Délmagyarország, 2002. november (92. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-04 / 256. szám

HÉTFŐ, 2002. NOVEMBER 4. •A DÉL SPORTJA« III. Keresztúri-tripla, békéscsabai öröm LABDARUGÓ NB A Fradi-Kispest derbi elhalasz­tása miatt csonkára sikeredett a 13. forduló a labdarúgó NB I-ben. A hét vége legnagyobb meglepetése Békéscsabán szü­letett, ahol a már rég kiesőnek titulált hazaiak megleckéztet­ték a bajnokot. A listavezető MTK, ha nehezen is, de otthon tartotta a három pontot az Új­pest ellen. Mint egy falat kenyérre, akkora szüksége volt a váratlanul gyen­gén teljesítő Videotonnak a Sió­fok elleni győzelemre. Nem vé­letlenül bíztak a fehérváriak a si­kerben, elvégre egy olyan együt­tes látogatott hozzájuk, amely a remek rajt után megtorpant, a legutóbbi három fordulóban egyetlen ponttal sem gyarapo­dott. Azonban más dolog a re­ménykedés, megint más a való­ság. Ez utóbbi, pedig azt mutatta, az újonc lényegesen masszívabb, erősebb, taktikusabb, magyarán jobb alakulat Várhidi Péter le­génységénél. Eszaknyugat-Ma­gyarország futballrangadójától, a Sopron-Győr ütközettől nagy csatát, remek gólokat és persze győzelmet vártak a két gárdához tartozó drukkerek. Csalódniuk kellett, ugyanis az iménti óhaj­özönnek csak az eleje valósult meg. Birkóztak rendesen egy­mással a csapatok, mindenféle eredmény nélkül. Gyanítható, hogy a gól nélküli döntetlen egyik tábor igényét sem elégítette ki. Csoda történt Békéscsabán! A korábban oly sokszor eltemetett, sőt mi több, lesajnált lila-fehérek a Kispest után a címvédő zala­egerszegiek grabancát is elkap­ták. Úgy látszik, Keneseiék csak szűkebb pátriájukban, hazai kör­nyezetben nagy legények, ahogy kiteszik a lábukat otthonról, elfe­lejtenek futballozni. A csabai dia­dalból oroszlánrészt vállalt az egykori válogatott, sérüléséből nemrég felépült Keresztúri And­rás, aki szombat délután úgy döntött: leveszi társai válláról a gólszerzéssel járó összes nyűgöt. A triplájának köszönhetően, ha titokban is, de megint álmodoz­hatnak a szurkolók a Kórház ut­cában. Az elmúlt évadokban oly acélos újvárosiaknak ez az idény eddig egy lidércnyomással ér fel. Próbálkoznak ők becsülettel, de valahogy minden rosszul sül el számukra. Meg aztán a szeren­csével is hadilábon állnak. Itt van például a legutóbbi mérkőzésük. A jó képességű, dobogóra pályázó Debrecennel szemben már a zse­bükben érezték a három pontot, amikor egyszer csak azt vették észre a 94. percben (íj, hogy a lab­da bizony ott táncol a kapujuk­ban. Nem csak a játékosokat, Tbmyi edzőt,'hanem a meccset megtekintő mind a hatszáz nézőt - nesze neked, új, modern, drága stadion! - a gutaütés kerülgette. A forduló legnagyobb érdek­lődéssel várt mérkőzését - ez a megállapítás csak papíron mondható igaznak, mert a helyszínen jóindulattal lehet­tek olyan másfél ezren - a Hi­degkúti-stadionban rendezték. Az MTK-Újpest rangadón a nézők nem sokat kaptak cseré­be a pénzükért, a jó játék elma­radt, kénytelenek voltak küz­déssel, küszködéssel beérni. A csattanó itt is a végére maradt: a szünetben beállt Ferenczi öt perccel a vége előtt egy reme­kül eltalált lövéssel megerősí­tette az MTK pozícióját a ta­bella élén. VIDEOTON-SIÓFOK 2-4(1-2 ) Székesfehérvár, 1500 néző. Vezette: Dubraviczky. Gólszerzők: Dvéri (30.), Tóth N. (49.), ill. Fülöp (25..91.), Schultz(34.), Filipo­vics (64.). Kiállítva: Tímár (62. - Videoton). SOPRON-GYŐR 0-0 Sopron, 3500 néző. Vezette: Arany. BÉKÉSCSABA-ZTE 3-1 (1-0) Békéscsaba, 2500 néző. Vezette: Saskőy. Gólszerzők: Keresztúri (38., 59. ­1 l-esből, 82.), ill. Egressy (50.). DUNAFERR-DEBRECEN 2-2 (0-1) Dunaújváros, 600 néző. Vezette: Ábra­hám. Gólszerzők: Kiss Gy. (54.), Búzás (82), ill. Kiss Z. (41.), Máté (94.). MTK-UJPEST 1-0 (0-0) Budapest, Hidegkúti-stadion, 1500 néző. Vezette:Juhos. Gólszerző: Ferenczi (85.). A BAJNQKSAG ALLASA 1310 1 2 30-13 31 12 8 2 2 24-9 26 13 7 3 3 25­15 24 13 6 5 2 30-23 23 13 7 1 5 28-20 22 13 6 3 4 20-18 21 13 5 3 5 24-2318 13 3 4 6 16­2113 13 3 4 6 20-2613 13 2 5 6 12-2211 12 1 3 8 15­32 6 13 2 ­11 18-40 6 1. MTI 2. FTC 3. Győr 4. Debrecen 5. Újpest 6. Siófok 7. ZTE 8. Sopron 9. Dunaferr 10. Videoton 11. Kispest 12. Békéscsaba A fordulóból elmaradt Ferencvá­ros-Kispest találkozót december 6-ára halasztották. A következő, 14. forduló pá­rosítása. November 8. (péntek): FTC-Békéscsaba, 18 (m2). No­vepiber 9. (szombat): ZTE-Sop­ron, 13; Siófok-Kispest, 15; Deb­recen-MTK, 15; Győr-Dunaferr, 18 (m2); Újpest-Videoton, 18. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Sima SZDRE-vereség RÖPLABDA GODOLLO-SZEGEDI PRE 3:0 (25,18,15) Extraligás női röplabdamérkőzés. Gödöl­lő, 150 néző. Vezette: Donkó, Juhász. SZDRE: Dobos, Selmeczi, Kiss E., Grózer, Juhász, Vakulya. Csere: Kádár Németh (liberó), Bakos. Edző: Nusser Elemér. A szakemberek is adtak esélyt az eddig jól szereplő újonc Szegedi DRE-nek a tavalyi 4. helyezett Gödöllő otthonában. Az első szett igazolta ezt a várakozást, hiszen a hajrában még 23:20-ra még a lila-zöldek vezettek. De elég volt egy-két szervarontás és nyitásfogadási hiba, amit az el­lenfél kihasznált és izgalmas csa­tában a maga javára fordította az állást. A második játszma dere­káig tudott lépést tartani a házi­gazdákkal az SZDRE, azt követő­en teljesen „szétestek" a vendé­gek, látszott, a csapat tagjai már nem hisznek a sikerben, feladták a küzdelmet. Ugyanez a harma­dik játékrészre fokozottan igaz volt, s végül a szegedi együttes si­ma vereséget szenvedett. Nusser Elemér: - Elhagytuk a Szeged-táblát és „otthon felejtet­tük" az önbizalmunkat. Ezen a jövőben változtatni kell, mert akik ellen hazai pályán sanszunk van, az ellen idegenben sem szá­mítunk esélytelennek. I.P. Fájdalmas vereséget szenvedett az Orosházától a Makó Jól megy az FC Szegednek LABDARUGÓ NB II Az FC Szeged nyert, míg a Makó kikapott a labdarúgó NB II ke­leti csoportjában. FC SZEGED-NYÍRBÁTOR 3-1 (2-0) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Berki. Szeged: Halász - Kulacsik, Mórocz, Kra­usz - Rácz, Csűri, Puskás, Babos, Fábi­án - Dóra, Bali. Edző: Szalai István. Nyírbátor: Szakács - Minczér, Kovács, Czerula, Dobi - Erdei L., Szabó, Erdei Z., Bernáth - Tóth (Huszti), Lőrincz. Edző: Tóth János. Gólszerzők: Dóra (2), Bali, ill. Lőrincz. Nem túlzás, ha azt állítjuk, hogy az első harminc percben - egy ese­mény kivételével - semmi nem történt az összecsapáson. A Sze­ged nem tudott kibontakozni, míg a Nyírbátor nem is akart. Az egyetlen valamirevaló próbálko­zást a 15. percben jegyezhettük fel. Móroczot buktatták a 16-oson belül, a büntetőt azonban Dóra erővel ugyan, de nem sarokra he­lyezte, Szakács pedig kiütötte a jobb oldalra tartó labdát. A Szege­det nem zavarta meg a nagy lehe­tőség kihagyása, és a csapat sze­rencséjére Dórát sem. A támadó a szünetig hátralévő időben duplán javított. Előbb Bah szólója után a középre gurított labdát vágta a bal sarokba (1-0), majd a 39. percben Fábián adott be balról, Dóra pedig a rövid saroknál érkezve, a rövid felsőbe lőtt, 2-0. A szünet végeztével, alig másfél perc után tovább nőtt a hazai előny. A 47. percben Babos ívelt középre, Bali pedig, a védőjét megelőzve, nyolc méterről a ka­puba fejelt, 3-0. A Szeged elkapta a ritmust, sorra alakította ki a helyzeteket, ám azok a folytatás­ban mind kimaradtak. A 49. percben Csűri 18 méteres lövését lábbal, a kipattanóból pedig Dóra ismétlését kézzel védte Szakács. Az 55. percben Rácz kapott jó labdát Dórától, ám a középpályás a rövid sarok mellé lőtt mintegy 12 méterről. A 76. percben szög­let után Babos elé perdült a labda, ő azonban a kapufát találta el. A 79. percben, teljesen váratlanul szépítettek a vendégek. Bernáth kapott labdát a jobb oldalon, a 11 -es pont magasságába érve át­emelt az elévetődő Halászon, a A szegedi csapatkapitány, Dóra (fehérben) két gólt szerzett. Fotó: Schmidt Andrea középen érkező Lőrincz pedig kö­zehői a kapuba passzolt, 3-1. Szalai István: - Küzdve küz­dött a csapat, és a jó játék mellé eredmény is párosult. Jók: Kulacsik, Dóra, Bali, Ba­bos, Csúri, ill. Kovács. MAKÓ-OROSHÁZA 0-1 (0-0) Makó, 350 néző. Vezette: Török. Makó: Kovács K. - Görög, Dálnaki, Ma­gyar, Kazán - Bagi, Sümeghy, Brakszató­risz (Gyenes), Varga - Mádi, Maróti. Edző: Kolozsvári János. Orosháza: Such - Molnár, Serban, Szrenka - Ferenczi, Belvon, Kiss L., Ko­vács F - Dobi (Baranyai), Pozsár (Lovas) - Hadár. Edző: Fodor Sándor. Gólszerző: Belvon. A mérkőzés végeredményét fi­gyelembe véve kijelenthetjük: az Orosháza megmaradt a Makó mumusának. A Maros-partiak ugyanis hazai pályán az elmúlt három meccsen egyaránt nyer­tek. A mérkőzés első félideje nem úgy alakult, hogy ez így tör­ténik. A hazaiak először a 17. percben veszélyeztettek, és Bagi szöglete után Magyar fejese a bal oldali kapufán csattant. A 23. percben Bagi beadását Maróti egy védőtől szorongatva fölé bom­bázta. A 32. percben Bagi próbál­kozhatott egy jobb oldali, 21 mé­teres szabadrúgásból, ám a bal sarokra tartó labdát Such bravúr­ral kiütötte. A 37. percben szük­ség volt Kovács K. figyelmére és kiváló védésére is, hiszen Hadár 12 méteres lövésébe ért bele ref­lexszel, majd a védők felszabadí­tottak. A 44. percben Belvon ro­bogott el a bal oldalon, ám ke­resztbe ellőtt a kapu előtt. A szü­netben rendezte a védekezését az Orosháza, és a hazaiak egészen a hajráig kapura sem lőttek. A 80. percben Varga cselezte be magát a 16-oson belülre, ám Such hárí­tott. Fáradtak a vendégek, a Ma­kónak egyre több területe ma­radt. A 85. percben Görög vissza­gurított, Maróti 14 méteres lövé­sébe belevetődtck az oroszházi­ak, Sümeghy pedig éppen csak a felső sarok mellé tüzelt. A 92. percben jött a hidegzuhany: Lo­vas gyatra lövése után a hazai vé­dők dermedten nézték, ahogy az ötösön guruló labdára Belvon le­csap, és a hálóba belsőz, 0-1. Kolozsvári János: - A szeren­csésebb csapat győzött. Jók: Dálnaki, Görög, Sü­meghy, ill. Such, Belvon, Serban. Tbvábbi eredmények: Bőcs­Baktalórántháza 3-0, Tiszaújvá­ros-Ózd 0-7, Kazincbarcika­Nyíregyháza 5-2, Gyula-Máté­szalka 0-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Nyíregyháza 14 10 2 2 39- 13 32 2. Makó 14 10 1 3 31- 14 31 3. Kazincbarcika 14 8 3 3 35- 16 27 4. Bocs 14 8 1 5 30- 30 25 5. Orosháza 14 7 3 4 27- 21 24 6. Szeged 14 6 4 4 23- 19 22 7. Ózd 14 6 3 5 40- 23 21 8. Gyula 14 5 1 8 15 - 22 16 9. Nyírbátor 14 4 2 8 19 - 27 14 10. Mátészalka 14 4 1 9 19- 33 13 11. Baktalórántháza 14 1 6 7 12- 28 9 12. Tiszaújváros 14 1 1 12 9- 53 4 A következő forduló párosítá­sa, november 9. (szombat), 13: Nyírbátor-Makó, Baktalóránt­háza-Orosháza, Ózd-Gyula, Bőcs-Tiszaújváros. November 10. (vasárnap), 13: Nyíregyháza­Szeged, Mátészalka-Kazincbar­cika. Csak a HFC nem nyert LABDARUGÓ NB III A labdarúgó NB III Alföld cso­portjának 13. játéknapján va­lamennyi Csongrád megyei együttes idegenben lépett pá­lyára. A Szentes és az Algyő nyert, viszont a HFC vereséget szenvedett. RÁKÓCZIFALVA-SZENTES 0-2 (0-1) Rákóczifalva, 200 néző. Vezette: Gyekiczki. Rákóczifalva Ulviczki - Major, Bartusz, Eszes, Peszeki - Boda, Draskóczi (Né­meth), Kácser, Kun (Ludasi) - Luca, D. Tóth (Nász). Edző: Gömöri Béla. Szentes: Bíró - Kerepeczky, Erdei, Kele­men - Kurucsai, Koncz, Tóth-Kovács, Tóth Cs. (Mészáros), Pálfi-Török (Na­na), Pálinkó (Juhos). Edző: Bozóki Zoltán. Gólszerzők: Török, Pálinkó. Olyan ellenfélhez látogatott a labdarúgó NB III Alföld csoport­jának éllovasa, a Szentes, ame­lyik saját pályáján bárkire veszé­lyes lehet. Ennek megfelelően bátrabban kezdtek a hazaiak, a vendégek csak a félidő közepén jöttek ki a szorításból. Ennek a 31. percben lett eredménye, ami­kor Török lépett ki a bal oldalon, majd 14 méterről a rövid sarokba lőtt, 0-1. A folytatás kiegyenlí­tett játékot és kimaradt vendég­lehetőségeket hozott. A Szentes a 70. percben növelte az előnyét. Páhnkó középen egyedül tört ka­pura, s higgadtan a jobb alsóba gurított, 0-2. Bozóki Zoltán: - A jól játszó hazaiak ellen nehezen, de meg­érdemelten nyertünk. lók: Ulviczki, Luca, ill. Tóth Cs., Török, Pálfi, Kurucsai. HARTA-ALGYŐ1-2 (1-2) Harta, 400 néző. Vezette: Kálé. Harta: Badó - Bálint (Tomolik), Molnár, Vékony, Bejtei - Sebestyén (Mádi), Ist­ván, Bujáki, Kovács - Felföldi, Szauer. Játékos-edző: Szauer Tamás. Algyő: Dénes - Krisztin, Pécsek, Gábor, Koncz - Kiszner, Krajczár, Kothencz, Var­ga - Erhardt (Terhes), Brinszky (Podo­nyi). Játékos-edző: Brinszky Adrián. Gólszerzők: Szauer, ill. Brinszky, Varga. Kiállítva: István. A 10. percben Kiszner átadásával Brinszky meglódult, majd egy re­mek csel után 5 m-ről higgadtan helyezett a kapuba. Két perc múl­va viszont az algyőiek mehettek közepet kezdeni. Ezután Erhardt még kihagyott két helyzetet, azonban a 20. percben már újra a vendégeknél volt az előny. Koncz 30 m-ről a felső lécet találta el, a kipattanó labdát Varga 10 m-ről a bal sarokba vágta, 1-2. A szünet után a kinyíló hazai védők között számtalanszor kerültek ziccerbe a látogatók, de ekkor már baj volt a koncentrálással. A 80. percben Pécseket könyökölte arcba Ist­ván, jogosan villant a piros lap. Brinszky Adrián: - Fegyelme­zett játékkal nyertünk a gladiáto­rok ellen. Jók: Bujáki, Molnár, ill. Varga, Kiszner, Koncz, Gábor. SZAJOL-HFC 4-2 (3-1) Szajol, 50 néző. Vezette: Nyéki. Szajol: Kollár-Földi A., Bomzekrine, Pintér - Gergely, Vona F., Bese, Farkas (Vona I.), Fekete - Földi L. (Szabó), Már­kus (Terjéki). Edző: R. Kiss Lajos. HFC: Szabó - Marczinka, Huszár, Borbás Zs. - Kirsner, Antal, Sipos, Tóth, Szűcs ­Nagy L., Juhász. Edző: Rostás Károly és Antal Ferenc. Gólszerzők: Gergely (3), Vona F„ ¡11. Sí­pos, Juhász. Tizenöt perc elteltével három­szor is bekerült a labda a HFC kapujába. Még szerencse, hogy 2-0 után Sipos is betalált. A foly­tatásban magukhoz tértek a láto­gatók, ziccereket is kidolgoztak, de Nagy L. három, Juhász pedig nyolc lépésről. A második félidő­ben a mezőnyfölény meghozta az eredményét: a 70. percben a ka­pusról kipattanó labdát Juhász közelről tessékelte a kapuba, 3-2. A vendégek mindent egy lapra feltéve támadtak, állandó­an a szajoli 16-oson belül patto­gott a labda, de gólt nem a HFC, hanem a 85. percben - kihasz­nálva a vásárhelyi védők hibáját - a házigazdák szereztek, 4-2. Rostás Károly: - Fájdalmas ve­reséget szenvedtünk, ez az ősz már csak így telik el. Jók: Gergely, Vona F., ill. senki. SZ.L. Tbvábbi eredmények: Jászbe­rény-Békés 1-0, Fegyvernek­Gyomaendrőd 5-1, Szarvas­Túrkeve 2-1, Kisújszállás-Jami­na 0-0, Karcag-Kondoros 3-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Szentes 13 12 0 1 51- 8 36 2. Karcag 13 9 2 2 29- 11 29 3. Jászberény 13 7 3 3 25- 12 24 4. Kisújszállás 13 7 3 3 23- 17 24 5. Kondoros 13 6 4 3 27 - 22 22 6. Algyő 13 7 1 5 23 - 22 22 7. Rákóczifalva 13 5 4 4 24- 19 19 8. Jamina 13 5 4 4 24 - 23 19 9. Harta 13 4 5 4 22 - 25 17 10. Szajol 13 4 3 6 33 - 34 15 11. Túrkeve 13 4 3 6 14- 17 15 12. Szarvas 13 4 2 7 20 - 34 14 13. HFC 13 3 3 7 17 - 27 12 14. Gyomaendród 13 2 3 8 20 - 33 9 15. Fegyvernek 13 2 1 10 25- 49 7 16. Békés 13 1 3 9 9- 33 6 A következő forduló párosítása: Jamina-Gyomaendrőd, Szarvas­Fegyvernek, Algyő-Rákóczifalva, Kondoros-Jászberény, Túrkeve­Harta, HFC-Karcag, Békés-Kis­újszállás, Szentes-Szajol.