Délmagyarország, 2002. szeptember (92. évfolyam, 204-228. szám)

2002-09-30 / 228. szám

IV A D É L S P 0 T J A • HÉTFŐ 2002. SZEPTEMBER 30. Ötödik helyen végzett a Szeviép Az ötödik helyet szerezte meg a Szeviép-Szeged NB I A csopor­tos női kosárlabdacsapata a bonyhádi Bogép-kupán. Az első napon a Diósgyőr hatal­mas csatában 84-80-ra nyert a szegediek ellen. Szombaton dél­előtt a többszörös magyar bajnok a MiZo-PVSK volt az ellenfél. Rátgéber László tanítványai nem sok esélyt adtak a szeviépesek­nek, nagy különbségű győzelmet arattak a pécsiek. Délután követ­kezett a Zala Völán-ZTE együt­tese, amely ellen az első játék­részben szenvedtek a szegediek. Újhelyi Gábor a félidőben alapo­san felrázta játékosait, Manda­che, Mészáros és Kajdacsi vezér­letével esélyt sem adtak a későb­biekben a zalaiaknak. A befejező napon, tegnap dél­előtt a helyosztókat rendezték a nemzetközi tornán. A Szeviép az ötödik helyért a BEAC ellen csa­tázott. Hasonló volt koreográfia, mint a ZTE ellen, húsz percig a fővárosiak akarata érvényesült, ezután azonban robbantott a Szeged. Fokozatosan felőrölte el­lenfele erejét, s a végén hét pon­tos győzelmet könyvelhetett el. Újhelyi Gábor vezetőedző a kö­vetkezőképpen értékelte a három napos tornát: - Egyre jobban megismeri egy­mást a csapat, támadásban sok-sok pozitív dolgot fedeztem fel. Örömteli volt, hogy két ösz­szecsapáson is vesztett állásból sikerült talpra állnunk. Mandac­he egyre jobban beilleszkedik az együttesbe, igazán a hármas poszton mozog otthonosan. Mé­száros Kornélia végig kiegyensú­lyozott, jó teljesítményt nyúj­tott. Kajdacsi Judit is ezt a kate­góriát képviselte. Danijela Varda játéka hullámzó volt, Lódi Esz­ternek voltak biztató periódusai. Jex Annán érződik, hogy az edzé­sek mellett a tanulás is sok ener­giát emészt fel nála. Fűrész Dia tehetséges játékos, most azon­ban hatalmas teher nehezedik a junior-válogatott irányitóra, hi­szen Lukics sérülése miatt negy­ven percen keresztül kell játsza­nia. Összességében elégedett vol­tam a csapat teljesítményével, remekül szolgálta ez a viadal a felkészülésünket. Közeledik az első bajnoki, október 9-én Pécs ellen kezdünk az A csoportos bajnokságban. A mostani torna bizonyította, hogy nagyon ki­egyenlítődött a mezőny, a kiscsa­patok is megerősödtek, jól iga­zoltak, így nehéz dolga lesz a há­rom nagycsapat kivételével min­denkinek ellenük. A héten két edzőmeccset játszunk, szerdán délután 3 órakor a Szolnokkal, majd pénteken szintén ebben az időpontban a Bajával mérkőzünk az újszegedi sportcsarnokban. BOGÉP-KUPA, A CSOPORT: MIZO-PVSK—SZEVIÉP-SZEGED 79-38 (26-5,30-12,6-13,17-8) A legjobb szegedi dobó: Mandache (13/3). SZEVIÉP-SZEGED-ZTE 94-77 (21-23,25-29,29-12,19-13) A legjobb szegedi dobók: Mandache 23/3), Mészáros (15/9), Varda (14), Fű­rész (13/9), Kajdacsi (13), Lódi (10). AZ ÖTÖDIK HELYÉRT: SZEVIÉP-SZEGED—BEAC 53-46 (13-16,8-13,24-11,8-6) A legjobb szegedi dobók: Mandache (16), Varda (16), Mészáros (15/3). S. R. Nedzad Mulics remekül mutatkozott be a Sole-Szedeákban A második negyed döntött KOSÁRLABDA SOLE-SZEDEÁK­KAPOSVÁR 77-87 (25-20, 8-24, 24—25, 20-18) NB IA csoportos férfi kosárlabda-mérkő­zés, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Harsányi, Ádám. Sole-Szedeák: MULICS (22/9), Deák (10/3), Nyilas (6/3), KECSKÉS (12/3), Scsekics (7). Cserék: Drahos (4), Kiss (9), Molnár A. (7/3), Pávlicz (-). Edző: Földi Sándor. Kaposvár: Simon (4), DZUNICS (20/6), DE GRAY (19), JACKSON (25/3), Fülöp (4). Cserék: Varga (2), Szőke (6), Filipo­vics (7). Edző: Gorán Miljkovics. A szegedi közönség fergeteges biztatásával indult a mérkőzés, s ez hatalmas lendületet adott a hazaiaknak, pillanatok alatt megléptek kaposvári ellenfelük­től. Nedzad Mulics gyorsan a szurkolók kedvencévé vált, a bosnyák irányító a 3. percben már a második tripláját szerezte, ennek köszönhetően 12-4 állt az eredményjelzőn. A Sole-Szedeák karmestere továbbra is sziporká­zott, a 6. percben a saját térfelé­nek a közepéről indult el, végig szlalomozott a kaposvári játéko­sok köfcött, majd a két amerikai idegenlégiós között beszórt egy duplát, 17-8. A hajrában Dzu­nics kosarainak köszönhetően faragott hátrányából a vendég gárda, de így is öt pont volt a sze­gediek előnye. A második negyed elején Harsányi játékvezető nyújtott segítőkezet az addig ver­Ncdzad Mulics gyorsan a szegedi közönség kedvencévé vált, reme­kül irányította a Szedeákot. Fotó: Miskolczi Róbert gődő Somogy megyeieknek. íté­leteivel - Simon egyszer lábbal tette maga elé a labdát, majd zic­cert dobhatott - felhozta Fülöpé­ket, akik éltek a lehetőséggel, 0-10-zel indítottak, átvették a vezetést, 25-30. Kecskés Péter törte meg a szegedi kosárcsen­det, ezután nem jöttek be a távoli kísérletek, a Kaposvár tizenegy pontos előny tett szert a félidőre. Az első húsz perc statisztikájá­hoz tartozik, hogy a Szcdeák a 17. percben dobhatta az első büntetőit. Scsekics pontjával indult a má­sodik játékrész, utána azonban robbantott a vendégcsapat, külö­nösen a két amerikai kosaras ter­melte a pontokat, a 25. percben 43-65-öt mutatott az eredmény­jelző. Két perc múlva Kecskés és Deák hárompontosai után hét pontra feljött a Szeged, 50-57. Ismét összekapta magát a Kapos­vár, a harmadik negyed végén, 57-69 volt a javára. Egy kosár itt, egy kosár ott. Ez volt a jellemzője a negyedik negyednek. Egyszer a szegediek, egyszer pedig a vendé­gek szereztek pontot. Hiába mozgatott meg mindent Földi Sándor együttese, nem tudott közelebb kerülni, így a végén a bajnoki címre is esélyesnek tar­tott Kaposvár tíz ponttal legyőzte a Sole-Szedeákot. A közönség nagyra értékelte a szegediek har­cosságát, vastapssal köszönte meg a játékot. Földi Sándor: - A második negyed elején a játékvezetők széttördelték a játékot, a lendü­letünk emiatt alábbhagyott. Sajnos, ezután nem jöttek be a kinti dobásaink, nem tudtunk közelebb kerülni a Kaposvár­hoz, amely megérdemelten nyert. Gorán Miljkovics: - Fegyel­mezett játékkal szereztük meg a győzelmet, ezért gratulálok a csapatom valamennyi tagjának. További eredmények: ZTE­Falco 82-77, Sopron-Szolnok 75-81, Dombóvár-Körmend 96-99. Debrecen-Paks 87-80. SÜLI RÓBERT Miklós dupla ezüstje Kétszer sima null-három MUNKATÁRSUNKTÓL Montenegró festői szépségű vá­rosa, Budva adott otthont a har­madik WAKO junior kick-box-világbajnokságnak. Az eseményen negyvenkilenc or­szág legtehetségesebb sportolói vettek részt, természetesen a magyarok is. Szegedet a Combat D SC színeiben Miklós Anikó képviselte, méghozzá két remek eredménnyel. A semi-contact kategória selej­tezőjét könnyedén vette a Ti­sza-parti versenyző, majd az elő­döntőben az olasz Giorgia Cigga­lát - kissé fáradtan is - ll:8-ra legyőzte. A finálét már a főváros­ban, a Budavától ötven kilomé­terre lévő Podgoricában rendez­tél^ ám itt a kanadai Lora Mini­cucci jobbnak bizonyult nála. A másik kategóriában, a light-contcatban Miklós egy kő­kemény orosz hölgyet a négy kö­zé jutásért pontozással 3:0-ra vert. A döntőbe kerülésért a gyors, pontos kéztechnikájú, né­met Mihaela Luneburgot egyér­telmű győzelemmel múlta felül, ezzel ebben az összevetésben is finalista lett. Sajnos, lightban sem sikerült a dobogó tetejére állnia, hiszen a lengyel Zaneta Kruk a lehető legkisebb különb­séggel, 2:l-es pontozással meg­verte. Miklós Anikót Szabó Gá­bor készítette fel, aki elégedett volt a hölgy teljesítményével. Miklós Nóra (jobbról) boldog, kétszer vehetett át a h<u!vai junior vb-n ezüstérmet. RÖPLABDA A szegedi röplabdacsapatok - az esélyeknek megfelelően - vere­séggel kezdték a pontvadásza­tot. Az extraligás DFRC a baj­nok Dunaferr vendégeként, az NB l-es SZNRC pedig otthon a Tatabányától kapott ki 3:0-ra. DUNAFERR SE­DFRC-SZEGED 3:0 (18,19,15) Extraligás férfi röplabdamérkőzés. Dunaúj­város, 200 néző. Vezette: Szabó F„ Csikós. Dunaferr SE: MÓZER, Szekeres, Tóth T„ ÚRFI, FORGÓ, Tóth G. Csere: SZŰCS (li­beró), Pajor, Németh. Edző: Ruffing Péter. DFRC-Szeged: Maksa, BÁBA, MELNI­CSUK, Rózsavölgyi, Besenyei, Nacsa. Csere: Szeleczky (liberó), Ézsiás. Játé­kos-edző: Jurij Melnicsuk. Az eredmény alakulása. 1. szett: 4:1, 4:4,8:5,11:5, 14:10,16:12, 23:17.2. Szett: 4:5, 7:6, 10:8,12:11,16:14, 21:18.3. szett: 4:1,6:3, 8:5,12:9, 16:10,20:14. A házigazda Dunaferr együttesé­ből (Gubik, Nyíri, Morozov) és vendég, DFRC-Szegedből (Pé­terfy, Rácz) is távoztak játékosok a bajnoki szünetben, de ez az erő­viszonyokon nem változtatott. Ennek dacára a Tisza-partiak bát­ran kezdtek és 4:4-ig az ő akara­tuk érvényesült. Ezt a már négy gárdával (Csepel, Medikémia, Kaposvár, Dunaferr) is bajnoki aranyat nyerő Úrfi nem hagyhat­ta annyiban. Az ő remek szervái­val, valamint a szó szerint pontos akciókkal magához ragadta a kez­deményezést a házigazda csapat. Újvárosi oldalon a fiatal, még ju­nior korosztályú feladó Tóth G. jól mozgatta a „vasgyáriakat". A második játszmában nagyobb Az SZNRC (szemben) igyekezete dicséretes. Fotó: Miskolczi Róbert küzdelem alakult, a DFRC veze­tett is. Ebben az időszakban Bába blokkjai és Melnicsuk bombái tartották versenyben a vendége­ket. Ruffing Péter, a hazaiak veze­tőedzője a második technikai időig (ez 16. pont elérésekor jár) bírta cérnával, ekkor rendezte a sorokat, tanítványai intelmeit megfogadva nyertek. A harmadik szettben már egyértelműen a ru­tinosabb címvédő dominált, a DFRC-Szeged küzdenitudása, lelkesedése a tisztes helytállás­hoz volt elegendő. Ruffing Péter: - Kötelező győ­zelmet arattunk. A játékunk nem volt hibátlan. Jurij Melnicsuk: - Fiatal csa­patunk nem tudta hatástalaníta­ni a házigazdák szerváit. Ha ezen javítunk, akkor szorosabb eredményt érhetünk el. További eredmények: Kazinc­barcika-Nyíregyháza 3:2 (-27, 21, 20, -21, 12), Kaposvár-Kecs­kemét 3:0 (20, 23, 20). SZEGEDI NRC­TATABÁNYA 0:3 (-17, -17, -5) NB l-es női röplabdamérkőzés. Szeged, 50 néző. Vezette: Kovács, ifj. Beregszászi. SZNRC: Bodó, BAKACSI, Németh, Miju­cin, Müller, Nagy G. Csere: Páder (liberó) Dóra, Filipovski. Edző: Neizer Zoltán. Az eredmény alakulása. 1. szett: 2:1, 3:7, 6:14, 9:14, 11:20, 17:23.2. szett: 1:1,2:5,6:5,7:9,12:12,16:15, 16:24. 3. szeff: 0:5, 1:8, 2:17,3:23,5:24. Az első pontot a hazaiak szerez­ték, de kisvártatva átvette a játék irányítását az összeszedettebben röplabdázó, a mezőnyben jól pro­dukáló Tatabánya. Neizer Zoltán ll:20-nál már a második idejét is kikérte de ez sem használt. A következő szett kiegyenlítettebb játékot hozott. Az SZNRC szer­vái és nyitásfogadásai is jól sike­rültek, különösen Bakacsi és Mi­jucin művelt ügyes és eredmé­nyes dolgokat a pályán. Szép lab­dameneteket is láthatott a kis­számú érdeklődő és meglepetés­re még 16:15-re is a szegediek ve­zettek az ősi rivális („hajdanán" az NB Il-es bajnoki címért is ez a két alakulat mérkőzött) Tatabá­nyai Volán SE ellen. De a táma­dásokba már ekkor több hiba csúszott: a széleken nem sikerült eredményesen befejezni az akci­ókat és centerben sem tudott ko­molyan veszélyeztetni a vendég­látó gárda. A vendégek, főként a hazaiak bakijaiból szerezve pont­jaikat, fordítottak és ezt a játsz­mát is magabiztosan „besöpör­ték". A harmadik felvonásban a szegedi tréner új feladóval és a li­berós felállással kísérletezett ­sajnos, sikertelenül. Ebben a já­tékrészben tudása alatt prudu­kált az SZNRC és semmilyen el­lenállást nem fejtett ki. A talál­kozót 53 perc alatt (a tiszta játék­idő 47 perc volt) nyerte meg a Vo­lán. Neizer Zoltán: - Nem erre számítottam... Centerben pon­tatlanok voltunk, a széleken nem ütöttük be a labdákat és a harmadik szettre már a nyitásfo­gadásunk is eltűnt. I.P.