Délmagyarország, 2002. október (92. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-28 / 251. szám

HÉTFŐ, 2002. OKTÓBER 28. * A DÉL SPORTJA* III. Lopakodik a Fradi LABDARUGÓ NBI A labdarúgó NB I 12. fordu­lójában négy hazai siker mellett két döntetlen született. A hat meccset mindössze húszezren tekintették meg a helyszíneken, ők összesen 22 gólt, valamint egy kiállítást láthattak. Tbvább­ra is vezeti a tabellát az MTK, de előnye két pontra zsugoro­dott a Fradival szemben. A bajnokság alapszakaszának második köre már pénteken megkezdődött. A VfB Stuttgart ellen készülő Ferencváros, ahogy illik az esélyesebb csapathoz, át­gázolt a Siófokon. A 4-0-ás győ­zelem után a vendégek mestere, Csank János - aki két éve még az FTC-t segítette bajnoki arany­éremhez - szomorúan állapította meg: „Újra kiscsapat lettünk". Érthető a mesteredző megjegyzé­se, hiszen néhány hete még ki­robbanthatatlannak tűnt az újonc a dobogós pozíciókból. A Fradi magabiztos sikere felidege­sítette az éllovas MTK-t, amely a Videoton otthonában képtelen volt gólt szerezni (a góllövőlistát vezető Illés 1 l-est hibázott). Igaz, kapni sem kapott, így a né­zők jobb híján kénytelenek vol­tak végig bosszankodni a kilenc­ven percet. A O-O-ás szenvedés­nek egyedül az FTC játékosai, drukkerei örültek: a zöld-fehérek hátránya az Egervári-legénység­gel szemben már csak két pont. Debrecenben hat gól született, mégsem volt elégedettek a Lo­ki-tábor. Hiába szerezték meg a vezetést háromszor is Bajzáték, a válasz egyetlen egyszer sem ké­sett. Érdekesség, a vendég sopro­niaktól az a Sira volt kétszer is eredményes, aki egykoron a Deb­recen színeiben keserítette a ri­vális védők életét. Beindult az Újpest-henger. A Megyeri útiak a gyenge kezdést követően egyre inkább magukra találnak. A pénzügyi gondokkal küzdő Du­naferr legyőzésével sorozatban immár a negyedik sikerüket je­gyezhették. Más kérdés, hogy nem igazából érdemelték meg a három pontot, a mutatott játék, illetve a helyzetek alapján a já­tékvezetői tévedésektől sújtott újvárosiak közelebb álltak a győ­zelemhez. Nem véletlenül fü­tyülték ki kedvenceiket a hazai szurkolók. Győrben sem ért véget a Békés­csaba vesszőfutása. Az élvonal legkisebb költségvetésével dolgo­zó gárda úgy kapott egy ötöst a Rába-partiaktól, hogy azok szin­te félgőzzel futballoztak. Nem először bizonyosodott be: a Csa­ba semmilyen tekintetben sem üti meg az élvonalhoz szükséges szintet. Mint a talajvíz, úgy tör felfelé a Zalaegerszeg. A címvé­dőnek nagyon fekszik az otthoni pálya, amióta újra hazai környe­zetben szerepelhetnek Kenesei­ék, hármasával gyűjtik be a pon­tokat. Mondjuk a mostani Kis­pest ellen ez nem számít különö­sebb bravúrnak. FTC—SIÓFOK 4-0(1-0) Budapest. Üllői út, 5506 néző. Vezette: Szarka. Gólszerzők: Lipcsei (25., 77.), Szili (86., 90.). VIDEOTON—MTK 0-0 Székesfehérvár, 1000 néző. Vezette: Kas­sai. DEBRECEN-SOPRON 3-3 (1-0) Debrecen, 5 ezer nézd. Vezette: Bede. Gólszerzők: Böőr (13.), Kiss Z. (69. ­1 l-esből), Bajzát (74.), ill. Sira (59., 71.), Tóth M. (86.). ÚJPEST-DUNAFERR 2-1 (2-0) Budapest, Megyeri út, 1500 néző. Vezet­te: Sápi. Gólszerzők: Kovács Z. (7.), Tokody (35.), ill. Sowunmi (49.). GYŐR-BÉKÉSCSABA 5-2 (4-1) Győr, 1500 néző. Vezette: Erdős. Gólszerzők: Szanyó (12., 16.), Hucika (35.), Karabatic (40.), Baumgartner (84.), ill. Braga (28.), Keresztúri (74.). ZTE-KISPEST 2-0 (1-0) Zalaegerszeg, 6 ezer néző. Vezette: Szabó Zs. Gólszerző: Kenesei (7„ 67.). Kiállítva: Vincze 0. (72.-ZTE). ft BAJNOKSAG ALLASA 1. MTK 12 9 1 2 29- 13 28 2. FTC 12 8 2 2 24- 9 26 3. Győr 12 7 2 3 25- 15 23 4. Újpest 12 7 1 4 28- 19 22 5. Debrecen 12 6 4 2 28- 21 22 6. ZTE 12 5 3 4 23- 20 18 7. Siófok 12 5 3 4 16- 16 18 8. Sopron 12 3 3 6 16- 21 12 9. Dunaferr 12 3 3 6 18- 24 12 10. Videoton 12 2 5 5 10- 18 11 11. Kispest 12 1 3 8 15- 32 6 12. Békéscsaba 12 1-11 15-39 3 A következő forduló párosítá­sa. November 1. (péntek): Vide­oton-Siófok, 18 (m2). Novem­ber 2. (szombat): Békéscsa­ba-Zalaegerszeg, 13; Sop­ron-Győr, 13; Dunaferr-Debre­cen, 13; MTK-Újpest, 18 (m2). A Kispest-Ferencváros mérkő­zést később játsszák. SZÉLPÁL LÁSZLÓ DFRC: hírős vereség RÖPLABDA KECSKEMET­DFRC-SZEGED 3:0 (22,15, 22 ) Extraligás férfi röplabdamérkőzés. Kecs­kemét, 400 néző. Vezette: Újházi, Donkó. Kecskemét: Kása, BUDAY, Rapi, TAMÁS, SOMODI, Csala. Csere: Rácz (liberó), Pé­terfy. Edző: Nagy Péter. DFRC-Szeged: Maksa, MELNICSUK, Bá­ba, NACSA, Besenyei, Rózsavölgyi. Cse­re: Böjti (liberó), Ezsiás. Megbízott edző-. Hulmann Zsolt. Az eredmény alakulása. 1. szett (26 perc): 0:2, 4:4,8:7, 14:12,16:15,22:19. 2. szett (14 p): 2:0, 10:4,17:9,20:10, 22:12.3. szett (25 p): 2:2, 5:6,11:10, 13:12, 16:13, 18:17,20:21,23:22. A szegediek az első szettet jól kezdték, 2:0-ra vezettek és ezt kö­vetően is fej-fej mellett haladt a két együttes. Még a hajrá kezdete­kor is ott loholt riválisa nyakán a DFRC-Szeged, és a „hírős együt­tes" mesterének, Nagy Péternek időt kellett kérnie, hogy rendezze a sorokat. Ennek köszönhetően a játszmagyőzelemhez szükséges pontokat hozta a KRC. A második szettben már sokkal nagyobb volt a különbség, kiütközött a két gár­da közötti tudásbeli és fizikális differencia. A harmadik felvonás­ra ismét összeszedte magát a Sze­ged, amely a rutinos Melnicsnk és a fiatal, a sportág nagy ígéretének számító Nacsa vezérletével lépést tartott Kásáékkal. Kis szerencsé­vel szettet is rabolhatott volna a lelkesen röplabdázó DFRC. Hulmann Zsolt: - Nagyszerű­en küzdöttünk, sajnálom a má­sodik szettben nyújtott gyengébb produkciót. I.P. Hiába vezetett a Szeged Orosházán, végül csak egy ponttal gazdagodott Bosszankodó makói edző LABDARUGÓ NB II Megint veretlenek maradtak a megyei NB Il-es labdarúgócsa­patok a keleti csoportban, miu­tán a Makó nyert, a Szeged pe­dig döntetlennel térhetett haza. MAKÓ-BAKTALÓRÁNTHÁZA 3-1 (2-1) Makó, 300 néző. Vezette: Farkas. Makó: Kovács K. - Görög (Kis K.), Dál­naki, Magyar, Kazán - Bagi, Sümeghy, Brakszatórisz (Gyenes), Varga - Maróti, Mádi (Szilvási). Edző: Kolozsvári János. Baktalórántháza: Mónus - Bodnár. Gdovin, Illés R - Kozma (Bárdi), Deák, Marics, Rákóczi, Török, Nagy - Komi. Já­tékos-edző: Gdovin János. Gólszerzők: Mádi, Brakszatórisz, Maróti, ill. Marics. Ennél jobban nem is kezdhette volna a találkozót a Makó. Min­den edző álma, hogy a csapata a várhatóan bunkerfocira készülő ellenféllel szemben hamar gólt szerezzen. Nos, ez már a máso­dik percben teljesült, ugyanis a 2. percben Bagi jobb oldali beadásá­ból Mádi a kapus felett fejelt a há­lóba, 1-0. Tovább pörgött a hazai együttes, és a 9. percben Sü­meghy indításából Mádi már csak a kapussal állt szemben, ám ballal a hosszú sarok mellé lőtt. A 14. percben Varga ívelt középre, Brakszatórisz pedig 10 méterről csúsztatott a kapuba, 2-0. A foly­tatásban talán túlságosan is meg­nyugodott a Makó, a Baktaló­rántháza pedig egyre jobban ki­bontakozott. A 44. percben szépí­tett a szabolcsi gárda, amikor Ma­rics 23 méteres szabadrúgásból a jobb kapufát érintve a hálóba he­lyezett, 2-1. Kovács még hozzá­ért a labdához, ám a vendégek kö­zéppályása jól eltalálta azt. A szünet után visszaesett a já­ték, rengeteg hiba jellemezte mindkét együttes futballját. Ép­pen egy ilyenből esett a Makó újabb gólja az 58. percben. Bagi beívelését több védő is elrúghatta volna, a labda Maróti elé került, a csatár pedig nem teketóriázott, a kipattanót ballal, egyből a jobb felsőbe lőtte, 3-1. A hátralévő időben a Baktalórántháza erőt­Akárcsak a gyulaiak ellen, a baktaiakkal szemben is sűrűn előfordultak a makói támadók (világos fel­sőben) a rivális kapuja előtt. Fotó: Schmidt Andrea len volt, a Makó pedig már nem tudott komoly lehetőséget kidol­gozni. Kolozsvári János: - A győze­lem öröm, a játék azonban tragé­dia volt. Jók: Magyar, Sümeghy, ill. Ma­rics, Török, Komi. OROSHÁZA-FC SZEGED 2-2 (0-2) Orosháza, 250 néző. Vezette: Veres. Orosháza: Such - Ferenczi, Molnár, Ser­ban, Kovács T. (Lovas) - Szabó (Hadár), Kiss L., Belvon, Kovács R (Baranyai) ­Pozsár, Dobi. Edző: Fodor Sándor. Szeged: Halász - Kulacsik, Mórocz, Kra­usz - Rácz, Gelbmann, Puskás, Fábián ­Bány - Dóra, Kurucsai. Edző: Szalai Ist­ván. Gólszerzők: Pozsár, Hadár, ill. Dóra, Ku­rucsai. Úgy indult a mérkőzés, ahogy azt várni lehetett: az Orosháza harcolt ki mezőnyfölényt, vi­szont a Szeged kontrái mindig gólveszélyesek voltak. A 7. perc­ben Kurucsai lapos beadását Such kiejtette, az érkező Dóra egy lépésről a hálóba sodorta a labdát, 0-1. Félóra múlva Bány szerzett labdát az orosházi térfél közepén, kiugratta Kurucsait, aki két csel után 10 m-ről a ka­puba bombázott, 0-2. A fordulás után, a meccs 55. percében eldönthette volna vég­leg a meccset a Szeged. Fábián el­húzott a bal szélen, középre adott, Dóra pedig talán ha öt centivel gurított a bal kapufa mellé. Ha az bemegy... Három perc múlva Pozsár 20 méteres szabadrúgása a kapufa segítségé­vel jutott a szegedi kapuba, 1-2. A 65. percben Kurucsait felrúg­ták a 16-os vonal előtt. A játék­vezető nem az orosháziakat bün­tette, hanem az esettől 40 m-re helyezkedő Gelbmannhoz fu­tott, és piros lapot mutatott fel neki... Az igazi dráma még csak ezután következett: a 76. perc­ben a csereként beállt Hadár 6 m-ről fejjel vette be Halász kapu­ját, 2-2. A fegyelmezetten, jól játszó Szeged győzelmet érdemelt vol­na, de a játékvezetőnek erről más volt a véleménye. Szalai István: - Jól futballoz­tunk, viszont a bíró működése fi­zikai fájdalommal ért fel. Jók: Belvon, Hadár, ill. Puskás, Bány, Fábián. SZ. L. Tbvábbi eredmények: Nyíregy­háza-Gyula 1-0, Ózd-Bőcs 5-2, Mátészalka-Tiszaújváros 3-0, Nyírbátor-Kazincbarcika 2-2. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA T. Nyíregyháza 13 10 2 1 37- 8 32 2. Makó 13 10 1 2 31- 13 31 3. Kazincbarcika 13 7 3 3 30- 14 24 4. Bocs 13 7 1 5 27- 30 22 5. Orosháza 13 6 3 4 26- 21 21 6. Szeged 13 5 4 4 20- 18 19 7. Ózd 13 5 3 5 33- 23 18 8. Gyula 13 5 1 7 15- 21 16 9. Nyírbátor 13 4 2 7 18- 24 14 10. Mátészalka 13 3 1 9 18- 33 10 11. Baktalórántháza 13 1 6 6 12- 25 9 12. Tiszaújváros 13 1 1 11 9- 46 4 A következő forduló párosítása, november 2. (szombat), 13: Ti­szaújváros-Ózd, Szeged-Nyírbá­tor, Bőcs-Baktalórántháza. No­vember 3. (vasárnap), 13: Gyu­la-Mátészalka, Makó-Orosháza, Kazincbarcika-Nyíregyháza. Boldog Szentes és Vásárhely LABDARUGÓ NB III A labdarúgó NB III Alföld cso­portjában hazai pályán a HFC a Rákcózifalva, a Szentes pedig a Harta ellen nyert, míg az Algyő meglepő vereséget szenvedett a Szarvastól. SZENTES-HARTA 4-1 (2-0) Szentes, 300 néző. Vezette: Mozsár. Szentes: Bíró - Márics, Erdei, Balogh ­Kelemen (Kerepeczky), Tóth-Kovács, Tóth Cs„ Koncz, Pálfi - Török (Nana), Pálinkó (Juhos). Edző: Bozóki Zoltán. Harta: Badó (Zsinka) - Bálint, Molnár, Vékony, Vejtei - Sebestyén, Bujáki, Szabó (Mádi), Tomorik - Kovács, Felföldi. Edző: Szauer Tamás. Gólszerzők: Török (3), Pálinkó, ill. Vejtei. Nem okozott gondot a Szentes­nek a Harta legyőzése. A 8. perc­ben Koncz beadását Török 5 mé­terről a hosszú sarokba bólintot­ta, 1-0. A 22. percben ismét Tö­rök következett, amikor 14 mé­terről, ballal, kapásból a hálóba bombázott, 2-0. Az 51. percben Pálinkó 13 méterről a felső sa­rokba lőtt (3-0), majd hét perc múlva Török megtriplázta a sa­ját góljai számát, amikor Koncz begurítását az üresen maradt ka­puba lőtte, 4-0. A vendégek a 72. percben szépítettek, amikor egy szögletet követően Vejtei 12 mé­terre a kaputól átvette a labdát, igazítani is volt ideje, és 12 mé­terről a hálóba lőtt, 4-1. Bozóki Zoltán: - Az esélyek­nek megfelelően hoztuk a köte­lező győzelmet. Jók: Török, Bíró, Koncz, Tóth Cs., ill. Badó, Bálint, Molnár. HFC—RÁKÓCZIFALVA 3-1 (l-l) Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Scsitovics. HFC: Erdei - Marczinka, Huszár, Borbás Zs. - Kirsner (Borbás P), Sipos, Antal, Tóth I. (Papp) - Szűcs, Juhász (Horváth), Nagy L. Edzők: Rostás Károly, Antal Fe­renc. Rákóczifalva: Ulvíczki - Major, Eszes, Bartusz, Boda - Németh, Draskóczi, Kun (Csabai), Peszeki - Luca, Sándor. Edző: Gömöri Béla. Gólszerzők: Juhász (2), Nagy L., ill. Eszes. A találkozón jól és végre eredmé­nyesen is játszott a HFC, amely a lehetőségeinek zömét kihasz­nálta. A 10. percben Szűcs robo­gott el a jobb oldalon, középre ívelt, Juhász pedig nyolc méter­ről a kapuba perdített, 1-0. A 45. percben szögletből Eszes min­denkit túlugorva a hálóba bólin­tott, l-l. A szünet után, az 53. percben Szűcs már a kapust is ki­cselezte, amikor az a 16-oson be­lül elgáncsolta, 11 -es. A büntetőt Sipos azonban elhibázta. Alig öt perc múlva Szűcs újabb, remek centerezését láthatták a nézők, az érkező Juhász pedig 5 méter­ről a felső sarokba bólintott, 2-1. A 83. percben ki más, mint Szűcs adott be jobbról, Nagy L. a hosszún érkezve az üres kapuba helyezett, 3-1. Rostás Károly: - Magabiztosan nyertünk, a siker már hetek óta érett. Jók: Huszár, Szűcs, Juhász, Borbás Zs., ill. Luca, Eszes, Ul­viczki. ALGYŐ—SZARVAS 0-1 (0-0) Algyő, 250 néző. Vezette: Agócs. Algyő: Dénes - Krisztin T., Gábor, Pécsek - Podonyl (Koncz), Kothencz, Krajczár, Erhardt (Gál), Varga - Brinszky, Terhes. Játékos-edző: Brinszky Adrián. Szarvas: Balatoni - Rónyai, Sechna, Ku­gyela Zs., Darida Zs. - Nagy T., Bogdán, Kis, Kugyela B. (Szurovecz) - Klimaj (Ro­hony), Kozák (Medvegy). Edző: Somogyi János. Gólszerző: Klimaj. Négy perc sem telt el a meccs­ből, és máris lehetőséghez jutott az Algyő, ám Kothencz közép­ről, 10 méterről fölé lőtt. A kö­vetkező helyzet az első félóra után következett, rögtön kettő is, ám Erhardt, majd Terhes is hibázott. A második negyvenöt perc rengeteg algyői ziccert ho­zott, ám a játékosok nem tudtak túljárni a kiválóan védő Balato­ni eszén. Nem úgy a Szarvas, amely Bogdán révén még rontott, ám egy oldalsza­badrúgást követően Klimaj a há­lóba csúsztatott, 0-1. A fegyel­mezett és lelkes vendégek nem mutattak sokat, ám ez is elég volt ahhoz, hogy legyőzzék a ka­pu előtt indiszponált Algyőt. Brinszky Adrián: - Körülmé­nyesen fociztunk, így egy sze­rény képességű, de a szerencsé­vel szerződést kötő Szarvas nyer­ni tudott. Jók: Kothencz, Pécsek, ill. Ba­latoni, Bogdán, Klimaj, Kugyela Zs. MÁDI JÓZSEF További eredmények: Bé­kés-Karcag 0-2, Gyomaendrőd­Kisújszállás l-l, Kondoros-Sza­jol 6-3, Túrkeve-Fegyvernek .l-l, Jamina-Jászberény 2-2. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Szentes 2. Karcag 3. Kísújszállá: 4. Kondoros 12 11 0 1 49- 8 33 12 8 2 2 26- 11 26 12 7 2 3 23- 17 23 12 6 4 2 27- 19 22 5. Jászberény 12 6 3 3 24- 12 21 6. Rákóczifalva 12 5 4 3 24- 17 19 7. Algyő 12 6 1 5 21- 21 19 8. Jamina 12 5 3 4 24- 23 18 9. Harta 12 4 5 3 21- 23 17 lOTúrkeve 12 4 3 5 13- 15 15 11. Szajol 12 3 3 6 29- 32 12 12. HFC 12 3 3 6 15- 23 12 13. Szarvas 12 3 2 7 18- 33 11 14. Gyomaendrőd 12 2 3 7 19- 28 9 15. Békés 12 1 3 8 9- 32 6 16. Fegyvernek 12 1 1 10 20- 48 4 A következő forduló párosítá­sa, november 2. (szombat), 13 óra: Szarvas-Túrkeve, Jászbe­rény-Békés, Rákóczifalva-Szen­tes, Fegyvernek-Gyomaendrőd. November 3. (vasárnap), 13: Harta-Algyő, Szajol-HFC, Kis­újszállás-Jamina, Karcag-Kon­doros.