Délmagyarország, 2002. április (92. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-02 / 76. szám

KEDD, 2002. ÁPRILIS 2. A DÉL SPORTJA­III. Egyre csak fogy az MTK előnye LABDARUGÓ NB Az első osztályú labdarúgó-baj­nokság 27. fordulójában az MTK és a Kispest kivételével nem fu­karkodtak a csapatok a gólok­kal. A 25 találatot a hat helyszí­nen közel huszonötezren látták. Három meccsen hazai, egy ta­lálkozón vendég siker született, kettő pedig döntetlennel zárult. Már nem először állapítható meg, hogy ez a mostani Haladás, más, mint az őszi. Az új tréner, Szentes Lázár irányításával egyre markán­sabb, de ami ennél lényegesen fon­tosabb, eredményesebb a zöld-fe­hér gárda. Ugyanez elmondható, csak éppen fordított előjellel, leg­utóbbi ellenfelére, a Dunaferr-re. Úgy látszik, a pontlevonás a kelle­ténél nagyobb mértékben zavarta össze az újvárosi labdarúgók fejét. Nem várt, kellemetlen vereséget szenvedett az Újpest Győrben. A három pont elvesztésében vastagon benne van fuhos játékvezető is, aki a lilák két szabályos gólját is ér­vénytelenítette... Ettől függetlenül a lelkesen, időnként jól futballozó Rába-partiak nem érdemtelenül jutottak a három pont birtokába. Az MTK-sok abban bíztak, aho­gyan őket, a Zetét is elkapják a debreceniek. így is indult a meccs: a cívisvárosiak már a 7. percben ve­zettek. A derbi hátralévő része vi­szont egy rémálommal ért fel szá­mukra. Főleg a szünet után képte­lenek voltak mit kezdeni a villám­gyors zalaegerszegi kontrákkal. A forduló előtt a mezőnyben két együttes, a Vasas és a Sopron dicse­kedhetett azzal, hogy tavasszal még veretlenek. Azok is marad­tak, de 2-2-es döntetlent hozó meccs után nagy valószínűséggel az angyalföldiek nem tudnak szív­ből örülni... Gáz, méghozzá nagy gáz van az MTK-nál. Az a csapat, amely kép­telen legyőzni a mostanában a po­fozógép szerepét betöltő Kispestet, ott nagy a baj. A listavezető az ed­digi öt tavaszi fordulóban mind­össze négy pontot kapart össze. Ez alig valamivel jobb csak 25 szá­zalékos teljesítménynél. Már csak öt egységgel állnak a tabella élén. A Hungária körútiak újabb kínos botlása után sajnálhatja csak iga­zán a Fradi, hogy egy hete kikapott Sopronban. A mostani, otthoni kötelezőt ellenben hibátlanul megoldották Lipcseiék, esélyeshez illően gázoltak át a Videotonon. Eredmények: HALADÁS-DUNAFERR 3-1 (l-l) Gólszerzők: Németh T. (35., 53.), Prei­singer (90.), iil. Balaskó (45.). GYŐR-ÚJPEST 3-2 (l-l) Győr, 3500 néző. Vezette: Juhos. Gólszerzők: Semeník (29.), Szanyó (53.), Nicsenko (74.), ill. Tokody (43.), Vagner (50.). DEBRECEN-ZALA­EGERSZEG 1-6 (l-l) Debrecen, 5 ezer néző. Vezette: Szabó Zs. Gólszerzők: Böőr (7.), ill. Waltner (15., 90.), Egressy (52.), Nagy L. (69., 72.), Ke­rtesei (80.). VASAS-SOPRON 2-2 (l-l) Budapest, lllovszky-stadion, 4 ezer néző. Vezette: Megyebíró. Gólszerzők: Aranyos (25.), Zrlics (80.), ill. Horváth R. (35.), Bausz (78.). FERENCVÁROS­VIDEOTON 4-1 (l-l) Budapest, Üllői út, 5 ezer néző. Vezette: Dubraviczky. Gólszerzők: Szili (9.), Lipcsei (51. -11­esből), Jovics (74.), Vén (78.), ill. Szalai (32.). Kiállítva: Pomper (Videoton - 51.). MTK-KISPEST 0-0 Budapest, Hidegkúti-stadion, 2 ezer néző. Vezette: Kiss B. Kiállítva: Torghelle (Kispest - 76.). 1. MTK 27 18 4 5 51-22 58 2.ZTE 27 16 5 6 57-32 53 3. FTC 27 14 4 9 47-33 46 4. Dunaferr* 27 11 8 8 48-31 41 5. Videoton 27 10 9 8 33-35 39 6. Újpest 27 10 6 11 47-49 36 7. Sopron 27 8 8 11 40-46 32 8. Győr 27 7 9 11 38-47 30 9. Debrecen 27 6 12 9 32-42 30 10. Kispest 27 7 7 13 36-55 28 11. Haladás 27 6 9 12 33-52 27 12.Vasas 27 5 7 15 35-53 22 Szombathely, 5 ezer néző. Vezette: Ábra­hám. Elődöntők BUDAPEST (MTI) A fináléba jutás lesz a tét a labda­rúgó Magyar Kupában. Az elődön­tőben kedden a Dunaferr a Hal­adást, szerdán az NB I/B-ben sze­replő Tatabánya az Újpestet fogad­ja. A műsor, kedd, 14 óra (Sportl): Dunaferr-Haladás, szerda, 16: Ta­tabánya-Újpest. Nyere­mények A Szerencsejáték Rt. közlése sze­rint a 13. heti nyeremények a kö­vetkezők A totóban 13+1 és 13 ta­lálatos nem volt. A 12-esekre 84 ezer 404, a 1 l-esekre 4882, a 10­esekre 975 forintot fizetnek. A góltotóban hat találatos nem volt. Az 5 találatosok 179 ezer 404, a 4 találatosok 10 ezer 350 fo­rintot érnek. A fegyelmi bizottság döntése értelmében a Dunaferrtől hat pontot kell levonni. A jogerős dön­tés megszületéséig a pályán kihar­colt pontszámot szerepeltetjük a Duna-parti gárda neve mögött. A következő, 28. forduló páro­sítása: Dunaferr-Ferencváros, Sop­ron-Győr, Kispest-Zalaegerszeg, Újpest-MTK, Videoton-Vasas, Haladás-Debrecen. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Tbtó A totó 13. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Debrecen­Zalaegerszeg 1-6 2 2. Vasas-Sopron 2-2 X 3. Haladás-Dunaferr törölve, helyette az 1. számú pótmérkőzés 4. FTC-Videoton 4-1 1 5. Hamburg-Bayern München 0-0 X 6. Kaiserslautern­Leverkusen 2-4 2 7. Mönchengladbach­Hertha 3-1 1 8. VfB Stuttgart­Dortmund 3-2 1 9. Fiorentina­Internazionale 0-1 2 10. Milan-Parma 3-1 1 11. Ferugia-Chievo 2-2 X 12. Roma-Bologna 3-1 1 13. Verona-Tbrino 0-1 2 Pluszmérkőzés: 14. luventus-Lazio l-l X Pótmérkőzés: 1. Nürnberg­Wolfsburg 3-0 1 Pont nélküli kirándulások LABDARUGÓ NB II Akárcsak az elmúlt fordulóban, a legutóbbiban sem szereztek pontot a Csongrád megyei NB Il-es labdarúgócsapatok. A Ma­kó FC Demecserben, az FC Sze­ged pedig Tiszaújvárosban szen­vedett vereséget. DEMECSER-MAKO 1-0(0-0) Demecser, 300 néző. Vezette: Mohácsi. Demecser: Petranics - Lajkovics, Balogh, Dudnyik, Homann - Herczeg (Tanyi), Ko­vács I., Seres (Székely), Cipf- Minyin, Szabó (Gégény). Edző: Kiss Miklós. Makó: Kovács K. - Görög, Dálnaki, Ma­gyar, Kis K. - Bagi, Kondacs, Szegedi (Papp), Varga, Krucsó (Gyenes) - Mádi. Edző: Kolozsvári János. Gólszerző: Cipf (1 l-esből). Sümeghy eltiltás, Ferenczy és Brak­szatórisz pedig sérülés miatt nem állhatott a vendégedző, Kolozsvá­ri János rendelkezésére. így a szak­ember kényszerűségből is változ­tatott a kezdőcsapatán, és a négy védővel, az öt középpályással és az egyetlen csatárral a biztonsá­gos játékra helyezte a hangsúlyt. Ahogy az várható volt, az éllovas Demecser uralta a mérkőzést, de Kovácsnak az első félidőben csak a kirúgások elvégzésénél akadt munkája. Ellenben a Makó több veszélyes kontrát is vezetett. Ma­gyar a 17. percben, egy szöglet után alig fejelt fölé, majd Bagi beadásá­ról éppen csak lemaradtak a tá­madók. A 45. percben Mádi éles szögből tört kapura, és beadás he­lyett lőtt, Petranics pedig másod­szorra fogta meg a labdát. A második játékrészben három csatárral támadott a Demecser, mindenféle komoly lehetőség nél­kül. Kovács kapusnak a 60. perc­ben akadt először tennivalója, ami­kor egy erőtlen lövést ölelt magá­hoz. A vendégeknek feküdt a kont­rajáték, míg a hazaiak elképzelés nélkül támadgattak. Aztán a 80. percben Mohácsi segített a tanács­talan Demecseren. Egy hosszú in­dításra Kovács K. és Tanyi star­Hiába játszott jól a Makó, mégis kikapott Demecserben. Fotó: Miskolczi Róbert tolt, a vendégek hálóőre, miután látta, hogy nem érheti el a labdát, lelassított, feltette a kezét; esze ágában sem volt a hazai csatárhoz nyúlni. Tanyi hatalmasat esett, a bíró pedig tizenegyest ítélt, amelyet Cipf magabiztosan értékesített. Kolozsvári János: - Nem érde­meltünk vereséget, sajnos a bíró el­döntötte a mérkőzést. Jók: Lajkovics, Balogh, Kovács, Tanyi, ill. Dálnaki, Magyar, Bagi, Mádi. TISZAUJVAROS—FC SZEGED 4-1 (4-1) Tiszaújváros, 250 néző. Vezette: ifj. Kérő­di. Tiszaújváros: Sinescu - Kundrák, Gligo­rovics, Ternován, Kovács R. (Szűcs) ­Bernáth (Balogh), Komi, Boros, Dobi (Gu­lácsi), Kovács P - Millinkhoffer. Edző: To­perczer Tibor. Szeged: Dobó - Kulacsik, Mórocz, Krausz -Gál Sz. (Bali) - Rácz (Szekeres), Mile, Csúri, Puskás (Gyimesl) - Kurucsai, Bány. Edző: Szalai István. Gólszerzők: Kovács P, Bernáth (3), ill. Ba­li. A csoport talán legnagyobb favo­ritjának otthonában, némi meglepe­tésre, a kiesés ellen harcoló szege­diek jól kezdtek. Egyenrangú ellen­felei voltak a vendéglátóknak, éppen ezért érte őket váratlanul, amikor a 16. percben Kovács P. kihasznált egy védelmi megingást. Ez olyannyi­ra padlóra küldte a kék-fehér-feke­téket, hogy a 21. és a 28. percben is - mindkétszer Bernáth jóvoltából - gyakorolhatták a középkezdést... A látogatók dicséretére váljon, a te­temes hátrány ellenére sem adták fel, és a 40. percben erőfeszítésüket siker koronázta: a csereként beállt Bah 5 m-ről talált be. Nem sokáig örülhettek Csúriék a szépítésnek, a 42. percben Bernáth harmadszor is feliratkozott a gólszerzők közé. A fordulás után a házigazdák megelégedtek a biztos vezetéssel, nem erőltették különösképpen a támadásokat, átrendezték soraikat a kontrajátékra. Mezőnyfölényt har­colt ki a Szeged, sorozatban lőtte a szögleteket (a meccs során összesen 18-at!) - különösebb eredmény nél­kül. Móroczéknak nagy árat kellett fizetniük az első félidei tizenkét perces rövidzárlat miatt. Szalai István: - Más a látvány­futball, és megint más a céltuda­tos, agresszív labdarúgás. Jók: Sinescu, Bernáth, Boros, ill. Csúri, Bah. SZ. L. Tbvábbi eredmények: Bőcs-Má­tészalka 0-3, Orosháza-Gyula 5-0, Nyírbátor-Karcag 3-3, Jászbe­rény-Baktalórántháza 1-0, sza­badnapos: Kazincbarcika. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Demecser 16 10 3 3 30-24 33 2. Tiszaújváros 16 8 6 2 32-17 30 3. Makó 16 8 3 5 27-24 27 4. Orosháza 16 7 4 5 31-19 25 5. Jászberény 16 7 4 5 22-18 25 6. Bocs 16 6 6 4 30-25 24 7. Kazincbarcika 15 6 5 4 26-16 23 8. Mátészalka 16 6 5 5 23-24 23 9. Nyírbátor 16 5 3 8 25-30 18 10. Karcag 15 4 5 6 17-24 17 11. Szeged 15 3 6 6 15-22 15 12. Gyula 16 4 111 15-31 13 13. B.-lórántháza 15 1 311 17-36 6 A következő forduló párosítása, április 6. (szombat), 16.30: Ma­kó-Bőcs, Mátészalka-Kazincbar­cika. Április 7. (vasárnap), 16.30: Gyula-Demecser, Szeged-Jászbe­rény, Baktalórántháza-Orosháza, Karcag-Tiszaújváros, szabadna­pos: Nyírbátor. Csak a MÉH-Szentes nyert LABDARUGÓ NB A labdarúgó NB III Alföld cso­portjában a Csongrád megyei csa­patok közül csak a MEH-Szentes győzött. Az Algyő Rákóczifalván, a HFC pedig, hazai pályán a Gyo­maendrőd ellen szerzett egy pon­tot. MÉH-SZENTES-IZSÁK 2-1 (2-1) Szentes, 1000 néző. Vezette: Szabó S. MÉH-Szentes: Vratnjan - Törtei, Major, Fajkusz (Mészáros) - Kerepeczky, (Jer­ney), Tóth Cs., Koncz, Ludasi, Pálfi - Tö­rök L. (Nana), Juhos. Edző: Verebélyi Jó­zsef. Izsák: Berta - Márics, Jávorka, Horváth (Török B.) - Bonea, Márton (Bankes), Mezei Zs., Gréczi, Kurucsai - Mezei K. (Juhász), Hleba. Játékos-edző: Gréczi Gábor. Gólszerzők: Török, Pálfi, ill. Kurucsai. Kiállítva: Tóth Cs., ill. Hleba. Álomszerűen indult a meccs a ha­zaiak számára. A harmadik perc­ben Kerepeczki jobb oldali beadá­sát Török László bólintotta a háló­ba, 1-0. Az első negyedóra végén egy kettős kiállítás borzolta a ke­délyeket. Hleba lerántotta Tóth Csabát, majd megütötte, a szente­si játékos pedig törlesztett, így Sza­bó játékvezető felmutatta a piros lapot mindkettőnek. A 25. percben Gréczi indította Mezei Zsoltot, akinek a középre adását Kurucsai a hálóba pofozta, l-l. A 40. perc­ben Pálfi óriási bombagóljával a MÉH-Szentes vonulhatott előny­nyel az öltözőbe. A második fél­időben Nana is szerzett egy talála­tot, miután Juhos kiugratta, ám a bíró les címén - talán tévesen ­nem adta meg. \ferebélyi József: - Örülök a győ­zelemnek, de a neheze csak most jön. Jók: Koncz, Kerepeczki, Major, ill. Kurucsai. RÁKÓCZIFALVA-ALGYŐ l-l (l-l) Rákóczifalva, 200 néző. Vezette: ifj. Chris­tian. Rákóczifalva: Ulviczki - Eszes, Csabai, Bartusz, Nász (Papp) - Fazekas (Szoko­lai), Erdélyi (Kun), Draskóczi, Peszeki ­Kácser, Marius. Edző: Gömöri Béla. Algyő: Halász - Kazán, Kothencz, Kraj­czár, Koncz - Pécsek, Angeli, Rau (Krisz­tin T.), Varga - Kiszner (Podonyi), Krisztin B. (Pálinkó). Edző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Marius, ill. Kiszner. Gábor és Adelhardt három sár­ga lap miatt nem játszhatott a ven­dégeknél, Pálinkóra viszont - igaz, egyelőre még csak csereként - már számíthatott Takács Zoltán edző. Az egész meccsre jellemző volt a nagy iram, az új összeállítású vé­delemmel és középpályássorral fel­álló Algyő a biztonságra töreke­dett. Ennek ellenére a vendégek okoztak több gondot a pontrúgása­ikkal. Teljesen váratlanul, a 32. percben Marius szerzett vezetést a Rákóczifalvának, amikor lefordult az egyébként jól játszó Konczról, és egy pattanás után a hálóba lőtt, l-O. Gyorsan jött az egyenlítés: a 40. percben Varga szabadrúgását követően Kiszner csúsztatott a ka­puba, l-l. A második félidőben mindkét kapu előtt egyformán vol­tak veszélyes helyzetek. Az Algyő a szokásával ellentétben kevesebb labdát szerzett a pálya középső harmadában, így kevesebb lehető­sége is volt a támadásépítésre. Takács Zoltán: - Végig nyílt és jó iramú meccsen bárki bukhatott vagy nyerhetett volna. Az ered­mény reális, és nekünk megfelel. Jók: Marius, Ulviczki, ill. Koncz, Halász. HFC-GYOMAENDRŐD l-l (l-l) Hódmezővásárhely, városi stadion, 200 néző. Vezette: Tóth I. HFC: Bíró - Szűcs, Szrenka, Csató, Hu­szár- Hóbel, Fazekas, Nagy L. (Fábián), Antal - Juhász, Katona. Edző: Kiss Tibor. Gyomaendrőd: Hanyecz I. - Tímár, Híd­végi, Illyés, Bakos Z. (Pap) - Mester, Far­kasinszky, Codrea (Uhrin), Bakos J. - Fe­uerwerker, Tóth. Edző: Hanyecz János. Gólszerzők: Katona, ill. Tóth. Fegyelmezési problémák miatt az előre megadotthoz képest két helyen változott a HFC kezdő tizen­egye. Borbás és Marczinka helyett Huszár és Nagy L. futott ki a pályá­ra. Huszárosán kezdett a Vásár­hely, és az első húsz percben soro­zatban dolgozta ki a lehetőségeit. A 17. percben Csató bal oldali sza­badrúgásából Szrenka középre fejel­te a labdát, majd Katona két lépés­ről a hálóba sodorta azt, 1-0. A folytatásban, érthetetlen módon, visszaesett a HFC, a játék fokoza­tosan kiegyenlítődött. A Gyoma­endrőd nem érdemtelenül egyenlí­tett ki a 25. percben, amikor Tóth félfordulatul, 18 méterről hatal­mas gólt lőtt, l-l. A fordulás után jóval többet birtokolu a labdát a Vásárhely, de lehetőségig nem iga­zán jutottak Antalék a masszív gyo­mai védelem, illetve a ponutlan, rossz passzok miatt. A meccs végé­re teljesen beszorultak a vendégek, ismét jöttek a helyzetek, de ezeknél kétszer is a gólvonalról mentettek a vendégek, vagy a mezőny legjobb­ja, Hanyecz védett bravúrral. Szobonya Tamás (ügyvezető al­elnök): - Úgy látszik, nagyon mély gödörben vagyunk, de az elmúlt hetihez képest most legalább vol­tak lehetőségeink. Örök tanulság, hogy azokat be is kell rúgni, akár­milyen lelkes az ellenfél. Tbvábbi eredmények: Jami­na-Kiskőrös 0-3, Kalocsa-Kondo­ros 1-3, Békés-Örkény 2-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Kiskőrös 2. MÉH-Szentes 3. Algyő 4. Rákóczifalva 5. Békés 6. HFC 7. Kondoros 8. Izsák 9. Kalocsa 10. Örkény 11. Gyomaendrőd 15 12. Jamina 14 1510 2 3 15 9 4 2 15 9 2 4 13 7 3 3 15 6 3 6 13 5 4 4 3 7 5 6 14 5 1 8 15 4 7 2 9 111 29-18 32 27-12 31 21-11 29 22-18 24 19-21 21 13-11 19 15-21 18 26-30 17 20-20 16 15-19 16 18-26 14 12-30 7 A következő forduló párosítása, április 6. (szombat), 16.30: Gyo­maendrőd-Rákóczifalva, Kondo­ros-MÉH-Szentes. Április 7. (va­sárnap), 16.30: Örkény-Jamina, Kiskőrös-HFC, Izsák-Békés, sza­badnapos: Algyő, Kalocsa. MÁDI JÓZSEF