Délmagyarország, 2002. november (92. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-11 / 262. szám

•EBKM. kétmillió fonni felen, éves kamat egy hónap folyamaim lekötéskor 805*. lém hónapra S.71%. Akciónk I és 3 hónapos lakossági betétekre vonatkozik. A bank a kaniaiválloztalás'jogát fenntartja. (ItSd mezövisár hely. Kossuth tér 2. lelcfon: 62 241-469 Szeged. Jókai u. 7-9. telefon: 62 549-491) Cili Center: (16 40 360-360 www.konnimbank.hu QsLJIH^^^^^^BHHHH W "A DÉL SPORTJA" HÉTFŐ, 2002. NOVEMBER 11. Papírforma-vereség RÖPLABDA NYÍR EGYHÁZ A—SZ D R E 3:0 (6, 22,13) Extraligás női röplabda-mérkőzés. Nyír­egyháza, 200 néző. Vezette: ifj. Juhász, Adler. Nyíregyháza: AKIM0VA, BOTOS, Erdős­né, Kiss K„ PAPIZSANSZKAJA, Mátrai V. Edző: Ludvig Zsolt. Szeged: Dobos, Selmeczi, Kiss E., Gró­zer, VAKULYA, Kovács T. Csere: Kádár Németh (liberó), Bakos, Duba. Edző: Nusser Elemér. Az eredmény alakulása. 1. szett: 8:0, 12:4,17:4, 20:6. 2. szett: 5:3, 6:7, 11:11,12:15,16:19,19:21,22:22. 3. szett: 7:1,11:4,11:8,16:8,22:12, Az újonc szegedi együttesnek nem lehettek illúzió az esélyeket illetően, hiszen a címvédő Nyír­egyháza otthonában lépett pályá­ra. De arra, ami az első szettben történt, a legpesszimistábbak sem számítottak. A vendégek ijedten, szinte halálravált arccal kezdték a mérkőzést. A rutinos házigazdák a túlzott tiszteletet és megilletődöttség« alaposan megbüntették, a lila-zöldek mindössze hat pontig jutottak ebben az etapban. Botos négy ászt is szervált, míg a szegediek ­az előzőekből már sejthető -, nem tudtak zsinórban két pontot szerezni. A következő játszmára alaposan összekapta magát az SZDRE. A rutinos Dobos és Gró­zer, valamint a sportág egyik leg­nagyobb tehetségének, Vakulyá­nak a vezérletével a hajrá kezde­tekor 21:19-re vezettek a diák röplabdázók. A végjátékban azonban, nagy küzdelemben, fordított az NRK - főként a Sze­geden nevelkedett Kiss Katalin jóvoltából. A harmadik játék­rész, kis különbséggel, az elsőt másolta: Selmecziéknek semmi sem sikerült, míg a vendéglátók tetszés szerint érték el pontjaikat és fölényes magabiztossággal 54 perc alatt nyerték meg a találko­zót. Azt talán a dicséret rovatba lehet feljegyezni, hogy a hazaiak mestere, Ludvig Zsolt végig a pá­lyán tartotta kezdőcsapatát. Nusser Elemér: - Az első és a harmadik szettért szégyellem magam. Ezen a mérkőzésen saj­nos csak ennyire voltunk képe­sek, de bízom benne, hogy a Va­sas elleni, szerdai találkozóra összeszedjük magunkat. I.P. főbb volt a Szekszárd SZEKSZARD­SZEVIEP-SZEGED 64-48 (19-12, 9-9,15-10, 21-17) NBIA csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Szekszárd, 500 néző. Vezette- Páli, Vétek. Szekszárd: DARIDA (9/3), Vass (14/6), ANITICS (14/9), EMIAGI (13), Niuwveen (8). Cserék: Csontos (4), Bulatova (2), Tóth (-), Balloval (-). Edző: Király Sándor. Szeviép-Szeged: Lukics (5), Mészáros (6/3), Mandache (5/3), Varda (6), KAJDA­CSI (11). Cserék: Fűrész (13/9), Roczkov (-), Lódi (2), Jex (-). Edző: Újhelyi Gábor. Rossz előjellel kezdődött a bajno­ki mérkőzés, hiszen még a pénte­ki edzésen bokasérülést szenve­dett Mészáros Kornélia, a Szevi­ép kosarasa. A csapatkapitány azonban így is vállalta a játékot. Mandache triplájával indult az összecsapás, jól tartotta magát a Szeged, igazán az első negyed haj­rájában tudott csak ellépni a hazai együttes. A második tíz percben is jól küzdöttek az Újhelyi-tanítvá­nyok, azonban Mandache bokasé­rülése - nem is tudott vissza állni - és a center poszton jól játszó Kaj­dacsi negyedik személyi hibája után egyre reménytelenebb hely­zetbe kerültek a vendégek. A 25. percben, erősen vitatható játékvezetői ítélet után, megkapta ötödik személyi hibáját a Ti­sza-partiak válogatott játékosa, így kénytelen volt kiválni. Sajnos, ezen a poszton Varda és Lódi nem tudta pótolni a ponterős játékost. A befejező ütközet Fürész Diána remek játékával indult, az irányító hármasaival 48-44-re tornázta fel magát a Szeviép. Ezután Darída és Aniúcs szórt be három triplát, így meglépett a Szekszárd, s a végén biztosan nyerte a mérkőzést. Újhelyi Gábor: - Sérülések és Kajdacsi kiválása miatt remény­telen helyzetbe kerültünk. S. R. Ötgólos ñck-elonya vasárnapi KEK-visszavágóra A vártnál nehezebben Öt másodpercen múlott a siker KÉZILABDA MUNKATÁRSUNK EMMENI JELENTÉSE DEGROOfGROEP^­PICK SZEGED 26-31 (14-15) Férfi kézilabda KEK-mérkőzés. Emmen, 1500 néző Vezette: Josic, Ridic (horvá­tok). Groot Groep: Zwiers - WEEVERS 6 (3), BULT 8, Wesselink 1, Renting 1, Zanden 2, Lochtenbergh Csere: Rink (kapus), Masat 3, Mulder 4, Schepers, Huizing 1, Postema, Philips. Edző: Peter Portengen. Pick Szeged: PUUEZEVICS - Berta 3, Habuczkl, Doros 1. Mezei 4, Buday 5 (3), MATICS 6. Csere: Perger (kapus). Kotor­mán 4, Eklemovlcs 4, Bajusz 2, Norns, LALUSKA 2, llyés Edző: Dragan Djukics. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3 Az eredmény alakulása: 6. perc. 2-2, 13. p.: 4-7,16. p.: l-i.20. p.: 7-10, 24. p.: 11-11,26. p.: 11-14,29. p.: 14-14,36. p.: 15-18,49. p„ 19-25, 57. p.: 24-29. A mérkőzés napjának reggelén to­vább lustálkodhattak szállodai szobájukban a szegedi kézilabdá­sok, mert Lele Ambrus sportigaz­gató fél 10-rc kérte a reggelit. A csapat ezután a házigazdák kísére­tében a szállodától 800 m-re lévő városközpontba látogatott. A több 10 ezer négyzetméteres, fedett be­vásárlóközpont nem csupán mé­retével, hanem gazdag árukészle­tével is elragadtatta a szegcdieket. Azonban ennél több látványossá­got nem kínált Emmen centruma. A találkozó elótti eligazításon Dragan Djukics vezetőedző ko­moly és összeszedett játékot kért kézilabdásaitól. Felhívta a véde­lem figyelmét arra, hogy a cseh irányító, Masat nem csupán a társait hozza helyzetbe, hanem maga is ló. Külön fejezetet szen­telt a válogatott balkezes átlövő­re, Bultra, kérte, hogy időben lép­jenek ki rá. Mezeiék pedig meg­ígérték, hogy mindent elkövet­Eklemovics (labdával) négyszer vette be a holland gárda kapuját. nek a győzelemért, hogy kettős sikerrel lépjenek tovább. A házigazdák „eladták" a mér­kőzést, lekapcsolták a csarnok vi­lágítását, s egy reflektorfénynya­láb kísérte a pályára lép» játékoso­kat. A közönség pedig, amely kö­zött 80 nagyon lelkes szegedi is volt, nagy ovációval fogadta ked­venceit. Meglepően óvatosan kez­dett mindkét csapat, 8 perc kellett ahhoz, hogy összeálljon a Fhck Szeged játéka. Pedig Puljezevics az első pillanattól kezdve jól állta út­ját az emmeni lövéseknek. Ami­kor a Pick védekezése határozot­tabbá vált, pillanatok alatt három­gólos vezetés lett belőle. Különö­sen Matics és Kotormán célzott pontosan. A szegedi előny azon­ban Buday kiállítása után egyre csökkent, de újítani tudtak a ven­dégek, s a háromgólos különbség ismét visszaállt. Sajnos, Berta szemöldöke felszakadt, ez úgy tűnt, kissé megzavarta a Szegedet, mert ismét akadozott a gépezet. Kimaradtak a ziccerek, míg a ha­zai átlövők labdái rendre a háló­ban kötöttek ki. így a félidő mini­mális szegedi előnnyel ért véget. Lovas Lajos, az idősebbek által jól ismert magyar játékvezető, aki nevet szerzett magának Hollan­diában is, a szünetben azt mond­ta, szerinte a Pick kissé könnye­dén veszi ellenfelét. Djukics edző is keményebb, hatékonyabb véde­kezést kért játékosaitól. A második félidő elején annyira igyekeztek Eklemovicsék, hogy közben sorozatos technikai hibá­kat vétettek. Azonban amikor megnyugodtak, Kotormán talála­taival ismét kialakult a már ha­gyományos háromgólos különb­ség. Sót a 42. percben megtört a jég, mert először sikerült néggyel, majd öttel elmenniük a vendé­geknek. A holland vezetőedző Fotó: Karnok Csaba 17-23-nál időt kért, azonban sza­vainak nemigen lett hatása, mert Puljezevicsnek, no meg a két fia­talnak, Laluskának és Ilyésnek védekezésben való szerepeltetése jó játékkal párosult. Az előbbi el­futásból még gólokat is szerzett. Ettől kezdve már csak az volt kér­déses, hogy mennyi lesz a két csapat között a különbség. Peter Portengen: -A csapatom első félidei játékával kimondot­tan elégedett voltam, igyekeze­tünknek gólokban mérhető ered­ménye lett. A második játékrész­ben már nem sok esélyünk volt akár egy pont megszerzésére is. Dragan Djukics: - A győze­lemnek örülök, azonban ennél sokkal jobb játékra számítottam kézilabdásaimtól. Remélem, a visszavágón be tudjuk bizonyíta­ni, hogy mennyivel jobb együttes a Pick Szeged. SÜLI JÓZSEF KOSÁRLABDA S0LE-SZEDEÁK­S0PR0NI ÁSZOK 72-73 (22-18,18-17, 8-14, 24-24) NB IA csoportos férfi kosárlabda-mérkő­zés, újszegedi sportcsarnok, 1500 nézd. Vezette: Váradi, Márton. Sole-Szedeák: Mulics (4), Rawlins (23/3), Nyilas (10/6), Kecskés (5), Scse­kics (6) Cserék: Pávlicz (4). DRAH0S (10), Kiss (4), Deák (2), Molnár (4). Edző: Földi Sándor. Sopron: Maljkovics (5/3), WALKE (18/9), PARKER (24/6), Sajni (2), GLIS0VICS (17). Cserék: Stan (2), Csirke (3/3), Bogdán (-), Horváth (2). Edző: Kmézics Zorán. Milune Klisura, az egykori szegedi kosaras ismét eljött a Soproni Ászok elleni bajnokira. Az össze­csapás után sokan haza felé tartva, arról beszélgettek: jó lett volna, ha magára húzza a Szedeák mezét... Ne rohanjunk ennyire előre. Parker gyorsan bevágott két trip­lát, ezzel 6-0-ra elléptek a vendé­gek. Milán Scsekics két ziccer után a harmadikat már értékesí­tette, ez volt a hazaiak első kosa­ra, 2-6. Mulics találata az 5. percben az egyenlítést jelentette, sőt: Nyilas „trojkája" után elő­ször vezettek a hazaiak, 13-11. A negyed hátralévő részében a „körmendi hős", Darecko Raw­lins vitte a prímet, az amerikai Kiss Zsolt azok közé tartozott, aki - ha pályán volt - küzdött, haj­tott a Sopron ellen. Fotó: Miskolczi Róbert játékos pontjaival 22-18-al zá­rult az első tíz perc. A második felvonást álmosan kezdte a Sze­deák, ezt pedig könyörtelenül ki­használta az Ászok, Csirke há­rompontosa után ismét náluk volt az előny, 26-27. A fiatal Molnár András lépett elő fősze­replővé, a juniorválogatott játé­kos betörésekből volt eredmé­nyes, ennek köszönhetően 30-29-et mutatott az eredmény­jelző. Ez felrázta Földi Sándor fia­it, ismét lendületessé vált a játé­kuk, a védekezésük is összesze­dettebb lett, így a félidőben öt ponttal, 40-35-re vezettek. Hihetetlen rosszul indult a har­madik negyed, több biztos dobó­helyzetet rontottak el Deákék, s három és fél percig nem tudtak a gyűrűbe találni. Ami igazán bosz­szantó volt, hogy a Sopron sem Sziporkázott ebben az időszakban, hiszen még ekkor is 42-37 volt az állás. Elszakadt a fonal, továbbra sem találta a játék ritmusát a Sze­deák, Kecskésék átvették a vendé­gek öreguras tempóját, így nem volt meglepő, hogy harminc perc után már az Ászok vezetett, 48-49-re. Ébredezett a Szeged, Rawlins a 33. percben egyenlített, 52-52. Pávlicz erőszakosságának köszönhetően, majd Drahos pont­ja után már 56-52 lett az ered­mény. Az egykori szegedi Walke Károly villant, ismét egyenlő, 58-58. Egy perccel, sőt 19 másod­perccel a vége előtt is a Szedeáknál volt az előny, 72-71. Kilenc má­sodperc támadóidejük volt még a szegedieknek, amikor oldalról dobhattak. Mulics azonban a saját térfelére visszafutó Rawlinshoz passzolt, így a Soproné lett a labda. Jöhettek a vendégek, s öt másod­perccel a lefújás előtt Ghsoviccsal szemben szabálytalankodtak a szegediek. A két büntetőt a jugo­szláv idegenlégiós magabiztosan értékesítette, 72-73. Rawlins ez­után Scsekicshez passzolt, akinek a kezéből kiesett a labda... A végjátékot látva, a hazavonuló nézőknek igazuk volt, hiszen több szegedi kosaras is mélyen a tudása alatt teljesített, s ha csak néhá­nyan úgy küzdöttek volna, mint egykor Milune Klisura, akkor sike­rülhetett volna a hőn áhított har­madik győzelmet megszerezni. Földi Sándor: - Saját magunk­nak köszönhetjük a vereséget, a játékosaim hozzáállásával nem voltam elégedett. SÜLI RÓBERT