Délmagyarország, 2002. szeptember (92. évfolyam, 204-228. szám)

2002-09-30 / 228. szám

HÉTFŐ 2002. SZEPTEMBER 30. «A DÉL SPORTJA" III. Zárt kapuk mögött békés forduló LABDARUGÓ NB I A kilencedik forduló békésen telt a labdarúgó NB I-ben. A hat meccset alig több mint 10 ezer néző tekintette meg és jobbára hazai sikereket láthattak a drukkerek. Az emlékezetes botrányok miatt Székesfehérvárott és Újpesten zárt kapuk mögött játszottak a csapatok, valamint a Hidegku­ti-stadion ezer szurkolójára is azt mondhatnánk (nyugati mércé­vel): pár ember belógott a hátsó bejáraton... Mindig fanyalgunk a sportágat övező érdektelenség miatt, érdekes, hogy ezt nem mindenki látja így. A Siófok szerb légiósa, a 203 centi magas Panúcs a következőket nyilat­kozta a sportnapilapnak: „Tet­szik, hogy Magyarországon több a néző a meccseken, mint Jugo­szláviában. Valaha persze ott is nagyon szerették a focit, de nagy közönség ma már inkább csak Belgrádban van." A forduló rangadóját pénteken bonyolították le, s a fővárosi zöld-fehérek legyőzték a Rá­ba-parti „színtestvért". Visszatér­ve a drukkerekre: a szombat estig lejátszott öt meccsre nyolcezren váltottak jegyet, ebből ötezren a Győrben. A szombati összecsa­pásokon csak a házigazdáknak termett babér. A Dunaferr, a vete­rán Lengyel góljával nyert, az MTK „edzőmeccsen" verte a vi­harsarki lilákat (akárcsak tavaly, körről-körre nő Illések előnye), valamint az Újpestnek sem gyűlt meg a baja a Kispesttel. -Tovább tart a bajnok Zalaegerszeg vesz­szőfutása, ezúttal a nem túl acé­los Videoton bizonyult jobbnak Bozsik Péter együttesénél. A for­duló három kiállításából kettőt az egerszegiek jegyeztek Kenesei és Szamosi révén. DEBRECEN-SIÓFOK Gólszerzők: Szanyó (90.), ill. Gera (46.), Szili (57.1. Kiállítva: Jovics (Ferencváros), a 91. percben. DUNAFERR-S0PR0N 1-0 (0-0) Dunaújváros, 2000 néző. Vezette: Drucs­kó. Gólszerző: Lengyel (61.) ÚJPEST-KISPEST 4-2 (2-0) Budapest, Megyeri úti stadion, zárt ka­puk mögött. Vezette: Szarka. Gólszerzők: Juhár (10.), Tokody (24.), Kovács Z. (85.), Simek (87.), ill-Borgulya (88., 1 l-esből), Piroska (90.). VIDE0T0N-ZTE 2-1 (1-0) Székesfehérvár, zárt kapuk mögött. Ve­zette: Hanacsek. Gólszerzők: Dvéri (4.), Pomper (65.), ill Kenesei (51.). Kiállítva: Kenesei (60.), Szamosi (64.) Mindkettő ZTE. MTK-BÉKÉSCSABA 3-0(2-0) Budapest, Hidegkúti-stadion, 1000 néző. Vezette: Bede. Gólszerzők: Ferenczi (3.), Zavadszky (42., 51.). ABAJNOKSAGALLASA L Mik 2. Ferencváros 4. Győri ETO 5. Debrecen 6. Újpest 7. Dunaferr U. ZTt 9. Videoton 10. Sopron 11. kispest 12. Békéscsaba 9 » - 1 5 2 2 4 3 2 9 4 14 22 - 9 24 14- 7 17 5 2 2 15- 10 17 5 1 3 IS- 11 IC IC- IC 15 20- 1713 3 2 4 IC- 1711 14- 15 9 10- 15 9 10- 13 8 13- 24 C 9- 21 3 9 2 3 3 9 2 3 4 9 2 2 5 9 13 5 8 1-7 l-l (0-0) Debrecen, 6000 néző. Vezette: Szabó Zs. Gólszerzők: Selymes (87.), ül. Schultz (47.). GYŐR-FERENCVÁROS 1-2 (0-0) Győr, 5000 néző. Vezette: Sápi. A következő forduló párosítása, október 4. (péntek), 18 óra: Kis­pest-Debrecen (m2); október 5. (szombat), 15 óra: Dunaferr-Vi­deoton, Sopron-MTK, 18 óra: Siófok-Győr; október 6. (vasár­nap), 15 óra: Békéscsaba-Újpest, 18 óra: Ferencváros-Zalaeger­szeg (m2). L-E Amatőrök Eb-je Hat megyei labdarúgó is meg­határozó játékosa annak az amatőr régióválogatottnak, amely az L7EFA tornájára ké­szül, és keddtől selejtezőt ját­szik az Eb nyolcas döntőjéért. Ez a harmadik év, hogy az Euró­pai Labdarúgó-szövetség (UEFA) kiírta az amatőr csapatok konti­nenstornáját. Az együttesekben szereplő focistáknak több kritéri­umnak is meg kellett felelni, né­hány a legfontosabbak közül: a labdarúgó nem játszhatott huza­mosabb ideig az országa két, leg­magasabb profi osztályában; nem szerepelhetett UEFA-ren­dezvényen, például valamelyik korosztályos válogatottban; a torna időpontjában minimum 18, maximum 35 éves. Az esemény magyarországi résztvevőjének kijelölése még ta­vasszal megtörtént, amikor a há­rom NB Il-es válogatott torna­rendszerben - mindenki min­denkivel, oda-visszavágó alapon - döntötte el a legjobb kilétét. A keleti régió, a Szabolcs Gabo­na-csoport együttese gólt sem kapott a négy találkozón, hiszen a nyugatiakkal Bodajkon O-O-t ért el, Jászberényben pedig 2-O-ra győzött, míg a közép-ma­gyarországiakat Budafokon 4—0­ra, Jászberényben pedig 2-0-ra verték meg. A csapatba az FC Szeged négy - Dóra János, Mó­rocz Zsolt, Kulacsik Tamás, Ha­lász Krisztián -, a Makó pedig két - Görög Zsolt, Magyar György - játékost delegált. Mind a hatan meghatározói a váloga­tottnak, amely keddtől Tiszaúj­városban már nemzetközi ellen­felekkel küzd majd. Az UEFA kezdeményezésére negyven ország nevezett, és ezek tíz négyes csoportban döntik el, kik juthatnak a nyolcas fináléba. A magyarok október l-jén, ked­den 13 órától Izraellel kezdenek, később pedig Moldova és Jugo­szlávia legjobb amatőr futballis­táival küzdenek. A tornagyőzte­sek közül hat egyből az Eb döntő­be jut, a fennmaradó négy pedig párban játszit a további két he­lyért. A Tiszaújvárosban tartan­dó eseményt megelőzően a gárda több előkészületi találkozón csi­szolódhatott össze, és ezeken a Mezőkövesdet (NB III) 4-l-re, a Kazincbarcikát (NB II) 6-2-re, míg a Tiszaújvárost (NB II) 9-l-re verték Görögék. A csapat edzője a barcikai Koleszár György, míg a válogatottat a CSLSZ főtitkára, Kormányos Gábor vezeti. MADI JÓZSEF Idegenben továbbra sem megy az FC Szegednek Éllovas vert sereghajtót LABDARUGÓ NB II Éllovas vert sereghajtót a lab­darúgó NB II keleti csoport­jában, hiszen a Makó Tisza­újvárosban 2-O-ra győzött. A Szeged Gyulán minimális ve­reséget szenvedett. TISZAÚJVÁROS-MAKÓ 0-2 (0-0) Tiszaújváros, 200 néző. Vezette: Világi. Tiszaújváros: Juhász - Szűcs Németi, Osváth - Orosz, Gaskó, Gulácsi, Bene (Együd), Járai - Kukta (Vicickó), Czerva (Szabó). Edző: Czerva Zoltán. Makó: Kovács K. - Görög, Dálnaki, Ma­gyar, Kazán - Bagi, Sümeghy, Brakszató­risz (Kondacs), Varga (Krucsó) - Maróti, Mádi (Szilvási). Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Bagi, Maróti. A sereghajtó hazaiak mindent megtettek már a mérkőzés előtt, hogy kizökkentsék az éllovast a játék ritmusából. A megszokott, nagyszerű minőségű stadion he­lyett egy hosszában és szélessé­gében is sokkal kisebb méretű pályán rendezték meg a találko­zót. A Makó ráadásul olyan öltö­zőt kapott, amelyben nem hogy egy felnőtt, de egy serdülőgárda sem igazán férhetett el kényel­mesen. A vendégek kellően feltüzelve kezdték a találkozót, és már az első percektől a kapujához sze­gezték a Tiszaújvárost. A 30. per­cig ennek ellenére komoly hely­zete nem volt Görögéknek. A szünet előtti negyedórában aztán már akadtak lehetőségek a ven­dégcsatárok előtt, ám Mádi és Maróti is Juhász kezébe fejelt, majd Magyar 16 méteres bombá­ja vágódott szögletre a védőkről. Az Újváros csak egy kontrából je­lentett veszélyt, ám a 37. perc­ben Járai beadásáról Czerva le­maradt. A folytatásban megmaradt a szokott koreográfia, azaz a Makó támadott, a Tiszaújváros pedig védekezett. Az 52. percben Bagi beadására Mádi robbant a 16-oson belülre, ám túlságosan A sötét mezes makóiak sok gondot okoztak a tiszaújvárosi védőknek. Fotó: Miskolczi Róbert helyezni akarta a fejest, a labda pedig néhány miliiméterrel a bal kapufa mellett hagyta el a játék­teret. Az 54. percben megtört a jég: Bagi 21 méteres szabadrúgá­sa a jobb felsőben kötött ki, 0-1. A 70. percben ismét Bagi volt a feladó, és a szöglete után Maróti hét méterről szintén a jobb felső­be fejelt, 0-2. A hajrában kima­radt egy vendég tizenegyes, hi­szen a 82. percben a Görög buk­tatásáért megítélt büntetőt Bagi mellégurította. Kolozsvári János: - Nehezen, de hoztuk a kötelező győzelmet. Jók: Németi, Gaskó, Juhász, ill. Dálnaki, Görög. GYULA-FC SZEGED 1-0 (0-0) Gyula, 300 néző. Vezette: Fábián. Gyula: Steigerwald - Géczi, Socauciu, Semjényi, Czifrák - Hóbel, Papp, Tamási (Zöld), Gajdács - Dobray, Bunea. Edző: Szabó Attila. Szeged: Dobó - Kulacsik, Mórocz, Gelb­mann, Krausz- Rácz (Puskás), Csúri, Babos, Bány - Dóra, Kurucsai. Edző: Szalai István. Gólszerző: Czifrák. Rögtön a kezdést követően már lehetett látni, hogy kiegyenlített erők küzdelmét ígéri a kilencven perc. Az első félidőben komoly gólhelyzet egy sem alakult ki egyik kapu előtt sem. Tartottak egymástól a felek, éppen ezért még véletlenül sem nyíltak ki a védelmek. Fordulás után sem változott a játék képe, benne volt a levegő­ben, amelyik együttes gólt sze­rez, az nagy valószínűséggel meg is nyeri a mérkőzést. Ez így is történt: a 73. percben egy jobb ol­dali szögletet a szegedi védők rö­viden csúsztattak tovább, a hosz­szúra átszálló labdát Czifrák egy igazítás után 8 méterről bal láb­bal a jobb alsó sarokba helyezte, 1-0. A mérkőzés hátralévő részé­ben a kék-fehér-feketék nagy erő­ket mozgósítottak az egyenlítés reményében, végig egykapuztak a hármas sípszóig. A 85. percben Kurucsai lábában volt az egyenlí­tés, de a 13 méterről eleresztett lövését Steigerwald hárította. Szalai István: - Valami van, de idegenben nem az igazi. Jók: Socauciu, Semjényi, Czif­rák, ill. Gelbmann, Babos. SZ. L. A forduló további eredmé­nyei: Baktalórántháza-Kazinc­barcika 1-2, Ózd-Nyírbátor 1-0, Bőcs-Orosháza 3-2, Mátészal­ka-Nyíregyháza 0-4. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Makó 9 7 1 1 "23- 8 22 2. Nyíregyháza 9 8 2 1 21- 5 20 3. Kazincbarcika 9 8 1 2 23- 8 19 4. Bocs 9 6 12 19- 1519 5. Orosháza 9 4 2 3 18- 15 14 6. Gyula 9 4 1 4 14- 1513 7. Szeged 9 4 1 4 12- 1413 8. Ózd 9 3 3 3 22- 12 12 9. Nyírbátor 9 3 1 5 13- 1810 10. Baktalóránthaza 9 0 5 4 9- 18 5 11. Mátészalka 9 1 1 7 8- 24 4 12. Tiszaújváros 9 0 1 8 6- 36 1 A következő forduló párosítá­sa, október 12. (!), szombat, 15 óra: Ózd-Mátészalka, Tiszaújvá­ros-Nyírbátor, Baktalórántháza­Szeged. Október 13., vasárnap, 15: Kazincbarcika-Makó, Gyu­la-Orosháza, Bőcs-Nyíregyházi Kertváros. Brinszky-dupla Vásárhelyen LABDARUGÓ NB III Az Algyő együttese nyerte meg Hódmezővásárhelyen a megyei rangadót a labdarúgó NB III Al­föld csoportjában. Az éllovas Szentesnek nem okozott gondot az utolsó Fegyvernek legyőzése. SZENTESI TE-FEGYVERNEK 7-0 (2-0) Szentes, 400 néző. Vezette: Holczimmer. Szentes: Bíró - Márics, Erdei (Nyerges), Fajkusz (Balogh), Tóth-Kovács - Pálfi (Mészáros), Tóth Cs„ Kelemen, Koncz ­Pálinkó, Nana. Edző: Bozóki Zoltán. Fegyvernek: Tasz - Bata, Zsemberi, Ba­lázs, Godó - Lukács (Tukarcs), Bomán, Náhóczki (Gyáni), Csontos - Faragó A., Faragó Zs. Edző: Polgár István. Gólszerzők: Nana (3), Koncz (2), Pálin­kó, Balogh. A Kurca-parti alakulat az első pillanattól kezdve támadólag lé­pett fel és szinte a kapujához sze­gezte a Fegyverneket. Ennek na­gyon korán meglett az eredmé­nye: az 5. percben Nana Pálinkó beadását 5 méterről juttatta a hálóba. Ezt követően kimaradtak a hazai ziccerek és az ellenfél előtt is adódott egy-két alkalom a gólszerzésre. A 36. percben is­mét Nana villant, közelről jutat­ta a kapuba a játékszert. A pihe­nő után, az 57. percben Nana előkészítőként jeleskedett, az ál­tala lefejelt labdát - szép akció zárásaként - Pálinkó értékesítet­te. A Nana-show a 66. percben ért véget, ekkor a hazaiak csatára szép szóló után növelte négyre az előnyt. A 78. percben szabadrú­gáshoz jutott a Szentesi TE, Koncz 17 méterről ballal vette be a fegyverneki kaput. Az utolsó öt percben még kétszer tapsolhat­tak gólnak a hazai drukkerek. A 85. percben előbb Balogh, majd a 88.-ban ismét Koncz mattolta a vendégek portását, kialakítva ez­zel a 7-O-ás végeredményt. A Szentesi TE mindenben fe­lülmúlta riválisát, ilyen különb­ségű diadala is teljesen megérde­melt. A 7-O-ás siker szép nász­ajándék volt a szombaton nősült játékostársnak, Juhos Péternek. Bozóki Zoltán: - Megérdemelt győzelmet arattunk és külön öröm, hogy szép, látványos gólok­kal szórakoztattuk a közönséget. Jók' Nana, Koncz, Kelemen, Tóth-Kovács, Pálinkó ill. Bata, Tasz. HFC—ALGYŐ 1-2 (0-0) Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: Munkácsi. HFC: Szabó - Marczinka, Sipos, Huszár - Kirschner, Szűcs, Antal (Papp), Borbás R, Tóth I. - Juhász, Nagy L. Edzők: Ros­tás Károly, Antal Ferenc. Algyő: Dénes - Gál (Krajczár), Gábor, Pécsek, Koncz - Podonyi (Krisztin T.), Kothencz, Kiszner, Varga (Daróczi) - Er­hardt, Brinszky. Játékos-edző: Brinszky Adrián. Gólszerzők: Nagy L., ill. Brinszky (2). Az első negyedórában csak a ven­dégek veszélyeztettek. Brinszky előbb egy szabadrúgásból elépat­tanó labdát bombázott fölé, majd ugyanő 23 méterről végezhetett el pontrúgást, ám centikkel téve­dett. A HFC először a 21. percben jutott el az algyői kapuhoz, Tóth beadásánál azonban nem csak Dénes, hanem Nagy László is té­továzott, így odalett a helyzet. A szünet után igen intenzív öt percet produkáltak a csapatok. A 46. percben Brinszky cselezgetett a hazai 16-osnál, a labdabűvölés­ben kétszer is eléje került a lab­da, amelyet végül ballal a rövid sarokba lőtt, 0-1. Az 50. percben Kirschner robogott el a jobb szé­len, a passzát pedig Nagy L. öt méterről vágta a rövid, bal felső sarokba, l-l. A mérkőzés ezen időszaka összehasonlíthátatla­nul jobb volt, mint az első félidő, ám a sok labdaeladási hiba, a pontatlan passzok miatt így is inkább gyenge, mint közepes színvonalon fociztak a gárdák. Aztán az utolsó öt perc megint hozott izgalmakat. Előbb - nem tudni, miért - Kirschner megkap­ta a második sárgáját, így Munká­csi játélcvezető kiállította, a vele vélhetően összeszólalkozó Kraj­czár pedig sárgát kapott. A 90. percben Erhardt vezette a hazai védőkre a labdát, a büntetőterület előtt - többek szorításában - el­esett, a bíró pedig szabadrúgást ítélt. Brinszkyt nem zavarta a tün­tető nézők zaja és a jobb alsó sa­rokba lőtte csapata győztes talála­tát, 1-2. A második félidőben job­bak voltak a hazaiak, de Brinszky villanásai eldöntöttek mindent. Rostás Károly: - Küzdöttünk, hajtottunk, de a külső körülmé­nyek miatt nem nyerhettünk ezen a találkozón. Brinszky Adrián: - Feszült hangulatú rangadón értékes há­rom pontot szereztünk. Jók: Nagy L., Sipos, ill. Brinszky, Gábor. MÁDI JÓZSEF További eredmények: Jamina­Harta 2-1, Gyomaendrőd-Rákó­czifalva 1-4, Kisújszállás-Szajol 2-1, Békés-Szarvas 4-3, Kondo­ros-Túrkeve 1-0, Jászberény­Karcag 3-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Szentes 8 7 0 1 32- 5 21 2. Kondoros 8 5 2 1 16- 9 17 3. Kisújszállás 8 5 1 2 16- 1216 4. Kígyó 8 5 1 2 13- 1116 5. Rákóczifalva 8 4 2 2 18- 11 14 6. Karcag 8 4 2 2 17- 11 14 7. Jászberény 8 4 2 2 14- 8 14 8. Jamina 8 4 2 2 16- 14 14 9. Túrteve 8 3 1 4 6- 7 10 10. Gyomaendröd 8 2 2 4 14- 17 8 11. Harta 8 1 5 2 13- 17 8 12. HFC 8 2 2 4 9- 16 8 13. Szajol 8 1 3 4 14- 17 6 14. Békés 8 1 2 5 7- 23 5 15. Szarvas 8 1 1 6 13- 23 4 16. Fegyvernek 8 1 0 7 14- 31 3 A következő forduló párosítá­sa, október 5. (szombat), 15: Szarvas-Kondoros, Túrkeve­HFC, Algyó-Szentes, Rákóczi­falva-Jamina, Fegyvernek-Jász­berény. Október 6. (vasárnap), 15: Harta-Békés, Szajol-Gyo­maendrőd, Karcag-Kisújszállás.