteken a díjhajtásban és vasár­nap az akadályhajtásban nyújtott teljesítménye biztosította végül számára az első helyet. A kettes fogatok versenyében őt követte a kecskeméti Nyúl Zoltán, s a szin­tén világbajnoki címmel rendelke­ző Lázár Zoltán az ötödik helyen végzett. A hazaiak színeiben indu­ló Tóth Ferenc nóniusz lovaival ti­zenharmadik lett. Az egyes foga­tok versenyében első helyen vég­zett a gyulai Fábián Sándor, a cso­paki Gáspár Zoltán második, a mártélyi Benkö Noémi harmadik lett. A négyes fogatok mezőnyé­ben a szilvásváradi Bozsik József hozta el a pálmát, második helye­zést szerzett a vecsési Dobrovitz József, harmadik a szilvásváradi Móró Lajos, míg a negyedik helyet a hódmezővásárhelyi Kecskeméti László szerezte meg. B. G. Kocsik Viktória ősztől valószínűleg a Fradiban folytatja Európa egyre távolabb KÉZILABDA LISS-HNKC-ESZTERGOM 30-33 (14-15) NB l-es női kézilabda-mérkőzés, ráját­szás az 1-6. helyért. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Hor­váth, Marton. Liss-HNKC: Szabó K.-Virág 2, Kocsis 3, KOCSIK 8, NIKOLICS 7 (5), Prok 5, Ba­unok 2. Csere: Vörös (kapus), Hósa, Asz­talos, Szabó V. 1, Gaál 2. Edző: Farkas József. Esztergom: Kurucz - Wolf 2, BORBÁS 9, Csernus 1, Sipos, Rábai 3, Vincze 3. Csere: KÖRMÖCZI (kapus), VESZELI5 (2), PŐCZE10 (5), Lánczos. Edző: Lau­rencz László. Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétmétere­sek: 6/5, ill. 7/7. Az eredmény alakulása, 3. perc-, l-l, 11. p.: 7—4.15. p.: 8-7,18, p.: 9-9,2?. p.: 10-12,24. p.: 12-12,26. p.: 13-15, 32. p.: 16-16,38.p.: 17-21,43. p. -. 20-25,46. p.: 23-25,52. p.: 25-29, 55. p.-. 28-29,57. p.-. 28-31. - Mi már a hat közé jutással is alaposan túlteljesítettük a tervet - mondta mosolyogva Laurencz László, az Esztergom vezetőedző­je -, számunkra egy újabb vásár­helyi siker, az EHF-kupa szerep­lés kiharcolása hab lenne a tor­tán. Kollégája, Farkas József sokkal feszültebb volt: - Mindenki vál­lalja a játékot, s bízom benne, hogy az elszántság eredményes játékkal párosul. Az első percek igazolták a ha­zai szakember várakozását, s a 7. percben már a negyedik gólját szerző Kocsik vezérletével veze­tett a Liss. Ali. percre már há­romra nőtt az előny (7-4), de a vendégek nem adták fel és az ör­döngös beállós, Borbás, valamint Pőcze találataival előbb egyenlí­tettek, majd a vezetést is meg­KOCSIK VÁLASZTÁSA A találkozó előtt elterjedt a hír, amiről már hetek óta sut­togtak, beszéltek a Liss­HNKC házatáján. A csapat gólerős irányító-átlövőjének, Kocsik Viktóriának az idény végén lejár a szerződése, ezért több klubbal - köztük termé­szetesen a Vásárhellyel - is tárgyal a folytatásról. A leg­csábítóbbnak a Bajnokok Li­gájában induló Herz-FTC ajánlata tűnik. - A szombati, Ferencváros elleni bajnoki után jelentem be hivatalosan a döntésemet - közölte megkeresésünkre az érintett. - Ha most kellene választanom a Herz-FTC és a Liss-HNKC között, akkor hatvan-negyven százalékban a zöld-fehérek javára billenne a mérleg. De véglegeset csak­is a hét végén mondok. szerezték, 10-11. A fantasztikus hangulatot teremtő drukkerek ekkor arra kérték kedvenceiket „Soha ne add feli". A felszólítás­nak engedelmeskedve Baunok egalizálta az állást (24. perc: 12-12), de a játékrész hajrája a Laurencz-lányoké volt. A második félidő vásárhelyi hetessel és egyenlítéssel kezdő­dött, de a vezetést nem tudta visszavenni a kék-sárga alakulat. Kapkodás, görcsös akarat, kima­radt ziccerek jellemezték ekkor a játékot, s a lelkesen és okosan kézilabdázó Esztergom ezt gólok­ra váltotta, 38. perc: 17-21. A B-közép „Ébresztőt!" skandált, de különbség tovább nőtt, 43. perc: 20-25. A vendégvezetés a támadásban vétett hibák, a nem kellően összeállt védekezés mel­lett elsősorban azzal magyaráz­ható, hogy a vásárhelyi kapusok, Szabó K. és Vörös nagyon ritkán találkoztak a labdával, míg a má­sik oldalon Körmöczi bravúrokat mutatott be. Ennek ellenére a házigazdáknak meg lett volna a sansza az egyenlítésre és a fordí­tásra, de a döntő pillanatokban technikai bakik, eladott labdák pecsételték meg a sorsukat. Az Esztergomból Veszeh neyrő em­bernek bizonyult, hiszen öt talá­latából hármat a hajrában szer­zett. A B-közepesek nem titkolták csalódottságukat: ismét „megta­lálták" rigmusaikkal a játékoso­kat és az edzőt is, valamint már a lefújás előtt több, egy órával az­előtt még kincsnek számító kék-sárga zászló landolt a par­ketten... Talán kincstári optimiz­mus, de a Liss-HNKC-nek még van esélye az 5. hely megszerzé­sére, ehhez bravúr (az utolsó kör­ben Vásárhelyen legyőzni a Cor­nexit) és szerencse (az Esztergom két vereséget szenvedjen) kell. Farkas József: - Az Esztergom valóságos mumussá válik, két­szer is legyőzött bennünket a bajnokságban hazai pályán, ezért megérdemli az ötödik he­lyezést. Laurencz Lászió: - Rendkívül korrekt játékvezetés mellett hosszú idő után csapatom végre azt a játékot produkálta, amely­lyel kiharcoltuk a hat közé ju­tást. Tbvábbi eredmények: Corne­xi-Alccoa-Dunaferr SE 31-32 (18-13), Győr-Herz-FTC 36-33 (19-17). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Dunaterr 2. Herz-FTC 3. Gyér 4. Cornexi-Alcoa 5. Esztergom 6. Liss-HNKC 1817 1812 18 9 18 6 18 4 18 3 1 - 529 - 387 35 - 6 559 - 497 24 3 6 489 - 480 21 1 11 491-502 13 - 14 422-531 8 1 14 430-513 7 I.P. Kupagyőztesek: Montpellier, Barcelona BUDAPEST (MTI) A francia Montpellier nyerte a férfi kézilabda Bajnokok Ligáját, miután hazai pályán tizenkét góllal legyőzte a spanyol Portland San Antoniót. A sorozat 200l-es győztese - amely az elődöntőben a Veszprémet búcsúztatta - a pamplonai első mérkőzésen hiá­ba szerzett nyolcgólos előnyt, ez is kevésnek bizonyult a visszavá­góra. Eredmény, döntő, visszavá­gó: Montpellier (francia)-Port­land San Antonio (spanyol) 31-19(14-10). Az FC Barcelona nyerte a férfi kézilabda EHF Kupát, miután a döntő visszavágóján is legyőzte a Dunaferrt búcsúztató orosz Di­namó Asztrahánt. A katalán csa­patban a szegedi Nagy László öt gólt dobott. Férfi EHF Kupa, döntő, visszavágó: FC Barcelona (spanyol (-Dinamó Asztrahán (orosz) 33-26(19-12) Ezernyolcszázán futottak a Matáv-Vivicittán Szegednek dicséret Totó BUDAPEST (MTI) A18. hét mérkőzéseinek eredményei: 1. MTK—Újpest 1-2 2 2. Győr-Siófok 1-1 X 3. Bayern M.-Kaiserslautern 1-0 1 4. Bochum-Mönchengladbach 1-1 X 5. Bremen-Hertha BSC 4-2 1 6. Cottbus-Hamburg 0-0 X 7. Dortmund-Wolfsburg 2-2 X 8. Hannover-VfB Stuttgart 1-2 2 9. Atalanta—Internazionale 1-1 X 10. Modena-Empoli 1-1 X 11. Parma-Bologna 1-2 2 12. Reggina-Roma 2-3 2 13. Torino-Udinese 0-1 2 Pluszmérkőzés: 14. Lazio-Juventus 0-0 X A Matáv-Vivicittá városvédő fu­tás tegnap immár harmadszor vendégeskedett Szegeden. A rendezők, a Budapest Sportiro­da és a Szeged Városi Sport­igazgatóság illetékesei ezúttal sem csalódtak, ezernyolcszázán tolongtak a rajtnál. Matáv-színekbe,' piros-fehérbe öltözött vasárnap a Dóm tér. Már a 3. Matáv-Vivicittá város­védő futás rajtja előtt félórával is az esemény pólóját viselő fiata­lok és idősebbek töltötték meg a patinás teret. Hűsz perccel a start előtt a tavalyi ezüstérmes­sel, Halászevics Péterrel melegít­hetett a népes (több mint 1800 fő) mezőny. A futók nem panasz­kodhattak, kellemes tavaszi, sőt inkább nyári idő várta őket - Pé­csett korábban zuhogott az eső. - Nagyon örülök, hogy Szegeden ismét sikerült „eladni" a Ma­táv-Vivicittát - mondta Bánáti Antal sportigazgató az iskolák ezerkétszáz gyereket hoztak - kö­szönet érte a testnevelöknek! - és információim szerint a helyszí­nen is neveztek mintegy hatszá­zan. Különösen az ifjak részvétele örömteli, hiszen nekem mindig is vesszőparipám volt az utánpót­lás-nevelés. A rendezvény akkor éri el a célját, ha a mozgásra, a sportos életmódra szoktatja az itt megjelenteket. A rajt előtt 10 perccel a szpíker tapsra, hullámzásra buzdította, folyamatosan mozgásban tartva az emberkígyót. A többiek előtt engedték útjára Kolonics Kriszti­ánt, aki kerekes székben tette meg a 3,6 kilométeres távot, mely Szeged legszebb részeire vit­te, kalauzolta el az indulókat. A startpisztolyt, a közös vissza­számlálás végén, Botka László polgármester sütötte el, s ekkor­tól elárasztotta az utcákat a Ma­táv-Vivicittá mezőnye. Míg az el­ső célba érkezőkre vártunk Sze­ged első emberét faggattuk az ese­ményről: - Nagyon örülök, hogy ilyen sokan vállalkoztak a táv tel­jesítésére és az arcokon már a rajt előtt látszott: jól érzik magukat. Bízom benne, hogy a jövőben sok, ehhez hasonló, tömegeket megmozgató esemény házigazdái lehetünk, mert bizonyítottuk, van rá igény. Többen felvetették, hogy élesszük újra az évekkel ez­előtt megszűnt, nagy hagyomá­nyokra visszatekintő Szeged Ma­ratont. Tetszik az ötlet, a javas­lattevők nyitott kapukat dönget­tek, feltétlenül megvizsgáljuk a megvalósítás lehetőségét. Akárcsak az elmúlt esztendő­ben a csongrádi megyeszékhe­lyen nemzetközi volt a verseny, ezúttal is eljöttek a szerb-monte­negrói Hajdújárás futói, a Mini Maraton Club képviseletében. A győztesek azonban a házigazdák, a szegediek közül kerültek ki. A férfiaknál Halászevics Áron (Universitas SC) nyert, megelőz­ve Adok Rolandot (Hódmezővá­sárhelyi Futókör-Vedac) és Tóth Tivadart (Tisza-parti SE). A höl­gyeknél minden helyezést a Sze­gedi VSE atlétái kaparintottak meg: Kiss Ágnes Papp Gabriellát és a Biacsi testvéreket, Ilonát és Bernadettet megelőzve nyerte a 3. Matáv-Vivicittát. A legna­gyobb tapsot - nem véletlenül! ­a mintegy 35.perc után célba érő kerekes székes, Kolonics Kriszti­án kapta. Hogy jövőre találkozhatunk-e vele és a városvédő futással? Ko­csis Árpád, a Budapest Sportiro­da vezetője elmondta: a döntés a Matáv hatásköre, de szerinte Szeged ismét jelesre vizsgázott. IMRE PÉTER