Délmagyarország, 2002. november (92. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-11 / 262. szám

HÉTFŐ, 2002. NOVEMBER 11. •A DÉL SPORTJA" Hárompontos Keresztúri-találat LABDARUGÓNB A labdarúgó NB I 14. fordu­lójában három hazai és két ven­dégsiker mellett egy döntetlen született. A dobogósok közül csak a Győri ETO tudott győz­Nem sokáig vártak a meglepe­téssel a csapatok a fociélvonal legutóbbi körében. Pénteken a bajnok Zalaegerszeget verő Bé­késcsaba a Ferencváros ottho­nában is az esélytelenek nyu­galmával léphetett pályára. A várakozásoknak megfelelően a zöld-fehérek végig fölényben játszottak, gólt azonban nem sikerült szerezniük. Ebben el­sősorban a remekül védő Feke­te volt a ludas. Garamvölgyi Lajos, a viharsarkiak mestere a szünetben jóslásra is vállalko­zott: azzal biztatta tanítványa­it, ha gól nélkül megússzák, akár nyerhetnek is. A mester jövendölését a 71. percben (is­mét) Keresztúri váltotta való­ra. A lilák ennek ellenére nem mozdultak el az utolsó hely­ről. Jót tett a Kispestnek az edző­váltás. A vörös-feketék Szur­gent Lajossal a kispadon Sió­fokra látogattak, s szinte ma­ximálisan kihasználva lehető­ségeiket, legyőzték az eddig re­meklő Balaton-parti együttest. A bajnok ZTE ellenállhatatlan 20 perccel kezdte a Sopron el­leni találkozót, ami Faragó és Egressy révén kétgólos előnyt jelentett. Ehhez a második 45 percben a Szegeden is megfor­dult „Faresz" tett még hozzá egyet, bebiztosítva a győzelmet és beállítva a végeredményt. A meccs képe alapján nagyobb különbséggel is diadalmaskod­hattak volna a kék-fehérek. Debrecenben nagy iramú, ke­mény mérkőzést és hazai fö­lényt láthatott az 5500 főnyi szurkolóhad - gólt azonban nem. Ez pedig azt jelentette, hogy Szentes Lázár edző csa­patának osztoznia kellett a pontokon a fegyelmezetten fo­cizó MTK-val. Győrben viszont csak 800 néző volt kíváncsi az eddig remekül szereplő együttesre. A kirívó ér­dektelenségben lehet, hogy sze­repet játszott a fagyos idő, a tévé­közvetítés, s a klubelnök több mint furcsa nyilatkozata. Tarsoly Gábor annak a véleményének adott hangot, hogy Varga Zoltán szakmai irányításával előrébb tartana a csapat. Mire gondolha­tott? A meccs előtt a harmadi­kon állt, utána pedig a második helyre lépett előre az ETO. Ennél jobbra csak a „nagypapakorúak" emlékeznek... A Magyar Kupától búcsúzó címvédő Újpest a bajnokságban vigasztalta drukkereit, ezt a Vi­deoton bánta. Eredmények: FTC—BÉKÉSCSABA * 0-1 (0-0) Budapest, Üllői út, 6000 néző. Vezette: Hajdó. Gólszerző: Keresztúri (71.). ZTE-S0PR0N 3-0 (2-0) Zalaegerszeg, 3500 néző. Vezette: Kas­sai. Gólszerzők: Faragó (16., 47.), Egressy (18.) SIÓFOK-KISPEST 0-2 (0-0) Siófok, 2000 néző. Vezette: Solymosi. Gólszerzők: Bárányos (60.), Hercegfalvi (86.). DEBRECEN-MTK 0-0 Debrecen, 5500 néző. Vezette: Dubra­viczky. GYŐR-DUNAFERR 1-0 (1-0) Győr, 800 néző. Vezette: Bede. Gólszerző: Szanyó (40.). ÚJPEST-VIDEOTON 2-1 (2-0) Budapest, Megyeri úti stadion, 2000 né­ző. Vezette: Kiss B. Gólszerzők: Kovács Z. (5., 17.), ill. Tóth N. (61.). A BAiNOKSAG ALLASA 1. MTK 14 10 2 2 30- 13 32 2. Győri ETO 14 8 3 3 26- 15 27 3. Ferencváros 13 8 2 3 24- 10 26 4. Újpest 14 8 1 5 30- 21 25 5. Debrecen 14 6 6 2 30- 23 24 6. Zalaegerszeg 14 6 3 5 27 - 23 21 7. Siófok 14 6 3 5 20- 20 21 8. Dunaferr 14 3 4 7 20 - 27 13 9. Sopron 14 3 4 7 16 - 24 13 10. Videoton 14 2 5 7 13- 24 11 11. Kispest 13 2 3 8 17- 32 9 12. Békéscsaba 14 3 - 11 19 - 40 9 A Kispest-Ferencváros mérkő­zést december 6-ára halasztot­ták. A következő forduló párosítá­sa. November 15. (péntek): MTK Hungária-Győri ETO (18 óra, m2). November 16. (szom­bat): Békéscsaba-Siófok (13), Sopron-Ferencváros (13), Zala­egerszeg-Dunaferr (13), Video­ton-Kispest (14), Újpest-Debre­cen (18, m2). IMRE PÉTER United vagy City? LEEDS (MTI) Angol lapértesülések szerint a két manchesteri klub, a United és a City is meg akarja szerezni Robbie Fowlert, a Leeds United válogatott labdarúgóját. Mindkét érdeklődő csapat csatárgondokkal küzd, s az egykori liverpooli sztár leiga­zolása megoldhatná ezt a prob­lémát, ha nem lenne szinte ál­landóan sérült. Ezért az elmúlt tizenegy hónapban csak ritkán állt a Leeds United rendelkezé­sére, s ez valószínűleg csök­kenti értékét. Fowler tavaly november 29-én ötéves szerződést kötött jelenlegi együttesével, korábbi klubja 11 millió fontot kapott érte. A 27 éves támadó tíz évet játszott az FC Liverpoolban, s 330 mérkő­zésen 171 gólt szerzett. Bosnich doppingolt LONDON (MTI) A News of the World című angol lap értesülései szerint a Chelsea labdarúgócsapatának kapusa, Mark Bosnich szervezetében ko­kain nyomait mutatta ki egy doppingellenőrzés. Az újság arról számol be, hogy jelenleg a B próba eredményét várják, és amennyiben az is pozi­tív lesz, a 30 éves ausztrál hálóőr hosszú eltiltásra számíthat. Az angol szövetség nem erősí­tette meg, de nem is cáfolta az információt. Négy ponttal zárták a Csongrád megyei csapatok a nyírségi kirándulást Szegedi segítség a Makónak LABDARUGÓ NB II Négy ponttal zárta a fordulót a labdarúgó NB II keleti csoport­jában a két megyei csapat. A szabolcsi túrán a Makó Nyír­bátorban nyert, a Szeged pedig Nyíregyházáról tért haza egy ponttal, így most a Maros-par­tiak vezetik a tabellát. NYÍRBÁTOR-MAKÓ 0-2 (0-1) Nyírbátor, 100 néző. Vezette: Saskőy. Nyírbátor: Szakács - Tóth T., Czerula, Minczér, Dobi - Huszti, Szabó, Erdei Z., Bernáth - Lőrincz, Tóth A. (Erdei L.). Edző: Tóth János. Makó: Kovács K. - Görög, Magyar, Dál­naki, Kazán - Bagi, Siimeghy (Kondacs), Varga, Kis (Krucsó) - Maróti, Mádi (Brakszatórisz). Edző: Koloszvári János. Gólszerzők: Kis K., Krucsó. Kiállítva: Dobi (70.), Bernáth (75.). A jó iramú első félidőben hamar vezetéshez jutott a Makó. A he­tedik percben Sümeghy indításá­val Kis K. a félpályáról indulva robogott végig az ellenfél térfe­lén, majd 14 méterről a jobb sa­rokba bombázott, 0-1. A gól után sem vett vissza a vendég­gárda, sorozatban alakította ki a helyzeteket. A 9. percben Bagi beadását Varga alig fejelte fölé, három perc múlva pedig ugyanez volt a koreográfia, ám Varga ezút­tal mellélőtt. A 32. percben Bagi szögletét Mádi tiszta helyzetben, hét méterről mellébólintotta. A kimaradt lehetőségek majdnem megbosszulták magukat, hiszen Szabó kiugrásánál Kovács önfel­áldozó kivetődésére volt szükség. A 39. percben Maróti lépett ki, egyedül vezette kapura a labdát, de az utolsó pillanatban hosszan szöktette magát, Szakács men­tett. A szünetet követően egyre in­kább elvesztették a fejüket a ha­zaiak, aminek következménye­ként előbb Dobit, majd Berná­thot állította ki szövegelésért, második sárga lappal Saskőy já­tékvezető. Még így is egyenlíthe­tett volna a Nyírbátor, amikor Lőrincz a védők mögé bepasszolt labdát akarta átemelni Ková­cson, ám a makói hálóőr bravúr­ral védett. A 83. percben eldőlt a meccs: a két csereember játszott össze és Brakszatórisz átadásából Krucsó 17 méterről a bal felső sa­rokba lőtt, 0-2. Kolozsvári János: - Korán kel­tünk, és nem aranyat, hanem három pontot leltünk. Jók: Minczér, ill. Bagi, Sü­meghy, Kis K. NYÍREGYHÁZA-SZEGED 0-0 Nyíregyháza, 300 néző. Vezette: Fábián. Nyíregyháza: Balogh - Hegedűs, Amb­rusz, Márton, Homann - Ignácz Z„ Va­dicska, Bessenyei, Cipf (Dobos) - Ignácz J. (Nagy Cs.), Nagy Sz. (Paulik). Edző: Huszár Géza. Szeged: Halász - Kulacsik, Mórocz, Kra­usz - Rácz (Kurucsái), Csúri, Babos, Puskás (Bány), Fábián - Dóra, Bali. Edző: Szalai István. A találkozó első negyedórájának hőse kétségtelenül a Szeged ka­pusa, Halász Krisztián volt. Előbb a második percben Vadics­ka ollózását tolta ki a felső sarok­ból, majd Márton 20 méteres szabadrúgását védte bravúrral szögletre. A félidő további része inkább mezőnyjátékkal telt, a kapuk nem forogtak veszélyben. A 31. percben Csúri szögletéből Mórocz a kapufára fejelt, ekkor áldhatták a szerencséjüket a ha­zaiak. A szünetet követően is tel­jesen egyenrangú csapatok csa­táztak, amelyben a kapusok szinte dolog nélkül kisérték fi­gyelemmel a találkozót. A hajrá megint izgalmasra sikeredett. Előbb Vadicska hagyott ki hatal­mas helyzetet, amikor öt méter­ről fölélőtt, a kontrából pedig Bány már csak a kapussal állt szemben, ám hét méterről mel­lélőtt. A küzdelmes mérkőzésen megérdemelte az egy pontot a Szeged, amely így az élre segítet­te a Makót, ráadásul a felsőházi rájátszás szempontjából is fon­tos döntetlent ért el. Szalai István: - Jól látszot­tunk, védekezésben szerencsénk is volt, míg támadásban a balsze­rencse kísértett. Jók: Márton, Ambrusz, Va­dicska, ill. Halász, Csúri, Babos, Mórocz, Bali. M. J. A forduló további eredmé­nyek: Ózd-Gyula 5-0, Böcs-Ti­szaújváros 4-0, Mátészalka-Ka­zincbarcika 3-2, Baktalóránthá­za-Orosháza 2-2. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Makó 15 11 1 3 33- 14 34 2. Nyíregyháza 15 10 3 2 39- 13 33 3. Bécs 15 9 1 5 34- 30 28 4. Kazincbarcika 15 8 3 4 37- 19 27 5. Orosháza 15 7 4 4 29 - 23 25 6. Ózd 15 7 3 5 45- 23 24 7. Szeged 15 6 5 4 23- 19 23 8. Gyula 15 5 1 9 15 - 27 16 9. Mátészalka 15 5 1 9 22 - 35 1 6 10. Nyírbátor 15 4 2 9 19- 29 14 11. Baktalórántháza 15 1 7 7 14 - 30 1 0 12. Tiszaújváros 15 1 1 13 9- 57 4 A következő forduló párosítá­sa, november 16. (szombati, 13 óra: Szeged-Mátészalka, Tisza­újváros-Baktalórántháza. No­vember 17. (vasárnap), 13: Ka­zincbarcika-Ózd, Makó-Nyír­egyháza, Orosháza-Nyirbátor, Gyula-Bőcs. Minden csapatunk örülhetett LABDARUGÓ NB III Ilyet is ritkán produkáltak a Csongrád megyei NB III-as lab­darúgócsapatok: az Alföld cso­portban az algyőiek, a szente­siek és a vásárhelyiek is győz­tesként fejezték be a mérkő­zést. SZENTES-SZAJOL 4-0 (1-0) Szentes, 400 néző. Vezette: Holczimmer. Szentes: Bíró - Márics, Erdei, Kele­men - Kerepeczky, Tóth-Kovács, Ku­rucsái, Koncz, Pálfi (Mészáros) - Tö­rök (Pálinkó), Juhos (Nana). Edző: Bozóki Zoltán. Szajol: Fehér - Földi, Bouzekine, Papp, Pintér - Szabó (Márkus), Ger­gely, Bese, Vona - Farkas, Fekete. Edző: Kiss Lajos. Gólszerzők: Tóth-Kovács (2), Juhos, Na­na. Hazai helyzetekkel indult a talál­kozó, amelyek az elején még ki­maradtak. A 25. percben Tóth-Kovács futtából, közel har­minc méterről hatalmas gólt ra­gasztott a felső sarokba, 1-0. Az 54. percben Koncz bal oldali szögletéből Tóth-Kovács fejelt a hálóba, 2-0. Az 55. percben Ju­hos tizenhárom méterről, a lá­bak között növelte a hazai előnyt, majd a 76. percben Nana egyedül lépett ki a védők vonalá­ból, majd higgadtan a kapuba gu­rított, 4-0. Bozóki Zoltán: - Gyengén ját­szottunk, de lényeg, hogy nyer­tünk. Jók: Márics, Tóth-Kovács, Ku­rucsái, ill. Gergely, Bese, Farkas. ALGYG-RÁKÓCZIFALVA 3-0(0-0) Algyő, 200 néző. Vezette: György. Algyő: Dénes - Krisztin T., Gábor, Pé­csek, Koncz - Kiszner, Kothencz (Gál), Krajczár, Varga - Erhardt (Terhes), Brinszky. Játékos-edző: Brinszky Ad­rián. Rákóczifalva: Ulviczki - Major, Kun (Lu­dasi), Bartusz, Boda - Eszes, Draskóczi (Németh), Peszekí, Kácser - Luca, D. Tóth (Nász). Edző: Gömöri Béla. Gólszerzők: Brinszky, Varga (1 l-esből), Terhes. Lehetőségek nélküli mezőny­játék jellemezte az első félidőt, bár azért a vendégek a pontrú­gásokkal mindig veszélyt je­lentettek a hazai kapura, ám % O w» Sfl|B ff®, ^»í»! Wy^ii . TT .::: • * • - T I I ' '^rJí.CNi: A listavezető szentesiek négyszer örülhettek a Szajol elleni mérkőzésen. Fotó: Tésik Attila Dénes végig magabiztos volt. A szünet után is úgy tűnt, hogy tipikus egygólos meccsről van szó, de az Algyő nem így gondolta. A 70. percben Kisz­ner beadását Brinszky fejelte a kapuba, majd a csereként be­állt Terhes két villanása követ­kezett. Előbb a 82. percben üt­között Ulviczkival, a büntetőt Varga értékesítette, majd Krisztin T. passzát helyezte a hálóba öt méterről, 3-0. Brinszky Adrián: - Egyenlő erők meccsén értékes győzelmet arattunk. Jók: Dénes, Gábor, Kiszner, Krajczár, ill. Luca, Eszes. HFC-KARCAG 2-1 (0-0) Hódmezővásárhely, 250 néző. Vezette: dr. Christián. HFC: Szabó - Marczinka, Huszár, Borbás Zs. - Kirsner (Horváth), Sipos (Király), Szűcs, Antal, Tóth I. - Juhász (Papp), Nagy L. Edzők: Rostás Károly, Antal Fe­renc. Karcag: Móga - Orosz, Varga, Ramos, Tóth I. - Kemecsi (Bálint), Balogh, Tren­csényi (Kardos), Békési (Nagy M.) - Fe­kete, Babotán. Edző: Varga Károly. Gólszerzők: Tóth I., Nagy L., ill. Babo­tán. A két tizenhatos közötti játék­kal telt el az első félidő, enyhe vendégfölénnyel. A Karcag töb­bet birtokolta a labdát, ám ko­moly helyzetet nem tudott ki­alakítani. A második félidő­ben, az 55. percben a vendég 16-oson belüli kavarodás után Tóth I. gyönyörű gólt szerzett, 1-0. A 68. percben fuhász szerzett labdát, átívelt a másik oldalra, Nagy L. pedig 15 mé­terről, kapásból a hálóba lőtt, 2-0. A 82. percben - karcagi szempontból talán kicsit ké­sőn - jött a szépítés, amikor jobb oldali beadásra érkezett Babotán és három méterről a kapuba helyezett, 2-1. Rostás Károly: - Végre nem ar­ról kell beszélni, hány helyzetet hagytunk ki, hanem arról, hogy három lehetőségből kétszer ered­ményesek voltunk. Jók: Tóth I., Nagy L., Huszár, ill. Békési, Trencsényi, Kemecsi. A forduló további eredmé­nyei: Jamina-Gyomaendrőd 2-1, Békés-Kisújszállás 3-2, Kondoros-Jászberény 3-1, Túr­keve-Harta 3-0, Szarvas-Fegy­vernek 4-3. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Szentes 2. Karcag 3. Kondoros 4. Kígyó 5. Jászberény 6. Kisújszállás 7. lamina 8. Rákóczifalva 9. Túrkeve 10. Hada 11. Szarvas 12. Szajol 13. HFC 14. Gyomaendród 15. Békés 16. Fegyvernek A következő forduló párosítá­sa, november 16. (szombat), 13 óra: Jászberény-HFC, Rákóczi­falva-Túrkeve, Fegyvernek-Ja­mina. November 17. (vasárnap), 13: Harta-Szarvas, Gyomaend­rőd-Békés, Kisújszállás-Kondo­ros, Szajol-Algyő, Karcag-Szen­tes. 14 13 0 1 55-8 39 14 ) 2 3 30-13 29 14 7 4 3 30­23 25 14 1 1 5 26-22 25 14 7 3 4 26-15 24 14 7 3 4 25-20 24 14 6 4 4 26-24 22 14 5 4 5 24-22 19 14 5 3 6 17-1711 14 4 5 5 22-28 17 14 5 2 7 24-37 17 14 4 3 7 33-38 15 14 4 3 7 19-28 15 14 2 3 9 21­35 9 14 2 3 1 12-35 9 14 2 111 28-53 7