Délmagyarország, 2002. október (92. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-28 / 251. szám

16 • SPORT HÉTFŐ, 2002. OKTÓBER 28. Kittradge góljával túlságosan hamar vezetett a Szeged a bajnok ellen Megtört a jég Szentesen Kádár József edző és szentesi legénysége a Kecskemét ellen végre megszerezte évadbeli első bajnolri győzelmét. Fotó-.Tésik Attila VÍZILABDA A férfi vízilabda OB I hatodik fordulójában megszerezte első győzelmét a Kontavill-Szentcsi VK. A másik Csongrád megyei gárda, a lábán Ttafik Szeged papírforma-vereséget szenve­dett a címvédő otthonában. KONTAVILL-SZENTES— KECSKEMÉT 9-8 (l-l, 4-2, 2-2, 2-3) OB l-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szen­tes, ligeti uszoda. 100 néző. Vezette: Ki­szelly, Bátori. Szentes: Horváth T. - Domin 2, Juhász E„ KIS 1.2, Szabó N. 1, Szebeni 2, Szén­ászki 1 Csere: Biltslk, BERKI l.Vigh, Hyc T Edző: Kádár József. Kecskemét: HARKAI Hasas, Plézer 1, Orosz, Márton 1. KONRÁD 2, SZABÓ G. 4. Csere: Hajdú, Szlatenca, Hyc Z. Edző: Kovács Róbert. Gól emberelőnyből: 8/2, III. 7/4. Négyméteresból: 1/1, ill. 1/1. A kecskemétiek szerezték meg a találkozó első találatát, de nem sokáig örülhettek, mert Szénász­ki átlövésból egyenlített. Az első negyedben hiába vártak további hazai gólokat a nézők, nem akar­tak újabbak születni. Pedig bő­ven lett volna rá lehetőség, csak éppen hiába úsztak meg és kerül­tek több esetben létszámfölényes szituációba a szentesiek, a befe­jezéseket rendre elkapkodták. A folytatásban már jobban kon­centráltak Szebeniék, el is húz­tak 4-1 -re, de mert kicsit lany­hult a figyelem, a vendégek amo­lyan talált gólokkal ugyan tisztes távolból, de azért tartották a lé­pést. Ebben többek között az is közrejátszott, hogy a látogatók egy furcsa gólt is szereztek. Tör­tént ugyanis, hogy Szabó Nán­dort úgy sikerült kiütniük a ven­dégeknek, hogy a centert le kel­lett cserélni. A helyére Juhász E. állt be, csak egy kicsit korábban, mint azt megtehette volna. A zsűri ezt kiszúrta, a büntetés­ként kiszabott négyméterest a kecskeméti Szabó értékesítette. Na így kapott saját támadásából gólt a Kontavill... Ha csak az eredményt vesszük alapul, azt lehet mondani, a Szentes a vártnál nagyobb csatában fektette két vállra a Kecskemétet. Pedig nem így történt, a két együttes között jó­kora tudásbeli különbség mutatko­zott Berkiék javára. Azonban ez ak­kor ér csak valamit, ha a helyzetki­használás jelentősen feljavul. Kádár József: - A sok kihagyott helyzettel saját magunknak tet­tük nehézzé a mérkőzést. Kovács RóJjcrt: - Gratulálok a Szentesnek, de külön gratulálok a játékosainknak is nagyszerű helytállásukért. DOMINO-BHSE­TABÁN TRAFIK SZEGED 10-3 (3-1,2-0,3—0,2—2) 0B l-es férfi vízilabda-mérkőzés. Buda­pest, Kőér u„ 300 néző. Vezette: Marjai, Kun. Honvéd: Kovács Z. - Kovács 0.1, Fodor, KISS G. 2, DR. MOLNÁR T. 2, Vári 2, Bl­R0S 3 Csere: Frikk, Bereczki, Szívós, Sugár, Tóth I. Edző: Kovács István. Szeged: BARÁT - Varga I., Varga R 1, Kittradge 1, Weszelovszky 1, Molnár R, Kozma. Csere: Samuels, Mód, Várhegyi, Fábry, Éles. Edző: Horváth Viktor. Gól - emberelőnyből 7/4, ¡11.5/0. Négy éve még a Fradi játékosa­ként játszott legutóbb bajnoki mérkőzést a Tabán Trabk ellen Fodor Rajmund, a szegedi szüle­tésű, a KEK-győztes olasz Floren­tiát is megjárt olimpiai bajnok kiválóság. - Mindig különleges érzés azok ellen vízbe szállni, akikkel valaha együtt játszot­tunk - magyarázta a meccs előtt pólós. - Kívánom Mód Petiék­nek, hogy a LEN-kupában leg­alább a nyolc közé jussanak be. Szegedi szemszögből nézve szenzációsan indult a mérkőzés. Még csak a 45. másodpercben járt a derbi, amikor Kittradge center posztón lefordult Kiss Gergelyről, majd remek mozdu­lattal átívelt Kovács Zoltánon, 0-1. A folytatás már közel sem volt ilyen örömteli. Saját kapuja előtt lehúzta a rolót a Honvéd, a másik oldalon viszont rendre tűz alá vette Barát „ketrecét". A juni­orválogatott hálóőr hiába védett többször is fantasztikusan, Biros megúszásaival, dr. Molnár pi­masz csele utáni lövésével, Vári és Kiss G. Erombáival neki sem volt mindig ellenszere. Közel hu­szonegy perces szegedi gólszüne­tet a negyedik negyed elején Var­ga P. pazar svédcsavarja törte meg (8-2), majd Weszelovszky is javított valamicskét a vendégek lövőstatisztikáján, 10-3. Kovács István: - Dicséret illeti a csapat védekezését, mindenki odatette magát. Horváth Viktor: - A Honvéd komoly szponzori és játékerővel rendelkező csapat, amit be is bi­zonyított. Ibvábbi eredmények: Va­sas-BVSC 7-6, FTC-Eger 10-3, UTE-Szolnok 8-7, OSC-Cegléd 8-9. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA I Honved 2. Vaus 3. FTC 4. BVSC 5. Újpest 6. Szeged J. Szolnok 8. 0SC ). Eger 10. Cegléd 11. Szentes 12. Kecskemét 1 7 ­6 5 1 91- 2514 70- 30 11 6 4 1 1 56 - 29 9 6 4 6 4 6 2 ­6 2 ­6 2 ­6 2 ­7 115 1 1 5B- 44 9 1 1 55 - 43 9 42 - 45 4 46 - 53 4 6 1 - 5 34- 60 2 6 - 1 5 32 - 82 1 SZÉLPÁL LÁSZLÓ Molnár nélkül nem ment A női vízilabda OB I-ben ve­reséggel zárta az alapszakaszt a Carnex-Szentesi VK. Ettől füg­getlenül Szremkóék a bajnok­ság második körét a legjobb négy között kezdhetik. BVSC-TBÉSZ­CARNEX-SZENTES 14-2 (4-0, l-l, 5-1, 4-0) OB l-es női vízilabda-mérkőzés Buda­pest. Szőnyi út, 200 nézó. Vezette: Bátori, Székely. Szentes: Varga Z. - Makra, Huszka. Szremkó 1, Waszlavszky, Vér. Arató. Cse­re: Szabó X., Hevesi, Rozgonyi, Hegedűs 1 Edző: Pengő László. Gól - emberelőnyből: 10/6, ill. 4/0. Négyméteresbői: -, ill. 1/1. A vendégek képtelenek voltak pó­tolni a nyelvvizsgája miatt hiányzó Molnárt. A leggólerösebb szentesi nélkül csak vergődtek a látogatók a rutinosabb, minden tekintetben jobb BVSC ellen. A meccsnek amúgy nem volt tétje, a csapatok ügy szálltak vízbe, hogy tudták, a második körben - amely január 18-án kezdődik - a legjobb négy kö­zött folytatják a küzdelmet. Pengő László: - Tátott szájjal támadtunk és védekeztünk; az eredmény sajnos reális. Ibvábbi eredmények: Va­sas-Dunaújvárosi Főiskola 3-15, Dunaújvárosi GS-Kecs kémét 5-6, Becsej-OSC 12-6, Póló-Eger 5-13. AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMENVE 1 Duiuú Fóisk. 8 8 - - 171- 22 16 2 BVSC 8 7 - 1 123 - 37 14 3 Vasas 8 8 - 2 109 - 52 12 4. Szentes 8 5 - 3 89 - 83 10 5. Kecskemét 8 5 - 3 73 - 74 10 6. Dunait GS 8 2 1 5 81- 70 5 7. Eger 8 2 1 5 59-109 5 8. PólóSC 8 1 - 7 37-137 2 9. 0SC 8 - - 8 24-182 0 A jugoszláv Becsej versenyen kí­vül indult. Az első négy helyezett a felső-, a többiek az alsóházban folytatják a bajnokságot. SZ. L. Bevehetetlen diósgyőri vár K0SARLABDA DIOSGYOR­SZEVIEP-SZEGED 73-57 (22-18, 21-11, 10-12, 20-16) NBIA csoportos női kosárlabda-mérkő­zés, Miskolc, 1200 néző. Vezette: dr. Smied, Gorka. OKSK: Hadzsovics (12), Brosovszky (5/3), Balogh (8/6), GAITHER (18), Chapman (4). Cserék: Csávás (-), Szli­mák (7/3), Horváth (2), SZEMERÉOI (17/12). Edző: Miien Vukicsevics. Szeviép-Szeged: Lukics (2), Mandache (2), Mészáros (2), Varda (7), Kajdacsi (13). Cserék: LÓDI (16), Fűrész (11/3), Roczkov (4). Edző: Újhelyi Gábor. Rangadó. A Diósgyőr a bajnoki előtt az ötödik helyen állt, míg a Szeviép-Szeged a hatodik pozíci­ót foglalta el. A vendégek remek formában várták az összecsa­pást, hiszen az Újhelyi-tanítvá­nyok zsinórban három győzel­met könyvelhettek el. Szegedi szempontból jól indult a mérkőzés, az első negyed köze­péig vezettek Mészárosék, az 5. percben 8-6 volt a javukra. Saj­nos, a későbbiekben kiderült, ek­kor vezetett utoljára a Szeviép. Az első tíz perc hajrájában renge­teg helyzetet puskáztak el a ven­dégek, egyedül Kajdacsi Judit tar­totta a lépést a hazai kosarasok­kal. A második negyedben sem tudtak a Tisza-partiak felpörög­ni, míg a Diósgyőrnél a színesbö­rű Gaither szórta a kosarakat, így fokozatosan nőtt a két együttes között a különbség. Különösen a mezőnyjátékosok bizonyultak passzívnak, az ó gyenge játékuk miatt is húzott el a félidőben 43-29-re a DKSK. Az első húsz perc krónikájához tartozik, hogy a szegediek tizenkilenc labdát szórtak el. Fűrész Diána váltotta az irányí­tóposzton Barbara Lukicsot. Ez hatékony fegyvernek bizonyult, tíz ponton belülre tornázta fel magát a vendég gárda. Ezután is­mét jöttek a mezőnybeli bizony­talanságok, így igazán nem sike­rült a Diósgyőrt megközelíteni. Ebben a negyedben lépett pályára a hazaiaknál Szemerédi Eszter, aki alaposan elkapta a fonalat, ti­zenhat perc alatt tizenhét pontot rámolt be a szegedi gyűrűbe. Hiá­ba próbált meg mindent Újhelyi Gábor vezetőedző, ezen a mecs­csen semmilyen taktikai húzása nem hozott változást, így a végén a hazaiak 73-57-es győzelmet könyvelhettek el. A Szeviép-Szeged csak magát okolhatja a vereségért, hiszen a gyengén játszó DKSK ellen ha a mezőnyjátékosok jobb teljesít­ménnyel rukkolnak elő, akkor meglehetett volna a negyedik győzelem is. Ennek ellenére a vezetők nem csalódottak, hi­szen a Tisza-partiak eddig há­rom győzelmet es három veresé­get könyvelhettek el a bajnok­ságban, s továbbra is az élme­zőny tagja maradt a Szevi­ép-Szeged. A szegediek legközelebb no­vember 2-án (szombaton) dél­után öt órakor az újszegedi sport­csarnokban a Soproni Postás el­len lépnek pályára. Miien Vukicsevics: - A biztos győzelemnek és egy-két játéko­som jó teljesítményének örülök. Fontos volt ez a siker, hiszen egy jó formában lévő csapatot sike­rült megvernünk. Újhelyi Gábor: - A jelek azt mutatják, hogy nem bírjuk a so­rozat terhelést, ennek tudható be ez a mostani vereség. Sajnálom, hogy több klucsjátékosom rossz teljesítményt nyújtott, ha néhá­nyan jobban játszanak, akkor most elképzelhető, hogy egy győztes meccset ünnepelünk. További eredmények: Soproni Postás-Baja 97-40, Szekszárd­Nagykanizsa 101-45, BSE-Szol­nok 68-80, GYSEV- Zalaeger­szeg 90-48, BEAC-Pécsi VSK 43-79. S. R. PAKS 73-90 (11-25, 20-24, 16-18, 26-23) NB IA csoportos férfi kosárlabda-mérkő­zés, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Szabó, Király. Sole-Szedeák: Mulics (16/6), Deák (6), KISS (9/3), Nyilas (13/3), Scsekics (4). Cserék: PÁVLICZ (7), Kecskés (6/6), Drahos (6), MOLNÁR (6). Edző: Földi Sándor. Paks: Mészáros (13/3), Fodor (5), MCMAHAN (15/3), SITKU (13), CZIGLER (19). Cserék: RAJKÓ (13/9), Pojbics (5/3), Jur­gilas (5), Érsek (2). Edző: Fodor Péter. Villámrajtot vett a bajnoki cím­védője, a 3. percben 9-3-ra húz­tak el a hazaiaktól. Támadásban akadozott a Szedeák gépezete, csak nagy ritkán tudtak a játéko­sai dobóhelyzetbe kerülni, míg a másik oldalon a színes bőrű McMahan eredményes játéká­nak köszönhetően az 5. percben 4-21 állt az eredményjelzőn. Föl­di Sándor időkérése valamelyest használt, az első negyed hátralé­vő idejében faragott a hátrányá­ból a szegedi gárda, 11-25. A második tíz percben a válogatott két centere, Sitku és Czigler lé­pett elő főszereplővé, a Paks a hi­hetetlen magassági fölényét re­mekül használta ki, így a két csa­pat között tovább nőtt a különb­ség, 31-49. Jött, a már megszokott har­madik felvonásbeli koreográfia. A Szedeák elkezdte szórni a triplákat - ez eddig az összes meccsen a harmadik negyed­ben működött a leghatékonyab­ban -, erre a közönség hangja is megjött, Mulics és Kiss jó telje­sítmények köszönhetően 28. percben már csak tíz volt közte, 47-57. Fodor Péter gyorsan időt kért, rendezte a Paks a so­rait. A meccsre jellemző adat, hogy a vendégek mestere nem nagyon mert cserélni, csak a rutinos játékosokat játszatta. Sajnos, ez döntőnek is bizo­nyult, hiszen Mészáros - egy érdekes bírói ítélet után ­McMahan beszórt egy trojkát, oda lett az esély, hogy tízpontos belülre kerüljön a Sole-Szede­ák. A befejező ütközet Kiss Deák Attila (jobbról) a válogatott Sitku Ernő szeretetét is kipró­bálhatta a bajnokin. Fotó: Miskolczi Róbert Zsolt zsinórban szerzett öt pontjával indult, ezután to­vábbra is Czigler volt a leghaté­konyabb vendég fegyver, pont­jai mellett alattomos könyöklé­seivel vétetett magát észre. Hi­ába játszott ekkor jobban a sze­gedi együttes, a sok nagy csatát megélt ASE jól tartotta magát, döntő pillanatokban mindig kosarat tudtak szerezni, így a végén magabiztos, 90-73-as győzelmet könyvelhettek el. Földi Sándor: - A gyenge kez­désünk megint megbosszulta magát, hiszen ezután a Paks esélyt sem hagyott a felzárkózás­ra. Fodor Péter: - Gyorsan egyér­telművé szerettük volna tenni a mérkőzést. Úgy tűnik, a későbbi­ekben ez elégségesnek bizo­nyult. AZ ÁLLÁS: 1. Klbacomp 2. 2TE 3. Kaposvár 4. Ii 6. Szolnok 8. Falco 9. Kecskemét 10. Sole-Szedeák 11 Sopron 12. Dombóvár 5 - 427- 355 1.000 5 - 394- 353 1.000 4 1 474- 393 0.900 3 1 319- 310 0.875 3 2 450- 371 0.800 3 2 389- 346 0.800 3 2 407- 412 0.800 1 4 427- 458 0.600 1 4 415- 4(1 0.600 1 4 386- 452 0.680 - 4 306- 368 0.500 - 5 386- 480 0.500 További eredmények: Kecske­mét-Körmend 82-87, Alba­comp-Falco 89-63, Dombóvár­-ZTE 76-83, Kaposvár-Szolnok 73-64. SÜLI RÓBERT Atombiztos volt a bajnok SOLE-SZEDEÁK-