Délmagyarország, 2002. április (92. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-02 / 76. szám

•A DÉL SPORTJA­KEDD, 2002. ÁPRILIS 2. Vereséget szenvedett a rangadón a Naturtex a Sopron csapatától Nyolcban a Szeviép-Szeged KOSARLABDA SZEVIEP-SZEGED— NAGYKANIZSA 71-64 (23-12,14-20, 16-13,18-19) A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, új­szegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: dr. Vígh, Hegedűs Szeviép-Szeged: Madaras (7/3), DONKÓ (226), Szopkó (8), MIRKOV (133), VAROA (19) Cserék: Jex (-), Pungor (2). Edző: Antal András. Nagykanizsa: Tahi (86), TUBICS (146), Góber (86), Antolovics (8), Kollerova (8). Cserék: Hoffman (-), Jocovics (6), Joó (10), Torna (2). Edző: Kovács Nándor. A Tisza-partiak átérezték az össze­csapás fontosságát; lendületesen kezdtek, állva hagyták az ellenfelü­ket. Donkó Orsolya beszórt gyorsan egy hármast, majd egy duplát, az el­ső perc végén 5-2 volt az ered­mény. A negyedik percben a ha­zaiak csapatkapitánya, Donkó is­mét távolról volt eredményes, 10-4-re elhúzott a Szeviép. )ól vé­dekeztek a Tisza-partiak, a Kanizsa nem is tudott igazán dobóhelyze­tet kialakítani. A 6. percben tíz lett a különbség a két gárda között, 16-6 állt az eredményjelzőn. Rosszul kezdődött a második ne­gyed, egy 6-0-ás szériával 23-18­ra kapaszkodtak fel Kollerováék. Szopkó törte meg a szegedi kosár­csendet, majd a válogatott formá­ban jáLszt'i Donkó eredményességé­nek köszönhetően - a meccs végé­rc, a bajnokság során már negyedik alkalommal ért el dupla-duplát: 22 pont, 10 assziszt -, a 15. percben 37-27 volt az állás. A hajrában vé­dekezésben többször is hibáztak az Antu/-tanítványok, így a félidőben szorosabb lett az eredmény, 37-32. Érdekes jelenettel kezdődött a harmadik felvonás: a feldobáskor Varda ellen ítéltek sportszerűtlen szabálytalanságot, úgy, hogy egyet­len másodperc sem telt el a ne­gyedből. Ezt jól használta ki a Ka­nizsa, Kollerova büntetője után, Hibics távolról betalált, 37-36 lett az eredmény. Ez alaposan felrázta a hazaiakat, feljavult a két jugo­szláv center, Varda és Mirkov, mindkét palánk alatt remekeltek, pontokat dobtak és lepattanózás­ban is egyeduralkodónak számí­tottak. A 26. percben 49-41, a 29.­ben pedig már 53-43 állt az ered­ményjelzőn. Snczana Mirkov a 33. percben beszórt egy triplát, ezzel 58-47-rc elhúzott a Szeviép. Ebben az időszakban jól játszott a hazai együttes, nem engedte magához közel a Kanizsát. A 38. percben újabb ősz hajszálak keletkeztek Antal András fején. Egy labdáért folytatott harc után Madaras Judit fájdalmas arccal terült el a földön. Nagy volt az ijedtség, a rutinos irányító nem kapott levegőt, hosszú percek után tudta csak el­hagyni a pályát. A csereként pályá­ra lépett Pungor Kriszta gyorsan szerzett egy labdát, majd értékesí­tette a ziccert, megnyugtatva a ke­délyeket. Az utolsó percben a két játékvezető érdekes ítéleteivel - a Szeviépnek hat, míg a vendégeknek tizenhat büntetőt fújt be -, faragott a hátrányából a Nagykanizsa, azonban esélye sem volt megköze­b'teni a szegedieket. Ezzel a győzelemmel az újonc Tisza-parti együttes már matema­tikailag is a felsőházas rájátszásba > RENAULT Luxus elérhető áron! A Renault Laguna a legújabb műszaki megoldásokat tömöríti, amelyek merőben más érzést szolgáltatnak a biztonság, a me­netkényelem, a vezetési élmény és a gondtalan autóhasználat területén. Egyes modelleknél most 550.000,-Ft árelőnyt is elérhet, ha új Lagunáját most rendeli meg nálunk! RAADAS PLUSZ A MOLNÁR AUTÓHÁZ KFT. ÉS A RAIFFFJSEN LÍZING KÖZÖS AKCIÓJA! III: Egy vásárlónk most ennyit nyerhet vissza ij Renaultja árából, ha gépkocsiját nálunk rendeli meg 2002. április 30-ig, melyben a íVVUl I l Raiffeisen Rt. akciós konstrukciói segítenek! A szerencsés nyertest 2002. május 06-án sorsoljuk ki vásárlóink közül! MOLNÁR AUTÓHÁZ KFT. 6728 SZEGED, DOROZSMAI ÚT 8. TELEFON: (62) 420-062 került, a nyolcadik helyen végzett a Szeviép-Szeged. Antal András: - Igazi csapat­ként küzdöttünk, ennek köszön­hetjük a győzelmünket. Kovács Nándor Hiába játszot­tunk jól, ez is kevésnek bizonyult a Szeged ellen. SOPRONIÁSZ0K­NATURTEX-SZEDEÁK 80-66 (28-9,16-20, 13-21,23-16) Férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az A csoportért, Sopron, 400 néző. Vezette: Harsányi, Németh. Sopron: SZT0JK0VICS (21/9), Bogdán (-), WALKE (166), Sajni (7), SZAVICS (16). Cserék: JÁV0RSZKY (130), Kováts (-), Polster (-), Stan (-), Körtélyesi (7/3). Edző: Zorán Knézics. Naturtex: Elliott (10), Green (15), NYILAS (1642), Tanács (4), Pávlicz (8) Cserék: Balogh (6), Deák (7/3), Molnár A. (-). Edző: Bonifert Domonkos. Új ötös. Ilyen összeállításban még sohasem lépett pályára a Naturtex­Szedeák. Bonifert Domonkos veze­tőedző magas szerkezetű gárdával próbálkozott. Néhány pillanat múl­va kiderült: a húzása nem jött be, az Ászok 10-0-val indított. A gyors időkérés sem használt, Walke szór­ta a triplákat, a félidő közepén 15-2 volt az állás. A rémálom tovább folytatódott; egy másodperccel a negyed vége előtt a hazaiak bedob­tak két büntetőt, majd egy labda­szerzés után, fávorszky kilenc(!) méterről a gyűrűbe talált, "28-9. Radlóra kerültek a szegediek. Vala­melyest javult a helyzet a második felvonásban, a 15. percben Nyilas második triplája után 37-21 volt az eredmény. A Szedeák játékáról min­dent elmond, hogy Reggje Elliott a 17. percben szerezte az első pont­jait. Tíz másodperccel a féüdő vé­ge előtt 44-29-nél Pávlicz leosztott egy sapkát Sztojkovicsnak, támad­hatott a Naturtex, azonban Elüott távoli kísérlete lejött a gyűrűről, maradt a tizenöt pontos különb­ség. A szünetben sikerült felrázni a szegedieket. Elüott termelte a pon­tokat, Nyilas kapdosta a lepatta­nókat, így a 26. percben 53-38-ra tornázták fel magukat a naturte­xesek. Ez töként köszönhető volt egy 10-0-ás Tisza-parti szériának. Ide­gessé vált az Ászok, a nézők a játék­vezetőkkel foglalkoztak, az egyik szektort ki is kellett üríteni. Green kihagyott ziccerével indult a befeje­ző játékrész, ez megbosszulta ma­gát, 60-50-re elhúztak Polsterék. Ebben benne volt Németh játékve­zető is, aki egymás után négyszer)!) vette el a labdát Deákéktól. Jött a meccs második rövidzárlata. Szét­estek a vendégek, hibát hibára hal­moztak, s ezt a Sopron könyörtele­nül kihasználta. A 37. percben új­ból tetemes lett a különbség, 73-55. A hajrában faragott a hátrányából a vendéggárda, főként Nyilas ját­szott eredményesen, azonban így sem tudták már elkerülni a tizen­négy pontos vereséget. Zorán Knézics: - Két negyedben jól játszottunk és ez a mi malmunk­ra hajtotta a vizet. Bonifert Domonkos: - A húsvé­ti nyulak is játszottak volna így, ahogy mi az első tíz percben. Né­hányan mélyen a tudásuk alatt tel­jesítettek, Németh játékvezetővel az élen, emiatt szenvedtünk vereséget. SÜLI RÓBERT SZEGEDI NEMZETI SZÍN SZIN S Z IN H Á ZI IHFIIMlUltS » Színházunkat is érintő, örömteli eseményről számolhatunk be ismét kedves közönségünknek: A Magyar Rádió Könnyűzenei Produkciós Szerkesztősége felkérésére megszületett a döntés az eMcRTon-díjak odaítéléséről. Az év musical-énekesnőjének járó díjat Tunyogi Bernadett, az év musicalénekesének járó elismerést Molnár László érdemelte ki. A két művészt a szegedi közönség legutóbb a nagy sikerű Jckyll & Hyde c. musical-thrillerben láthatta. Ezúton is gratulálunk a díjazottaknak! Április 5-én, 19 órai kezdettel ismét operaix'mutatót láthat a közön­ség a nagyszínházban. Verdi: SIMON BOCCANEGRA e. művét mu­tatjuk lx' Kovalik Balázs rendezésében, két felvonásban. Vezényel: Bartal László. A címszerepben Bede Fazekas Csabát, a főbb szere­pekben Vajda Júliát és Rácz Istvánt hallhatják. A Simon Boccanegrát a velencei Teatro Fenice megbízásából írta Ver­di. A mü 1856 végén készült el. Majdnem huszonöt év telt el. míg vég­re Cl. Ricordi rá tudta bírni a maestmt, hogy müvét, amelyet pedig szí­véhez igen közelállónak érzett, újból elővegye és átdolgozza. E mun­kában Boito volt Verdi segítségére, s az opera ebben az újabb formá­jában 1881. március 24-én hatalmas sikert aratott a Scala színpadán. Előképe A. G. Gutierrez spanyol költő drámája, és nem - mint sokszor tétvsen feltüntetik — Schiller Eiesco című alkotása. Verdi prózában papírra vetett vázlatát Francesco Maria Piave (1810-1876), a zene­költőszámos operájának librettistája öntötte verses formába. S/JNFO: A Kamara-Tantuszban tovább játsszuk Csáth Géza: A Janika c. színművét. A nagy sikerű előadást ezen a héten az alábbi időpontokban tekinthetik meg: Április 2., kedd, 19 óra Április 3., szerda, 18 óra Április 4., csütörtök, 19 óra Április 5., péntek, 19 óra Április 6., szombat, 19 óra legyek mindegyik előadásra még válthatók! NE FELEDJÉK, HOGY A SZEGEDI SZABADTÉRI JÁTÉKOK ELŐADÁSAIRA ÁPRILIS 20-IG 10% ÁRENGEDMÉNNYEL VÁL'ITIATJÁK MEG JEGYEIKET A KF.LEMF.N UTCA 7. ALATTI SZÍNHÁZI JEGYIRODÁBAN. A Jó közönség fél siker! • Szegedi Nemzeti Színház Snezana Mirkov tizenhárom ponttal és nyolc védő lepattanóval vette ki részét a Kanizsa elleni sikerből. Fotó: Miskolczi Róbert f AIG Life Az AHICO Első Amerikai-Magyar Biztosító Rt., az American International Group (AIG) tagja, amely a világ vezető biztosítási és pénzügyi szolgáltatója. Dinamikusan fejlődő szervezetünk bővülő feladatainak ellátásához keressük új kollégáinkat szegedi irodánkba az alábbi munkakörökbe: ÉRTÉKESÍTÉSI VEZETŐ Feladatai: • új értékesítési csoport létre­hozása, üzletkötők felku­tatása és kiválasztása, • az üzletkötők munkájának eredményorientált irányítása és folyamatos ellenőrzése. Elvárások: • értékesítésvezetési tapasztalat, • dinamikus, sikerorientált egyéniség, • jó szervező és kommuni­kációs készség, • középfokú végzettség, • csapatépítésben szerzett tapasztalat és az angol­nyelv-tudás előnyt jelent. Amit kínálunk: • önálló munkavégzés, • folyamatos szakmai fejlődési lehetőség egy piacvezető nemzetközi cégcsoport tagjánál, • hosszú távú karrier, • a iztosítási piacon egyedülálló kompenzációs csomag. Jelentkezését fényképpel ellátott részletes szakmai önéletrajzzal - „ASMSZ 01" jeligére - az alábbi címre kérjük: AHICO Biztosító Rl„ Rábai Zsófia, 1083 Budapest, Szigetvári u. 7. y^ e-mail: zsofia.rabaiQaiglife.hu jy www. vasárnapreg gel.hu DELMAGYARORSZAG II. ÉVFOLYAM, 12. SZÁM ÁRA: 76 FORINT 2002. MÁRCIUS 31. Előfizethető: 06-80/821-821 A Délmagyarors2ág és a Délvilág hétvégi különszáma 0n is gyűjti <r­a Vasárnap Reggel­lapfejeket játékunkhoz? Nem jutott hozzá húsvétkor újságárusnál a laphoz? Ezért nem kell leiadnia a játékban való részvételt. Vágja ki az itt található lapfejet, amellyel pótolhatja az esetleg hiányzó március 31-i számot!