Délmagyarország, 2002. november (92. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-04 / 256. szám

IV •A DÉL SPORTJA* HÉTFŐ, 2002. NOVEMBER 4. Erre az eredményre sokan felkapják a fejüket Szegedi csoda Körmenden KOSARLABDA KORMEND­SOLE-SZEDEAK 87-90 (10-21, 28-21, 24-30, 25-18) NBIA csoportos férfi-kosárlabda-mér­kőzés, Körmend, 2200 néző. Vezette: Forrai, Farkas. Körmend: Toroman (18/6), SOLA (26), Trummer (12/6), Mujanovics (16/3), Gre­benár (12). Cserék: Szlávik (-), Bacsa (-), Lóránt (3), Kutasi (-). Edző: Zsebe Ferenc. Sole-Szedeák: MULICS (20/9), RAW­LINS (33/9), NYILAS (22/15), Kecskés (5), Pávlicz (-) Cserék: Deák (-), Kiss (2), Scsekics (-), Drahos (6), Molnár A. (-). Edző: Földi Sándor. Egy évvel ezelőtt is hasonlóan kezdett a Szedeák Körmenden, a 3. percben 0-5 állt az eredmény­jelzőn - villámrajtot vettek a vendégek. Ez a lendület továbbra is megmaradt, jól védekeztek a szegediek, növelni tudták az elő­nyüket, a 8. percben már 18-4 volt a javukra. Támadásban minden sült, jöttek a hármasok, biztosan értékesítették a ziccere­ket is a vendégek, így nem volt meglepő ez a különbség. A máso­dik negyed elején is jól játszott a Szedeák, sehogy sem tudott kö­zelebb kerülni a Körmend. A fél­idő hajrájában főként center­poszton váltak eredményessé a körmendiek, faragni tudtak a hátrányból, így a félidőben négy pont lett a különbség, 38-42. Ismét robbantott a Szeged, esélyt sem hagyott ellenfelének, különösen a „visszatért" Raw­lins, a kapitány Nyilas és a bos­nyák irányító, Mulics termelte a pontokat, ismét tíz lett „közte", 43-53. Sőt, a harmadik felvonás hajrájában, a 29. percben már 58-70 volt az állás. Tüntetett a közönség, szidták a hazai játéko­sokat, a játékvezetőket, ideges volt a hangulat. A befejező ütkö­zet elején is a szedeákosok akara­ta érvényesült, a 34. percben is magabiztosan, 77-68-ra vezet­tek. Hatalmas hajrát nyitott a Körmend, fokozatosan dolgozta le a hátrányát, s a 37. percben fordított, 80-79. Izgalmasan ala­kult a végjáték. Az utolsó pilla­natban, egypontos Sole-Szedák vezetésnél Nyilas dobhatott bün­tetőket, a kapitány keze nem re­megett, beszórta mindkettőt. A szedeákosok a pálya közepén ünnepeltek, a közönség pedig vastapssal kísérte a vendégeket az öltözőbe. Zsebe Ferenc: - Ezt nem kom­mentálom! Földi Sándor: - Végig jól ját­szottunk és ami külön öröm volt számomra: bejöttek a külső do­básaink. Féltem, hogy a fiúk be­rezelnek a végjátékban, szeren­csére nem így történt, nagy lelki­erőről tettek tanúbizonyságot. S. R. Megizzadt a Soproni Postás SZEVIEP-SZEGED­S0PR0NI POSTÁS 67-78 (23-27,19-22,14-13, 11-16) NB IA csoportos női kosárlabda-mérkő­zés, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Téczely, Márton. Szeviép-Szeged: Lukics (2), Mandache (6), Mészáros (16/12)tKA)DACSI (16), Varda (12). Cserék: FŰRÉSZ (7/3), Lódi (6). Edző: Újhelyi Gábor. Sopron: Najdenova (9/3), Eördögh (11), CSÁKÁNY (13/3), Ambrus (9), PAPP . (24/3) Cserék: Englert (3/3), Russai (4), Fodor (5). Edző: Meszlényi Róbert. Újhelyi Gábor, a szegediek tréne­re a meccs előtt úgy nyilatkozott, hogy bízik a tanítványaiban, úgy érzi, meg tudják lepni a Postást. Hatalmas lendülettel kezdtek a hazaiak, alaposan meglepték a Ronchetti-kupa elődöntősét, a 4. percben 14-13-ra vezettek. Különö­sen Kajdacsi volt elemében, kosarai mellett kapdosta a lepattanókat mindkét palánk alatt, ennek is kö­szönhetővolt az előny. Papp kosara­ival fordítottak a vendégek, de így is csak négy ponttal tudtak meglépni az első negyed után. Kapaszkodott a Szeviép, Mészáros hárompontosai­val 32-31 -re fel is jött. Ezután azon ­ban hullámvölgybe kerültek a haza­iak, főként támadásban hibáztak, a vendégek közül pedig továbbra is Papp, mellette pedig Csákány szórta a kosarakat, így a 19. percben tíz lett a különbség, 39-49. A hajrában zsi­nórban négy pontot szereztek Man­dachéék, így sikerült faragni a hát­rányból, 42-49. Fűrész Diána pontjaival foko­zatosan tornázta fel magát a Sze­viép, újból megközelítette esélye­sebb ellenfelét, a 25. percben is­mét csak két pont volt a különb­ség, 51-53. Megtorpant a Postás, azonban hiába voltak meg a ha­zai lehetőségek, Lukicsék ezzel nem tudtak élni, nem sikerült átvenni a vezetést, csak közelebb kerültek a vendégekhez, 56-62. Izgalmas befejező ütközet elé né­zett a lelkes hazai publikum. Küzdöt­tek, hajtottaka szeviépesek, azonban döntő pillanatokban mindig hibáz­tak, így nem sikerült a bravúr, pedig erre megvolt minden esély. AZ ÁLLÁS: Lódi Eszter (balról) Papp mellett tör palánkra. Fotó: Karnok Csaba 1. GYSEV 7 ­639- 370 1.000 2. Pécs B ­491- 259 1.000 3. Soproni Postás 7 -614- 394 1.000 4. Diósgyőr 4 2 437- 390 0.933 5. Szekszárd 3 3 460- 401 0.750 6. Szolnok 2 2 247- 335 0.750 7. BSE 3 4 544- 475 0.714 9. Szeviép-Szeged 3 4 436- 515 0.714 9. ZTE 1 4 287- 404 0.600 10. Baja 1 6 410- 662 0.571 U.BEAC ­6 335- 501 0.500 12. Nagykanizsa ­B 282- 586 0.500 SÜLI RÓBERT Jó ötlet volt... és a Budapest Bank vállalati hitelével meg is valósítjuk. Mutassa meg, mit tud kihozni vállalkozásából! Elég egy jó ötlet, és a Budapest Bank vállalati hitelei segítségével cége új korszakot kezdhet. • Hiteleinkkel gyorsan megvalósíthatja tervezett beruházá­sait, növelheti alkalmazottainak, ügyfeleinek számát, és így a cég hasznát is. • Széles hitelválasztékunkból tanácsadóink segítségével könnyen kiválaszthatja a cégének legmegfelelőbb terméket. • Évi 500 millió forintos árbevétel alatt pedig folyószám­lahitel Igénylését egyszerűsített eljárással bíráljuk el. Mutassa meg, mire képes vállalkozása! A részletekért hívja a 06-40/477-777-es számot és tárcsázza a 2/3/1-es menüpontot. BUDAPEST BANK GE Capital Services Papírforma-vereségek VÍZILABDA A férfi vízilabda OB I-ben a Tabán Trafik Szeged a Fraditól, a Kontavill-Szentesi VK a BVSC-től kapott ki. FERENCVÁROS­TABÁN TRAFIK SZEGED 11-7(5-1,3-2,1-1,2-3) 0B l-es férfi vízilabda-mérkőzés. Buda­pest, Népliget, 100 néző. Vezette: Bátori, Madarasi FTC: Pelle- SZÉKELY 2, Lehmann 1, NYÉKI 3, Tóth L„ KATONÁS 3, Kádári. Csere: Takács, Szirányi, Paján, Hos­nyánszky 1. Edző: Gyöngyösi András. Szeged: Tóth I. - Varga I., Varga R 1, Kittradge, WESZEL0VSZKY 2, Moinár R 1, Kozma. Csere: Samuels, Mód, DR. TÖ­RÖK 1, Várhegyi, Fábry, ÉLES 2. Edző: Horváth Viktor. Gól - emberelőnyből: 7/5, ill. 8/3. Elképesztő gyengén kezdett a Szeged, még csak két perce tartott a találkozó, amikor már 2-0-ra vezetett a Fradi. Akárcsak né­hány hete a Vasas ellen, ezúttal is csődöt mondott a csapat védeke­zése, a hatodik percben már a ne­gyedik akciógóljuknak örvend­hettek a zöld-fehérek, 5-0. Azért, hogy ne legyen annyira szomorú a kép, a negyed utolsó másod­percében Török a bal felsőbe tü­zelt, 5-1. Nem nézhette tétlenül legény­sége vergődését Horváth edző, hét perc után a kicsit indiszponált Tóth Iván helyére Barát Ferencet állította a kapuba. Ezenkívül szö­vegben is rendesen kaptak meste­rüktől a játékosok, megérte, mert csodák csodájára, teljesítmé­nyükben ugrásszerű javulás állt be. A második negyedtől kezdve teljesen egyenrangú két csapat küzdött a medencében, a hazaiak egy fikarcnyival sem voltak job­bak a szegedieknél. Nem nőtt to­vább a különbség a két együttes között, és -ezt bizony zokon vette egy-két fradista. Dühüket ke­ménységgel próbálták felszínre hozni, de ebből nem jöttek ki jól, mert a vendégekben emberükre találtak. A záró hét percben nyúj­totta a legjobb teljesítményt a Ta­bán Trafik: Éles, Weszelovszky, valamint Varga P. góljával felzár­kózott 10-7-re. A maroknyi sze­gedi szurkolótábor már-már kez­dett hinni a csodában, de a remek kezű Nyéki, előnyből, még időben lehűtötte a reményeket, 11-7. Gyöngyösi András: - Édes­apám emlékére ajánlom a győ­zelmet. Horváth Viktor: - Csak azt az első negyedet tudnám valahogy elfelejteni.. BVSC-BREND0N­KONTAVILL-SZENTES12-3 (2-2,3-1,6-0,1-0) 0B l-es férfi vízilabda-mérkőzés. Buda­pest, Szőnyi út, 100 néző. Vezette: Né­meth A., Kun. BVSC: Nagy V. - Gulyás, Dabrowszki 1, Gór-Nagy, Fülöp, Császár, KIS G. 4. Cse­re: Vincze B. 1, Péter 1, Decker, Németh Zs. 1, Z0UFAL 3, IBOLYA 1, Szécsi (ka­pus). Edző: Gerendás György. Szentes: HORVÁTH T.-Kis I. l.SZÉN­ÁSZKI2, Juhász E„ Szebeni, Dornin, Sza­bó N. Csere: Vígh, Berki, Biltsik, Somo­gyi, Hycí. Edző: Kádár József. Gól - emberelőnyből: 8/5, ill. 4/0. Négyméteresből: 1/1, ill.-. Annak ellenére, hogy a házigazdák nem játszottak pénteken, míg a szentesiek Szegeden vívtak egy kő­kemény csatát, az első negyedben inkább a vendégek villogtak. Meg­lepetésre Kis I. és Szénászki talála­tával kétszer is náluk volt az előny. Szúrta is a játékvezetők szemét a kis csapat helytállása, ez abból volt lemérhető, hogy míg a vasutasok fordulásig ötször támadhattak fór­ban, addig Szebeniék mindössze egyetlen egyszer. Természetesen ez is jelentős problémát jelentett a Kontavillnek, de nem elsősorban emiatt hagyta állva a BVSC. A ven­dégek - Kádár edző legnagyobb meglepetésére - a harmadik ne­gyedtől kezdve elkezdtek fejetlenül támadni, előkészítetlenül ellövöl­dözgették a labdát, mindenki gólt akart szerezni. Ezek a meggondo­latlan kísérletek rendre kudarccal végződtek, nem úgy a legutóbbi bronzérmes labdaszerzés utáni megúszásai. A kapkodásért, figyel­metlenségért nagy árat fizettek a szentesiek, akik két elég jól sike­rült játékrész után, saját hibájuk­ból alárendelt szerepbe kerültek. Gerendás György: - Jó kis fel­készülés volt ez a meccs a Hon­véd elleni találkozó előtt. Kádár József: - Amíg türelme­sen játszottunk támadásban, egyenrangú ellenfélek voltunk. Később elkezdtünk kapkodni, a rivális lefordulásaival pedig nem tudtunk mit kezdeni. SZÉLPÁL LÁSZLÓ A kis étvágyú, jó minőségű kompakt fénycső átlagosan negyedannyi energiát fogyaszt, mint a hagyományos izzó, és hosszú élete során hozzávetőleg takarít meg Önnek. Fizessen kevesebbet, világítson kompakt fényesővel! Keresse az 63 ELI emblémával ellátott minőségi kompakt fénycsöveket, melyek megfeleltek az ELI nemzetközi hatékony világítási program minőségvizsgálatán. [ A jó kompakt fénycső tartós és takarékos További információ az ökoszoigálat ingyenes számán kapbató: 06-80-269 446 7 I I www.budapestbank.hu Az Ön pénze, az Ön szabadsága